Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  kontra o Jad węża w „Desideratio deside…
  corintians o Ławrow: nazywanie NATO sojusze…
  Lily o Szczytowanie przed dołowaniem
  corintians o Koncepcja goni koncepcję
  Gazda o Realne problemy z ukraińskimi…
  kontra o Jad węża w „Desideratio deside…
  Emilian58 o Gaz za ruble, kto przegra…
  kontra o Jad węża w „Desideratio deside…
  bryś o Wolne tematy (48 – …
  Mietek o Szczytowanie przed dołowaniem
  Olo o Szczytowanie przed dołowaniem
  osoba prywatna o Wolne tematy (48 – …
  Emilian58 o Rozmowy małżeńskie Wielomskich…
  mironik o Wolne tematy (48 – …
  Kura domowa o Wolne tematy (48 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 616 obserwujących.

Zaoczny areszt dla rosyjskiego kontrolera lotu z lotniska w Smoleńsku

Posted by Marucha w dniu 2022-05-19 (Czwartek)

[To się nigdy nie skończy… to szukanie winnych katastrofy spowodowanej przez głupotę polskich władz – admin]

Rosyjski kontroler ruchu lotniczego Wiktor R., pełniący w 2010 roku służbę na lotnisku w Smoleńsku, został zaocznie aresztowany w Polsce – poinformowała agencję RIA Novosti służba prasowa Sądu Rejonowego dla Warszawy-Mokotowa.

– Sąd zadecydował o tymczasowym aresztowaniu podejrzanego na okres 30 dni od daty zatrzymania mężczyzny – podano. Jednocześnie sąd nie przychylił się do wniosku prokuratury o aresztowanie Nikołaja K., kolejnego kontrolera lotu ze smoleńskiego lotniska.

Dodano, że oba postanowienia są nieprawomocne i można się od nich odwołać.

W maju ubiegłego roku sąd rozpoczął rozpatrywanie sprawy kontrolerów lotu w Smoleńsku. Jednocześnie odroczył na czas nieokreślony rozprawy w sprawach Wiktora R. i Nikołaja K. Sąd postanowił również nie przychylać się do wniosku prokuratora w sprawie trzeciego kontrolera ruchu lotniczego, Pawła P.

10 kwietnia minęło 12 lat od katastrofy prezydenckiego samolotu Tu-154 pod Smoleńskiem. W katastrofie zginęło 96 osób, w tym prezydent RP Lech Kaczyński wraz z małżonką, ostatni prezydent RP na uchodźstwie Ryszard Kaczorowski, wicemarszałkowie Sejmu i Senatu, grupa parlamentarzystów, dowódcy wszystkich rodzajów Sił Zbrojnych RP, pracownicy Kancelarii Prezydenta RP, duchowni, przedstawiciele ministerstw, instytucji państwowych, organizacji kombatanckich i społecznych oraz osoby towarzyszące, załoga samolotu. Stanowili oni delegację polską na uroczystości związanej z obchodami 70. rocznicy zbrodni katyńskiej.

Międzystanowy Komitet Lotniczy w 2011 roku opublikował raport końcowy z wyników technicznego dochodzenia, zgodnie z którym za bezpośrednią przyczynę katastrofy uznano decyzję załogi o nieodejściu na lotnisko zapasowe, a przyczynami systemowymi były braki w przygotowaniu lotu i szkoleniu załogi.

Pierwsza polska komisja pod przewodnictwem byłego ministra spraw wewnętrznych Jerzego Millera doszła do podobnych wniosków, uznając za przyczynę katastrofy to, że samolot obniżył lot poniżej dopuszczalnego minimum we mgle.

Obecne polskie władze nie zgadzają się z wnioskami zawartymi w raporcie MAK i komisji Millera. Zdecydowano o powołaniu drugiej komisji, która od kilku lat nie jest w stanie zakończyć prac i przedłożyć raportu. Ministerstwo Spraw Zagranicznych Rosji niejednokrotnie podkreślało, że powtórne dochodzenie, prowadzone w Polsce, jest motywowane politycznie.

https://pl.sputniknews.com

Komentarzy 28 do “Zaoczny areszt dla rosyjskiego kontrolera lotu z lotniska w Smoleńsku”

 1. Mano Negra said

  Ludzie, którzy aspirują do sprawowania funkcji państwowych powinni być badani psychiatrycznie.

 2. ojojoj said

  czy rzad w polsce mysli ze sa jak amerykanie i moga aresztowac niepolskich obywateli na terenie obcego panstwa, nawet nie nalezacego do juni ? pewnie niedluge ZAOCZNIE aresztuja putina, tak jak ukraina janukowicza

 3. Wolin said

  Głupcem jest ten kto twierdzi, że jakaś katastrofa w Smoleńsku miała miejsce.

 4. Panicz Pawełek said

  Zapewne polscy komandosi porwą biedaka, zwiążą sznurkiem do snopowiązałek i spróbują przewieźć na teren unii ukraińsko-polskiej. Niestety zaraz potem zgubią się, po czym skończy im się prąd w nowym polskim samochodzie elektrycznym. I na koniec rosyjski listonosz odprowadzi ich na komisariat.

 5. Jan said

  Na lotnisku pod Smoleńskiem rozbiło się półtora samolotu – w każdym razie tyle można złożyć z widocznych na zdjęciach części.
  A całe zdarzenie nosi znamiona prezentu od Putina dla PiS, któremu po podpisaniu traktatu lizbońskiego przez LK notowania mocno spadały w dół.
  Nie mówię, że dziewięćdziesiąt kilka osób nie rozstało się z życiem, ale nie ma żadnej dokumentacji wylotu delegacji w tym składzie jednym samolotem z Okęcia.
  Ostatnie udokumentowane materiałem faktograficznym zdarzenie z życia LK to jego pobyt w Wilnie dnia 8 kwietnia 2010 r., bo jego wylot z Wilna już udokumentowany nie jest.

 6. Emilian58 said

  Wszyscy z tego KOR to byli chazarscy krętacze więc w czym ma być lepszy cioteczny Macierewicz?

 7. Spójrzmy na pozytywy katastrofy smoleńskiej

  Zlikwidowano paru zasłużonych zdrajców Polski:

  http://pppolsku.blogspot.com/2013/08/hala-podosci.html#_K

  niestety, nikt ze strony ofiar katastrofy nie wpadł na myśl, że to konkurencja w kraju przygotowała ją, tylko odwracając uwagę od potencjalnych złoczyńców, zawzięto się na Rosję, choć ślady były dość wyraźne i w innym kierunku:

  http://pppolsku.blogspot.com/2012/01/kiedy-przestepczosc-zorganizowana-jest.html#Kiedy

  Osobiście nie wykluczył bym Naczelnika spośród podejrzanych o zamach, przewrotność bliźniaka jest sławna.

 8. Bogdan said

  Mój barwny opis wydarzeń, na podstawie raportu komisji Millera.
  Piloci nie znają lotniska docelowego. W noc przed wylotem ,mechanicy montują dodatkowe fotele. Po przekroczeniu granicy dowódca pyta Smoleńsk o warunki lądowania. Pełne zamglenie, Lądowanie jest niebezpieczne, podajemy dwa lotniska zapasowe.
  Na pokładzie konsternacja,/ktoś za tym stoi/
  Do kabiny pilotów wchodzi D-ca sił powietrznych. Mamy pół godziny może mgła przejdzie. Mgła nie przeszła. Kapitanie spróbujcie może nad ziemią nie ma mgły.
  Pilot schodzi 8 m/sek, przy dozwolonej 3,5m/sek.
  Używa radiowysokościomierza. Ten błędnie wskazuje, gdyż na podejściu jest zagłębienie terenu. Tuż nad ziemią odzywa się automat.
  /Pul Ap/ Piloty wydaje mechanikowi polecenie-Wznoszenie. Ten powinien zwiększyć obroty silników, wciągnąć podwozie i ustawić klapy do startu. Robi to za niego automat, włącza go ale ten nie działa, bo główny wyłącznik znajdujący się pod tablicą jest wyłączony.
  O tym nie mówi komisja Antoniego M. Ale w jej skład wchodzą osoby które miały coś wspólnego z lotnictwem wtedy, kiedy leciały w roli pasażera.
  Przed laty byłem pilotem i mam wgląd w różne źródła informacji.

 9. JW said

  No i super, teraz tylko pozostaje wyegzekwować ten nakaz aresztowania. Może liczą na to, że gdy zainteresowany się o tym dowie, to rzuci wszystko i pogalopuje do Ukropolinu by oddać się w ręce polinicji?
  Poza tym pełna zgoda z wpisem Prostopopolsku dotyczącym zdrajców.

 10. Olo said

  Re. Prostopopolsku

  Też tak coś czuje, że jedna kaczka mogła załatwić drugą, żeby na jej ścierwie dojechać do koryta i zrealizować swoje marzenia z młodości, czyli zniszczenie Polski i depopulację Polaków poprzez wciągnięcie w wyniszczająca wojnę z Rosją. Teoretycznie to możliwe.

 11. stanislaw said

  O wartości i wykorzystaniu danych TAWS/FMS do badania wypadków lotniczych, sprawa lotu Warszawa-Smoleńsk, 10 kwietnia 2010 roku

  https://engrxiv.org/preprint/view/447/1073

 12. Głos Prawdy said

  Sekty masońskie, satanistyczne trzymają się pewnych zasad, dostosowują wszystko do gematrii liczb. Symbole i znaki rządzą tym światem. Myślę, że samo rozstrzelanie w Katyniu było rytuałem. Potrzebujemy kogoś, kto obliczy datę zamordowania polskich oficerów. Na pokładzie znajdowało się 96 osób -dziewiątka jest odwróconą szóstką i sama szóstka. To nie wypadek, to morderstwo. Jeden z waszych proroków powiedział, że w likwidację Kaczyńskiego były zaangażowane cztery państwa. W Rosji wtedy władzę sprawował Żyd Miedwiediew.A warunki pogodowe temu sprzyjały

 13. Wywrotowiec said

  do Bogdan:
  Moze pan wyjasnic o co chodzi z ta brzoza?
  Scieta kilka metrow nad ziemia,rozumiem,ze Tu 154 ma wzmocniona konstrukcje i nawet tej brzozy by nie zauwazyl,chodzi mi o paradoks,ze to niby brzoza obrocila samolot do gory brzuchem,kiedy rozpietosc skrzydel jest wielokrotnie wieksza od wysokosci chyba bylo cos ok 5 m nad ziemia?pomijajac wysokosc i predkosc samolotu,co oni tak sie do niej przypieprzyli? coz za mongolizm,wysmiewanie sie z „pancernej brzozy” nawet gdyby byla pancerna to wysokosc jej zlamania przeczy wszelkiej logice.
  Kto to wymyslil ta brzoze?

 14. lewarek.pl said

  Ale będzie wycie, gdy Rosja w podzięce za potraktowanie swojego ambasadora w Warszawie wysle szczątki tutki do przetopienia. Nie mogę się doczekać, chociaż satysfakcji z tego miał nie będę.

 15. Kojak said

  Katastrofa spowodowana wina polskich wladz ? NIE ! To ze zostali zamordowani ,nie mam co do tego zadnych watpliwosci . Po prostu jest niezliczona ilosc ; ALE, ALE ,ALE I JESZCZE RAZ ALE . Pytanie jest jednak ; Kiedy zostali zamordowani, w jaki sposob i przez kogo . Nie wierze takze, ze Putin to zmajstrowal . Oczywiscie bylo mu to na reke ze trochu polskich nawiedzonych glupkow jak chocby niejaki KAczynski poszlo do piachu ale to juz inna para kaloszy

 16. Jacek said

  Ponoć zaocznie aresztowany Wiktor R. nie raczył zgłosić się do polskiej prokuratury nad czym ubolewa Interia. W sumie to w czym problem, można przecież delikwenta zaocznie potrzymać trzy miesiące na dołku, zaocznie osądzić i zaocznie wsadzić do pudła na 25 lat. Po odbyciu połowy kary można zaocznie zwolnić za dobre sprawowanie. Monty Python w wersji turbo.

 17. Piskorz said

  re 5 z życia LK to jego pobyt w Wilnie dnia 8 kwietnia 2010 r., bo jego wylot z Wilna już udokumentowany nie jest…..B. DOBRA UWAGA..ALE DO KOGO TO TRAFI ??!! ps…I ta kupa szczatków tutki….jakby z gory zrzucona..!! A cockpit….wyparował? I inne takie tam..też.!! ps Radzę porownać ‚trasę ladujacego” samolotu w lesie Kabackim…i te fotki z tv z tym szmelcem znane nam wszystkim.

 18. Bogdan said

  Do wywrotowca
  Od brzozy zaczął pan Antoni.
  Na żadnym lotnisku w linii pasa lądowania nie rosną drzewa. Szczątki samolotu leżą ukośnie do linii ;pasa. To znaczy że pilot nie zachował kierunku nakazanego przez przez radiolatarnie /dalszą i bliższą/ i na tej trasie pewnie uderzył w drzewo. Widziałem zdjęcie skrzydła innego Tupolewa po takim uderzeniu -wylądował. Być może brzoza rosła blisko miejsca upadku samolotu.

 19. lewarek.pl said

  Lech Kaczyński kończył swoja kadencję i w żaden sposób nie zgrażał Putinowi. Pewnie, jako byly prezydent jexdziłby po świecie i pluł na Rosję, ale to by Rosji nie zaszkodziło. Sprawcza rola Putina w katastrofie smoleńskiej jest więc wątpliwa.

 20. Carlos said

  Wedlug doswiadczonych pilotow ,wszystkie procedury bezpieczenstwa zostaly zlamane przy ladowaniu w Smolensku . Zamach to byl ,ale na samolot Casy , gdzie poszlo do ziemi sporo generalow .

 21. Piskorz said

  re 20 Zamach to byl ,ale na samolot Casy”” …Dokładnie, jak się czytało Łysiaka to się wie. Jak Smyczynski /brat pilota z Casy/ drążył temat jakie miał spotkanie ze …smutnymi panami.

 22. Piskorz said

  re 20 P. Carlos „zlamane przy ladowaniu w Smolensku”…niech pan nie będzie naiwny..Polecam nr 17 przeczytać x jeszcze i….fotki porównać !!

 23. Isreal said

  ad 20, 21, 22

  mosiadowi udało się upchnąć i do Tu i do Casy kupę wpływowych ludzi – zignorowane procedury przez tylu mądrali …..

 24. Lily said

  CZYM dluzej poszukuja, TYM wiecej Zarobia.

 25. Boydar said

  Bo oni byli nie w tej loży co trzeba.

  Poza tym, Mossadowi to ganz egal, wynająć ich może każdy kto zapłaci.

 26. gre said

  Tak, to się nigdy nie skończy. Obecnie Jarek musi dbać o to żeby nie pytano o jego słynną, nagraną przez National Security Agency ostatnią rozmowę z bratem, której groźba opublikowania wisi nad biednym starcem jak Miecz Damoklesa. Zaś po śmierci Jarka zawsze to będzie dobry temat żeby wywołać większe wycie w stronę Rosji.

 27. Carlos said

  re Piskorz https://www.filmweb.pl/film/Smole%C5%84sk-2016-650957/discussion/Pilot+Jerzy+Grz%C4%99dzielski+m%C3%B3wi+ca%C5%82%C4%85+prawd%C4%99+o+katastrofie+smole%C5%84skiej,2818427

 28. ! said

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: