Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  corintians o Ławrow: nazywanie NATO sojusze…
  Lily o Szczytowanie przed dołowaniem
  How Too Ansys (@Ansy… o Szczytowanie przed dołowaniem
  corintians o Koncepcja goni koncepcję
  kontra o Jad węża w „Desideratio deside…
  Emilian58 o Gaz za ruble, kto przegra…
  kontra o Jad węża w „Desideratio deside…
  bryś o Wolne tematy (48 – …
  Mietek o Szczytowanie przed dołowaniem
  Olo o Szczytowanie przed dołowaniem
  osoba prywatna o Wolne tematy (48 – …
  Emilian58 o Rozmowy małżeńskie Wielomskich…
  mironik o Wolne tematy (48 – …
  Kura domowa o Wolne tematy (48 – …
  Mietek o Gaz za ruble, kto przegra…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 616 obserwujących.

Mark Krikorian: „Żegnajcie globalistyczni Republikanie”

Posted by Marucha w dniu 2022-05-21 (Sobota)

Washington Post opublikował niedawno artykuł o rozprzestrzenianiu się „orbanizmu” wśród amerykańskich republikanów. Autor artykułu miał rację, że istnieją podobieństwa między stanowiskiem niektórych republikanów a węgierską polityką ochrony dzieci lub imigracji.

Czy to naprawdę może być oznaką węgierskich wpływów politycznych, czy też jest to tylko zbieg okoliczności?

– Jeśli chodzi o politykę imigracyjną, kontrola granic jest tradycyjnym tematem republikańskim. Nie jest to więc nic nowego. Nowością są kwestie ochrony rodziny i być może przykład węgierski ma znaczenie. Republikanie byli znacznie bardziej liberalni w przeszłości niż obecnie, więc idea wykorzystania instytucji państwa do pomocy rodzinom nie jest obca naszemu społeczeństwu. I tutaj węgierski przykład mógł wpłynąć na debaty toczące się w Stanach Zjednoczonych.

Inną rzeczą jest kwestia, że władza państwowa i jej zasoby mogą być wykorzystywane w pewnych obszarach, w których lewica miała dotychczas monopol w Stanach Zjednoczonych. Mogą realizować swoje różne inicjatywy za pomocą funduszy rządowych. Ale fakt, że Orbán był w stanie to zrobić z będąc przedstawicielem prawicy, przyciągnął uwagę republikanów w Stanach Zjednoczonych. Jest to również jeden z powodów wrogości wobec Orbána, ponieważ zasadniczo próbuje on zrobić coś, na co lewica miała monopol.

Niekontrolowana imigracja może być również znakiem, że nasza cywilizacja straciła wiarę w siebie. Rezygnacja z obowiązku obrony przestrzeni życiowej, ojczyzny i podstawowych wartości. Co konserwatyzm może zaoferować, aby przywrócić tę wiarę we własne wartości w narodzie?

– Jedną z rzeczy, które mogą zrobić, to nadal podkreślać wartości swoich społeczeństw. Przez długi czas większość konserwatystów nie traktowała poważnie kulturowego kształtowania ludzi. Dzisiaj na przykład pojawiło się poparcie dla książek dla dzieci, które nie są ideologicznie wywrotowe, lub filmów, które podkreślają tradycyjne wartości. To coś nowego. W Stanach Zjednoczonych pojawiły się nowe ruchy, które się tym zajmują. Są to kwestie, którymi nie zajmowaliśmy się w przeszłości, ale które konserwatyści muszą przyjąć.

Kiedy mówimy republikański i kiedy mówimy konserwatyzm, nie ma całkowitej zbieżności. Czy republikańska Ameryka zaczyna rozumieć potrzebę jednoczącego światopoglądu, który może pomóc w konfrontacji z zagrożeniem ze strony coraz bardziej zradykalizowanej lewicy?

– Prawdopodobnie tak. Partia Republikańska była kiedyś koalicją konserwatystów biznesowych, czyli ludzi, którzy chcieli obniżyć podatki, chcieli mniej regulacji. Ale problem z konserwatystami biznesowymi polegał na tym, że zawsze naciskali na większą imigrację, luźniejsze zasady handlu i często także więcej zagranicznych inwestycji. Trump potępił tę postawę jako coś, czego republikańscy wyborcy zasadniczo nie chcą.

Prawica jest dziś mniej podzielona, ponieważ republikańscy wyborcy, którzy nie wierzyli w politykę „usuwania granic” polegającą na „eliminowaniu barier handlowych”, ale tolerowali ją, ponieważ takie było stanowisko Republikanów, nie są już skłonni głosować na nią ponownie. Prezydent George W. Bush pomógł zdelegitymizować ten rodzaj republikanizmu poprzez wojnę w Iraku, ponieważ zawiódł, naciskał na amnestię dla nielegalnych imigrantów i zwiększył imigrację. Prezydentura Busha zjednoczyła Republikanów, ponieważ zdelegitymizowała ten rodzaj globalistycznego republikanizmu.

Latynosi w Ameryce dryfują w kierunku Republikanów z powodu ich niezadowolenia z polityki imigracyjnej Joe Bidena. Jak zareaguje Partia Demokratyczna? Czy z powodu swojej obsesji na punkcie imigracji byliby gotowi poświęcić swoją władzę i wpływy? Który z nich wygra: ich obsesja na punkcie obcych czy pragnienie władzy?

– Myślę, że przynajmniej w ciągu najbliższych kilku cykli wyborczych, to właśnie zamierzają zrobić. Aby wyprowadzić Demokratów z tej antygranicznej i antynormalnej postawy, będą potrzebować więcej niż jednej porażki wyborczej. Po szaleństwie lat 1960. i 1970. to Bill Clinton sformułował bardziej normalną centrolewicową ideologię. Kiedy mówił o aborcji, powiedział, że powinna być „bezpieczna, legalna i rzadka”. I u wielu osób spowodowało to pozytywną reakcję. Ale Demokratów tu teraz nie ma. Clinton była w stanie skierować partię z powrotem do centrum.

Tym razem Demokraci dryfują jeszcze bardziej w lewo niż w latach 60. Dlatego będą potrzebować o wiele więcej porażek, aby ktoś z nich wystąpił i powiedział: „Słuchajcie, będziemy musieli to przemyśleć!”

Mark Krikorian jest dyrektorem Center for Immigration Studies, był gościem konferencji CPAC Hungary w Budapeszcie.
https://myslpolska.info

Komentarze 3 do “Mark Krikorian: „Żegnajcie globalistyczni Republikanie””

 1. NC said

  Ekipa Bidena jest odzwierciedleniem skrajnie ideologicznego lewackiego obłędu dominującego wśród Partii Demokratycznej, i oznaki wskazują na to, że zostanie zmasakrowana w nadchodzących listopadowych wyborach. Stąd te nerwowe ruchy ekipy Bidena, która czuje, że zostało już niewiele czasu na ideologiczne projekty.

 2. Leo said

  @NC – z wielką ciekawością czekam na midterm election – jak bardzo fałszywa jest demokracja? Czy głosowanie cokolwiek znaczy? Może zmienić? Jak na dziś moja odpowiedź brzmi – nie, nic nie znaczy i nie znaczyło. Nowa „republikańska” ekipa i tak będzie w kieszeni kompleksu militar… no wiecie, i będzie kontynuować główne kierunki. A publika zaślepiona „zwycięstwem” tego nie zobaczy i niezauważenie wdepnie znów głębiej.

 3. NC said

  Re 2: Ekipa w Białym Domu pozostaje tam do 20 stycznia 2025, ale midterm elections mogą ją sparaliżować. Zobaczymy.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: