Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  revers o NATO może się samo rozbroić…
  ? o Wolne tematy (58 – …
  Yagiel o Wolne tematy (58 – …
  Bezpartyjna o Co nam zrobili ruskie
  Głos Prawdy o Co nam zrobili ruskie
  Anzelm o NATO może się samo rozbroić…
  plausi o Położyć kres patologii
  Anzel o Położyć kres patologii
  Anzelm o Położyć kres patologii
  bardzo o Wolne tematy (58 – …
  Emilian58 o Schiller na liście Ukraiń…
  prostopopolsku o Żydowska kloaka przetacza się…
  bryś o Co nam zrobili ruskie
  Us o Wolne tematy (58 – …
  revers o Wolne tematy (58 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 616 obserwujących.

Zabójcy Zachodu

Posted by Marucha w dniu 2022-05-23 (Poniedziałek)

Adam Wielomski: Miło mi poinformować moich Czytelników, że na dniach pojawi się moja najnowsza książka, zatytułowana Zabójcy Zachodu. Prawica i lewica nietzscheańsko-heideggerystyczna, wydana przez Instytut Badawczy Fundacja Pro Vita Bona.

Książka będzie stanowiła kolejny tom poświęcony analizie kryzysu współczesnego świata, charakteryzującego się negacją państw narodowych, ekspansją najpierw neoliberalizmu, a następnie agendą globalistyczną Klausa Schwaba.

Jednak w odróżnieniu od tomów poprzednich, ten dotyczyć będzie kryzysu intelektualnego. Prawdę mówiąc, to jest to najbardziej filozoficzna książka, jaką jak dotąd napisałem. Wyłożyłem w niej mojego poglądy na temat esencji filozofii i kultury zachodniej, złożonej z dziedzictwa filozofii greckiej, chrześcijaństwa i prawa rzymskiego – czego nigdy dotąd nie robiłem inaczej jak za pomocą publicystyki.

Oczywiście, jest to świadectwo mojego osobistego rozumienia czym jest Zachód, w naszym środowisku często nazywanego cywilizacją łacińską. Musiałem to wyłożyć, aby móc wskazać i ustalić gdzie pojawiło się pęknięcie, schizma z której wyrasta współczesna kontestacja wszystkich tradycyjnych pojęć.

Konserwatyści w XIX wieku często wskazywali oświecenie i rewolucję francuską. Polska prawica wskazuje na Marksa, marksizm i na wszechwładnych „marksistów kulturowych”. Nigdy nie zgadzałem się z tym „marksizmocentryzmem”, ponieważ filozofowie oświecenia i Marks – zawzięcie krytykując świat tradycyjny – poruszali się w ramach pojęć i logiki naszej cywilizacji. Uznawali, że istnieją prawda i fałsz, że człowiek jest najwyższą istotą żywą i panuje nad zwierzętami, a dzieje ludzkie mają jakiś sens.

Negacji wszystkich tych pojęć dokonali dopiero Fryderyk Nietzsche i Martin Heidegger, negując pojęcia prawdy, logikę, człowieczeństwo, linearne pojęcie dziejów.

To oni zatłukli pałkami wszystkie pojęcia naszej cywilizacji. Zaś ich spadkobiercami stały się dwa tytułowe nurty mojej książki, a mianowicie prawica i lewica tej destrukcji. Pod pojęciem „prawicy” rozumiem narodowy socjalizm, a pod pojęciem „lewicy” postmodernizm. Jakkolwiek obydwa te kierunki nienawidzą się, to mają wspólnych ojców: Nietzschego i Heideggera. Między Hitlerem, Derridą i ideologami LGBT są olbrzymie różnice polityczne, lecz myślą na tych samych falach.

Magdalena Ziętek-Wielomska: Półtora roku temu braliśmy udział w konferencji organizowanej przez PAN na temat panteizmu. Jedna z uczestniczek wprost tam powiedziała, że „my” podstawimy ludziom ontologię panteistyczną, ale będziemy twierdzić, że poruszamy się w obrębie oświeceniowego paradygmatu liberalnego, a w odpowiednim momencie zasłona zostanie zrzucona, ale ludzie nawet nie zauważą tej zmiany.

I dokładnie to jest robione. Mamy do czynienia z resetowaniem całego dziedzictwa kulturowego czy wręcz mentalnego związanego z ideą transcendentnego Boga i transcendentnej w stosunku do przyrody duszy człowieka czy w ogóle wyobrażeń, że człowiek w zasadniczy sposób różni się od zwierząt. I rzeczywiście tylko garstka intelektualistów rozumie ten proces.

Już nie tylko teocentryzm, ale także antropocentryzm został moralnie potępiony, bo przecież człowiek rzekomo niczym nie różni się od zwierząt. Wprost mówi się o „zwierzętach ludzkich i nieludzkich”, jak również nowej grupie „ludzi-bogów”, którzy mają zostać „udoskonaleni” poprzez nowoczesną technologię. Dla „po-prostu-człowieka” nie ma już miejsca.

W swojej książce przedstawiłeś filozoficzne i intelektualne podstawy tego procesu, które rzeczywiście kryją się w filozofii niemieckiej, która już pod koniec XIX w. „wyszła z Europy”. Niestety także dosłownie, w znaczeniu, że rozlała się po całym świecie.

Myśl Polska, nr 21-22 (22-29.05.2022)
https://myslpolska.info

Komentarzy 7 do “Zabójcy Zachodu”

 1. Mano Negra said

  Europa została podbita przez wymordowanie jej warstwy rządzącej, zerwanie ciągłości rozwoju przy pomocy wojen i rewolucji i podmianę elit.

  Ich filozofia jako opis rzeczywistości nie interesuje, oni potrzebują ideologii która po pierwsze usprawiedliwi ich zbrodnie, a po drugie pozwoli im pozostać w cieniu i utrzymać swoje pozycje (po to jest tzw. demokracja i strach przed systemami gdzie tzw. demokracji nie ma).

  Europa została podbita przy pomocy lichwy. Kościół katolicki, lichwy zabraniał, ale lichwiarzy nie tępił, tym samym dając wąskiej grupie nie Europejczyków monopol. I tyle. I to cała „filozofia”.

 2. Andzia said

  re:1
  W jaki sposób Kościół Katolicki miał tępić lichwiarzy? Ta wąska grupa nie mogłaby przetrwać, gdyby nie inni, pozwalający na żer. Nie tylko katolicy – na Zachodzie był rozwój protestantyzmu i to tam rozwinęła się wiadoma bankowość. Ta pańska „filozofia” jest bardzo uproszczona i tendencyjna.

  ——-
  Dla antykatolika każde naciąganie prawdy jest ok, byleby dowalić Kościołowi.
  Admin

 3. Mano Negra said

  @2 Ja po prostu stwierdzam fakt. Władza świecka i duchowna znajdowała się w znacznym stopniu w tych samych rękach i po prostu została stopniowo skorumpowana i w efekcie kościół stał się narzędziem w ręku lichwiarzy. Którym jest do dziś. Protestantyzm to racjonalizacja/faza rozpadu katolicyzmu.

  ———-
  Pan znowu majaczy.
  Admin

 4. Mano Negra said

  Fundamentem NWO jest umysł skatolicyzowany (sprotestantyzowany). Jest dokładnie tak jak powiedział Dugin Górnemu: „(…) Katolicyzm nie może być gwarancją obrony przed Nowym Światowym Porządkiem, ponieważ jest etapem przejściowym do tego porządku. (…)” https://geopolityka.net/aleksander-dugin-czekam-na-iwana-groznego/

  ———-
  Pan pomylił fora.
  Antykatolickie majaczenia to w G**** W.
  Admin

 5. Mano Negra said

  „Antykatolik”? Czemu nie od razu „antysemita”? Kościół KATOLICKI to kościół PRAWOSŁAWNY. Kościół nazywający się katolicki to jak każda sformalizowana struktura religijna (w tym jego ciągle mutujące hybrydy protestanckie) – NARZĘDZIE WŁĄDZY.

  Pytanie: czyje narzędzie władzy? Narzędzie władzy w czyich rękach?
  Odpowiedź: narzędzie władzy w rękach – nazwijmy to „struktur cienia”, chociaż ja wole skrót NWO.

  ———–
  Tak to bywa, gdy ignorant, nie zdając sobie sprawy z własnej ignorancji, bierze się za objaśnianie świata… i wszystko mu się miesza, jak kapusta z grochem.
  Admin

 6. Mano Negra said

  Katolik jest nawozem historii. Bezmyślnym złogiem, zażydzonym śmieciem ciągnącym polski naród do rynsztoka. Bycie tu zablokowanym to wielkie wyróżnienie.

  ——-
  No to właśnie spotkało Pana to wyróżnienie. Ze skutkiem natychmiastowym.
  Admin

 7. rafał said

  CHRZEŚCIJAŃSTWO TO STARO-SŁAWIAŃSKA RELIGIA ,KOŚCIÓŁ KATOLICKI ZABRANIAŁ I ZABRANIA MÓWIĆ O SŁAWIANACH .JĘZYK POLSKI MA JEDENAŚCIE TYSIĘCY LAT , OD JĘZYKA POLSKIEGO POCHODZĄ INNE JĘZYKI .BÓSTWA EGIPSKIE MAJĄ POLSKIE NAZWY .JEZUS CHRYSTUS NIGDY NIE BYŁ W PALESTYNIE I JEST POCHOWANY NA KRYMIE .

  JASNA GÓRA DUCHOWĄ STOLICĄ POLAKÓW ….
  POLSCY HISTORYCY TO OSZUŚCI …

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: