Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  kontra o Jad węża w „Desideratio deside…
  Emilian58 o Gaz za ruble, kto przegra…
  kontra o Jad węża w „Desideratio deside…
  bryś o Wolne tematy (48 – …
  Mietek o Szczytowanie przed dołowaniem
  Olo o Szczytowanie przed dołowaniem
  osoba prywatna o Wolne tematy (48 – …
  Emilian58 o Rozmowy małżeńskie Wielomskich…
  mironik o Wolne tematy (48 – …
  Kura domowa o Wolne tematy (48 – …
  Mietek o Gaz za ruble, kto przegra…
  Emilian58 o Matka skazana za zagłodzenie d…
  Emilian58 o Ławrow: nazywanie NATO sojusze…
  angol o Wolne tematy (48 – …
  Emilian58 o Szczytowanie przed dołowaniem
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 616 obserwujących.

Kartka z kalendarza, ciepło o Donbasie.

Posted by Marucha w dniu 2022-05-25 (Środa)

W kolejnym dniu działań wojennych, jakie z terytorium Ukrainy, (używając Ukraińców jako mięsa armatniego) Zachód pod wodzą USA prowadzi przeciw Rosji, zainspirowana apelem na Twitterze polskojęzycznej dziennikarki (która od kilku dni przebywa na Ukrainie): „Pomyślcie dziś choć przez moment ciepło o #Donbas.

Bardzo proszę #Ukraina” w te pędy uruchomiłam myślenie. Pierwsze co mi na myśl przyszło to pytanie: dlaczego dopiero dziś ?

Ja na przykład od 2014-go roku myślę o Ukrainie, o Majdanie, o Odessie, o Donbasie wreszcie, (trochę, ale tylko trochę, dziwi, że inni dziennikarze dopiero dziś się obudzili). O 8 latach gehenny. O 8latach wojny domowej. Każdy krok w stronę uregulowania konfliktu (jaki zrodziło obalenie, z inspiracji i przy wsparciu USA przy bardzo aktywnym udziale politykierni z Polski, legalnie wybranego prezydenta Janukowycza), przyjmowałam z nadzieją, że ”Wielki Brat” jednak się opamięta. Że Porozumienia Mińskie to nie pic na wodę, że to nie temat zastępczy, że nie chodzi o kupowanie czasu do przygotowania ukraińskiego tła i podłoża do wojny USA z Rosją i dalej z Chinami. Że europejskim negocjatorom uda się powstrzymać makkartyzmu (w nowej odsłonie) inwencję twórczą najpodlejszych z podłych.

Nie udało się. Niestety. Bo nie mogło się udać. Bo nie po to w miliardach liczone nakłady finansowe, wywiadowcze, operacyjne, szkoleniowe, broni etc. itp. USA & satelickie Kanada i Anglia zainwestowały w przeróbkę Ukrainy na potężny taran przeciwko Rosji by dać się ograć jakimś europejskim mrzonkom o pokoju.

Z rozbrajającą szczerością Zełenski w Davos przyznał „Wojna z Moskwą zaczęła się nie w lutym, lecz już osiem lat temu. Jesteśmy wdzięczni za pomoc okazywaną nam w ostatnich miesiącach, jednak gdyby świat zareagował właściwie w 2014 roku, to tej agresji by teraz nie było.”

Pytanie się rodzi. Co znaczy „właściwie”? Świat wszak reagował. Europa reagowała. Sankcje, mediacje, uzgodnienia, szukanie nici porozumienia itd. Pomoc wszelaka, miliardy $ , broń, szkolenia, obcy w instytucjach rządowych dla ułatwienia reformowania państwa itd. itp. 23 maja Kliczko w Davos dziękował Polsce i Polakom za pomoc, która trwa od 2014 roku.

Czego więc zabrakło? Dobrej woli zabrakło. Woli do przestrzegania tego co się udało wypracować, woli do tego by w procesie pokojowym dojść, w którymś momencie, do uzgodnień takich jakie będą satysfakcjonowały obie strony. No chyba, że pan Zełenski za świat uważa jedynie USA, tak zresztą jak Ameryka samą siebie uważa, to wówczas by się zgadzało.

Ten świat, amerykański świat ,nie zareagował „właściwie” bo … bo jeszcze nie był gotów do rozprawienia się z kwestią rosyjską raz na zawsze. Bo przeszkodą raz był Trump, dwa przygotować wojnę, która raz na zawsze zmiecie z powierzchni Rosję, bo to jednak nie napaść na Iran, czy zbombardować sobie Jugosławię. Bo pod to by Biden mógł ogłosić „Na litość boską, ten człowiek nie może pozostać u władzy” należało przygotować grunt. I to się udało. Znacznie więcej się udało. Chyba. Udało się zakłócić europejskie plany współpracy z Rosją i Chinami, inwestycje, handel, wręcz (wydaje się) przekreślić to całkowicie. Udało się USA (choć może jeszcze nie wszystko stracone) wciągnąć Europę w swoją orbitę wpływów, dominacji, uzależnienia, podporządkowania .

Że niby (wyznanie Blinkena) „Zmiana reżimu w Rosji nie jest polityką USA”, otóż jest! Była i jest!

I kto by w Rosji nie stał na czele państwa, polityką USA będzie zniszczenie Rosji, bo stawką jest hegemonia USA. Bo świat, jak to zauważył Zełenski, to USA.

Premier Morawiecki nie ma wątpliwości, że;

a) „Rosja korzysta z ropy i gazu do finansowania swoich aspiracji imperialnych. Polska miała rację, że Rosja nie będzie uczciwym partnerem. Dlatego wdrożyliśmy swoją strategię i zdywersyfikowaliśmy nasze źródła energii.”

Ale nie zauważa, że każdy korzysta z tego co ma do wykorzystania i ma do tego prawo. USA np. korzysta z serwilistycznej Polski do zaspokajania i ” finansowania swoich aspiracji imperialnych”. USA nie były i nigdy nie będą uczciwym partnerem. A mimo to wdrożyliśmy strategię USA i uzależniliśmy od nich nasze dziś i jutro, bo … bo „zmiana reżimu w Rosji” jest polityką USA, a jeśli USA to naszą, bo stawką hegemonia USA.

b) Premier Morawiecki: „Wzywam do izolacji Putina! Nie negocjuje się z terrorystami! Przestępcy muszą zostać osądzeni, a ideologia rosyjskiego miru musi zostać pokonana!” bo ?, … bo nie negocjuje się z terrorystami, no chyba, że terrorystami i negocjatorami (dwa w jednym) Amerykanie.

Tak, tak ci sami, którzy np. w Wietnamie bombardowali wsie, miasta, szkoły, szpitale, bez zahamowań stosowali broń chemiczną, torturowali, gwałcili, zabijali kobiety i dzieci. I wówczas można było, ba, nawet trzeba było negocjować, co więcej negocjatorzy nagrodzeni zostali pokojową nagrodą Nobla. („Lê Đức Thọ i Henry Kissinger otrzymali Pokojową Nagrodę Nobla, jednak Wietnamczyk odmówił jej przyjęcia, argumentując to faktem, że pokój jeszcze nie został ustanowiony, a jego przeciwnik wielokrotnie naruszał warunki rozejmu”).

No, ale jeśli ku chwale Ameryki i jednobiegunowego świata „… ideologia rosyjskiego miru musi zostać pokonana!” to, tak, to się nie negocjuje. To się anihiluje. To się walczy do ostatniego Ukraińca, a jak trzeba będzie i do ostatniego Polaka. Takie obowiązki na Polaka nakłada bycie Polakiem, amerykańskim Polakiem w RP, czytaj amerykańskim Ranczu Poland.

(Nieśmiało zapytam też, kto jeśli nie USA po najkrwawszej, najokrutniejszej z wojen, (dla Polaków, Żydów, Rosjan najbardziej dotkliwej) przyjmował do siebie, chronił i pomagał robić kariery wysokim rangą oficerom niemieckiego przemysłu śmierci, z obozów koncentracyjnych? Kto ukrywał dokumenty, kto nie pomógł choć mógł, gdy docierały raporty? Kto i dlaczego były to Stany Zjednoczone Ameryki?)

I tak mnie apel pani dziennikarki wzruszył i poruszył, że myśląc o Donbasie, o Ukrainie, o Rosji, (przy okazji o Białorusi, którą też się posłużono) o Ameryce i o roli Polski w tym wszystkim, przypomniałam sobie iż świat raz to już przeżywał. Unicestwić dwa narody: Endlösung der Judenfrage, bo Żydzi mieli wg Hitlera stać za wszystkimi niepowodzeniami i spiskami skierowanymi przeciwko Niemcom, Generalplan Ost bo „Polacy są najniebezpieczniejsi ze wszystkich obcoplemieńców” ktoś postawił sobie za cel, ktoś komu wydawało się, że Deutschland, Deutschland über alles.

Że nie mam prawa szukać analogii? A dlaczego nie? Czym się to wszystko różni? A co jeśli tylko adresatem i językiem w jakim wyrażana jest chęć unicestwienia kogoś, bo komuś innemu przeszkadza w jego wizji świata? Bo komuś nie starcza przestrzeni życiowej? Naprawdę nie ma odważnych, którzy pochyliliby się nad tą wizją amerykańskiego świata, któremu na drodze do jedynowładztwa stoi Rosja i naród rosyjski.

Tak, tak ten naród, o którym wielu w Polsce nie potrafi inaczej niż inwektywami, co się zresztą podoba „elitom” bo same inwektyw wobec Rosjan nie szczędzą. Tak, tak, ten kraj i naród którego „należy zniszczyć, zmieść z powierzchni ziemi”, nie będę cytować, wystarczy wejść na profile opiniotwórczych, tych z pierwszych rzędów polityki, dziennikarstwa, celebryctwa, ba katolików zagorzałych również, by nie ulec wrażeniu, że czyta się po polsku o Rosjanach to co o Polakach pisali, mówili hitlerowcy.

Kto dał prawo Ameryce, a wraz z nią Polsce do ograniczania jakiegoś kraju, narodu w jego prawach do rozwoju, handlu zasobami jakie posiada, zawierania umów z kim wygodniej bo korzystne dla rozwoju gospodarki. Kto dał Ameryce, a wraz z nią Polsce prawo do zakazu jakiemuś państwu współzawodnictwa na arenie technologii, nauki, kultury, rozwoju gospodarczego itd. Że zyski na zbrojenia wydaje, a Ameryka na co wydaje i nie tylko zyski, a oficjalnie haracz pobiera w postaci % PKB państw sojuszniczych na co?, jak nie na zbrojenia?

I tak mnie apel pani dziennikarki wzruszył i poruszył, że myśląc o Donbasie, o Ukrainie, o Rosji, (przy okazji o Białorusi, którą też się posłużono) o Ameryce i o roli Polski w tym wszystkim, że tak, bardzo ciepło pomyślałam o tym, że dość tej przez USA zamówionej wojny, opamiętajcie się, wszyscy!!! A jeśli USA nie ma wstrzymanie, to chociaż Polska niech przestanie być przyczyną cierpienia niewinnych, w imię tego by ustanowić Amerykę hegemonem i być jej dziewczynką na posyłki.

Potrafią Amerykanie, chcą, niech to robią własnymi siłami, swoimi zasobami ludzkimi, za swoje dolary, a najlepiej na własnej ziemi, choć jak historia pokazuje Ameryka toczyła niezliczoną ilość wojen, zawsze czyimiś rękami, zawsze na czyimś terytorium. Dziś marzy jej się ostateczne rozwiązanie kwestii rosyjskiej i na to cywilizowani w świecie, (a wierzę, że takich jest więcej niż „cywilizowanych” na amerykańską modłę) nie mają moralnego prawa się zgodzić i wspierać draństwa.

A wojna, a Putin, tak wojna to zło, tak Putin dał się sprowokować, nie usprawiedliwia to decyzji zbrojnego wkroczenia na terytorium Ukrainy, ale też jak zasugerował papież Franciszek winą za to niech podzielą się wszyscy. Wszyscy, którzy pisali scenariusz, a dziś reżyserują, zamiast dopisywać kolejne sceny niech pomyślą, już teraz, natychmiast o tym jak zakończyć ten koszmar. Niech ciepło pomyślą o Donbasie!

[Decyzję Putina w pełni usprawiedliwia choćby agresja w-Ukrainy na rosyjskie republiki – admin]

„Krzyczymy głośno – nie dla nienawiści, nie dla antysemityzmu, nie dla antyukrainizmu, nie dla antypolonizmu. Nie dla nienawiści!” wzywał prezydent Duda. Dodam nie dla rusofobii w imię imperialnych mrzonek Ameryki. Ciepłymi myślami otoczmy każdego, kto zaproponuje POKÓJ !

Bożena Gaworska-Aleksandrowicz
https://myslpolska.info/

Komentarze 4 do “Kartka z kalendarza, ciepło o Donbasie.”

 1. Bezpartyjna said

  „Krzyczymy głośno – nie dla nienawiści, nie dla antysemityzmu, nie dla antyukrainizmu, nie dla antypolonizmu. Nie dla nienawiści!” wzywał prezydent Duda. Dodam nie dla rusofobii w imię imperialnych mrzonek Ameryki. Ciepłymi myślami otoczmy każdego, kto zaproponuje POKÓJ !”

  Ja ze swojej strony dodam, że – nie dla banderyzmu i odradzającego się faszyzmu!
  A tak wszystko się zgadza.

 2. Emilian58 said

  Ten antysemityzm jest TUTAJ nie na miejscu. Bo co wspólnego ma chazaria z Semem??? Chazaria ukradła Żydom tożsamość i zrobili się żydami w wyniku oszustwa,które nie dociera do świata. To około 80 procent Palestyńczyków jest Semitami! A dziwne jest to że ci prawdziwi Żydzi nie uznają nielegalnego państwa Izrael! W Izraelu około 95 procent ludności to chazaria! LUDZIE są jednak niepoprawni tak jak się dają nabierać na te różne PICpandemię tak dali się nabrać na ten antysemityzm!

  ——
  Ta różnica jest bez znaczenia.
  Admin

 3. Bezpartyjna said

  @ P. Emilian58

  Najdziwniejszy jednak w Izraelu jest fakt rugowania i wypierania Sefardyjczyków (tych z korzeniami biblijnymi) przez Aszkenazyjczyków, zwłaszcza rosyjskich, z kolei w tym pomogła im akcja „most powietrzny” z początku lat 90-tych.
  Une w tym swoim mini państewku żrą się niczym wilcy albo rekiny.
  Ot takie szydowskie paradoksy.

 4. Ad. 3

  Une w tym swoim mini państewku żrą się niczym wilcy albo rekiny.

  I tylko dzięki wojnie to wszystko tam się trzyma kupy. Kiedy wojny (z Palestyńczykami) zabraknie – państwo się szybko rozleci.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: