Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Sebastian o NATO może się samo rozbroić…
  revers o NATO może się samo rozbroić…
  ? o Wolne tematy (58 – …
  Yagiel o Wolne tematy (58 – …
  Bezpartyjna o Co nam zrobili ruskie
  Głos Prawdy o Co nam zrobili ruskie
  Anzelm o NATO może się samo rozbroić…
  plausi o Położyć kres patologii
  Anzel o Położyć kres patologii
  Anzelm o Położyć kres patologii
  bardzo o Wolne tematy (58 – …
  Emilian58 o Schiller na liście Ukraiń…
  prostopopolsku o Żydowska kloaka przetacza się…
  bryś o Co nam zrobili ruskie
  Us o Wolne tematy (58 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 616 obserwujących.

Judaizm kontra katolicyzm – Biskup Ryszard Williamson

Posted by Marucha w dniu 2022-05-27 (Piątek)

Tertulian powiedział, że wiara katolicka i moc żydowska są jak dwie szale u wagi. Gdy wiara katolicka unosi się ku górze, siły żydowskie opadają, podobnie dzieje się w odwrotnym przypadku. Gdy katolicyzm słabnie, szala żydowska się unosi.

Dzieje się tak, ponieważ już od czasów gdy żydzi ukrzyżowali naszego Pana Jezusa Chrystusa, zawsze byli oni wrogami Kościoła katolickiego. Zawsze traktowali Kościół katolicki jako ich głównego wroga.

Rzecz ma się podobnie z komunistami, dla nich też Kościół katolicki jest naczelnym wrogiem. Nowy Porządek Świata również zdaje sobie sprawę, że Kościół jest ich najgroźniejszym przeciwnikiem.

Od czasów Soboru Watykańskiego II, Kościół jest znokautowany, leży na deskach. Jest odliczany niczym pięściarz…6,7,8… Wrogom Kościoła wydaje się, że Kościół już poległ. To nieprawda. Kościół znów stanie na nogach, ponieważ Pan Bóg nie chce unicestwienia Kościoła i Pan Bóg na to nie pozwoli. Wrogowie Kościoła; żydzi, komuniści, masoni i inni nie zdają sobie z tego sprawy. Są zdeterminowani do walki z Nim na śmierć i życie i to właśnie robią.

Pan Bóg zezwala na to poprzez całą wieczność. Trzymając się bokserskiego porównania, które już zastosowaliśmy, jeśli chcemy wyszkolić dobrego pięściarza, musimy mu zapewnić bardzo dobrych partnerów treningowych, nie słabeuszy. Jeśli chcemy wyszkolić ludzi tak aby zasłużyli na Niebo, musimy zapewnić im tutaj na ziemi solidną walkę, a nie jakąś śmieszną i pozorowaną. Takim poważnym i sprawnym partnerem treningowym są właśnie żydzi.

Pan Bóg udzielił im wielu talentów; są mądrzy, zdeterminowani, stanowczy, zmotywowani i walczą z Kościołem od samego początku. Pan Bóg zezwala na to, aby w tej walce kształtować dobrych katolików. Zezwalając na wzrost potęgi żydowskiej, Pan Bóg ukazuje nam, jakich cierpień możemy się spodziewać jeśli utracimy naszą wiarę.

Zatem jedynym sposobem powstrzymania żydowskiej dominacji jest odbudowa wiary katolickiej.

SWII podkopał autorytet Kościoła katolickiego i w efekcie pozwoliło to na spuszczenie ze smyczy całej żydowskiej potęgi.

„Krew Jego na nas i na dzieci nasze” Mt 27,25

Ta żydowska deklaracja jest najbardziej przerażająca w całej historii świata.

„Nasz Pan uczynił z Kaina wiecznego wędrowca i uciekiniera i naznaczył go znamieniem, aby ktokolwiek rozpozna to znamię, mógł go zabić. Dlatego żydzi, których nie wolno zabijać, a których ręce są splamione krwią Chrystusa, pozostaną wędrowcami i uciekinierami dopóki ich oblicza nie pokryją się hańbą w imię Jezusa Chrystusa Naszego Pana.” – Papież Innocenty III

„Gdyby ktoś zabił umiłowanego syna człowieczego, a następnie wyciągnął ręce splamione krwią do strapionego ojca, prosząc go o przyjęcie do swojego domu, czyż krew syna, widoczna na ręce mordercy, nie pobudziłaby ojca do słusznego gniewu? Takie są modlitwy żydów, bo kiedy wyciągają ręce w modlitwie, przypominają Bogu Ojcu o swoim grzechu przeciwko Jego Synowi. Przy każdym wyciągnięciu rąk, pokazują, że te są splamione krwią Chrystusa. Ci bowiem, którzy trwają w swym zaślepieniu, dziedziczą winę swych ojców; wołali bowiem: „Krew Jego na nas i na dzieci nasze” Mt 27,25. – Święty Bazyli Wielki

„Biedni żydzi! Przywołaliście straszliwą klątwę na własne głowy, wołając „Krew Jego na nas i dzieci nasze”, i tę klątwę, nieszczęsny narodzie, nosicie do dziś i do końca czasów będziecie nosić karę tej niewinnej krwi. O mój Jezu… Nie będę uparty jak żydzi. Będę Cię kochał na zawsze, na zawsze, na zawsze!” – Święty Alfons Maria Liguori

„Twardego karku i nie obrzezanych serc i uszu! Wy się zawżdy sprzeciwiacie Duchowi świętemu. Jako ojcowie waszy, także i wy.
Którego z Proroków nie przeszladowali ojcowie waszy? I zabili tych, którzy opowiadali o przyszciu sprawiedliwego, któregoście wy teraz zdrajcami i mężobójcami byli,
którzyście wzięli zakon przez rozrządzenie Anjelskie, a nie strzegliście.” Dz 7, 51-53

„Abowiem wy, bracia, zstaliście się naszladowcami kościołów Bożych, które są w żydowskiej ziemi w Chrystusie Jezusie, iżeście i wy toż cierpieli od spółpokoleników waszych, jako i oni od żydów, którzy i Pana zabili Jezusa, i Proroki, i nas przeszladowali, i Bogu się nie podobają, i wszytkim ludziom się sprzeciwiają, broniąc nam, żebyśmy nie mówili Poganom, iżby byli zbawieni: aby zawsze wypełniali grzechy swe, abowiem na nie przyszedł gniew Boży aż do końca.” Dz 2, 14-16

Biskup Ryszard Williamson
Tłum. Sławomir Soja
Na podstawie: „Judaism vs. Catholicism: Bp. Williamson Gets Really Real”

https://www.bibula.com

Komentarzy 21 do “Judaizm kontra katolicyzm – Biskup Ryszard Williamson”

 1. Lily. said

  „Judeo-Christianity”, and most recently the
  highly political movement openly called
  „Christian Zionism”.

  „How the Zionists rewrote the Christian Bible”.
  Source;
  Uncensored; Issue 67;pages 76 – 81.
  http://www.uncensored.co.nz

 2. wszystkie zabobony zrodzone nad jordanem s
  maja wspolny pien 😱👹👿ABRAHAMOWY 🙈😳😡prosteproste do zrozumienia jak …seks oralny😀😁😬😆😅👌

 3. Eliasz said

  Ale to dotyczy tylko wyłącznie Kościoła prawdziwego a nie jego posoborowej czy sedewakantystycznej imitacji

 4. Lily said

  „Europa Musi powrocic Do swoich pierwotnych
  korzeni Judeo-Chrzescijanstwa”.A.D.

 5. kolejny said

  Panie eliaszu co to oznacza kościoła prawdziwego? Pozycja sedewakantystyczna jest jedyną katolicką odpowiedzią na obecny kryzys. Studiując naukę kościołą katolickiego:magisterium, teologów i kanoników , jedynie nieuznanie posoborowej hierarchii może nas uratować od śmierci wiecznej tj. uczestnictwia w heretyckim i schizmatycznym kościele(moderniźmie). Nie ma czegoś takiego jak sedewakantystyczna imitacja tylko teologiczne uzasadnienie, utrzymujące, że KK jest wg zapowiedzi naszego Pana Jezusa Chrystusa niezniszczalny(niezawodny i nieomelny). Takie stanowisko utrzymują kapłani i świeccy zwani sedewakantystami czyli tacy, którzy nie uznają papieży obecnych, łącznie z resztą hierarchi. Przekłada to się na mnóstwo innych kwestii jak Msza Święta, sakramenty ogólnie itd. Msza sprawowana w jedności z heretykiem jest bluźnierstwem. O tym ma obraz katolik studiujący teologię i prawo kanoniczne. Jest to zrozumiałe dla każdego prawdziwie szukającego Prawdy. Niestety większość z was na tych stronach dokonuje niesamowitej ekwilibrystyki językowej, chwaląc się zrozumieniem geopolityki, psychologii itd. ale nie potrafi zrozumieć tej oczywistej prawdy. Istnieje tego ewidentna przyczyna. Sięgnijcie po wskazówki świętych i ogólnie magisterium KK odnośnie cnoty pokory.

 6. Listwa said

  @ 2 niepostepowyoszolom przyleciał od razu zgrzytnąć. Nie ma to jak prawda.

 7. Marucha said

  Re 2:
  Ban.

 8. Boydar said

  Jego Eminencja w ferworze słusznej walki pomylił określenia (a może tłumacz ?)

  https://encyklopedia.pwn.pl/haslo/madrosc;3939012.html

  Przy okazji ponawiam pytanie – czy ktoś pamięta, „komu nie wypada tak od razu przyp…lić”, zgodnie z tradycją bycia Polakiem

  Ostrzegam jednak, że zwycięzce tego mikro quizu czeka wątpliwej jakości nagroda. Może Pani Uzi się odważy ?

 9. Czy judaizm jest religią, czy tylko instrukcją przestępczą ?

  Z Boga zostały w judaizmie jedynie przysłowiowe „cztery litery”, aby nie było nieporozumień, chodzi o YHWH, same spółgłoski.

  Czasami nazywa się go Elohim, co jest liczbą mnogą, a więc jest potwierdzeniem wielobóstwa.

  Podstawową tezą judaizmu jest „lud wybrany”. Uświadomienie społeczności, że jest wybrańcem, motywuje niebywale, zresztą do zbrodni, jak obok żydów

  https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/07/jak-zrobic/

  dowiedli też Niemcy w czasach nazistowskich. Podejrzewam, że każda inna społeczność wykazała by podobną skuteczność, jeśli by jej wpoić takie przekonanie.

  Z powyższej tezy wynika też niezwykła zbrodniczość żydów wobec Nieżydów, ale też wobec członków własnej społeczności. Wynika to też z instrukcji judaizmu, to doprawdy jest dość niezwykłe, że ta społeczność bestialski mord masowy, tu pewne podobieństwo do Ukraińców, o jakim jest mowa w księdze Estery, uznała za okazję do świętowania najbardziej radosnego święta, karanwału, praktykowanego przez żydów. To tak jakby Niemcy jako karnawał święcili radosne święto holokaustu. Czy nasi sąsiedzi z Kijowa i Lwowa nie mają takiego odpowiedniego święta z okazji Rzezi Wołyńskiej nie jest mi nic wiadomo, ale bym nie wykluczał, sądząc po liczbie pomników ukraińskiego bandyty Bandery.

  https://www.google.pl/maps/search/ukraina+Stepan+bandera/

  Ciekawe, kiedy banderowski rząd w Warszawie ustanowie pomnik Bandery na Wawelu, bo bliźniak już tam jest:

  https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/07/hala-po/#_K

  i potrzebował by odpowiedniego towarzystwa.

 10. Eliasz said

  re 5. Współczesny KRK z papieżem Franciszkiem jest oczywistą niekatolicką imitacją

  ALE także pozycja sedewakantystyczna jest nie do obronienia w świetle orzeczeń Soboru Watykańskiego I gdyż bez papieża nie ma kościoła – i stanowisko wasze jest wewnętrznie sprzeczne.

  Stąd też prawdziwego Chrystusowego Kościoła Katolickiego – który jako jedyny spełnia kryterium niezniszczalności wg zapewnienia Chrystusa musicie poszukać gdzie indziej!

 11. Boydar said

  „… bez papieża nie ma kościoła …”

  Można by polemizować. Papież jest funkcją ustanowioną przez Chrystusa, a więc integralną, NIEZBĘDNĄ częścią składową (pod rozwagę Państwu prawosławnym – coś u Was chyba nie gra). Jednakowoż, sedewakantyści utrzymują jedynie, że „obecnie nie ma prawowitego”, rozumiejąc że „chwilowo”. A Pan Eliasz skonstruował tezę, że domyślnie „w ogóle”. Trzeba być krytycznym fundamentalistą pisząc o tak ważnych kwestiach.

 12. Eliasz said

  A od kiedy ta CHWILA bez papieża trwa?

 13. Listwa said

  @ 5 Kolejny

  „Msza sprawowana w jedności z heretykiem jest bluźnierstwem.”
  – sedewakantystyczny wymysł.

 14. Boydar said

  Słyszał Pan o radzieckim pojęciu czasoprzestrzeni ? „Kopiemy od tego drzewa do wieczora”

  No cóż, może nie za naszych czasów ale zdarzało się, że porządni Papieże jednak byli. Paskudne wyjątki nie mogą zmienić reguły. Tak sobie myślę ostrożnie, że Pius X był ostatnim, tuż po Leonie XIII. Potem zaczęło się „Więc próbuj, jak potrafisz”

 15. Zenon_K said

  Listwa, agent od zadan specjalnych, nasz cenzor i nauczyciel jest na posterunku, czuwa.

 16. kontra said

  ALE także pozycja sedewakantystyczna jest nie do obronienia w świetle orzeczeń Soboru Watykańskiego I gdyż bez papieża nie ma kościoła – i stanowisko wasze jest wewnętrznie sprzeczne.

  Czyli wg Eliasza Kościół Katolicki jest sprzeczny z Soborem Watykańskim 1 bo po KAŻDEJ śmierci Papieża – niespodzianka jest SEDE VACANTE!
  Wszyscy katolicy są sedewakantystami.

  ———–
  Niech Pan nie przekombinuje.
  Admin

 17. Listwa said

  @ 15 Zenon_K said

  Ciebie mogę zamalować czarną farbą. Chcesz? Albo bądź pierwszy jak chcesz. Cenzoruj, popraw, naucz. Co chcesz?

 18. Listwa said

  ad 17

  Zenon_K wytłumacz mu też, że jak chodzisz do indultu to macie ważne Msze św i godne, a nie bluźniercze.
  Wytłumacz mu dobitnie co to znaczy bluźniercze. Bo plecie poważne głupoty o Mszy św i składanej ofierze Jezusa Chrystusa, bo ma w łepetynie hasła sedewakantystyczne.

 19. Listwa said

  „Opisy bitwy pod Lepanto oparte na ówczesnych kronikach katolickich nie wspominają o ważnym fakcie, który można znaleźć w źródłach muzułmańskich. Te ostatnie podają, że w pewnym momencie bitwy, gdy wojskom katolickim groziła klęska, flota turecka ujrzała na niebie majestatyczną i straszną Panią. Patrzyła na nich tak groźnym wzrokiem, że nie mogli tego znieść, stracili odwagę i uciekli.”

  https://www.bibula.com/?p=134216

 20. Anzelm said

  AD8. A być może szanowny nie pojął aronii, zarówno Ekscelencji jak i skromnego przekładacza, bo gdzie mu tam do tłumacza.

 21. Boydar said

  Kiedy mówisz ironicznie, mrugasz lewym okiem. Nie widzę. Myślę sobie też, że j. angielski jest zbyt prymitywny, aby rozróżnić taki niuans. Co by tłumaczyło. Bo nie wierzę, że bp Wiliamson nie odróżnia cwanego chu’ja od mądrego, bożego człeka.

  Już Szekspir oświadczył, że w stanie jaki zastał słownictwo anglosasów, to nic szczególnego nie dało się napisać, i musiał stworzyć nowe (dla nich) słowa i zwroty. Może to prawda a może nie, ale do anglosyjońskiego qurestwa, fucktycznie, wielu słów nie potrzeba.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: