Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Greg o Wolne tematy (39 – …
  Carlos o Wolne tematy (39 – …
  Greg o Wolne tematy (39 – …
  Boydar o Wolne tematy (39 – …
  Boydar o Wolne tematy (39 – …
  Yagiel o Wolne tematy (39 – …
  Yagiel o Wolne tematy (39 – …
  Liwiusz o Pod wieżami Włodzimierza
  Boydar o Wolne tematy (39 – …
  Boydar o Wolne tematy (39 – …
  revers o Wolne tematy (39 – …
  Krzysztof M o Wolne tematy (39 – …
  Greg o Wolne tematy (39 – …
  Lily o Wolne tematy (39 – …
  Zbigi o Zmierzch kolosa na glinianych…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

Specjalny status prawny

Posted by Marucha w dniu 2022-05-29 (Niedziela)

Całkiem przypadkiem natrafiłem na taki artykuł Ukraine Will Grant Poles A Special Legal Status (Ukraina nada Polakom specjalny status prawny). Został on zamieszczony na portalu South Front (https://southfront.org/ukraine-will-grant-poles-a-special-legal-status/).

Czytałem go z niedowierzaniem, a nawet z przerażeniem, że można wypisywać takie bzdury, tak przekręcać historię i rzeczywistość i tak zakłamywać relacje polsko-ukraińskie. Na tym przykładzie widać dobitnie, dlaczego Żydzi przywiązują tak wielką wagę do propagandy, do opanowania środków masowego przekazu. Za pomocą mediów można wygrać każdą wojnę i spowodować, że kiedy będą likwidować państwo polskie, to inni tylko przytakną. Po raz który to już z kolei Żydzi likwidują państwo polskie?

»Ukraina, będąc krajem poszkodowanym, aktywnie poszukuje sojuszników i towarzyszy. Polska stała się jednym z głównych sojuszników Kijowa, ale prawdziwym interesem Warszawy jest wspieranie interesów narodowych kraju, a nie ochrona narodu ukraińskiego.

Polska weszła w XXI wiek z bogatym dziedzictwem historycznym. Przeszła przez trzy rozbiory. W XX wieku Polsce udało się odzyskać ziemie zachodnie, ale nie ziemie wschodnie. Perspektywy zwrotu ziem wschodnich dla Polski zaczynają się coraz wyraźniej rysować.

22 maja Olga Sovgirya, przedstawicielka Rady Najwyższej w Trybunale Konstytucyjnym, stwierdziła, że prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski zapowiedział, że wkrótce przedłoży w parlamencie projekt ustawy o nadaniu obywatelom polskim specjalnego statusu prawnego na Ukrainie, podobnego do polskiej ustawy o wsparciu obywateli Ukrainy. Wołodymyr Żeleński podziękował Sejmowi RP za uchwalenie ustawy o pomocy obywatelom Ukrainy i wyraził nadzieję, że podobny dokument zostanie wkrótce przyjęty na Ukrainie.

Władimir Zełenski powiedział: „To wielki krok i gest wielkiego serca, do czego zdolny jest tylko bliski przyjaciel Ukrainy. I ten krok nie zostanie niedoceniony. Wkrótce podobny – lustrzany – projekt przedstawię Radzie Najwyższej Ukrainy. Nie daj Boże, aby obywatele polscy kiedykolwiek w swoim życiu potrzebowali tych wszystkich świadczeń w takich warunkach, w warunkach wojennych. Ale te prawa mają wielką wartość symboliczną, pokazującą, że Ukraińcy i Polacy są bliscy sobie i równi. I jestem pewien, że ukraiński organ parlamentarny poprze tę ustawę – szybko i zdecydowaną większością.

O tej ustawie poinformował sekretarz prasowy prezydenta Ukrainy Siergiej Nikiforow. Powiedział, że projekt jest w trakcie opracowywania i będzie miał podobną funkcję do polskiego, ponieważ uchodźcy z Ukrainy zostali zrównani z obywatelami polskimi, ale jedyne, czego Ukraińcy nie będą mogli zrobić w Polsce, to głosowanie. Polska przyznała ponad 3 milionom ukraińskich uchodźców prawo do życia, pracy i pobierania świadczeń socjalnych.

22 maja prezydent RP Andrzej Duda przyjechał do Kijowa i omówił tę kwestię z Radą Najwyższą. Wezwał obywateli Ukrainy, aby nie oddawali ani jednego kawałka ukraińskiej ziemi.

Powiedział: „Pojawiły się niepokojące głosy mówiące, że Ukraina musi poddać się żądaniom Putina. Tylko Ukraina ma prawo decydować o swojej przyszłości. Duda poparł wejście Ukrainy do Unii Europejskiej i zaproponował zawarcie nowego traktatu o dobrym sąsiedztwie. Zaznaczył też, że NATO jest zagrożone potencjalnym atakiem ze strony Rosji”.

Na początku maja polski przywódca wyraził nadzieję, że nie będzie granicy między Polską a Ukrainą, a kraje będą żyły w pokoju i życzliwości. Teraz polski prezydent ma nadzieję, że Ukraina wróci na swoje terytorium.

Kijowski projekt ustawy jest jeszcze w trakcie opracowywania i Rada Najwyższa pracuje nad nim, ale już wiadomo, że Polacy będą mieli prawo do pracy, będą podlegali takiemu samemu prawu podatkowemu jak obywatele Ukrainy i ochronę socjalną. Ponadto, według niepotwierdzonych informacji, niektóre uprawnienia zostaną rozszerzone.

Polacy na terytorium Ukrainy otrzymają prawdopodobnie specjalne prawa:

 • będą mogli kandydować w wyborach;
 • być mianowani do władz państwowych, na wyższe stanowiska w projektach obronnych;
 • uzyskać dostęp do tajnych danych;
 • być sędziami;
 • polska policja będzie mogła kontrolować przestrzeganie prawa i porządku na Ukrainie itp.

Polska jest zaangażowana w kryzys ukraiński od 2014 roku. Polscy żołnierze brali udział w operacjach bojowych na Ukrainie. Ponadto warto zauważyć, że miesiąc wcześniej Polska dostarczyła na Ukrainę sprzęt wojskowy (karabiny snajperskie, czołgi, części zamienne do samolotów). Sytuację tę można scharakteryzować jako barter: Polska zapewnia środki materialne, Ukraina zaś działania w zakresie polityki. W tej chwili wiadomo, że na razie projekt opiera się na dobrej woli i wzajemnej pomocy, ale nie można wykluczyć, że ten rodzaj współpracy przerodzi się w trwalszą współpracę. Rosja straciła szansę, by Ukraina nie uzależniła się od Polski. Ostatecznie zwyciężyła polska soft power [??? – admin].

Dziś pojawiła się kwestia suwerenności Ukrainy. W przyszłości może utracić część swojej suwerenności poprzez przystąpienie do UE lub całkowicie ją utracić poprzez połączenie z Polską. W tym momencie błędem byłoby formułowanie jasnych prognoz.

Wcześniej doradca prezydenta Rosji i szef rosyjskiej delegacji negocjacyjnej na Ukrainę Władimir Miedinski powiedział, że „Polska przy pierwszej nadarzającej się okazji wyrwie przyjaznej Ukrainie zachodnie ziemie ukraińskie”.

Od początku specjalnej operacji wojskowej Polska przyjęła około 3,5 mln ukraińskich uchodźców, więcej niż wszystkie inne kraje europejskie. ONZ poinformowało, że około 6,4 mln obywateli opuściło Ukrainę. Ogromna liczba uchodźców ukraińskich w Polsce uzasadnia powód powstania tej ustawy.

Te kroki prowadzą do powstania jednego państwa, do powstania najnowszej wersji „Rzeczpospolitej”. Interesy Polski opierają się na rewanżyzmie i polityce soft power. Władze ukraińskie przekazują terytoria polskiej administracji w nadziei, że uratuje to Ukrainę przed rosyjską agresją. Stwarza to zagrożenie przystąpienia Polski do wojny, co może prowadzić do dalszych reperkusji, a działania wojenne mogą przenieść się na sąsiednie rejony.«

Te specjalne prawa są pewnie po to, by wciągnąć Polskę w wojnę z Rosją. Przecież zwykły obywatel Polski nie pojedzie na Ukrainę, bo i po co? I nie otrzyma tam takich świadczeń, jak Ukraińcy w Polsce, z tego prostego względu, że poziom życia na Ukrainie jest znacznie niższy niż w Polsce, a poza tym Ukraina jest państwem upadłym. Chodzi o to, by polscy wojskowi, politycy, prawnicy, policja itp. weszli w struktury państwa ukraińskiego, by później ich i państwo polskie pociągnąć do odpowiedzialności, na równi z Ukraińcami, za destabilizowanie tej części Europy, a pośrednio i świata. I może się jeszcze okazać, że to Polacy wywołali kryzys światowy. Ja nawet bym chciał, by Polacy byli tacy mocarni, że byliby w stanie wywołać światowy kryzys, ale na to monopol mają Żydzi.

Jest dla mnie wprost nie do uwierzenia, jak oni szybko rozmontowują państwo polskie i czynią przygotowania do utworzenia jakiejś polsko-ukraińskiej hybrydy. I nikt nawet nie raczy nas zapytać, czy my się na to zgadzamy. Nawet nie stwarzają pozorów, tak jak przed wejściem Polski do unii. Wtedy było referendum. A teraz? Jak bardzo im się spieszy!

Teraz widać jak na dłoni, czym jest demokracja. Prezydent podejmuje decyzje, bo wygrał wybory. Poparło go wielu ludzi i dziś może powiedzieć, że działa w imieniu tych, którzy na niego głosowali. Naród go upoważnił. A czy mógłby tak zrobić, gdyby frekwencja wyborcza ograniczyła się do 5%, a on sam z tych 5% dostał 2%? Mógłby, tylko wtedy nie mógłby się zasłaniać narodem i jego wyborem. A w takim wypadku prawdopodobnie żaden polityk nie podjąłby ryzyka. Demokracja przy śladowej frekwencji umiera. Tak więc w demokracji, jak w żadnym innym ustroju, zwykły człowiek ma też władzę, tylko nie wie, jak z niej korzystać.

Taki przekaz, jak w cytowanym powyżej artykule, idzie w świat i ludzie w tym szerokim świecie będą przekonywani, że Polacy i Ukraińcy to dwa bratnie narody, które chcą razem żyć i razem przeciwstawiać się wspólnemu wrogowi, jakim jest Rosja. Nic bardziej błędnego. Ale słowo to potęga, te pisane i te mówione, potęga większa niż najpotężniejsze wojsko.

Wiesław Liźniewicz
https://bb-i.blog

Komentarzy 20 do “Specjalny status prawny”

 1. Igor Niefiedow said

  Proszę, niech ktoś mi wyjaśni – skąd, dlaczego, kiedy ta namiętna, nieodwzajemniona miłość do Ukrainy pojawiła się w kierownictwie państwa polskiego? Rozumiem, że Unia Europejska coraz bardziej przypomina ZSRR nieżyjącego Breżniewa pod względem indoktrynacji świadomości ludzi. Rozumiem, że przez jakiś czas Ukraina i jej problemy staną się główną wiadomością na agendzie europejskiej. A żółto-niebieskie flagi na klapach marynarek europejskich polityków i na kontach społecznościowych mieszkańców Europy będą przez pewien czas oznaczać polityczną lojalność. Ale co to za maniakalne pragnienie polskich władz, jak mówią w Rosji, „бежать впереди паровоза”?

 2. Boydar said

  Miłość niejedno ma imię, Panie Niefiedow.

  A Pan chce zrobić urawniłowkę; mam nadzieję, że rozumie Pan, co to urawniłowka

  – żyd ekscytuje się krainą U bo wydaje mu się że pognębi Rosję, liczy też na dobry interes w przyszłości
  – polactwo jak to tłuszcza, wiwatuje jak każą
  – normalni Polacy, rozumieją, że najwięcej mieszkańców krainy U wymordowali ukraińscy degeneraci, więc im naturalnie współczuje, poza tym wielu rzeczywistych Polaków odczuwa sentyment do stron rodzinnych ich dziadów
  – ja się raduje, bo wreszcie ktoś pomści tych z Wołynia i okolic, czego sam uczynić nie mogę a co się niewątpliwie godzi
  – spora część uciekinierów wygląda, w przeciwieństwie do mieszkańców np. takiego Lublina, jak normalni ludzie, czyli miód na moje serce i odzyskanie wiary w istnienie człowieka

 3. Emilian58 said

  Otóż to. Póki co trzeba bojkotować każde wybory! Ale też trzeba się jakoś zorganizować żeby kontrolować frekwencję. To nie jest trudne.

 4. AlexSailor said

  @Boydar

  A ilu jest tych normalnych ludzi? 10%?

  @Emilian58

  Jest rzeczą wysoce wskazaną, żeby ludzie chcący bojkotować wybory, nie brali w nich udziału.
  Dzięki temu w niewielkim stopniu, ale jednak, szanse na wybranie kogoś sensownego się zwiększą.
  A gdyby jeszcze na karcie wyborczej zamieścić test, którego rozwiązanie byłoby konieczne do uznania ważności głosu.

  Np.
  1. 2 x 8 = (a) 18, (b) 24, (c) 16
  2. W obecnych wyborach wybierasz (a) prezydenta, (b) posła, (c) premiera
  3. Polska sąsiaduje z: (a) Francją, Słowacją, Litwą, (b) Rosją, Słowenią, Niemcami, (c) Czechami, Niemcami, Rosją

  Itd., np. 10 takich pytań.

 5. Boydar said

  Nie wiem, Panie Alex, naokoło mnie sami „nienormalni”. Czasem czuję się jak Mariner, tylko te skrzela są intrygujące.

 6. Marucha said

  1. Media sterują umysłowością 90% społeczeństwa. Wiadomo w czyich rękach są media w Polsce. Ich właściciele będą zawsze popierać wszystko, co Polsce szkodzi. Czy to będzie aborcja, czy upokarzające płaszczenie się przez Ukrainą.
  2. Polskie władze nie mają w sobie polskich genów: jak nie Żyd, to Ukrainiec – więc Polska w ich interesie też nie leży.
  3. Naród polski okazał się wyjątkowo głupi i łatwy do manipulowania.

  Nie pocieszajmy się, że władze nie reprezentują poglądów Polaków.
  Otóż reprezentują.

 7. lewarek.pl said

  Byłoby pięknie, gdyby działania Dudy i jego kompanii miały na celu odzyskanie Lwowa, Stanisławowa, Równego… Ale jakoś mi na to nie wygląda, bo – po pierwsze – Duda jest lokajem koniokrada i robi to, co ten mu każe, a po drugie – Duda na samą myśl, że Polska mogłaby odzyskać Lwów, zesrałby się w gacie ze strachu. I z żalu.
  No, chyba że Duda tak sprytnie się maskuje: na zewnątrz tchórz i wasal, a pod spodem Polak szczery… Aaaa, wtedy odszczekam pod stołem, com mu tam naubliżał.

 8. lewarek.pl said

  4. AlexSailor
  Pomysł z pytaniami – kapitalny! Popieram!
  Uchachałem się.

 9. bryś said

  „Polacy na terytorium Ukrainy otrzymają prawdopodobnie specjalne prawa:

  będą mogli kandydować w wyborach;
  być mianowani do władz państwowych, na wyższe stanowiska w projektach obronnych;
  uzyskać dostęp do tajnych danych;
  być sędziami;
  polska policja będzie mogła kontrolować przestrzeganie prawa i porządku na Ukrainie itp.”

  Totalna bzdura. Tan na prawdę chodzi o nadanie tych praw UKRAINCOM W POLSCE!!!! Jak jakiś obywatel Polski zacznie się panoszyć na u-krainie zostanie przecież od razu spacyfikowany. Lub zdekapitowany.

 10. Leo said

  Panowie, przestańcie proszę! Gdyby wybory mogły cokolwiek zmienić byłyby zakazane. Naiwna wiara w demokrację? Tutaj? U Maruchy? Nie przystoi…

 11. Bogdan said

  Rozumiem że na zasadzie wzajemności wprowadzimy takie przepisy również w Polsce. I o to pewnie chodzi. Bo o ile nie znam Polaka który chciałby zostać wójtem lub burmistrzem na jakimś ukraińskim zadupiu to w Polsce będzie masa chętnych Ukraińców którzy będą startować w wyborach i dzięki dyscyplinie swoich ziomków te wybory wygrają. Wyobrażam też sobie ukraińskie bataliony policji, wojska itp. A poliniaki śpią i śni im się kiełbasa w promocji po 6 zł za kg

 12. Gazda said

  Jajus czas temu kiedy w ramach wymiany studenckiej przebywalem przez nieco ponad tydzien na Ukrainie, jakis zupelnie mi nieznany Ukrainiec zwrocil sie do mnie, uzywajac mego faktycznego imienia, w te pelne slowianskiej serdecznosci slowy: Gazda – ty wriednyj Poljak!

 13. ! said

  „wielu rzeczywistych Polaków odczuwa sentyment do stron rodzinnych ich dziadów”

  Chwała Bogu, że liczba moich przodków na Kresach wynosi 0

  „ja się raduje, bo wreszcie ktoś pomści tych z Wołynia i okolic, czego sam uczynić nie mogę a co się niewątpliwie godzi”

  Prędzej to mi banan na czole wyrośnie. Raczej będzie Wołyń 2.

  „spora część uciekinierów wygląda, w przeciwieństwie do mieszkańców np. takiego Lublina, jak normalni ludzie, czyli miód na moje serce i odzyskanie wiary w istnienie człowieka”

  A to ja mam pecha bo w dziurze na Pomorzu w biedrze człapią ukry z wydziaranymi sztyletami i hakenkrojcami jak ci z tego filmiku o jeńcach z azowstali.
  A twarze onych azjatyckie jak nic.

 14. Boydar said

  Lublin to loteria dla biednych, a na Pomorze do swoich pojechali.

  Za hakenkrojca masz Pan moralne prawo takiego zastrzelić na miejscu; to nie Rumun przy paśniku tylko gestapowiec w stonce.

 15. ! said

  Acha ja mam prawo? Kiedyś mnie jeden typ szarpał (poliniak) i rozwalił mi rower (między innymi poucinał linki od hamulców i przerzutek). Podałem psom jego auto, markę i blachy. Potem dostałem list, że sprawcy nie odaleziono. Czyli policja nie potrafi sprawdzić kto ma jakie numery auta w PoLin.
  A gdybym się bronił i mu zmiażdzył ryj? To on byłby poszkodowany, a ja z cwelami za kratami?
  W szkole, lata temu gdy mnie ktoś bił, tak z nudów różne gnojki to się broniłem i lałem ich. A potem nauczycielki godzinami darły na mnie ryja, że mam się nie bronić i stać jak PiSda. A tych łobuzów to w ogóle nie kraciły bo się ich same bały szkolne kur#y!

  Ja mam prawo? Niewolnik w tym kraju nie ma żadnych praw. Niech spróbuje się tylko bronić to go władza zmiażdży.
  Banderowcy sobie w Przemyślu przez lata robili neonazistowskie marsze. Jak zachowała się wobec nich poliniacka policja, a jak wobec Polaków, którzy wyrazili tamże swój sprzeciw?

 16. Boydar said

  Po pierwsze primo to wyraźnie wskazałem na moralne, prawo, znaczy się na Sądzie Ostatecznym specjalnych problemów nie będzie.

  A po drugie, czyli secundo, to Pan masz/możesz tą sprawę załatwić a nie żadna milicja. Choć akurat milicja by to pewnie szybko załatwiła.

  Jest tysiąc i jeden sposobów, tylko trzeba mieć pewność że się ma słuszność.

 17. Marucha said

  Wiadomo, że milicja jest sprawna, gdy chodzi o wymuszanie mandatów, prześladowanie ludzi bez szmat na twarzy, albo walkę z babulkami chcącymi sprzedać rzodkiewki…

 18. Boydar said

  Miałem na względzie starą milicję, socjalistyczną

 19. revers said

  Podobno w trojmiescie powstal juz plac Asowstali z nazwa wlasna od ukropolinskiej administracji miasta, takze co niektorzy wyprzedzaja w Polin Stalina, ukrainskiego Chruszczowa i Hitlera , Polpota o epoke

 20. Kar said

  1/Igor Niefiedow /Proszę, niech ktoś mi wyjaśni – skąd, dlaczego, kiedy ta namiętna, nieodwzajemniona miłość do Ukrainy pojawiła się w kierownictwie państwa polskiego?

  ___________

  – pan bada, czy probuje zaskoczyc przeciwnika na calej linii (..), panie Igor. Gdyby pan zapytal najpierw o rodowod-geny „kierownictwa”, to mialoby jakis sens. A tak sparcialym grochem o sciane..Przeciez „to” jest namacalne-widoczne. Kazdy z nich ma wypisane na swojej chachlackiej gebie kto un zacz;

  -pucolowaty-Duda/chachel
  – prezeswywiadu/konus z kotem/chachel
  – ten z Wroclawia cwaniak z baniaka w nosie-chachel.

  Cala list sejmowych pasozytow od gory do dolu, to chachlackie nasienie. Sperma akcji Wisly..

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: