Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  ? o Wolne tematy (39 – …
  Sebastian o McNamara’s Misfits: wojs…
  Sebastian o Zwi Migdal: Żydowska mafia spr…
  Greg o Wolne tematy (39 – …
  Carlos o Wolne tematy (39 – …
  Greg o Wolne tematy (39 – …
  Boydar o Wolne tematy (39 – …
  Boydar o Wolne tematy (39 – …
  Yagiel o Wolne tematy (39 – …
  Yagiel o Wolne tematy (39 – …
  Liwiusz o Pod wieżami Włodzimierza
  Boydar o Wolne tematy (39 – …
  Boydar o Wolne tematy (39 – …
  revers o Wolne tematy (39 – …
  Krzysztof M o Wolne tematy (39 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

Znaczący głos Kissingera

Posted by Marucha w dniu 2022-05-29 (Niedziela)

Wbrew pozorom Amerykanom, a szerzej Anglosasom, nie zależy na całkowitym powaleniu Rosji na kolana. Chcą Rosji słabej, ale jednocześnie na tyle silnej, by była zdolna (przymuszona) podjąć razem z nimi grę przeciw Chinom, stanowiącym obecnie główne zagrożenie dla Pax Americana w świecie.

Stary lis Henry Kissinger dostrzegł jednak wyraźnie, że sytuacja może się wymknąć spod kontroli, bo Rosja, choć osłabiona i dociskana sankcjami, ma możliwość wykonania ruchów, które mogą Amerykanom mocno pomieszać szyki.

Wojna na Ukrainie scaliła państwa zachodniej liberalnej demokracji pod berłem USA i jest to bezdyskusyjny sukces amerykańskiej dyplomacji. Jednak trwałość tego scalenia poddana zostanie za chwilę poważnej próbie – gwałtownie stygnącej „ciepłej wodzie w kranach” milionów Europejczyków, galopującej inflacji, rollercoasterowi cen gazu, ropy i żywności, a zwłaszcza widmie głodu w krajach Afryki i Dalekiego Wschodu, którego skutkiem będzie wielka, trudna do powstrzymania fala migracyjna do Europy. Grozi to uruchomieniem procesów społecznych o trudnej do przewidzenia dynamice i skutkach.

Dlatego pewnie Kissinger, pomimo 99 lat, postanowił zostać owym dzieckiem z baśni Andersena i powiedzieć rozbrajająco szczerze w wywiadzie dla amerykańskiego „Newsweeka”, że król jest nagi: „Rosja była istotną częścią Europy przez 400 lat i gwarantowała europejską równowagę sił w krytycznych momentach. Przywódcy europejscy nie powinni tracić z oczu tej długoterminowej relacji, ani ryzykować popychania Rosji do stałego sojuszu z Chinami”.

W kwestii samej Ukrainy wyraził jakże bolesną i szokujacą dla naszych polskich krogulców opinię: „Mam nadzieję, że Ukraińcy połączą bohaterstwo, które okazali, z mądrością”, po czym dopowiedział: „Właściwą rolą dla tego kraju jest pełnienie roli neutralnego państwa buforowego, a nie granicy Europy”.

Aż dziw, że Kissinger nie został jeszcze okrzyknięty u nas „ruską onucą” lub „agentem Putina”, siejącym „kremlowską propagandę”. Ale w kraju tak gorących głów i polityków rwących się do bitki, to pewnie tylko kwestia czasu.

Niemniej ci, którzy nie poddali się jeszcze medialnemu „młotkowaniu” i nie ulegli politycznej histerii, mogą poczuć satysfakcję, być może pomieszaną ze zdziwieniem, że oto w poprzek jednostronnej narracji stanął doświadczony amerykański polityk, który na zimnowojennej konfrontacji z ZSRR zjadł przecież nie tylko własne zęby.

Warto zatem uważnie śledzić, co będzie się działo po jego słowach, bo głos Kissingera z pewnością nie jest głosem wołającego na puszczy.

Maciej Eckardt
https://myslpolska.info

Komentarzy 11 do “Znaczący głos Kissingera”

 1. Emilian58 said

  Te „nasze” chachmęty chazarskie są kupione w całości więc będą udawać głuchy pień. Ale może politycy europejscy jeszcze nie kupieni wrócą po rozum do głowy?

 2. Kojak said

  Gre ? Jaka gre ? Zydowskie bandziory z Usreala tak sie doszczetnie skompromitowaly ze juz Rosja nie bedzie sie ,za nic ,z nimi sie ukladala ! Z bandyta i zlodziejem nikt bowiem przy zdrowych zmyslach sie nie uklada ! A Rosje sie przymusi ? Widac ze ten facet ma chyba symptomy choroby umyslowej .

 3. Piskorz said

  re art Wbrew pozorom Amerykanom, a szerzej Anglosasom, nie zależy na całkowitym powaleniu Rosji na kolana. Chcą Rosji słabej, ale jednocześnie na tyle silnej, by była zdolna (…..dokładnie tak pisze Z. Brzeziński w swojej książce !! + momentami swoje wizje, że świat potrzebuje….przywództwa Ameryki, że bez tego zapanuje chaos /sic!!/. Gdzie może B. to broni hegemonii USA, ale pisze też, że nie będzie tak zawsze.

 4. Sebastian said

  Panie Kojak, hipotetycznie można to co się dzieje nazwać grą, ponieważ możni tego świata grają w grę strategiczną w trybie multiplayer o nazwie Ziemia.

  Hipotetycznie scenariusz będzie taki, że zarażą ludność Afryki następnym świństwem, sztucznie wywołana klęska głodu wygna za chlebem Afrykanów do Europy, a Europejczycy albo będą zorientowani i nie będą chcieli przyjąć schorowanych uchodźców, albo na ślepo przyjmą konia trojańskiego jak Polacy kraińców U. szatany zjednoczone zrobią wszystko, żeby utrzymać hegemonię, kosztem reszty świata

 5. PK said

  drażni mnie ten bełkot, powtarzany przez wiele osób – KOMPLETNIE ALOGICZNY – że działania jankeskich kundli mają na celu zmuszenie Rosji do wejścia z nimi w sojusz przeciwko Chinom. przecież to, co wyczynia się od czasów obamy jest dokładnym zaprzeczeniem takiej opcji! NIE MA już możliwości sojuszu usa-ros przeciwko Chinom. natomiast nieunikniony i oczywisty jest ścisły !!! sojusz rosyjsko-chiński. do tego właśnie doprowadziły działania jankesów. prędzej upadlińcy pogodzą się z Rosjanami, a Palestyńczycy z chazarami 🙄, niż Ruscy wejdą w sojusz z jankesami. UPADEK USA stał się faktem. I TO JEST BARDZO DOBRA WIADOMOŚĆ!

 6. Leo said

  @PK – myślę, że długonosi „Amerykanie” mają nadzieję na posadzenie w Moskwie posłusznej sobie ekipy, jak to z sukcesem zrobili w tylu państwach i wtedy nagle Rosja stać się może najlepszym sojusznikiem USA tak jak Polska stała się z dnia na dzień „sługą Ukrainy”. Już raz byli w ogródku i witali się z gąską pod postacią Jelcyna.

 7. PK said

  panie Leo. to już niemożliwe. Rosja 30 lat temu, a Rosja dziś – to dwa inne światy… nawet jeśli putin jest chory na raka i wkrótce umrze – już wyznaczył sobie właściwego następcę. w zamach stanu – nie wierzę. każdy przyznaje, że ekipa Kremla ma 80 % poparcia. niemal bezstratne [w ludziach] zwycięstwo nad naziolami w Azowstalu (nareszcie!) było chyba punktem zwrotnym w tej wojnie. już oficjalnie na tzw. zachodzie przyznają, że ukraińcy zaczynają przegrywać.
  PS. zwyczajowa uwaga dla agenciny abw nadzorującego stronę gajowego – powiedz mi no koleżko (babo) czy WY NAPRAWDĘ popieracie to, co wyczyniają juda i kalkstein??? myślicie, że ruskie bomby WAS oszczędzą???

 8. olo said

  A skąd założenie, że to anglosasi maja wygrać w tej wojnie? Bo będą walczyć do ostatniego ukra i poliniaka? chętne do walki ukry sie kończą, a poliniaki odważne sa tylko zza klawiatury komputera. większość poliniaków to kryptogeje.

 9. jest oczywistym FAKTEM ze dlugonosci 👌👿anglosasi juz zasrali biala Europe kolorowymi bezmozgowcami a obecnym glodem zmusza czarnych z afryki do ..kompletnego wytepienia Bialych ruskich onuc 👍😳nie tylko w Yewropie? ale na wszystkich kontynentach 😱Co moze jeszcze uratowac Biala ( jeszcze ) europe TO zastosowac model z ojczyzny chrystusa😀👌tam nawet zadeklarowani wyznawcy Mojrzesza ( czarni ) z Afryki nie maja szans na zdobycie obywatelstwa Israelskiego 👌👍

 10. ! said

  Piskorz @

  To jest ta doktryna brzezińskiego/wolfowitza/busha – rękoma ukrów, Bałtów i Polaków zrobić lokalną wojnę, osłabić Rosję i zmusić ją do wspólnej wojny z Ameryką przeciw Chinom.
  Krew Polaków i pieczyngów nic dla USA nie znaczy. To pionki na szachownicy.

 11. Peryskop said

  Po korektach, uzupełnieniu i aktualizacji

  Po pierwszej tygodnicy zaskakującej wypowiedzi dr Henry Kissinger’a na WEF w Davos 23.05.2022, m.in. że Ukraina powinna oddać część swojego terytorium Rosji … – podzielę się moją amatorsko-autorską hipotezą.

  Mianowicie, że to właśnie tamta wypowiedź starego (99) lisa, urodzonego 27.05.1923 w Fürth, Bavaria, i wciąż mającego duży respekt po obu stronach Atlantyku – przyczyniła się do równie zaskakującej decyzji już następnego ranka, we wtorek 24.05.2022, o nagłym odejściu starzejącego się 56-letniego Tomasza Lisa z prestiżowej pozycji redaktora naczelnego tygodnika Newsweek Polska.

  W mojej ocenie nastąpił rozjazd strategii, ponieważ zadufany i pro-atlantycko zaprogramowany T. Lis chciałby ciągnąć usrahellską propagandę przeciw Putinowi, podczas gdy globalny chazAryat, w tym Ringiery Axele und Springery, już ostro kombinują jak najsprytniej ustawić się pod real NEXT.

  Więc pojawił się konflikt w niemiecka firma Newsweek Polska, choć na dobrą sprawę porady w wypowiedzi Heinricha K. nie są nowe. Bo wcześniej m.in. podobnie radził prezydent Emmanuel Macron.

  Przecież po analizie perspektyw „operacji specjalnej” na Ukrainie wielu doszło do oczywistych wniosków, tym łatwiej po rozbiciu twierdzy banderyzmu w azowstalu.

  T. Lis rozeznanie o świecie ma, więc zna szopki wyborcze dla gawiedzi. Lecz pomimo to 29.06.2020 po I turze wyborów twierdził, że jeśli R.Trzaskowski nie pokona A.Dudy, to Polska zacznie coraz mocniej przekształcać się w państwo autokratyczne, od modelu węgierskiego aż po Stambuł z elementami Mińska i Moskwy.

  Tego typu oceny wskazują, że anty-rosyjskie poglądy redaktora Tomasza L. są niereformowalne. A to dlatego, bo jako szowinista i demagog ma szczególnie uparty umysł, co wynika z jego doświadczeń w przeszłości.

  Po pierwszej tygodnicy zaskakującego odejścia Tomasza Lisa, postaram się podać – jeśli szanowny Admin pozwoli – poszerzoną analizę problemu jego osobowości, na podstawie wniosków m.in. z obsesji maratonami, oraz trzech udarów mózgu.

  Wspomniany duży respekt i w USA, Israelu i EU Henry Kissinger zawdzięcza celnym ocenom sytuacji światowej. Dlatego jego ubiegło-poniedziałkowa wypowiedź wywołała wśród propagandystów tak dużą konfuzję, że szfiatowe media zajęły się nią dopiero we wtorek 24.05.2022. I najczęściej bez ostrzejszej krytyki, bo Kissinger już dekadę temu zaszokował chazAryat szfiatowy zaskakującą prognozą, że za 10 lat Izraela nie będzie. Tamta wypowiedź z ust prominentnego Żyda była tak trudna do pojęcia, że obrabiano ją jako jedynie anegdotę.

  Ale przed połową krytycznego roku 2022 mamy następujące objawy postępującego upadku :

  # 26.03.2021 odbyły się w Izraelu kolejne – już czwarte w ciągu dwóch lat – przyspieszone wybory;

  # 14.06.2021 posłanka Partii Pracy, Emili Moati, przybyła karetką do Knesetu i leżąc na podłodze zagłosowała nad votum zaufania dla nowego rządu, dzięki czemu 60 głosami za i przy 59 przeciw Kneset odsunął od władzy rządzącego od 12 lat premiera Benjamina Netanjahu;

  # „Sługa Narodu” Benjamin N. oczekuje na wyrok za przestępstwa korupcyjne;

  # powstał niestabilny rząd Naftali Bennett’a, który wypowiedziami w sprawie Ukrainy sprowokował rumor w temacie czy założycielem Israela był Adolf Hitler;

  # od 6.04.2022 Bennet stoi na czele rządu mniejszościowego (59/120) po rezygnacji deputowanej do Knesetu Idit Silman, z arabskiej centroprawicowej partii Nowa Nadzieja, z popierania koalicji rządzącej;

  # 12.05.2022 Izraelczycy zastrzelili dziennikarkę Al-Dżaziry Szirin Abu Akleh w Dżaninie na północy Zachodniego Brzegu, podczas relacjonowania izraelskiej operacji wojskowej w mieście.

  Tymczasem, wraz z autorem wstępniaka, zachęcam do odnotowania kryzysu polityki sankcji EU wskutek m.in. tej satelitarnej wypowiedzi Kissinger’a na WEF.

  Obserwujmy też ewentualne efekty na działania Schwaba, Gatesa, Muska, bankierstwa, who, nwo, oraz na balans/bilans Bidena z Ukrą i Chiną.

  Znamienne fragmenty już są – jeszcze ciepłe :

  30.05.2022
  https://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2022-05-30/usa-joe-biden-nie-wyslemy-do-ukrainy-rakiet-ktore-moga-doleciec-do-rosji/

  31.05.2022
  https://www.onet.pl/informacje/onetwiadomosci/bolesna-porazka-ursuli-von-der-leyen-co-dalej-z-embargo-na-gaz/tp3f4zd,79cfc278

  31.05.2022
  tłomacke co Kissinger miał na myśli :
  https://www.onet.pl/informacje/onetwiadomosci/henry-kissinger-o-ukrainie-i-rosji-o-co-chodzilo-komentarz-lukasza-gadzaly/mggqzlt,79cfc278

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: