Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  re1truth2 o Wolne tematy (08 – …
  Bezpartyjna o Wolne tematy (08 – …
  1957 o Trucie kurczaków w USA?
  Bezpartyjna o Wolne tematy (08 – …
  Marian Max Kolanko o Polskość czarnych Polaków na…
  Yagiel o Wolne tematy (08 – …
  Bezpartyjna o Wolne tematy (08 – …
  Kojak o Tymoszenko pod palmami
  Bezpartyjna o Wolne tematy (08 – …
  Listwa o Przejściowe trudności z ostate…
  Bezpartyjna o Siergiej Andriejew: Jesteśmy p…
  Łowca głuptaków o Najpierw czołgi, później broń…
  Echo z Węgier o Viktor Orban: Zachód jest w st…
  Kojak o Najpierw czołgi, później broń…
  Liwiusz o Viktor Orban: Zachód jest w st…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

Arcybiskup Viganò o „zbrodniczym, globalnym” spisku przeciwko ludzkości

Posted by Marucha w dniu 2022-05-31 (Wtorek)

Poniżej zamieszczamy wywiad mecenasa Reinera Füllmicha (RF) z „Komitetu Śledczego Korona”, z arcybiskupem Carlo Marii Viganò.

RF: Wiele osób zna i ceni Ekscelencję za to, że był zawsze szczerym człowiekiem w często nieszczerym otoczeniu, nawet podczas swojej służby w Watykanie. Pełnił Ekscelencja funkcję dyplomaty najwyższej rangi, a konkretnie Nuncjusza Apostolskiego w Stanach Zjednoczonych, reprezentując tam Papieża wobec Kościołów lokalnych.

Ta rozmowa to dla nas wielki zaszczyt i przyjemność. Zanim jednak przejdziemy do meritum i zapytamy o ocenę sytuacji politycznej na świecie, zwłaszcza w związku z tzw. korona-kryzysem, proszę opowiedzieć nam trochę o sobie, aby widzowie, którzy jeszcze Ekscelencji nie znają, mogli się zorientować, kim Ekscelencja jest.

Arcybiskup Viganò (AV): Przede wszystkim pragnę przekazać Panu, mecenasie Füllmich, oraz wszystkim Pańskim współpracownikom i kolegom najserdeczniejsze pozdrowienia i wyrazy uznania za pomysł powołania Komisji Korona. Pańskie poszukiwanie prawdy na temat zarządzania sytuacją nadzwyczajną i masowymi eksperymentami związanymi z Covid-19 w znacznym stopniu przyczyniają się do gromadzenia dowodów w celu postawienia przed sądem i ukarania osób odpowiedzialnych za ten stan rzeczy. Jest to ważny wkład w tworzenie Sojuszu Antyglobalistycznego, ponieważ autorami tej pandemicznej farsy są ci sami ludzie, którzy dziś chcieliby pchnąć świat w kierunku wojny totalnej i permanentnego kryzysu energetycznego.

Jeśli chodzi o moją „karierę”, to chyba nie ma wiele do powiedzenia: Jestem arcybiskupem katolickim, który pełnił różne odpowiedzialne funkcje w Watykanie, zarówno w Sekretariacie Stanu Stolicy Apostolskiej, jak i w Gubernatorstwie Państwa Watykańskiego, a także jako nuncjusz apostolski w Nigerii i wreszcie w Stanach Zjednoczonych, zgodnie z wolą Benedykta XVI.

Rozgłos, związany z moją osobą – zupełnie niezamierzony – jest wynikiem mojego stanowiska w sprawie skandalu seksualnego byłego amerykańskiego kardynała Theodore’a McCarricka i innych nie mniej poważnych spraw dotyczących wysokich rangą członków hierarchii. Jako Następca Apostołów nie mogłem milczeć w obliczu prób zatuszowania tych haniebnych faktów przez tak zwaną lawendową mafię, która cieszy się poparciem i ochroną Bergoglio.

RF: Ekscelencja ma imponujący życiorys – ale jeśli ktoś wyszuka nazwisko Viganò w mediach głównego nurtu, znajdzie tam oszczercze artykuły, w których oskarża się Ekscelencje między innymi o szerzenie kremlowskiej propagandy i składanie dziwnych oświadczeń. Po bliższym przyjrzeniu się, nie wydaje nam się aby tak było, wręcz przeciwnie – raczej pozostaje Ekscelencja wierny swojej reputacji człowieka szczerego nawet w nieszczerym otoczeniu, nawet jeśli następuje to z osobistą szkodą.

Gdzie w życiorysie Ekscelencji pojawiła się „cezura” lub „przełom”, w którym ta cnota została zreinterpretowana przez media jako wada? Jaką czerwoną linię Ekscelencja przekroczył; w jakiej sprawie szczerość Ekscelencji stała się niebezpieczna dla debaty publicznej?

AV: Fałszywe oskarżenia są jednym ze środków stosowanych przez tych, którzy chcą wyeliminować przeciwnika, którego się boją i z którym nie mogą walczyć uczciwie. W tym przypadku jestem uważany za niewygodnego zarówno przez zwolenników głębokiego Kościoła, jak i kabałę bergogliańską, których skandale i ich tuszowanie ujawniałem od czasu sprawy McCarricka. Jestem również niewygodny dla głębokiego państwa, które w wydarzeniach ostatnich kilku lat mogło liczyć na współudział Stolicy Apostolskiej i niemal całego światowego episkopatu.

Odrębny głos biskupa, zwłaszcza gdy formułuje on uzasadnione skargi oparte na niepodważalnych faktach, grozi zakwestionowaniem oficjalnej narracji, zarówno w kwestii rzekomej odnowy Kościoła za tego „pontyfikatu”, jak i farsy pandemicznej oraz masowych „szczepień”. Nawet w przypadku niedawnego kryzysu rosyjsko-ukraińskiego elity globalistyczne, NATO, amerykańskie głębokie państwo, Unia Europejska, Światowe Forum Ekonomiczne, cała machina medialna i Watykan ustawiły się po tej samej stronie. Interwencja Putina na Ukrainie jest uważana za zagrożenie dla Nowego Porządku Świata, które musi zostać zneutralizowane nawet za cenę globalnego konfliktu.

Zatem, jeśli miałbym wskazać „punkt przełomowy” na froncie kościelnym, to z pewnością zbiegł się on z moim potępieniem sieci powiązań oraz skandali skorumpowanych duchownych i hierarchów, które Bergoglio celowo i uparcie starał się tuszować. Na froncie świeckim, wydaje mi się, że czerwona linia została przekroczona wraz z moim Apelem do Kościoła i Świata, ogłoszonym dwa lata temu w maju 2020 r., w którym potępiłem zagrożenie, jakie stanowił cichy zamach stanu przeprowadzony za pomocą kryzysu sanitarnego. Sytuacje kryzysowe dotyczące energii i żywności, obok sytuacji kryzysowych związanych z wojną, zawsze stanowią część niepokojących „scenariuszy”, które Światowe Forum Ekonomiczne i Organizacja Narodów Zjednoczonych opisują szczegółowo z dużym wyprzedzeniem.

Gdy pewnego dnia, w niezbyt odległej przyszłości, trybunał osądzi tych zbrodniarzy i ich wspólników w instytucjach prawie wszystkich państw zachodnich, dokumenty te będą stanowiły dowód największego zamachu stanu wszechczasów. To samo stanie się w odniesieniu do spraw kościelnych, pokazując, że doktrynalny i moralny dryf, który zapoczątkował Sobór Watykański II, stworzył niezbędne warunki do doktrynalnego i moralnego zepsucia duchowieństwa i towarzyszącej temu delegitymizacji autorytetu Pasterzy. Nie zapominajmy, że procesy rewolucyjne zawsze opierały się na wadach i słabościach przywódców, zarówno państwowych jak i kościelnych.

RF: Ekscelencjo, kryzys związany z „koroną” i obostrzeniami z tym związanymi, trwa już trzeci rok. W międzyczasie do tej mieszanki dołączyły działania wojenne na Wschodzie, a zwłaszcza masowe podżeganie polityczne i medialne. Jak Ekscelencja ocenia rozwój tej sytuacji?

AV: Wyjaśnijmy podstawową kwestię. Kryzys ukraiński został celowo sprowokowany przez głębokie państwo, aby zmusić świat do przeprowadzenia Wielkiego Resetu, w szczególności tak zwanej „transformacji technologicznej” i „zielonej zmiany”. Jest to drugi etap globalistycznego zamachu stanu technokratów, po farsie pandemicznej.

Psycho-pandemia stanowiła pierwszy etap ataku, zainicjowanego w celu przejęcia kontroli nad rządami. Obecnie próbują oni ominąć już nawet władzę polityczną, która do tej pory służyła jedynie jako wykonawca rozkazów. Pod pretekstem pandemii narzucili systemy szczegółowej kontroli populacji, w tym systemy śledzenia poszczególnych obywateli, którzy zostali zaszczepieni eksperymentalnym serum genowym.

[W 2018 r.] na Forum w Davos, dyrektor generalny firmy Pfizer Albert Bourla powiedział: „Wyobraźmy sobie biologiczny chip, który jest zawarty w pigułce, który po połknięciu trafia do żołądka i emituje sygnał. […] Wyobraźmy sobie zastosowanie tego, jako sposóbu zmuszania ludzi do posłuszeństwa. […] To, co się dzieje w tej dziedzinie, jest fascynujące”. Albert Bourla mówi „co się dzieje”, ponieważ mówi o istniejących technologiach, a nie o wymyślonych projektach. Obecność grafenu i samo-wiążących się nano-obwodów przyznają nawet ci, którzy jeszcze rok temu nazywali tych, którzy bili na alarm, „teoretykami spiskowymi”.

Społeczeństwa krajów realizujących Agendę 2030 są obecnie w większości „zaszczepione”, a raczej zmodyfikowane genetycznie, a ich systemy odpornościowe zostały nieodwracalnie upośledzone. A być może – jak donoszą niektórzy prawnicy – okaże się, że wraz z serum genetycznym wstrzyknięto chipy, które są w stanie kontrolować reakcje ludzi, ingerować w ich zachowanie i sprawić, że będą potulni, jeśli dojdzie do zamieszek, lub agresywni, jeśli trzeba będzie mieć pretekst do interwencji wojskowych. To poszło dalej niż globalny zamach stanu. Jest to największy, najbardziej nieprawdopodobny, bezprecedensowy atak na osobę ludzką – na jej wolność, sumienie i wolę.

Można sobie wyobrazić ryzyko, jakie niesie ze sobą przyznanie WHO suwerennej kontroli nad systemami opieki zdrowotnej w różnych krajach w przypadku nagłej pandemii, w sytuacji, gdy ci, którzy mają decydować o kampaniach szczepionkowych i leczeniu, o środkach zapobiegawczych i lokdałnach, są finansowani przez wielkie koncerny farmaceutyczne oraz Fundację Billa i Melindy Gatesów, która teoretyzuje na temat wiecznej pandemii i wiecznej szczepionki wspomagającej. Rezolucja, która miała być poddana pod głosowanie na forum WHO – i której przynajmniej na razie udało się uniknąć – zmierzała w kierunku całkowitej kontroli globalistów.

Nie powinniśmy się zatem dziwić, że w ramach żałosnej próby ukrycia niepożądanych skutków eksperymentalnej surowicy genowej, WHO bije teraz na alarm w sprawie rzekomej małpiej ospy, której symptomy są zadziwiająco podobne do niektórych skutków ubocznych „szczepionki” mRNA. Zarówno WHO, jak i Europejska Agencja Leków (w 75% finansowana przez Big Pharma) wykazały, że znajdują się w jawnym konflikcie interesów i są całkowicie zależne od przemysłu farmaceutycznego.

Jeśli chodzi o kryzys rosyjsko-ukraiński, to, co powinno być operacją pokojową mającą na celu położenie kresu prześladowaniom etnicznym rosyjskojęzycznej mniejszości na Ukrainie przez neonazistowskich ekstremistów, zostało celowo i w sposób zawiniony przekształcone w wojnę. Wielokrotne apele prezydenta Putina do społeczności międzynarodowej o respektowanie protokołu mińskiego pozostały bez echa.

Dlaczego? Z tego prostego powodu, że była to doskonała okazja do wojny.

Po pierwsze, była to okazja do improwizowanego wywołania globalnego kryzysu energetycznego, aby wymusić przejście na alternatywne źródła energii, wraz ze wszystkimi związanymi z tym interesami. Bez kryzysu, nie można by narzucić wzrostu cen gazu i benzyny jako instrumentu zmuszającego firmy i osoby prywatne do słynnej „transformacji ekologicznej”, nad którą nikt nigdy nie głosował, a która została narzucona przez biurokratów zniewolonych przez globalistyczne elity.

Po drugie, aby w kontrolowany i bezwzględny sposób zniszczyć wszystkie firmy uznane za bezużyteczne lub szkodliwe dla globalnych interesów korporacji międzynarodowych. Miliony rzemieślników, małych przedsiębiorstw, które stanowią o wyjątkowości narodów Europy, a w szczególności Włoch, zostały zmuszone do zamknięcia, ponieważ po katastrofach spowodowanych lokdałnami i procedurami psycho-pandemii, sprowokowano wzrost cen gazu i ropy naftowej, przy czym tzw. „rynek” spekulował w sposób przestępczy, a Federacja Rosyjska nie otrzymała z tego tytułu ani grosza więcej.

Tego wszystkiego chciała Unia Europejska, wykonująca polecenia NATO, za pomocą sankcji, które wywołują reperkusje u tych, którzy je nałożyli. Likwidacja tradycyjnej gospodarki nie jest nieszczęśliwą konsekwencją niespodziewanego konfliktu, lecz raczej zaplanowaną akcją przestępczą globalnej mafii, w porównaniu z którą tradycyjna mafia wydaje się przykładem korzystnej współpracy. Korzyści z tej dywersyjnej operacji czerpią międzynarodowe korporacje, które mogą nabywać firmy i nieruchomości po zaniżonych cenach, a także firmy finansowe, które czerpią zyski z pożyczek udzielanych milionom nowych nędzarzy.

Również w tym przypadku, ideologiczne i piekielne elity, współdziałają z potentatami gospodarczymi, których jedynym celem jest osiąganie zysków. Dzięki wojnie przemysł wojskowy oraz nie mniej kwitnący przemysł technologii informacyjnych i najemników, mają teraz możliwość zawierania lukratywnych umów, a z zysków hojnie wynagradzają polityków, którzy głosowali za wysłaniem broni i wsparcia na Ukrainę.

Po trzecie, jednym z celów wojny na Ukrainie było zatuszowanie skandalu związanego z osobą Huntera Bidena, który wraz z firmą Metabiota był zaangażowany w finansowanie biolaboratoriów, w których produkuje się bakteriologiczną broń masowego rażenia. Obrona huty Azowstal było motywowane właśnie potrzebą ukrycia zarówno członków zagranicznych sił NATO wraz z neonazistami z pułku Azow i Prawego Sektora, jak i zakazanych przez międzynarodowe konwencje, biolaboratoriów, które miały być wykorzystywane do przeprowadzania eksperymentów na miejscowej ludności.

Po czwarte, ponieważ psycho-pandemiczna narracja, mimo współudziału mediów głównego nurtu, nie przeszkodziła prawdzie wyjść na jaw i stopniowo docierać do coraz szerszych kręgów opinii publicznej. Kryzys na Ukrainie miał być dobrze przeprowadzoną operacją masowego odwracania uwagi, aby nie dopuścić do ujawnienia coraz bardziej niekontrolowanych wiadomości o śmiertelnych skutkach eksperymentalnego serum i katastrofalnych konsekwencjach działań podjętych przez państwa w czasie tzw. pandemii.

Fałszowanie danych jest obecnie ujawniane. Firmy farmaceutyczne przyznają się do celowego zatajenia wyników pierwszej fazy eksperymentu. Fakt bezużyteczności masek i lokdałnów został potwierdzony w wielu badaniach. Szkody wyrządzone równowadze psychofizycznej ludności, a w szczególności dzieciom i osobom starszym, są niepoliczalne, podobnie jak niepoliczalne są szkody wyrządzone uczniom i studentom w wyniku zdalnego nauczania. Przyklejanie ludzi do telewizorów lub do mediów społecznościowych za pomocą antyrosyjskiej propagandy, aby nie zaczęli rozumieć, co im zrobiono, to najmniejsze, co mogą zrobić ci szaleni przestępcy, którzy są tak samo odpowiedzialni za pandemię, jak i za kryzys rosyjsko-ukraiński.

Jeśli weźmiemy pod uwagę plany elit globalistycznych, okaże się, że poza pandemią zaplanowane są inne, nie mniej niepokojące scenariusze, które już od zeszłego roku zapowiadane były przez media. Kryzys energetyczny, który nie jest nieszczęśliwą konsekwencją niekontrolowanego kryzysu na Ukrainie, ale raczej środkiem, za pomocą którego, z jednej strony narzuca się „zieloną gospodarkę” motywowaną nieistniejącym zagrożeniem klimatycznym, a z drugiej strony niszczy się gospodarki narodowe, doprowadzając do upadku firm na korzyść międzynarodowych korporacji, powodując bezrobocie i tworząc w ten sposób niedostatecznie opłacaną siłę roboczą, zmuszając państwa do zadłużania się z powodu pozbawienia ich suwerenności fiskalnej, a w każdym razie do wiecznego zadłużania się z powodu monopolu na emisję pieniądza.

Kryzys żywnościowy również znajduje się w scenariuszu Klausa Schwaba. Rozpoczął się on już od niektórych produktów w Stanach Zjednoczonych i Europie, a bardziej ogólnie od zboża i produktów zbożowych w wielu państwach Afryki i Azji. Dowiadujemy się nagle, że Bill Gates jest największym właścicielem ziemskim w Stanach Zjednoczonych, w sytuacji, gdy zaczyna brakować zboża i produktów rolnych. Bill Gates jest również szefem firmy produkującej „sztuczne mleko ludzkie” właśnie wtedy, gdy w Stanach Zjednoczonych zaczyna brakować mleka w proszku dla niemowląt.

Nie zapominajmy też, że międzynarodowym koncernom rolniczym udaje się narzucić stosowanie swoich sterylnych nasion – które trzeba co roku kupować ponownie – i zakazać stosowania nasion tradycyjnych, co pozwoliłoby krajom ubogim na uniezależnienie się od nich.

Ten, kto zaprojektował serię obecnych kryzysów, których korzenie sięgają początku lat 90. ubiegłego wieku i prywatyzacji przedsiębiorstw państwowych, zadbał również o to, aby w rządach, instytucjach i agencjach międzynarodowych, na czele banków centralnych i wielkich aktywów strategicznych, w mediach i głównych religiach świata umieścić ludzi przeszkolonych w tym celu przez Światowe Forum Ekonomiczne.

Spójrzmy na premierów głównych krajów europejskich, Kanady, Australii i Nowej Zelandii: wszyscy oni rekrutują się z grupy „Młodych globalnych liderów jutra”, a fakt, że zajmują najwyższe stanowiska kierownicze w tych krajach, w ONZ i Banku Światowym, powinien być więcej niż wystarczający, aby postawić ich przed sądem za działalność dywersyjną i zdradę stanu. Ci, którzy przysięgali stosować prawo w interesie swoich narodów, dopuszczają się krzywoprzysięstwa w chwili, gdy odpowiadają za swoje czyny nie przed obywatelami swoich państw, lecz przed pozbawionymi twarzy technokratami, których nikt nie wybrał.

Łatwo jest zarzucać, że wszystko to jest „teorią spiskową”, ale taki zarzut nie ma już racji bytu, podobnie jak zarzut „kolaboracji” nie działa już na nikogo, kto wykazuje konsternację w związku z kryzysem rosyjsko-ukraińskim i jego zarządzaniem na poziomie międzynarodowym.

Ci, którzy nie chcą zrozumieć sytuacji, bo po prostu boją się tego, co mogą odkryć, uparcie zaprzeczają, że istnieje scenariusz i reżyser, że są aktorzy i statyści, scenografia i kostiumy. Ale czy naprawdę możemy wierzyć, że najbogatsi i najpotężniejsi ludzie na świecie zgodziliby się na taki atak na ludzkość, aby zrealizować swoje urojone marzenie o globalizmie, angażując w to ogromne ilości energii i zasobów, bez uprzedniego zaplanowania wszystkiego w najdrobniejszych szczegółach i pozostawienia wszystkiego przypadkowi? Jeśli ludzie, którzy zamierzają kupić dom lub założyć firmę, starannie wszystko planują, to dlaczego „teorią spiskową” miałoby być uznanie, że aby uzyskać niewyobrażalne i zbrodnicze rezultaty, elity nie mogą uciekać się do kłamstw i oszustw?

Pozwolicie, że posłużę się analogią. Nasza postawa wobec obecnych wydarzeń jest podobna do kogoś, kto chce ułożyć puzzle składające się z tysięcy elementów, ale nie ma przed sobą ostatecznego, kompletnego obrazu. Ci, którzy układają globalistyczne „puzzle”, robią to z intencją uczynienia końcowego obrazu, nierozpoznawalnym. Jednak ten, kto dostrzega cały obrazek, a nawet tylko jedną istotną część, zaczyna rozumieć, jak poszczególne elementy do siebie pasują.

Każdy, kto dostrzegł ostateczny obraz, wie także, jak interpretować milczenie i konszachty urzędników państwowych, a nawet partii opozycyjnych, jak wyjaśnić współudział lekarzy i ratowników medycznych w zbrodniach popełnianych w szpitalach, które były sprzeczne z wszelkimi dowodami naukowymi, oraz współudział biskupów i księży, którzy doszli nawet do punktu odmawiania sakramentów osobom nieszczepionym. Gdy duże elementy układanki staną się widoczne – a to właśnie teraz się dzieje – o wiele łatwiej będzie ułożyć pozostałe części. Gdy to się już stanie, wtedy Klaus Schwab, George Soros, Bill Gates, inni spiskowcy i ci, którzy pozostając w ukryciu, przewodzą temu przestępczemu, globalnemu spiskowi, będą uciekać, aby uniknąć zlinczowania.

Tłum. Sławomir Soja

Źródło: Lifesitenews (May 30, 2022) – „Abp. Viganò outlines COVID, Ukraine war as a ‘premeditated criminal action of a global mafia’”

https://www.bibula.com

Komentarzy 8 do “Arcybiskup Viganò o „zbrodniczym, globalnym” spisku przeciwko ludzkości”

 1. Mietek said

  To tak do końca nie jest, w ten sposób można tłumaczyć wszystkie teorie spiskowe, ale fakty wyglądają inaczej.
  Co do zielonej energii, to póki co nic z tego nie wyjdzie, dzisiejsze technologie np, w napędzie wodorowym są tylko na papierze, nawet Elon Musk nie daje wiary w ich powodzenie, wszystko to melodia dalekiej przyszłości, i póki co ropa, gaz, węgiel, będą nadal rządzić światem.
  A tak to wygląda z pozycji Turcji..

  USA skurczyły się, dochody Rosji wzrosły, Chiny wzrosły..

  Kryzys ukraiński ma negatywny wpływ na światową gospodarkę w wielu dziedzinach, zwłaszcza w energetyce i żywności. Niewątpliwie istotną rolę w zwiększaniu tego efektu mają USA, które starają się wywierać presję na sojuszników sankcjami wobec Rosji.

  Stany Zjednoczone nie mogły jednak uzyskać tego, czego chciały w odniesieniu do rosyjskiej gospodarki, co, jak zakładały, doprowadziłoby do upadku wraz z całkowitymi sankcjami. Wręcz przeciwnie, wraz ze wzrostem cen kwietniowe przychody Rosji z tytułu energii wzrosły o 50 procent w porównaniu z dochodami w kwietniu ubiegłego roku!

  USA NIE KONTO

  Głównym powodem, dla którego USA nie otrzymały tego, czego chciały w tej „wojnie gospodarczej” , jest to, że źle odczytały Rosję. USA uważały, że środowiska liberalne zagnieżdżone w państwie rosyjskim, które również odegrały rolę w rozpadzie Związku Sowieckiego, mogą podważyć je od wewnątrz i zwiększyć skuteczność sankcji. Tak się nie stało, stało się odwrotnie, a liberałowie z całą swoją wiedzą intelektualną weszli na służbę skrzydła narodowego. Gdy to się stało, ogromne zasoby i techniczne know-how Rosji dały impuls do budowy gospodarki narodowej.

  W dodatku USA nie mogły zjednoczyć obcych mocarstw, mimo że było dużo hałasu: 1) USA nie mogły zmusić rozwiniętych gospodarek europejskich kierowanych przez Niemcy do sankcji energetycznych. Stało się jasne, że sankcje zostaną zniesione również na zboże. 2) USA nie udało się przekonać Arabii Saudyjskiej do współpracy z nią w celu kontrolowania rynków energii. 3) Nie można zablokować dużych nabywców, takich jak USA, Chiny, Indie, Korea Południowa i Turcja.

  OCZEKIWANY WZROST W USA ODWRÓCI SIĘ

  Jaki więc był powrót tej ciężkiej agresji USA?

  Gospodarka USA skurczyła się w pierwszym kwartale o 1,5 proc.! Oczekiwano jednak, że w pierwszym kwartale Stany Zjednoczone

  wzrosną o 1,1 procent.

  Z drugiej strony inflacja w USA bije rekordy. Roczna inflacja wzrosła z 7,9 proc. w lutym do 8,5 proc. w marcu, powyżej oczekiwań, osiągając najwyższy poziom od 40 lat.

  A Fed, amerykańska Rezerwa Federalna, podwyższyła stopy procentowe trzy lata później, podnosząc je do 1 procenta na początku tego miesiąca.

  SANKCJE NIE PCHNĄŁY ROSJI DO UPADKU.

  Jaka jest więc sytuacja w Rosji, która znajduje się pod ekonomicznym atakiem USA?

  Jak wspomnieliśmy powyżej, dochód energetyczny wzrósł w kwietniu o 50 proc. w porównaniu z rokiem poprzednim.

  Z drugiej strony rubel rosyjski umocnił się w stosunku do dolara, wbrew oczekiwaniom USA. Parytet dolar/rubel, który przed interwencją Rosji na Ukrainie wynosił około 77, wzrósł do 114 na 6 marca po pierwszym szoku sankcji, ale powrócił do pozycji sprzed interwencji 3 kwietnia; potem z każdym dniem stawał się coraz silniejszy i 22 maja spadł do 57. Tym samym rubel od początku roku zyskał 30 proc. wobec dolara, osiągając najwyższy poziom od czterech lat.

  Centralny Bank Rosji podniósł 28 lutego stopę procentową z 9,5 procent do 20 procent z powodu sankcji USA i ich sojuszników; Obniżyło to oprocentowanie poprzedniego dnia do 11 proc.

  CHINY WZROSŁY PRZEZ OCZEKIWANIA

  Podobnie jak w ostatnich 20 latach, głównym aktorem decydującym o stanie światowej gospodarki są Chiny. Ponieważ głośność i skala są różne. Wielkość Chin może sprawić, że światowa gospodarka będzie się rozwijać pomimo kurczenia się innych gospodarek.

  Dlatego w warunkach, w których Stany Zjednoczone skurczyły się o 1,5 proc. w pierwszym kwartale roku, dla całego świata, zwłaszcza regionu Azji i Pacyfiku, kluczowe jest, aby wzrost Chin o 4,8 proc. przekroczył oczekiwania 4,2 proc.

  https://www.cumhuriyet.com.tr/yazarlar/mehmet-ali-guller/abd-daraldi-rusyanin-geliri-artti-cin-buyudu-1940658

 2. Ralal C. said

  george soros to georgy schwartz.

 3. Piskorz said

  re 2 Słaba info . Lepiej przeczytać o nim „G. Soros”, autor von Retyi. Wyd.Biały Kruk. Tam są dopiero info..

 4. Andzia said

  re:1
  To nie teorie spiskowe tylko plany znajdujące odzwierciedlenie w dokumentach międzynarodowych. Proponowałabym zacząć od dokumentu programowego Agenda 21 z 1992r, podpisanego w Rio de Janerio.

 5. plausi said

  ”całkowicie zależne od przemysłu farmaceutycznego ”

  https://issuu.com/drrath/docs/dres_eu_book_pl_201115

  Oświęcim nie był zbrodnią Niemców, był w pierwszym rzędzie zbrodnią przemysłu chemicznego i jego finsnsistów, Niemcy byli jedynie pachołkami zbrodni.

  „w kontrolowany i bezwzględny sposób zniszczyć wszystkie firmy uznane za bezużyteczne lub szkodliwe dla globalnych interesów korporacji międzynarodowych …. Korzyści z tej dywersyjnej operacji czerpią międzynarodowe korporacje ”

  „szaleni przestępcy, którzy są tak samo odpowiedzialni za pandemię, jak i za kryzys rosyjsko-ukraińsk ”

  „zmuszając państwa do … do wiecznego zadłużania się z powodu monopolu na emisję pieniądza ”

  Przed paru laty publikowane było wezwanie Sorosa do ustanowienia wiecznych kredytów, które nie byłyby nigdy spłacane, a jedynie zmuszały do wiecznego wypłacania procentów. Kredytodawcy nie są zainteresowani w spłacaniu kredytów a jedynie w ciągłości wypłaty procentu od kredytu.

  „Kryzys żywnościowy również znajduje się w scenariuszu Klausa Schwaba. … Bill Gates jest największym właścicielem ziemskim w Stanach Zjednoczonych ”

  Na sytuację Ukraińców i genezę głodu na świecie zwraca uwagę tekst:

  https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/17/texnc/#Geneza

  „dlaczego „teorią spiskową” miałoby być uznanie, że aby uzyskać niewyobrażalne i zbrodnicze rezultaty, elity nie mogą uciekać się do kłamstw i oszustw?” Pytanie pomocnicze: Czymże zajmują się ludzie, którzy dysponują wręcz nieograniczonymi środkami i wpływami, którzy mogą się uważać z równych bogom i którzy jedynie z niezmierną siłą woli mogą uniknąć pogardy i obrzydzenia wobec ludzkości 7 miliardów ?

  https://en.wikipedia.org/wiki/Georgia_Guidestones#Inscriptions

  Czytelniku, czy możesz sobie wyobrazić jak odległe jest sposób myślenia ludzi z tej „elity” od sposobu przeciętnego człowieka ?

  https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/07/slowni/#Rostz

  Obawiamy się, że nie bardzo potrafisz. To zrozum, że lichwa jest zbrodnią, a więc czym są zawodowi lichwiarze-”inwestorzy” ?

 6. plausi said

  Ad 5. Plausi

  Ostatni link powinien być

  https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/07/slowni/#Rotsz

 7. robi za Syzyfa said

  Re. 1 i 4 – naukowo zrobiono to w ramach obrad Klubu Rzymskiego w dokumencie pt.

  „Raport z Żelaznej góry” – Coś tak między 1968 a 1972 rokiem.

 8. minka said

  1 czerwca – Światowy traktat pandemiczny WHO pokonany!

  Administracji Bidena nie udaje się przeforsować poprawek WHO; wiele krajów odmawia rezygnacji ze swojej suwerenności

  https://jamesroguski.substack.com/p/we-won?s=r

  WYGRALIŚMY – Administracja Bidena poniosła absolutnie OSZAŁAMIAJĄCĄ PORAŻKĘ podczas próby zmiany Międzynarodowych Przepisów Zdrowotnych. Proszę obejrzeć poniższe filmy, aby dowiedzieć się, co wydarzyło się w piątek 27 maja , 2022 na 75. Światowym Zgromadzeniu Zdrowia…

  .https://www.youtube.com/watch?v=fuRFfR3k1kA

  .https://catchingfire.news/2022/05/28/people-power-defeats-biden-at-the-who/

  Spektakularne wieści z Genewy wskazują na całkowite zwycięstwo tych, którzy sprzeciwiali się poprawkom do Międzynarodowych Przepisów Zdrowotnych zaproponowanym przez administrację Bidena. Oficjalni delegaci z bogatych krajów rozwiniętych, takich jak Australia, Wielka Brytania, Unia Europejska i Stany Zjednoczone, zdecydowanie poparli poprawki i wezwali inne państwa do przyłączenia się do nich w celu zrzeczenia się suwerenności ich krajów.

  Jednak pierwszy znak, że sprawy mogą nie iść w kierunku globalistów, pojawił się, gdy Botswana oświadczyła, że ​​wspólnie odmówią poparcia „reformom”, o które wielu afrykańskich członków bardzo się niepokoiło. Wiele innych krajów również zadeklarowało, że ma zastrzeżenia do zmian i również ich nie poprze. Należały do ​​nich Brazylia, Brunei, Namibia, Bangladesz, Rosja, Indie, Chiny, RPA i Iran. W szczególności Brazylia powiedziała, że ​​całkowicie opuści WHO, zamiast pozwolić, by jej populacja podlegała nowym poprawkom.

  W końcu WHO i jej zamożni zwolennicy zostali zmuszeni do wycofania się.

  H. Makow

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: