Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Boydar o Być sprytnym jak Kaczyńsk…
  zagłoba sum o Być sprytnym jak Kaczyńsk…
  walthemar o Wolne tematy (24 – …
  Lily o Wolne tematy (24 – …
  Adrian o Wolne tematy (24 – …
  Greg o Wolne tematy (24 – …
  Gość o Rcchiladze: Dla Gruzinów Kaczy…
  Crestone o Być sprytnym jak Kaczyńsk…
  Boydar o Kobieta jak modliszka – charak…
  Crestone o Andreotti, czyli stare Wł…
  rzeczpospolitapolska o Kobieta jak modliszka – charak…
  Marucha o Rcchiladze: Dla Gruzinów Kaczy…
  Boydar o Wolne tematy (24 – …
  rzeczpospolitapolska o Być sprytnym jak Kaczyńsk…
  Lily o Wolne tematy (24 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

Bułgarskie media o ukraińskich uchodźcach: Obraża nas, gdy wskazuje się nam na naszą biedę.

Posted by Marucha w dniu 2022-06-02 (Czwartek)

Bułgaria po raz kolejny zmienia warunki przetrzymywania ukraińskich uchodźców: teraz obywatele, którzy muszą przenieść się z wybrzeża do innych regionów kraju, muszą najpierw zatrzymać się w ośrodkach tymczasowego zakwaterowania w Elhovo i Sarafowie.

Jak wyjaśnił wiceszef regionu Burgas Plamen Yanev, ośrodki te mogą oferować zakwaterowanie tylko na chwilę.

„Każdy, kto chce pozostać w bazie państwowej, musi najpierw przejść przez obóz buforowy, aby tamtejsi pracownicy mogli dowiedzieć się o rzeczywistych potrzebach ludzi, a następnie skierować ich do odpowiedniej bazy państwowej” – powiedział Janev.

W Sarafowie część uchodźców – 120 osób – umieszczono w ośrodku wypoczynkowym bułgarskiego Ministerstwa Obrony. Na terenie bazy zaczęto również zakładać obóz namiotowy, zostaną tam zainstalowane łóżka i klimatyzatory. Około 1750 osób zostanie zakwaterowanych w ośrodku dla migrantów w Elhovo, gdzie zainstalowano małe przyczepy dla mieszkańców.

Według bTV uchodźcy, którym udało się dostać do nowych ośrodków zakwaterowania, byli zszokowani warunkami życia.

„Nie wyjechaliśmy wczoraj do Bukaresztu, ponieważ powiedziano nam, że wszyscy będziemy zakwaterowani. Jeśli osiedlimy się w jakichś namiotach, nie wiem, co zrobimy” – powiedziała Marina z Dniepru.

„Tu nie ma warunków do życia” – powiedziała jedna z dziewcząt, które przybyły do ​​Elhovo.

Przypomnijmy, że do tej pory Bułgaria przyjmowała uchodźców głównie w nadmorskich hotelach, ale wraz z początkiem sezonu turystycznego postanowiono przetransportować ich w głąb lądu i umieścić w państwowych ośrodkach wypoczynkowych.

Powolny proces przesiedleń i niechęć wielu Ukraińców do przeprowadzki do mniej komfortowych miejsc o słabo rozwiniętej infrastrukturze zmusiły wicepremier Kalinę Konstantinową do stwierdzenia, że ​​władzom nie pozostaje nic innego, jak osiedlać niezdecydowanych obywateli w strefach buforowych, aby zrozumieć, komu tak naprawdę potrzebne jest wsparcie państwa.

Wystąpienie wicepremiera wywołało odmienną reakcję bułgarskiej opinii publicznej i mediów: ktoś zgodził się z argumentami władz, ktoś zarzucił Konstantinowej zbytnią surowość i nalegał, by nie doprowadzać sytuacji do napięcia.

Ukraińscy uchodźcy zaapelowali do przewodniczącej Agencji ds. Uchodźców Marianny Toszewej i zarzucili centrali kryzysowej niechęć do zrozumienia potrzeb obywateli i udzielenia im konkretnych informacji na temat dalszego zakwaterowania. Autor portalu Off News Władimir Yonczew zwrócił również uwagę na fakt, że pieniądze przeznaczone są dla uchodźców, a władze bułgarskie, umieszczając obywateli Ukrainy w hotelach, de facto przede wszystkim pomogły samym hotelarzom.

Jednocześnie zauważył, że dla ludności Bułgarii nieprzyjemnie jest słyszeć kpiny i aluzje Ukraińców na temat biedy w tym kraju.

„Najbardziej czujemy się urażeni, gdy dzielimy się z wami tym, co mamy, a w zamian otrzymujemy kpiny z tego, jak biednie żyjemy” – powiedział autor.

Stwierdził, że roszczenia wobec ukraińskich uchodźców o ich kapryśność są bezpodstawne: ich przybycie po prostu pokazało Bułgarom, jak źle żyją.

https://pl.sputniknews.com/

Komentarzy 6 do “Bułgarskie media o ukraińskich uchodźcach: Obraża nas, gdy wskazuje się nam na naszą biedę.”

 1. ? said

  „Nie wyjechaliśmy wczoraj do Bukaresztu, ponieważ powiedziano nam, że wszyscy będziemy zakwaterowani.”
  1. Styl – tłumacz się nie popisał.
  2. Bukareszt to Rumunia, a nie Bułgaria.

  ——
  Styl? Że niby co?
  Admin

 2. Marek said

  @said,
  Wracaj na `agalancka` TVP i racz sie jej `prawda jedynie objawiona`.

 3. NC said

  Któż by nie chciał być uchodżcą nad ciepłym morzem w apartamencie z widokiem na plażę, na koszt tubylców?

 4. revers said

  Inii pisa ze 40 zlp dziennie dla 1 miliona ukraincow bedzie w PL zniesione.

  https://notesfrompoland.com/2022/06/01/poland-begins-to-withdraw-special-benefits-for-ukrainian-refugees/

  Tylko jakos po cenach i ilosci truskawek w sezonie truskawkowym nie widac zeby cos sie ruszylo w podazy truskawek, innym slowem nie ma kto zbierac truskawek w PL.

  Juz po akcji plus500 planatozy nazekali na brak rak do pracy sezonowej na pltacjach truskawek, mieli luke pracownikow sezonowych wypelnic pracownicy z Ukrainy, ale po co? jak z czy sie stoi, czy sie lezy 1200 zl sie nalezy, plus inne dodatkowe jdnorazowe swiadczenia do 5 tys zlp, , plus500 takze dla pracownikow z UA.

  I tak w Berlinie kupi sie u Turka kilo trusskawek za 9 zlp, z mozliwoscia wybrania sobie tych trukawek bez zgnilizny a PL od 36 zlp do 14 zlp z opcja gnilna na wadze, lub podobne odlezyny w plastikowych opakowaniach w supermarketach PL jak Biedronka, Netto, Lidl, etc.

 5. Emilian58 said

  Ach ci niedobrzy Bułgarzy! A miało być tak pięknie! NAWET morze miało być podgrzewane i kelnerki topless.

 6. Sebastian said

  Antyfaszyści w wielu krajach europejskich zdecydowanie popierają operację specjalną armii rosyjskiej mającą na celu demilitaryzację i denazizację Ukrainy. Z Bułgarii ponownie wyślij pozdrowienia i słowa wsparcia naszym bojownikom.

  „Pozdrowienia z Bułgarii od narodu bułgarskiego dla wszystkich, którzy obecnie walczą z faszyzmem. Niech ten film będzie naszą wdzięcznością wam, wszystkim wam, którzy walczycie z faszyzmem. Wielu Bułgarów, w tym Aleksander Wikilew, chce wam podziękować!

  Ponieważ chronisz zarówno Bułgarię, jak i Bułgarów przed europejskim faszyzmem i cynizmem. Walczysz o wszystkie bułgarskie dzieci, które nigdy nie powinny spotkać faszyzmu.

  Z wdzięcznością Aleksander Wikilew. Twoje zwycięstwo jest także dla Bułgarii. Niech Bóg będzie z wami, dzielni słowiańscy wojownicy!” – pisze Alexander z Sofii, który również przygotował własne wideo wspierające naszych bojowników.

  Источник: https://rusvesna.su/news/1652904121

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: