Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Boydar o Tortura nadziei
  Boydar o „Udu***y cię tak, że się…
  revers o Wolne tematy (23 – …
  matirani o Tortura nadziei
  Zbigniew Kozioł o „Udu***y cię tak, że się…
  Krzysztof M o Tortura nadziei
  Krzysztof M o „Udu***y cię tak, że się…
  Peryskop o Wolne tematy (23 – …
  omega o Wolne tematy (23 – …
  Peryskop o Wolne tematy (23 – …
  lewarek.pl o Ukraina walczy z prawosła…
  Greg o Wolne tematy (23 – …
  minka o Wolne tematy (23 – …
  Voodoosch o Tortura nadziei
  JADAM o Tortura nadziei
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

Wojna na Ukrainie z serbskiej perspektywy

Posted by Marucha w dniu 2022-06-02 (Czwartek)

„W końcu stało się jasne, dlaczego Wielka Brytania opuściła UE: ta wojna była planowana od dawna”. Bardzo ciekawa analiza wydarzeń na Ukrainie specjalistów wojskowych, politologów, dziennikarzy, socjologów z Bałkanów.

– Stany Zjednoczone i Wielka Brytania popychają Europę i Rosję do wojny z odległego obserwatorium z zamiarem wybudowania głębokich okopów, które uniemożliwią dalszą normalną współpracę w Europie i umożliwią podniesienie „stalowej kurtyny” od Bałtyku do Morza Czarnego. Wraz z Wielką Brytanią Stany Zjednoczone starają się utrzymać UE pod kontrolą i zmilitaryzować ją, by stać się posłusznym podsystemem NATO – ostrzegał generał prof. Mitar Kovac (na zdjęciu), prezes Eurazjatyckiego Forum Bezpieczeństwa, organizator konferencji „Europejskie wyzwania bezpieczeństwa – Stan i perspektywy.

W tym sensie podjęto szeroko zakrojone działania w celu strategicznej kontroli wiodących krajów UE, przede wszystkim Niemiec i Francji. Jak powiedział, 31 lat po zniknięciu Układu Warszawskiego, NATO stało się jeszcze bardziej agresywne w poszukiwaniu tanich surowców i nowych rynków oraz poprzez proces gwałtownej globalizacji.

„To, co bardzo zaskoczyło świat, to fakt, że UE jest nieprzygotowana. Zachowuje się jak ślepy wykonawca rozkazów Ameryki i w dużej mierze Wielkiej Brytanii w Europie Południowo-Wschodniej” – zaznaczył. Oprócz nacisków na neutralne kraje w Europie, takie jak Szwecja i Finlandia, by stały się członkami NATO, są naciski na Serbię i BiH, by nałożyły sankcje na Federację Rosyjską i stały się częścią tzw. demokratycznego świata, przypomniał Kovac.

Rola NATO

Według generała Bożidara Forca sens i cele ekspansji NATO na wschód są bezpośrednim wyrazem dążenia Stanów Zjednoczonych do rządzenia światem przy użyciu wszelkich środków, zwłaszcza siły. Według Forca nie można ich znaleźć w filozofii czy nauce, ale w praktycznych działaniach i egoistycznym interesie rządzenia światem.

Pierwszy sekretarz generalny Sojuszu, brytyjski generał Hastings Ismaj, krótko wyjaśnił pragmatyczne cele NATO: utrzymać Niemcy pod kontrolą, wypędzić Rosjan z Europy i utrzymać Amerykę w Europie.

Ład międzynarodowy został obalony – powstaje nowy

Mówiąc o wydarzeniach na Ukrainie politolog Aleksandar Pavić podkreślił, że teza, że Rosja dokonała agresji na Ukrainę, tak jak NATO przeprowadziło agresję przeciwko FRJ w 1999 roku, nie ma podstaw, ponieważ NATO wykorzystało tę agresję, a później uznanie jednostronności Kosowa. Ogłoszenie niepodległości w 2008 r. zburzyło ład międzynarodowy.

Fakt, że Zachód teraz kwestionuje istnienie DNR i LNR i odmawia im prawa do zwracania się o pomoc do Rosji, tak jak kwestionuje prawo Krymu do powrotu do Rosji, jest stosowaniem podwójnych standardów.

Ale, zdaniem Pavicia, chodzi o to, że porządek międzynarodowy został zniszczony. „Wchodzimy teraz w nowy czas, w którym z pewnych rozwiązań w terenie wyłoni się nowy porządek międzynarodowy. – Mamy problem z tym, że po stronie agresorów, mocarstw zachodnich, nie ma interesu w przestrzeganiu międzynarodowych standardów, a to jest najbardziej niebezpieczne – uważa Pavic.

Bezpieczeństwo energetyczne Europy jest zagrożone zachowaniem USA

Dziennikarka Jelica Putniković mówiła o ekonomicznych aspektach obecnego kryzysu. W dobie globalizacji i handlu międzynarodowego, gdzie wydarzenia (pozytywne lub negatywne) na jednym rynku powodują zakłócenia na całej planecie manipulacji energią, stała się ona, jak powiedziała, potężną bronią, którą imperialistyczni politycy próbują i niestety zarządzają nie tylko europejskimi ale i światowymi przepływami energii.

Jeszcze przed wojną na Ukrainie europejskie bezpieczeństwo było zagrożone, ponieważ europejscy politycy pozwolili, aby oficjalna polityka Waszyngtonu dyktowała im, kiedy będą kupować energię w przyszłości: gaz ziemny, ropę naftową, a nawet węgiel i paliwo jądrowe, aby ustalić, czy ich partnerem w budowie elektrowni jądrowych może być firma rosyjska lub jakaś zachodnia firma.

Na pierwszy rzut oka wydaje się, że jest to polityka USA wobec Rosji, ale amerykańscy politycy, zagrażając bezpieczeństwu energetycznemu Europy, próbują, niestety dla Europejczyków, zaszkodzić europejskim gospodarkom, rozwojowi krajów europejskich, a w konsekwencji standardowi i dobrobytowi obywateli

Trudno przewidzieć, jak rozwinie się kryzys energetyczny i czy Europa zamarznie w nadchodzące zimy bez rosyjskiego gazu, ropy i węgla – dodał Putnikovic. „Jest niewielu krytyków geopolitycznej mantry, by finansować rosyjskie działania na Ukrainie poprzez kupowanie rosyjskiej energii. „Swego rodzaju głos rozsądku w tym chóralnym ataku na rosyjską energię pochodzi od premiera Węgier Viktora Orbana, który ostrzega Europę i świat, że nie zrezygnuje z importu tych strategicznych surowców z Rosji ze szkodą dla obywateli Węgier i gospodarki” – powiedziała.

Według Jelicy Putniković, Europa stoi przed decyzją o poważnym zajęciu się swoim bezpieczeństwem energetycznym i może rozwiązać ten problem tylko wtedy, gdy podejmie decyzje geopolityczne w oparciu o interesy swoich obywateli.

Wojna medialna i rusofobia – broń Zachodu

Odnosząc się do wojny medialnej między Rosją a Zachodem, socjolog Slobodan Reljic ocenił, że media na Ukrainie były wykorzystywane w taki sam, wypróbowany już sposób, jak podczas wojny domowej w Jugosławii, wojny w Iraku, w Libii czy Syrii.

„Tutaj środki masowego przekazu zostały całkowicie przekształcone w broń dezinformacji. Ludzka potrzeba prawdy jest całkowicie ignorowana. Sukces tej metody jest jednak nieporównywalnie słabszy, gdy z drugiej strony jest to duża i zorganizowana potęga jaką jest Rosja. „Wydajność ma znaczenie tylko na Zachodzie, gdzie służyła przede wszystkim podsycaniu histerycznej rusofobii” – powiedział.

W sferze medialnej jest to tylko kontynuacja procesu zmiany roli mediów w społeczeństwie, z czegoś, co służyło wyzwoleniu jednostki w drodze ustanowienia totalitaryzmu – podsumował Reljić.

Opr. Jacek Mędrzecki
https://myslpolska.info

Komentarzy 13 do “Wojna na Ukrainie z serbskiej perspektywy”

 1. Listwa said

  „Minister Obrony Narodowej Mariusz Błaszczak i ambasador USA w Polsce Mark Brzezinski wystąpili dziś na wspólnej konferencji prasowej w Powidzu, gdzie rozpoczęto budowę magazynów środków bojowych dla wojsk sojuszniczych. To inwestycja współfinansowana przez Polskę, NATO i USA, w ramach której ma powstać 56 magazynów i budynków administracyjno-obsługowych.”

  https://www.fronda.pl/a/Szef-MON-zainaugurowal-kolejna-duza-inwestycje-w-Polsce,200349.html

  – nie powiedział ile Polska zapłaci i kto będzie tym dysponował.

 2. Listwa said

  Rodzice uczniów IV klasy szkoły muzycznej w Lublinie protestują przeciwko zachowaniu nauczycielki plastyki, która – jak twierdzą – poddaje ich dzieci prorosyjskiej propagandzie. Miała mówić m.in. o tym, że nie tylko Rosjanie są winni wojnie w Ukrainie, ale też Amerykanie i NATO. – To jest nie do pomyślenia, by taka osoba pracowała w szkole – mówi jeden z rodziców.

  https://www.tokfm.pl/Tokfm/7,182251,28523308,rodzice-uczniow-szkoly-muzycznej-w-lublinie-jedna-z-nauczycielek.html

 3. Listwa said

 4. Olo said

  Żaden polski rząd. To banderowcy z krwi i kości. Nowi okupanci Polski.

 5. plausi said

  Uporządkowanie porządku

  „Wraz z Wielką Brytanią Stany Zjednoczone starają się …utrzymać Niemcy pod kontrolą, wypędzić Rosjan z Europy i utrzymać Amerykę w Europie ”, gdyż taka jest i była doktryna USA czy W.Brytanii, zarówno I. jak i II. Wojna były realizacją tej doktryny.

  https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/17/texnc/#WojEur

  Aby tę doktrynę zrealizować potrzeba dywersantów europejskich, tę funkcję od stulecia pełni Polska, która być może jedynie z tego względu została powołana do życia, niezależnie od tego jak dumni są Polacy z faktu odrodzenia Polaki jako państwa.

  Do dziś obok Polski, jest także RFN okupowany przez USA i … W.Brytanię, siły okupacyjne wynoszą ok. 50 tys, a baza USA w Ramstein jest eksterytorialna i podlega USA. To tam wezwał 26.04.2022 MO USA Austin wasali USA i nakazał im dostawy broni na Ukrainę, co też wszyscy wasale skwapliwie potwierdzili, a w przypadku Polski to nawet rozbroili swą własną armię, aby tylko zadość uczynić imperatorowi.

  https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/07/oszalamiajaca/#CzegoPolacy

  Jest niezwykle wiele czynników, które wiążą oba te kraje. Zacznijmy od najważniejszego, w obu znajdują się dwa najważniejsze centra finansowe: City i Wall Street, oznacza to, że siły sterujące ręcznie oba te kraje są te same, tzn. przez unię finansową są sterowane przez ten sam ośrodek władzy.

  Przejęcie funkcji nadzorcy na globalnym imperium przez USA od W.Brytanii odbyło się bez jakiegokolwiek antagonizmu, po prostu rząd W.Brytanii został poinformowany przez City, że jego funkcja się skończyła.

  Globalizacja, nawet jeśli ktoś sobie wyobraża, że jest to coś nowego, jest od wieków jedyną formą istnienia globalnego imperium, które też od wieków już istnieje, parę uwag o globalnym imperium:

  https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/07/globa/

  Od dwóch wieków wiodącą rolę w globalnym imperium odgrywa zbrodniczy klan:

  https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/07/slowni/#Rotsz

  w razie potrzeby inicjując wojny czy inne kataklizmy dla ludzkości globalnego imperium

  „porządek międzynarodowy został zniszczony”

  Chodzi o porządek, jaki MWF ustaliła po II. Wojnie, jak wiemy klan R&R, operatywnie Rockefeller, zainstalował w NY pomocniczą organizację nazywaną ONZ do zarządzania ustalonym przez MWF porządkiem, przy wiodącej funkcji USA. Z racji dalszego rozwoju planów MWF, w tym jej wiodących klanów, i rozkładu system finansów, przystąpiła MWF do przebudowy struktury globalnego imperium uwzględniającej możliwości nowych technologii, nowa struktura imperium wymaga nowego porządku, jest rzeczą zrozumiałą, że poprzedni porządek nie obowiązuje, o czym świadczą od lat napady na najróżniejsze kraje w ramach operacji pokojowych i podobnych, przy czym szczególną funkcję miały operacje Izraela. Ten element globalnego imperium pełni nierzadko funkcję testera nowych metod działania, z drugiej strony przygotowuje zwyczajność tych metod działania, n.p. mordy „prewencyjne” stały się czym normalnym i usprawiedliwionym, co dziś szeroko jest praktykowane, szczególnie przy pomocy dronów.

  Innym elementem nowego porządku jest n.p. WHO, organizacja uznawana za superrząd światowy, jeśli jej decyzje są kojarzone z jakimiś zjawiskami zdrowia czy choroby. Już przykład WHO dowodzi dobitnie, że porządek zmienił się przed więcej niż jedno dziesięciolecie.

  „Trudno przewidzieć, jak rozwinie się kryzys energetyczny ” rozwinie się w kryzys żywnościowy, ale to jest na pewno przewidziane w scenariuszu nowego porządku.

 6. aniemowi said

  Ad 1. do poprawki – minister obrony 3.5RP Mark Brzezinski i pucybut Błaszczak. Ten pierwszy rozkazał, a ten drugi wykonał.

  Polityka jest jeszcze brudniejsza niż myslałem .. Wiadomo że NATO jest zaangażowane w konflikt, ambasada USA w RP czyli przedstawicielstwo handlowe Pentagonu i CIA sama sobie ustala co , jak , gdzie, za ile i z kim kapitalistycznie . W normalnym świecie i prawie miedzynarodowym opartym na czyms realnym po to miało w teorii powstać ONZ żeby nie dochodziło do takich sytuacji, że handlarz bronią podsyca konflikt i sprzedaje jeszcze wiecej broni dla swojego interesu!

 7. Lily said

  „Mowia, glosuj na pis,a z Polski pozostanie NIC”.

 8. revers said

  na potwierdzenie artykul z new york timsa…

  New York Times ❗️ Wojna na Ukrainie może być nie do zatrzymania. A USA ponoszą za to dużą część winy ❗️.

  Henri Guaino, wysoki rangą doradca Nicolasa Sarkozy’ego, który był prezydentem Francji, na łamach paryskiego dziennika Le Figaro ostrzegł, że kraje europejskie „lunatykują” w kierunku wojny z Rosją pod krótkowzrocznym przywództwem Stanów Zjednoczonych. Guaino posłużył się metaforą użytą przez historyka Christophera Clarka do opisania początków pierwszej wojny światowej. …
  Stany Zjednoczone przyczyniły się jednak do przekształcenia tego tragicznego, lokalnego i niejednoznacznego konfliktu w potencjalną światową pożogę. Guaino twierdzi, że przez niezrozumienie logiki wojny Zachód, na czele z administracją Bidena, nadał konfliktowi impet, który może być nie do zatrzymania.

  👉 W 2014 r. Stany Zjednoczone wsparły powstanie – w jego końcowej fazie brutalne powstanie – przeciwko legalnie wybranemu ukraińskiemu rządowi Wiktora Janukowycza, który był prorosyjski. (Korupcja w rządzie Janukowycza była często przywoływana przez zwolenników powstania, ale korupcja jest nadal aktualnym problemem na Ukrainie). …

  👉👉👉 Dnia 10 listopada 2021 r. Stany Zjednoczone i Ukraina podpisały „Kartę partnerstwa strategicznego”, w której wezwały do przystąpienia Ukrainy do NATO, potępiły „ciągłą rosyjską agresję” i potwierdziły „niezachwiane zaangażowanie” w ponowne włączenie Krymu do Ukrainy.

  Karta ta „przekonała Rosję, że musi zaatakować lub zostać zaatakowana” – napisał Guaino. „Jest to nieunikniony proces roku 1914 w całej swej przerażającej czystości”.

  Jest to prawdziwa relacja z wojny, którą, jak twierdzi, prowadzi prezydent Władimir Putin. „Putin powiedział na dorocznej rosyjskiej paradzie z okazji Dnia Zwycięstwa 9 maja, odnosząc się do uzbrojenia zagranicznego Ukrainy. „Niebezpieczeństwo rosło z każdym dniem”.

  To, czy miał rację, martwiąc się o bezpieczeństwo Rosji, zależy od punktu widzenia. W zachodnich wiadomościach zazwyczaj bagatelizuje się tę kwestię.

  Od 2018 roku Ukraina otrzymała wyprodukowane w USA pociski przeciwpancerne Javelin, czeską artylerię, tureckie drony Bayraktar i inną broń interoperacyjną NATO. Stany Zjednoczone i Kanada dostarczyły ostatnio nowoczesne haubice M777 produkcji brytyjskiej, które strzelają granatami Excalibur naprowadzanymi przez GPS. Prezydent Biden podpisał właśnie pakiet pomocy wojskowej o wartości 40 mld USD.

  👉Mając to na uwadze, wyśmiewanie się z wyników Rosji na polu walki jest nie na miejscu. Rosja nie została zepchnięta na drugi plan przez dzielny kraj rolniczy, który jest o jedną trzecią mniejszy od niej, ale – przynajmniej na razie – stawia czoła zaawansowanej broni gospodarczej, cybernetycznej i bojowej NATO.

  I tu pan Guaino ma rację, oskarżając Zachód o lunatykowanie. Stany Zjednoczone starają się utrzymać fikcję, że uzbrajanie sojuszników to nie to samo, co angażowanie się w walkę.

  Są to fragmenty artykułu z dnia 31.05.2022 r:

 9. Yagiel said

  AD Olo@4, w zw. z Aniemowi@6 – nie okupanci, jeno mental-psy ich. Okupanci siedzą se sub London – to tam wycelowane są rakiety Kremla: w ośrodki decyzyjne.
  Podobnie z Biden’USA: Xazarzy są posiadaczmi tego stwora i wykorzystują go, jak psa…
  Analiza Serbów jest rzeczowa i poprawna. Dziwi mnie, że pisząc/myśląc o Angolach/Xazarach, mówią tylko o Angolach…
  Z czego wynika ta ich auto-cenzura ? Jak Morawiecki nie jest Polakiem, tak Johnson nie jest Anglikiem ani Biden Amerykanem – wszyscy oni to manekiny ludzkie, mentalne psy, tyle że mówiące w językach narodowych ! I to
  właśnie jest ciekawe:
  po co oni w ogóle mówią do człowieków w dawnych narodowych językach ? po co Xazarom fikcja istnienia państw narodowych w Europie czy na Globie ? Walcząc z tą fikcją – walczą z wiatrakami ? ze wspomnieniem/historią ? I tu jest pies…
  Now właśnie na odwrót: i tu jest Człowiek pogrzebany: pamiętający, tożsamy z przodkami, ANALOGICZNY !
  A wiadomo, że Xazarów nic bardziej męczy nad ANALOGICZNYCH/tozsamych Słowian…
  A komu aż tak wadzą Słowianie tożsami ze Słowianiami sprzed 3, 5, 8 tysięcy lat/kultura Vincza np./ ?
  Nie Xazarom, bo oni to są stwory Kogoś Wyżej czy – na odwrót – głębiej… 30 lat temu KW niszczył Jugosławię i Serbię
  dziś – ANALOGIA – niszczy Rosję/Kreml, RzPlitą Słowian/Ariów/Dariów – używając do tego Xazarów już drugie tysiąclecie
  a przedtem kogo – ?

  Myślę, że analiza/dia-gnoza Serbów jest niedopowiedziana. Świadomie. Czemu ?
  Cóż, jeśli Kreml – ustami Panarina np. – mówi tylko o Xazarach=od zawsze największych wrogach Rusi, KW nie tykając…
  ZE, BF citygodniowy czy Istoria Pi sięgają wyższego urownia Władzy, a co najmniej wskazują na-ń, jak na dospiechy Achilla,
  wszelako oni nie są Kreml – któren ma CARTE BLANCHE !
  Przy czym ciekawe, że BLANCHE, gdy jest przecie też CARTE NOIRE. Jeszcze jest. Zatem: czyja ?

  jakieś dwa lata temu Serbowie znaleźli w kopalni odkrywkowej, w warstwie piasku nad węglem, łodzie różne, raczej podłużne
  oraz raczej przedpotopowe – mogące mieć datowanie -17 tys lat a może -70 tys ? Łodzie puste znaleźli ? łodzie nieme ?
  no prze-ż, że nie ! jak Drzewo nie jest nieme, tak drewno nie jest: ma w sobie pamięć Drzewa…
  Kultura Vinca/Vincza jest/była bliziutko tych łodzi/korabli, tyle że i kilka m piasku wyżej: to te 10 tys lat zawierające potop’-12800
  Zastanawiam się – niby Serb czy Srb – nad tym Kogosiu Wyżej:, przedpotopowym ?
  Wszelako nie wypada wychodzić przed Serbów, analityków ANALOGICZNYCH – przed ich tezy, wiedzę
  ani tym bardziej przed Rosjan/KremlJan – przed ich rakiety ANALOGICZNE… czy tożsame ? (gienierał Ratnikow opowiadał o plazmo-szarikach zakotwiczonych w skorupie Ziemi na głębokości może 200 m… I mówił, że one są TE SAME PRZEDPOTOPNE
  oraz w pełni sprawne bronić !
  Gienierał-emeryt Ratnikow zmarł, powiedziawszy co nieco z swej extra-sens-Wiedzy –
  jak teraz nazywa się jego następca/nastupnik, znaczy priejemnik na Kremlu z Putinem ?
  ha! Srbowie pewnie wiedzą 😉

 10. Yagiel said

  Tak se po-myśl’ałem/do-śpiew’ałem: o obowiązku kosmicznym/boskim: o Przymusie PRAWDY !
  Czyżby tożsamość Mowy Naszej, znaczy się trwałość Jej przez pokolenia i ery
  wynikała z tożsamości MOWY NASZEJ=PRAWDY ?
  Mowa ma trwać, bo Prawda ma trwać: i to mówiona !
  Więc syzyfowo Xazar się trudzi
  gdyż musi mówić Mową Naszą Ludzi
  Słow-Jan Przed/po/Top’owych
  Mowa Nasza przed-Top’owa
  Mowa nasza nad-Top’na
  więc jest 🙂
  Olska! Alska nasza! znaczy Ol/Al Ljachów Wysokich nad fale Topu…
  Tra-la-la! a może i Ur-Al! – ? kto wie ? (Srbo’wie?)

  ps/ to teraz już „tylko” roz-łożyć/z’ana-lizować słowo PRAWDA: PRA-WDA ? PRA-WODA ? (NAD-WODA ?)
  wybaczcie belfrowi… Srbowie

 11. revers said

  re3

  Czujecie to?
  Wakacje 2023.
  Po zatankowaniu samochodu paliwem po 15 pln za litr, ruszajcie nad morze ekspresówką po 50 pln za 100km.
  Tam jecie sobie dorszyka po 75 pln/100g, płacąc 600 za noc w agroturystyce.

  A tak poza tym to teraz na kijewskiej Lubiance leza mocne haki na nase wierchowe siczy w miasto wawce, nie na moskiewskiej lubiance skoro w nocy kaza jechac i pojechali, a zielenski obiecal
  obiecal polsce oddac nawet miasta ukrainskie do odbudowy.

  Kucharski chyba jeszcze nie doszedl do siebie po podkarpackich jazdach sluzbowymi samolotami i pobytach w domach rozkoszy, a filmy leza na kijowskiej lubiance

 12. Yagiel said

  Wojna na Ukrainie z Srbskiej/Bałkańskiej perspektywy – powiedzmy, że wojna o Krym:
  na Krymie są piramidy, liczne i różne różnie umiejscowione (nie wiem, czy dalej na północ-wschód jeszcze są jakieś piramidy…)
  na Bałkanach są piramidy – tzn. jest słynna w Visoko/Bośnia, jest w Maribor/Słowenia i są pozostałości po piramidzie w Czarnogórze: wg filmiku: Mali i Sumes się nazywa [6.35 min.]
  .https://www.youtube.com/watch?v=T3tw-hRodrk
  przy czym filmik ten – prawdop. Rosjanina – sugeruje też zamaskowane komputerowo piramidy w Adriatyku o boku podstawy ok. 3 km ! Takie pixel-maskowanie jest znaną już praktyką w celu – no właśnie ! ktoś pilnuje, by pozostały niezauważone – bo ??
  w Egipcie sa piramidy
  Okazuje się długa linia piramid od Egiptu przez bałkany do Krymu – może dalej ?
  A raczej odwrotnie: piramidy Krymu mogą być starsze… (przy okazji przypomnę, że Turcja/Anatolia to kraina kurhanów/kopców: są ich tam setki, jeśli nie tysiące ! cel usypywania kurhanów i wznoszenia piramid mógł być ten sam; i nie tylko pogrzebowy)

  Jeśli spojrzeć na wojnę na Ukrainie z lotu ptaka, tj. z pewnej wysokości mentalnej, z dziejowego dystansu – jak patrzy się z dronu czy satelity/sputnika ma piramidy czy inne budowle (np. Tiomnaya Ctopona) – to może okazać się, że ta wojna jest o piramidy
  tzn. o wiedzę/pamięć o nich, o świadomość przedhistorycznej Cywilizacji Piramid powiedzmy:
  Egipt+Sudan, Mexico, Gwatemala, Chiny – to znane piramidy; nieznane są np. ta z granicy Francja/Hiszpania, te z Bałkanów+Adriatyk oraz te z Krymu+Morze Czarne ewent. Azowskie:
  Słowo Azow, Azy, Asy jest tu kluczowe, bo może wskazywać na pierwotne lub wtóre miejsce/siedzibę Asów (pierwotna byłaby HiperBorea/Syberia/Sbrja?)

  Może zatem warto popatrzeć ze sputnika czy choćby z dronu – na wojnę na Ukrainie: O CO WOJNĘ ?
  I warto popatrzeć na ten skromny filmik, w którym na ścianie domniemanej piramidy byłej (zniszczonej w początku XIX w. ?) widać wyraźnie posadzone W KSZTAŁCIE LITER DRZEWA – A MOŻE I W KSZTAŁCIE CYFR ?
  Drzewa są niedawne: kilkadziesiąt lat – ktoś więc w ten niewidoczny z ziemi sposób dał coś poznać lotnikom XX wieku…
  Nic nie wiadomo, by amerykańscy agresorzy z wojny przeciw Jugosławii/Serbii, odczytali i zbombardowali…
  O tych drzewach/napisie HrAM czy HTAM /?/ od 4.20 min. – przy czym litery te są ustawione pod górkę
  by czytać je ze szczytu lub znad szczytu Mali i Sumes.

  I jeszcze jedna ciekawostka: piramida ta,w ramach wielkiego miasta, tj. bombardowanie to znajduje się dokładnie na granicy
  Czarnogóry i Albanii – pomyślmy kontrastowo: Czrna Gora=Czarna Góra a Al Bańja=Biała ? też Góra
  Ja to jest, że komuś chciało się podzielić Górę granicą wcale nie naturalną, by z jednej strony granicy – nie grani – dać jej nazwę Czarna, a z drugiej strony granicy: Białą… Tak to się komuś chce psuć, niszczyć Dawne Całości, Dawną Cywilizację…

 13. Yagiel said

  AD Revers – raczej Kuchciński latał i… nie wypoczął jeszcze.
  Z takiego moralnego błota Xazarzy formują-wypalają (wypalali?) cegły na gmach swej władzy: EX MENTAL-LUTO XAZARIA

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: