Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Tokioo481 o „Fantazja polityczna”: MSZ Ros…
  Katolik przedsoborow… o Wolne tematy (68 – …
  Anucha o Na trupie Polski wejdziemy do…
  OutsiderR o Wolne tematy (68 – …
  Peryskop o AfD dostała wiatru w żagl…
  Peryskop o Iwan Iljin jako wyznacznik now…
  lewarek.pl o Zakłady zbrojeniowe Bumar-Łabę…
  Lily o AfD dostała wiatru w żagl…
  Listwa o Zakłady zbrojeniowe Bumar-Łabę…
  Listwa o Zakłady zbrojeniowe Bumar-Łabę…
  Marucha o Zakłady zbrojeniowe Bumar-Łabę…
  Piotr B. o Zakłady zbrojeniowe Bumar-Łabę…
  Peryskop o W kierunku głębi
  Listwa o Zakłady zbrojeniowe Bumar-Łabę…
  Piotr B. o Zakłady zbrojeniowe Bumar-Łabę…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 620 obserwujących.

Ostateczne zwycięstwo Ukrainy i Tuska

Posted by Marucha w dniu 2022-06-05 (Niedziela)

Wojna na Ukrainie trwa już ponad 3 miesiące i ostateczne zwycięstwo musi być już w zasięgu ręki. Jak bowiem donoszą źródła ukraińskie, Rosjan, to znaczy – zbrodniarzy wojennych Putina – ogarnia „panika”. Najwyraźniej obawiają się sądu zagniewanego ludu, którym kiedyś Józef Stalin groził Adolfowi Hitlerowi.

Nasze papugi oczywiście to wszystko słowo w słowo powtarzają, bohatersko wspierając w ten sposób Ukrainę, w której – tylko patrzeć – jak zakocha się cały świat. No, może nie od razu, bo gdyby tak wszyscy na raz się zakochali, to mogłoby to wzbudzić wątpliwości, co do autentyczności takiego masowego uczucia – w związku z czym świat zakochuje się w Ukrainie po kolei.

Naszemu nieszczęśliwemu krajowi przypadł ten zaszczyt, że – jak przystało na wzorowego ormowca – zakochał się pierwszy, w związku z czym pan prezydent Duda już nie wie, jakby tu się Ukrainie przypodobać. Odbył pielgrzymkę do Kijowa, podczas której zadeklarował, że „nic” nie oddzieli Polski od Ukrainy. Natychmiast podchwycił to Wielce Czcigodny Paweł Kowal stręcząc mniej wartościowemu narodowi polskiemu nierozerwalny sojusz z Ukrainą.

Wszystko to być może, bo jeśli wojna jeszcze trochę potrwa, to ci, którzy doczekają ostatecznego zwycięstwa, wcześniej przeniosą się do Polski i w ten sposób unia stanie się faktem. Ponieważ jest rozkaz, by się z tego radować, to wszyscy posłusznie się radują, bo jak ktoś w okazywaniu radości wykazuje opieszałość, to zainteresuje się nim Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego, która najpierw zdemaskuje go, jako ruskiego agenta, a potem odda w surowe ręce sprawiedliwości ludowej.

Toteż przykład idzie z góry, bo jak wiadomo, ryba psuje się od głowy. Nasi Umiłowani Przywódcy właśnie odnieśli wielki sukces na forum Unii Europejskiej. Nie, nie chodzi o odblokowanie pieniędzy dla Polski, aż tak dobrze to nie jest tym bardziej, że żmudny proces likwidowania Izby Dyscyplinarnej Sądu Najwyższego napotyka rozmaite trudności. Chodzi o to, że PiS chciałby sędziów tej likwidowanej Izby przenieść w stan spoczynku, nie wiecznego, tylko zwyczajnego, czyli zapewnić im miękkie lądowanie, ale wpływowa w Senacie Volksdeutsche Partei chce ich stamtąd zwyczajnie powyrzucać na tak zwany zbity łeb.

Jak tam będzie, tak tam będzie, ale tak czy owak wydaje się to bez znaczenia, bo właśnie niezawiśli sędziowie, których Nasza Złociutka Pani w 2017 roku rzuciła na pierwszą linię frontu walki o praworządność w naszym bantustanie, donoszą do UE, żeby nie dała się nabrać na te filuterie pana prezydenta Dudy, co to by chciał, żeby i wilk był syty, ale i owca cała.

Do odblokowania forsy jest chyba jeszcze daleko, natomiast sukces Naszych Umiłowanych Przywódców, a w szczególności – pana premiera Morawieckiego, co to dałby sobie uciąć nogi, ręce a może i jeszcze coś, byleby tylko dokuczyć złemu Putinowi – otóż ten sukces polega na tym, iż UE przyjęła szósty pakiet sankcji przeciwko Rosji. Polega on na nałożeniu embarga na ruską ropę, ale w taki sposób, że embargo dotyczy tylko ropy transportowanej tankowcami, natomiast nie obejmuje ropy tłoczonej rurociągami. Korzystają z tego państwa sródlądowe; przede wszystkim Węgry, co jest niewątpliwą zasługą premiera Wiktora Orbana, ale również Czechy i Słowacja, a nawet Bułgaria.

Polska jak zwykle zostanie z fiutem w garści, bo skończy się to na tym, że będzie musiała kupować ruską ropę, przetworzoną, albo nie, od Węgier, a może nawet od mężnych Czechów lub Słowaków. Najwyraźniej Pan Bóg już nie słucha suplik Matki Boskiej Królowej Polski, bo wprawdzie głupota ludzka może być porównywana z Boską cierpliwością, ale bez przesady.

Jakże inaczej wyjaśnić sytuację, w której Polska dała Ukrainie ileś tam czołgów i samobieżnych haubic „Krab”, ale z Niemiec jak dotąd żadnego czołgu nie dostała. Nasi Umiłowani Przywódcy twierdzą, że mieli to obiecane, ale chyba nie na piśmie, tylko tak, jak w swoim czasie Wielce Czcigodnej „Pulardzie” – ktoś coś obiecał między schodami a toaletą w gmachu Parlamentu Europejskiego, a może nawet gdzieś indziej.

Rząd niemiecki bowiem na lamenty pana premiera Morawieckiego robi wielkie oczy i łagodnie tłumaczy że musiało zajść jakieś nieporozumienie. Słowem – jak tak dalej pójdzie, to będziemy skazani wyłącznie na tak zwane „zwycięstwa moralne” w których nasz nieszczęśliwy kraj ma nawet sporą eksperiencję. Jak powiada pobożny poseł Grzegorz Braun – „Szczęść Boże, ratuj się, kto może!”

Tymczasem ludowa sprawiedliwość wreszcie, to znaczy – po raz kolejny zatriumfowała. Oto definitywnie (?) zakończył się proces dwojga małżonków P., którzy przez niezawisłe sądy, a nawet sejmową komisję śledczą, zostali uznani za głównych winowajców słynnej w swoim czasie afery „Amber Gold”.

[Ponieważ nie lubimy udawania, że powszechnie znane nazwiska małżonków „P.” są tajne, wyjaśniamy iż chodzi o Marcina Plichtę i jego żonę Katarzynę, co bez trudu znajdziemy nawet w Wikipedii – admin]

Jak pamiętamy, naiwniacy, którzy uwierzyli, że kartki papieru to jest złoto, zostali wydymani na 850 mln złotych. Kto wziął szmalec i gdzie schował – tego do dzisiaj nie wiadomo, ale nawet gdyby małżonkowie P. dostali z tego 1 procent, to i tak wystarczyłoby im to na 50-60 lat. Pewnie dlatego milczą jak zaklęci, a niezawisłe sądy ze znanego na całym świecie z niezawisłości gdańskiego okręgu sądowego, skwapliwie wierzą, że poza małżonkami P. w aferze „Amber Gold” żadni inni szatani nie byli czynni.

Podobnie sejmowa komisja śledcza, która po przewodnictwem pięknej i Wielce Czcigodnej Małgorzaty Wassermann stwierdziła, że „organy państwowe” zachowały się w tej sprawie „niewłaściwie” – ale nie odważyła się już odpowiedzieć na pytanie, dlaczego tak się stało, to znaczy – kto kazał organom państwowym zachowywać się „niewłaściwie”.

Toteż wcale bym się nie zdziwił, gdyby ci sami, którzy wcześniej organom państwowym kazali zachowywać się niewłaściwie w sprawie „Amber Gold”, zasugerowali to samo pięknej pani Małgorzacie, której pewnie takich rzeczy nie trzeba by dwa razy powtarzać.

Wyobrażam sobie jak z ostatecznego wyroku, w którym Marcin P. został skazany na 15 lat, więc wyjdzie już po pięciu, podczas gdy jego małżonka – na 11, 5 roku, więc wyjdzie już po trzech, musiał ucieszyć się Donald Tusk, który w tę sprawę był zamieszany nie tylko przez syna, ale również przez działaczy Volksdeutsche Partei, którzy, na podobieństwo ruskich burłaków na Wołdze, na lotnisku imienia Kukuńka, ciągnęli ręcznie samolot OLT Ekspres, która to firma powstała na skutek wykupienia niemieckiej Lufttransport i YES Airways przez „Amber Gold”.

Kiedy wybuchła afera, firma zawiesiła działalność, a w roku 2013 w ogóle się rozwiązała, cztery samoloty zostały sprzedane, a niezależna prokuratura wszczęła tak zwane energicznie kroki dopiero, jak wszelka forsa rozwiała się w nocy i mgle.

W tej sytuacji lepiej rozumiemy, dlaczego Donald Tusk i Volksdeutsche Partei tak się poświęca walce o praworządność, no a i niezawiśli sędziowie też nie dają się w tym nikomu wyprzedzić.

Stanisław Michalkiewicz
http://michalkiewicz.pl

Komentarzy 5 do “Ostateczne zwycięstwo Ukrainy i Tuska”

 1. tras said

  nie wiem jak często PRZYPOMINAĆ,
  że ‚zjednoczone prawiczki aka patrioci’ pod wodzą brandona kaczora + moraver +maciarewicz
  są do ‚odstrzelenia’ w ramach klasycznej operacji regime change>taka jest opinia amerykańskiego Instytutu Misesa:
  Will Hungary And Poland Be The Next Victims Of US/EU Regime Change?
  .https://www.zerohedge.com/geopolitical/will-hungary-and-poland-be-next-victims-useu-regime-change
  bo swego czasu:
  „President Joe Biden compare countries such as Hungary and Poland to “totalitarian regimes. Moreover, former president Barack Obama declared that both countries are “essentially authoritarian” despite being “functioning democracies” not too long ago.’
  i najładniejsze jest zakończenie tej opinii Instytutu Misesa:
  ‚Jeśli status quo się utrzyma, interwencjonistyczna kabała w Waszyngtonie zawsze znajdzie sposób na nękanie i destabilizację narodów za granicą.’
  i moim zdaniem brandon kaczor ćwiczy jak koń pod górkę
  aby się wymknąć Washington cabals-lokalnie pod kierownictwem Brzezińskiego juniora i rąsiami nie Tuska ale Trzaskovera-Sorosa-wybórczej-zaslavaTVN, wolna europa, CIA, Applebaum, Sikorskiego, etc, etc
  I jeszcze ten cholerny Putin.
  Palce lizać.

 2. revers said

  A co z unia i francuska dyplomacja, czy wykwikwitna dyplomacja europejska gdy na lawrowa robi sie powietrzne lapanki?

  Kraje otaczające Serbię zamknęły niebo dla samolotu Ławrowa – powiedziała Zakharova.

  „Właśnie dziś, godzinę temu, kraje otaczające Serbię zamknęły kanał komunikacyjny, nie pozwalając na przelot samolotu Siergieja Ławrowa, który zmierzał do Serbii. Delegacja rosyjska miała przybyć do Belgradu na rozmowy. Państwa członkowskie UE i NATO zamknęły przestrzeń powietrzną, zamykając tym samym kolejny kanał komunikacyjny”.

 3. ”Nasza Złociutka Pani”

  która tyle lat służyła panu Michalkiewiczowi jako wspaniałe wsparcie retoryczne, wylądowała dokładnie tam, gdzie i inny zawodowy komik

  https://marucha.wordpress.com/2022/06/04/ukraincy-republika-i-macice/#comment-1012266

  potwierdzając niejako, że właściwie była ona też 16 lat komikiem, ale żeńskim, czy jak się to w słownictwie gender poprawnie nazywa.

  „w swoim czasie Wielce Czcigodnej „Pulardzie” – ktoś coś obiecał między schodami a toaletą”, no właśnie „toaletą”, akurat byliśmy przy tym.

  „będziemy skazani wyłącznie na tak zwane „zwycięstwa moralne” w których nasz nieszczęśliwy kraj ma nawet sporą eksperiencję.”, co zresztą od wieków się Polakom znakomicie udaje, te „zwycięstwa moralne” na które są skazywani, że przypomnimy liczne powstanie, wszystkie takim zwycięstwem niezawodnie zakończone. Co prawda takie „zwycięstwa” kosztują niemało krwi i ludzkich istnień, ale przecie te cierpienia i hekatomba dopiero podwyższa ich „moralność”, jeśli dobrze rozumiem wielu moich rodaków.

  Naszym zdaniem chodzi o pospolitą zbrodnię na Polakach, ale „opinia publiczna” podobnie zresztą jak nie mniej publiczny dom ma niewiele wspólnego z moim zdaniem.

  „Ponieważ nie lubimy udawania”, co prawda pan Marucha przytacza nazwiska rodowe, ale zupełnie zbytecznie, bo nazwiska tzw. słupów w niczym nam nie pomogą w poznaniu jaka swołocz oszustwo o pięknej nazwie „Amber Gold” zorganizowała. Z mojej strony zwracam co prawda uwagę, że kanalie w rodzaju

  https://www.gov.pl/web/premier/ludzie2

  dokonują zbrodni przeciwko Polakom, wszakże nie zapominając, że czynią to jedynie na polecenie ich zagranicznych oficerów prowadzących

  https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/06/kolonia-usa/

  którzy już przed laty nauczyli ich walki o demokrację.

  Naturalnie cała struktura dzisiejszej tzw. demokracji, na szczęście mało kto wie, co to słowo oznacza:

  https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/07/slowni/#Demokracja

  i przypisuje to inscenizacji cyrkowej nazywanej „wolnymi i niezależnymi wyborami”

  https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/07/polacy-bojkotuja-wybory/

  jest organizacją przestępczą w celu obrabowania ludności na rzecz tzw. „zagranicznych inwestorów”, którą termin PPZ chyba najlepiej określa, kary EU wyrażają się w międzyczasie na miliardy, i te też trafią do kieszeni „zagranicznych inwestorów”, o których interesy się ekipa w Brukseli zawsze troszczy, co zresztą jest jej głównym zadaniem, a kompetencje są przy tym drugorzędne, jak to zwrócono już tu uwagę:

  https://marucha.wordpress.com/2022/05/28/jacques-guillemain-sytuacja-rosja-ukraina/#comment-1011260

  O tym, że „niezawiśli sędziowie” są ważnym filarem wspomnianej wyżej PPZ

  https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/07/slowni/#PPZ

  to już pisano, wszakże tzw. partie w tzw. demokracji raz znajdują się w stanie rządu, innym razem w stanie nierządu, tzn. „opozycji”, ale wtedy nie przestają być członkami PPZ, gwarantując jej trwałość, jak dzisiejsza partia rządu dowiodła, partia nierządna nie ma powodu, aby obawiać się „niezależnych sędziów”, co też obowiązuje dla partii rządu kiedy stanie się nierządem.

 4. Tadeusz said

  Używając słowa demokracja należy pamiętać ,że „demos” wcale nie oznacza ludu jak nam wmawiano w szkołach. Lud to po Grecku „ochlos” . Demos to ta warstwa społeczna, która posiadała niewolników . Tak więc mamy rzeczywiście demokrację. Wzorcem naszej demokracji jest demokracja starogrecka, która jak wiadomo bazowała na niewolnictwie, było ok. 10% obywateli, którzy z demokracji profitowali i reszta 90% niewolników. W demokracji rytualnej jak Polska obowiązuje podobny klucz, jest też ok 10% najbogatszych którzy z systemu profitują i 90% które na nich pracuje, ale nie spostrzegają nawet, że pełnią jedynie niezbędną dla demokracji funkcję niewolników. Pozdrowienia.

 5. NC said

  Re 4: Dokładnie, tyle, że tych „właścicieli niewolników” jest dużo mniej niż 10%. Oceniam ich na około 1 promil.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: