Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Krzysztof M o Dwa wektory hipokryzji
  Szczepan Zbigniewski o Nie strasz, nie strasz, b…
  Szczepan Zbigniewski o Nie strasz, nie strasz, b…
  revers o Aktualność geopolityki!?
  revers o Aktualność geopolityki!?
  bbebebe o Wolne tematy (82 – …
  kfskenve o Wolne tematy (82 – …
  Lily o „Papież Franciszek”jest naszą…
  revers o Nie strasz, nie strasz, b…
  AlexSailor o Kupiłeś „elektryka”? No to cię…
  Andy o Nie strasz, nie strasz, b…
  CBA o Wolne tematy (82 – …
  Yagiel o Wolne tematy (82 – …
  Lily o Wolne tematy (82 – …
  CBA o Wolne tematy (82 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 625 obserwujących.

UE jest marionetką USA

Posted by Marucha w dniu 2022-06-20 (Poniedziałek)

Jaki jest stan Unii Europejskiej dzisiaj, gdy szaleje [? – admin] wojna [?- admin] rosyjsko-ukraińska? Jest rozdarta. Dlaczego? Ponieważ nie uznaje już własnych interesów. Służy interesom innych, którzy z kolei przedstawiają to jako kwestię ideologiczną i moralną, i tego oczekuje się od każdego państwa członkowskiego Unii.

Kryminalistka Ursula von der Leyen w Kijowie

Unią Europejską rządzi globalna potęga finansowa. Trzeba to teraz powiedzieć, bo jeśli tego nie zrobimy, nie zrozumiemy szaleństwa, które czyni Bruksela.

W ciągu ostatnich dziesięcioleci światowa elita opanowała najważniejsze instytucje UE („Maszerując przez instytucje”, powiedział Rudi Dutschke, jeden z przywódców rewolty studenckiej z 1968 r.), Komisję, parlament, sąd Unii, a częściowo przywódców państw członkowskich obecnych w Radzie Europejskiej. Oczywiście sieć wujka Sorosa odgrywa w tym bardzo ważną rolę, ale nie wyłącznie.

Jeśli uznany, że to prawda, to musimy zapytać: jaki jest cel globalnej elity? Jaki jest cel Światowego Forum Ekonomicznego, Klausa Schwaba i globalistycznych elit gospodarczych, politycznych, medialnych i publicznych, które organizują się tam w związku z wojną rosyjsko-ukraińską?

Jest to utrzymanie jednobiegunowego porządku światowego kierowanego przez Stany Zjednoczone i stworzenie nowego globalnego rządu światowego poprzez liberalny i nowy komunistyczny Wielki Reset ogłoszony w 2020 roku.

Największą przeszkodą na drodze do tego „szlachetnego” celu jest istnienie, militarna i ekonomiczna siła Rosji, która pragnie zachować swoją suwerenność narodową, prawosławną kulturę chrześcijańską i mocarstwowy status. Drugą przeszkodą są Chiny, ale to jest bardziej skomplikowaną kwestią, z którą zarówno próbuje się z nią skonfrontować, jak i negocjować, być może w połowie zaangażowana w realizację wielkiego planu.

Rosja wyraźnie stoi więc na drodze. Dlatego konieczne było, aby Stany Zjednoczone wykorzystały Ukrainę, aby sprowokować Rosję, dopóki naprawdę się nie podda, a ta – zanim znalazła się w absolutnie sytuacji bez wyjścia – rozpoczęła prewencyjny atak na Ukrainę. To był cel i globalna elita go osiągnęła.

Moi czytelnicy kochający piłkę nożną mogą nawet pamiętać niesławne przypadki Zinedina Zidane’a z Francji i Materazziego z Włoch. Zdarzyło się w finale francusko-włoskiego Pucharu Świata, że Materazzi nieustannie prowokował Zidane’a, mówiąc mu podczas meczu rzeczy o jego siostrze i matce, których nie można tutaj opisać, ale możesz sobie wyobrazić. Zidane heroicznie tolerował to przez długi czas, nic nie mówił, ale Materazzi nie zatrzymał się i w końcu dopiął swego: Zidane nie mógł już tego znieść, po prostu powalił „bykiem” Materazziego. Wynik: Zidane został usunięty z boiska, Francuzi stracili swojego najważniejszego człowieka i ostatecznie przegrali finał Pucharu Świata.

Czy Zidane popełnił błąd? Tak, popełnił błąd. Ale kto mówi o Materazzim? Prawie stał się bohaterem, ponieważ sprytnie wystawił Zidane’a na strzał. Cel uświęcał środki. Jednym słowem, czy wszystko zaczęło się od tego, że Zidane powalił „bykiem” Materazziego? A wojna rosyjsko-ukraińska rozpoczęła się od ataku Rosji na Ukrainę, więc jest agresorem i kropka.

Nawet Arystoteles, wielki grecki filozof, zajmował się już pytaniem, jak osądzać nadmierną, a nawet agresywną reakcję człowieka na fakt, że on lub jego bliscy są obrażani przez deptanie ich honoru. Odpowiedź Arystotelesa była w dużej mierze taka, że chociaż agresji nie można w takim przypadku uniewinnić, konieczne jest ukaranie osoby, która jest winna z jak największym zrozumieniem i umiarkowanymi konsekwencjami.

Nie zapominajmy o historii. NATO, pomimo obietnicy złożonej Gorbaczowowi, stale rozszerza się na wschód, zbliżając się do Rosji. Po 2014 roku Stany Zjednoczone nieustannie uzbrajały i szkoliły Ukrainę do skutecznego prowadzenia przyszłej wojny, a w ciągu ostatnich ośmiu lat ukraińskie organizacje bojowe i paramilitarne, półnazistowskie lub nazistowskie popełniały ciągłe okrucieństwa wobec mniejszości rosyjskiej w Donbasie, a co nie mniej ważne, porozumienie mińskie podpisane przez wielkie mocarstwa, Ukrainę i Rosję, nie były przez Ukrainę realizowane.

Ukraina nie przyznała autonomii zamieszkanym przez ludność rosyjskojęzyczną obwodom Ługańskiemu i Donieckiemu. Niedawno Ukraina poprosiła o członkostwo w NATO, a na koniec Zełenski powiedział na Monachijskiej Konferencji Bezpieczeństwa na początku tego roku, że Ukraina powinna również mieć broń nuklearną.

Czy można się dziwić, że Putin wierzył, że Rosja jest systematycznie okrążana i zastraszana? Oczywiście nie powinno dojść do ataku na Ukrainę, ale przynajmniej musimy powiedzieć, że nie jest to sytuacja czarno-biała, nie jest tak, że jest zła Rosja i Putin, a przeciwko niemu jest anielsko życzliwa Ukraina, Zachód i globalna elita. Dajmy spokój! Zostawmy to. Co tak naprawdę się stało?

Jest to czysto geopolityczna, mocarstwowa, globalna bitwa, wojna, w której po prostu nie ma żadnych względów moralnych. Nie zapominajmy: co wydarzyło się kilka dni po wybuchu wojny? Rosjanie poczynili znaczne postępy, a Zełenski uważał, że obie strony powinny zasiąść przy stole negocjacyjnym. Tak się stało, rozpoczęły się negocjacje, ale co nastąpiło? W trakcie negocjacji Zachód, Stany Zjednoczone, a następnie UE zaczęły wysyłać broń na Ukrainę, podtrzymując tym samym nadzieję u Zełenskiego, że nadal warto będzie kontynuować wojnę, bo mogą nawet wygrać.

Oczywiste jest, że Stany Zjednoczone działają w swoim interesie nawet w odniesieniu do sankcji, ale oczekują, że UE uzna to za obowiązek moralny, nawet wtedy kiedy ostatecznie zaszkodzi to nie Rosji, ale państwom członkowskim i obywatelom Unii, i to w drastycznym stopniu. A UE, brukselska elita, akceptuje to wszystko i wierzy, że postępuje właściwie. Przyjęła fałszywą interpretację, która została jej podsunięta.

Zwieńczeniem tego jest wypowiedź wicekanclerza z partii Zieloni Roberta Habecka, który powiedział, że „mich irritiert” (jestem zirytowany), że „Węgry realizują własne interesy w związku z sankcjami, embargiem na ropę”.

O Boże… Na koniec mam dwa pytania. Po pierwsze, czy chcemy pozostać członkiem Unii? Odpowiedź brzmi: tak [… a po ch…?? – admin]. Moje drugie pytanie brzmi: czy może dojść do sytuacji, w której pozostanie członkiem Unii spowodowałoby bezpośrednie i radykalne szkody dla naszego kraju? Ponownie, odpowiedź brzmi: tak. [Przecież JUŻ powoduje! – admin]

Ale miejmy nadzieję.

Tomasz Fricz
Autor jest politologiem i doradcą naukowym w Centrum Praw Podstawowych
Za: „Magyar Nemzet”
https://myslpolska.info

Komentarzy 25 do “UE jest marionetką USA”

 1. FranekSter said

  Coś co kiedyś było mrzonką, opowieścią science fiction o jednym globalnym rządzie, dzieje się na naszych oczach . Szwab vel rotszyld, Gates, bajden, trudeau i ich sługa Mateuszek realizują najbardziej utopijny plan zagłady wolności na świecie od tysiącleci
  Cudowna” substancja z zastrzyków na kowid krąży po całym Twoim ciele
  https://polskawliczbach.blogspot.com/2022/06/cudowna-substancja-z-zastrzykow-na.html

 2. Mietek said

  Dlatego konieczne było, aby Stany Zjednoczone wykorzystały Ukrainę, aby sprowokować Rosję, dopóki naprawdę się nie podda, a ta – zanim znalazła się w absolutnie sytuacji bez wyjścia – rozpoczęła prewencyjny atak na Ukrainę.

  To był cel i globalna elita go osiągnęła.
  To ja się pytam co osiągnęła?
  Globalną recesję, ubóstwo swoich obywateli, powszechną drożyznę, utopię tzw zielonej agendy, która teraz wykańcza zachodnie gospodarki, co w końcu doprowadzi do powstania wielkiej gospodarki EuroAzji, i końca dominacji świata zachodniego.

 3. Mietek said

  Die Welt. Początek ery globalnych niedoborów.

  Okres pandemii koronawirusa i pogorszenie sytuacji na Ukrainie przyspieszyły nadejście globalnego kryzysu i narastających od wielu lat niedoborów.

  Starzenie się społeczeństwa, brak zasobów, proces deglobalizacji to główne przyczyny globalnej recesji. 

  Według Die Welt. era taniej produkcji dobiegła końca.
  To jest to o czym ja już nieraz pisałem!!

  „Przez ostatnie 30 lat świat znajdował się w sprzyjającym środowisku dla przemysłu: liczba osób sprawnych była wystarczająca, zasoby i energia tanie, podczas gdy liberalizacja handlu, upadek żelaznej kurtyny i integracja Chin ze światem, dało potężny impuls rozwojowi gospodarczemu”

  Jednak sankcje nałożone na Federację Rosyjską, w tym blokowanie aktywów rosyjskich banków i zaprzestanie pracy zagranicznych firm w tym kraju, obróciły się przeciwko samym Stanom Zjednoczonym i Europie. 

  Teraz cały świat stoi w obliczu wysokiego wzrostu cen paliw i żywności.
  I tak to wygląda.

 4. Boydar said

  Wszystko co przedsiębierze i realizuje ch-ujnia, już na pierwszy rzut oka śmierdzi teorią spiskową. Obecnie, różnica pomiędzy teorią spiskową a rzeczywistością wynosi (jak donoszą media) około sześciu miesięcy. Ponieważ ch-ujnia to duże zwierzę, interwał ów jest/był „nieco” większy. Inaczej mówiąc, od początku było wiadomo (ludziom inteligentnym), że „to” musi pier’dolnąć, z wielkim hukiem zresztą. Pytanie zaś nie brzmiało „czy” tylko „kiedy”. No i okazało się, że o tym „kiedy” zdecydowała Rosja, i słusznie, bo to jedyne obecnie mocarstwo nie na glinianych nogach, a takie decyzje powinien podejmować ktoś silny i odpowiedzialny.

  Patrząc na szeroko pojętą politykę Rosji, także za czasów ZSRR, przychodzi mi jednak do głowy pytanie inne – kiedy Rosja zdecydowała. Bo wygląda na to, że cały szereg posunięć politycznych, gospodarczych, personalnych, od kilkudziesięciu lat albo i więcej, miał
  tylko jeden cel – zniszczenie „zachodniego” Antychrysta jego własnymi kosmatymi łapami.

  Pozostaje do rozważenia, co na to wszystko Anglia i anglosyjon. Bo najwyraźniej nie protestuje zbyt stanowczo przeciw rozwojowi wypadków. Stawiam banany przeciw dolarom, że mimo wszystko woli mieć do czynienia z Rosją niż z Chinami. I to jest najpoważniejsze zagadnienie, bo ch-ujnia i jej akolici, to tylko śmieszna zbieranina – jest, dopóki jest opłacana, jak każdy żydowski aktor.

 5. Andzia said

  Doradca naukowy w Centrum Praw Podstawowych nie widzi ataków Ukraińców od 2014r.,na ludność rosyjskojęzyczną w Donbasie. To nie były prowokacje ale realne bombardowania, również ludności cywilnej, którą kongres USA już dużo wcześniej uważał za zagrożoną.
  Polska nie wyjdzie z unii jak z Polski niw wyjdą marionetki, które czepiając się burty niczym g,,,,radośnie wołają płyniemy.

 6. Mietek said

  Pozostaje do rozważenia, co na to wszystko Anglia i anglosyjon. Bo najwyraźniej nie protestuje zbyt stanowczo przeciw rozwojowi wypadków.

  A co oni mają do gadania, ostatnią rzeczą którą próbują zrobić jest walka z Rosją do ostatniego Ukraińca.
  Angole nie mają nic, ani zasobów, ani technologii, np budowy elektrowni atomowej, i co najgorsze, nie ma już kogo obrabować.
  Dlatego ich koszty będą tylko rosły.
  Podobnie jest z USA, po sankcjach rosyjskich na dostawy silników rakietowych, USA ma ogromne problemy ze startem swoich rakiet, a to może pogrążyć ich cały program kosmiczny.
  A tak ogólnie dobrze napisane, widzę że jest zrozumienie sytuacji jaka się obecnie wytworzyła.

 7. Piskorz said

  re 6 Miet. Na poparcie…

  Obecnie Wielka Brytania notuje inflację na poziomie 9 procent, co jest najwyższym wskaźnikiem od 40 lat. Według raportów standard życia na Wyspach jest najniższy od lat 50. ubiegłego wieku, czyli od początku pomiarów. Gwałtowny wzrost inflacji jeszcze zwiększy ból finansowy rodzin, które są już i tak w trudnej sytuacji. Wzrost cen najdotkliwiej odczują najubożsi. Podstawowe produkty i usługi kosztują znacznie więcej niż przed rokiem, a właśnie ten wydatek już wcześniej stanowił większą część koszyka wydatków.

  Według analizy przeprowadzonej przez Institute for Fiscal Studies najbiedniejsze dziesięć procent gospodarstw, wśród których dużą część stanowią emeryci, stanie przed poważnym dylematem i wyborem między ogrzewaniem a jedzeniem. „Daily Record” informuje, że już teraz przed takim dylematem stoi 5,3 mln gospodarstw domowych, a prawdziwe finansowe tsunami ma uderzyć od października, gdy spodziewane są kolejne podwyżki cen energii.

 8. Boydar said

  … być może … jednak daleki byłbym od niedoceniania technicznego strony zachodniej

 9. Piskorz said

  re 5. od 2014r.,na ludność rosyjskojęzyczną w Donbasie. To nie były prowokacje ale realne bombardowania, również ludności cywilnej””….około
  15 tys. ofiar..!

 10. tras said

  a mnie WQ….WIA
  dlaczego takiego tekstu nie napisze żaden ‚profesor’ , ‚politolog’, ‚expert’ z Polin!!!
  że nie wspomnę o ‚politykach’.

 11. Boydar said

  bo nie podrzyna się gałęzi na której się siedzi ani nie gryzie ręki która karmi

 12. Boydar said

  a kim by byli, gdyby nie ta gałąź i ta ręka, mogli by co najwyżej gów’na u bogatszych żydów wynosić

 13. UZA said

  „Stany Zjednoczone działają w swoim interesie nawet w odniesieniu do sankcji, ale oczekują, że UE uzna to za obowiązek moralny”

  Kiedy Stany Zjednoczone oczekują od innych moralności, brzmi to tak, jakby prostytutka nawoływała kobiety do zachowania dziewictwa.

 14. Kojak said

  Rosja ulegla i dala sie sprowokowac ? Bzdura ! Rosja wobec oczywistych i juz jawnie bezczelnie kryminalnych dzialan zydowskich skurwysynow z Usraela nie miala wyjscia ! Mozna tylko zapytac, ze nie wiedzic czemu ,Putin tak dlugo tolerowal dzlalalnosc zydowskich kurw z Usraela i dzialanosc zydowskich gnoi z ich Jewropy ? !

 15. Mietek said

  Na koniec, krótko i w temacie.
  Czy jeszcze ktoś ma wątpliwości.

 16. ? said

  „A UE, brukselska elita, akceptuje to wszystko i wierzy, że postępuje właściwie. ”

  Nie, to nie tak. Jest znacznie gorzej. Oni wiedzą, że robią źle. I robią to z rozmysłem.

 17. rafał said

  ……Wojciech Olszański czeka ,bo potem będzie CZEKA …..

 18. revers said

  🇺🇸🇺🇦Joe Biden powiedział, że uważa za „bardzo prawdopodobne”, iż Ukraina przystąpi do UE.

  „Myślę, że jest bardzo prawdopodobne, że tak się stanie” – odpowiedział Biden zapytany o to, czy jest pewien, że Ukraina stanie się członkiem Unii Europejskiej.

  Prezydent USA niczym nie ryzykuje, składając takie oświadczenie.

  Wystarczy przypomnieć starą przypowieść o wschodnim łobuzie Chodży Nasreddinie, który obiecał emirowi, że nauczy osła czytać i pisać tak, jak sam emir umie czytać i pisać. Zażądał za to worka srebra i dziesięciu lat.

  Emir zagroził, że jeśli nie spełni swojej obietnicy, Chodża zostanie stracony, a znajomi powiedzieli mu, że może pożegnać się ze swoją głową.

  Chodżi odpowiedział: „Wcale nie”. – Nie każdemu udaje się zdobyć worek srebra i silnego osła do gospodarstwa domowego. A za dziesięć lat na pewno ktoś z nas umrze – albo ja, albo emir, albo ten osioł. I wtedy pójdziemy się dowiedzieć, który z nas lepiej znał list”.

 19. Lily said

  Ich wspolny CEL.”Nowy Porzadek Swiata”.NWO.
  W „Polin”. „Nowy Lad Polski”,czescia skladowa.

 20. Siekiera_Motyka said

  Holenderska marionetka ma problem który rozwiązuje przywracając do pracy elektrownie WĘGLOWE !!!!
  Jak szybko można przestać walczyć z klimatem.

  „Holandia idzie w ślady sąsiednich Niemiec i znosi ograniczenia produkcji przez elektrownie węglowe, aby zapobiec zimowemu kryzysowi energetycznemu w obliczu spadku dostaw gazu z Rosji.

  „Ponieważ ryzyko niedoborów gazu wzrosło, rząd podjął dziś decyzję o zniesieniu ograniczenia produkcji dla elektrowni węglowych na lata 2022-2024 ze skutkiem natychmiastowym” – powiedział minister klimatu i energii Rob Jetten w oświadczeniu zapowiadającym ten krok w poniedziałek. .”

  https://www.zerohedge.com/geopolitical/netherlands-follows-germany-lifts-restrictions-coal-fired-power-stations-amid-drop

 21. Boydar said

  Znaczy się (20), terroryzm chunijny można anulować jedną prostą decyzją ? Czy „nasz” rząd o tym wie ?

  ———–
  Prędzej by się posrali w kalesony, niż sprzeciwili…
  Admin

 22. revers said

  re20

  troche to nie idzie w parze z deklacjami komisarzowej van Leyne ktora uwazza ze w domach za cieplo jest i mozna o 2 stopnie zanizyc temperature pokojowa domostw, co niby skompensuje brak nitki gazowej nord2.

  do szczepien noworodkow tez trzeba bedzie dolaaczyc na miare i zaadania hegemona.

  Czerwony: Globalne dźganie nożem po omacku …

  „W USA można rozpocząć kampanię szczepień przeciwko chorobie Corona dla dzieci w wieku od sześciu miesięcy do pięciu lat. W najbliższy wtorek prezydent Joe Biden i jego żona Jill zamierzają odwiedzić klinikę w Waszyngtonie, która oferuje szczepienia dla najmłodszych. Taką informację podała stacja CNN, powołując się na informacje z Białego Domu. Według raportu, Biden chce wykorzystać swoją wizytę do zwrócenia uwagi na nowe zalecenia dotyczące szczepionek dla dzieci poniżej piątego roku życia”.

  https://www.spiegel.de/ausland/coronavirus-usa-starten-impfung-von-babys-und-kleinkindern-gegen-covid-19-a-a0beddf5-a6d6-4a2f-8817-4e41ef9c142a

 23. minka said

  Sankcje wobec Rosji: To szaleństwo musi się skończyć

  W sobotę odbyła się rozmowa telefoniczna szefów MSZ Ukrainy i Polski; minister Zbigniew Rau zapewnił Dmytra Kułebę, że Polska wspiera ideę wprowadzenia kolejnego, siódmego pakietu sankcji UE na Rosję – powiedział rzecznik MSZ Łukasz Jasina. Może minister Rau czy ktoś w naszym rządzie zastanowi się nad skutkami?

  Wprowadzone sankcje nie mają wpływu na Rosję, ale Polska i reszta krajów Unii Europejskiej odczuwają pełne skutki nieprzemyślanych, nieodpowiedzialnych działań polityków. Co dziennie Ukraina traci ponad 170 mln dolarów z powodu zablokowanych portów.

  Eksperci szacują, że w ciągu 3 miesięcy Ukraina straciła 565 mld dolarów z powodu niechęci Kijowa do rozwiązania sytuacji. Rząd ukraiński nie dba również o to, że ludzie w kraju głodują, dlatego Ukraina aktywnie eksportuje zboże z kraju. Już widać gołym okiem główną ceł Kijowa: jak najbardziej zaszkodzić Moskwie. Są nawet gotowi robi się kozła ofiarnego z własnych obywateli oraz innych krajów.

  Kilka tygodni temu UE wprowadziła szósty pakiet antyrosyjskich sankcji. Jest uważany za najtrudniejszy, ponieważ obejmuje zbiorowy częściowy zakaz importu ropy. Skutkiem tego jest wzrost cen ropy i gazu, który znacznie zwiększył budżet Rosji. Według wstępnych szacunków Bloomberg Economics, dochody Rosji z gazu i ropy naftowej w 2022 r. mogą wynieść 285 mld USD. Tego wystarczy na całkowite pokrycie zamrożonych rezerw walutowych Rosji w wysokości 300 mld USD.

  W ciągu ostatnich 100 dni Rosja zarobiła 93 miliardy euro na eksporcie paliw kopalnych. 61% rosyjskiego eksportu (57 mld euro) przypada na kraje UE. W czołówce znalazły się Chiny (12,6 mld euro), Niemcy (12,1 mld euro) i Włochy (7,8 mld euro).

  Mimo starań UE i Stanów Zjednoczonych, Rosyjska gospodarka całkiem dobrze radzi sobie z sankcjami. W okresie styczeń-luty 2022 r. (przed rozpoczęciem specjalnej operacji wojskowej na Ukrainie) Moskwa zarobiła na eksporcie 39,2 mld. W okresie styczeń-maj 2022 r. saldo obrotów bieżących wyniosło 110,3 mld euro (+70 mld euro w ciągu 3 miesięcy).

  Niestety nie możemy powiedzieć podobnych rzeczy o naszej gospodarce. Inflacja w maju w Polsce już wynosi 13,9 proc. Tak wysokiej inflacji nie było od dwudziestu lat. Wzrost cen odbija się na portfelach 67,7 proc. Polaków. Postępująca inflacja i systematyczny wzrost oprocentowania kredytów sprawiają, że budżety domowe zaczęły się dramatycznie kurczyć. W związku z tym obywatele naszego kraju odczuwają wyraźne pogorszenie poziomu życia.

  Jednak rząd nic nie robi, aby zmienić sytuację i wydaje ogromne kwoty na utrzymanie Ukraińców. Wiceszef MSZ Paweł Jabłoński ocenił, że wstępne szacunki dotyczące kosztów przyjęcia przez Polskę uchodźców z Ukrainy wskazują, że rocznie przy milionie osób „dochodzimy nawet do 10 mld zł”. Według oficjalnych danych granicę z Polską przekroczyło niemal 4 mln ukraińskich uchodźców. (ponad 2 mln z nich oficjalne pozostało w naszym kraju).

  Nikt z partii rządzącej nie chce patrzeć na problem z innego punktu widzenia niż swój: idąc na ustępstwa wobec Kijowa, USA i innych, PiS krok po kroku niszczy naszą gospodarkę! Lecz to nie obchodzi PiS-owców, ponieważ na liście priorytetów znajduje się tylko antyrosyjska polityka.

  Politycy muszą zdać sobie sprawę, że nie możemy funkcjonować bez Moskwy! Rosja jest 3. krajem pod względem wartości importowanych towarów do Polski (77,8 mld zł) i 7. krajem pod względem wartości eksportowanych towarów z Polski (36,6 mld zł) wśród krajów UE. Z kolei wśród towarów eksportowanych do Rosji pod względem wartości dominują: maszyny do automatycznego przetwarzania danych, części i akcesoria do pojazdów samochodowych, leki, maszyny i urządzenia do wykonywania funkcji specjalnych, kosmetyki, pojazdy silnikowe do transportu towarów.

  Ważną cechą charakteryzującą import z Rosji jest wysoki udział paliw. Jeżeli mówimy o kosztach importu ropy naftowej, olejów i pochodnych ropy, wynosiły one ok. 3,4 mld zł (przy wolumenie 1,5 mld), a w marcu 2022 było to ok. 5,8 mld zł (1,8 mld).

  Chyba PiS-owcom nie podoba się, że sankcje nałożone na Rosję są dziurawe i rykoszetem uderzają w naszą gospodarkę!? Kiedy amatorzy z Warszawy zrozumieją, że idąc na ustępstwa wobec Zełenskiego, stracimy wszystko. Nikt nie zajmie pozycji rosyjskiego rynku, zbudowanie nowych zajmuje dużo czasu.

  HANNA KRAMER

  https://dziennik-polityczny.com/2022/06/17/sankcje-wobec-rosji-to-szalenstwo-musi-sie-skonczyc/

 24. Emilian58 said

  Podczas PICpandemi na konto tej kryminalistki Ursuli von Daleko wpłynęło cztery miliony ojro od BIG PHARMY! A temu kto to ujawnił nigdy nie grożono jakimkolwiek procesem o zniesławienie. Ot cisza i tyle. A Chiny są w ogromnej zależności od mafi finansowej. A kto myśli inaczej to kiep. Ten kraj pustych miast nowo wybudowanych jest po prostu wzorowym laboratorium dla talmudycznych ustawiaczy świata i ich patopomagierów. Kto wie czy mafia finansowa nie dogada się z komuchami chińskimi i nie uczyni z nich nowego hegemona i policjanta światowego. A wtedy biada każdemu na tej planecie.

 25. Lily said

  Niestety sa osobnicy, KTORZY dla pieniedzy
  zdolni Sa Do najgorszej podlosci.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: