Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Lily o Soros i Biden kontra Neta…
  kot policyjny o Psy policyjne w Kalifornii oka…
  Maverick o Wolne tematy (25 – …
  Gość o W Konfederacji każdy ma r…
  MatkaPolka o Wolne tematy (25 – …
  MatkaPolka o Wolne tematy (25 – …
  MatkaPolka o Wolne tematy (25 – …
  MatkaPolka o Wolne tematy (25 – …
  MatkaPolka o Wolne tematy (25 – …
  Dziennik 1925 Andre… o Będziemy drugą Japonią?
  JW o Będziemy drugą Japonią?
  Maverick o Wolne tematy (25 – …
  Krzysztof M o Kłamstwo założycielskie czyli…
  Katon o Wolne tematy (25 – …
  Novy o Jak zostałam sąsiadką „M…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

Co to jest promieniowanie o częstotliwości radiowej (RF)?

Posted by Marucha w dniu 2022-06-21 (Wtorek)

Promieniowanie o częstotliwości radiowej (RF), które obejmuje fale radiowe i mikrofale, znajduje się na niskoenergetycznym końcu widma elektromagnetycznego. Jest to rodzaj promieniowania niejonizującego. [W przybliżeniu 9 kHz do 300 GHz – admin]

Promieniowanie niejonizujące nie ma wystarczającej energii, aby usunąć elektrony z atomu.
Światło widzialne to inny rodzaj promieniowania niejonizującego.

Promieniowanie RF ma mniejszą energię niż niektóre inne rodzaje promieniowania niejonizującego, takie jak światło widzialne i podczerwień, ale ma wyższą energię niż promieniowanie o skrajnie niskiej częstotliwości (ELF).

Jeśli ciało absorbuje promieniowanie RF w dostatecznie dużych ilościach, może wytwarzać ciepło. Może to prowadzić do oparzeń i uszkodzenia tkanki ciała.

Chociaż uważa się, że promieniowanie RF nie powoduje raka, uszkadzając DNA w komórkach w taki sam sposób, jak promieniowanie jonizujące, pojawiły się obawy, że w pewnych okolicznościach niektóre formy promieniowania niejonizującego mogą nadal mieć inny wpływ na komórki, które mogą w jakiś sposób powodować raka .

W jaki sposób ludzie są narażeni na promieniowanie RF?

Ludzie mogą być narażeni na promieniowanie RF ze źródeł naturalnych i sztucznych.

Źródła naturalne obejmują:

 • Kosmos i słońce
 • Niebo – łącznie z uderzeniami piorunów
 • Sama Ziemia – większość promieniowania z Ziemi to podczerwień, ale niewielka część to RF

Sztuczne źródła promieniowania RF obejmują:

 • Nadawanie sygnałów radiowych i telewizyjnych
 • Przesyłanie sygnałów z telefonów bezprzewodowych, telefonów komórkowych i wież telefonii komórkowej, telefonów satelitarnych i radiotelefonów
 • Radar
 • Wi-Fi, urządzenia Bluetooth® i inteligentne liczniki
 • Ogrzewanie tkanek ciała w celu ich zniszczenia podczas zabiegów medycznych
 • „Spawanie” kawałków polichlorku winylu (PVC) przy użyciu określonych maszyn
 • Skanery fal milimetrowych (rodzaj skanera całego ciała używany do kontroli bezpieczeństwa)

Niektóre osoby mogą być narażone na fale radiowe w ramach swojej pracy. Obejmuje to osoby, które utrzymują wieże antenowe nadające sygnały komunikacyjne oraz osoby, które używają lub konserwują sprzęt radarowy.

Większość ludzi jest codziennie narażona na znacznie niższe poziomy promieniowania RF wytwarzanego przez człowieka z powodu obecności wokół nas sygnałów RF. Pochodzą one z transmisji radiowych i telewizyjnych, urządzeń WiFi i Bluetooth, telefonów komórkowych (i wież telefonii komórkowej) oraz innych źródeł.

Niektóre typowe zastosowania promieniowania RF

Kuchenka mikrofalowa

Kuchenki mikrofalowe działają wykorzystując bardzo wysokie poziomy określonej częstotliwości promieniowania RF (w widmie mikrofalowym) do podgrzewania żywności.
Kiedy żywność pochłania mikrofale, wprawia w drgania cząsteczki wody w jedzeniu, co powoduje wytwarzanie ciepła.

Mikrofale nie wykorzystują promieniowania rentgenowskiego ani promieniowania gamma i nie powodują radioaktywności żywności.

Kuchenki mikrofalowe są zaprojektowane tak, aby mikrofale znajdowały się w samym piekarniku. Kuchenka wytwarza mikrofale tylko wtedy, gdy drzwiczki są zamknięte, a piekarnik jest włączony. Kiedy kuchenki mikrofalowe są używane zgodnie z instrukcją, nie ma dowodów na to, że stanowią one zagrożenie dla zdrowia ludzi.

W USA federalne standardy ograniczają ilość promieniowania RF, które może wyciekać z kuchenki mikrofalowej, do poziomu znacznie poniżej tego, co mogłoby zaszkodzić ludziom.
Jednak piece, które są uszkodzone lub zmodyfikowane, mogą pozwolić na wyciek mikrofal, a więc mogą stanowić zagrożenie dla osób znajdujących się w pobliżu, powodując potencjalne oparzenia.

Skanery bezpieczeństwa całego ciała

Na wielu lotniskach w Stanach Zjednoczonych Administracja Bezpieczeństwa Transportu (TSA) używa skanerów całego ciała do kontroli pasażerów. Skanery używane obecnie przez TSA wykorzystują obrazowanie fal milimetrowych. Skanery te wysyłają niewielką ilość promieniowania fal milimetrowych (rodzaj promieniowania RF) w kierunku osoby w skanerze.

Promieniowanie RF przechodzi przez ubranie i odbija się od skóry osoby, a także od wszelkich przedmiotów pod ubraniem. Odbiorniki wyczuwają promieniowanie i tworzą obraz sylwetki osoby.

Skanery fal milimetrowych nie wykorzystują promieniowania rentgenowskiego (ani żadnego innego rodzaju promieniowania o wysokiej energii), a ilość wykorzystywanego promieniowania RF jest bardzo mała.

Według amerykańskiej Agencji ds. Żywności i Leków (FDA) skanery te nie mają żadnych znanych skutków zdrowotnych. Jednak TSA często pozwala na badanie przesiewowe ludzi w inny sposób, jeśli sprzeciwiają się kontroli przesiewowej za pomocą tych skanerów.

Telefony komórkowe i wieże telefonii komórkowej

Telefony komórkowe i wieże telefonii komórkowej (stacje bazowe) wykorzystują promieniowanie RF do nadawania i odbierania sygnałów. Pojawiły się obawy, że te sygnały mogą zwiększyć ryzyko raka, a badania w tej dziedzinie są kontynuowane.

Czy promieniowanie RF powoduje raka?

Naukowcy wykorzystują 2 główne typy badań, aby spróbować określić, czy coś może powodować raka:

 • Badania wykonane w laboratorium
 • Badania nad grupami ludzi

Często żaden z tych typów badań nie dostarcza wystarczających dowodów, więc naukowcy zwykle przyglądają się zarówno badaniom laboratoryjnym, jak i badaniom na ludziach, próbując dowiedzieć się, czy coś powoduje raka.

Poniżej znajduje się krótkie podsumowanie niektórych głównych badań, które do tej pory dotyczyły tego zagadnienia. Jednak nie jest to wyczerpujący przegląd wszystkich przeprowadzonych badań.

Badania wykonane w laboratorium

Fale RF nie mają wystarczającej energii, aby bezpośrednio uszkodzić DNA. Z tego powodu nie jest jasne, w jaki sposób promieniowanie RF może powodować raka.

Niektóre badania wykazały możliwy wzrost częstości występowania niektórych typów nowotworów u zwierząt laboratoryjnych narażonych na promieniowanie RF, ale ogólnie wyniki tego typu badań nie przyniosły dotychczas jasnych odpowiedzi.

Kilka badań dostarczyło dowodów na skutki biologiczne, które mogą być związane z rakiem, ale jest to nadal obszar badań.

W dużych badaniach opublikowanych w 2018 roku przez amerykański Narodowy Program Toksykologiczny (NTP) i Instytut Ramazzini we Włoszech, naukowcy wystawili grupy szczurów laboratoryjnych (a także myszy, w przypadku badania NTP) na fale RF na całym ich ciele – przez wiele godzin dziennie, zaczynając przed urodzeniem i trwając przynajmniej przez większość ich naturalnego życia.

Oba badania wykazały zwiększone ryzyko rzadkich guzów serca zwanych złośliwymi schwannoma [nerwiak osłonkowy – admin] u samców szczurów, ale nie u samic

Źródło:
https://www.cancer.org/cancer/cancer-causes/radiation-exposure/radiofrequency-radiation.html
20 czerwiec 2022
American Cancer Society

http://zaprasza.net

Komentarzy 12 do “Co to jest promieniowanie o częstotliwości radiowej (RF)?”

 1. Boydar said

  „… z tego powodu nie jest jasne, w jaki sposób promieniowanie RF może powodować raka …”

  Nie jest i nie będzie, dopóki w interesie trzęsących tym interesem będzie mieć interes. Cytat zawiera jednak istotną przesłankę (trudno stwierdzić czy celową) – wpływ RF na organizm nie może rozpatrywany być wyłącznie w aspekcie wytwarzania ciepła czy uszkodzeń DNA. Uwaga w sposób oczywisty nie odnosi się do szczurów, karaluchów oraz niesporczaków.

  Kapiąca z kranu woda może doprowadzić człowieka do nieodwracalnego szaleństwa. Że o chińskich torturach (z kapiącą „niewinnie” wodą właśnie) nie wspomnę.

  Od lat uczą nas (w szkołach i nie tylko), że procesy życiowe opierają się na przepływie mikroprądów (impulsów) elektrycznych. Ale że na te mikroprądy mogą mieć istotny wpływ inne mikroprądy to już dla nich jawna herezja. Chuj’e posrane. A my wsiowe głupki.

 2. Emilian58 said

  To ja już wolę wojnę na maczugi.

 3. Zbigniew Kozioł said

  Na pewno bardzo ważne jest natężenie promieniowania. Natężenie szybko maleje wraz z odległością od źródła .

  Pierwsze kuchenki mikrofalowe prawdopodobnie były niebezpieczne: nawet nie zdawano sobie wtedy sprawy z tego i osłony (obudowa) nie były projektowane właściwie.

  Trzymanie długo przy uchu telefonu komórkowego zapewne zdrowe nie jest. To są częstości używane w kuchenkach mikrofalowych. Tyle, że nie ma w pełni wiarygodnych i jednoznacznych danych na ten temat.

  Podejrzewałbym, że fale radiowe o niskich częstościach (długie, AM), o wysokim natężeniu (ale jak wysokim?), też mogą być szkodliwe.

  Wszystko, co nie jest z natury, ma duże szanse być szkodliwe.

 4. Ramirez said

  A teraz coś ważnego. O dzieciach.

  1) Wiadomo, że wzrostem zarodków kierują mikroprądy, które można obserwować na ich powierzchni.
  Tu jest to pokazane, choć w innym kontekście, ale informacja jest pewna i naukowa

  6 minuta

  2) Już kilkanaście lat temu czytałem, że z badań naukowych wynika, że zarodki ssaków są czułe na fale radiowe i ŚWIATŁO, i ważne jest to, że są ekranowane przez ciało matki.

  Super. Zadajmy sobie teraz pytanie, czy zarodki LUDZKIE preparowane w procederze in vitro są chronione przed światłem? Przed wifi? Przed smarkfonem w kieszeni pracownika?
  Ależ skądże. Nikt nie robi tam ciemni w klatce faradaya.

  Czas pocisnąć w końcu po DOGMACIE Lewako-Pochlastów, jakoby dzieci spreparowane w procederze in vitro były takie same jak dzieci poczęte naturalnie.
  Nie mogą być i nie są, ponieważ warunki są drastycznie inne.
  Nikt nie wie, jakie (mikro)mutacje noszą w sobie i co z tego wyniknie w kolejnym pokoleniu.

 5. revers said

  Kapiąca z kranu woda może doprowadzić człowieka do nieodwracalnego szaleństwa. Że o chińskich torturach (z kapiącą „niewinnie” wodą właśnie) nie wspomnę.„-pan Boydar napisal.

  Warte zwocic uwage na czestotliwosc hydrogenu-wodoru 1420,.. MHz powdzechna w wrzechswiecie I malo zbadana z widmem, spektrum czetotliwosci I harmonicznych fal.

  Dodatkowo z modulacja ultradzwiekowa I samymi ultraduwiekami moze wytworzyc ruch Spiralny lub helixalny strumienis wody.

 6. Ad. 3

  Lekarstwem może być sieć lokalnych transmitterów małej mocy, przesyłających sygnał do sieci światłowodowej. Wtedy wyjdzie nie 2W przy głowie, ale małe ułamki Wata.

 7. Greg said

  Sieci komórkowe 5G, fałszowanie dokumentów, ukrywanie badań !!!

  https://rumble.com/v155owa-z.-gelzok.html

 8. Boydar said

  @ konkluzja Pana Krzysieńka (6)

  Oczy wiście, tylko po co. Po co tryliony zestawionych połączeń. I kto upilnuje strażników. Lokalne transmitery też można dynamicznie skoncentrować na „obiekcie”, szum elektromagnetyczny się kumuluje, ziarnko do ziarnka …

  Rozwój techniki w tym kierunku prowadzi i tak wątpliwej jakości cywilizację z powrotem na drzewo i do jaskiń. A perspektywa pełnej władzy nad niewolnikami zawsze skusi jakiegoś tirexa.

  W sumie, w takiej jaskini nie jest źle, a jak jest ciepło to nawet i na drzewie.

 9. Ad. 8

  To, że mi wpisali papiery technik od Strowgera, nie oznacza, że się zatrzymałem w rozwoju. Coś tam o dzisiejszej technice wiem.

 10. Boydar said

  Ja też obsługiwałem jeszcze Strowgera, Siemens hergestelt, rok produkcji 1938 ! Nie mam pojęcia skąd w Lublinie to hitlerowskie dzieło sztuki. Do tej pory mam pudełko linek do wybieraków z fosforobrązu szychowego. Nie żeby potrzebne były, bo rzadko się zdarza (ale zdarza), tylko sobie czasem na nie patrzę, patrzę, i podziwiam, normalnie genialne. Rozebraliśmy ją dopiero około 1992. Przyszedł Kapsch i … problemy.

 11. Zenon_K said

  Tak się składa, że kilka lat temu pracowałem nad ewentualnym wprowadzenie do eksploatacji aparatury do kontroli ludzi i przedmiotów wykorzystujących zakres fal w przedziale 10-30 Ghz.

  Normy były, ale dotyczące zakresu częstotliwości do 4-5GHz. Podobnie jest z miernikami dostępnymi aktualnie na rynku publicznym – działają do 5-6 GHz.

  Nie znalazłem wtedy żadnych oficjalnych badań, norm czy ograniczeń dotyczących tego typu aparatury. Po prostu wolna amerykanka – każdy może robić co chce.

  Nie wprowadziliśmy do eksploatacji tego typu aparatury by uniknąć odpowiedzialności cywilnej a w razi problemów.

 12. ojojoj said

  dlaczego nic nie ma o radarach? kiedys w stanach policjanci zapominali wylaczyc radar i nosili przy pasie jak bron, nie trzeba bylo dlugo czekac zeby dostali raka wlasnie tam gdzie trzymali radar

  kolejna sprawa to moze wi-fi czy bluetooth itp. nie oddzialywuja na atomy tak bardzo jak UV czy x-ray, ale na czasteczki juz jak najbardziej, i tak np. ludzie co siedza z laptopami na kolanach po calych dniach maja problemy z krazeniem krwi, bo w tych miejscach gdzie trzymaja laptop krew sie zageszcza, itp.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: