Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Ukraina nie jest warta wojny nuklearnej

Posted by Marucha w dniu 2022-06-21 (Wtorek)

Rzekomi przyjaciele Kijowa w Polsce proponują Armagedon

W miarę jak Rosja robi powolne postępy w ciężkich walkach na wschodzie Ukrainy, coraz częściej mówi się o impasie, a może nawet ewentualnym ponownym rosyjskim ataku na Kijów. Zintensyfikowało to zapotrzebowanie ekipy Zełenskiego na coraz bardziej zaawansowaną broń z USA i Europy.

Jednak te żądania mogą być zbyt małe i spóźnione. Dostawy są podatne na rosyjski atak, a broń wymaga szkolenia, z których niektóre są skomplikowane i długie. Co więcej, podczas gdy Rosja początkowo poniosła ciężkie straty, obecna ofensywa artyleryjska kosztuje Ukrainę część najlepiej wyszkolonych żołnierzy. Zdolność Kijowa do dalszego odpierania ataków Moskwy jest niepewna.

Do tej pory w Waszyngtonie i poszczególnych stolicach europejskich koncentrowano się na przyspieszeniu dostaw broni. Ale polski polityk Radosław Sikorski, były minister obrony i spraw zagranicznych, który obecnie zasiada w Parlamencie Europejskim, zaproponował radykalną alternatywę: uzbrojenie Ukrainy w broń jądrową.

Sikorski powiedział: „Ponieważ Rosja naruszyła memorandum budapeszteńskie, uważam, że my, jako Zachód, mielibyśmy prawo dostarczyć Ukrainie głowice nuklearne”.

Jego uzasadnienie jest błędne. Memorandum budapeszteńskie z 1994 r., które regulowało rezygnację Kijowa z broni jądrowej pozostawionej po rozpadzie Związku Radzieckiego, zawierało zobowiązanie stron do „dążenia do natychmiastowego podjęcia działań przez Radę Bezpieczeństwa ONZ w celu udzielenia pomocy Ukrainie”, jeśli ta ostatnia zostanie zaatakowana lub zagrożona atakiem bronią jądrową.

Była to bezsensowna obietnica, ponieważ jedyny domniemany potencjalny agresor, Rosja, posiadała weto, którym mogła unieruchomić ONZ. Jednak Kijów podpisał to ze świadomością, że umowa nie daje żadnej znaczącej gwarancji bezpieczeństwa.

Bez wątpienia Kijów mógłby teraz żałować, że nie oddał odziedziczonego arsenału nuklearnego, choć brakowało mu kontroli operacyjnej nad bronią. Biorąc pod uwagę amerykańskie, a zwłaszcza europejskie zaangażowanie w nierozprzestrzenianie broni jądrowej, Ukrainie trudno byłoby utrzymać broń nuklearną podczas dążenia do integracji z Zachodem.

Indie zapłaciły znaczną cenę ekonomiczną za rozwój swojego arsenału, zanim administracja George’a W. Busha zaakceptowała rzeczywistość i New Delhi jako potęgę nuklearną.

W każdym razie szansa Ukrainy minęła dawno temu. I nikt nie sugerował przeniesienia broni nuklearnej do Kijowa w okresie poprzedzającym atak Rosji, co prawdopodobnie zaostrzyłoby kryzys i przyspieszyło inwazję Moskwy. Robienie tego dzisiaj, gdy wojna już szaleje, groziłoby przekształceniem i tak już strasznego konfliktu w prawdziwą katastrofę.

Podczas zimnej wojny broń nuklearna prawdopodobnie pomogła zapobiec konfliktowi konwencjonalnemu na pełną skalę między USA a ZSRR. Gdyby jednak wybuchła wojna między nimi, posiadanie broni jądrowej znacznie zwiększyłoby niebezpieczeństwo. Przegrywająca strona miałaby pokusę użycia broni nuklearnej w celu przywrócenia równowagi. Rzeczywiście, przez całą zimną wojnę Waszyngton, który posiadał mniejszą armię, groził, że odpowie na inwazję na Europę Zachodnią bronią jądrową. Teraz sytuacja między Ameryką a Rosją uległa odwróceniu.

Indie i Pakistan nie były potęgami nuklearnymi, kiedy stoczyły trzy wojny na pełną skalę. Ich zdolność do wzajemnego niszczenia mogła zapobiec czwartemu konfliktowi, chociaż zorganizowali ograniczoną, ale długotrwałą wojenkę w Kaszmirze w 1999 roku, znaną jako wojna Kargil, po tym, jak oba kraje przetestowały broń jądrową. Pakistańskie prowokacje, takie jak ataki terrorystyczne na parlament Indii w 2001 r. i Bombaj w 2008 r., groziły wojną, która mogła być powstrzymana obawą przed użyciem broni jądrowej.

Oczywiście Ukraina potrzebuje czegoś więcej, niż broni jądrowej, aby stać się potęgą nuklearną. Potrzebowałby również środków przenoszenia – samolotów lub pocisków, wraz z powiązanym szkoleniem. I, oczywiście, taki plan nie mógł być łatwo utrzymywany w tajemnicy. Moskwa może prewencyjnie odpowiedzieć bronią nuklearną, aby uniemożliwić Ukrainie rozmieszczenie sił operacyjnych.

Po wypowiedzi Sikorskiego szef rosyjskiej Dumy Wiaczesław Wołodin ostrzegł: „Sikorski prowokuje konflikt nuklearny w centrum Europy. Nie myśli o przyszłości ani Ukrainy, ani Polski. Jeśli jego propozycje zostaną wdrożone, te kraje znikną, podobnie jak Europa”.

W każdym razie pomysł jest nie do zrealizowania. Spośród sojuszników tylko USA, Francja i Wielka Brytania posiadają broń nuklearną. Francuski prezydent Emmanuel Macron próbuje znaleźć dyplomatyczne wyjście z wojny. Brytyjski Boris Johnson wahałby się, czy pogłębić swój europejski status pariasa, przenosząc broń nuklearną na Ukrainę. Prezydent Joe Biden właśnie wrócił z podróży do Korei Południowej, gdzie potwierdził determinację Waszyngtonu do denuklearyzacji Korei Północnej.

Nawet polski rząd, rywalizujący z krajami bałtyckimi w nawoływaniu do angażowania się NATO na Ukrainie, nie poparł propozycji Sikorskiego.

Niemniej jednak fakt, że niegdyś poważny polityk opowiadałby się za przekształceniem trwającego konfliktu w konfrontację nuklearną, pokazuje, jak niebezpieczny stał się ten konflikt. Inwazja Moskwy była nieuzasadniona [!!?!?? – admin]. Jednak sojusznicza próba uczynienia Ukrainy zwycięzcą – coraz częściej popierana przez zwolenników Ukrainy w amerykańskiej elicie politycznej – grozi eskalacją wojny ze strony Rosji.

Prezydent Władimir Putin nie może sobie pozwolić na przegraną i ma środki, aby tego uniknąć, w tym zdolność do rozpoczęcia pełnej mobilizacji wojskowej i użycia broni masowego rażenia – chemicznej, nuklearnej lub obu. Moskwa ma większą stawkę i dlatego zawsze będzie skłonna zapłacić i zaryzykować więcej.

USA nie mają nic na szali, co uzasadniałoby ryzyko nuklearnej zagłady Kijowa. Jednak niektórzy decydenci są gotowi skorzystać z tej szansy. Rzeczywiście, zarówno senator Mitt Romney, jak i Evelyn Farkas z McCain Institute zrobiliby to, nawet gdyby Rosja użyła broni nuklearnej przeciwko komuś innemu, co byłoby szalenie nieodpowiedzialnym stanowiskiem, które zagroziłoby przyszłości Ameryki.

Powszechne [??? – admin] poparcie dla Ukrainy jest zrozumiałe [!!! – admin]. Nie powinno się to jednak odbywać kosztem bezpieczeństwa USA. Najwyższym priorytetem administracji Bidena jest bezpieczeństwo Ameryki, jej mieszkańców, terytorium, wolności i dobrobytu. Stawia to na porządku dziennym konieczność szybkiego zakończenia wojny rosyjsko-ukraińskiej. Im dłużej trwa, tym większa szkoda dla Ukrainy, zagrożenie dla Europy i niebezpieczeństwo dla Ameryki. A tym bardziej ludzie mogą ulec pokusie wypróbowania ekstremalnych pomysłów, takich jak Sikorski. Mocarstwo nuklearne w stanie wojny byłoby strasznym widokiem.

Doug Bandow
Autor jest starszym pracownikiem Cato Institute. Były specjalny asystent prezydenta Ronalda Reagana, autor książki Foreign Follies: America’s New Global Empire.

Za: „The American Conservative”

https://myslpolska.info

Komentarzy 26 do “Ukraina nie jest warta wojny nuklearnej”

 1. Kojak said

  Sikorski ? Najbardziej wsciekla i oszalala zydowska kurwa i bydlak jaki pojawil sie w Polsce po 89 roku ! Ten istny wariat i psychopata powinien byc zlapany, ubrany w kaftan bezpieczenstwa i kopniakiem wtracony do karetki . Nastepnie zawieziony do psychuszki ! Ten bowiem debil stanowi realne zagrozenie dla ludzi !

 2. walthemar said

  https://t.me/uvarovbrest/1168

 3. walthemar said

  Myslalem ze bez kropki to bez komentaza

  Ukrainska kultura wojenna

 4. Dario61 said

  Sikorski naczelny szabesgoj IIIRP to psychopatyczny rusofob.Penie żoncie mu doradza.Oboje warci siebie.A jelyta warszawska?Spokojni są bo samoloty stoją w pogotowiu.Należy mieć tylko nadzieję,że warszawiacy też są czujni i nie pozwolą w razie czego na powtórkę 39 i zablokują drogo do lotniska.Niech giną skurwysyny z narodem.

 5. gnago said

  Nie podejrzewałbym tego funkcyjnego idioty o tak wisielczy humor. W końcu dysponuje cudzą w bronią w cudzej wojnie.no chyba że to „prikaz lepsiejszych” taki balon sondażowy z kraiku bez znaczenia od lat z idiotami w zarządzie

 6. Ralal C. said

  Ciagle rozszerzanie NATO, ostrzezenia FR na nic. Uzasadnienie jest
  a ” nieuzasadniona agresja” to propagandowa bzdura USA.
  Wta bzdure uwierzyl ”cywilizowany szwiat”. Jugoslawia, Irak, LIBIA,
  Syria…. gdzie wtedy byl ”cywilizowany szwiat”? Pod butem US.
  A teraz wyja wnieboglosy bo Rosja osmiela sie zadbac o bezpiecznstwo swojego terytorium po wielokrotnych ostrzezeniach
  ze dalej sie cofac juz nie ma gdzie.Widac perfidna gre anglosasow
  jak na dloni.Ale ”ruscy sie nie pierdo…la” i beda waczyc o swoj kraj.

 7. Adrem said

  Ano konflikt będzie trwał latami, bo nikt nie jest zainteresowany jego zakończeniem.
  Rosja nie, bo zarabia na gazie i ropie krocie, umacnia rubla.

  Ameryka nie, bo firmy zbrojeniowe zarabiają na sprzedaży broni Ukrainie.

  Unia też nie, bo może cichcem wprowadzany zamordyzm, głód i biedę zwalić na Putina.
  Komik też nie, bo sprzedaje broń która idzie na Ukrainę temu kto chce ( Bliski Wschód).

  Władze Polskie też nie, bo w zawierusze łatwo ukryć celowe okradanie Polski i Polaków oraz celową destrukcję gospodarki.

  Może zwykli Ukraińcy to by chcieli, aby wrócić do domu…
  Ale nie wszyscy, nie wszyscy. Część ma inne plany.

 8. Maverick said

  Coś nie coś o poliniackich ochotnikach.

 9. zagobasum said

  Pomijamfakt, ze Radziu to zwykły przygłup i lokaj judeoamerykanów ale nazywanie tej szui i gnidy POLSKIM politykiem to …ehh…bez komentarza. Podobnie, jak nazywanie Polakami zdrajców i szmaciarzy, jak moravetz, kalkstein, te wszystkie budki, kosiniaki i resztę tej hołoty, mieniącej się „elitą”!..

 10. ol said

  Ostatnie zdania , Bidet Najwyższym priorytetem administracji Bideta jest bezpieczeństwo Ameryki, jej mieszkańców, terytorium, wolności i dobrobytu, a nasze żundonce , tego nic a nic nie kapujoąm.

 11. Listwa said

 12. Listwa said

 13. Emilian58 said

  Facet pisze że to poważny polityk był??? Przecież Żydosław S. to od chwili poczęcia przykręt nie z TEJ ziemi.

 14. revers said

  A jednak, dawniej to byl korytarz Gdanski, teraz Suwalski lub port w Klajpedzie/

  z piekna mapka

  https://www.naturalnews.com/2022-06-21-nato-pushing-for-kaliningrad-catastrophe-by-provoking-russia-into-global-nuclear-war.html?fbclid=IwAR3qksc0SUlYk31FjyUUXUNyoO6_cLmxffrEVyGNSA8OILNT100T4DLGfRM#

  https://www.bundesregierung.de/breg-de/themen/krieg-in-der-ukraine/lieferungen-ukraine-2054514

 15. Yagiel said

  AD Adrem@7 – spokojne przytomne wyliczenie: ta wojenka jest wygodna ! Jako zasłona…
  Za zasłoną tej wojenki dzieje się Coś – skąd możemy wiedzieć Co?
  Nie wiemy nawet, co naprawdę dzieje się na Ukrainie, ale bo po co jakimś tam człowiekom hodowlanym mówić Prawdę ? Nie po to są człowieki hodowane, by Wiedzieć, a po to, by dostarczą pożytek Hodowcom, by być pożytkiem/zyskiem/strzyżą czy innym darciem pierza…
  Nie rozumiem emocjonowania się Sikorskim – nie ma sensu zastanawiać się, co powiedział on albo Anżej alob Litwy prezydent:
  nikt, o kim wiemy – co nam podano – nie jest w naszym zasięgu, także mentalnym; mam nadzieję, że Kreml ma w zasięgu każdą taką pajac-personę Xazarów – sam ma zresztą problem z odstawieniem xazarków u siebie…
  Wszystko, co możemy Tu, to wykrzyczeć się na Sikorskiego czy carkaJarka ? I dostać widłami po grzbiecie ? Nieciekawe.
  Możemy olać takich Sikorskich – nie dać zamknąć nas w mental-klatce Xazarów ! Sikorski przylepił się do zachodnich prętów tej klatki i jest dumny z bycia Zachodem=Zmierzchem roz-UMu…
  Możemy zachować nasz roz-UM, nasz dy-stans od xazarskiej łży FAKEdemicznej czy wojennej: póki żyjemy, żyjmy swojim życiem
  im mniej emocji podpalanych przez Xazarów xazarkami, tym mądrzej przeżyjemy swe życie: Swe Życie Po Swojemu !

  Nie od nas zależy, kiedy polecą jądrowe ? To przynajmniej nie w naszym imieniu polecą…
  Xazary i xazarki tym bar. warci są wzruszenia ramionami: zrzucenia ich z ramion, zanim! wdrapią się do głowy.

  Popatrzę dziś, jak kolejni 8-klasiści zatańczą poloneza na szkolnym bojisku – a rodzice będą ich kamerkować/ipodować…
  Szkolne bojisko sportowe – raz do roku taneczne 🙂
  bojisko bo od po-bojowisko, od bojować, bojownicy, bojować/wojować (wiecie o wymianie b/w między Wschód/Zachód, taki Babel/Wawel…) – więc słowo ‚bojisko’ jest wspomnieniem bojów, boju, bojowania – gra na bojisku jest wspomnieniem bojowania, jest prze-życie/od-życiem w nas emocji walki, rywalizacji, pragnienia zwyciężstwa !
  W poniedziałem na tym bojisku w drużynie nauczycieli rozegrałem dwa mecze z drużynami najstarszych roczników – jako bramkarz=mocny czżłonek drużyny 😉 – puściłęm jednego gola strzeliliśmy coś 12 czy 13 ? Uczniowie nie mieli z nami szans; z licealistami wychodzimy na remis ! No i tak jak uczniowie podstawówki nie mają z nami szans, tak społeczeństwa nie mają szans z Xazarami – ANALOGIA – a emocje mają ogromne !
  Czy aż tak ogromne (ciekawe słowo) aż tak gorące emocje będą przy tańczeniu poloneza ? Gdyby im ktoś choć wytłumaczył, czego wspomnieniem, echem, kult-URą jest ten taniec-chodzony-z-przychyłem-niby-kuśtykaniem… ?
  Że to taniec/rytuał dawniejszy od Xazarów – prawdziwszy! Bo Życiu służący, Życie wyrażający – nie strach przed Życiem, nienawiść – marzenie o bombach atomowych w garści !
  Tacy Sikorscy są nieżywi bo nie-życie robią: zrobili dzieci ? wychowali do poloneza-kulawego-niby ? I teraz tatuś chce zabić własne dzieci ?! mamusia chce zabić włąsne urodzenia ? w imię czego xazarskiego chcą zabić kolejne roczniki tańczących poloneza ? Żeby młodzież z Ukrainy nie nauczyła się tańczyć poloneza ? żeby nie dowiedziałą się, nie roz-UMiała kult-URy ?

  Zapraszam dziś na bojisko,Radku Sikorski ! Zapraszam Anne Applebaum ! To nazwisko dwu-słowne… Jabłkowy budynek ? czy jabłkowe drzewo/jabłoń ? dlaczego Niemcy uważają, że jabłonie trzeba robić/wznosić jak budynki ? że sztuczne lepsze od naturalnego ? Aber Nein ! Kto ich/ix tego nauczył – Xazarzy ?
  My na Jabłoń mówimy ‚Jabłoń’, a na budynek – ‚budynek’. My – Słowjanie 🙂
  Tym się właśnie różnimy od Xazarów: jak Jabłoń od budynku… jak żywe od martwego (łudząco podobnego)

 16. Yagiel said

  Za zasłoną tej wojenki jest Życie. Jest. I będzie. Czasem kulejąc – jak w polonezie 😉

 17. Tom_12 said

  Ad 12 – Ta eksplozja cos mnie nie przekonuje ze to w Ukro-polu.

 18. maxi said

  A co będzie gdy Rosja i Chiny dostarczą głowice jądrowe na Kubę czy Wenezuelę?

 19. Piskorz said

  re 18 głowice jądrowe na Kubę” Rosyjskie juź x były przed laty !! I zabrali…
  gdy Amerykanie….zabrali swoje rakiety…z Turcji. Taki był warunek wtedy ZSRR. Mało kto o tym wie.

 20. Piskorz said

  re 12…..B. to smutne, że „sprzedawczyków w Polsce nigdy nie brakowało”.!!

 21. Boydar said

  Jeszcze do tytułu – „Ukraina nie jest warta wojny nuklearnej”; właśnie jest ! To co „się dzieje” to cena za brak takiej wojny.

 22. Piotr B. said

  To sa BALONY probne Panie Piskorz… sprzedarz to nie z nimi,bo to sa gnojki.

 23. UZA said

  „Najwyższym priorytetem administracji Bidena jest bezpieczeństwo Ameryki, jej mieszkańców, terytorium, wolności i dobrobytu. ”

  Jeżeli Autor artykułu tak myśli, to nie warto Go czytać, a jeśli sądzi, że my tak myślimy, to po prostu nas obraża.

 24. QxQx said

  „Najwyższym priorytetem administracji Bidena jest bezpieczeństwo Ameryki, jej mieszkańców, terytorium, wolności i dobrobytu. ” Uśmiałem się jak norka. A gdyby tak w miejsce Bidena wstawić np. naszego „MaMo” i w miejsce Ameryki wstawić „Polski” to „ubaw” podwójny.

 25. minka said

  Martin Armstrong – Zachód potrzebuje trzeciej wojny światowej, aby ukryć załamanie finansowe

  Sir Patrick Sanders, szef brytyjskiego sztabu generalnego , właśnie objął to stanowisko i powiedział już armii, że muszą przygotować się do wojny z Rosją w Europie.

  Kazał każdemu żołnierzowi przygotować się do walki z Rosją w potencjalnej III wojnie światowej. Zobowiązał się stworzyć armię, która może pokonać Rosję w bitwie i powiedział, że musimy teraz przygotować się „do ponownej walki w Europie”.

  Dodał w czwartym dniu pracy: „Istnieje teraz palący imperatyw, by stworzyć armię zdolną do walki u boku naszych sojuszników i pokonania Rosji w bitwie”.

  Cała ta ukraińska wojna została wszczęta celowo. Zachód POTRZEBUJE wojny, ponieważ upada cały system finansowy. Wszystkie obiecane emerytury zniknęły w Europie dzięki NEGATYWNYM stopom procentowym od 2014 roku.

  Zełenski jest aktorem. Odgrywa swoją rolę w tym Wielkim Resecie, który ma zniszczyć cywilizację zachodnią, jaką znamy, aby mogli stworzyć swój rząd jednego świata, a Organizacja Narodów Zjednoczonych będzie wtedy wydawała się być WIELKIM CZYNNIKIEM POKOJU.

  20 lutego 2022 r. wiceprezes Harris wypaliła, że Ukraina powinna przystąpić do NATO, co było bezpośrednim naruszeniem porozumienia belgradzkiego, w którym Ukraina, trzecia co do wielkości potęga nuklearna w tamtym czasie, zrezygnowała ze swojej broni jądrowej, a NATO obiecało nie dokonywać inwazji, tak jak zrobiła to Rosja pod warunkiem, że Ukraina pozostanie NEUTRALNA.

  Następnie 3 dni później Zełenski ogłosił, że będzie ścigał broń jądrową do obrony przed Rosją. Następnego dnia, 24 lutego, Putin zaatakował, by chronić Donbas. Jest wielu światowych przywódców, którzy zaczynają się budzić i widzieć, że cała ta ukraińska wojna była mistyfikacją.

  Zostało to celowo stworzone z myślą o Wielkim Resecie, ponieważ Europa POTRZEBUJE niewywiązania się z całego długu, którego nie jest w stanie dłużej utrzymać. Ale to zniszczy wszystkie emerytury, a miliony ludzi będą szturmować parlamenty.

  Jedyną ucieczką dla rządzących jest stworzenie wojny, aby ukryć upadek. Teraz nawet papież Franciszek zaczyna patrzeć przez tę fasadę, gdy powiedział grupie europejskich redaktorów wiadomości jezuickich, że „być może w jakiś sposób albo sprowokował, albo nie zapobiegł” i ostrzegł przed nadmiernym upraszczaniem konfliktu.

  Zełenski jest nienawistnym, mściwym i patologicznym kłamcą, który demonizuje Rosjan przy każdej nadarzającej się okazji. USA nie mają absolutnie ŻADNEJ możliwości sprawdzenia, dokąd trafia cała broń wysyłana na Ukrainę. Istnieją doniesienia o zagranicznych żołnierzach, którzy zgłosili się na ochotnika do walki za Ukrainę, a potem wyjechali, ponieważ broń była kradziona i sprzedawana na czarnym rynku i zawsze wyląduje na ulicach Ameryki.

  Zełenski jest zły i skorumpowany, kandydował na urząd obiecując pokój z Rosją i położenie kresu korupcji. Niektóre raporty mówią, że przekazał już do 850 milionów dolarów na ukryte konta zagraniczne. Będzie walczył do śmierci ostatniego Ukraińca.

  Zełenski patologicznie nawołuje do III wojny światowej podczas każdego swojego publicznego wystąpienia. Zełenski wyraźnie prowadzi wojnę informacyjną, promując czystą propagandę.

  Przemówienie Zełenskiego w Davos było niewiarygodne. Domagał się, aby kierowany przez USA Zachód wprowadził politykę maksymalnych prewencyjnych sankcji pod fałszywym pretekstem zapobieżenia przyszłym wojnom.

  Według Zełenskiego, gdyby kierowany przez USA Zachód całkowicie odciął Rosję od światowej gospodarki WCZEŚNIEJ, w jakiś sposób zapobiegłoby to wojnie. Twierdził, że sankcja była niewystarczająca i przyszła ZA PÓŹNO. Chce, aby Zachód pod przewodnictwem USA całkowicie odciął się od światowej gospodarki nie tylko od Rosji, ale także domaga się, by kierowany przez USA Zachód jednostronnie zagroził innym narodom i nałożył maksymalne sankcje na wszystkich rosyjskich sojuszników, ZANIM będą mogli zareagować.

  https://www.investmentwatchblog.com/armstrong-prepare-for-wwiii-the-west-needs-war-because-the-entire-financial-system-is-collapsing/

 26. revers said

  Technologia francuska opanowana!

  Zostanie on przewieziony do Uralvagonzavod w celu przeprowadzenia badań.

  Znany francuski prawnik i polityk Régis de Castelnau powiedział, że Rosja zarekwirowała na Ukrainie dwa nieuszkodzone francuskie Caeser SAU i obecnie bada je w Uralvagonzavod.

  „Kolejny sukces Macrona. Dwa francuskie działa czołgowe CAESAR zostały zdobyte przez Rosjan w stanie nienaruszonym.

  Obecnie znajdują się one w zakładzie Uralvagonzavod w celu przeprowadzenia badań inżynierii odwrotnej.

  Dziękuję ci, Macron. Zapłacimy za to!” – pisze Castelno.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: