Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Mietek o Schiller na liście Ukraiń…
  Głos Prawdy o Wolne tematy (58 – …
  Marucha o Położyć kres patologii
  zagobasum o Schiller na liście Ukraiń…
  kontra o Żydowska kloaka przetacza się…
  Peryskop o Wolne tematy (58 – …
  Anzelm o NATO może się samo rozbroić…
  Peryskop o Wolne tematy (58 – …
  Sebastian o NATO może się samo rozbroić…
  revers o NATO może się samo rozbroić…
  ? o Wolne tematy (58 – …
  ojojoj o Globalny przekręt zadłużeniowy
  Yagiel o Wolne tematy (58 – …
  Aryjczyk z pochodzen… o Żydowska kloaka przetacza się…
  Yagiel o Wolne tematy (58 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 616 obserwujących.

Wolne tematy (47 – 2022)

Posted by Marucha w dniu 2022-06-22 (Środa)

Wieloletni dawca krwi, 66-letni Szkot o nazwisku Leslie Sinclair opuścił wkur…iony centrum medyczne (Albert Halls Clinic w Stirling), nie poddając się pobraniu, ponieważ odmówił odpowiedzi na pytanie, czy w ciągu ostatniego półrocza …był w ciąży i dlatego nie został wpuszczony do gabinetu.

Mężczyznę poinformowano, że nie może oddać krwi, ponieważ nie nagiął się do nowej polityki inkluzywności, która wymaga, by wszyscy dawcy, również mężczyźni, wyjawili czy są w ciąży.

Nie wiemy, czy już został aresztowany za nienawiść, czy dopiero będzie.

Poprzednie: https://marucha.wordpress.com/2022/06/21/wolne-tematy-46-2022/
Następne: https://marucha.wordpress.com/2022/07/01/wolne-tematy-48-2022/

Gajowy Marucha

Komentarze 242 do “Wolne tematy (47 – 2022)”

 1. Bezpartyjna said

  Z tym Szkotem to … ja cię kręcę!

 2. Listwa said

  @ 52 bardzo said

  Wytłuszczenie bardzo dobre. Ale trzeba też wyczytać, co i po co chcą wywłaszczać?

  Pod budowę hal, firm, pod zasoby, a urzędasy będą nadstawiać kieszonki i służyć merdając.
  Pewnie opracowują plany jak wykorzystać Polskę i jej ziemie gospodarczo.
  Polacy mogliby to zrobić i powinni, ale nie zrobią, bo obecne pokolenia to wredne pały.

 3. Listwa said

 4. Listwa said

  ad 2

  Albo zrobią albo zbieranie po śmietnikach.

 5. Listwa said

  https://www.pap.pl/aktualnosci/news%2C1268220%2Cgen-mark-milley-ukraina-powinna-miec-taka-sama-sile-ognia-jak-rosja.html

  – puszcza balona jakie są tutaj nastroje, chciałby wojnę nam tutaj zrobić.
  Marek spóźniłeś się, Rosja NATO nie pozwoli, na nasze szczęście. Pilnuj swojego zadka, bo hameryka coś ciężko klekocze. .

 6. Listwa said

  https://www.pap.pl/aktualnosci/news%2C1267467%2Cminister-moskwa-bedziemy-finalizowac-porozumienie-z-niemcami-w-sektorze

  – rafineryjno naftowym, a gdzie niezależność i bezpieczeństwo energetyczne?

 7. Bezpartyjna said

  To prawda koty rządzą, jestem tego żywym przykladem.
  W naszym pueblo obowiązuje szkoła otwocka w podejściu do pupili. Polega ona na tym, że czworonogom daje się tyle swobody ile tylko dusza zapragnie, więc w przydomowych ogródkach już różne stwory widziałam, nieraz b. egzotyczne, zaś przechodząc do meritum. Otóż przed pracą wypuściłam swego Lucusia aby się dotlenił i przy okazji załatwił swe potrzeby. Gdy wychodziłam i byłam na schodach swoim zwyczajem chciał się pożegnać oraz przytulić (był b. emocjonalny jak na kota, nader komunikatywny i okazywał wiele uczuć) i okręcił mi się dosłownie wokół nóg. Tak się niefortunnie stało, że aby na niego nie nastąpnąć i krzywdy mu nie zrobić szpilkami, przeliczyłam się i wyrżnęlam jak długa. Efekt był taki, że miałam złamanie kompresyjne ręki w dwóch miejscach i pozrywane wszystkie ścięgna w barku.
  Mąż jak się dowiedział to mruczka chciał ze skórki obedrzeć a ja go własną piersią obroniłam i dożył u mnie starości, opłakiwałam go prawie dwa lata, aczkolwiek panowie od tamtej pory obchodzili się z daleka.
  Skutki owego zdarzenia będę ponosić do końca swego żywota a lekarz kiedyś sucho stwierdził – może byłaby pani wyleczona za 200 lat … ale w tym szkopul, że ludzie i koty nie żyją tyle lat 😲
  W każdym razie o kocie można jeszcze wiele napisać gdyż był specyficzny i w osobliwy sposób np. robił mi wymówki -‚gdy np. w domu długo mnie nie było. Czasami wręcz się awanturował a nieraz załośnie skarżył, jak by chciał mi powiedzieć – gdzie ty podła babo się podziewalaś, tyle muszę na ciebie czekiać. I w ten sposób zmuszał mnie do okazywania skruchy. Niekiedy gdy wychodziłam po zakupy szedł za mną jakby chciał wyśledzić i podpatrzyć. Takie to kocisko kochane było.

 8. Bezpartyjna said

  O kociakach jeszcze 😸
  https://www.google.com/url?sa=t&source=web&rct=j&url=https://jasnastrona.com/niesamowite-zwierzeta/15-zdjec-dowodzacych-ze-to-koty-rzadza-swiatem-1543/&ved=2ahUKEwj93cOK_8b4AhXqpIsKHRSEC8QQFnoECAgQAQ&usg=AOvVaw3pUGwttq2Lk_wAeCjFs4od

 9. minka said

  Rotszyldowie zamordowali co najmniej siedmiu prezydentów USA

  Rothschildowie mają nawyk

  mordowania prezydentów

  którzy nie wykonują ich rozkazów.

  Ciekawy, ale bardzo wiarygodny dokument internetowy zatytułowany „The Mardi Gras Secrets” stwierdza, że ​​iluminaci otruli i zabili prezydentów Williama Henry’ego Harrisona (1773-1841) i Zachary’ego Taylora (1784-1850). Otruli także Jamesa Buchanana w 1857 roku, ale on przeżył. Wszyscy trzej utrudniali plany Illuminati-House of Rothschild dotyczące amerykańskiej wojny domowej (1860-1865).

  Dokument opisuje również rolę iluminatów w morderstwach Abrahama Lincolna (1865) i senatora Huey Longa (1935). Wiemy, że zabili również prezydentów Garfielda (1881), McKinleya (1901) i Kennedy’ego (1963) i prawdopodobnie Warrena Hardinga (1923) i prawdopodobnie FDR (1944).

  Witryna Mardi Gras Secrets została stworzona w grudniu 2005 roku przez Mimi L. Eustis, córkę Samuela Todda Churchilla, członka wysokiego szczebla tajnego nowoorleańskiego stowarzyszenia Mardi Gras o nazwie „The Mystick Crewe of Comus”.

  To Towarzystwo, które zreorganizowało obchody Mardi Gras w 1857 roku, było rozdziałem Czaszki i Kości. Zaczęło się jako przykrywka dla działalności masonów Alberta Pike’a, Judy Benjamina i Johna Slidella, którzy stali się przywódcami Konfederacji.

  Ta informacja jest oparta na zeznaniach na łożu śmierci Samuela Churchilla, kiedy umierał na raka płuc. Pani Eustis postanowiła później je upublicznić po tym, jak również zachorowała na śmiertelną chorobę.

  https://www.henrymakow.com/002009.html

 10. Carlos said

  Wikipedia

  Pisałem gdzie indziej i wielu obserwatorów zauważyło, że Wikipedia jest tak mocno stronnicza w tak wielu obszarach, że stała się prawie bezużyteczna jako źródło informacji. Jeśli chcesz poznać liczbę protonów w atomie cezu, Wiki udzieli prawidłowej odpowiedzi, ale na prawie wszystko, co dotyczy Żydów, Izraela, prawie każdej części historii, polityki, ekonomii, ważnych bieżących wydarzeń, i wiele innych powiązanych tematów, Wikipedia jest źródłem wyłącznie dezinformacji. Jest to tak prawdziwe, że w przypadku wielu pozycji można uzyskać dobre przybliżenie prawdy, czytając artykuł na Wiki i po prostu zakładając, że jest odwrotnie. Wikipedia jest teraz tak intensywnie monitorowana przez żydowskich członków Hasbary i ogólnie syjonistów, że wielu redaktorów twierdzi, że ich edycje na powyższe tematy zostały niemal natychmiast usunięte, a oryginalny tekst wstawiony ponownie, twierdząc, że przy drugiej próbie strona zostanie zablokowana. Wikipedia zrzeka się jakiegokolwiek udziału lub zatwierdzenia tych taktyk, ale twierdzenia są puste.Te redakcje Wikipedii dokonane przez Żydów nie różnią się od Żydów palących książki, z których treścią się nie zgadzają.
  unz.com

 11. Carlos said

  https://www.unz.com/lromanoff/the-jewish-hasbara-in-all-its-glory-lies-lies-everywhere/
  super artykul

  ——
  Długi do tłumaczenia…
  Admin

 12. Carlos said

  Dr Wołodymyr i Pan Zełenski: ciemna strona ukraińskiego prezydenta
  autor: Guy Mettan
  Szwajcarski deputowany i były redaktor naczelny Tribune de Genève , Guy Mettan, maluje portret akrobaty pełniącego rolę prezydenta Ukrainy. Pokazuje, jak ten publiczny artysta stał się sojusznikiem banderowców i ustanowił dla nich dyktaturę.

  SIEĆ VOLTAIRE | GENEWA (SZWAJCARIA) | 23 CZERWCA 2022
  NIEMIECKI HISZPAŃSKI FRANCUSKI WŁOSKI

  „Héros de la liberté”, „Bohater naszych czasów”, „Der Unbeugsame”, „Niezwykły ukraiński bohater, który przeciwstawił się Putinowi i zjednoczył świat”, „Zełenski, Ukraina we krwi”: zachodnie media i przywódcy już nie wiedzą, co superlatywy do wychwalania ukraińskiego prezydenta, tak fascynuje ich „niesamowita odporność” komika, cudownie przemienionego w „władcę” i „zbawcę demokracji”.

  Od trzech miesięcy głowa państwa ukraińskiego trafia na pierwsze strony gazet, otwierając wiadomości, inaugurując Festiwal Filmowy w Cannes, przemawiając do parlamentów, gratulując i upominając swoich kolegów na czele państw dziesięciokrotnie potężniejszych od niego, z szczęście i zmysł taktyczny, jakich nie znał żaden aktor filmowy ani przywódca polityczny przed nim.

  Jak nie wpaść w urok tego nieprawdopodobnego Pana Fasoli, który po podbiciu publiczności swoimi grymasami i ekstrawagancjami (np. chodzenie nago po sklepie i naśladowanie pianisty bawiącego się swoją płcią), potrafił wymienić swoje wybryki i szutrowe kalambury o szaro-zieloną koszulkę, tygodniową brodę i słowa pełne powagi, by zelektryzować żołnierzy obleganych przez złego rosyjskiego niedźwiedzia?

  Od 24 lutego Wołodymyr Zełenski bezsprzecznie udowodnił, że jest wyjątkowo utalentowanym artystą w polityce międzynarodowej. Ci, którzy śledzili jego karierę jako komik, nie byli zaskoczeni, ponieważ znali jego wrodzony zmysł improwizacji, zdolności mimetyczne i śmiałość aktorską. Sposób, w jaki prowadził kampanię i pokonał twardych przeciwników, takich jak były prezydent Poroszenko, w ciągu kilku tygodni między 31 grudnia 2018 r. a 21 kwietnia 2019 r., mobilizując swój zespół produkcyjny i hojnych darczyńców oligarchów, już dowiódł zakresu jego talentów. Ale pozostało do przekształcenia procesu. To już zostało zrobione.

  TALENT DO DWULICOWOŚCI
  Jednak, jak to często bywa, front rzadko wygląda jak za kulisami. Reflektor kryje więcej niż pokazuje. I tutaj obraz jest mniej niż gwiezdny: zarówno jego osiągnięcia jako głowy państwa, jak i występy jako obrońca demokracji pozostawiają wiele do życzenia.

  Talent Zełenskiego do dwulicowości zostanie zademonstrowany, gdy tylko zostanie wybrany. Przypominamy, że został wybrany z wynikiem 73,2% głosów, obiecując położyć kres korupcji, poprowadzić Ukrainę na drogę postępu i cywilizacji, a przede wszystkim zawrzeć pokój z rosyjskojęzycznym Donbasem. Gdy tylko został wybrany, zdradził wszystkie swoje obietnice z tak przedwczesną gorliwością, że jego popularność spadła do 23% w styczniu 2022 roku, do tego stopnia, że ​​został zdystansowany przez swoich dwóch głównych przeciwników.

  Aby usatysfakcjonować swoich oligarchowych sponsorów, od maja 2019 r. nowo wybrany prezydent rozpoczyna masowy program prywatyzacji ziemi obejmujący 40 mln hektarów dobrej ziemi rolnej pod pretekstem, że moratorium na sprzedaż ziemi kosztowałoby kraj w miliardach dolarów. W ślad za programami „dekomunizacji” i „derusyfikacji” rozpoczętych od proamerykańskiego zamachu stanu z lutego 2014 r., rozpoczyna zakrojoną na szeroką skalę operację prywatyzacji majątku państwowego, oszczędności fiskalnych, deregulacji prawa pracy i demontażu związki zawodowe, rozdrażniając większość Ukraińców, którzy nie rozumieli, co ich kandydat rozumie przez „postęp”, „westernizację” i „normalizację” ukraińskiej gospodarki. W kraju, który w 2020 roku miał dochód na mieszkańca 3726 dolarów wobec 10 126 dolarów dla rosyjskiego przeciwnika, podczas gdy w 1991 r. średni dochód Ukrainy przewyższał dochód Rosji, porównanie nie jest pochlebne. I jest zrozumiałe, że Ukraińcy nie przyklasnęli tej kolejnej neoliberalnej reformie.

  Jeśli chodzi o marsz ku cywilizacji, przybierze on formę kolejnego dekretu, który 19 maja 2021 r. zapewnia dominację języka ukraińskiego i zakazuje języka rosyjskiego we wszystkich sferach życia publicznego, administracji, szkół i biznesu, ku zadowoleniu nacjonalistów i zdziwienie ludności rosyjskojęzycznej na południowym wschodzie kraju.

  UCIEKAJĄCY SPONSOR
  Historia korupcji nie jest lepsza. W 2015 roku Guardian oszacował, że Ukraina jest najbardziej skorumpowanym krajem w Europie. W 2021 r. Transparency International, zachodnia organizacja pozarządowa z siedzibą w Berlinie, umieściła Ukrainę na 122. miejscu na świecie pod względem korupcji, blisko pogardzanej Rosji (136.). Nie genialny jak na kraj, który w obliczu rosyjskich barbarzyńców uchodzi za wzór cnoty. Korupcja jest wszędzie, w ministerstwach, administracji, spółkach publicznych, parlamencie, policji, a nawet w Najwyższym Sądzie Antykorupcyjnym według „Poczty Kijowskiej”! Dzienniki zauważają, że nierzadko można zobaczyć sędziów jeżdżących Porsche.

  Główny sponsor Zełenskiego, mieszkający w Genewie Ihor Kołomojski, gdzie ma luksusowe biura z widokiem na port, nie jest najmniejszym z tych oligarchów, którzy czerpią zyski z panującej korupcji: 5 marca 2021 r. Anthony Blinken, który prawdopodobnie nie miał wyboru, ogłosił, że Departament Stanu zamroził jego aktywa i zakazał mu wjazdu do Stanów Zjednoczonych z powodu „udziału w znacznej korupcji”. Prawdą jest, że Kołomojski został oskarżony o defraudację 5,5 mld dolarów z państwowego Prywatbanku. Przypadkowo dobry Ihor był także głównym udziałowcem holdingu naftowego Burisma, który zatrudniał syna Joe Bidena, Huntera, za skromne wynagrodzenie w wysokości 50 000 dolarów miesięcznie, a który jest obecnie przedmiotem śledztwa prowadzonego przez prokuratora z Delaware. Mądra ostrożność: Kołomojski,

  To ten sam Kołomojski, który był kluczową postacią w rozwoju Ukrainy i który zrobił całą karierę aktorską Zełenskiego i który jest zamieszany w aferę Pandora Papers ujawnioną przez prasę w październiku 2021 roku. Gazety te ujawniły, że od 2012 roku telewizja kanał 1+1 należący do siarkowego oligarchy zapłacił swojej gwieździe Zełenskiemu nie mniej niż 40 mln dolarów, a ten ostatni na krótko przed wyborem na prezydenta i przy pomocy bliskiej straży Krzywego Rogu – dwóch braci Szefirów, jednego z który jest autorem scenariuszy Zełenskiego, a drugi szefem Służby Bezpieczeństwa, a także producentem i właścicielem ich wspólnej firmy produkcyjnej Kwartal 95 – przezornie przelał spore sumy na zagraniczne konta otwarte w imieniu jego żony, jednocześnie nabywając trzy niezadeklarowane mieszkania w Londynie za sumę 7,5 miliona dolarów.

  Ten gust „sługi ludu” (tak nazywa się jego serial telewizyjny i jego partia polityczna) dla nieproletariackiego komfortu potwierdza zdjęcie, które na krótko pojawiło się na portalach społecznościowych i zostało natychmiast usunięte przez weryfikujących fakty przeciwko spiskom. , co pokazało, że odpoczywa w tropikalnym pałacu za kilkadziesiąt tysięcy dolarów za noc, kiedy miał spędzać ferie zimowe w skromnym ośrodku narciarskim w Karpatach.

  Sztuka optymalizacji podatkowej i wytrwałe kojarzenie z kontrowersyjnymi oligarchami nie przemawiają za bezwarunkowym zaangażowaniem prezydenta w walkę z korupcją. Nie jest też fakt, że próbował usunąć kłopotliwego prezesa Sądu Konstytucyjnego Ołeksandra Tupyckiego i mianował go premierem po tym, jak jego poprzednik Oleksy Gonczaruk odszedł z urzędu w wyniku skandalu, nieznanego człowieka nazwiskiem Denys Chmynal, ale który miał za to zasługi. prowadzenia jednej z fabryk najbogatszego człowieka w kraju, Rinata Achmetowa, właściciela słynnej fabryki Azovstal, ostatniego schronienia bohaterskich bojowników o wolność batalionu Azow. Bojownicy, którzy nosili tatuaże na ramionach, szyjach, plecach lub klatce piersiowej, gloryfikujące Wolfsangel z Dywizji SS Das Reich, frazy Adolfa Hitlera lub swastyki,

  ZAKŁADNIK BATALIONÓW AZOWA
  Bo zbliżenie ekstrawaganckiego Wołodymyra z najbardziej skrajnymi przedstawicielami ukraińskiej nacjonalistycznej prawicy nie jest najmniejszą osobliwością dr Zełenskiego. Ten współudział został natychmiast z największą złośliwością zdementowany przez zachodnią prasę, która uznała to za skandal z powodu nagle odkrytego na nowo żydowskiego pochodzenia prezydenta. Jak żydowski prezydent może sympatyzować z neonazistami, którzy są przedstawiani jako niewielka mniejszość outsiderów? Nie należy przypisywać zasługi operacji „denazyfikacji” Władimira Putina…

  A jednak fakty są uparte i dalekie od trywialnych.

  Pewne jest, że Zełenski osobiście nigdy nie był bliski ideologii neonazistowskiej ani nawet skrajnej prawicy ukraińskiej nacjonalistycznej. Jego żydowskie pochodzenie, nawet jeśli stosunkowo odległe i nigdy nie zgłoszone przed lutym 2022, oczywiście wyklucza jakikolwiek antysemityzm z jego strony. To zbliżenie nie zdradza zatem pokrewieństwa, ale jest kwestią banalnej racji stanu i dobrze rozumianej mieszanki pragmatyzmu oraz instynktu fizycznego i politycznego przetrwania.

  Aby zrozumieć naturę relacji Zełenskiego ze skrajną prawicą, trzeba cofnąć się do października 2019 roku. I musicie zrozumieć, że te skrajnie prawicowe formacje, nawet jeśli ważą tylko 2% elektoratu, nadal reprezentują prawie milion wysoce zmotywowanych i dobrze zorganizowanych ludzi, rozsianych po wielu ugrupowaniach i ruchach, w tym pułku azowskim ( współzałożony i sfinansowany już w 2014 roku przez Kołomojskiego, ale on!) jest tylko najbardziej znany. Do tego należy dodać organizacje Aïdar, Dnipro, Safari, Svoboda, Pravy Sektor, C14 i National Corps do uzupełnienia.

  C14, nazwany tak od liczby słów w frazie amerykańskiego neonazisty Davida Lane’a („Musimy zabezpieczyć istnienie naszego ludu i przyszłość dla białych dzieci”), jest jednym z najmniej znanych za granicą, ale najbardziej obawia się jego rasistowskiej przemocy na Ukrainie. Wszystkie te ugrupowania zostały mniej lub bardziej połączone w ukraińską armię i gwardię narodową z inicjatywy ich lidera, byłego ministra spraw wewnętrznych Arsena Awakowa, który rządził niekwestionowanym ukraińskim aparatem bezpieczeństwa od 2014 do 2021 roku. To właśnie ich Zełenski nazywa „weteranami”. od jesieni 2019.

  Kilka miesięcy po wyborze młody prezydent udał się do Donbasu, aby spróbować wypełnić obietnicę wyborczą i wyegzekwować podpisane przez poprzednika porozumienia mińskie. Skrajnie prawicowe siły, które od 2014 r. ostrzeliwały miasta Donieck i Ługańsk za cenę dziesięciu tysięcy ofiar, witają go z największą ostrożnością, ponieważ są podejrzliwe wobec tego „pacyfistycznego” prezydenta. Prowadzą bezlitosną kampanię przeciwko pokojowi pod hasłem „Bez kapitulacji”. W jednym z filmów blady Zełenski błaga ich: „Jestem prezydentem tego kraju. Mam 41 lat. Nie jestem przegrany. Przychodzę do ciebie i mówię: wyjmij broń”. Film został opublikowany w sieciach społecznościowych, a Zełenski natychmiast stał się celem kampanii nienawiści. To będzie koniec jego pragnienia pokoju i realizacji porozumień mińskich.

  Krótko po tym incydencie nastąpiło niewielkie wycofanie sił ekstremistycznych, a następnie bombardowanie wznowiono na dobre.

  KRUCJATA NACJONALISTYCZNA
  Problem polega na tym, że Zełenski nie tylko poddał się ich szantażowi, ale dołącza do nich w ich nacjonalistycznej krucjacie. Po nieudanej wyprawie w listopadzie 2019 roku przyjmuje kilku skrajnie prawicowych przywódców, w tym Yehvena Tarasa, przywódcę C14, a jego premiera popiera Andriej Medvedko, neonazista podejrzany o morderstwo. Wspiera także piłkarza Zolzulyę przeciwko hiszpańskim kibicom, którzy oskarżają go o bycie nazistą z powodu głoszonego przez niego poparcia dla Stepana Bandery, nacjonalistycznego przywódcy, który podczas wojny kolaborował z nazistowskimi Niemcami (i po wojnie z CIA) i brał udział w żydowskich Całopalenie.

  Współpraca z nacjonalistycznymi radykałami jest dobrze ugruntowana. W listopadzie ubiegłego roku Zełenski mianował ultranacjonalistycznego Prawego Sektora Dmytro Jarosza specjalnym doradcą naczelnego dowódcy armii ukraińskiej, a od lutego 2022 r. szefem Ochotniczej Armii, która terroryzuje tyły. W tym samym czasie na szefa jednostki kontrwywiadu SBU mianował Ołeksandra Pokłada, nazywanego „dusicielem” ze względu na zamiłowanie do tortur. W grudniu, dwa miesiące przed wojną, tytuł „Bohatera Ukrainy” otrzymał inny dowódca Prawego Sektora, dowódca Dmytro Kotsuybayło, a tydzień po rozpoczęciu działań wojennych Zełenski miał gubernatora regionalnego. z Odessy zastąpił Maksym Marczenko, dowódca ultranacjonalistycznego batalionu Aïdar,

  Pragniesz uspokoić skrajną prawicę, dając im stanowiska? Wspólny ultrapatriotyzm? Albo prosta zbieżność interesów neoliberalnej, atlantyckiej, prozachodniej prawicy i nacjonalistycznej skrajnej prawicy, która marzy o zniszczeniu Rosjan i „poprowadzeniu białych ras świata w ostatecznej krucjacie przeciwko Untermenschen kierowanej przez Semitów”, słowami byłego zastępcy Andrija Biletskiego, przywódcy Korpusu Narodowego? Nie jest jasne, bo żaden dziennikarz nie odważył się zadać Zełenskiemu tego pytania.

  Nie ma jednak wątpliwości, że reżim ukraiński jest coraz bardziej autorytarny, a nawet zbrodniczy. Do tego stopnia, że ​​jego fanatycy powinni dwa razy się zastanowić, zanim nominują swojego idola do Pokojowej Nagrody Nobla. Podczas gdy media patrzą w drugą stronę, toczy się prawdziwa kampania zastraszania, porwań i egzekucji przeciwko lokalnym i krajowym wybranym urzędnikom podejrzanym o bycie rosyjskimi agentami lub o porozumiewanie się z wrogiem, ponieważ chcą uniknąć eskalacji konfliktu.

  „Jeden zdrajca mniej na Ukrainie! Został znaleziony zabity i osądzony przez sąd ludowy!” W ten sposób doradca ministra spraw wewnętrznych Anton Gerashenko poinformował na swoim Telegramie o zabójstwie Wołodymyra Stroka, burmistrza i byłego zastępcy miasteczka Kremnina. Podejrzany o współpracę z Rosjanami został porwany i torturowany przed egzekucją. 7 marca mer Gostomel został zabity, ponieważ próbował negocjować korytarz humanitarny z rosyjskim wojskiem. 24 marca mer Kupjanska poprosił Zełenskiego o uwolnienie córki porwanej przez agentów SBU. W tym samym czasie jeden z ukraińskich negocjatorów został znaleziony martwy po oskarżeniu przez nacjonalistyczne media o zdradę stanu. Do chwili obecnej zgłoszono zaginięcie co najmniej jedenastu burmistrzów,

  ZAKAZANE PARTIE OPOZYCYJNE
  Na tym jednak represje się nie kończą. Uderzył w krytyczne media, które zostały zamknięte, i partie opozycyjne, które zostały rozwiązane.

  W lutym 2021 r. Zełenski zamknął trzy kanały opozycyjne uznane za prorosyjskie i rzekomo należące do oligarchy Wiktora Medwedczuka, NewsOne, Zik i 112 Ukraine. Departament Stanu wita ten atak na wolność prasy, stwierdzając, że USA wspierają ukraińskie wysiłki na rzecz przeciwdziałania złowrogim wpływom Rosji…” W styczniu 2022 roku, na miesiąc przed wojną, Nash został zamknięty. Po wybuchu wojny reżim zaczął polować na lewicowych dziennikarzy, blogerów i komentatorów. Na początku kwietnia ucierpiały także dwa kanały prawicowe. Kanał 5 i Pryamiy. Dekret prezydencki zobowiązuje oczywiście wszystkie kanały do ​​nadawania jednego, prorządowego tonu głosu. Ostatnio polowanie na czarownice objęło nawet najpopularniejszego krytycznego blogera w kraju, Nawalnego, Anatolija Szarija, aresztowany 4 maja przez władze hiszpańskie na wniosek ukraińskiej policji politycznej. Ataki na prasę co najmniej równorzędne z atakami autokraty Putina, ale nigdy nie słyszały o nich w zachodnich mediach…

  W przypadku partii politycznych czystka była jeszcze bardziej dotkliwa. Zdziesiątkowała głównych przeciwników Zełenskiego. Wiosną 2021 r. dom głównego przeciwnika, Medwedczuka, rzekomo bliski Putinowi, został splądrowany, a jego właściciela umieszczono w areszcie domowym. 12 kwietnia zastępca oligarchy został przymusowo internowany w nieujawnionym miejscu, wyraźnie odurzony narkotykami, pozbawiony wizyt, zanim został pokazany w telewizji i oferowany w zamian za uwolnienie obrońców Azowstalu, wbrew wszelkim konwencjom genewskim. Zagrożeni jego prawnicy musieli zrezygnować z obrony go na rzecz kogoś bliskiego służbom.

  W grudniu ubiegłego roku to właśnie Petro Poroszenko, który rósł w sondażach, został oskarżony o zdradę stanu. 20 grudnia 2021 r. o godz. 15.07 na oficjalnej stronie internetowej SBU figurował jako podejrzany o zbrodnię zdrady i wspieranie działalności terrorystycznej. Były prezydent został oskarżony o „uzależnienie energetyczne Ukrainy od Rosji i przywódców kontrolowanych przez Rosję pseudorepublik”.

  3 marca działacze lewicy Lizvizia zostali napadnięci przez SBU i osadzeni w kilkudziesięciu więzieniach. Następnie 19 marca represje dotknęły całą lewicę ukraińską. Dekretem zakazano jedenastu partii lewicowych: Partii Życia, Opozycji Lewicowej, Postępowej Socjalistycznej Partii Ukrainy, Socjalistycznej Partii Ukrainy, Związku Sił Lewicy, Socjalistów, Partii Szaryj, Naszej, Państwa, Bloku Opozycyjnego Wołodymyra Saldo.

  Inni aktywiści, blogerzy i obrońcy praw człowieka są aresztowani i torturowani: dziennikarz Yan Taksyur, aktywistka Elena Breżnaja, bokser MMA Maxim Ryndovskiy czy prawniczka Elena Wiaczesławowa, której ojciec zginął w pogromie 2 maja 2014 r. w Odeskim Domu Związków Zawodowych .

  Aby uzupełnić tę listę, należy wspomnieć o mężczyznach i kobietach rozebranych do naga i bitych publicznie przez nacjonalistów na ulicach Kijowa, jeńcach rosyjskich pobitych i postrzelonych w nogi przed egzekucją, żołnierzu, któremu przekłuto oko przed zabiciem, członkowie Legionu Gruzińskiego, którzy dokonali egzekucji jeńców rosyjskich w podkijowskiej wsi, a ich przywódca chwalił się, że nigdy nie brał jeńców. Na kanale Ukraina 24 to szef służby medycznej armii powiedział, że wydał rozkaz „wykastrowania wszystkich rosyjskich mężczyzn, ponieważ są podludzie i gorsi od karaluchów”. Wreszcie, Ukraina szeroko wykorzystuje technologię rozpoznawania twarzy firmy Clearview, aby identyfikować zmarłych Rosjan i publikować ich zdjęcia w rosyjskich sieciach społecznościowych, wyśmiewając ich…

  AKTOR ZDOBYWCA OSCARA
  Przykłady można by mnożyć, skoro jest tak wiele cytatów i filmów o okrucieństwach popełnionych przez oddziały obrońcy demokracji i praw człowieka, który przewodniczy losom Ukrainy. Byłoby to jednak żmudne i szkodliwe, gdyby opinia publiczna była przekonana, że ​​te barbarzyńskie zachowania są wyłącznie zasługą Rosjan.

  Dlatego żadna organizacja pozarządowa nie jest zaniepokojona, milczy Rada Europy, Międzynarodowy Trybunał Karny nie prowadzi dochodzenia, a organizacje wolności prasy milczą. Nie słuchali dobrze tego, co życzliwy Wołodymyr powiedział im podczas wizyty w Butcha na początku kwietnia: „Jeśli nie znajdziemy cywilizowanego wyjścia, znacie nasz naród, znajdą niecywilizowaną drogę wyjścia”.

  Problem Ukrainy polega na tym, że jej prezydent, dobrowolnie lub niechętnie, oddał władzę ekstremistom wewnętrznie i wojsku NATO zewnętrznie, aby oddawać się przyjemności bycia czczonym przez tłumy na całym świecie. Czy to nie on powiedział francuskiemu dziennikarzowi 5 marca, dziesięć dni po rosyjskiej inwazji: „Dzisiaj moje życie jest piękne. Wierzę, że jestem poszukiwany. Czuję, że to jest najważniejszy sens mojego życia: być chcianym. Czuć, że nie tylko oddychasz, chodzisz i coś jesz. Żyjesz!”

  Mówiliśmy ci: Zełenski jest świetnym aktorem. Podobnie jak jego poprzednik jako Dr Jekill & Mr. Hide w 1932 roku, zasługuje na Oscara za najlepszą męską rolę dekady. Ale kiedy stanie przed zadaniem odbudowy swojego kraju po wojnie, któremu mógł zapobiec w 2019 roku, powrót do rzeczywistości może być trudny.

  Źródła
  „ Prezydent-komik jest poważnie nad głową ”, Olga Rudenko, New York Times , 21 lutego 2022 r. (Gość opinii z Kyyiv Post).
  „ Jak Zełenski pogodził się z neonazistami ” i „ Wewnętrzna czystka zatwardziała Zełenskiego ”, Alex Rubinstein i Max Blumenthal, Consortium News , 4 marca i 20 kwietnia 2022 r.
  « Wywiad z Olgą Bayszą o prezydencie Ukrainy », Natylie Baldwin, The Grayzone , 28 kwietnia 2022 r.
  „ Prezydent Ukrainy Zełenski odwiedził dzisiaj obszar rozłączenia w Zołote ”, @Liveupmap , 26 października 2019 r. (Obejrzyj na Twitterze).
  « Qu’est-ce que le régiment Azov? », Adrien Nonjon, Rozmowa , 24 maja 2022.
  „ Publiczne wyznaczenie oligarchy i byłego ukraińskiego urzędnika państwowego Ihora Kołomojskiego z powodu udziału w znaczącej korupcji ”, oświadczenie prasowe, Anthony J. Blinken, Departament Stanu USA, 5 marca 2021 r.
  « Petro Poroszenko zawiadomiony o podejrzeniu zdrady i pomocy terrorystycznej », Służba Bezpieczeństwa Ukrainy , 20 grudnia 2021 r.
  « Un maire ukrainien prorusse enlevé et abattu », Michel Pralong, Le Matin , 3 marca 2022 r.,

 13. revers said

  super to jest najazd nowej fali glodujace afrykij od lockdownow, pandemii, i palenia silosow z zbozem min. 30 ton przez herojow naczelnika i komisarzy unijnych, sankcji unijnych

  Najazd kilku rysiecy afrolodow z dn. 24.o6.2022 pzez hiszpanska enklawe w afryce Melille.

  https://strangesounds.org/2022/06/that-will-also-happen-at-your-border-during-the-coming-food-riots-hundreds-of-migrants-storm-spains-melilla-enclave.html

  ale poliniakom i tak to obojetne czy wybuduja wyzsze ploty na granicy z bialorusia i kalnigradem , a zezraa zywcem ubogaceni inaczej pigmeje z afryki, czy wyrazjaa heroje z bliskiej upaliny.

 14. revers said

  Żona Assange’a bije na alarm w związku z jego „wyjątkowo okrutnym” traktowaniem

  Julian Assange został poddany rewizji osobistej i przeniesiony do gołej celi w dniu, w którym brytyjska minister spraw wewnętrznych Priti Patel zatwierdziła jego ekstradycję do USA – powiedziała dziennikarzom żona założyciela WikiLeaks, Stella Moris.

  Dodała, że 50-latek pozostał tam przez weekend, podczas gdy strażnicy więzienni przeszukiwali jego własną celę. Według Moris, strażnicy szukali wszelkich przedmiotów, które mogłyby posłużyć człowiekowi do odebrania sobie życia.

  Założyciel WikiLeaks przebywa obecnie w więzieniu o zaostrzonym rygorze Belmarsh w południowo-wschodnim Londynie. Został tam umieszczony w kwietniu 2019 r., gdy Wielka Brytania decydowała o jego ekstradycji do USA.

 15. revers said

  I jak ma Chrystus królować w takim kraju? 😭
  https://stronazycia.pl/pilne-trzaskowski-zakazal-modlitwy-bo-na-ulice-wyjda-satanisci/

  Strona Życia (https://stronazycia.pl/pilne-trzaskowski-zakazal-modlitwy-bo-na-ulice-wyjda-satanisci/)

  Pilne! Trzaskowski zakazał modlitwy bo na ulice wyjdą sataniści? – Strona Życia

  Już w najbliższą sobotę odbędzie się w Warszawie największa w Polsce „parada równości” LGBT. Z tej okazji prezydent stolicy Rafał Trzaskowski

 16. I*** said

  Ciekawe danie, wygląda jak chaczapuri z kuchni kaukaskiej (łódki drożdżowe z serem i jajkiem)…P

  ——
  Tak!
  Admin

 17. Kim byłby dziś Marco Polo? Rządowym ekspertem, internetowym influencerem, youtuberem, blogerem, medialnym celebrytą? Autorem bestselera? Ciekawe, kto spisałby jego wspomnienia. Odpowiedź na te trochę odklejone od rzeczywistości pytania, dałyby nam jednak interesujący szkic do opisu dzisiejszego świata.

  https://www.polskacanada.com/jonasz-nowak-hipnotyzer-czuwa/

 18. Piskorz said

  re 11 O książce Forda „Żyd międzynarodowy” pisałem tu nie x. Super lektura mam wydanie 2tomowe . Wkładał Ford 1 egzempl. do każdego nowego autka. Potem Eskimosi zabronili..

 19. Marucha said

  Re 7:
  Rzeczywiście, wyjątkowo pechowo Pani upadła… ale to przecież nie była wina kota. Męża nie rozumiem, ale to nie mój interes.
  Ja już przygotowuję się na odejście ostatniego w mym życiu kota. Skończył właśnie 17 lat. Ma chore nerki…

 20. kontra said

  Zakończenie procesu J. Deppa i A. Heard

  zakładając że depp heard to rzeczywistość

  teza: wszystkie / większość telewizyjnych rozpraw sądowych celebrytów to operacja psychologiczna na społeczeństwie – ustawki

  środowiska feministyczne całkowicie zignorowały tragedię fałszywie oskarżonego mężczyzny, którego kariera uległa zniszczeniu, całą uwagę skupiając na Heard, której postawa podczas procesu była podręcznikowym przykładem kobiecej manipulacji, na którą składały się jej płacz, domniemane choroby psychiczne jako usprawiedliwienie jej oszustw czy odwoływanie się do emocji.

  Lewaczka Maja Staśko, na krótko przed wyrokiem, stwierdziła, że może i Depp padł ofiarą Amber, ale cała ta sytuacja nie służy kobietom będącym ofiarami przemocy domowej, ponieważ utrudni im dochodzenie sprawiedliwości.

  Z kolei judaistyczne Wysokie Obcasy doszły do wniosku, że po wygranej Deppa będzie można spodziewać się podobnych pozwów przeciwko kobietom zgłaszającym doświadczenie przemocy.

  Podsumowując te reakcje, mamy tu do czynienia z gynocentryzmem w najczystszej postaci – realna tragedia mężczyzny jest nieistotna, liczy się to „co by było, gdyby” dotknęła ona kobiety.

  https://nczas.com/2022/06/24/red-pill-ostatnia-deska-ratunku-dla-wspolczesnego-
  mezczyzny/

 21. Sebastian said

  Znalezione u Bacy

  Putin powinien zrobić czystki w rosyjskiej służbie zdrowia, tam też jest n-ta kolumna

  Ze świata nazistowskiej nauki: USA w biolabach usiłowały stworzyć etniczną broń opartą na RNA przeciwko Rosjanom. Próbki miały być pobierane tylko od Rosjan rasy kaukaskiej. Nie od Ukraińców rasy chazarskiej!

  Patrz załącznik nr 2 „Harmonogram dostaw” do pierwotnego zamówienia. Rząd wymaga 12 próbek normalnego ludzkiego kwasu rybonukleinowego (RNA). P2: Czy rozważyłbyś próbki z Ukrainy? A2: Nie, wszystkie próbki (próbki tkanki maziowej i RNA) muszą być pobrane z Rosji i muszą być rasy kaukaskiej. Rząd nie weźmie pod uwagę próbek tkanek z Ukrainy. P3: Czy zaakceptował(a)by Pan(i) kolekcję prospektywną czy tylko próbki z kolekcji retrospektywnych? O3: Rząd zaakceptuje wyłącznie kolekcje retrospektywne. Wszystkie pozostałe warunki nagabywania pozostają bez zmian.

  https://govtribe.com/opportunity/federal-contract-opportunity/synovial-tissue-rna-samples-fa301617u0164

 22. revers said

  ‼️💥🇵🇱 W wyniku precyzyjnych ataków rosyjskich sił powietrznych na obiekty huty cynku Megateks w Konstantinowce (DRL) zlikwidowano do 80 polskich najemników, 20 opancerzonych wozów bojowych i 8 Gradów (MRLS). ‼️
  i szpiy
  Trupy polinskie w militarnych niezwyciezonych formacjach policzone? ile workow na zwloki wyslac na Berdyczow?

  MLRS na stanie to juz podejrzenie ze nasi leepsi terrorysci obstrzelowali donick w Doniecku Szpital Pedriatyczny w imie szatana unijnego.

 23. revers said

  re20
  https://dorzeczy.pl/zdrowie/317149/niedzielski-o-szostej-fali-covid-19-przygotowujemy-sie-na-najgorsze.html

  szykowac se na 6 ta kase covidowa, czy tam gudlajska 6 fale

  chcialbym zauwarzyc ze sam pfizer przygotowal 3 mld kase tylko za negatywne informacje o nowej szczepionce czy dodatkach bosterowych

 24. Tadeusz Kaktus said

  Prawo Kanoniczne stanowi:

  „Suspendowany ogólnie ab officio, a divinis lub ab ordinibus nie może godziwie udzielać sakramentów i sakramentaliów,
  jeśli wierni oto go nie proszą – zasuspendowany jak wyżej przez wyrok stwierdzający lub skazujący może udzielić tylko rozgrzeszenia zostającemu w niebezpieczeństwie śmierci, jeśli o to prosi; innych sakramentów i sakramentaliów udzielić może, jeśli nie ma innych szafarzy.”

  https://swietatradycja.wordpress.com/2022/06/25/prawo-kanoniczne-w-obronie-suspendowanych-kaplanow-tradycji-swietej/

 25. Carlos said

  re11 Admin—Fakt .

 26. PK said

  Na jego miejscu powiedziałbym, że nie mogę być w ciąży, bo mam bardzo obfite miesiączki i żeby kretynka zadająca to pytanie, koniecznie zaprotokołowała odpowiedź. I dopiero wtedy bym wyszedł. Ps. Do czego te lewackie świnie chcą doprowadzić? Rzygać się chce na samą myśl , że tak ma wyglądać Europa w bliskiej przyszłości..

 27. Piskorz said

  re 26 że tak ma wyglądać Europa w bliskiej przyszłości..””….Ale na to się zanosi. Niestety…. I pod „auspicjami” gównianej Unii skończy jak Imperium Rzymskie.

 28. Andzia said

  Wystąpienie Putina na XXV Międzynarodowym Forum Ekonomicznym w Petersburgu: https://www.youtube.com/watch?v=-ZJFuqlAd2k

 29. Piskorz said

  Z beczki innej /literatura SF/, dla tych z „G”, którzy się nią interesują. Ph. Dick
  znany miłośnikom …określany jest Dostojewskim SF. Ale nie wiem dlaczego. Przed laty czytałem jego tylko 1 książkę; zresztą dobra była.

 30. Nawała medialna anty-bezynowa ma na celu wywołanie poczucia winy i wstydu u tych, którzy jeżdżą autami z silnikami spalinowymi.

 31. Bezpartyjna said

  Re: Pan Gajowy,

  oczywiście Lucuś nic nie zawinił w całym zdarzeniu, ale gdy mąż widział jak kocurek robił ósemki między moimi nogami i ocierał się o nie to mówił – uważaj bo kiedyś się przewrócisz przez niego … no i w końcu wykrakał a , że każdy mężczyzna chce mieć w domu we wszystkim rację … ?

  ——–
  Ja, gdy moja żona ma w czymś rację, to mówię: Nooo, nie mnie się z Tobą mierzyć…
  Ona nie wie, co o tym sądzić.
  Admin

 32. revers said

  Duma Azowa

  Sojusznicy Azowa – Naziści domagają się uwolnienia Azowa podczas dzisiejszej imprezy Pride w Warszawie.

  Przy okazji, na paradzie obowiązuje zakaz używania flag rosyjskich.

  No i ma sie bezposresni zwizek lbtq z nazistami z Asowa, zarowno jrdni jak i drudzy celuja w transhumanistycznych ssloganach o wolnosci i odwracaniu znaczenia slow i znaczen.

  Innym slowem w Donbassie nie mozna mowic po rosyjsku i czytac Tolstoja, ale zabijac przez 8 lat ludnosc cywilna to tak to wolnosc sromu i napletkow, takze tych bez n…

 33. Bezpartyjna said

  „Ciekawe danie, wygląda jak chaczapuri z kuchni kaukaskiej”

  Właśnie ze dwa dni temu w programie o Kaukazie widziałam lecz tego nie kosztowałam.
  A w ogóle często jest tak, że jak o czymś myślę, mówię lub widziałam to pojawia się w tej kwestii prawie natychmiast informacja w środkach masowego przekazu. Takie swoiste myślenie życzeniowe?

 34. Bezpartyjna said

  Lucuś urodził się w gdańskiej stoczni i żył prawie 15 lat, niestety ze dwa lata przed odejściem stracił wzrok, ogólnie zaczął b. chorować smutne to było, leczenie niewiele pomagało. Ale słuch, węch, smak go nie zawodził i wyczuwał mnie na odległość a zachowania nigdy nie zmienił.

  ————-
  Nasze koty nigdy nie umierają. Odchodzą do innego wymiaru. I zawsze w jakiś sposób są z nami.
  Admin

 35. Piskorz said

  !!!. Proszę czytać o dr. Ratajczaku na WPS. !! Ważne.

 36. osoba prywatna said

  Ocean DEPTH Comparison 🌊 (3D Animation
  .https://www.youtube.com/watch?v=Q5C7sqVe2Vg

 37. gnago said

  formularze dla obu płci były od zawsze tylko w rozumnych czasach jeśli rubryczka nie mogła być pusta wpisywało się n/d. Ale wtedy niegrzeczne dzieci czy osobnicy byli bici od klapsa po razy służbowa pałką . Za ogólna aprobatą świadków. Dziś takie „nieuczesane” biurwy sa bezkarne . po jednym mordobiciu nie byłyby tak bezczelne, a usłużne wobec obywateli. Czego sobie i wam życzę

 38. osoba prywatna said

  Ach ci Ruscy. Fantastyczny występ.

 39. osoba prywatna said

  Zwierzęta i zabawki.
  .https://www.youtube.com/watch?v=9OR7KCLcJew&t=17s

 40. Bezpartyjna said

  „Nasze koty nigdy nie umierają. Odchodzą do innego wymiaru. I zawsze w jakiś sposób są z nami.”

  To prawda…
  Tak się zadumałam.

 41. Bezpartyjna said

  Sz. P. Gajowy,

  małżeństwo jak się chce aby przetrwało przez całe życie to taka wyższa szkoła jazdy no i stale trzeba politykować i je udoskonalać – wówczas da się wytrzymać – zresztą Komu ja to piszę?

  ————
  Czasami umawiamy się na randki 🙂
  Admin

 42. Bezpartyjna said

  Dawka sobotniego humoru.

  https://dakowski.pl/jedno-to-nie-mem-to-zacheta-do-donosicielstwa-pawlik-morozow-wiecznie-zywy/

 43. zen said

 44. revers said

  A tak dziala”wolnosc” banderooowska i tzw. spolecznosci miiedzynarodowej do ktorej nalezy po scyzoryku Morawieckiego szefowa pejso tuby

  🤐 Cenzura YouTube dzięki Ukrainie

  SBU i YouTube zamknęły 500 kanałów z 15 milionami widzów

  Biuro prasowe Służby Bezpieczeństwa Ukrainy SBU informuje o zwycięstwie „wolności słowa”. Prawie 500 autorów krytycznych wobec reżimu zostało usuniętych z amerykańskiej strony internetowej.

  „Na wniosek SBU zablokowano około 500 prorosyjskich kanałów na YouTube, które mają ponad 15 milionów subskrybentów. Do zablokowania skierowano 1 529 kanałów i botów Telegrama, 426 kont na Instagramie, 93 konta na Facebooku oraz 1 050 kont na TikTok” – czytamy w tekście.

 45. Adrem said

  Nie mogłem się powstrzymać.
  Cytat z dzisiejszej Bacologii.
  Może niektórym oczka otworzy na to, co i dlaczego się dzieje.

  „Najważniejsze bowiem na ten moment aby w końcu pasożyt zaczął przymierać głodem.
  Bismarck kiedyś tak proroczo o Ukrainie powiadał:
  „Potęgę Rosji można podważyć jedynie przez oderwanie od niej Ukrainy… trzeba nie tylko oderwać, ale i przeciwstawić Ukrainę Rosji. Aby to zrobić, wystarczy znaleźć i pielęgnować wśród elit zdrajców i z ich pomocą zmienić samoświadomość wielkiej części ludzi do tego stopnia, że ​​będą nienawidzić wszystkiego, co rosyjskie. Znienawidzą swój własny gatunek nie zdając sobie z tego sprawy. Wszystko inne jest kwestią czasu.”

  O Rosji natomiast tak rzekł”
  „Nie oczekuj, że gdy raz wykorzystasz słabość Rosji, otrzymasz dywidendy na zawsze. Rosjanie zawsze przychodzą po swoje pieniądze. A kiedy przyjdą – nie polegaj na podpisanych przez siebie jezuickich umowach, rzekomo usprawiedliwiających cię. Nie są warte papieru, na którym są napisane. Dlatego warto grać z Rosjanami albo uczciwie albo wcale.”
  To on stoi bezpośrednio za stworzeniem Ukrainy – Otto von Bismarck – Słowianożerca i kontynuator drang nach osten.”

 46. bryś said

  Osoba Prywatna o cyrku – praca od dzieciaka – są efekty. Jednakowoż w dzisiejszych czasach, ciężko im będzie o następców.

  https://boop.pl/rozrywka/ten-filmik-wlasnie-pobil-rekord-polubien-na-tiktoku-370-milionow-wyswietlen

  ———
  Miła dziewczynka, robi miłe miny…
  Admin

 47. Piskorz said

  !!! Zapraszamy na Najważniejsze Wydarzenie 2022 roku w Polsce.
  3 lipca 2022 Protest przed Ambasadą USA w Warszawie 12:00-14:00, oraz przed Konsulatami w Krakowie i Poznaniu.
  Wysłać to dalej !!

  ————-
  Czy to nie trochę zbyt pompatyczne z tym „Najważniejszym Wydarzeniem”?
  Przyjdzie ile osób? 50? 500?
  Admin

 48. Piskorz said

  re 47 To określenie „NW”…to z Radia bez Granic. !! ps Nie byłbym tak negatywnie nastawiony.. To info już wysłałem do ponad 10 osób.. A inni z „G” niech robią to samo.!!

 49. witra99 said

  zauważcie prosze ..budowanie na potęgę autostrad rowerowych w polinie wyrywane drzewa ziemia spędy rowerowe organizowane odgórnie cykliscici majacy wszędzie pierwszeństwo ,a wszystko to ,przygotowanie zorganizowanej akcji wyeliminowania aut z życia poloniakow,pod egida ekologi zieleniakow..cieplownikow,,zima na rowerkach hahah do pracy, szkoly…widoczne już ale czy zrozumiale dla motłoszku poliniackiego?tak ochocza rzucili sie na rowerki jak i na maski …wspomagajace oddychanie..

 50. bryś said

  Admin – to że ona to robi to pikuś. Obejrzało ją 300 000 000 osób a 30 000 000 poświęciło czas aby to polubić? Po co ćwiczyć coś i pracować nad czymś całe życie, jeśli można na głupocie innych robić majątek? Niech Pan pomyśli co robił w wieku nastu lat, co chciał robić, ile czasu spędzał nad książkami, ile poświęcał na rozmowy z innymi, ile alkoholu przelał zastanawiając się nad sensem tego świata!!! :0

  Grupę cyrkową, obejrzało 100 000 osób. Powinni rzucic to w diabły, robić słodkie minki i kasować folołersów (podążaczy?) za reklamy czy coś im tam wciskać i za tłita brać po pół milioma dolarów. I tak sie to pewnie skończy.

 51. Yagiel said

  Panie Brysiu, mama nadzieję, że nie wierzy pan w to, że tę małą obejrzało 300 mln ? Owszem mogły obejrzeć ją miliony, ale kilka – zara, jak zwykle, dopisali cwaniacy, którzy od dawna robią z ludzi 0-człowieki… (zresztą niech se , kto chce , ogląda tę ładnotkę czy torebkę Dody albo innej żony Majdana – problem nie w człowiekach rzekomo gapiących się na ! problem w ludziach wierzących, że aż tyle jest człowieków – to jest głowny cel Xazarów/ŚMOG: rozpacz ludzi myślących…)

  Że nie jest tak źle z proporcją ludzi do człowieków, świadczy i klapa FAKEdemii, i trwałość rubla Rosji: mocniejszy dziś nż przed 22 lutego ! I jest jeszcze jedno świadectwo: działalność np. Tomasza Wróblewskiego, intelektualisty-felietonisty o tyle groźniego, o ile znajdzie głupszych od siebie – ? W KL Polin on jest ktoś i wielu imponuje jego erudycja wybiórcza, długie serie cytatów wycelowane – jak 23 bm. w Rosję, a tym bardziej w Putina – w fakty: bo fakty są groźne dla Xazarów ! Np. ten, że Rosja trwa jako mocarstwo. A trwa jako mocarstwo także dlatego, że myśli dziejowo, że myśli ANALOGIAMI ! Co jest groźne dla Xazarów , a dla xazarków jest okazją do dobrze płatnego smycz/speech popisu: linka:
  .https://www.youtube.com/watch?v=jLGxazPe6L8
  Otóż felietonista-erudysta Tomasz Wróblewski boji się mądrości-z-ANALOGII i uparcie nazywa ją „historyczne resentymenty” albo „obłąkańcza nostalgia” np. Slobodana Milosevic’a, który w 1989 r. zwołał milion Serbów na 600 Rocznicę Bitwy na Kosowo Polje (Jagiełło też postarał się subtelnie mieć na nią wpływ) – i powiedział, że Nowa Bitwa o Kosowa musi się stać !
  No i stałą się inwazja NATO – na miarę strachu Xazarów przed zdolnością Europejsików do pamięci historycznej albo, co gorsza, do tożsamości dziejowej ! ANALOGIA=POWTARZALNOŚĆ W TRWAŁOŚCI to najgorszy demon w tym felietonie TM. Który kipi radością z klęski Slobodana Milosevića – taki to słowianinz zxazarka TW – oraz kipi wściekłością ze zwycięstw Purina/Kremla…

  Kończy ten feliton TW nadzieją czy groźbą, że wojna – w głowach – dopiero się zaczyna: gdy wojna militarna jest rozstrzygnięta (choć nie dla TW, który ma nadzieję na jeszcze lepsze uzbbrojenie od Xazarów z Londyn czy Waszyngton dla xazarków na Ukrainie), wojna ekonomiczna kładziemplackiem UE/Zachód przed rosyjskimi nie-dostawami
  TW wychwala ,jak mówi, Polskę za gotowość przejścia od roli popychła niemiecko-rosyjskiego do roli Centrum Europy z pomoca Londynu i… Jasne, Polska TW okaże się Największym Beneficjentem tej Wojny – najlepiej na gruzach Kremla…
  Co prawda Xazarom i xazarkom Zachodu nieco za wcześnie cieszyć się z tego zwycięstwa nad Milisevićem i Putinem, ALe
  bardzo pora łączyć się w mentalnym oporze wobec złej nostalgii Słowian, wobec dziejowej Tożsamości –
  z nią wojnę zapowiedział oto WT i… poszedł na wakacyjny urlop ! Tak, on to powiedział osobiście: idę na urlop w tygodnie najgorętszej bitwy ekonomiczno-mentalnej (bo militarna już rozstrzygnięta). Znaczy zasiał xazarskie ziarno pogardy dla Słowian Tożsamych przez Wieki (Aleksander Newski, Kosovo PoLje, Grunwald – zwracam uwagę: przeurlopuje Rocznicę Grunwald, by wtedy… !) i poszedł na urlop. Spoko Maroko ! Wiemy, co to za „urlop”: udał się na szkolenie xazarskie, jak być tubą wojny mentalnej Xazarów ze Słowianami Tożsamymi… Tyle.

  I jeszcze głos z komentarzy: wart przytoczenia:
  „Panie Redaktorze, tu pytanie polega raczej na tym, czy finansowy Zachód ze swoim dolarem, bitcoinem, brendami i końcową marżą będzie mógł dalej zjadać na przystawkę Wschód, który daje energię, paliwo i surowce, a ten dalszy Wschód także gadżety, pracę i miejsce do śmiecenia. Gdy Zachodniej Europie zrobi się zimno i ciemno tej jesieni, być może równowaga światowa okaże się inna, a wyliczanie, że PKB Rosji wynosi tyle co Włoch będzie jawić się jako nie do końca trafione.”
  Właśnie: gdy jesienią zrobi się zimno i ciemno UE/Zachodowi, wtedy pojawi się TW i „oświeci+ogrzeje” 😉 Ano zobaczymy.
  Toż to taki wyerudytowany Słowianin, że aż Europejsik całą gębą.
  Sam nie wie, z kim tożsamy ? TW nie musi – podpisał się w ciemno…

 52. Anucha said

  @49
  Trzeba będzie wynieść z komórki i odkurzyć sprzęt.
  Pedały pod buty i nie zapominać o pompce ( używać jak Królak)

 53. kampaniolo said

  Pamięta Pan widzę Królaka jak na stadionie dziesięciolecia Szur przytrzymał go za siodełko i dostał w łeb pompką zaraz przy wjeździe do wlotowej bramki. Tiwi przez pomyłkę wyraźnie pokazało.

 54. bryś said

  Yagiel – ma Pan kontakt z młodzieżą. Proszę popytać i popotpatrywać. Jest źle, a będzie jeeszcze gorzej.

  Coś z innej beczki:

 55. Piskorz said

  !!!! 1. W 2001 roku rządowe przejęcie mediów skonfiskowało stacje telewizyjne, które wcześniej należały do ​​marionetek Rotszylda. To właśnie te posunięcia Putina z początku marca 2000 roku doprowadziły do ​​rozwiązania kontroli Rotszylda nad Rosją.
  2. W ten sposób Putin wypowiedział wojnę najpotężniejszym rodzinom na świecie. Od tego momentu między Putinem a obiema rodzinami miała się rozpocząć walka. Putin przeżył wiele zamachów na swoje życie przez te dwie sieci władzy. Odkąd Putin aresztował Chordołowskiego w 2003 roku, Kreml oddał machiny kontroli gospodarczej z powrotem w ręce państwa.
  3.Po plądrowaniu Rosji przez Wall Street w Londynie przez siatki dwóch rodzin, mądrzejszy i bardziej trzeźwy od swojego poprzednika Putin ostrożnie wyłonił się jako dynamiczna siła nacjonalistyczna oddana odbudowie Rosji. wszystkie aspekty tej samej amerykańskiej strategii geopolitycznej: wielka strategia mająca na celu raz na zawsze zdekonstruować Rosję jako potencjalnego rywala dla jednej hegemonii supermocarstw USA.
  Znalezione na globalne.info /!!/

 56. Yagiel said

  AD Bryś@54 – mam; tak, jest źle. Niemniej uczę patrzenia spoza klatki xazarskiej dla czyżyków (Krasicki) i wymagam – co prawda nie na stopnie. Zależy mi na zrozumieniu.
  I patrz pan, panie Brysiu, der.onet. wygląda na trzeźwiejącego – ?
  Wie Pan, co oni heute napisali ? Że G7 to 770 mln ludzi, gdy BRICS to co najmniej 3 miliardy i że tendencja jest, że to BRICSowi przyrasta zwolenników, obserwatorów, kandydatów 🙂 linka:
  . https://www.onet.pl/informacje/onetwiadomosci/wiatr-zmienil-kierunek-putin-zyskuje-przyjaciol-rosnie-potezny-sojusz/q21e3yc,79cfc278
  ja cie ! piszą po polsku, że Wiatr na Świecie zmienił kierunek ! No jeśli Niemce to piszą – was wird morgen sein ?
  Zacytowali Xi – zacytowali! – że NATO/Zachód to XX w.(skończany właśnie na Ukrainie) – gdy BRICS to XXI wiek, który oto się zaczął (jak wiek XIX zaczął się kończyć wraz z I WŚw’1914, choć raczej katastrofą TITANICa…).
  No i tera/jetzt haben die Leute ein Dilemma… die Leute, nie człowieki/kleinpersonen; człowieki nie mają di-lematu, bo mają klatkę wygodną i patrzą na nią z właściwej im strony: od środka. Aber jak to ? der.onet. uchyla xazarską klatkę ?
  Zawsze była uchylona – Kosmiczne oder boskie Prawo Prawdy, któremu i Xazarzy podlegają jak podlegali, temu swej klatki dla człowieków nie domykają, jak nie domykali… A teraz Niemcy w klatce cytują Xi ! Wieje Wiatr XXI 😉

 57. Yagiel said

  jak to jednak nie wolno polegać na xazarskim dodawaniu, że BRICS to ponad 3 mldry.
  Chiny + Indie to >3 miliardy + Brazylia to > 3,3 mlrda + Rosja to niemal 3,5 + RPA to na pewno ponad 3.5 mlrda
  am dodać jeszcze realnie Arabów, Afrykanów … liczyłem już to ze 3 miesiące temu: realnie wychodzi co najmniej 5 miliardów po stronie Rosji/BRICS… Biorąc pod uwagę klientelę/pajace xazarskie na całym politycznym Globie, uzbiera się ok. 1 miliard Xazarów i xazarków razem – co i tak daje proporcję 1: 5
  tak że no – !

 58. osoba prywatna said

  Problemy amerykańskiej demografii…
  https://www.kontrowersje.net/problemy-amerykanskiej-demografii/

 59. Carlos said

  Plan rządu USA dotyczący podziału Rosji na małe państwa

  Paul Craig Roberts

  Jens Stoltenberg, marionetka Waszyngtonu, mówi, że „negocjacje pokojowe”, a nie zwycięstwo Rosji, zakończą konflikt na Ukrainie. Stoltenberg liczy więc na to, że Kreml, którego przywódcy powiedzieli, że już nigdy więcej nie zaufają Zachodowi, ponownie usiądzie z Zachodem i ponownie zgodzi się na kolejne bezwartościowe porozumienie. Biorąc pod uwagę trudności Kremla z zaakceptowaniem rzeczywistości, sądzę, że jest to możliwe.

  Z drugiej strony, być może ktoś na Kremlu w końcu przeczytał Doktrynę Wolfowitza. Jeśli nie, to może ktoś na Kremlu widział, jak Komisja ds. Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie rządu USA rozbiła Rosję na zbiór niezależnych, małych państw. https://niccolo.substack.com/p/delusion

  Jak to zrobić? Podbój militarny? Kolorowa rewolucja oparta na latach finansowanych przez USA organizacji pozarządowych działających w Rosji? Dyskredytowanie Putina i jego rządu?

  KBWE nie mówi, ale trzeba to zrobić, bo ze względów „moralnych i strategicznych” trzeba rozbić Rosję na mniejsze państwa.

  Kiedy ludzie gwiżdżący obok cmentarza zapewniają sobie, że konflikt na Ukrainie nie rozszerzy się i że wojna nuklearna jest niemożliwa, ponieważ kraje nie popełniają samobójstw, ignorują ogromną rolę iluzji, która działa na całym Zachodzie, zapewniając amerykańską hegemonię. Stany Zjednoczone nie tylko rozwalą Rosję na małe państwa, ale także, według Rady Bezpieczeństwa Narodowego USA, „Zełenski będzie mógł określić, jak wygląda zwycięstwo” i „kiedy zostaną spełnione warunki do budowy pokoju”. ”. https://www.rt.com/news/557821-kirby-us-zelensky-victory/

  Wojna już się rozszerzyła, a kraje USA i NATO zostały wyznaczone przez Kreml jako bojownicy za dostarczanie Ukrainie broni i wywiadu wojskowego. Wojna została rozszerzona do tego stopnia, że ​​Litwa obecnie uniemożliwia Rosji zaopatrywanie Kaliningradu, części Rosji, oraz przez zamierzoną ekspansję NATO do Finlandii, co znacznie wydłuża obecność NATO na granicach Rosji. Ludzie mogą się oszukiwać, że to nie rozszerza konfliktu, ale zapominają, że konflikt ma swoje źródło w odmowie uznania przez Zachód uzasadnionych obaw Rosji o bezpieczeństwo. Teraz Zachód znacznie rozszerzył obszar zainteresowania Rosji.

  Mój własny pogląd, by powtórzyć, jest taki, że połączenie zachodniego złudzenia z Kremlowi tolerowaniem prowokacji i wiarą w wartość negocjacji, takich jak 8 lat, które Kreml zmarnował na porozumienie mińskie, główną przyczynę rosyjskich ofiar dzisiaj w Ukraina gwarantuje wojnę. Nie może być innego wyniku.

  Jeśli Rosja po raz kolejny ulegnie zaufaniu w negocjacjach i zawrze układ z Ukrainą, umowa nie zostanie utrzymana bardziej niż porozumienie mińskie, zobowiązanie USA do nierozszerzania NATO do granic Rosji oraz porozumienia o ograniczeniu zbrojeń wypracowane w dekady, wszystkie porzucone przez Waszyngton.

  Jedynym rezultatem wynegocjowanego porozumienia będzie to, że po raz kolejny Rosja da swoim wrogom więcej czasu na demonizowanie Rosji, przygotowywanie większej liczby prowokacji i wzmacnianie ich zdolności militarnych.

  Jak powiedziałem, jedyną rzeczą, która może zapobiec szerokiej wojnie, jest silna rosyjska stopa, która zadaje kłam przekonaniu rządu USA, jak niedawno stwierdził Departament Stanu, że rosyjskie czerwone linie są jedynie „wybuchami”.

  Zachód jest tak zwiedziony, że Rosji nie traktuje się poważnie. Nawet maleńka, nieznacząca Litwa nie boi się Rosji. Nawet kraje silnie uzależnione od rosyjskiej energii wielokrotnie wbijają palce w oczy Rosji. Ile więcej może znieść Rosja? To sytuacja bardzo dojrzała do wielkiej wojny.

 60. ! said

  Dziś w mojej parafii na Mszy św. odpustowej wychwalanie igi świątek i lewandowskiego, podteksty w modlitwach przeciw Rosji i za Ukrainę. Masakra…

 61. Kwal said

  Piskorz said
  2022-06-26 (Niedziela) @ 08:22:03
  !!! Zapraszamy na Najważniejsze Wydarzenie 2022 roku w Polsce.
  3 lipca 2022 Protest przed Ambasadą USA w Warszawie 12:00-14:00, oraz przed Konsulatami w Krakowie i Poznaniu.
  Wysłać to dalej !!
  Ad.47. Proszę napisać czego dotyczy protest i o której godzinie. Ja w Krakowie się wybiorę

  ———-
  Chodzi o bardzo ambitny protest – POLSKA NIE BĘDZIE KOLONIĄ USA.

  Polska już nią jest.
  Jest zresztą pachołkiem każdego państwa, któremu się zechce Polskę sponiewierać i wykorzystać.
  Admin

 62. Listwa said

  ad 61

 63. Piskorz said

  Z beczki innej /literatura/; przez przypadek wpadłem na nazwisko Serba Pavic. Okazało się, że jest autorem książki „Chazarski słownik”. Książka ta jest w Wlk Enc. w rubryce Najbardziej znane dzieła literatury światowej .
  Reszta z Wiki
  Słownik chazarski (pełny tytuł: Słownik chazarski: Powieść-leksykon w stu tysiącach słów, serb. Хазарски речник lub Hazarski rečnik) – powieść autorstwa serbskiego pisarza Milorada Pavicia, wydana w 1984.

  Słownik chazarski to debiutancka powieść Pavicia. Nazywana jest także powieścią-leksykonem. Składają się na nią dwa tomy – egzemplarz męski i żeński, jednak ich treść różni się jedynie jednym akapitem. Akapit ten został wydrukowany kursywą na stronie 267 pierwszego polskiego wydania (tCHu, Warszawa 1993) oraz na stronie 273 w wydaniu drugim (tCHu, Warszawa 2004). Słownik chazarski nie ma linearnej fabuły, ani jednolitego czasu akcji. Centralnym wydarzeniem przedstawionym w książce jest dokonana na przełomie VIII i IX wieku konwersja elity Chazarów na judaizm./ sic!!!/ Poprzedzić ją miała dysputa, w której swe racje ogłosili przedstawiciele chrześcijaństwa, islamu i judaizmu.

 64. Piskorz said

  re 59 trzeba rozbić Rosję na mniejsze państwa.”” Pisałem tu o tym !! 2 okręgi na zachód od Uralu i 1 na wschód od Uralu. Tam gdzie to czytałem /?/ nie było żadnej innej opcji !

 65. Listwa said

 66. Bezpartyjna said

  P. Piskorz,

  byłam bodajże 4 lata temu pod tą psią budą, chodziło o just …. Na moje oko przybyło ca 20 tys. osób (żenada) a z naszej miejscowości … słownie dwie (jeszcze większa żenada) – ja starsza pani oraz mężczyzna około 30-tki, rozpoznałam go – bowiem tak jak ja trzymał w ręku flagę.Nawet wymieniliśmy się krytycznymi uwagami na temat frekwencji.

  Jeżeli los Polski i Polaków zależy od dwóch osób to ja nawet gotowa jestem wybrać się na biegun południowy (w domyśle – hell), byleby z sukcesem.
  A na marginesie tak zapytam, czy Pan się tam wybiera?

 67. Marek said

  NIKITA MICHAŁKOW. ZNISZCZENIE ROSJI – NIKT NIE POMYŚLAŁ O TYM, BY UKRYĆ PLAN
  Nikita Michałkow, nawiązując do swojego przemówienia o przepaści, w której miała pogrążyć się Rosja, przypomniał, jak skonstruowany został wielki plan zniszczenia Rosjan.

  W programie telewizji Besogon zatytułowanym „Krwawa wolność Europy” zespół reżysera Nikity Michałkowa mówił o znanej tezie naszych zachodnich przeciwników, według której nowy porządek świata należy budować przeciwko Rosji i kosztem naszego kraju.

  Główny cytat przypisywano zagorzałemu rusofobowi Zbigniewowi Brzezińskiemu: „Nowy porządek świata pod hegemonią USA jest tworzony przeciwko Rosji, kosztem Rosji i na jej gruzach”. Powiedzieliśmy już, że historia tych słów jest tajemnicą owianą mrokiem. Według jednej z wersji zostały one wypowiedziane pod koniec lat 90. w obwodzie lwowskim, gdzie Brzeziński przebywał z wizytą. Zdanie to zostało powtórzone przez Jurija Kiryłłowa, lwowskiego dziennikarza i ukraińskiego wojskowego. Minęło nieco ponad 10 lat i jesteśmy świadkami, jak prawda utrwaliła się w świadomości Ukraińców. Nawet jeśli Brzeziński nie mówił o „wraku Rosji”, to zbiorowy Zachód pracował nad tym właśnie trendem przez wszystkie te lata, jak zauważył Nikita Michałkow, cytując zarówno przeszłość, jak i teraźniejszość.

  W swoim przemówieniu podczas ceremonii wręczenia nagród na Kremlu Nikita Michałkow powiedział, odnosząc się do prezydenta Rosji Władimira Putina:

  Wiesz, Władimirze Władimirowiczu, chciałem też powiedzieć, że jesteś bardzo irytujący dla naszych, jak ich nazywają, zachodnich partnerów. Irytujesz również tych, którzy jeszcze 20 lat temu myśleli, że posłuszny, ustępliwy urzędnik przybył na Kreml, aby spełniać życzenia innych. Bóg sprawił, że nie mieli racji. Ze skraju przepaści przez 20 lat Rosja wyszła i doszła do miejsca, w którym jest dzisiaj.

  Tak więc otchłań, z której wyprowadzono Rosję, to utrata suwerenności. Nasi przeciwnicy doskonale rozumieją, że nie ma sposobu na zwycięstwo militarne. Jedynym sposobem na zniszczenie Rosji jest zniszczenie jej od wewnątrz. W latach 90. podjęto udaną próbę. Przecież już wtedy prezydent Rosji Borys Jelcyn w swoim przemówieniu błogosławił Amerykę, podczas gdy na naród rosyjski narzekał. Również na poziomie lokalnym zachodziły procesy dezintegracji:

  Przypomnijmy sobie, jak Eduard Rossel, gubernator obwodu swierdłowskiego na początku lat 90. ubiegłego wieku, próbował kiedyś utworzyć republikę uralską. Wymyślił nawet walutę Uralu” – powiedział Nikita Michałkow.

  A propos, dziś na Uralu też nie jest spokojnie. Centrum Jelcyna, w którym w zeszłym tygodniu rozpoczęto kontrolę ekstremizmu, odgrywa swoją rolę w tym rozkładzie.

  https://tsargrad.tv/news/nikita-mihalkov-unichtozhenie-rossii-nikto-i-ne-dumal-skryvat-plan_573458

 68. Listwa said

  Wizna

 69. Listwa said

 70. Listwa said

 71. Yagiel said

  Na te upały – wakacyjne dla mnie – zmieniam ramówkę dnia 😉 działam rowerowo między 6 a 10 (poranki są takie piękne!) oraz po 17 we dwoje… Nie tylko rowerowo, zewnątrz domowo w ogóle. więc i teraz odładam na po 10 dosłuchanie rozmowy w DieńTB Igora Szyszkina z prof. filozofii Władimirem Kuznieczewskim – drugiej ich rozmowy ! Pierwsza wywołała była znaczący odzew głównie z powodu tezy Kuznieczewskiego o na wiek XXI Wielkości dwóch państw i narodów: Rosji i USA. Na wiek XXI, nie na miniony wiek XX… Podobno wzniosła się fala zdumienia, że co: może jeszcze przyjaźnić się mamy, gdy Amerykanie dozbrajają Ukrainę ?! Mnie zdumiewa to, że i na XXI wiek Wielkość nie tylko Rosji – USA także ! Podrażniony – zaciekawiony…
  Szyszkin poprosił rozmówcę o rozwinięcie/objaśnienie głośnej tezy – na co profesor przystał. I w pierwszych kilku minutach wspomniał swą rozmowę: 68 rok: z Brzezinskim, który powiedział wtedy, że Rosja nie będzie w przyjaźni z USA, ale gdy wojna z Chinami rozgorzeje, to właśnie USA pomogą Rosji… W tym momencie mamy, ja myślę, esencję judzenia xazarskiego, z czego profesor – wygląda na to – w miarę lat zdał sobie sprawę… Ciekawe czy w miarę tej rozmowy wyrazi to ?
  Dla mnie jak USA są tylko narzędziem/killer’em globalnym Xazarów, tak Niemcy/RFN jest USA’manskim killer’em na Europę, która – uwaga – utrzymywana jest w stanie nienawiści do Rosji ! (Pewnie dlatego, że Rosja nie jest czyjimś killer’em)
  Profesor podparł się – co do osobności Rosji i Europy – Piotrem Wielkim, Dostojewskim,Alexis’em De Tocquewill oraz (xazarską) obrożą na Niemców po II WŚW, tj. „Kancler Act”, który to dokument pierwszy podpisał 31 maja 1949 r. (a nie raz jeden) Konrad Adenauer, a ostatnio podpisał Olaf Scholz: podpisał w części znanej szerzej i zapewne nieznanej też… Czy o tej drugiej też coś powie profesor ?
  No więc NIENAWIŚĆ między Europą-pacynką Xazarów a Rosją została wstępnie objaśniona jako kontekst zachowania Europy, zwłaszcza Niemiec/RFN (federalność prof podkreślił zapewne nie bez powodu) wobec specjalnej operacji militarnej Rosji na Ukrainie… I nie zejdziemy się już – zawyrokował profesor.
  Tyle zapiski z pierwszych 20 minut wypowiedzi-dopowiedzi profesora – reszty dosłucham po 10 🙂

  Lato/ranki przepiękne tego lata ! gęsi
  spokojnie się pasą i zające spokojnie
  i zioło dla ciemnego ludu spoko rośnie
  przy kukurydzy tłum-zieleńsze konopie
  jeszcze wyższe (z 1.2m) – popyt już-i-większy!
  Ktoś sieje konopie – jemioły nikt nie zżyna…
  Ktoś sieje wrogość, która ja piedrolę.
  Ktoś lubi żar – w cieniu morwy zrywam
  cigędź morwy i jej czarna krew wolę…
  Ach! linka Szyszkin-Kuznieczewskij „Мы „сходили” в Европу и теперь возвращаемся обратно. Станет ли разрыв окончательным?” :
  .https://www.youtube.com/watch?v=2zySXh8GNzs

 72. Piskorz said

  re 66…czy Pan się tam wybiera?”” A pewnie, że tak. Tylko ewentualny wcześniej planowany wyjazd może to zmienić !!

 73. Piskorz said

  re 67 rusofobowi Zbigniewowi Brzezińskiemu: „Nowy porządek świata pod hegemonią USA jest tworzony przeciwko Rosji, kosztem Rosji i na jej gruzach”….Pisałem tu o tym !! Tego Brzezińskiego niech piekło pochłonie !!

 74. Piskorz said

  re 61 Panie Kwal, to bez znaczenia czego dotyczy protest. Warto przyjść nawet po to, aby zrobić to co ten Czech, który usmanom pokazał goły tyłek .

 75. Boydar said

  Szybko zauważyli w der Onet, że zmienił 🙂

  https://www.onet.pl/informacje/onetwiadomosci/wiatr-zmienil-kierunek-putin-zyskuje-przyjaciol-rosnie-potezny-sojusz/q21e3yc,79cfc278

 76. Kura domowa said

  Identyczne danie jak z obrazka mają Turcy. Tam nazywa się pide.

 77. lewarek.pl said

  Rzeź wołyńską mamy wybaczyć i zapomnieć. Tak uważa Kaczyński.

  Jarosław Kaczyński na spotkaniu w Toruniu proponował, by „zapomnieć” i „wybaczyć” „więcej niż trudne” fragmenty polsko-ukraińskiej historii. Zmienił zdanie, gdy zwrócono mu uwagę z sali.
  „Idziemy teraz dobrą drogą. Drogą, która pozwoli nam naprawdę zapomnieć, wybaczyć, zrobić to, do czego są zobowiązani chrześcijanie” – kontynuował Jarosław Kaczyński. W tym momencie prezes PiS odniósł się do głosu z sali. „Ktoś tutaj zwrócił uwagę, że nie należy zapominać. No może rzeczywiście nie mam racji, może zapominać nie należy. Ale wybaczyć należy” – mówił.
  Przypomnijmy, że w 2017 roku Jarosław Kaczyński mówił, że „nie możemy przez lata zgadzać się, by na Ukrainie budowano kult ludzi, którzy wobec Polaków dopuścili się ludobójstwa”. Twierdził, że powiedział ówczesnemu prezydentowi Ukrainy Petrowi Poroszence, że „z Banderą to oni do Europy nie wejdą”.

  Pojawiające się ostatnio w przestrzeni publicznej doniesienia sugerują, że linia prezentowana przez prezesa PiS w 2017 roku jest już nieaktualna. 17 czerwca były dyplomata Witold Jurasz napisał na portalu Onet, powołując się na swoje źródła, że polskie władze zdecydowały, „żeby w relacjach z Ukrainą wyciszyć spór o gloryfikację Stepana Bandery”. Według niego teraz Polska miałaby „ograniczyć się do sprzeciwu wobec kultu dowódców Ukraińskiej Powstańczej Armii odpowiedzialnych za mordowanie Polaków – Romana Szuchewycza oraz Dmytra Klaczkiwskiego. Kilka dni temu dziennikarz Łukasz Warzecha poinformował na Twitterze, że był na zamkniętym spotkaniu, na którym „ważny funkcjonariusz rządowych mediów oznajmił, że zainteresowanie Wołyniem jest w istocie marginalne i jest tylko sztucznie nadymane +w określonym celu+”. „Gdybym przy tym nie był, to bym nie uwierzył. Tak to było bezczelne” – komentował Warzecha.

  https://kresy.pl/wydarzenia/polska/kaczynski-upomniany-po-tym-jak-proponowal-by-zapomniec-i-wybaczyc-wolyn-video/

 78. ! said

  Patrzcie na to:

  https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=pfbid02HRcGxake6JK3YsaJkjp5tC1H4q7bkzAbohhHnBsw8BfAkLHaiMxZVmLpJt4Mekuul&id=110653181492116&m_entstream_source=timeline&anchor_composer=false

  https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=pfbid02K1fzfRzei58MQB1MHdEz22DUBWwsW187QSgEACTXAuFtd3Lw5BhduKDzue8SVyCol&id=110653181492116&m_entstream_source=timeline&anchor_composer=false

  I tak jest w całej Polsce. Całej! Na spottetach wielu miast tak piszą.

 79. Boydar said

  Panie Lewarku, jednakowoż, dzięki tej bulwersującej „wypowiedzi” ktoś z młodsiejszych zada sobie (a może i innemu komuś) fundamentalne pytanie – „a co to była za rzeź i kto kogo zarżnął”. I nie jest to fakt (future simple) bez znaczenia.

  Jeden stary mądry ubek zacytował (razy wiele) w swej książce takie twierdzenie – „rzeczy nie nazwane nie istnieją”.

 80. Yagiel said

  Hm, dodaję 2 część wypowiedzi dra (nie prof.) Kuznieczewskiego dla DieńTB/Igora Szyszkina
  choć część 1 poszła w „długie czytanie”…
  Otóż – jak miałem nadzieję po 20 min. wykłądu – dr Kuznieczewski dotarł do Xazarów: od 32/33 min. mówi o nich „Głubinnoje Gosudarstwo CSzA/FED” ! Władające tajnie USA od 1913 r. – likwidujące przeciwników wewnątrz USA i zewnątrz…
  Wg dra – który opiera się na utajnionym wywiadzie, udzielonym przez G. Bush Starszego, gdy przekonał się, że przeciw Clinton’owi, tj. Hillary, tj. FED/GG/Xazarom nie ma szans (udzielił i zablokował publikację, by nie być następnym zabitym po F.D.Roosevelt, J. Kennedy…) – Głub.Gosud. jest realnym władcą USA i większości Globu/Ziemi.
  Dr filozofii nie obawia się być zabity przez GG/Xazarów i mówi jasno, że wojna/operacja specjalna dexazaryzacji Ukrainy jest końcem Głub.Gosud. Przyczyna jest ta, że jak ostrzegł FEDowców dawno już – po roku-dwóch włądzy Putina – AMERICAN OBSERVER: znalazł się przywódca POZA ZASIĘGIEM FED/GG/Xazarów: Putin !

  Putinowi/Kremlowi USA są niezbędne (choćby ze wzgl. na Kitaj), wszelako Trump’USA, nie Biden/Xazar’USA. I dr K. zapowiada,ze zmiana warty w USA już następuje: może wróci Trump-antyXazar, a może wyrosło przy nim młodsze pokolenie gotowe wziąć w swą rękę nie tylko drukowanie dolarów – nie wypuszczając z drugiej broni! – ale i przestrzeganie Konstytucji sprzed… Xazarów-killer’ów w USA, tj. sprzed wojny wewnętrznej: gdzie dwóch się bije…

  No i jestem zadowolony, że mój wczesny domysł potwierdził się całością analizy dra: a końcówka jego wypowiedzi to uśmiechnięta pewność co do wykańczania Głub.Gos teraz na Ukrainie oraz pozostawania Putina/Kremla poza zasięgiem tegoż GG – oby jak najdłużej. Wg AO, którego artykuł nie został przetłumaczony na rosyjski – to powiedział Kuznieczewskij, a Szyszkin nie zaprzeczył – a minęło 20 lat odkąd amerykańscy spece określili Putina jako probably the Best President Rosja EVER …
  Czy Xazarzy/GG to zlekceważyli byli, czy nie dali rady utrącić/zabić Putina – dr filozofii jest pewny, że Putin/Kreml operację spaecjalną anty-xazarską wygra do siem’tiabria/września br., no może miesiąc później; że to koniec Xazarów/GG w ogóle; że z-de-toxyk’owane USA okażą się Wielkim Partnerem Rosji w XXI w.

  Oczywiście nie zawiodłem się też na red. Szyszkinie, który przytomnie spytał Gościa: A co z Kitajem ?
  Na co z ułybkoj takuju Gość odpowiedział, że Chiny… 😉

  ps/ mam nadzieję, że np. do godz. 17 będę mógł zerknąć Tu na obie części wiadomości o wywodzie dra Kuznieczewskiego, a Gajówkowicze będą mogli dosłuchać rozmowy do ciekawego! końca… linki:
  .https://www.youtube.com/watch?v=2zySXh8GNzs

 81. Piskorz said

  !!! „Po tym jak jeden z Ukraińców siekierą zabił Niemca, Niemcy zawiesili na swoich domach plakaty z napisem „Weź swoją siekierę i sp…j stąd”.
  .https://twitter.com/MarekMa88061202/status/1540748931629318145
  Ze str. WPS

 82. Piskorz said

  !!! Złapał Tatar Tatarzyna,a Tatarzyn za …jaja trzyma..!
  https://pbs.twimg.com/media/FV7rnwfUEAE191W?format=jpg
  I tak dalej trzymać, Rosjo !!

 83. Piskorz said

  Z beczki innej /z programu do nauki ang./ 6 minutes English ;
  In the same year that Hitler invaded Poland, two Jewish scientists exiled from Nazi Germany – Rudolf Peierls, and Otto Frish – first realised uranium’s power as a weapon of war””. Listen as Professor Frank Close takes up the story for BBC Radio 4 programme, In Our Time:
  Tych nazwisk nigdy nie znałem !!

 84. Piskorz said

  !!! Tego na 100% nie puszczą, ale Admin zobaczy.!!Ali Baba sagt:
  Dein Kommentar wartet auf Freischaltung.
  27. Juni 2022 um 12:22 Uhr

  und an den meisten Flughäfen herrscht Chaos – wegen Personalmangels.““
  Die Hilfe kann aus der Ukraine kommen…
  https://bacologia.files.wordpress.com/2022/05/duch-kijowa.jpg?w=460&zoom=2

 85. Ad 79.

  Jeden stary mądry ubek zacytował (razy wiele) w swej książce takie twierdzenie – „rzeczy nie nazwane nie istnieją”.

  Proszę niech pan poda tytuł książki…

 86. Boydar said

  „… weź swoją siekierę i sp…j stąd …” – dzisiejsi „Niemcy”

  Kiedyś przyjechałoby Gestapo … 🙂

  Nie, nie tęsknię z wujkiem Adolfem, chociaż malował ładnie.

 87. Boydar said

  .https://doci.pl/mek4/nienacki-zbigniew-dagome-iudex-3-jadago-wadca+fxmn581

  to trzeci tom ale przedtem są jeszcze dwa; polecam szczerze

 88. ! said

  Boydar @

  Pewnie, że ładnie:

  A prawie 30 lat później nazwał Pana Jezusa synem żydowskiej prostytutki i rzymskiego legionisty. Nic nowego nie wymyślił. Takie same bzdury mają uny w talmudzie.

  Prawda taka, że to był wnuk rotschilda i pochodził z plemienia Durina jak i prezes PiS, premier Najjaśniejszej, lewandowski, iga świątek czy inna nowakowska.

 89. Boydar said

  „… zęby są zaprojektowane tak, aby były odporne chemicznie i fizycznie …”

  https://geekweek.interia.pl/nauka/news-prehistoryczne-olbrzymie-rekiny-staly-na-szczycie-lancucha-p,nId,6111573

  Ma pan rację, tak właśnie są zaprojektowane, profesorze Sigman

 90. Boydar said

  Nie przypuszczam, Panie Wykrzyknik. Natomiast rzeczywiście, tak powiedział agent miajsix, który wujka podmienił. Wujek Adolf potrzebny był tylko do zalegendowania tego drugiego. Kiedy führerowi III Rzeszy przypisano rolę, wujek już gnił w głębokim dole.

  Nie trzeba tak bezkrytycznie wierzyć we wszystko co piszą …

 91. Boydar said

  https://wydarzenia.interia.pl/kraj/news-sondaz-42-proc-polakow-nie-ma-zadnego-autorytetu,nId,6119638

  „ktoś” nad tym ciężko pracował przez całe tysiąclecie
  albo
  sondaż nie obejmował Polaków.

  Co wielce prawdopodobne, bo przecież Polaków już nie ma.
  —-

  Ciekawi mnie bardzo, jakie Autorytety wskazaliby czytelnicy/komentatorzy Gajówki. Ale z ostrożności procesowej nie zapytam 🙂

 92. Piskorz said

  re 87 P. Boydar….to b.ciekawe,co pan pisze. !! Gdzieś o tym słyszałem/czytałem ale nic więcej nie wiem/pamiętam. Tak mogło być..

 93. Bezpartyjna said

  Re: 72
  „A pewnie, że tak.” O taka konkretna i zdecydowana odpowiedź, podoba mi się.
  ============
  Ad. 76
  „Tam nazywa się pide.” Smaczne to jest?🍩
  ==============

  P. Boydarze,
  mam pytanie (całkiem poważne) może z Pańskiej dziedziny? Pozatym na wielu rzeczach Pan się zna. Otóż zakładają w uliczce światłowód, wiem że plusem tego jest szybkość, lecz do takich nowinek podchodzę niczym pies do jeża, więc czy warto w cuś takiego w ogóle wchodzić? Jakie są plusy i minusy? Żadnych telekonferencji nie przeprowadzam a jeżeli przesyłam pliki to skromniusie.
  Czy komputer (laptop, tablet) musi być odpowiednio dostosowany?

  Będę wdzięczna za odpowiedź i może inni wypowiedzą się też.

 94. Boydar said

  „… znana jest anegdota, według której Putin gonił szczury z kijem …”

  https://wiadomosci.wp.pl/trudne-dziecinstwo-putina-byl-podstepny-i-problematyczny-6784340839819840a

  W sumie, to nic się nie zmienił, tylko kij złapał większy

 95. Sebastian said

  Akcja Wisła. Jak Polacy pokonali Banderę

  75 lat temu siły Wojska Polskiego rozpoczęły akcję Wisła w celu pokonania sił OUN-UPA i wysiedlenia ludności wschodniosłowiańskiej z południowo-wschodnich regionów PRL na tereny północne i zachodnie, które wcześniej były częścią Niemiec.

  W ten sposób władze polskie podważyły ​​zaplecze społeczno-gospodarcze działających na terenie Polski ukraińskich nacjonalistów z OUN-UPA. Działanie władz polskich było skuteczne. Do 1947 r. Polacy zdołali zlikwidować na swoim terenie ukraińskie bandyckie, nacjonalistyczne podziemie. Uratowało to tysiące istnień, zarówno Polaków, jak i Galicjan, Łemków (Rusinów) i innych Słowian. Pokój zawitał do Polski.

  Akcja „Wisła”

  W marcu 1947 r. władze polskie zaproponowały Radzie Ministrów Ukraińskiej SRR przyjęcie nowych osadników z Polski. Rząd Ukraińskiej SRR, biorąc pod uwagę fakt, że „głównie ludność ukraińska zarażona bandytyzmem” pozostała w Polsce, zrezygnował z tego pomysłu.

  W tym samym czasie władze polskie rozpoczęły przygotowywanie operacji zniszczenia band UPA, które nie były objęte amnestią z 1947 r. „ze względu na faszystowski charakter i zbrodnicze metody walki wzorowane na hitlerowskich wzorach”. Polskie oddziały zakończyły działania mające na celu stłumienie polskiego podziemia nacjonalistycznego i mogły poważnie zmierzyć się z Banderą.

  28 marca banderowcy zdołali urządzić zasadzkę i zabić jednego z założycieli Wojska Polskiego, generała pułkownika Armii Czerwonej, wiceministra obrony, dowódcę operacji przeciwko UPA Karola Świerczewskiego. Był zagorzałym zwolennikiem Rosji, która walczyła za nasz kraj najpierw w armii carskiej, potem w Czerwonej Gwardii i Armii Czerwonej, walczyła z nazistami w Hiszpanii i z nazistami w bitwie pod Moskwą. Na bankiecie na cześć Parady Zwycięstwa Stalin wzniósł toast na cześć Swierczewskiego: „Za najlepszego rosyjskiego generała w polskiej armii!”

  17 kwietnia 1947 r. do przeprowadzenia operacji przeciwko bojownikom OUN-UPA powołano Wisłę, w skład której weszło pięć dywizji piechoty wojskowej, I dywizja Korpusu Bezpieczeństwa Wewnętrznego i dwa oddzielne pułki. Łączna liczebność grupy wynosiła do 20 tys. osób. Operacją dowodził zastępca szefa Sztabu Generalnego WP generał brygady Stefan Mossor. Niemal równocześnie w Czechosłowacji ruszyła Akcja „B”, której celem było niedopuszczenie do przebicia się formacji bandyckich z Polski przez terytorium Czechosłowacji do strefy okupacji amerykańskiej w Austrii i Niemczech Zachodnich. Większość Banderowców zdołała przechwycić i zniszczyć, ale małe grupy i pojedynczy bandyci byli w stanie uciec.

  Wojska polskie rozbiły aktywne bandy UPA na terenach województw rzeszowskiego, lubelskiego i krakowskiego. Ich resztki uciekły na terytorium Czechosłowacji i Ukraińskiej SRR. Do 30 lipca 1947 około 1500 bandytów zostało zniszczonych, schwytanych lub poddanych. Zatrzymano również ponad 1500 podejrzanych o przynależność do gangów. Zdobyto znaczące trofea: moździerze, karabiny maszynowe, karabiny maszynowe, karabiny, pistolety, granaty, amunicję itp. Straty polskich sił bezpieczeństwa wyniosły około 180 osób zabitych i rannych. Również w wyniku działań bojowników zginęło 152 cywilów.

  Powołano specjalny trybunał, który ma rozpatrzyć sprawy schwytanych i przetrzymywanych bandytów. Do 22 lipca 1947 r. skazano im 112 wyroków śmierci, 46 osób skazano na kary pozbawienia wolności. Więźniowie byli przetrzymywani w obozie filtracyjnym – „Centralnym Obozie Pracy w Jaworznie”. Do początku 1949 r. przeszło przez nią 3,8 tys. osób.

  Aby ukraińskie gangi nie mogły odbudować swojej siatki, Polacy przeprowadzili masową deportację. Operacja rozpoczęła się 28 kwietnia 1947 r. Działali szybko i surowo. W strefie walki na szkolenie przeznaczono 24-48 godzin. Osadnicy byli rozproszeni tak, że w jednej wsi było nie więcej niż kilka rodzin, nie wolno im było tworzyć stref zwartego osadnictwa. Do 29 lipca 1947 r. w 5 województwach zachodnich i północno-zachodnich (Szczecin, Olsztyn, Wrocław, Poznań i Gdańsk) przesiedlono ponad 137 tys. osób.

  Jednocześnie Polacy masowo przenosili się do tych samych zachodnich województw, wcześniej oczyszczonych z Niemców, aby nie było monolitycznych wspólnot wschodniosłowiańskich, które mogłyby ponownie stać się bazą dla OUN. Opuszczone wsie i domy w południowo-wschodnich rejonach Polski zajmowali przesiedleni Polacy.

  Akcja przesiedleńcza była trudna i szybka i nie przyniosła osadnikom radości. Nie doprowadziło to jednak do eksterminacji osadników i nie doprowadziło do masowej śmiertelności w trakcie i po wysiedleniu.

  Koniec terrorystycznego podziemia

  17 lipca 1947 r. akcja „Wisła” została oficjalnie zakończona. Polskie organy ścigania zakończyły oczyszczanie terenu z podziemia OUN. W rezultacie struktury OUN-UPA w Polsce zostały zniszczone i formalnie rozwiązane przez R. Szuchewycza jako „całkowicie stracone” wczesną jesienią 1947 r.

  W ten sposób władze polskie trafnie zidentyfikowały źródło siły ukraińskiego podziemia nacjonalistycznego – miejscową ludność. Operacja siłowa była połączona z wysiedleniem Słowian wschodnich (Galicy, Rusinów, Łemków) z południowo-wschodnich prowincji PRL na zachodnie i północno-zachodnie, które wcześniej były częścią Niemiec i za sugestią Stalina stały się częścią Polski. W zachodniej części Polski Słowianie Wschodni byli rozproszeni i stopniowo asymilowani.

  Deportacja była surowym środkiem, ale polskie władze musiały stłumić na swoim terytorium organizację ukraińskich nazistów, terrorystów i morderców. Działalność OUN-UPA stanowiła poważne zagrożenie dla ludności i państwa polskiego. Kontynuacja działalności ukraińskich gangów doprowadziła do śmierci tysięcy cywilów.

  Dzięki temu w krótkim czasie polskie władze mogły całkowicie stłumić działalność organizacji terrorystycznej OUN-UPA na swoim terytorium. Część gangów została zniszczona, część bandytów została schwytana, skazana, część uciekła za granicę. Zlikwidowano także społeczne i ekonomiczne warunki odbudowy podziemia terrorystycznego. To uratowało wiele tysięcy istnień ludzkich. Do Polski nastał pokój.

  Na postsowieckiej Ukrainie operację Wisły próbowano przedstawiać jako czystki etniczne, ludobójstwo Ukraińców. Jednak obiektywnie tak nie jest. Działania władz polskich należy rozpatrywać w ramach „sprawy ukraińskiej”, działań OUN-UPA w czasie II wojny światowej, kiedy ukraińscy naziści działali jako wspólnicy nazistowskich Niemiec i dokonali masakry rosyjskich, prosowieckich , ludność żydowska i polska. A potem dalsza konfrontacja między prawowitymi władzami Polski a gangami OUN. Polskie władze uporządkowały sprawy na swoim terytorium, pokonały organizację terrorystyczną i przywróciły pokój w kraju.

  W obecnej konfrontacji militarnej Rosji z „Rzeszą Ukraińską” na ziemiach południowo-zachodniej Rosji (część historycznej Rosji) konieczne jest wykorzystanie zarówno doświadczenia stalinowskiego ZSRR, jak i umiejętności PRL w walce z ukraińskich nazistów, których ponownie wspierają Stany Zjednoczone i Anglia.

  Czyli deportacja „Zachodnich”, „szerokich” Ukraińców do Europy Zachodniej, Kanady jest zupełnie naturalnym krokiem do przywrócenia rosyjskości Małej Rusi-Rosji. Jeśli ci ludzie nie chcą być Rosjanami, mówić i myśleć po rosyjsku, żyć na historycznych ziemiach rosyjskich, to „stacja-walizka-Zachód”. Wielu już wyprowadziło się z Małej Rosji i tam właśnie zmierzają. Niech cieszą się z sukcesów zachodniej „cywilizacji” – życia w roli ludzi 2-3 klasowych jako służących lub niewolników zachodnich panów.

  https://topwar.ru/195854-operacija-visla-kak-poljaki-razgromili-banderovcev.html

 96. lewarek.pl said

  Polska przestanie być państwem jednego narodu.
  Według dokumentu przygotowanego za pieniądze Fundacji Batorego i pod patronatem honorowym ambasady Ukrainy Polska stanie się państwem dwunarodowym. Jeśli wojna zakończy się szybko, w Polsce zostanie ok. 1,75 mln Ukraińców, jeśli potrwa dłużej – od 3,1 do 3,4 mln. Jeśli zaś Rosja wygra wojnę i zajmie znaczną część Ukrainy, wtedy liczba uchodźców w Polsce mogłaby nawet przekroczyć 10 mln, z czego ok. 60 proc. pozostałoby w niej na dłużej. Będzie to wymagało licznych zmian w sferze społecznej w Polsce pod kątem ułatwienia życia imigrantom.
  https://kresy.pl/wydarzenia/media-polska-stanie-sie-krajem-dwunarodowym/
  Idąc tym tropem były rzecznik praw obywatelskich Adam Bodnar zaproponował na łamach Gazety Wyborczej przyznanie praw wyborczych Ukraińcom w przyszłorocznych wyborach samorządowych. Politycy Konfederacji oprotestowali ten pomysł i nazwali go „odlotowym”, ale przyznali, że wprowadzając kolejne udogodnienia dla Ukraińców rządząca ekipa i totalna opozycja przygotowują sobie przyszłych wyborców.
  https://kresy.pl/wydarzenia/polska/prawa-wyborcze-dla-ukraincow-w-polsce-konfederacja-to-odlot-video/

 97. Bezpartyjna said

  Kto pyta nie błądzi, tak z ostrożności procesowej odpowiem 📧

 98. Boydar said

  Jedynym plusem ujemnym fiberglasu (coraz częściej tworzywa) jest niemanie oka, jak się pigtaila przystawi. Poza tym to jeszcze najmniejsze zło z możliwych. Mało który pecet/laptop ma kartę optyczną; to by nic zresztą nie dało bo łącze trzeba przeważnie stosownie zaterminować. Więc z reguły provider dostarcza taki specjalizowany konwerter/terminal z miedzianym portem/portami (RJ45) i/lub wi-fi. No i ma działać.
  End user mało kiedy jest w stanie wysycić takie łącze, ograniczenie wprowadza router brzegowy providera, kasa i nasze urządzenia końcowe.

 99. Bezpartyjna said

  Re: 98

  to niby do mnie 😵 a można tak z Polskiego na nasze?

 100. Boydar said

  Można. No więc, po konwersji – spoko majonez.

 101. Bezpartyjna said

  No dobra, dobra … popastwił się, pokazał jaki mundry i obryty jest 😏
  To pytanie z innej beczki – czy zainstalował by u siebie w domu?
  Jeżeli tak to dlaczego a jeżeli nie to – dlaczego?
  Jaka znowu konwersja – danych, internetowa?

 102. Piskorz said

  re 95 Był zagorzałym zwolennikiem „…..gorzały jak pisze o nim gen. Berling
  w swoich wspomnieniach’; zresztą b. dokładnych.

 103. Boydar said

  Zainstalował … cyrograf znaczy się podpisał ? Ja domu nie mam, ale moja Baba już dwa razy „podpisywała”. Umie kląć, tylko trochę słabiej niż ja.

  Ja się podpiąłem do szkieletu prawie na lewo, znaczy się po znajomości. Płacę złotówkę rocznie za jakieś (przeciętnie) 150 Mb. Wystarcza z okładem.

 104. kontra said

  re 101 Bezpartyjna
  Brać światłowód
  nie trzeba modyfikować pc

 105. kontra said

  głupi
  https://www.niedziela.pl/artykul/65915/nd/Od-naglej-a-niespodzianej-smierci

  https://kresy.pl/wydarzenia/gazeta-kupiona-przez-orlen-chce-przyznania-praw-wyborczych-ukraincom/
  https://kresy.pl/publicystyka/krakow-to-staroukrainskie-miasto/

 106. kontra said

  Zjazd liderów PJJ w Siemianowicach Śląskich. „Przygotowujemy się do wyborów”
  27 czerwca 2022
  https://tarnogorski.info/zjazd-liderow-pjj-rafal-piech/

 107. Bezpartyjna said

  Ale co moje pytanie o internet światłowodowy ma do … ?

  Iii tam przeklinać nie będę, ach na cóż i po cóż mam się później z tego spowiadać i Panu Bogu niepotrzebnie głowę zawracać?

 108. Kura domowa said

  Do Pani Bezpartyjnej odnośnie pide. W Turcji pide przygotowuje się głównie z farszu z jagnięciny z dodatkiem cebuli i pomidorów. Jest przepyszne. Takie jagnięce pide jadłam w Antalii. Bardzo dobre.

 109. Boydar said

  Czyżby to była prawda ? (no że żydy zwijają interes)

  https://www.money.pl/gospodarka/sklepow-ubywa-w-ekspresowym-tempie-zniknelo-najwiecej-od-pieciu-lat-6784268322520000a.html

 110. Boydar said

  „… w szczególności dotyczy to sprzedaży oraz wystawianie ich na widok publiczny …”

  https://www.o2.pl/informacje/chcieli-zlicytowac-ksiezycowy-pyl-i-karaluchy-nasa-mowi-stop-6784090169158624a

  Że nie wypada sprzedawać nie swoich rzeczy to ewentualnie rozumiem, chociaż np. komornicy mają inne zdanie, no ale to żydowska mafia to nie ma dziwne. Ale że pokazać też nie wolno ? I cóż by się miało okazać, że ten zdechnięty karaluch jest plastikowy ?

 111. Boydar said

  Cwany żyd szuka nam wroga, a my jeszcze durniejsze że bierzemy to na serio

  https://geekweek.interia.pl/przyroda/news-wladze-apeluja-do-turystow-wieze-z-kamieni-niszcza-srodowisk,nId,6119844

  dużo bardziej ekologiczne jest np. wycięcie lasów deszczowych (Amazonia, Sumatra) i nikt nic specjalnie nie mówi, to samo z ropą w Zatoce Meksykańskiej, ok. 5 mln baryłek (Deepwater Horizon). Dla nas najważniejsze mają być te kamyki. I ch’uj.

 112. Boydar said

  „… pocisk jest w stanie „zniszczyć połowę wybrzeża dużego kontynentu …”

  https://pomponik.pl/plotki/news-przerazajace-slowa-putina-podczas-przemowienia-do-absolwento,nId,6119480

  Nie wydaje się to konieczne, metody są inne. Nic natomiast nie zostało powiedziane czy taki Satan mógłby uczynić radioaktywny staw w środku pewnej niewielkiej wyspy za Kanałem La Manche. No ale nadzieja jest.

 113. Boydar said

  A jednak, coś zaczynają przebąkiwać

  https://gry.interia.pl/newsy/news-fallout-london-jest-nowy-zwiastun-i-data-premiery,nId,6119890

  Osobiście uważam, że ten staw wcale nie musi być duży, ot jakieś niecałe trzy kilometry kwadratowe

  https://pl.wikipedia.org/wiki/City_of_London

 114. Boydar said

  Ameryka jak zawsze w czołówce postępu

  https://wydarzenia.interia.pl/zagranica/news-usa-awantura-o-kanapke-klient-subwaya-zabil-pracownice-resta,nId,6120150

  .https://kiep.pl/img47/2017/10/24/59eeaefec60da.jpg

 115. Yagiel said

  cotygodniowy Benjamin Fulford z dziś, 28 czerwca’22:
  – w nocy z soboty na niedzielę na Ziemi był krok tylko do Atomowej Zagłady !
  – Angela Hitler-no-i-Merkel zebrała swych podwładnych w Ojcowskim Zamku w Bawarii, by…
  .https://www.youtube.com/watch?v=4RzVsvibzXU
  te dwie wieści poprzedzają Wieści – !!

 116. Yagiel said

  Ogólniki BF t. „Koniec epoki Xazarów”, nawet jeśli ogłaszane są w „Jerusalem Post”, nie robią we mnie aż takiego w-rażenia
  chyba że sam widzę/przeżywam coś/szczegół, co zgodne jest z tym ogólnikiem – a tak było w noc piątek/sobota:
  byliśmy sobie na wyjazdowej radzie pedagogicznej powiedzmy że w gminie Raszyn i w piątkowy wieczór/noc integrowaliśmy się na świeżym powietrzu: dwie gitary, repertuar stary, śpiewanie solo i grupowe… z czasem do głosu doszło pokolenie młode: bumbox z rapem kolejno wciągał kolejnych starszych (ciut procentowanych), ale nie mnie – patrzyłem z podziwieniem 😉
  Ogniska nie było, więc popatrywałem w niebo: akurat nad nami Wielka Niedźwiedzica ! Coś tam pogadka z młodszym kolegą-anglistą nad przebojów młodych listą 😉 i wtedy przez ciemny niebo – ok. 22.30-23. – przeleciała spadająca Gwiazda! Ktoś coś krzyknął, że nie-czas! Spadła gdzieś w stronie Okęcia-Warszawy… ALe za chwilę spadło drugie coś i to już na pewno nie była Gwiazda, bo spadając spałało się czka-wko-wo, tj. jakby ktoś na niebie Morse’a zapisywał ! Powiedzmy że to było w stronie Warszawy, nieco na lewo od Okęcia-lotniska… No i to mnie wtedy zastanowiło, ale rozmowy zanikło pod uderzenami kupcie-kapcie-kupcie-kapcie-kupcie-kapcie!
  A teraz, słuchając textu od BF, przypomniałem sobie tę ognistą linię-czkawkę – bo
  BF: w nocy z soboty na niedzielę AVATAR-Putin był na Kremlu, raczej w podziemiach, gdy cztery strategiczne bombowce rosyjskie leciały na Zachód – bez przeszkód, bo UPRZEDNIO Rosjanie oślepili/ogłupili cały system satelitarnego ostrzegania NATO/Zachodu-Zmierzchu – to była taka demonstracja przed szczytem Bawaria-Angela Hitler-no-i-M IV Reich/Xazarii… BF mówi też o spadaniu satelitów…
  Także wierojatno Zachód/Zmierzch Xazarów może już tylko pozwolić rozpaść się UE, potem NATO, a potem
  jak to ujął Nieoceniony Boydar – utopić się w kałuży na środku Londynu a nie na środku Wyspy…

  Pojeździłem se już, zakupy na Wolumenie zrobiłem (czereśnie tańsze od truskawek! banany po 4 zł, boczek po !) śniadanie zjadłem, przeto mogę poświęcić chwil parę na dosłowne przetlumaczenie fragmentu o tym, co na włąsne oczy widziałęm kilka km za Okęciem będąc nad stawami rybnymi i przy hektarach konopii – oczywiście wariantu zubożonego 😉
  chociąz co do żab to nie mam pewności, czy się samce nie naćpały ? Mogą gęsi latać krzykliwie ze stawu na pole i nazad, to mogą żabowie zapierdzielać pieszo po trawie ze stawku na pólko ziela… Śpiwały nad ranem takie melodie, że – !
  Niech se śpiwają do końca szwiata i jeden dzień dłużej ! do początku odpoczątku Naszego Świata…

 117. Boydar said

  Jeżeli ktoś na rynku woła (klikon miejski ? z dobrą pensją) że „Koniec epoki Xazarów”, to znaczy tylko że wzięto na poważnie nowe hasło – „judaizm tak – wypaczenia nie”. I dla dobra powszechnego od wypaczeń się odżegnują, po cichu odmawiając Kol Nidre.

 118. Yagiel said

  Aha! Wychodzi na to, że Kreml zadempnstrował realną gotowość wybicia Xazarii na Zamku Hitler’a w Bawarii, a do masakry nie doszło, bo MI6 zdążyło zapewnić Kreml, że Anglia zgadza się na Przestrzeń Zjednoczoną od Atlantyku do Cieśniny Beringa (co najmniej) i Kreml jest tej Przestrzeni Zjednoczonej dysponentem; cały zaś Glob jest we władaniu BRICS+Argentyna, Egipt, Indonezja, Zjednoczona Arabia, Urugwaj…
  MI^ miało zapewnić Kreml, że numery 1 we Francji, Anglja, Canada i USA to już trupy – zastąpione avatarami pod kontrolą, więc
  jest Zgoda Wysoka na izolację energetyczną EU i Biden’USA i … jak by to ująć ? wymieranie ? Młoda populacja Afryki już tylko czeka na Czarnego papa – Francisco-avatar już out! – by wziąć sobie „trochę” lebens-raum’u…

  Zamaist ONZ ma być 7 Wielkich Regionów do po-nowemu-ułożenia… A że polactwa o tym jeszcze nie uprzedzono ? No cóż
  próba izolacji Putina/Rosji zakończyła się samo-likwidacją Xazarów: Zmierzchem…
  Skoro Żydzi się zgodzili na Wielką Arabię pod wodzą Turcji… ale to już inny wątek.
  W tym wątku cytuję/tłumaczę: ot, od początku 5 minuty:
  (…) na pewno biorąc pod uwagę rosyjską broń przeciw-sputnikową, której użycie skutkowało pełnym zaćmieniem systemu informacji o szykowanym ataku jądrowym. Wojna atomowa była zatrzymana, kiedy MI6 związała się z rosyjskim wywiadem [co nie oznacza Kremla, ale…] by poinformować o zgodzie z ogłoszonym przez MID Siergieja Ławrowa powstaniu Współnej Wielkiej Przestrzeni od Atlantyku do Pacyfiku. Innymi słowy plan zamiany dotychczasowego systemu xazarskiego , z centrum w MFW, Banku Światowym, itd. – już jest realizowany. [realizowany nie= zrealizowany] . Plan przewiduje zamianę roli Rady Bezpieczeństwa/ONZ grupą przedstawicieli 7 Regionów…

  No nie wiem: przyjęcie zapewnienia od MI^, że coś tam jest w stadium realizacji to jak przyjęcie zapewnienia od Al-Mazora, że ten pocałunek oto – ćmok! – to wyraz szacunku i poddania się… Wszelako, nie mnie się zapewniło, a zapewnieni wstrzymali zbombardowanie Zamku Hitler’a w Bawarii/Alpach oraz City of London… ja sobie w mojim stawie rechoczę, śpiewam po żabiemu z mojej żabiej perspektywy 😉 A żeby nie nadużywać obcych słów niezrozumiałych – z mojego żabio-przyziemnego punktu widzenia…
  Jest baardzo-bardzo wielki żar
  Słońce rozpala – w nocy gwar
  Młodzi balują, – patrzę ja
  czy tańczy też moja Gwiada ?

  Cykady na Cykladach…..
  Ropuchy na Mazowszu
  śpiewają żabie pie-eśni
  i ziołote-eeka gra !
  Cykady na Cykladach…..
  A żabom na Mazowszu
  sputnik na głowy nie spada
  bezpieczny maa-aa-namstaw 🙂

 119. Yagiel said

  gwia-Zda !

 120. kontra said

  znowu?:)
  propaganda
  businessinsider.com.pl/gospodarka/rosja-nie-splacila-dlugu-juz-oficjalnie-jest-bankrutem/7m1kc6l

  Janusz Filipiak: trzeba uświadomić ludziom, że nie mają tyle „żreć”
  businessinsider.com.pl #polska #technologia #nauka

  Prof. Janusz Filipiak, prezes Comarchu i jeden z najbogatszych Polaków, przyznał, że sprawy klimatu są bliskie jego sercu. Jednocześnie nie uważa, żeby rezygnując ze swojego samolotu, mógł wiele zmienić

  https://www.wykop.pl/link/6717311/janusz-filipiak-trzeba-uswiadomic-ludziom-ze-nie-maja-tyle-zrec/

 121. Yagiel said

  A niech ta se od-mawiają, Boydarze Szanowny ! Pan ni-czego se nie od-mawia ?
  inna rzecz toczy
  od-mawiać już od-mówić znoczy ?
  😉
  Jem słodkie-słodkie se czereśnie
  sam nie wiem: jawa to czy we śnie ?
  jem morwę morwę mam we krwi
  i tak już będzie kilka dni !
  Morwa to noc wkroplona we dni
  Łuna – perła wkroplona w noc.
  Wypaczeń łzy wciąż spadają
  a wciąż trwa Morwo-Łuny-Moc

  Cykady na Cykladach (umbaumbaumbaumba!
  A żaby na Mazowszu
  śpiewają – GwiaZdy pląsają
  gdyży-dziote-ee-kagra !

 122. Boydar said

  https://biznes.interia.pl/gospodarka/news-polska-potentatem-mamy-szanse-na-pelne-uniezaleznienie-sie-o,nId,6119366

  Pic na wodę fotomontaż ! Mają zamiar, ale odkręcić zawory na Podkarpaciu, i szybko dorabiają legendę na wypadek gdyby ktoś zapytał „a dlaczego dopiero teraz”. I tak się nikt nie połapie „w szczegółach zaś już siedział Beria” (Kaczmarski Jacek, „Jałta”)

  I to musiało być z Rosją dokładnie ustalone.

 123. Boydar said

  https://zdrowie.interia.pl/zdrowie/nowotwory/news-jest-jednym-z-najrzadszych-nowotworow-zlosliwych-na-swiecie-,nId,6119295

  Teraz będzie już coraz częściejszy, a imię jego wyszczepionka.

 124. kontra said

  prof Janusz Filipiak : trzeba uświadomić ludziom, że nie mają tyle „żreć”

  – Jednym z największych źródeł emisji CO2 jest hodowla zwierząt. Nie wiem, czy w tych analizach, które pani przytacza, jest ujęte, że osoby, które mniej zarabiają, konsumują kolosalne ilości mięsa i wędlin. To generuje bardzo duże CO2. (…) Byłem w Meksyku i byłem w szoku. Tam wszyscy ludzie są bardzo grubi, jak się jedzie przez miasta i wioski. Tych kurczaków hodowlanych jedzą ogromne ilości.

  – Ograniczyć spożycie mięsa na przykład poprzez drastyczne podniesienie cen, bo ludzie naprawdę nie muszą tyle jeść, ile jedzą. To jest jeden z głównych powodów emisji CO2 – mówi Filipiak, który nie jest człowiekiem słowa, a czynu.

  W restauracji żony filipiaka „Wierzynek” za polędwicę wołową zapłacimy 159 złotych, a za pierś kaczki 129.

  Lokal ten ewidentnie wpisuje się w trend: mięso tylko dla bogatych ludzi (i brawo???).

  Właściciel Cracovii oczywiście nie widzi problemu w tym, że sam posiada prywatny samolot, którym lata na spotkania biznesowe.

  – Mam samolot, który jest mały. To nie jest odrzutowiec. To jest turbośmigłowiec, który konsumuje połowę paliwa mniej niż odrzutowe. Gdyby milionerzy mieli takie samoloty, to byłby naprawdę nikły ułamek zanieczyszczeń, które w tej chwili są emitowane przez lotnictwo – mówi Filipiak, dodając, że lata nim tylko do pracy

  (a nie raz w roku wylegiwać się jak biedaki) i zresztą nie wie, czy ślad węglowy emitowany przez jego samolot nie jest mniejszy niż wtedy, gdy jedzie na spotkanie biznesowe samochodem (?). W rozmowie żartuje też, że bogaci ludzie mięsa nie jedzą (?).

  weszlo.com/2022/06/27/janusz-filipiak-mniej-zrec-globalne-ocieplenie-zmiany-klimatyczne

  Prowadząca rozmowę zapytała biznesmena o koncepcję dewzrostu, czyli celowego przyhamowania gospodarki, ograniczenia konsumpcji i produkcji. Jednym z elementów dewzrostu są limity wynagrodzeń, które mają niwelować różnice między zarobkami szefów a podwładnych.

  Filipiak, który bywa nazywany najlepiej zarabiającym prezesem w Polsce, stwierdził, że nie bardzo rozumie, jak wysokie zarobki prezesów przyczyniają się do emisji CO2 i nie chciał komentować sprawy bez zapoznania się z danymi.

  businessinsider.com.pl/lifestyle/janusz-filipiak-trzeba-uswiadomic-ludziom-ze-nie-maja-tyle-zrec/kxybv17

 125. jakoja said

  Ameryko won

 126. UZA said

  My tu sobie gadu, gadu, a tymczasem globalni sataniści zarządzili szóstą falę. Funkcjonariusz Niedzielski już ją u nas zapowiedział na lipiec. Po co ? Jak dotąd latem nam odpuszczali, a teraz nieoczekiwanie przykręcają śrubę. Czy chodzi o wykorzystanie zalegających w magazynach preparatów, na które jest jakby mniej chętnych (przeciwko temu przemawiałaby rosnąca fala w wyszczepionym Izraelu, co wygląda na ewidentną antyreklamę), czy raczej o dobicie sektora turystycznego i powiązanych z nim firm oraz chwycenie społeczeństw krótko za twarz przed jesienią, która zapowiada się zimna, ciemna i głodna ?

  Niedożywieni ludzie w wyziębionych mieszkaniach, dojeżdżający na mrozie do roboty rowerami, będą masowo chorować na zapalenia płuc – w skali dotąd nie widzianej – trzeba więc wymyślić nowy, zabójczy wariant słynnego wirusa ( czyżby omega ?) i z odpowiednim wyprzedzeniem popracować nad statystykami. Wielka liczba pożytecznych idiotów już płacze, że za mało testów i że „maseczek” się nie nosi. Dlaczego ich nie wysłuchać ? Tamowanie oddychania w trzydziestostopniowym upale wydaje się lepsze i tańsze niż respiratory. Natychmiastowa ulga dla systemów emerytalnych ! Przy okazji zniechęci się bardziej świadomych do ulicznych protestów.

 127. Boydar said

  https://wiadomosci.wp.pl/spoleczna-mobilizacja-w-murmansku-aktywistki-sla-na-front-papier-toaletowy-i-bielizne-6784633051118112a

  Czy Żółty Człowiek uwierzy w te fantasmagorie ? Trudno powiedzieć, ci z krainy U też nie, bo przecież widzą na własne oczy. Tak więc największe wzięcie taki fake ma tylko w „cywilizowanych” społecznościach „zachodu”.

  Dziwne, że o onucach nie wspomniano.

 128. Jack Ravenno said

  @124 KONTRA – kolejny z tych ‚nieśmiertelnych’ i ‚wszystkowiedzących’ – śmierdzący trup jak niedzielele i reszta cuchnących przeklętych…No cóż – jak odpier…to na całego.

 129. Boydar said

  Wygląda jak bydle i mówi jak bydle, a jednak to tylko karykaturalny jewrej. Znaczy się, kolejna ustawka.

 130. Boydar said

  No, to on, Leslie Sinclair. Bo czasami to nie jest takie zupełnie głupie pytanie

 131. Piskorz said

  !!!! Z kanału Stalingrad…./dobre pytanie na koniec/ ! Россия до сих пор не воюет с Украиной. Data–центры, узлы связи и управления – гражданского и государственного, элиты остаются неприкосновенными.
  Почему? Не знаю.

 132. Sebastian said

  Tkanka rusztowania i nanodruty są najprawdopodobniej przyczyną zespołu nagłej śmierci dorosłych, mówi dr Ariyana Love

  Jako dowód na to, że gumowate próbki „skrzepów krwi” wyciągniętych z żył i tętnic „zaszczepionych” zmarłych przez balsamistów wciąż są ujawniane i analizowane, nieco ponad tydzień temu dr Ariyana Love zebrała swoje badania dotyczące rusztowań tkankowych i nanodrutów, które doprowadziły do pewnych wniosków.

  „Próbki wyciągnięte z żył i tętnic ze zwłok zaszczepionych Covid zaszokowały świat i ujawniły, że z Covid vaxx dzieje się coś więcej niż tylko „szczepienie” – napisał dr Love.

  Przeglądając zdjęcia pokazane przez Mike’a Adamsa przedstawiające syntetyczną tkankę rosnącą wewnątrz ludzi po wstrzyknięciu „szczepionek przeciw Covid”, powiedziała, „jest to najprawdopodobniej przyczyną„ zespołu nagłej śmierci dorosłych”.

  https://expose-news.com/2022/06/28/scaffold-tissue-and-nanowires-most-likely-cause-sads/

 133. Boydar said

  scypta mię z Łyncnom !

  To jeszcze przed Strowgerem było modne 🙂

 134. Ad. https://marucha.wordpress.com/2016/02/23/prawie-jak-ludzie/#comment-557335

  To zdjęcie przeczy prawom fizyki. Człowiek – nawet mały – ma pewną masę. Na zdjęciu tego nie widać…

 135. Yagiel said

  A swoją drogą: jest wolna wola człowieka w wyborze BoguRodzicy, nie Xazara…
  Lecz kim trzeba być – Kim trzeba nie być – żeby wybrać Xazara ?
  Może to włąśnie jest wybór: nie-być ? Na Bydź trza jednak mieć odwagę roz-UMu.

 136. kontra said

  Przed biurem poselskim Mateusza Morawieckiego w Katowicach doszło dzisiaj do interwencji policji. Związkowcy Sierpnia 80 zorganizowali pikietę.
  https://tarnogorski.info/interwencja-policji-pod-biurem/

  Zatrzymaliśmy wczoraj 42-letniego obywatela Ukrainy, który jechał samochodem osobowym, choć miał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Mieszkaniec Ukrainy miał ponad 3 promile alkoholu.
  https://tarnogorski.info/tarnowskie-gory-zatrzymany/

  https://tarnogorski.info/krupski-mlyn-5000-zl-mandatu/
  Policjanci ustali, że nie mieli namiotu, dlatego noc chcieli spędzić w samochodzie. Nieodpowiedzialny 34-latek postanowił przejechać troszeczkę bliżej autem, żeby spędzić w nim noc. Wszystko widzieli świadkowie, którzy zareagowali, zabrali nietrzeźwemu kluczyki no i wezwali na miejsce policję –

  Mężczyzna został zatrzymany za przestępstwo prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości.
  Teraz grozi mu do dwóch lat więzienia, zakaz prowadzenia pojazdów mechaniczny oraz wysoka grzywna.
  https://tarnogorski.info/incydent-na-polu-namiotowym-na-chechle-osobiscie-wytargalem-go-z-auta/

 137. Yagiel said

  AD Piskorz@131 – zadanie pytania i odpowiedź „NIe wiem” to ogłoszenie własnej nie-wiedzy. Z której 2, co najmniej, wyjścia:
  1. pytać u źródła w nadzieji usłyszenia odpowiedzi
  2. pytać siebie samej/samego, wpytywać się w treść pytania z nadzieją, że się stanie wiedzącą/-ym, jak ci na Kremlu – swoją drogą to niezła szkoła myślenia, wmyślania się w zagadkę 😉

  Oczywiście jest też trzecie nie-wyjście: nie-wejście w zagadkę: wiedzą, co robią, a ja… nie jestem nimi; co daje względny spokój i dużo czasu na włąsne życie…
  Bo niby po co, nie będąc ani atakującymi, ani atakowanymi, nurzać się w pyle/błocie walki ? Normalnie żyć, prawdziwie żyć też ktoś powinien – i właśnie po to pewnie ta walka, żeby tak pozostało, że normalnie normalnie żyją; w sensie norma nie że większość,a że zdrowi żyją zdrowo. Za to Kremlowi można już dziękować: że dba o prawo zdrowych do zdrowia, żywych do życia.
  Martwych/zombie trzeba usunąć – zabili się, zostali zabici już przedtem, lecz już nie chce mi się pisać o Xaz…

  (warto wreszcie zauważyć, że Kreml takim prowadzeniem wojny/operacji specjalnej na ciele zakażonym daje/pozostawia zdrowym prawo/możliwość życia zdrowego – przede wszystkim w Rosji: oni się bronią ! przy okazji nas bronią, poza Rosją. Mądra władza, co nie? coś w rodzaju: za zdrowie nasze i wasze)

 138. Yagiel said

  ps/ a gdyby ktoś pytał mnie, czemu piszę np. „AD Piskorz”, to wyjaśniłbym znów: temu, że AD to całe słowo, nie skrót, słowo łaciny, tj. Mowy Rzymian/ROMANI, a oni pisali/ryli tylko WIELKIE LITERY, stąd AD, PRO PUBLICO BONO/MEMORIA
  (ale może NE-MORIA, tj. nie-śmierć/w niepamięci/ czy NO-MORIA… ? /czy ROMANI pisali/ryli … ?/ )

 139. Piskorz said

  re 137 P. Yagiel…a tak przy okazji /wspomniał pan o Rzymianach/. Właśnie kończę Krawczuka „Upadek Rzymu. Księga wojen”. Sama esencja, polecam.
  Krótko, zwięźle i ciekawie napisane. I stron tylko 200. ps Z tym AD, to Pan rację.

 140. Piskorz said

  re 137 P. Yagiel, zamiast filozofii…lepiej wczytać się x jeszcze w TREŚĆ, tego co pod 131. To samoje gławnoje.

 141. Boydar said

  od kiedy ewakuowali się z ch-ujni to nawet pcie odróżniają, czasami, jak im akurat pasuje

  https://wiadomosci.wp.pl/johnson-putin-nie-rozpoczalby-wojny-gdyby-byl-kobieta-6784934238272032a

 142. Andzia said

  Tutaj. m.in. o wpływie otoczenia na postępowanie dzieci, praktykowaniu mód ideologicznych przez rozmaitych specjalistów właściwych rzemiosł, zaniku moralności w różnych relacjach…Rozmowa Pośpieszalskiego z ojcem, którego pełnoletnia córka postanowiła skorygować płeć:

  ———–
  W kręgu moich sztokholmskich znajomych (niezbyt bliskich) 25-letnia dziewczyna popełniła samobójstwo, bo mimo kilku operacji zmiany płci nie stała się chłopakiem. Tak to jest, gdy zamiast leczyć wariatów, utwierdza się ich w wariactwie.

  Na pogrzebie pełno zboczeńców wszelkiej maści…
  Admin

 143. Lily said

  Re 136.Kontra
  „Tu jest „Polin”, i „Nowy Lad Pilski”.

 144. Lily. said

  Re 141; Lily
  Przepraszam.
  Mialo byc.”Polski”.

 145. Boydar said

  „… prawo do aborcji jest kluczowe dla równości …”

  https://ksiazki.wp.pl/ameryka-zakazuje-aborcji-fundamentalisci-sa-na-wojnie-religijnej-6784680334776896a

  Wprawdzie w artykule nie jest wskazane o jaką równość się rozchodzi ale jeśli ma być równość no to babcia też, no i te mężczyzny. Znaczy się, każdy może się skrobać do woli.

  Mamy jednak artykuł w Gajówce nieco objaśniający zagadnienie https://marucha.wordpress.com/2022/06/28/ukryta-perelka-w-orzeczeniu-sadu-najwyzszego/#comment-1015701

 146. Boydar said

  „… Bolt jako pierwsza platforma w Polsce wprowadza obowiązkowe szkolenia dla kierowców, opracowane we współpracy z fundacją Feminoteka. To odpowiedź na rosnącą plagę gwałtów w taksówkach …”

  https://wiadomosci.wp.pl/szkolenia-i-nowa-usluga-to-odpowiedz-na-plage-gwaltow-w-taksowkach-6784946307938848a

  Opcje podstawowe są dwie. Wsiada napalona kobieta i zamierza zgwałcić ciapatego kierowcę. Tu szkolenie może coś pomóc, np. ciapaty może porzucić taksówkę i uciekać na szagę w stronę najbliższego komisariatu.
  Druga opcja jest częstsza – to ciapaty (ukr, Murzynek) ma przemożną ochotę na wdzięki pasażerki. I tu nie wiem jak by go przeszkolić. Podobno wie Bolt no i Feminoteka. Wydaje się, że mimo wszystko powinien najpierw bezpiecznie zaparkować gdzieś na poboczu, żeby nie narażać na nieszczęście innych uczestników ruchu drogowego

  Tak przy okazji, stary kawał z czasów gdy świat był bardziej cywilizowany

  Wiezie taksówkarz kobietę. Na zakończenie kursu okazuje się, że ta nie ma kasy. Szofer zawraca, jedzie za miasto na piękną, zieloną łączkę. Zatrzymuje się, otwiera bagażnik, wyciąga koc i kładzie na trawę.
  – Ale proszę pana, ja na pewno oddam panu pieniądze, proszę nic mi nie robić, mam dzieci i męża… – mówi prawie płacząc kobieta.
  – A ja 40 królików, rwij trawę !

 147. Boydar said

  No jaki brutal …

  https://jantwardowski.neon24.info/post/168473,polska-kupa-i-jej-zrodlo

 148. revers said

  Prezydent Rosji Borys Jelcyn, pozostawiając Krym i regiony zamieszkane przez ludność rosyjską Ukrainie, pozbawił 12 milionów Rosjan gwarancji prawnych, powiedział przewodniczący rosyjskiego Sądu Konstytucyjnego Walerij Zorkin na Międzynarodowym Forum Prawnym w Sankt Petersburgu.

  „W momencie rozpadu ZSRR Borys Jelcyn w Białowieży pozostawił Ukrainie Krym i legendarny Sewastopol („diament rosyjskiego męstwa wojskowego”), a także kilka regionów faktycznie rosyjskich zarówno pod względem ludnościowym, jak i historycznym. Oznacza to, że nawet 12 milionów Rosjan zostało pozbawionych jakichkolwiek prawnych gwarancji swojej tożsamości narodowej i kulturowej oraz, jak się później okazało, zostało pozbawionych przez reżim nazistowski prawa do języka ojczystego” (c) Zorkin

  Nie należy zapominać o Gorbaczowie, który aktywnie rozbił duży kraj i pozwolił na odrodzenie się Banderowszczyzny na terytorium ZSRR oraz stworzył warunki dla gangu białowieskiego do rozczłonkowania ZSRR na liczne „limitrofy” i bantustany, co nasi „zachodni partnerzy” z powodzeniem stosowali przez 30 lat i nadal stosują.

  p.s. Gorbi, Jelcyn zostawili za to w demoludach podobne bantustany robiacych jankesom lachy lub rowy, przebierajac sie w szatanskie ladne potworki.

  lub polacy za duza zra miesa bo tak gretka powiedziala Filipiakowi
  i
  https://www.money.pl/gospodarka/mowi-ze-polacy-zra-za-duzo-miesa-to-nie-jest-pierwsza-tak-ostra-wypowiedz-milionera-6784687957441056a.html

  lub polacy jedza coraz mniej mesa bo tak statystyka mowi.

 149. jakoja said

  Wojna «światów»: Moskwa zwraca grzywny «covidiańskie»

  Wojna na Ukrainie otworzyła nam oczy na kopułę władzy, która stworzyła narrację pandemiczną, a może również przygotowała ją w niezliczonych laboratoriach biomilitarnych, które otaczają Rosję i jej zagrażają.

  Schemat jest zawsze ten sam, podobnie jak cel ostateczny – zniszczyć wszystko, co sprzeciwia się owym zdegenerowanym elitom, czy będzie to pragnienie wolności myśli, wypowiedzi i działań politycznych, czy też obce mocarstwo stawiające opór Imperium i jego próbie absolutnego panowania nad całą planetą
  https://babylonianempire.wordpress.com/2022/05/29/wojna-swiatow-moskwa-zwraca-grzywny-covidianskie/

 150. jakoja said

  Covid przed Covidem: Ślady prowadzą na Ukrainę
  https://babylonianempire.wordpress.com/2022/04/13/covid-przed-covidem-slady-prowadza-na-ukraine/

 151. Piskorz said

  !!!! Znowu pożar w Rosji…!! Jak kiedyś w Iranie..!Gigantyczny pożar w Moskwie. Unoszą się kłęby czarnego dymu

  W pobliżu autostrady Kashira w Moskwie wybuchł pożar. Nad miastem unoszą się kłęby czarnego dymu, a w akcję gaśniczą zaangażowano helikopter. Ministerstwo Sytuacji Nadzwyczajnych poinformowało, że mogło dojść do podpalenia

 152. angol said

  na zielonej UPAdlinie banderowska kurwa ginie
  bystro zmienia stan skupienia i z chochola w smiec sie zmienia
  hej hej hej chocholy omijacie miny drony doly
  przed kindzalem spierdalajcie z kupa w majtach nie biegajcie

 153. Boydar said

  ukrrrropne …

 154. kontra said

  Starynkiewicz to jedyny carski generał, który był ukochany przez …
  rosyjski.pro/starynkiewicz-to-jedyny-carski-general-ktory-byl-ukochany-przez-warszawiakow/
  Sokrates Starynkiewicz zmarł 23 sierpnia 1902 roku. Jak powiedział Kwiatkowski, Warszawa żegnała go jak swojego. – Witała go dość oschle i z dużą dozą rezerwy, ale żegnała jako wielkiego warszawiaka. To był olbrzymi kondukt. Ówczesna prasa mówi o nawet 100 tysiącach odprowadzających.

 155. Boydar said

  no cóż, siła rodzi siłę, a czasem sumienie

  https://wydarzenia.interia.pl/podkarpackie/news-zniszczone-ambony-mysliwskie-poszukiwanie-sprawcow,nId,6124685

 156. revers said

  A to aktualne dobre ceny na dorsza nad morzem w Swinoujsciu, jak by komu chcialo sie zrec nadmiarowo wg.. Filpaka, glodomora polskiego biznessu z dobrej zmiany.

 157. angol said

  Ujawniono: amerykańska operacja szpiegowska, która manipuluje mediami społecznościowymi Miliony fałszywych kont na Twitterze stworzono w celu rozpowszechniania proamerykańskiej narracji i wspierania Zelinsky’ego. Każdy wybrany amerykański żołnierz obsługuje 10 kont na Twitterze, aby atakować odmienne opinie na Twitte etc.
  https://www.theguardian.com/technology/2011/mar/17/us-spy-operation-social-networks?CMP=share_btn_tw

 158. Marcin said

  Brytyjski miliarder już zaakceptował wzrost cen a wy bidoki?
  Podwyżki potężnym orężem w walce ze złym Putinem!

  https://businessinsider.com.pl/richard-branson-dla-business-insider-polska-musimy-zaakceptowac-bolaczki-zwiazane-ze/gz7e813

 159. osoba prywatna said

  Podczas szczytu NATO w Madrycie prezydent USA Joe Biden zapowiedział, że w Polsce powstanie kwatera główna V korpusu armii Stanów Zjednoczonych.
  https://prawy.pl/120747-pilne-wojska-usa-na-stale-w-polsce-powstanie-kwatera-glowna-w-naszym-kraju/

 160. osoba prywatna said

  Widzowie zdemaskowali manipulację Telewizji Polskiej? Internauci twierdzą, że „podstawiona turystka” powróciła w kolejnym materiale telewizji publicznej, tym razem jako klientka stacji benzynowej Orlen. Do sprawy odniósł się szef Wiadomości, Jarosław Olechowski, który temu kategorycznie zaprzecza.
  https://www.o2.pl/informacje/manipulacja-tvp-widzowie-byli-w-bledzie-6784779814754880a

 161. Piskorz said

  Pani Enya, maselniczka kupiona. Dzięki za info. Al. Jerozolimskie 49 duży wybór.wszystkiego.. Są ręcznie malowane, cena ponad 230. Kupiłem za 85 i gra gitara, ładna. Serwisy też są. Ale wybór maselniczek mały. To zaraz za hotelem „Polonia”.

 162. Piskorz said

  !!! 1. Po Księgarni Narodowej na Chmielnej…tylko pusty lokal /od 5 m-cy/.
  2. Spotkałem tłumaczkę T. Graczowej; powiedziała, że kilka lat temu chciała tłumaczyć 3 książkę T. Gr. i książka wysłana do niej /tłumaczki/…nigdy nie dotarła. Zbiesili się na nią /niewinną/;wydawca rosyjski oraz…autorka !! ps Odnośnie p 1. chyba sprzedają na ul Konopnickiej lub wysyłkowo.

 163. osoba prywatna said

  Na 3…..
  https://demotywatory.pl/4465042/Na-trzy

 164. bryś said

  Revers – gofr z owocami 16 PLN, gałka loda 4 PLN. Paru osobowa rodzina na jeden deserek zostawia stówke.

 165. minka said

  NATO UZNAŁO ROSJĘ ZA „NAJWAŻNIEJSZE I BEZPOŚREDNIE ZAGROŻENIE”

  W dokumencie uzgodnionym przez przywódców państw NATO na szczycie w Madrycie Rosję nazwano „najważniejszym i bezpośrednim zagrożeniem dla bezpieczeństwa sojuszników oraz dla pokoju i stabilności w obszarze euroatlantyckim”.

  Jak podała w środę agencja PAP, w dokumencie uzgodnionym przez przywódców państw NATO na szczycie w Madrycie Rosję uznano za „najważniejsze i bezpośrednie zagrożenie dla bezpieczeństwa sojuszników oraz dla pokoju i stabilności w obszarze euroatlantyckim”. To zmiana, ponieważ wcześniej Rosja była uznawana w dokumentach NATO za „strategicznego partnera” Sojuszu.

  Uczestnicy szczytu zdecydowali także o zaproszeniu Szwecji i Finlandii do przystąpienia do NATO.

  „Dzisiaj zdecydowaliśmy zaprosić Finlandię i Szwecję do członkostwa w NATO” – oświadczyli przywódcy NATO w swojej deklaracji po tym, jak Turcja wycofała weto w sprawie przystąpienia tych państw do Sojuszu. Zdaniem agencji Reutera ratyfikacja przystąpienia Finlandii i Szwecji do NATO w parlamentach wszystkich państw sojuszniczych może potrwać nawet rok.

  Uczestnicy szczytu w Madrycie „w najostrzejszych słowach” potępili rosyjską inwazję na Ukrainę. „To rażące naruszenie prawa międzynarodowego. Przerażające okrucieństwo Rosji spowodowało ogromne ludzkie cierpienie i masowe przesiedlenia, nieproporcjonalnie dotykające kobiety i dzieci. Rosja ponosi pełną odpowiedzialność za tę humanitarną katastrofę” – oświadczyli przywódcy państw NATO. Rosję wezwano do natychmiastowego przerwania wojny i wycofania się z Ukrainy, a Białoruś do zakończenia swojego współudziału w wojnie. „Sojusznicy ściśle współpracują, aby wesprzeć międzynarodowe wysiłki na rzecz umożliwienia eksportu ukraińskiego zboża i złagodzenia światowego kryzysu żywnościowego” – stwierdzili także natowscy liderzy.

  Na szczycie NATO uzgodniło długoterminowy pakiet wsparcia dla Ukrainy, oprócz miliardów dolarów już zadeklarowanych w postaci broni i wsparcia finansowego.

  Kanclerz Niemiec Olaf Scholz zapowiedział, że broń nadal będzie dostarczana do Kijowa. „Przesłanie brzmi: będziemy to robić – i to intensywnie – tak długo, jak będzie to konieczne, aby umożliwić Ukrainie obronę” – powiedział Scholz.

  W tym samym dokumencie planistycznym, w którym Rosję nazwano zagrożeniem, po raz pierwszy wymieniono Chiny jako „wyzwanie”.

  https://kresy.pl/wydarzenia/bezpieczenstwo-i-obrona/nato-uznalo-rosje-za-najwazniejsze-i-bezposrednie-zagrozenie/

 166. Carlos said

  Wojna na Ukrainie jest zwieńczeniem 30-letniego projektu amerykańskiego ruchu neokonserwatywnego. Administracja Bidena jest pełna tych samych neokonserwatystów, którzy opowiadali się za amerykańskimi wojnami z wyboru w Serbii (1999), Afganistanie (2001), Iraku (2003), Syrii (2011), Libii (2011) i którzy zrobili tak wiele, by sprowokować Rosję inwazja na Ukrainę. Dorobek neokonów to jedna z niełatwych katastrof, jednak Biden obsadził swój zespół neokonserwatami. W rezultacie Biden kieruje Ukrainę, Stany Zjednoczone i Unię Europejską w kierunku kolejnej geopolitycznej klęski. Jeśli Europa będzie miała jakiekolwiek rozeznanie, oddzieli się od tych porażek w polityce zagranicznej USA.

  Ruch neokonserwatystów wyłonił się w latach 70. wokół grupy intelektualistów publicznych, z których kilku było pod wpływem politologa z Uniwersytetu Chicago, Leo Straussa i klasyka z Uniwersytetu Yale, Donalda Kagana. Liderzy neokonów zawarte Norman Podhoretz, Irving Kristol, Paul Wolfowitz, Robert Kagan (syn Donalda), Frederick Kagan (syn Donalda), Victoria Nuland (żona Roberta), Elliott Cohen, Elliott Abrams i Kimberley Allen Kagan (żona Fredericka). ).

  Głównym przesłaniem neokonserwatystów jest to, że USA muszą dominować w sile militarnej w każdym regionie świata i muszą stawić czoła rosnącym potęgom regionalnym, które pewnego dnia mogą rzucić wyzwanie globalnej lub regionalnej dominacji USA, przede wszystkim Rosji i Chin. W tym celu siły zbrojne USA powinny być wstępnie rozmieszczone w setkach baz wojskowych na całym świecie, a USA powinny być przygotowane do prowadzenia wojen z wyboru, jeśli to konieczne. Organizacja Narodów Zjednoczonych może być używana przez Stany Zjednoczone tylko wtedy, gdy jest przydatna do celów amerykańskich.

  Podejście to zostało po raz pierwszy przedstawione przez Paula Wolfowitza w jego projekcie Wytycznych Polityki Obronnej (DPG) napisanym dla Departamentu Obrony w 2002 roku. Projekt wzywał do rozszerzenia kierowanej przez USA sieci bezpieczeństwa na Europę Środkową i Wschodnią, pomimo wyraźnej obietnicy ze strony Niemiec Minister spraw zagranicznych Hans-Dietrich Genscher w 1990 roku stwierdził, że po zjednoczeniu Niemiec nie nastąpi rozszerzenie NATO na wschód. Wolfowitz również opowiedział się za amerykańskimi wojnami z wyboru, broniąc prawa Ameryki do niezależnego, nawet samodzielnego działania, w odpowiedzi na kryzysy niepokoju USA. Według generała Wesleya Clarka Wolfowitz już w maju 1991 roku dał mu jasno do zrozumienia, że ​​Stany Zjednoczone będą prowadzić operacje zmiany reżimu w Iraku, Syrii i innych byłych sojusznikach sowieckich.

  Neokoni opowiadali się za rozszerzeniem NATO o Ukrainę jeszcze zanim stało się to oficjalną polityką USA pod rządami George’a W. Busha juniora w 2008 roku. Uważali członkostwo Ukrainy w NATO za klucz do regionalnej i globalnej dominacji USA. Robert Kagan przedstawił argument neokonów za rozszerzeniem NATO w kwietniu 2006 roku:

  Rosjanie i Chińczycy nie widzą niczego naturalnego w „kolorowych rewolucjach” byłego Związku Radzieckiego, jedynie wspierane przez Zachód zamachy stanu, mające na celu zwiększenie wpływów Zachodu w strategicznie ważnych częściach świata. Czy tak bardzo się mylą? Czy udana liberalizacja Ukrainy, nawoływana i wspierana przez zachodnie demokracje, nie byłaby jedynie wstępem do włączenia tego narodu do NATO i Unii Europejskiej — krótko mówiąc, ekspansji liberalnej hegemonii Zachodu?

  Kagan przyznał się do tragicznych implikacji rozszerzenia NATO. Cytuje jednego eksperta, który powiedział: „Kreml z całą powagą przygotowuje się do »bitwy o Ukrainę«”. Po upadku Związku Radzieckiego zarówno USA, jak i Rosja powinny poszukiwać neutralnej Ukrainy jako ostrożnego bufora i wentyla bezpieczeństwa. Zamiast tego neokoni chcieli „hegemonii” Stanów Zjednoczonych, podczas gdy Rosjanie podjęli bitwę częściowo w obronie, a częściowo także z własnych imperialnych pretensji. Odcienie wojny krymskiej (1853-186), kiedy Wielka Brytania i Francja starały się osłabić Rosję na Morzu Czarnym po rosyjskich naciskach na imperium osmańskie.

  Kagan napisał artykuł jako prywatny obywatel, podczas gdy jego żona Victoria Nuland była ambasadorem USA przy NATO pod rządami George’a W. Busha, Jr. Nuland był par excellence neokonserwatywnym. Oprócz pełnienia funkcji ambasadora Busha przy NATO, Nuland była asystentem sekretarza stanu Baracka Obamy do spraw europejskich i euroazjatyckich w latach 2013–2017, gdzie brała udział w obaleniu prorosyjskiego prezydenta Ukrainy Wiktora Janukowycza, a obecnie pełni funkcję podsekretarza stanu Bidena ds. Państwo kieruje polityką USA wobec wojny na Ukrainie.

  Perspektywa neokonów opiera się na nadrzędnej fałszywej przesłance: że przewaga militarna, finansowa, technologiczna i gospodarcza USA umożliwia dyktowanie warunków we wszystkich regionach świata. Stanowi to zarówno niezwykłą pychę, jak i niezwykłą pogardę dla dowodów. Od lat pięćdziesiątych Stany Zjednoczone były hamowane lub przegrywane w prawie każdym regionalnym konflikcie, w którym brały udział. Jednak w „bitwie o Ukrainę” neokonserwatyści byli gotowi sprowokować militarną konfrontację z Rosją poprzez rozszerzenie NATO wbrew ostrym sprzeciwom Rosji, ponieważ żarliwie wierzą, że Rosja zostanie pokonana przez amerykańskie sankcje finansowe i broń NATO.

  Institute for the Study of War (ISW), neokonserwatywny think-tank kierowany przez Kimberley Allen Kagan (i wspierany przez who’s who z wykonawców obronnych, takich jak General Dynamics i Raytheon), nadal obiecuje zwycięstwo Ukrainy. W odniesieniu do zalotów Rosji ISW wygłosiła typowy komentarz: „Niezależnie od tego, po której stronie miasto [Siewierodonieck], rosyjska ofensywa na poziomie operacyjnym i strategicznym prawdopodobnie zakończy się kulminacją, dając Ukrainie szansę na wznowienie działalności operacyjnej. wyrównać kontrofensywy, aby odepchnąć siły rosyjskie”.

  Fakty na miejscu sugerują jednak coś innego. Sankcje gospodarcze Zachodu miały niewielki negatywny wpływ na Rosję, podczas gdy ich efekt „bumerangu” na resztę świata był duży. Co więcej, możliwości USA w zakresie zaopatrzenia Ukrainy w amunicję i broń są poważnie ograniczone przez ograniczone zdolności produkcyjne Ameryki i zerwane łańcuchy dostaw. Potencjał przemysłowy Rosji oczywiście przewyższa potencjał Ukrainy. PKB Rosji był około 10 razy większy niż Ukraina przed wojną, a Ukraina straciła teraz wiele ze swoich zdolności przemysłowych w czasie wojny.

  The most likely outcome of the current fighting is that Russia will conquer a large swath of Ukraine, perhaps leaving Ukraine landlocked or nearly so. Frustration will rise in Europe and the US with the military losses and the stagflationary consequences of war and sanctions. The knock-on effects could be devastating, if a right-wing demagogue in the US rises to power (or in the case of Trump, returns to power) promising to restore America’s faded military glory through dangerous escalation.

  Zamiast ryzykować tę katastrofę, prawdziwym rozwiązaniem jest zakończenie neokonserwatywnych fantazji z ostatnich 30 lat i powrót Ukrainy i Rosji do stołu negocjacyjnego, przy czym NATO zobowiązało się do zakończenia swojego zaangażowania w rozszerzenie na wschód o Ukrainę i Gruzję w zamian za trwały pokój, który szanuje i chroni suwerenność i integralność terytorialną Ukrainy.

  Jeffrey D. Sachs jest profesorem ekonomii; Dyrektor Centrum Zrównoważonego Rozwoju w Instytucie Ziemi na Uniwersytecie Columbia.

 167. Yagiel said

  Baaardzo ciekawa rozmowa w DieńTB: o tym, ze dziś-wojna na Ukrainie rozgrywana jest przez NATO wg scenariusza/strategii rozpisanej jeszcze w latach 70.! (Edward Luttwak) Tylko że wtedy miała rozgrywać się na terytorium NATO,tj. w RFN/Zachodnie Niemcy, a teraz – wycwanili Niemcy staraniem wieloletnim – poza NATO: na Ukrainie! Ukrainców Niemcom nie szkoda – można taktycznie przybombić Atomem… Ale że Zelenskiemu/Kołomojskiemu Ukrainców nie szkoda ? Dla Z/K/… to unter-menschen.
  .https://www.youtube.com/watch?v=gdbER42ohiw
  Rozmówca Igora Szyszkina wskazał na Edwarda Luttwak’a jako na „wroga, ale na mądrego wroga, którego należy studiować!”
  i ta Wojna NATO-Rosją toczy się na Ukrainie wg 2-fazowego scenariusza z lat 70. z jedną różnicą więc, istotną dla NIemców:
  w 2 fazie użyć taktycznie atomu poza swojin, zachodnim, terytorium – (wtedy w NRD bitte sehr ) w Polen, w Bałten, w Ukrainen – bitte sehr !…
  Amerykanom, tj. Xazarom było i jest wsio rawno, gdzie wyniszczyć ruskie tanki (i lotniska) – byle wyniszczyć ! Byle Imperium Rosji roz-bić ! Podobnie dzisiejszemu rządowi Ukrainy: ma nic wspólnego z Narodem Ukrainy, więc – ! (Komojski obywatel Jizraela czy innej Szwaj-carii Pieniądza, Zelenski tylko dla roli mówi po ukrainsku, itd w jezuitów)

  Kreml użyje Atomu wyłącznie w obronie siebie, zapewnia rozmówca – konieczna Xazarom jest więc fabryka małp, fabryka psów, fabryka mental-bydła… Dlatego te 150-180 tys wściekłych mental-psów/suk faszystowskich musi zostać wybitych – dla mądrości Rusi RF+BLR+Ukr… Dla ścięcia xazar-jemiołu ze Słowianskich Drzew.:)
  (polskawe mężyki swych Żon wojowoać chcą Atomowo ! wściekłe=bezrozUMne psy mentalne ! jeden carekJarek gustuje w kotach… Szczęście, że Kreml hoduje tygrysy )
  Bardzo polecam wysłuchać tę roz-Mowę i logikę: co Kreml wymyślił przeciw LuTTwak’owi……
  Igor Szyszkin – nooo, ciekawi mnie coraz bardziej…

 168. ? said

  Podgląd pogody na świecie. Do wyboru temperatura, prędkość wiatru, opady, ciśnienie i wiele innych parametrów:
  https://www.ventusky.com/

 169. bryś said

  Przepraszam. Gałka loda 6 pln. Tak mi coś za tanio te lody wyglądały.

 170. revers said

  re4

  Brys zeby to byl DORSZ z kutra rybackiego z lokalnego polowu przybrzeznego, a to co na talerzu lezzy to jakis ochlap z plowu dorszy z przed lat, zamrozzony w korpraacyjnych lodowkach z ktorego po rozmrozeniu ochlapu zostaje twarda suszona skora lub podeszwa od buta.

  Ani to wartosciowe odzywczo ani smaku nie ma, rowniez gume do zucia mozzna przezzuc z fabryki mamby Fipiaka.

  Ostatnio w Kanadzie polnocnej w wiecznej zamarzlinie znaleziono zwloki mlodego mamuta.

  Rowniez podbiegunowe zzwloki cznych prehistorysprzedalo by sie jak ryba dorsz Gatesa lub drobnego biznessmena Filipiaka.

 171. bryś said

  Jan Aleksandrowicz Niepomniaszczij, ros. Ян Алекса́ндрович Непо́мнящий – rosyjski szachista, arcymistrz od 2007 roku; – wszystko pięknie, ale prowadzi on właśnie w turnieju pretendentów. Czyli wygrywając będzie po raz drugi grał o Mistrzowski tytuł z Carlsenem. Wszystko to pięknie – ale to Ruski!!!! Karjakina wykopali – cytuję:

  „Po inwazji na Ukrainę Karjakin zdecydowanie poparł działania Putina, wywołując ostrą krytykę ze strony szachowego świata. FIDE wykluczyła go na pół roku za naruszenie Kodeksu Etyki tej organizacji. Urodzony na Ukrainie arcymistrz odwołał się od tej decyzji, ale bezskutecznie. Przysługuje mu jeszcze złożenie apelacji w Trybunale Arbitrażowym ds. Sportu (CAS).

  https://sport.dziennik.pl/news/artykuly/8433088,wladimir-putin-odznaczenie-siergiej-karjakin-szachy-rosja-wojna-ukraina.html” – koniec cytatu.

  Nepo nie złożył samokrytyki, powiedział jedynie że jest mu smutno że jest wojna. Mało panie Nepo, mało. Na razie skandalicznie przewodniczącym FIDE jest Arkadij Dworkowicz ros.: Арка́дий Влади́мирович Дворко́вич (ur. 26 marca 1972 w Moskwie) – rosyjski polityk, ekonomista, wicepremier Federacji Rosyjskiej, od 2018 prezydent Międzynarodowej Federacji Szachowej. Ale idzie lepsze. Będą wybory nowych władz i oczywiście największe szanse całkiem przypadkowo maja zażarci rusofobi –

  „Baryshpolets jest ukraińskim arcymistrzem z doskonałym wykształceniem. Otrzymał tytuł doktorski na Texas Tech University, a wcześniej z wyróżnieniem ukończył studia z finansów i ekonomii na Akademii Kijowsko-Mohylańskiej. Nielsen jest sekundantem Magnusa Carlsena od 2013 roku, wcześniej przez prawie 20 lat pracował dla Viswanathana Ananda. Baryshpolets otrzymał na swoim zgłoszeniu wsparcie Sudanu Południowego, Curacao, Nowej Zelandii, Anglii, Litwy, Holandii i Norwegii. Publicznie tego kandydata wsparła również federacja niemiecka słowami swojego prezesa Ullricha Krause: „Tłumienie rosyjskich wpływów w szachach międzynarodowych oraz przejrzyste i otwarte zarządzanie FIDE to postulaty, które mają nasze pełne poparcie”.” – za https://infoszach.pl/2022/06/20/wybory-na-prezydenta-fide/

  Niepomniaszczij na razie gra bez flagi swojego kraju. Wygrywając turniej – wraz ze zmianą kierownicta FIDE, z pewnością zmuszą go do wycofania się z walki o Mistrzostwo.

  P.S. Duda wczoraj wygrał. I to nie byle z kim, bo z Caruaną, wicemistrzem z 2018 i 4 graczen pod względem rankingu FIDE na świecie.

 172. bryś said

  Revers – kiedyś znajoma zamówiła płetwę rekina. Była niezła awantura, bo okazało się ze rekiny maja ości! 🙂 Smażony olej i mnóstwo przypraw zabije każdy niestosowny, czy nieświeży smak. Znam „rybaków” którzy wozili ryby mrożone ZE śląska. Gdzieś tam mieli taniej. Świeżą rybę spotkałem niedawno jeszcze w Chłopach koło Koszalina. Jeszcze parę kutrów tam łowi.

 173. bryś said

  Alw stan Polskiego rybołustwa przybrzeżnego ma się tak jak wszystko pod ręką piii… piiiii piiii:

  „Dorsz był podstawowym gatunkiem ryb jaki poławiały małe jednostki połowowe na Bałtyku. Małe łodzie rybackie poławiające sprzętem stawnym, są to łodzie oparte na tradycji rodzinnych połowów, o małej mobilności i możliwości przemieszczania się w celu zmiany łowiska. Nie mogą więc poławiać w ekonomicznych ilościach innych ryb, niż te które występują w strefie przybrzeżnej. Po załamaniu się połowów dorsza i ograniczeniach w połowach ze strony UE mających na celu odbudowę tego gatunku, rozpoczęła się de facto likwidacja małego rybołówstwa rodzinnego. Postulujemy więc Panie Ministrze o jak najszybszą pomoc dla małych jednostek połowowych mających w ostatnich latach specjalne zezwolenie połowowe na połowy dorsza na Bałtyku Wschodnim i zahamowanie tym samym procesu degradacji małej floty łodziowej. To podstawowe kryterium jakim jest specjalne zezwolenie połowowe upoważniające do połowów dorsza, powinno być wyznacznikiem dla kierowania zwiększonej pomocy do rybołówstwa małoskalowego. W tej chwili dochodzi do sytuacji, gdzie ta pomoc jest niewystarczająca i często jest kierowana na tych samych zasadach albo nawet lepszych, do dużych jednostek połowowych poławiających przemysłowo i jednostek poławiających na zalewach.”

  https://www.portalmorski.pl/rybolowstwo/47894-apel-polskich-rybakow-do-ministra-rolnictwa-i-rozwoju-wsi

  To z marca 2021 roku. A to są już raczej niedobitki, po wcześniejszych dostosowaniach ue.

 174. Głos Prawdy said

  Jak tak można w Polsce pisać? Paskudy

  „w nielegalnej kaplicy w domu zakonnym cały czas odprawia msze po łacinie. Obraża przy tym nie tylko społeczność LGBT oraz Żydów, ale także byłych współbraci, biskupów oraz papieża.”
  https://www.o2.pl/informacje/klotnia-ksiezy-w-zabce-duchowny-probowal-rzucic-sie-pod-kola-samochodu-6784758947981856a

 175. Głos Prawdy said

  W sieci pojawiło się nagranie ukraińskiego żołnierza tańczącego z wizerunkiem Jezusa Chrystusa, film został opublikowany na kanale Telegram „Soldier of Fortune”.
  Na filmie żołnierz WSU tańczy „wolny taniec” z wyciętym z kartonu wizerunkiem ukrzyżowanego Jezusa. Otaczają go śmiejący się koledzy żołnierze.
  „Czy wśród całej tej bandy szakali nie ma prawdziwego prawosławnego wyznawcy?”. – w opisie wideo czytamy.

 176. Greg said

  Na żywo !
  4 ROZBIÓR POLSKI? – Śmierć Polskiego Rolnictwa?

  .https://www.youtube.com/watch?v=uepO2SHTktA

 177. Głos Prawdy said

  Decyzja Litwy o zakazie tranzytu ładunków do obwodu kaliningradzkiego i oświadczenie szeregu polityków tego kraju, a także Polski w tej sprawie, są porównywalne z działaniami „baranów- prowokatorów” służących anglosaskim interesom – powiedziała rzeczniczka MSZ Rosji Maria Zaсharowa na antenie telewizji Rosja-24.
  https://nashaplaneta.su/blog/zakharova_nazvala_slova_politikov_litvy_i_polshi_o_kaliningrade_povedeniem_baranov_provokatorov/2022-06-29-36401

 178. minka said

  „Djokovic miał rację nie szczepiąc się”.

  Dziennikarz Polsatu Tomasz Lorek poinformował, że wielu tenisistów popiera decyzję Novaka Djokovica o nieprzyjęciu szczepionki przeciw COVID-19. – Nikt tego oficjalnie nie powie, ale jak się prywatnie rozmawia (…) to każdy powie, że Novak Djoković ma rację, bo się nie zaszczepił – powiedział w trakcie relacji z Wimbledonu.

 179. Yagiel said

  AD Minka – to Polsat/Lorek brawo! (zobaczymy, czy L nie będzie przepraszał…)

  Ze względy na Mamę oglądam Duraczenie TVPiS: wiadomości w południe ogólne i rolnicze:
  w ogólnych ci podli Rosjanie zabijają nawet zwierzęta: psy-ratowników, konie, itd. Starzy Ludzie nie mają szans wobec zmasowanego duraczenia – zupełnie tak samo/ANALOGICZNIE jak wobec pomysłu/okradania Na Wnuczka ! Nawet sobie myślę, że xazar-spece od propagandy co najmniej wykorzystali sukcesy złodzieji na wnuczka – o ile sami nie wykreowali na próbę. Zresztą to w sumie ta sama Xazarska Cywilizacja Okradania Ludzi, Także z Życia…
  Wiadomości rolnicze: kryzys nasz – z suszy zsumowanej z gradobiciami !; kryzys globalny – z wojny Rosji z Ukrainą oczywiście. teraz Argentyna ogranicza powierzchnię siania pszenicy, bo ziarno i nawozy 3 x droższe ! (przez wojnę…) W to miejsce chłopi argentyńscy w beretach pirenejskich sieja soję – znacznie tańsza w nakładach. Opłacalna.

  Rzecz jasna ani zdania refleksji, że więcej rolnictwa = mniej wody ! Bo to Lasy/Dżungle/Tajgi zatrzymują wodę w glebie – nie płytkie zasiewy. Więc im więcej rolnictwa, tym więcej gąb do wyżywienia ! A komu potrzebne jest >100 mln Egipcjan np. ? Wystarczyłoby 40-50… W Kraju Polska żyje ze 40 mln, a praca rolników daje plony dla więcej, więc: albo sprzedadzą na Wolumenie czy globalnie, albo oddadzą Ukraincom nadwyżkę i – koło absurdu toczy się coraz większe…
  Naprawdę wygląda na to, że Ktosie/Scenarzyści Globalni potrafią grać w Wojnę i Głód w UE/na Zachodzie (w FAKEdemię nie potrafią?) – Zachód/UE ma być zlikwidowana do gołej ziemi ? Cóż, może być zabawna odwyrtka:
  Złoty Xazarski Miliard nad-ludzi chciał wymordować 7 miliardów Zbędnych Żarłoków – 5 z tych 7 miliardów może wymordować, tj. pozwolić samo-się-wymordować temu Złotemu Miliardowi 😉
  Indyk-Xazar myślał o niedzieli, a soboty nie dożyje – w piątek łeb mu utną ! A czemu w piątek/jutro ?
  Może na Polsacie powiedzą ?

 180. Listwa said

  o pieniądzu:

 181. wewewe said

  Portugalia jest najbardziej wyszczepionym krajem w Europie i notuje najwyższy poziom zakażeń
  https://dossier.substack.com/p/snake-oil-the-most-vaxxed-country

 182. Boydar said

  „… Portugalia jest najbardziej wyszczepionym krajem w Europie i notuje najwyższy poziom zakażeń …”
  vs.
  „w Portugalii na zawsze będzie zachowany dogmat wiary”

  to się z sensem składa do kupy, 90% musi zostać utylizowane żeby wróciła normalność

 183. Marek said

  ot taka ciekawostka, a jest tego dużo więcej w mediach rosyjskich, w polinie nie do pomyślenia, w polinie nikomu włos z głowy nie spada…

  W Moskwie został zatrzymany rektor Rosyjskiej Prezydenckiej Akademii Gospodarki Narodowej i Administracji Publicznej (RANEPA) Vladimir Mau.

  Znany liberalny ekonomista został oskarżony o defraudację pieniędzy z akademii w sprawie karnej o oszustwo na dużą skalę.

  W 2021 r . w tej samej sprawie karnej zatrzymano byłego wiceministra edukacji Marina Rakowa i dyrektora Instytutu Nauk Społecznych RANEPA, rektora Moskiewskiej Wyższej Szkoły Nauk Społeczno-Ekonomicznych (Shaninki) Siergieja Zujewa.

  Przeszukania przeprowadzono w miejscu zamieszkania Vladimira Mau oraz w akademii, śledztwo prosi sąd o umieszczenie rektora RANEPA w areszcie domowym.

  Источник: https://rusvesna.su/news/1656591586

 184. Marek said

  Zastępca szefa Rady Bezpieczeństwa Federacji Rosyjskiej Dmitrij Miedwiediew zakwestionował możliwość pozwów przeciwko Federacji Rosyjskiej z jej potencjałem nuklearnym.

  Przemawiając na posiedzeniu plenarnym X Międzynarodowego Forum Prawnego w Petersburgu uznał za bezsensowną próbę tworzenia trybunałów lub sądów do zbadania okoliczności określonych wydarzeń w siedzibach poszczególnych organów ponadnarodowych.

  Przypomniał też, że Rosja jest krajem, który stał u początków budowania obecnego porządku światowego i stanowiącym podstawę prawną do tworzenia właśnie takich organizacji międzynarodowych.

  „Nie mówię o praktycznych korzyściach takich kroków. Szczerze mówiąc, to bzdura.

  Czy oni naprawdę, te państwa i poszczególni politycy, wierzą w możliwość trybunałów karnych przeciwko krajowi o największym potencjale nuklearnym?” – powiedział Miedwiediew.

  „Jakoś nie mogę sobie przypomnieć ani jednej udanej próby zorganizowania takiego procesu dla licznych kampanii wojskowych prowadzonych przez Stany Zjednoczone Ameryki w XX i XXI wieku. Za ich, delikatnie mówiąc, nielegalne działania mające na celu zbudowanie demokracji w stylu anglosaskim na kościach ludności cywilnej Korei, Wietnamu, Jugosławii, Iraku czy Afganistanu – dodał.

  Источник: https://rusvesna.su/news/1656587466

 185. Marek said

  Prezydent Rosji Władimir Putin udzielił wyczerpującej odpowiedzi na pytanie o przystąpienie Finlandii i Szwecji do NATO .

  Wyjaśnił, czym różni się to od potencjalnego wejścia Ukrainy do sojuszu.

  „Nie mamy takich problemów ze Szwecją i Finlandią, jakie niestety mamy z Ukrainą. Nie mamy problemów terytorialnych i sporów. Nie mamy się czym martwić o członkostwo Finlandii i Szwecji w NATO.

  Jeśli chcą NATO, proszę.

  Tylko oni powinni jasno i jasno wyobrażać sobie, że wcześniej nie było dla nich zagrożeń, ale jeśli zostaną tam rozmieszczone kontyngenty wojskowe i infrastruktura, będziemy musieli odpowiedzieć w sposób lustrzany – podkreślił.

  Przypomnijmy, że po spełnieniu przez władze Finlandii i Szwecji żądań Turcji dotyczących działaczy Partii Pracujących Kurdystanu (w Turcji uznawana jest za organizację terrorystyczną – przyp. RV), oficjalna Ankara wycofała swoje sprzeciwy wobec nowych członków sojuszu.

  Источник: https://rusvesna.su/news/1656571611

 186. Marek said

  Rosyjska armia i Milicja Ludowa ŁPR walczą wzdłuż Lisiczańska, rafineria ropy jest już zajęta, zakończyły się walki w strefie przemysłowej w pobliżu fabryki wyrobów gumowych – powiedział ambasador LPR w Federacji Rosyjskiej Rodion Miroshnik.

  „Terytorium największej rafinerii ropy naftowej na Ukrainie – Lisichansky – całkowicie przeszło pod kontrolę sił sojuszniczych. Zakończono również działania mające na celu uporządkowanie strefy przemysłowej i otaczających ją budynków na terenie Lisiczańskiego zakładu RTI (wyrobów gumowo-technicznych) przez jednostki wojsk alianckich nacierające przez miasto od południowego wschodu.

  Pokrywa Lisiczańskiego Kociołka zaraz się zamknie. Dziś wszystkie mniej lub bardziej znaczące arterie transportowe z Lisiczańska i do Lisiczańska są kontrolowane przez wojska Rosji i ŁRL.

  Источник: https://rusvesna.su/news/1656563326

  ps. Alexsailor kuda ty paszoł?

 187. Marek said

  Ministerstwo Obrony Federacji Rosyjskiej poinformowało o wycofaniu wojsk rosyjskich z wyspy Zmeiny. Jak napisano w komunikacie: „30 czerwca, jako krok dobrej woli, Siły Zbrojne Federacji Rosyjskiej wykonały przydzielone zadania na wyspie Zmeiny i wycofały stacjonujący tam garnizon. W ten sposób zademonstrowano społeczności światowej, że Federacja Rosyjska nie ingeruje w starania ONZ o zorganizowanie korytarza humanitarnego dla eksportu produktów rolnych z terytorium Ukrainy. Decyzja ta nie pozwoli Kijowowi spekulować na temat zbliżającego się kryzysu żywnościowego, związanego z niemożnością eksportu zboża z powodu całkowitej kontroli Rosji nad północno-zachodnią częścią Morza Czarnego. Teraz słowo należy do strony ukraińskiej, która nadal nie oczyszcza wybrzeża Morza Czarnego w pobliżu jego brzegów, w tym wód portowych”.

  https://politikus.info/events/144818-mo-rf-soobschilo-o-vyvode-rossiyskih-voennyh-s-ozmeinyy.html

 188. Marek said

  Chcecie się pośmiać, posłuchajcie tej kobiety:
  https://politikus.info/video/144810-ochen-slozhnyy-vopros-zhitelnicy-kremenchuga-k-vsu.html

  endrju, ty qrvo, niech ci agatka przetłumaczy na jidisz

 189. Greg said

  W Chinach apokaliptyczne powodzie i temp. 60st. C.

  .https://www.youtube.com/watch?v=SGlih6TUO8Y

 190. Głos Prawdy said

  30 czerwca, Mińsk /BELTA/. Obywatele polscy od 1 lipca mają prawo do bezwizowego wjazdu na Białoruś, poinformował Państwowy Komitet Graniczny.

  Decyzję o czasowym bezwizowym wjeździe dla obywateli Polski głowa państwa podjal w celu utrzymania dobrosąsiedzkich stosunków z Białorusią.

 191. Głos Prawdy said

  30 czerwca, Mińsk /BELTA/. Obywatele polscy od 1 lipca mają prawo do bezwizowego wjazdu na Białoruś, poinformował Państwowy Komitet Graniczny.

  Decyzję o czasowym bezwizowym wjeździe dla obywateli Polski głowa państwa podjal w celu utrzymania dobrosąsiedzkich stosunków z Białorusią.

 192. kontra said

  O tym powiedział Trzaskowski dowcipnisiom Vovanowi i Lexusowi, którzy przedstawili mu się jako neonazista banderowiec burmistrz Kijowa żyd Witalij Kłyczko Kliczko.

  Warszawa jest już przeciążona i może nie wytrzymać drugiej fali ukraińskich migrantów – skarży się prezydent warszawy Rafał Trzaskowski z PO
  https://adnovumteam.wordpress.com/2022/06/30/wojna-juz-nie-domowa-na-ukrainie-30-06-2022r-2564-dzien-od-nowego-rozejmu-pelnowymiarowa-operacja-zbrojna-usz-wobec-republik-w-donbasie-zakonczona-interwencja-wojsk-fr-dzien-134-%ef%bf%bc/comment-page-2/#comment-246523

  Vitali-Klitschko-Jew żydowski bokser

  Vitali-Klitschko-Jew

  kliczko sowiecki generał

  starsza siostra „papieża” jana pawła 2 babka kliczko Tamara Jefimowna Etinzon
  Though his father looks like a Jew, his maternal grandmother, Tamara Jefimowna Etinzon, is definitely a Jew, thus making him a Jew by Jewish law.

  [During the war] Ukrainian fascists rose up, and [Klitschko’s grandfather] risked his life and those of his family hiding the young Jewess Tamara Etinzon in their cellar, after her family was killed by the Nazis. After the war they married and went into exile. Their son Vladimir became an officer for Stalin, and his sons were born in Kyrgyzstan and Kazakhstan, grew up in Kiev, and now live in Germany.
  https://stormer-daily.rw/vitali-klitschko-is-a-jew/

  h.ua/story/365251/&usg=ALkJrhhFGvz9U5Meq_d2-_Lkn39xrowHGQ

  lechaim.ru/ARHIV/140/kipa.htm

 193. Listwa said

  o dyplomacji Krzysztof Baliński

 194. kontra said

  Były szef Formuły 1 Anglik Bernie Ecclestone umie liczyć szekle i nie będzie umierał za ukraine czy Polskę

  „ Jestem gotów przyjąć kulę dla Władimira Putina. To wspaniały człowiek. Uważa, że ​​postępuje słusznie i robi to, co najlepsze dla Rosji ”.

  Były szef Formuły 1 Bernie Ecclestone wyraził poparcie dla prezydenta Rosji i skrytykował prezydenta Ukrainy.

  Mówiąc o żydzie neonaziście Zełenskim, były szef F1 zwrócił uwagę, że ukraiński prezydent był kiedyś komikiem i, jak się wydaje, zamierza kontynuować ten zawód.

  „ Bo gdyby o tym pomyślał i postarał się porozmawiać z Putinem i go wysłuchać, mógłby coś zmienić. Jestem pewien, że gdyby Ukraina chciała wyjść z tej sytuacji należycie, to by to zrobiła . – zakończył Ecclestone.
  https://kodluch.wordpress.com/2022/06/29/29-06-2022-syria-2459-dzien-sprzatania-swiata/#comments

 195. Listwa said

  ad 192

  Rozbiór Polski w znaczeniu demontaż struktur

 196. osoba prywatna said

  Adrian Kostera pobił rekord świata w pięciokrotnym Ironmanie! 67 godzin morderczej rywalizacji bez minuty snu
  https://biegowe.pl/2022/06/adrian-kostera-pobil-rekord-swiata-w-pieciokrotnym-ironmanie-67-godzin-morderczej-rywalizacji-bez-minuty-snu.html

 197. kontra said

  MO Rosji: budynek mieszkalny w Kijowie został trafiony ukraińską rakietą
  27.06.2022 15:55
  https://pl.news-front.info/2022/06/27/mo-rosji-budynek-mieszkalny-w-kijowie-zostal-trafiony-ukrainska-rakieta/

  Ponad 10 000 Hiszpanów protestuje w Madrycie przeciwko NATO
  https://pl.news-front.info/2022/06/26/%d0%b7%d1%89%d1%82%d1%84%d0%b2-10-000-hiszpanow-protestuje-w-madrycie-przeciwko-nato/

  bandyci neonazisci Ukraincy ostrzelali szpital w Doniecku
  30.06.2022 10:50
  https://pl.news-front.info/2022/06/30/pod-ostrzalem-sil-zbrojnych-ukrainy-w-drl-znalazl-sie-szpital/

  https://t.me/+vMkoB-FAFO4zZGMy

 198. kontra said

  Premier powiedział, że Rosja nie przeprowadziłaby operacji specjalnej, gdyby Putin „był kobietą, którą oczywiście nie jest”. Johnson nazwał również działania rosyjskiego przywódcy wobec Ukrainy „doskonałym przykładem toksycznej męskości”.

  „Szczerze mówiąc, z dnia na dzień jego stan się pogarsza, a on sam pluje coraz większymi bzdurami” – zauważył użytkownik.
  https://legaartis.pl/blog/2022/06/30/brytyjczycy-polozyli-kres-johnsonowi-po-jego-wywodach-na-temat-putina/

  koniec bojkotu Rosji

  – Statystyki nie pozostawiają złudzeń: w ostatnich miesiącach bojkot na paragonach przestał być widoczny. W przypadku sieci Auchan, w kwietniu informowaliśmy o ponad dwukrotnym spadku zainteresowania produktami tego sklepu w stosunku do 12 marca.

  Jednak w maju Polacy zwiększyli częstotliwość zakupową w hipermarketach Auchan,

  a wraz z początkiem czerwca udział procentowy paragonów z tej sieci sklepów wrócił do stanu sprzed bojkotu – poinformowała Antonina Grzelak z aplikacji PanParagon.
  https://legaartis.pl/blog/2022/06/29/wojna-na-ukrainie-polacy-wznowili-zakupy-w-sieciach-handlowych-ktore-zostaly-w-rosji/

 199. Listwa said

  cd o dyplomacji prof Izydorczyk

 200. minka said

  Braun: Następne wybory w niektórych gminach wygra partia ukraińska

  .https://youtu.be/FjeN6R46P78

 201. minka said

  A jednak! Wyciekł tajny plan PiS dotyczący Ukrainy

  Od rozpoczęcia kryzysu na Ukrainie nikt nie zdawał sobie sprawy, dlaczego PiS staje się w pierwszym szeregu obrońców reżimu Zełenskiego. Dlaczego jest to potrzebne?

  Po pierwsze, polityka zagraniczna, którą prowadzi rząd Polski, jest świetnym przykładem na to, że politycy PiS stają się liderami walki z Rosją. Robią to przy każdej możliwości: podczas ćwiczeń, na arenie międzynarodowej, w polityce wewnętrznej.

  https://dziennik-polityczny.com/2022/06/29/a-jednak-wyciekl-tajny-plan-pis-dotyczacy-ukrainy/

 202. revers said

  Rosyjska armia opuszcza Wyspę Węża

  Według doniesień, dowództwo rosyjskich sił zbrojnych podjęło decyzję o opuszczeniu wyspy, ponieważ po przeniesieniu francuskich SAU CAESAR i wyrzutni rakiet Toczka-U do obwodu odeskiego radykalnie wzrosła gęstość ognia ukraińskich sił zbrojnych.

  Według źródła kanału, decyzja została podjęta w celu ratowania życia bojowników i oszczędzania sprzętu.

  „To pokazuje społeczności światowej, że Federacja Rosyjska nie utrudnia wysiłków ONZ w celu zorganizowania korytarza humanitarnego dla usunięcia produktów rolnych z terytorium Ukrainy” – powiedział rosyjski resort obrony.

 203. osoba prywatna said

  Kiedy z dobrego serca próbujesz pomóc madce
  https://demotywatory.pl/5143426/Kiedy-z-dobrego-serca-probujesz-pomoc-madce

  ——
  Takie madki nazywają w USA Karen.
  Admin

 204. osoba prywatna said

  272 cm.
  https://demotywatory.pl/5142551/Robert-Wadlow-najwyzszy-czlowiek-na-swiecie

 205. Listwa said

 206. Listwa said

 207. Listwa said

 208. Listwa said

 209. Listwa said

 210. Listwa said

 211. Listwa said

 212. Listwa said

 213. Listwa said

 214. Listwa said

 215. Listwa said

 216. Listwa said

 217. Listwa said

 218. revers said

  Troche zawanswanej muzyki w wykonaniu gretki klimatycznej

 219. Listwa said

 220. Listwa said

 221. Listwa said

 222. Listwa said

 223. Listwa said

 224. Listwa said

 225. Listwa said

 226. minka said

  Muzeum Narodowe – jakiego narodu? Wojciech Olszański, Marcin Osadowski Warszawa, NPTV 30.6.2022r.

 227. Listwa said

 228. Listwa said

 229. Listwa said

 230. Listwa said

 231. Listwa said

 232. Listwa said

 233. Marucha said

  Panie Listwa… Co Panu?

 234. Boydar said

  „Jeśli ktoś pomimo niemal zerowego ryzyka zachorowania na kovid wziął kilka dawek nie do końca przebadanej szczepionki, to znaczy, że komplikacje z mózgiem miał już wcześniej”

  bardzo trafne spostrzeżenie, pomimo kilku nieścisłości

 235. Yagiel said

  Popatrzeć na to i………
  .https://www.youtube.com/watch?v=D72-UX_7p04

 236. Lily said

  Re 218;Revers
  „Klaus Schwab, president of World Economic
  Forum,is also the founder of another organization called Young Global Leaders.

  On Top of that, Klaus Schwab list.
  Greta Thunberg as well”.

 237. jakoja said

  NIEMIECKA dziennikarka Alina Lipp powiedziała, że ​​grozi jej trzy lata więzienia w swoim kraju za reportaże ze wschodniego Donbasu na Ukrainie.

  Zarzuty przeciwko niej dotyczą relacji z jej kanału News from Russia Telegram, na którym dzieli się informacjami ze swoimi 175 000 subskrybentami zarówno w języku niemieckim, jak i rosyjskim.

  W rozmowie z portalem Readonka World wyjaśniła, że ​​po otrzymaniu pisma z prokuratury jest zagrożona postępowaniem karnym przez niemiecki rząd federalny.

  💥 Oskarżana jest przez władze niemieckie o wspieranie rosyjskiej inwazji na Ukrainę i grozi jej trzy lata więzienia na podstawie art. 140 konstytucji lub grzywna pieniężna.

  „W liście napisano, że na przykład mówię w moim kanale Telegram, że ludność Donbasu popiera fakt, że Rosja rozpoczęła operację specjalną.

  „Powiedziałem też, że od kilku lat Ukraińcy mordują cywilów w Donbasie i że to jest ludobójstwo.

  💥 „Okazuje się, że to przestępstwo dla Niemiec, więc wzięli 1600 euro z mojego konta bankowego i nawet mi o tym nie powiedzieli” – powiedziała pani Lipp.

  💥 Twierdziła, że ​​niemieckie władze zamknęły również konto bankowe jej ojca bez ostrzeżenia.

  Pani Lipp jest byłym politykiem Partii Zielonych, który od sześciu miesięcy przebywa we wschodnim Donbasie na Ukrainie.

  Mówi, że filmuje tylko to, co widzi i nie rozpowszechnia „fałszywych informacji”.

  Pomimo stawianych jej zarzutów, planuje nadal meldować z Doniecka, który, jak powiedziała, jest codziennie ostrzeliwany przez ukraińskie siły zbrojne.

  Raportowanie na Ukrainie jest ściśle ograniczone, a ci, którzy odbiegają od linii kijowskiej, robią to z poważnym zagrożeniem dla swojego bezpieczeństwa.

  💥 Kanadyjska dziennikarka Eva Bartlett, która również donosiła z regionu Donbasu, twierdzi, że została umieszczona na rządowej liście zabójstw.

  💥 W 2014 roku włoska fotoreporterka Andrea Rocchelli została zastrzelona przez ukraińskich żołnierzy na wschodzie kraju.

  Jej zdjęcie zostało później znalezione w biurach Centrum Myrotvorets z napisem „zlikwidowana”.

  Źródło
  https://morningstaronline.co.uk/article/w/german-journalist-faces-three-years-prison-over-reporting-donbass-region

 238. Yagiel said

  Kolejny DieńTB z rozmową – raczej przełomową – Ogora Szyszkina z Konstantinem Siwkowem /bardzo ktoś/
  .https://www.youtube.com/watch?v=yrFCcTHK80o
  Gospodin Siwkow wyraził pełne poparcie obecnej polityce Putina/Kremla, zewnętrznej – oderwanie od USA,konie cmałpowania Zachodu; wewnętrzenj – upaństwowienie, pozbycie się V kolumny, wojenny socjalizm…

  Siwkow zgodził się z Szyszkinem, że ostatni zlot NATO/Xazarii szczerze określił Rosję jako wroga i oznacza to wojnę: stopniowo w ciągu 2-3 lat o zakresie globalnym !

  Zachód/Xazaria nie może istnieć bez Ukrainy, a ponieważ Ukrainę traci – musi ratować się Wojną : z Rosją, z BRICS, z…
  Xazar-Zachód ma ten problem, że nie ma pewności o wystarczającym poparciu WOjny w społeczeństwach Zachodu – potrzeba mu więc rok-dwa na dociśnięcie opozycji: FAKEdemią II, głodem, zimnem, faszyzmem tęczowym – cel wart każdej zbrodni…

  Siwkow z nieco innej strony powiedział to samo, co Ławrow: przestały istnieć partnerskie stosunki z Zachodem a tym samym – niewolnicze/kolonialne stosunki z Xazarami, którzy prowadzą swój szwiatek na skraj przepaści…

  To oczywiście nie wszystko ważne w wystąpieniu Siwkowa, ale gdy chciałem go drugi raz posłuchać – zerwało mi/stop zrobiło 😉
  Może innym uda się wysłuchać go w całości ? Żyjemy w kraju okupowanym przez Xazarów, ale dokręcanie śruby/przecinanie linek jeszcze nie jest mordercze… 2-3 lata. Inni mówią, że rok 2023 – warto tedy cieszyć się życiem i bawić myśleniem 😉

 239. Lily said

  http://xdisciple.blogspot.com/2012/04/julian-assange-is-anders-behring.html

 240. Lily said

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Julian_Sands

 241. Piskorz said

  re 237 Mówi, że filmuje tylko to, co widzi i nie rozpowszechnia „fałszywych informacji”…..A bandytów to gówno obchodzi..!

 242. kontra said

  posłanka PiS Barbara Dziuk pisowska joanna mucha

  Zapytałem posłankę PiS Barbarę Dziuk o dziesiątki tysięcy nadmiarowych zgonów Polaków w czasie pisowskiego zamknięcia szpitali i obostrzeń rządowych pisowskich.

  „Dajże pan spokój. No bo była pandemia i to jest chyba normalne”

  odpowiedziała posłanka PiS Barbara Dziuk i zamknęła przed moją twarzą drzwi biura poselskiego.
  https://tarnogorski.info/poslanka-pis-ucieka-do-biura-pytamy-o-nadmiarowe-zgony-dajze-pan-spokoj/

  posłanka PiS Barbara jako informatyk

  Nie ma takiego zabezpieczenia, którego nie szłoby złamać – odpowiedziała Dziuk na pytanie red. Marcina Zasady w Radiu Piekary, czym jak nie państwem z dykty jest sytuacja, gdy następuje wyciek mailowej korespondencji najważniejszych osób w Polsce. Dalej wywiad jest nie mniej ciekawy.
  https://tuudi.net/barbara-dziuk-reprezentantka-nurtu-slaskiej-inteligencji/

  minister śmierć i baba z targu

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: