Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  bryś o Wolne tematy (83 – …
  jasiek z toronto o Najbogatszy człowiek na ś…
  Szczepan Zbigniewski o Jak wymyślono naród żydowski?…
  Szczepan Zbigniewski o Noc Listopadowa czy „burd…
  Halifax o Dlaczego szkoły nie eduku…
  errorous o Sterowanie nacjonalizmami
  errorous o Wolne tematy (83 – …
  Ramirez o Sterowanie nacjonalizmami
  Boydar o List z Moskwy do polskich…
  Boydar o Wolne tematy (83 – …
  Boydar o Wolne tematy (83 – …
  koza o Jak wymyślono naród żydowski?…
  coco o List z Moskwy do polskich…
  lewarek.pl o Wolne tematy (83 – …
  revers o Wolne tematy (83 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 626 obserwujących.

Prezydent Meksyku za uwolnieniem Assange’a

Posted by Marucha w dniu 2022-06-23 (Czwartek)

Antyimperialistyczny prezydent Meksyku Andrés Manuel López Obrador zapowiedział 21. czerwca zwrócenie się do prezydenta USA Joe Bidena o „zajęcie się” sprawą założyciela WikiLeaks Juliana Assange’a.

„Chcę powiedzieć, że tak, zamierzam zwrócić się do prezydenta Bidena by zajął się tą sprawą, obawiam się że przeciwstawią się temu potężne siły które istnieją w USA i w innych krajach, humanizm jednak musi zwyciężyć” stwierdził przywódca Meksyku.

Dodał zarazem że J. Assange „jest najlepszym dziennikarzem naszych czasów na świecie i został bardzo niesprawiedliwie potraktowany, gorzej niż kryminalista. To, jak potraktowano tego dziennikarza, jest wstydem dla świata”. Meksyk, wedle zapowiedzi swojego prezydenta, „mógłby otworzyć swoje drzwi dla Assange’a”, jeśli ten zostały uwolniony. „On jest ciężko chory i byłoby znakiem solidarności, braterstwa, pozwolić mu osiedlić się w kraju w którym chciałby żyć, włączając w to Meksyk” powiedział A. M. López Obrador.

A M. López Obrador spotkać ma się z J. Bidenem w lipcu w Waszyngtonie dla przedyskutowania dwustronnych stosunków Meksyku z USA. Wcześniej meksykański przywódca odmówił udziału w IX Szczycie Ameryk w Los Angeles 7-10 czerwca w proteście przeciwko wykluczeniu przez USA z udziału Wenezueli, Kuby i Nikaragui.

Wstawianie się za J. Assangem jest elementem antyimperialistycznej linii polityki zagranicznej meksykańskiego prezydenta, obejmującej zbliżenie z państwami Ameryki Łacińskiej rządzonymi przez siły tożsamościowe: Wenezuelą, Kubą, Nikaraguą, Boliwią, a także z Peru pod rządami Pedro Castillo i z Kolumbią gdzie 19. czerwca wybory prezydenckie wygrał po raz pierwszy po II wojnie światowej polityk emancypacyjny i tożsamościowy Gustavo Petro.

Meksykański przywódca zabiegał o los J. Assange’a już pod koniec prezydentury Donalda Trumpa i wielokrotnie zgłaszał chęć dania mu schronienia przez Meksyk. Według A. M. Lópeza Obradora „Przestępstwem, co należy ująć w cudzysłów, Assange’a było ujawnienie poważnych naruszeń praw człowieka na świecie, a do tego ingerencji rządu USA w sprawy wewnętrzne innych państw. To właśnie zrobił Assange.”

Przywódca Meksyku zaapelował też do ONZ i „wszystkich organizacji broniących praw człowieka” o wstawienie się za J. Assangem. ‚[Taki ch00j się wstawią… – admin]

Meksyk wyraził swoje poparcie dla J. Assange’a po tym jak 17. czerwca brytyjski sekretarz spraw wewnętrznych Priti Patel wyraził w imieniu UK zgodę na przekazanie australijskiego dysydenta USA, gdzie przeciwko założycielowi WikiLeaks wysunięto 18 zarzutów karnych i grozi mu łącznie 175 lat więzienia. O wykorzystanie wszelkich środków prawnych dla uwolnienia J. Assange’a zwróciła się do świata jego żona. Jak pisze hiszpański dziennik „El Pais”, ekstradycja J. Assange’a do USA może się jednak opóźnić, gdyż obrona w UK złożyła apelację.

J. Assange stał się bohaterem i symbolem Antysystemu i niezależnego dziennikarstwa po tym jak na założonym przez siebie WikiLeaks ujawnił tajemnice dyplomatyczne i wojskowe USA i ich państw klienckich i wasalnych, dokumentując między innymi zbrodnie wojenne bloku atlantyckiego w Iraku i Afganistanie oraz znęcanie się nad więźniami w Guantanamo.

Przez lata ukrywał się przed ścigającymi go USA w ambasadzie Ekwadoru w UK, został z niej jednak wydalony po dekompozycji ekwadorskiego Antysystemu wraz oddaniem władzy przez tamtejszego tożsamościowego prezydenta Rafaela Correę i przejęciem kraju przez siły projankeskie.

Ronald Lasecki
https://myslpolska.info/

Nawiasem mówiąc, dwie żydówki mieszkające w Szwecji, oskarżyły w roku 2010 Assange’a o gwałt. Śledztwo zostało anulowane. Oskarżenia były bezpodstawne. Ale trochę to potrwało…
Admin

Komentarze 2 do “Prezydent Meksyku za uwolnieniem Assange’a”

 1. NC said

  Co to za stwór „prezydent tożsamościowy”?
  Priti Patel to kobieta.

 2. ! said

  wyżej @

  To taki prezydent co to nie ważne czy lewicowy czy prawicowy ale jest za swoim krajem, a nie za usa czy globalistami np. tożsamościowi Łukaszenka, Duterte et cetera. Taka wykładnia Xportalu/Laseckiego.

  Na ile w tym prawdy to każdy sam sobie odpowie. Tylko wytłumaczyłem o co mu biega.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: