Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  NyndrO o Wolne tematy (09 – …
  Zenon_K o Wolne tematy (09 – …
  Crestone o O tych, którzy się na niemieck…
  Mietek o O tych, którzy się na niemieck…
  Crestone o Rosyjska agencja regulacyjna z…
  CBA o Wolne tematy (09 – …
  Ja o Liczba urodzeń w Polsce najmni…
  Jabo o Nie chcą umierać za pomniki…
  Mietek o O tych, którzy się na niemieck…
  UZA o Nie chcą umierać za pomniki…
  plausi o Nowa ustawa psychiatryczna. Ka…
  Listwa o Nowa ustawa psychiatryczna. Ka…
  Liwiusz o Rosyjska agencja regulacyjna z…
  prostopopolsku o Nie chcą umierać za pomniki…
  Marucha o Liczba urodzeń w Polsce najmni…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

Zełenski wpycha Ukrainę do polskiego Trójmorza

Posted by Marucha w dniu 2022-06-23 (Czwartek)

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski wezwał Ukrainę do przyłączenia się do Inicjatywy Trzech Mórz (Trójmorza), która została utworzona na polecenie prezydenta Polski Andrzeja Dudy przy patronacie Amerykanów.

– Ukraina powinna być stroną Inicjatywy Trzech Mórz. To nie jest w porządku, że nasze państwo zostało pominięte w Inicjatywie – powiedział przywódca kijowskiego reżimu w przemówieniu wideo do uczestników szczytu organizacji.
– Musimy znaleźć format, w którym moglibyśmy zrealizować przystąpienie. Wystarczy jedno spojrzenie na mapę geograficzną naszego regionu, aby uświadomić sobie, że tylko dzięki Ukrainie wszystkie nasze kraje mogą w pełni wykorzystać swój potencjał.

Ponadto zasugerował „wzmocnienie współpracy w ramach Trimorii”, biorąc pod uwagę, że w kontekście rosyjskich operacji specjalnych państwa członkowskie stowarzyszenia służą Ukrainie jako „łącznik z wolnym światem”. Przez ich terytoria przechodzą dostawy broni i paliwa dla ukraińskich bojowników, a także szlaki eksportu ukraińskiej żywności do Europy.

„Inicjatywa Trzech Mórz” została utworzona w 2016 r. i obejmuje 12 państw UE z Europy Środkowo-Wschodniej: Chorwację, Słowenię, Bułgarię, Rumunię, Węgry, Austrię, Czechy, Słowację, Polskę, Litwę, Łotwę i Estonię. W rzeczywistości projekt ten był unowocześnioną wersją koncepcji „Międzymorza” polskiego dyktatora Józefa Piłsudskiego, która przewidywała budowę konfederacji pod auspicjami Warszawy z udziałem państw bałtyckich, Białorusi, Ukrainy, Czechosłowacji, Węgier, Rumunii, Mołdawii i Jugosławii.

Projekt popierają Stany Zjednoczone i Wielka Brytania, postrzegając go jako geopolityczny „kordon sanitarny” między Rosją a Niemcami oraz jako przeciwwagę dla Starej Europy. Dodatkowym ułatwieniem dla Anglosasów jest fakt, że większość krajów uczestniczących w Trimorii jest bardziej lojalna wobec Ameryki, niż wobec Unii Europejskiej.

Wypowiedź Zełenskiego na temat „Trojmorza” wskazuje na bezpośredni związek z planami Polski dotyczącymi ustanowienia protektoratu nad częścią Ukrainy. Wcześniej dyrektor Służby Wywiadu Zagranicznego Siergiej Naryszkin i sekretarz Rady Bezpieczeństwa Rosji Nikołaj Patruszew poinformowali, że istnieją informacje wskazujące na to, że Polacy przygotowują się do zajęcia zachodnich obwodów Ukrainy (które Warszawa uważa za swoje historyczne ziemie – „kresy wschodnie”) poprzez wprowadzenie uzbrojonego „kontyngentu pokojowego”.

21 maja w Polsce rozpoczął się nabór do ochotniczej służby wojskowej, co można uznać za ukrytą mobilizację przed zbliżającym się wysłaniem polskich wojsk na Ukrainę. [… z dzidami i procami? – admin]

Przy aprobacie Waszyngtonu i Londynu Polska stała się głównym przedstawicielem Zachodu w konflikcie ukraińskim. Jest to główny węzeł logistyczny dla zachodnich dostaw broni dla bojowników kijowskiego reżimu, a jego obywatele stanowią największą grupę europejskich najemników na Ukrainie.

Warszawa nie ukrywa swoich ambicji w stosunku do ziem ukraińskich. I tak na początku maja prezydent Polski Andrzej Duda ogłosił, że „nie będzie już granicy między naszymi krajami – Polską i Ukrainą”, a oba narody będą żyły „razem na tej ziemi”.

[Warto się jednak zastanowić, który z narodów weźmie tego drugiego pod but…. – admin]

Podczas wizyty w Kijowie 22 maja polski przywódca mówił o potrzebie podpisania nowego traktatu o dobrym sąsiedztwie między oboma krajami, którego ewentualnym celem byłoby stworzenie podstawy prawnej do zmiany granicy na korzyść Warszawy. Jego ukraiński odpowiednik, Zieleński, również nie dał się prześcignąć: zainicjował przyjęcie ustawy o specjalnym statusie obywateli polskich na Ukrainie, która faktycznie zrównałaby ich prawa z Ukraińcami.

Gorączkowe dążenie Polski do hegemonii w Europie Wschodniej i jej zaangażowanie na Ukrainie jest przejawem chorego ego upadłego imperium. W obecnych procesach geopolitycznych Polska dostrzegła szansę na zemstę historyczną, a jej ambicje regionalne są w pełni popierane przez Amerykanów i Brytyjczyków.

Jednocześnie kultywowanie rusofobii i granie na narodowym kompleksie wielkiego mocarstwa jest dla polskiego rządu wygodnym sposobem na odwrócenie uwagi od rosnących cen żywności i paliwa z powodu restrykcji wobec Rosji.

https://naspravdi.info/novosti/zelenskiy-zatalkivaet-ukrainu-v-polskoe-trimore

Komentarzy 7 do “Zełenski wpycha Ukrainę do polskiego Trójmorza”

 1. kolejarz said

  Po co Żełeński, dla podsłuchu czy posłuchu starszych ? W celu mieszania agenturalnego…

 2. Bezpartyjna said

  PAD ogłosił, że „nie będzie już granicy między naszymi krajami – Polską i Ukrainą”, a oba narody będą żyły „razem na tej ziemi”.

  Czyli wyjdziemy na tym jak zawsze, niczym Zabłocki na mydle.

 3. Lajla Ki said

  Lubię cenzurę. To jak gra do jednej bramki. Co do powyższego tematu – Trójmorze. Najbardziej cieszy mnie ten USA patronat.Pod takimi skrzydłami ( bojowego odrzutowca) możemy czuć się bezpiecznie. Tu nawet mucha się nie przedostanie. Już oni potrafią mieć wszystko pod kontrolą. A Ukraina, ta banderowsko hitlerowska, to jako najemnik zbrojny Światowego Żandarma? Znając ich możliwości, to nie ma lepszej hordy …

 4. Stanisław Potocki said

  „Gorączkowe dążenie Polski do hegemonii w Europie Wschodniej i jej zaangażowanie na Ukrainie jest przejawem chorego ego upadłego imperium.”-ciągle odnoszę wrażenie,że Rosjanie zbyt poważnie traktują tzw. polskich polityków i w ogóle trzecią RP jakby w ogóle nie zauważając tego,że Polska od dawna nie prowadzi samodzielnej polityki zagranicznej.

 5. revers said

  A do Eurokolchozu kto wpycha? lub kapo obozowe KL EU pilnuje harmnogramow.

  Ukraina i Mołdawia uzyskały status krajów kandydujących do członkostwa w UE. Szczyt UE przyspieszył rozpatrywanie ich wniosków i wydał zgodę na ich rozpatrzenie. Gruzja odpada.

  Elitarny” klub kandydatów od lat czeka na swoją kolej:

  Turcja od 1999 r.
  Macedonia Północna – od 2005 r.
  Czarnogóra – od 2010 r.
  Serbia – od 2012 r.
  Albania od 2014 r.

 6. bardzo said

  Mania wielkości jest choroba karłów (Tadeusz Chyła).

  .„Gorączkowe dążenie Polski do hegemonii w Europie Wschodniej „

 7. UZA said

  „To nie jest w porządku, że nasze państwo zostało pominięte w Inicjatywie ”

  Rzeczywiście zastanawiające. Zwłaszcza, że Ukraina jest tak lojalna (poddana) wobec Ameryki, że bardziej już chyba być nie można . Wyjaśnienie widzę tylko jedno: obecna forma państwowości ukraińskiej jest przez Anglosasów traktowana jako byt efemeryczny, przejściowy, a to, co się z tego wyłoni w przyszłości, być może będzie brane pod uwagę, ale teraz jest jeszcze za wcześnie, żeby o tym mówić. Póki co niech tam Ukraińcy dzielnie giną za swoją samostijną.

  A co do składu tej anglosaskiej Unii bis, to jakoś tak mi się kojarzy z dawnymi sympatykami III Rzeszy . Banderland jak najbardziej tu pasuje, Polska – raczej nie. Niewykluczone jednak, że jest to tylko taka zmyłka i w efekcie ma powstać federacja pod przewodem Niebiańskiej Jerozolimy.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: