Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Boydar o Wolne tematy (39 – …
  brys o Seniorzy stracą prawo jazdy. U…
  bryś o Seniorzy stracą prawo jazdy. U…
  bryś o Seniorzy stracą prawo jazdy. U…
  re1truth2 o Wolne tematy (39 – …
  revers o Konstrukcja kłamstw WHO i Komi…
  Boydar o Wolne tematy (39 – …
  Boydar o Wolne tematy (39 – …
  Boydar o Wolne tematy (39 – …
  Krzysztoff o Wolne tematy (39 – …
  Zbyszko o Wolne tematy (39 – …
  Boydar o Siedem grzechów głównych …
  Mietek o Urzędnicy USA potwierdzają ogr…
  Sudbina Srba o Znowu Kosowery!
  Crestone o Seniorzy stracą prawo jazdy. U…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

Biopaliwa nie zastąpią ropy

Posted by Marucha w dniu 2022-06-29 (Środa)

Węgierski dziennik „Magyar Hirlap” zwraca uwagę na kolejny niebezpieczny absurd polityki energetycznej UE. Lansowanie tzw. biopaliw zamiast tradycyjnych kopalin (ropa, gaz, węgiel) przyczynia się na wzrostu cen zboża i kukurydzy a co za tym idzie zwiększa groźbę głodu na świecie.

Także w Polsce w tę utopię zaczynają wierzyć np. politycy PSL. Tymczasem prawda jest taka, że natury i ekonomii nie da się oszukać ideologicznymi zaklęciami. Oto tekst:

„Biopaliwa tylko zaostrzają kryzys żywnościowy, przed którym stoi Europa i świat. Tymczasem kierownictwo Unii Europejskiej zostało zdominowane przez lobby dużych firm produkujących biopaliwa, które wykorzystuje nieprzemyślaną politykę energetyczną UE.

Równowartość 15 milionów bochenków chleba jest spalana w Europie jako biopaliwo każdego dnia, wynika z raportu grupy ekologicznej Transport and Environment (TE). Zwraca ona uwagę, że uprawa roślin do produkcji biopaliw zajmuje już 5% powierzchni kontynentu. Gdyby produkcja biopaliw w Unii Europejskiej została zmniejszona o 20 proc., uwolniono by tyle surowców roślinnych żywności, które byłyby w stanie wypełnić lukę po utracie importu zboża z Ukrainy.

W związku z tym organizacja nazywa postawę firm produkujących biopaliwa, które wykorzystują obecną sytuację do lobbowania na rzecz zastąpienia przez UE importu rosyjskiej ropy produkowanymi przez nie paliwami, niemoralną i cyniczną. W swojej analizie wskazują, że w praktyce jest to niemożliwe. Według ich wyliczeń, gdyby Bruksela wybrała to rozwiązanie, ponad 100 proc. obecnie uprawianych europejskich gruntów rolnych musiałoby zostać wykorzystane do produkcji surowców opałowych, czyli więcej obszarów musiałoby być objęte uprawą.

TE przypomina, że produkcja biopaliw, takich jak etanol i biodiesel oraz biogaz, wymaga albo surowców roślinnych, w tym kukurydzy i pszenicy, albo olejów roślinnych. Analiza pokazuje również, że nie ma wystarczającej ilości odpadów do produkcji paliw ekologicznych, aby być poważną alternatywą dla paliw kopalnych.

Poruszono w nim również dwa ważne aspekty, że UE musi importować surowce w celu produkcji biopaliw, zwłaszcza w przypadku biodiesla, gdzie nie ma znaczącej produkcji rodzimej. Ponadto UE musi importować gotowe biopaliwa, importując 14,6% biodiesla i 14,4% etanolu w 2020 r.

Fakt, że biopaliwa przyczyniają się do wzrostu cen żywności, nie jest niespodzianką. W niedawnym artykule Financial Times przypomniał, że biopaliwa były już problemem na światowym rynku żywności podczas kryzysu finansowego w latach 2007-2008. Według Banku Światowego i Międzynarodowego Funduszu Walutowego (MFW) biopaliwo podniosło cenę kukurydzy o 20-50 proc. Ówczesny sprawozdawca ONZ ds. prawa żywnościowego nazwał rosnące wykorzystanie biopaliw zbrodnią przeciwko ludzkości.

TE wystosowało również list otwarty do Ursuli von der Leyen, przewodniczącej Komisji Europejskiej. Zalecają między innymi przywódcom UE, aby Bruksela przestała wspierać biopaliwa pochodzenia roślinnego i ograniczyła produkcję biogazu do odpadów zielonych.

Zoltan Pataki
Magyar Hirlap, 29.06.2022
https://myslpolska.info

Ursula von der Leyen na niczym się nie zna. Może by jej zatem podsunąć pomysł, żeby wszyscy mieszkańcy UE zrezygnowali z zegarków na baterie, a z zaoszczędzonych baterii zbudowano duży agregat, który by zastąpił wszystkie elektrownie węglowe, ropowe, atomowe itp.
Admin

Komentarze 4 do “Biopaliwa nie zastąpią ropy”

 1. Aryjczyk z pochodzenia said

  Mowi sie o glodzie i problem z zywnoscia. Jakie bzduzy, bo w kazdym supermarkiecie jak i w malym sklepiku znajdziemy zywnosc dla naszych pupili szczurow, myszek, ptaszkow czy innych zwierzatek. Czasami ludzi nie stac na pierwszej jakosci wolowinke jaka jest serwowana zwierzaczkom. No ale nalezy dbac o zwierzatka. hahahahahaha. Byc moze lekarze, psycholodzy a byc moze i ekolodzy albo politycy beda w stanie przekonac lwa zeby zarl trawe zamiast kawalka soczystej krwistej swiartki innego czworonoga.

  ————-
  Te, irytujące Pana, potrawy dla kotków, ptaszków czy szczurków – też podrożały.
  Admin

 2. Połowa Brazylii jeździ na spirytusie.

 3. Ale dlaczego? said

  Biopaliwa mają sens jeśli nie kolidują z produkcją żywności. A tak przyczyniają się do głodu na świecie.
  Swego czasu był w polsce pomysł produkcji biodisla z rzepaku. Niestety rządy przejęła antypolska POi temat został uśmiercony. Rzepak zaś ma w Polsce nadal potencjał. Przypomnę że może być uprawiany na biopaliwo na terenach skażonych (drogi, huty), porzuconych, nieuprawianych terenów w Polsce jest sporo. EU też dopłacała za zalesianie gruntów rolnych w Polsce. Gdzie Polska ma jeden z najwyższych % wskaźników zalesienia w Europie.
  Do cen żywności na świecie bardzo znacznie dokładają spekulacje globalistów-satanistów cenami na giełdach żywności.
  A przyszłością energetyki są ELEKTROWNIE TERMOJĄDROWE, na które powinny iść dużo większe pieniądze, skoro Ziemi grozi efekt cieplarniany…
  Z tego powodu np. Chiny podjęły decyzję o ograniczaniu CO2 od 2060. Bo wówczas zapewne technologia termojądrowa będzie dopracowana.
  Oczywiście EU, twór globalistów-satanistów wykorzystuje CO2 do wprowadzenia NWO a nnie ochrony klimatu.

 4. Echo z Węgier said

  Fakty:

  1. Unia Pieniężna (po polsku Unia Europejska) od wielu lat przeznacza z pieniędzy podatników miliardy euro na rozbudowę i budowę nowych kombinatów na Węgrzech produkujących etanol i oleje roślinne z dobrej jakości surowców rolnych.

  2. Wszyscy koszerni właściciele tych dużych kombinatów są zarejestrowani w Stanach Zboczonych, Austrii i w Niemczech.

  3. Na Węgrzech zbiory zbóż, kukurydzy, słonecznika i rzepaku to ponad 12 milionów ton rocznie.

  4. Ponieważ Unia Pieniężna nie popiera przetwórstwa zbóż, kukurydzy, słonecznika i rzepaku w gospodarstwach rodzinnych – rolnicy zmuszani są do upłynnienia płodów rolnych po minimalnej cenie.

  5. Tylko część zebranego w kraju zboża, kukurydzy, słonecznika i rzepaku jest przeznaczana do wytwarzania mąki, pasz i olejów jadalnych, większość trafia na etanol i biopaliwa.

  6. Do popularnego na Węgrzech słonecznika dołącza kukurydza, którą wykorzystuje się do produkcji etanolu i biogazu.

  Na tanich surowcach rolnych można dobrze zarobić

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: