Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Anzelm o Położyć kres patologii
  Greg o Wolne tematy (58 – …
  kontra o Żydowska kloaka przetacza się…
  Anzelm o Położyć kres patologii
  Mietek o Schiller na liście Ukraiń…
  Głos Prawdy o Wolne tematy (58 – …
  kontra o Żydowska kloaka przetacza się…
  Marucha o Położyć kres patologii
  zagobasum o Schiller na liście Ukraiń…
  kontra o Żydowska kloaka przetacza się…
  Peryskop o Wolne tematy (58 – …
  Anzelm o NATO może się samo rozbroić…
  Peryskop o Wolne tematy (58 – …
  Sebastian o NATO może się samo rozbroić…
  revers o NATO może się samo rozbroić…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 616 obserwujących.

Oświadczenie Arcybiskupa Viganò o unieważnieniu orzeczenia Sądu Najwyższego USA w sprawie Roe kontra Wade

Posted by Marucha w dniu 2022-06-29 (Środa)

24 czerwca Sąd Najwyższy Stanów Zjednoczonych Ameryki, obalając orzeczenie w sprawie Roe kontra Wade z 1973 roku, uleczył konstytucyjny vulnus [ranę] i jednocześnie przywrócił po prawie pięćdziesięciu latach, suwerenność poszczególnym Stanom.

Decyzja Sądu Najwyższego nie oznacza zakazu „prawa do aborcji” – jak twierdzi mainstreamowa opinia – ale raczej obala jej „obowiązkową legalizację we wszystkich stanach”, zwracając prawo do decydowania o „głębokiej moralnej kwestii aborcji” „ludziom i ich wybranym przedstawicielom”, które im odebrano w 1973 roku, wbrew Konstytucji USA.

Tak więc próba zastraszenia sędziów Sądu Najwyższego, która rozpoczęła się od złośliwego przecieku projektu decyzji, dokonanego przez członków lobby proaborcyjnego, nie powiodła się. Podobnie nie powiodła się retoryka śmierci uprawiana przez lewą stronę Partii Demokratycznej, podsycana przez ruchy i grupy ekstremistyczne finansowane przez Open Society George’a Sorosa.

Znamienne jest to, jak gwałtowna i nietolerancyjna była reakcja samozwańczych liberałów, od Baracka i Michelle Obamów do Hillary Clinton, od Nancy Pelosi do Chucka Schumera, od prokuratora generalnego Merricka Garlanda do Joe Bidena, nie wspominając o deklaracjach polityków i głów państw z całego świata zachodniego.

Do zrozumienia wagi tej decyzji powinna wystarczyć skala ataków jaka nastąpiła po ogłoszeniu orzeczenia Sądu Najwyższego. Mamy do czynienia z atakami na grupy „pro-choice” i organizacje pro-life, bezczeszczeniem kościołów, scenami histerii zwolenników prawa do zabijania niewinnych nienarodzonych dzieci, symbolicznym zjednoczeniem członków Partii Demokratycznej finansowanej przez Planned Parenthood, która z kolei jest finansowana przez rząd.

Nikogo tam nie brakuje. Jest „przebudzona” lewica, zwolennicy globalizmu Klausa Schwaba; członkowie międzynarodowej masonerii; ideolodzy „zielonych” przemian i redukcji demograficznej; propagatorzy teorii gender, ideologii LGBTQ+ i tęczowych flag; wyznawcy kościoła szatana, którzy uważają aborcję za jeden ze swoich „obrzędów”. Są tam ci, którzy pobierają i sprzedają ludzkie płody z klinik śmierci; ci, którzy sprzedają „szczepionki” produkowane z ludzkich płodów; oraz ci, którzy wspierają farsę pandemiczną wraz z ich groteskowymi zespołami „ekspertów”.

Wszyscy oni zgadzają się co do tego, że ich hegemonia kulturowa jest obecnie zagrożona. Hegemonia, która od 1973 roku spowodowała śmierć 63 milionów dzieci w Stanach Zjednoczonych, złożonych w ofierze Molochowi politycznej poprawności.

Świat globalistyczny, który z systematycznej profanacji ciała ludzkiego uczynił swój własny sztandar ideologiczny, narzucając ludzkości eksperymentalną terapię genową wbrew wszelkim dowodom naukowym, rozdziera teraz szaty, domagając się prawa kobiet do autonomii cielesnej i prawa do zabijania życia, które matka nosi w swoim łonie.

Ten globalistyczny świat, w którym elitarna grupa wywrotowców przejęła władzę i wspięła się na szczyty władzy w państwach i instytucjach międzynarodowych, stracił nagle kontrolę nad Stanami Zjednoczonymi Ameryki, dzięki historycznej decyzji wydanej przez mądrych sędziów, w tym tych, mianowanych przez prezydenta Donalda Trumpa. Ich zaangażowanie w obronę świętości ludzkiego życia przyniosło dziś wielkie zwycięstwo Ameryce i tym, którzy patrzą na nią jako na wzór do naśladowania. Wiele amerykańskich stanów już uznało aborcję za nielegalną, a dzięki decyzji Sądu Najwyższego będą one mogły wreszcie uznać i chronić prawa nienarodzonego dziecka.

Watykańskie Biuro Prasowe, jak również Konferencja Episkopatu USA reagują na ten historyczny dzień z podejrzaną powściągliwością, jakby był to dla nich wstydliwy obowiązek.

Bergoglio zachowuje milczenie, ale był bardzo rozmowny, gdy chodziło o atakowanie Donalda Trumpa lub wspieranie Hillary Clinton, Joe Bidena i innych kandydatów Demokratów. Jego milczenie w obliczu zwycięstwa Dobra nad ideologią śmierci świata bez Boga wciąż jest echem propagandy kościoła bergogliańskiego, popierającej tak zwane szczepionki i Agendę 2030 ONZ, która jest jednym z głównych orędowników „zdrowia reprodukcyjnego”, narzucanego narodom dokładnie od 1973 roku w wyniku orzeczenia w sprawie Roe vs. Wade.

Nie powinniśmy też zapominać, jak w ciągu ostatnich dziesięciu lat Papieska Akademia Życia, założona przez Jana Pawła II, została oszpecona przez włączenie do niej członków, którzy notorycznie popierają aborcję i antykoncepcję.

Nienawiść do prezydenta Trumpa oraz sieć powiązań i interesów Kościoła z głębokim państwem ujawniły m.in. wielką sprzeczność kościoła bergogliańskiego, który angażuje się w interesy z globalną finansjerą i firmami farmaceutycznymi, mimo że wciąż wychodzą na jaw skandale gospodarcze i seksualne, w które zamieszani są zarówno politycy, jak i hierarchowie.

W dniu, w którym Kościół obchodzi uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, a także narodziny Świętego Jana Chrzciciela, który „skoczył w łonie” swojej matki Elżbiety (Łk 1, 41), Pan zechciał dać Stanom Zjednoczonym Ameryki możliwość odkupienia, zapewniając spójność praw stanowionych przez człowieka z prawem naturalnym, które Stwórca wycisnął w sercu każdego człowieka. I to jest właśnie zasadnicza podstawa, która jest niezbędna, aby Naród mógł być błogosławiony przez Niebo. Jeden Naród pod Bogiem.

Mam nadzieję, że naród amerykański będzie umiał docenić tę historyczną szansę i że zrozumie, iż nie może być sprawiedliwości tam, gdzie uznaje się prawo do aborcji, nie może być pokoju i dobrobytu w społeczeństwie, które masakruje własne dzieci, nie może być wolności tam, gdzie rozpusta, wady i pycha obalają Boże przykazania.

+ Carlo Maria Viganò, Arcybiskup
Były nuncjusz apostolski w Stanach Zjednoczonych Ameryki
24 czerwca 2022 r.
Najświętszego Serca Pana Jezusa

Tłum. Sławomir Soja

Źródło: The Remnant (June 26, 2022) – „VIGANÒ’S DECLARATION on the SCOTUS decision to overturn Roe”

https://www.bibula.com

Komentarzy 11 do “Oświadczenie Arcybiskupa Viganò o unieważnieniu orzeczenia Sądu Najwyższego USA w sprawie Roe kontra Wade”

 1. JW said

  Od dawna walczę z fałszywym pojmowaniem słowa „liberalizm”. W rzeczy samej pochodzi ono o łacińskiego libertas – wolność i oznacza ideologię pochwalającą tęże wolność, zwłaszcza gospodarczą, a niekoniecznie od pasa w dół. Słowo to zostało na gruncie amerykańskim skradzione i obecnie jak ktoś jest „liberal”, to jest już nawet nie lewicowcem, a lewakiem. W Polsce natomiast słowo „liberał” zostało wypaczone przez działania rozmaitych balcerowiczopodobnych – szczegółów chyba nie muszę tu opisywać.
  W ogóle w ciągu jednego tygodnia SCOTUS, obok wspomnianego orzeczenia, wydał jeszcze dwa o podobnym ciężarze gatunkowym: uchylił nowojorską ustawę mocno utrudniającą dostęp do broni i stwierdził, że trener (w tym przypadku akurat chrześcijanin) może modlić się na boisku. Czy są zatem szanse na powstrzymanie lewackich satanistów, przynajmniej w Stanach? I dlaczego właściwie SCOTUS robi to dopiero teraz, zwłaszcza że konserwatywni sędziowie od dawna mają w nim znaczną przewagę?

 2. Marek said

  Dzięki Bogu za Vigano.
  Co, Berrgolio ma zafrasowaną minę na owe dictum?
  Kolanko już działa? A drugie czeka na kolejną procesję za rok?

 3. Osa said

  A co w przypadku gwałtu, zagrożenia życia kobiety, bądź ciężkiego kalectwa dziecka?

 4. bronek said

  Re 1:
  „I dlaczego właściwie SCOTUS robi to dopiero teraz, zwłaszcza że konserwatywni sędziowie od dawna mają w nim znaczną przewagę?”
  —————————
  Może ogon – co to tam psem wywija SCOTUS-owi na to pozwolił – bo sam był zaskoczony jak szybko ta Ameryka stacza się do szamba. Ona ma się staczać do tego szamba ale owo staczanie ma być kontrolowane przez w/w ogon – a widocznie ostatnio – nie dało się tego staczania kontrolować. Lewackie opętanie może wyjść poza kontrolę i będzie efekt bumerangu w stosunku do ogona.

 5. corintians said

  i jak pieknie przy takich okazjach mozna dokopac Łukaszence i Putinowi że uprawiaja ludobojstwo nie tylko sputnikiem
  Aborcja jest legalna co do zasady wszedzie z wyjatkiem krajow fundamentalistycznego islamu (Turcji nie dotyczy) i regionow gdzie wskazniki smierci z przyczyn nienaturalnych sa w procentach dwucyfrowe (np Brazylia)
  Bez aborcji USA juz dawno nie bylyby biale. Wskaznik aborcji wsrod kolorowych wraz z biegiem lat spada ale nadal mniejszosci dokonuja ich w ogromnie nadmiernych wzgledem bialych ilosciach

 6. Marucha said

  Re 3:
  1. Czemu jest winne dziecko poczęte wskutek gwałtu? Czym ono zawiniło, żeby je zabijać?
  2. Zagrożenie życia kobiety… to może być powód.
  3. Ciężkie kalectwo – stąd już tylko jeden krok do eugeniki. Dlaczego utrzymywać przy życiu już urodzone, ale „nieudane” osobniki?

 7. Listwa said

  @ 3 Osa said

  Jak to co ?
  Wyrzucenie zasad etycznych spowoduje wylew przepisów nieludzkich, wstrętnych destrukcyjnych.
  Potem takie Osy będą zadawać głupie pytania „co jak wam zrobiłem że mnie prześladujecie?”

  Podstawą jest moralność Dekalogu oraz katolicyzm w autentycznej formie. Poza tymi granicami będzie klęska.

  Więc zgoda na mordowanie dzieci, niezależnie od motywacji, prowadzi do tragedii.
  Czego nie rozumieją pro aborcjoniśći.

 8. Marek said

  Nieodwracalne zmiany Franciszka Bergoglia – droga do piekła

  https://rumble.com/v1a4t9r-nieodwracalne-zmiany.html

 9. ! said

  Marucha @

  „1. Czemu jest winne dziecko poczęte wskutek gwałtu? Czym ono zawiniło, żeby je zabijać?
  2. Zagrożenie życia kobiety… to może być powód.
  3. Ciężkie kalectwo – stąd już tylko jeden krok do eugeniki. Dlaczego utrzymywać przy życiu już urodzone, ale „nieudane” osobniki?”

  1) Odpowiedź kogoś z mojej najbliższej rodziny: „A chcesz takie wychowywać? Po jakimś zboczeńcu?” Na co inny odpowiedział, że „przecież połowę genów ma po matce”, a ja dodałem, że dziecko nie jest niczemu winne. I wtedy ten ktoś się zamknął.
  2) To też pewna forma eugeniki: ratowanie silniejszego (rodzica), tego co może dać kilka następnych potomków
  3) Tak wielu niestety dziś myśli (że eugenika jest ok, pomaga oczyścić społeczeństwo i budżet z problemów). Takie osobiście słyszałem opinie i to niejeden raz. Ciekawe czy zdajae sobie sprawę gdzie tkwią korzenie takich poglądów?

 10. Marucha said

  Re 9:
  Eugenika chyba najwięcej zawdzięcza Szwecji, gdzie propagowało ją m.in. dwoje noblistów, Gunnar i Alva Myrdal. Choć i Stany Zjednoczone mają tu wiele zasług.

  Zacytuję Jewpedię, która za bardzo nie mija się z prawdą.

  Najdłużej, bo ponad 40 lat, program eugeniczny był prowadzony w Szwecji. W maju 1921 Riksdag przyjął ustawę o powołaniu Państwowego Instytutu Higieny Rasy (Statens institut för rasbiologi) w Uppsali, kierowanego kolejno przez Hermana Lundborga i Gunnara Dahlberga.

  W latach 1934–1975, w czasie rządów Szwedzkiej Socjaldemokratycznej Partii Robotniczej, wysterylizowano tam 63 tys. osób „nieprzydatnych” lub „niedostosowanych społecznie”.

  W projekt eugeniczny w Szwecji, od strony praktycznej, jak i ideologicznej, zaangażowane było wielu przedstawicieli elit politycznych i intelektualnych, stąd po jego zakończeniu unikano debaty na ten temat.

  Jako podstawę teoretyczną wykorzystano m.in. prace Lundborga i Dahlberga oraz noblistów Alvy i Gunnara Myrdalów. Informacje o przymusowej sterylizacji ujrzały światło dzienne w szwedzkiej prasie w 1997 w atmosferze skandalu i doprowadziły do powołania komisji, która w 1999 przyznała odszkodowania części poszkodowanych.

  Mówiono o rzekomo skrajnie prawicowych poglądach lekarzy, którzy dokonywali sterylizacji, ale zazwyczaj lekarze, którzy ją praktykowali mieli poglądy lewicowe.

  ——

  To właśnie w USA eugenika przeszła od dywagacji akademickich do zastosowań praktycznych. Nazistowskie Niemcy zaadaptowały ją dopiero 43 lata później.

  Eugenicy tacy jak Davenport, psycholog Henry H. Goddard i działacz ochrony przyrody Madison Grant (wszyscy bardzo ówcześnie szanowani), rozpoczęli kampanię na rzecz rozmaitych rozwiązań problemu „nieprzydatnych”.

  Davenport sprzyjał przede wszystkim ograniczeniom imigracyjnym i sterylizacji, Goddard dawał pierwszeństwo segregacji (The Kallikak Family), Grant opowiadał się za wszystkimi tymi metodami, a nawet posuwał się do wysuwania idei eksterminacji.

  Między 1907 a 1963 w Stanach Zjednoczonych, na mocy ustawodawstwa eugenicznego, przymusowo wysterylizowano ponad 64 tys. osób

  Specyficzną demonstracją potrzeby sterylizacji osób „nieprzydatnych społecznie” była akcja amerykańskich eugeników, którzy rozdawali niepiśmiennym osobom transparenty z napisami w rodzaju „Nie potrafię przeczytać tego transparentu. Jakim prawem mam dzieci?” i zlecali im paradowanie po Wall Street.

 11. minka said

  Arcybiskup Viganò: ludy muszą odzyskać suwerenność, do której pretensje uzurpuje sobie globalistyczna elita

  Arcybiskup Carlo Maria Viganò w wywiadzie udzielonym Steve’owi Bannonowi ocenił, że globalna reakcja na covid jest częścią „jednego scenariusza pod jednym kierunkiem”, który „zdradza istnienie przestępczego projektu oraz przewrotność jego twórców”.

  Hierarcha wystąpił w audycji byłego doradcy prezydenta Trumpa, pod tytułem War Room. Dał wyraz swojemu przekonaniu, że w ostatnich dwóch latach nie mieliśmy do czynienia z prawdziwą pandemią, lecz wydarzeniem zaplanowanym.

  – Zakaz leczenia, dyskredytowanie skuteczności leków stosowanych od dziesięcioleci, decyzja o hospitalizacji osób starszych, które zachorowały w domach opieki oraz narzucenie eksperymentalnej terapii genowej, która okazała się nie tylko nieskuteczna, ale też szkodliwa i często śmiertelna – wszystko to potwierdza nam, że pandemia została zaplanowana i sterowana tak, aby wyrządzić jak największe szkody – powiedział.

  Były nuncjusz apostolski w Stanach Zjednoczonych zwrócił uwagę na niemal bliźniaczą reakcję rządów całego świata w obliczu covid-19. Według księdza arcybiskupa, przyczyną tej zgodności jest fakt, że wielu światowych liderów to członkowie lobby stanowionego przez Światowe Forum Ekonomiczne. Z pomocą tej organizacji ludzie ci przechodzili szkolenia, by następnie zająć miejsca na najwyższych szczeblach instytucji krajowych i międzynarodowych. Zarządzający WEF Klaus Schwab chwalił się nawet swymi wpływami dotyczącymi postaw przywódców religijnych, podkreślił hierarcha.

  – Istnieje wyraźnie jeden scenariusz pod jednym kierunkiem: zdradza to istnienie kryminalnego projektu oraz przewrotność jego twórców – powiedział duchowny.

  W opinii arcybiskupa ów scenariusz, jak i „pandemia” zostały zaplanowane jako narzędzie służące ustanowieniu reżimu totalitarnego. Całe przedsięwzięcie obmyślili „niewybieralni technokraci, pozbawieni jakiegokolwiek poczucia demokratycznej reprezentacji”.

  – Krótko mówiąc, rządzi nami naczelne dowództwo lichwiarzy i spekulantów, począwszy od Billa Gatesa, który inwestuje w duże farmy w przededniu kryzysu żywnościowego, lub w szczepionki tuż przed wybuchem pandemii; po George’a Sorosa, spekulującego wokół wahań kursów walutowych oraz obligacji rządowych i wraz z Hunterem Bidenem finansującego laboratorium biologiczne na Ukrainie – stwierdził rozmówca Steve’a Bannona.

  – Ludy świata muszą odzyskać swoją suwerenność, do której pretensje uzurpuje sobie globalistyczna elita – podkreślił.

  Jak wskazał arcybiskup Viganò, w gronie sterujących całym opisywanym tu procesem znajdują się „rządzący, premierzy, szefowie gazet i nadawcy telewizyjni, prezesi banków i dyrektorzy platform społecznościowych oraz międzynarodowych korporacji; bankierzy i dyrektorzy agencji ratingowych, prezesi fundacji i samozwańczy filantropi”. Są oni bezkarni i realizują wspólny program posuwając się do cenzury i manipulacji.

  Ksiądz arcybiskup surowo ocenił postawę rządzących, nazywając ich „zdrajcami narodu” nie wahającymi się przed stosowaniem wobec mieszkańców rozwiązań szkodliwych i prowadzących wręcz do depopulacji.

  Hierarcha poświęcił nieco uwagi niewymienionym konkretnie wysoko postawionym postaciom Kościoła, niszczącym go w duchu rewolucji. Skrytykował nadmierną uległość wobec restrykcji, którym nie należy się podporządkowywać.

  – Dobry obywatel powinien wiedzieć, jak sprzeciwić się władzy świeckiej, a dobry katolik, jak zrobić to samo z władzą kościelną, będąc nieposłusznym zawsze, gdy wymaga ona respektowania niegodziwego porządku – powiedział.

  Jak przypomniał hierarcha, obowiązek posłuszeństwa należy się z naszej strony jedynie „uprawnionej władzy w takiej mierze, w jakiej jej władza jest sprawowana by osiągnąć cele, dla których władza została ustanowiona przez Boga”. Celem tym jest „doczesne dobro obywateli w przypadku państwa oraz duchowe dobra wiernych w przypadku Kościoła”.

  Źródło: LifeSiteNews.com

  https://pch24.pl/arcybiskup-vigano-ludy-musza-odzyskac-suwerennosc-do-ktorej-pretensje-uzurpuje-sobie-globalistyczna-elita/

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: