Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Anzelm o Los generała Antona Denik…
  Marucha o Ukraińska wojna
  minka o Wolne tematy (58 – …
  Lily o Co tam słychać w McPolsce…
  Piskorz o Piskorski i Radzikowski o Andr…
  Emilian58 o Piskorski i Radzikowski o Andr…
  minka o Co tam słychać w McPolsce…
  Emilian58 o Co tam słychać w McPolsce…
  Mietek o Ukraińska wojna
  minka o Co tam słychać w McPolsce…
  Anzelm o Ukraińska wojna
  Mietek o Co tam słychać w McPolsce…
  Emilian58 o Schiller na liście Ukraiń…
  Piskorz o Co nam zrobili ruskie
  Marucha o Ukraińska wojna
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 616 obserwujących.

PGE apeluje do Polaków o oszczędzanie energii

Posted by Marucha w dniu 2022-06-29 (Środa)

Prezes PGE Polskiej Grupy Energetycznej Wojciech Dąbrowski nie ukrywa, że w związku z wojną na Ukrainie, ale także z zaakceptowaną przez rządzących politykę klimatyczną Unii Europejskiej, zima będzie niezwykle trudna.

Z tego powodu spółka skarbu państwa apeluje do Polaków, aby zaczęli przygotowywać się do oszczędzania energii elektrycznej.

Dąbrowski udzielił wywiadu Polskiej Agencji Prasowej. Jako szef PGE i Polskiego Towarzystwa Elektrociepłowni Zawodowych mówił otwarcie o największych wyzwaniach polskiej branży energetycznej. Zaliczył on do nich przede wszystkim konsekwencje rosyjskiej inwazji na Ukrainę i forsowanie przez Unię Europejską jej polityki klimatycznej.

Prezes spółki skarbu państwa nie omieszkał pochwalić rządu Mateusza Morawieckiego, mimo występujących obecnie problemów. Według Dąbrowskiego rządzący zrobili wiele w celu zniwelowania wpływu wspomnianych zawirowań na ceny, choćby obniżając podatek VAT czy akcyzy na paliwa i energię elektryczną.

Najwyraźniej tak naprawdę wiele to jednak nie zmieniło, bo szef PGE wystosował już apel do Polaków w związku ze zbliżającą się zimą. Nie ukrywa, że będzie ona ciężka, dlatego wezwał do oszczędzania energii elektrycznej. W ten sposób mogą bowiem zapobiec niedoborom ciepła oraz prądu.

Zdaniem Dąbrowskiego jest to najpoważniejszy kryzys energetyczny od ponad czterech dekad. Sytuacja powinna jednak ustabilizować się w ciągu najbliższych dwóch lat. [Bo Polska zniknie z mapy? – admin]

W rozmowie z PAP szef największej państwowej spółki energetycznej dodał, że problemem dla naszego systemu jest polityka klimatyczna UE. Jego zdaniem Bruksela powinna uwzględnić polskie obawy związane z coraz bardziej restrykcyjnymi wymaganiami.

[Moim zaś zdaniem Polska – wzorem innych krajów – powinna mieć w dupie wymagania unijne – admin]

Na podstawie: pap.pl, bankier.pl
http://autonom.pl

Komentarzy 13 do “PGE apeluje do Polaków o oszczędzanie energii”

 1. Kojak said

  Jak te kurwy zydobanderowskie cos chca to nie ogladaja sie na Bruksele tylko to robia ! Chocby te ich psedoreformy w wymiarze sprawiedliwosci Placa nawet z tego tytulu monstrualne kary i sprawy im zwyczajnie wisza kolo samej dupy ! Teraz ten obsrany zydowski gnoj belkocze ze rzekomo Bruksela im nie pozwala ! Juz mi brak mi slow jak slysze tych zydobanderowskich hitlerowcow z PPPYYYSSS !

 2. Mietek said

  Te pisowskie cymbały nie muszą do nikogo apelować, sami wykończyli ludzi ekonomicznie, Polaków już praktycznie na nic nie stać, ludzie przesiedli się na rowery, węgiel tylko dla bogatych, coraz więcej ludzi kaszle, a to znak, że zimą mieli zimno w mieszkaniu, o gazie w Polsce nawet nikt nie marzy, zwykła butla z gazem jeszcze niedawno kosztowała ok 40 zł, teraz kosztuje 120 zł, a przecież jeszcze są ukry na utrzymaniu, kto im zimą kupi gaz, węgiel, prąd?

 3. Piskorz said

  re art Najwyraźniej tak naprawdę wiele to jednak nie zmieniło,”” Zmieniają tak, aby wszystko zostało…po staremu. Jak w tej powieści rosyjskiej „Zwalniają z pracy ? To- znaczy, że będą przyjmować”.

 4. Piskorz said

  re 1 cos chca to nie ogladaja sie na Bruksele tylko to robia !”” O tym pisała dawno w swojej książce prof. Staniszkis, że wyskakują ..przed tzw. orkiestrę.
  Choć w wielu wypadkach można byłoby olać Brukselę…ale..oni są świętsi od papieża. !!

 5. Stiopa said

  Im więcej oszczędzamy tym mamy większe rachunki, a oni zysk

 6. corintians said

  Powodow mojej nienawisci do PISu jest wiele.
  Jedna pierwszych przyczyn byla polityczna klimatyczna a’la PO oraz 5 dla zwierzat.
  Walka z grypką czyli Polakami tylko przelała czare goryczy.

 7. Emilian58 said

  Oj tam, oj tam. Towarzysz Matoł-usz Chrustow zakupi tyle zagranicznych patyków że jeszcze grilla co tydzień ludność tubylcza będzie mogła uskutecznić.

 8. maxie said

  Koszt przesyłu i opłat będzie taki sam poza kilkoma pozycjami czy oszczędzasz czy nie. Poza tym jest coś takiego jak koszt alternatywny zaspokojenia potrzeby niezaspokojonej w wyniku oszczędności. To samemu trzeba przekalkulować. I na koniec jak będą wyłączać to wszystkim jak leci czy oszczędzasz czy nie oszczędzasz. Tak wiec sorry. Tylko moja własna kalkulacja będzie decydować jak będę wykorzystywać prąd. Póki jest.

 9. Olo said

  Jak zabraknie energii, zapanuje głód, to ludzie ochoczo wyjdą na ulice i zacznie się polowanie na tłuste koty reżimu dobrej zmiany. A jest ich co nie miara. Już dziś róbmy inwentaryzację, żeby potem było wiadomo gdzie ścierwa szukać i czasu nie tracić.

 10. ? said

  Indie otworzą na nowo ponad sto kopalń węgla
  Dodano: 17-05-2022

  Węgiel zapewnia ponad dwie trzecie produkcji energii elektrycznej w Indiach. Wysokie temperatury spowodowały ostatnio wzrost zapotrzebowania na energię. Indie obawiają się niedoboru węgla.

  Rząd Indii zamierza wznowić wydobycie w przeszło stu kopalniach węgla, w których zaprzestano wcześniej eksploatacji, bowiem uznano, że jest ona zbyt kosztowna.

  Indie potrzebują około miliarda ton węgla rocznie, aby zaspokoić swoje zapotrzebowanie w kraju. Rząd Indii twierdzi, planuje zwiększyć krajową produkcję węgla do 1,2 miliarda ton w ciągu najbliższych dwóch lat. Największa spółka węglowa w Indiach, czyli Coal India, wydobyła w ubiegłym roku ok. 600 mln ton węgla.

  Zapotrzebowanie na węgiel ma się w Indiach podwoić 2040 roku.

  Indie mają również zamiar rozwoju odnawialnych źródeł energii, w tym farm wiatrowych oraz fotowoltaiki. Jednak węgiel pozostaje dla Indii kluczowym paliwem.
  https://www.wnp.pl/gornictwo/indie-otworza-na-nowo-ponad-sto-kopaln-wegla,581011.html

 11. bryś said

  Piiii piiiii piiiii… Przecież to oczywiste że jak ludzie zaczną oszczędzać, to będą musieli podnieść stawki żeby wyjść na swoje.

 12. Marek said

  Aktualnie banki i firmy energetyczne osiągają rekordowe zyski, tak wojna i kryzys ułatwiają złodziejom i bandytom tłuste koryto.
  Za chwilę pojawi się tłuste koryto w branży spożywczej.
  Wszystko kosztem biedoty i klasy średniej oraz przyszłym pokoleniom. Dług globalny cały czas rośnie, a kto jest wierzycielem? Garbate nosy i przerośnięte uszy.

 13. Virgo-Snake said

  Polska jest *obrzydliwie* bogata
  We wszelkiego rodzaju dobra a szczególnie w w Ropy mamy więcej niż Wegla starczy na minimum 500lat
  Reszta tutaj:


  Pozdrawiam

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: