Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  minka o Co tam słychać w McPolsce…
  Anzelm o Ukraińska wojna
  Mietek o Co tam słychać w McPolsce…
  Marucha o Ukraińska wojna
  minka o Do widzenia Roe. Dzień dobry o…
  Mietek o Ukraińska wojna
  Anzelm o Ukraińska wojna
  Piskorz o 14 milionów drzew wyciętych po…
  Anucha o 14 milionów drzew wyciętych po…
  Roman B o Ukraińska wojna
  bryś o Ukraińska wojna
  bryś o Ukraińska wojna
  rafał o Piskorski i Radzikowski o Andr…
  Anzelm o Ukraińska wojna
  Anzelm o Położyć kres patologii
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 616 obserwujących.

Zamiast osądzać Rosję, Zachód powinien przyznać się do błędów i wyrazić skruchę – Miedwiediew 30.06.2022, Russkaja Vesna

Posted by Marucha w dniu 2022-06-30 (Czwartek)

Medwiediew z grzeczności pokazał unym nie ten palec.

Dmitrij Miedwiediew, wiceszef rosyjskiej Rady Bezpieczeństwa, zakwestionował możliwość pozwów przeciwko Rosji z jej potencjałem nuklearnym.

Przemawiając na sesji plenarnej X Międzynarodowego Forum Prawniczego w Petersburgu, nazwał bezsensownymi próby tworzenia trybunałów czy sądów badających okoliczności pewnych wydarzeń w odrębnych organach ponadnarodowych.

Przypomniał też, że Rosja jest krajem, który stał u źródeł obecnego porządku światowego i stworzył podstawy prawne do powołania właśnie takich organizacji międzynarodowych.

„Nie mówię o praktycznych korzyściach z takich kroków. To są po prostu bzdury, mówiąc wprost. Czy oni, te państwa i poszczególni politycy, naprawdę wierzą w możliwość istnienia trybunałów karnych wobec kraju, który ma największy potencjał nuklearny?” – powiedział Miedwiediew.

„Jakoś nie mogę sobie przypomnieć ani jednej udanej próby przeprowadzenia takiego procesu w odniesieniu do licznych kampanii wojskowych prowadzonych przez Stany Zjednoczone Ameryki w XX i XXI wieku. Za ich, delikatnie mówiąc, nielegalne działania mające na celu budowanie anglosaskiej demokracji na kościach ludności cywilnej w Korei, Wietnamie, Jugosławii, Iraku czy Afganistanie” – dodał.

Zachód powinien uznać swoje błędne kalkulacje i wyrazić skruchę

„Pozostaje nadzieja, że Zachód będzie miał odwagę przyznać się do swoich błędów i żałować własnej głupoty; jeśli nie, to możemy żyć bez nich” – powiedział Miedwiediew.

„Pewne nadzieje pozostają; nadzieja, jak wiadomo, umiera ostatnia. To słaba nadzieja. Istnieje nadzieja, że nasi byli zachodni partnerzy będą mieli odwagę przyznać się do swoich strategicznych błędów w obliczeniach, które według szacunków ONZ dotknęły ponad 1,5 miliarda ludzi i spowodowały gwałtowny wzrost światowej inflacji, niedobory żywności i rosnące ubóstwo.

Odrzućcie błędną praktykę nielegalnego eksterytorialnego stosowania ustawodawstwa i dyskryminacyjnego traktowania wszystkiego, co ma rosyjskie korzenie. Po prostu pokutujcie za własną głupotę” – powiedział na sesji plenarnej X Międzynarodowego Forum Prawniczego w Sankt Petersburgu.

„Jeśli tak się nie stanie, możemy żyć bez nich. Tak jak robiliśmy to przez dziesiątki lat w XX wieku. Zwłaszcza, że dzisiejszy świat wcale nie ogranicza się do granic państw zachodnich” – dodał Miedwiediew.

https://rusvesna.su

Komentarze 3 do “Zamiast osądzać Rosję, Zachód powinien przyznać się do błędów i wyrazić skruchę – Miedwiediew 30.06.2022, Russkaja Vesna”

 1. virgo-snake said

  No chłop ma rację…
  Polać mu Stoliczney…
  Pozdrawiam
  😉

 2. minka said

  Bieleń: „Masa państw nie potępia Rosji. Wręcz przeciwnie!”

  „Jeśli Chiny, Indie, mówiąc tylko o największych państwach azjatyckich, a także masa państw Ameryki Łacińskiej, czy Afryki ma swoje zdanie i jest powściągliwa wobec potępiania Rosji. Przeciwnie nawet. Trwają rozmaite rozmowy, żeby we wzajemnych, dwustronnych stosunkach z Rosją np. zabezpieczyć dostawy zboża, no to trudno mówić, że cały świat jest przeciw Rosji” – mówi prof. Stanisław Bieleń z Katedry Studiów Wschodnich na UW.

  W rozmowie z Piotrem Korczarowskim prof. Bieleń stwierdza nawet, że Rosja zamiast słabnąć w wyniku konfliktu na Ukrainie, wręcz zyskuje. A dzieje się to dzięki wielu międzynarodowym partnerom, tj. państwom, które w ostatnim czasie wręcz zwiększyły wymianę handlową przechodząc jednocześnie na transakcje w walutach lokalnych, w tym przede wszystkim w rublach.

  Swoistą powściągliwość wobec potępiania Rosji widać też powoli w Europie, gdzie Niemcy, Francja i Włochy zaczynają zmieniać retorykę w kierunku działań dyplomatycznych. „W polskiej wyobraźni nie ma miejsca dla takich działań” – mówi prof. Bieleń i dodaje: „Zarówno politycy, od premiera czy prezydenta Rzeczypospolitej począwszy, jak i media głównego nurtu potęgują wręcz tego rodzaju działania”. Mowa tu oczywiście o eskalacji konfliktu i konfrontacji z Rosją.

  Wykładowca z UW zwraca też uwagę na analogiczność działań Rosji, wobec działań USA, które nie raz ingerowały w suwerenność innych państw, jeśli na ich terytorium podejmowane były działania wrogie Stanom Zjednoczonym. Tu prof. Bieleń zwraca przede wszystkim uwagę na szereg tajnych umów, które Ukraina zawarła z USA, a o których nikt na świecie nie wiedział, gdyż nie były to żadne traktatowe zobowiązania. „W tej tajnej sferze oddziaływań mamy, i tutaj Rosja to odczytała słusznie, mamy do czynienia z niepewnością, strachem i eskalacją zagrożenia, które może być nieprzewidywalne, więc reakcja Rosji była logiczna i spójna” – zauważa prof. Bieleń.

 3. Jacek said

  Re 2
  https://www.sprawynauki.edu.pl/4730-na-uw-znaleziono-pierwsza-czarownice

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: