Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Boydar o Wolne tematy (84 – …
  Boydar o Wolne tematy (84 – …
  revers o Dodatnie i ujemne plusy państw…
  waldens o Polskość na Kresy powraca
  Yagiel o Wolne tematy (84 – …
  revers o Chiński ślad i ukraiński trop.…
  Zbigniew Kozioł o Wolne tematy (84 – …
  Peryskop o Wolne tematy (84 – …
  revers o Przepraszam, Rosja wygrywa…
  Zbigniew Kozioł o Wolne tematy (84 – …
  Bezpartyjna o Wolne tematy (84 – …
  Józef Bizoń o Powstanie nowa formacja, po to…
  Bezpartyjna o Wolne tematy (84 – …
  Marek o Przepraszam, Rosja wygrywa…
  Zbigniew Kozioł o Wolne tematy (84 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 626 obserwujących.

Szydło wyszło z Melnyka

Posted by Marucha w dniu 2022-07-01 (Piątek)

Ambasador Ukrainy w RFN, Andrij Melnyk znany jest z niewyparzonego języka i innych zachowań wykraczających poza obyczaj dyplomatyczny.

Zasłynął m.in. rozstawianiem po kątach polityków niemieckich za ich niewłaściwą – jego zdaniem – postawę wobec wojny na Ukrainie, czy oskarżaniem i obrażaniem sygnatariuszy listu intelektualistów niemieckich nawołujących do zaprzestania zbrojenia Ukrainy i rozpoczęcia rozmów z Rosją.

Z dwóch powodów uchodzi to mu na sucho. Po pierwsze – polityka niemiecka jest zniewieściała, ale to przyczyna – można rzec – techniczna.

Po drugie, i to jest przyczyna merytoryczna, dlatego, że jest Ukraińcem i reprezentantem Ukrainy, pupila USA, które za pośrednictwem tego tworu realizuje swoje plany, w tym prowadzi ukraińskimi rękoma faktyczną wojnę z Rosją.

Melnyk wystąpił w programie dziennikarza Tilo Junga „Jung und Naive” (czyli „Młody i naiwny” – gra słów wykorzystująca nazwisko żurnalisty). Wypowiedział się m.in. na temat Stepana Bandery oraz OUN/UPA. Stwierdził na przykład, że:

„Ukraińcy byli prześladowani w II RP w sposób, który trudno sobie wyobrazić”
„Polska była dla Ukraińców w tamtym czasie takim samym wrogiem jak nazistowskie Niemcy i ZSRR”
„Masakr na Wołyniu dokonywali również Polacy, ich ofiara padło kilkadziesiąt tysięcy Ukraińców”
„Twierdzenia o antysemityzmie OUN i samego Bandery to rosyjska narracja”
„Bandera nie był masowym mordercą Żydów i Polaków”.

Itp., itd.

Powiedzmy sobie szczerze – Melnyk, pomijając nawet oczywiste skojarzenia z pierwszym Andrijem Melnykiem, szefem frakcji OUN ściśle kolaborującej z hitlerowskimi Niemcami – powiedział to, co w oczywisty sposób jest narracją historyczną obowiązującą na Ukrainie od czasów Juszczenków, Tymoszenek, Poroszenków, Zwaryczów i Wiatrowyczów.

Ludobójstwo OUN/UPA jest usprawiedliwione, bo Polacy prześladowali Ukraińców przed wojną a także dlatego, że odpowiadało mu równorzędne ludobójstwo dokonane przez Polaków na Ukraińcach. OUN/UPA traktowała Polskę jako okupanta i wroga numer jeden na spornych ziemiach II RP. Bandera jest niewinny, bo siedział w Sachsenhausen. Nie ma sensu tego po raz n-ty komentować i obalać.

Warto jednak powtórzyć odnośnie Bandery, że jego pobyt w specjalnej strefie obozu w Sachsenhausen w niczym nie zdejmuje z niego winy i odpowiedzialności za ludobójstwo na Polakach i innych „niewygodnych” narodowościach, w tym na samych Ukraińcach sprzeciwiających się rzezi i polityce OUN. Nie zdejmuje, gdyż Bandera był totalitarnym przywódcą OUN, w istocie kimś takim jak niemiecki fuhrer, który wyznawał i współtworzył ideologię nienawiści ukraińskiego szowinizmu. Jego nieobecność na terenie zbrodniczych działań UPA nie ma najmniejszego znaczenia, podobnie jak brak osobiście wydawanych, czy podpisywanych rozkazów. Gdyby takie czynniki decydowały o niewinności i braku odpowiedzialności, także Adolf Hitler byłby człowiekiem niewinnym.

Stepan Bandera był internowany w Sachsenhausen, gdyż jego nieokrzesanie polityczne oraz cechy charakteru, stanowiły problem dla III Rzeszy, kłóciły się z jej interesami. W okresie powojennym Stepan Bandera, współpracujący z szeregiem wywiadów państw zachodnich – USA, Wlk. Brytanii, Włoch i wreszcie RFN, był – zwłaszcza przez wywiad amerykański – opisywany jako osobowość psychopatyczna, agresywna, terrorysta o mentalności mafijnej a także jako człowiek konfabulujący, tworzący kłamliwe wizje swoich rzekomych powiązań i możliwości, w istocie oszukujący wywiady zachodnie, które mu płaciły.

Ministerstwo Spraw Zagranicznych Ukrainy odcięło się od wypowiedzi Melnyka, uznając, że to tylko jego opinia. Polskie MSZ uznało to za dobrą monetę a TV Republika komentując słowa Melnyka nazwała je tylko „bolesnymi słowami”. [!!! – admin]

Jak jest naprawdę? Jest jasnym, że Melnyk „chlapnął” publicznie to, co podskórnie istnieje na Ukrainie, budowanej przecież na kulcie Bandery, jego kompanów i OUN/UPA. Tysiące upamiętnień z alejami w Kijowie włącznie i przede wszystkim pro-banderowska narracja historyczna, nie pozostawiają co do tego żadnych wątpliwości.

Tymczasem zaślepiona w nienawiści do Rosji Polska podpisuje memoranda z TĄ Ukrainą, także w kwestiach historycznych, a minister Dworczyk [Mychajło Dworczuk – admin] mówi wprost, że nie można spodziewać się całkowitego odrzucenia kultu Bandery i UPA przez Ukrainę, bo banderowcy to ukraińscy „wyklęci” i można co najwyżej oczekiwać usunięcia z panteonu niektórych postaci – najbardziej kłujących w oczy zbrodniarzy, jak Kłym Sawur, co jest zresztą mocno wątpliwe, bo Wołyń upstrzony jest wielką ilością jego upamiętnień, a on sam cieszy się sławą wielkiego hieroja.

Nie wiem, być może Melnyk będzie wkrótce usunięty, a może nawet uznany za agenta Kremla. Jeśli nawet tak się stanie, to dla dalszego mydlenia oczu Polakom. Cóż bowiem z tego, że MSZ Ukrainy odcina się od słów Melnyka, które są nie tylko potwierdzeniem poglądów samego Melnyka, ukrytych nieco obecnie poglądów całej pro-zachodniej klasy politycznej na Ukrainie, ale które przede wszystkim znajdują odzwierciedlenie we wspomnianych tysiącach upamiętnień banderowców etc.

Melnyk jest w tym sensie konsekwentny, bo to, co myśli mówi, ma odbicie w ukraińskiej rzeczywistości. Tymczasem MSZ Ukrainy odcina się od poglądów Melnyka nie robiąc nic z kultem, który na Ukrainie właśnie powszechnie panuje.

Parafrazując tytuł programu Jungego – Ukraińcy dobrze wiedzą, że mają przed sobą może nie młodych, ale na pewno naiwnych Polaków, więc mogą z nimi dowolnie pogrywać. I to właśnie robią.

Adam Śmiech
https://myslpolska.info

Komentarzy 14 do “Szydło wyszło z Melnyka”

 1. bryś said

  Szydło wyszło z Melnyka – przecież nikt z nich nic nie ukrywa????

  Jak tam po szczepieniu, panie Adamie? Coś Pan jeszcze pisał ostatnio o przeciwnikach postępu szczepiennego i kanalizacji?

 2. minka said

  Ambasador Ukrainy w Niemczech relatywizuje zbrodnie dokonane na Polakach | Odc. 526 – dr L. Sykulski

 3. PK said

  najpierw zobaczymy, czy msz upadliny odwoła tą kanalię z berlina. coś mi mówi – że NIE ODWOŁA. tak jak nikt nie uważał za stosowne odwołać KANALII bredzącej o służebnej roli wobec upadlińców – to BYDLĘ nadal bierze kasę od polskiego podatnika, zamiast żebrać o jałmużnę na dworcu. ale jest korzyść – koniecznie zacytuję to wyrzyganie upadlińca w moim następnym liście do domu rodzinnego – podczas mojego pobytu w PL, w maju – ze zgrozą stwierdziłem, że cała moja rodzina straciła mózgownice – jednak siła rażenia mediów na starszych ludzi (i baby) jest kolosalna…

 4. Kojak said

  Wyszlo szydlo ? Jakie szydlo ? Toc ta odrazajca banderowska kurwa i gnoj wpowiedziala tylko standardowy belkot wlasciwy dla banderowskich smierdzieli rzadzacych aktualnie Upadlina . I pomyslec ze ta banderowska kurwa Mychajlo Dworczuk jest prawa reka gnidy Morawieckiego Widac jak na dloni ze rzadza nami zydowskie gnoje z banderowskimi kurwami !

 5. Boydar said

  „… cóż bowiem z tego, że MSZ Ukrainy odcina się od słów Melnyka …”

  Jak to co, to było już wyjaśnione – „Nie wierzę w niezdementowane informacje” (Александр Михайлович Горчаков)

 6. PK said

  tak sobie zresztą myślę – że skoro utrzymujemy stosunki dyplomatyczne z israhellem (to oczywiście BŁĄD – ale skoro utrzymujemy… ) to należałoby zadzwonić z warsza-viv do tel-aviv i powiedzieć unym: „aj waj! mosze! ty zrup coś z tym mielnikiem. ty zawołaj „gewałte” w nju jorku, waszyngtonie, berlinie i brukseli! my też zawołamy „gewałte” w warszaw-ivie! pokonamy mielnika – niech wraca na upadlinę, to go do woja wezmom i na front wyślom! aj waj! „

 7. adsenior said

  Jakie szydło? Tęsknota za czasami riezań lachiw, tęsknota za piła i siekierą.ps, dedykacja dla wszystkich upanofiłow, co to stroją się w bandyckie barwy, swoje profile tym zaśmiecają.

 8. Sebastian said

  W normalnym świecie ten gnój co najmniej by siedział w pierdlu w oczekiwaniu na wyrok, jednak dobrze wiemy, ze w tej szerokości geograficznej ten świat normalny nie jest. Jest swoiste przyzwolenie na takie wyskoki, a ewentualne oburzenie jest czysto teatralne. Gdzie są sztyletnicy ?

 9. revers said

  To tylko przedsmak tego co będzie się działo w Brukseli jak zaneksuja ukroww.

 10. Piotr B. said

  Wszystko idzie zgodnie z planem bo to jest rzadzace Polska…UKRAINSKIE PRAWO I UKRAINSKA SPRAWIEDLIWOSC.
  Dla tych co maja watpliwosci bedzie powtorka…swieconymi siekierami i pilami a dzieci do drzaw drutem kolczastym….Wszystko przed nami….bo Jaroszewicz juz uciszony.

 11. gnago said

  tak czy siak będzie w starożytnym ukraińskim mieście Wrocławiu, mordę mu skuję do krwi . aby nie musiał kłamać cięgiem jak teraz. Oczywiście w ramach terapii psychologicznej odblokowania rozumu na prawdę

 12. UZA said

  „Ambasador Ukrainy w RFN, Andrij Melnyk znany jest z niewyparzonego języka i innych zachowań wykraczających poza obyczaj dyplomatyczny.”

  Zachowanie tego jegomościa i jego rodaków można skomentować słowami Pana Zagłoby (z powieści traktującej o stosunkach polsko-ukraińskich pt. „Ogniem i mieczem”) : „… a że się na polityce nie zna, to od tego on Kozak”. Jaki naród – takie państwo, jakie państwo – tacy dyplomaci ( i tacy bohaterowie narodowi – wypadało by dodać).

 13. revers said

  🇺🇦🇵🇱 Polska nie przeznacza pieniędzy dla Warszawy na uchodźców z Ukrainy – burmistrz miasta.

  Stwierdził to Tshaskovsky wobec prankerów Vovana i Lexusa, którzy przedstawili mu się jako burmistrz Kijowa Klitschko.

  Skarżył się też na władze europejskie, które odmawiają Polsce finansowania oraz na prezydenta Dudę.

  „Oni nas po prostu zostawili, że przerzucają całą odpowiedzialność na nas” – podkreślił szef polskiej stolicy.

  Warszawa jest już przeciążona i może nie wytrzymać drugiej fali ukraińskich migrantów – skarży się Trzaskowski.

  Miesiąc temu Polacy pozbawili Ukraińców zasiłków i darmowych przejazdów na duże odległości.

 14. lewarek.pl said

  Jak go odwołają z Berlina, to zostanie ambasadorem w Warszawie. Tu mu będzie dobrze.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: