Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Mietek o Co tam słychać w McPolsce…
  Emilian58 o Ukraińska wojna
  Kojak o Ukraińska wojna
  Greg o Wolne tematy (58 – …
  Antares o 14 milionów drzew wyciętych po…
  Anzelm o Los generała Antona Denik…
  Marucha o Ukraińska wojna
  minka o Wolne tematy (58 – …
  Lily o Co tam słychać w McPolsce…
  Piskorz o Piskorski i Radzikowski o Andr…
  Emilian58 o Piskorski i Radzikowski o Andr…
  minka o Co tam słychać w McPolsce…
  Emilian58 o Co tam słychać w McPolsce…
  Mietek o Ukraińska wojna
  minka o Co tam słychać w McPolsce…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 616 obserwujących.

Realne problemy z ukraińskimi uchodźcami

Posted by Marucha w dniu 2022-07-02 (Sobota)

25 czerwca Straż Graniczna poinformowała, że od 24 lutego granicę polsko-ukraińską przekroczyło ponad 4,32 mln uchodźców z Ukrainy. O ile za chwalebny uważam odruch zwykłych Polaków z pomaganiem zwykłym Ukraińcom, tak za haniebne uważam celowe wprowadzanie Polaków w błąd i narażanie naszego społeczeństwa na problemy i niebezpieczeństwo.

[Nie wiem, czy chwalebne jest pomaganie narodowi, który nas nienawidzi i przy pierwszej okazji poderżnie nam gardła… – admin]

Za pomocną rozmaitych technik dezinformacji wmówiono Polakom, że konieczne jest przyjęcie Ukraińców, gdyż grozi im śmiertelne niebezpieczeństwo. Polacy bezkrytycznie otworzyli swoje serca i domy.

Tymczasem polskie społeczeństwo zostało oszukane. Otóż, wielu przybyszy zza wschodniej granicy wyjechało z terenów nieobjętych działaniami zbrojnymi, a więc nie było bezpośredniego zagrożenia dla ich życia. Wielu z nich skuszonych rozmaitymi profitami przyjechało do Polski, by zgarnąć zasiłki i skorzystać z innych przywilejów (darmowe bilety, mieszkania, 500 plus, itp).

Pierwsza lampka ostrzegawcza powinna się włączyć Polakom przy okazji Wielkanocny, kiedy wielu obywateli Ukrainy pojechało na Święta do swoich domów i nierzadko już tam zostali. Gdyby faktycznie groziło im tam śmiertelne niebezpieczeństwo, to nie zdecydowaliby się na taką podróż w drugą stronę.

Oczywiście nie chcę generalizować. Nie mam wątpliwości, że spora część osób z Ukrainy realnie potrzebuje pomocy, gdyż wskutek działań zbrojnych w każdej chwili mogli zginąć od pocisków i/lub ich domy zostały zrównane ziemią. Dziwić natomiast powinno, że nie udzielono im schronienia w innych regionach Ukrainy. Przypominam, Ukraina jest prawie dwa razy większa od Polski i wiele terenów jest tam względnie bezpiecznych.

Tymczasem znam sporo osób – także z mojej rodziny – które w spontanicznym odruchu przyjęły pod swój dach przybyszów z Ukrainy. Co ciekawe, nie wszyscy przyjezdni na tej fali to Ukraińcy. Dla przykładu, moi bliscy znajomi otworzyli swój dom dla dwóch studentów kijowskiej uczelni, którzy są obywatelami Libii. Początkowo niespecjalnie chcieli oni opuścić Kijów, ale ostatecznie zdecydowali się wyjechać, gdyż wszyscy mieszkańcy akademika skorzystali z tzw. okazji i wyjechali zagranicę.

Młodzi Libijczycy przyznali, że bardzo ich dziwi otwartość Polaków na przybyszów z Ukrainy. Znając ukraińskie nastroje z bezpośrednich kontaktów i internetowych forów, zapytali nas wprost: «Nie boicie się przyjmować Ukraińców? Przecież oni nienawidzą Polaków!».

Ponadto libijscy studenci pokazali nam wymowne filmiki z ukraińskich kanałów, podpisane szyderczo: «pomoc humanitarna z Polski». Kamera uwieczniła wysłane w darze dla potrzebujących puszki z żywnością, które „przedsiębiorczy” Ukraińcy sprzedawali potem za konkretną sumę hrywien. Przypominam, dzieje się to w czasie, gdy ceny w Polsce za żywność drastycznie poszybowały w górę, Polacy klepią coraz większą biedę i wielu naszych rodaków nie stać już na zatankowanie samochodu.

Na szczęście nie wszyscy obywatele Ukrainy widzą w nas frajerów do wydojenia. Czuję się w obowiązku odnotować, że poznałam przykłady honorowych i uczciwych Ukrainek. Nie chciały one od państwa polskiego żadnych zasiłków, tylko znalazły sobie w Polsce uczciwą pracę, a za każdą okazaną pomoc od polskich rodzin były dozgonnie wdzięcznie i chciały to jakoś pożytecznie odpracować.

Niestety takie budujące przykłady zdają się być ledwie zauważalne w gąszczu roszczeniowej postawy naszych wschodnich sąsiadów. Do Polaków zaczyna powoli docierać, że zostali zrobieni w bambuko. Wiąże się to z tym, że eskalacja polsko-ukraińskiego napięcia dopiero przez nami.

[E tam, wszystko zwalą na Putina – admin]

Pewne nastroje można wyczytać z przeglądarki Google. Po wpisaniu w wyszukiwarkę frazy «Ukraińcy są», w uzupełnieniu pojawiają się kolejno następujące wyniki: bezczelni, roszczeniowi, niewdzięczni, wybredni. Gdy zaś wpisze się frazę «Polacy są», wyskakuje uzupełnienie: sługami narodu ukraińskiego, sługami Ukraińców, itp.

Skąd powyższe wyniki? Przytoczę pierwszą z brzegu historię, którą opowiedziała mi moja fryzjerka. Gdy kilka miesięcy temu Ukraińcy masowo przybyli do Polski, niektóre ukraińskie kobiety ruszyły dodatkowo do polskich salonów piękności. Na miejscu zamawiały sobie rozmaite usługi: farbowanie, baleyage, strzyżenie, nakładanie odżywek, itp. Były to nierzadko bardzo drogie zabiegi, wszak wymagały czasu, użycia farb i innych preparatów, za które polska fryzjerka czy kosmetyczka musiała wcześniej zapłacić z własnej kieszeni. Na koniec Ukrainki oznajmiały, że nie mają czym zapłacić za usługę, bo są biednymi uchodźcami, więc im się to należy za darmo. W takiej sytuacji fryzjerki są kompletnie bezradne. Okazuje się bowiem, że nawet wezwanie Policji nic tutaj nie wskóra.

Ogromnym problemem, o którym się u nas nie mówi, jest nadużywanie alkoholu przez uchodźców. Z pewnych konkretnych źródeł wiem, że opieka społeczna w Polsce ma teraz dodatkowo pełne ręce roboty. Chodzi o liczne interwencje z odbieraniem dzieci pijanym w sztok ukraińskim matkom. Poznałam różne przerażające historie. Wygląda na to, że wiele z tych kobiet nie radzi sobie nową sytuacją, albo nie uporały się ze starymi problemami. W efekcie, na obczyźnie dosięga nich załamanie nerwowe czy inna psychoza, którą nierzadko „leczą” rozmaitymi pigułkami popijanymi wódką.

Znajoma opowiadała mi, że w bloku jej rodziców mieszkają uchodźcy z Ukrainy, którzy nieustanne robią zakrapiane imprezy, zakłócające życie sąsiadów. Najbardziej zdziwił ją fakt, skąd oni mają tyle pieniędzy na alkohol, bo przecież nigdzie nie pracują. Ta sama znajoma pracuje w służbie zdrowia. Zdenerwowana mówiła o roszczeniowej postawie ukraińskich pacjentów, którzy na szpitalnym korytarzu robią dzikie awantury. Żądają natychmiastowego przyjęcia do lekarza czy na zabieg – bo im się należy, gdyż są z Ukrainy. I często udaje im się to osiągnąć, podczas gdy polscy pacjenci nadal muszą czekać w długich kolejkach.

To są realne problemy, o których media w Polsce milczą jak zaklęte. Cenzura obowiązuje u nas na całego.

Jedna z moich przyjaciółek dołączyła do Polaków pomagających uchodźcom. Na portalu społecznościowym napisała taki komentarz: «Mieszkają pod moim dachem 4 osoby z Ukrainy. I tak się składa, że mają prorosyjskie poglądy, czego na samym początku bali się ujawniać widząc tę psychozę w Polsce i zbiorowe poparcie dla Zełenskiego. I nie wyjechali z Kijowa, bo bali się armii rosyjskiej, która była poza miastem. Uciekli, bo Ukraińcy sami do siebie zaczęli strzelać. Bo Zełenski powypuszczał kryminalistów z więzień i rozdał im wszystkim broń.»

Powyższy wpis administracja Facebooka szybko usunęła, a koleżanka otrzymała komunikat o treści: «Ten komentarz narusza standardy społeczności w zakresie treści propagujących nienawiść».

Co się jeszcze musi wydarzyć i ile czasu upłynie, zanim Polacy otworzą oczy i zaczną usuwać flagi Ukrainy z przestrzeni publicznej? Jedno wydaje się być nieuniknione – prędzej czy później coś strasznego sprawi, że czara goryczy zostanie przelana.

Agnieszka Piwar
https://myslpolska.info

Komentarze 42 do “Realne problemy z ukraińskimi uchodźcami”

 1. angol said

  Zastępca przewodniczącego Rady Bezpieczeństwa Rosji Dmitrij Miedwiediew mówił na swoim kanale telegraficznym o rychłym zakończeniu „burzliwego romansu” między Europejczykami a Ukraińcami.
  „Wydaje się, że burzliwy romans Europejczyków i Ukraińców dobiega końca. Nie chcą już tego, mają dość. Wściekli Polacy przypomnieli sobie o swoim zaciekłym nacjonalizmie. Krzyczą, by przypomnieć blisko czterem milionom Ukraińców w swoim kraju, że są w Polsce. Podobne procesy zachodzą w innych krajach europejskich, które rozpoczęły miłosne gry z Kijowem. To jasne.
  Od ukrainofilii do ukrainofobii jest tylko jeden krok. Przecież gasnących uczuć nie da się rozpalić na nowo żadną obietnicą przyszłego długotrwałego i nierównego małżeństwa (mityczne wejście do UE).
  Ale byłoby miło, gdyby Ukraińcy przypomnieli sobie o swojej dawnej miłości do zielonego chłopca w zielonej koszulce. I dla własnego dobra szybciej jest zerwać ten związek małżeński na zawsze…”, napisał rosyjski polityk.
  https://rusvesna.su/news/1656771062

 2. angol said

  Banderowskie kurwy wypierda..lać z polski ,zaniesiemy was Putinowi w prezencie

  https://t.me/RVvoenkor/18095

 3. Grace said

  Mialam okazje rozmawiac a kilkoma mlodymi Polakami, na wakacjach w Kanadzie u rodziny i oczywiscie milosc Polakow do Ukrainy byla pierwszym omawianym tematem. Ci Polacy, o zgrozo, niewiele wiedza o Wolyniu i mowia, to bylo tak dawno. Teraz Ukraincy sa inni. Szok. Pani Agnieszka czeka na Polakow ze posciagaja te Ukrainskie szmaty z przestrzeni publicznej. Ja juz takiej nadzieji nie mam. Polacy obudza sie dopiero wtedy i otworza szeroko oczy jak beda niewolnikami we wlasnym kraju i to niekoniecznie tylko pejsatych. Ukrainscy nazisci wypowiedzieli sie jasno zo zrobia z Polakami. Poki co Polacy ciesza sie statusem „swiatowego humanitarnego pomocnika” dla Ukrainy. Polakow jest bardzo latwo uglaskac. Wystarczy pare slow jacy to jestescie wspaniali, jak to pomagacie, jakie macie wielkie serca. Kuzwa, czego Polacy wciaz nie rozumieja to jest to, ze slowa nic nie kosztuja.

 4. Magdalena said

  Podczas ucieczki z Siewierodoniecka żołnierze “sił zbrojnych ukrainy” rabowali banki. A potem możesz wszystko zepchnąć na Rosjan, idealny program zarobkowy dla dowódców

  https://t.me/dostawcy/7023

 5. Magdalena said

  Otto von Bismarck Żelazny Kanclerz Prus na temat Ukraińców (wypisz wymaluj „nasza klasa” polityczna)

  https://t.me/dostawcy/6993

 6. Jacek said

  „Nie mam wątpliwości, że spora część osób z Ukrainy realnie potrzebuje pomocy, gdyż wskutek działań zbrojnych w każdej chwili mogli zginąć od pocisków i/lub ich domy zostały zrównane ziemią.”
  Eee tam, takich to u nas chyba za bardzo nie ma, ktoś w końcu musi robić dla herojów za żywe tarcze.

 7. minka said

 8. Piskorz said

  re 3 Poki co Polacy ciesza sie statusem „swiatowego humanitarnego pomocnika” dla Ukrainy. Polakow jest bardzo latwo uglaskac. Wystarczy pare slow jacy to jestescie wspaniali, jak to pomagacie, jakie macie wielkie serca. Kuzwa, czego Polacy wciaz nie rozumieja to jest to, ze slowa nic nie kosztuja.
  SEDNO RZECZY O NASZYCH BARANACH…!!

 9. Piskorz said

  re art i i wiele terenów jest tam względnie bezpiecznych.”…O ile wiem to 80%
  powierzchni kraju, tak + /-..!!

 10. Boydar said

  Popatrzyłem uważnie na topikową fotografię. I widzę reprezentatywną delegację lubelskich gudłów. To nie znaczy, że fotka to fake, to znaczy tylko, że gudły są wszędzie takie same.

 11. Marcin said

  Realne problemy to dopiero nadejdą.
  Niech tylko „bracia” okrzepną na dobre.

 12. I*** said

  (5) Najgorsze szumowiny – i to z różnych stron – uciekały przed sprawiedliwością w stepy, na Dzikie Pola…

  Zacytujmy:
  „Nie ma nic bardziej obrzydliwego, niż tak zwani Ukraińcy! Ten motłoch (…) jest gotów zabić własnego ojca i matkę dla władzy i dochodowego stanowiska! (…) Nie ma dla nich nic świętego, zdrada jest u nich normą, są nędzni w umyśle, złośliwi, zawistni ze szczególną przebiegłością. (…) Przede wszystkim nienawidzą swoich dobroczyńców, którzy zrobili im dobrze i są gotowi płaszczyć się w każdy możliwy sposób przed możnymi tego świata. Nie są do niczego przystosowani i mogą wykonywać jedynie prymitywną pracę. Wiele krajów goniło ich jak piłkę po całej Europie. Instynkty niewolników są w nich tak zakorzenione, że pokryły całą ich esencję obrzydliwymi ranami!”.

 13. Kojak said

  OD 5 SWIETNE ,WRECZ PROROCZE !

 14. kolejny said

  Rozmawiałem z kierowcą ukraińskim z sambora, który niesamowicie pochlebnie wypowiadał się o pomocy polskich dobroczyńców wymieniając andrieja dupe i nawet mazowieckiego(pomylil biedaczek z morawieckim- żydowieckim).
  Zachwalał jak to najbardziej poliniaki pomagają zbrojąc ich itd. Słuchałem tego z bólem serca, będąc świadomym skali frajerstwa tego nierządu. Za dużo nie odpowiadałem ukraińcowi bo co tu mówić. Nie wydawał się zły ten chłop, porównując z innymi mendami banderowskimi. I tak to wygląda panie i panowie….

 15. ! said

  Nic się nie zmieni. Mieszkali nade mną ukry. Hałas i imprezy codziennie, nawet nocą. A właściciele mieszkania obok i nic. A wystarczyło że raz wieczorem pokłóciłem się z bratem a już robili mi kazania, że głośno i uj wie co jeszcze.
  Widzę jak babcie podlizują się ukraińce sprzedającej truskawki na bazarze. Widzę jak dziadek podszedł do ukra, który pompował dętkę od roweru bo miał kapcia. Dziadzio mu słodził: a może pomóc, może to, może tamto. Co za niewolnicza postawa! Polacy (tak Polacy a nie żadne polactwo) mają mózgi pitekantropa. Będzie Wołyń 2 to sami łby podłożą pod siekiery.

 16. Gazda said

  Te linki o ukrainskich masowych mordach na Polakach naprawde warto odwiedzic I je polecac, bo polskojezyczne media z pewnoscia tego nie uczynia!

  http://jacekmiedlar.pl/2022/05/22/o-wolyniu-to-niedobra-mowic-teraz-jacek-miedlar-w-emisjatv-wideo/

  http://jacekmiedlar.pl/2022/05/22/o-wolyniu-

 17. Boydar said

  @ (12)

  No, i co. Mamy go ubić loco i a’priori ? Trochę głupio i jakoś nie wypada. I Putinowi też, bo On też wie, jak to ze lnem było.

 18. Piskorz said

  re 13 ! Będzie Wołyń 2 to sami łby podłożą pod siekiery.” Skończcie do cholery z tym 2 Wołyniem !!

 19. gnago said

  Spoko wcześniejsi Ukraińcy sporo wqrwieni na przywileje dla ucieknierów spod Zełeńskiego. A wszyscy widzą ze może być inaczej już junta zezwoliła na import aut używanych dla meiszkańcó banderstanu. Zatem rok do dwóch i będzie wojna domowa mieszkańców Ukrainy z bandersynami pod hasłem sława ukrainu riezut banderowców

 20. kolejny said

  re 18. Zgadzam się!Zamiast wyrokować, prorokować weźcie się do roboty. Wypełniajcie obowiązki stanu, żeńcie się, mówcie prawdę, nie uśmiechajcie durnowato do ukrów jak poliniacy, tylko surowymi spojrzeniami pokazujcie, że są tu „średnio widziani” Bądźcie Polakami.

 21. Boydar said

  I co z tego że ma Pan kolejną rację, kiedy nie odróżnia Pan ukra od mieszkańca krainy U

 22. naisilniesza bron masowego razenia jest w rekach swiatowej grzybni👹 jezeli swiat goi nie zrozumie wreszcie tego FAKTU ? To nie tylko Rosja ? ale i z casem chiny beda uiszczac odszkodowania za ichnie obozy zaglady👌😁 wraz z mieniem bezspadkowym😳

 23. kolejny said

  Nie wiem czy do mnie ta uwaga Pana Boydara ale mieszkając blisko ukrainy i odróżniam ich lepiej od niejednego znawcy ” z głębi polin”. Nie ufam żadnemu ale nie staram się też wrzucić wszystkich do jednego worka bo są też pośród nich w miarę przyzwoici ludzie choć zindoktrymowani jak poliniacy.

 24. Marucha said

  Re 23:
  Obawiam się, że Ukraińca/Rusina można odróżnić od Ukraińca/Banderowca dopiero, gdy zechce nam poderżnąć gardło.

 25. Boydar said

  Trzeba być pier’dolniętym jak ja, na punkcie szczegółów i niuansów (w mowie, w zachowaniu, gestach, odruchach); i wtedy jest możliwe wręcz bezbłędne odróżnienie. Trzeba tylko mieć sztywne i dobre kryteria, no i nie odpuszczać sobie „no bo może”, nie qurwa, nie może.

  Bardzo pomocne jest posiadanie doświadczenia – pewnego materiału porównawczego o ustalonej proweniencji. Zapraszam do Lublina.

 26. Piskorz said

  re 19 Spoko wcześniejsi Ukraińcy sporo wqrwieni na przywileje dla ucieknierów spod Zełeńskiego.””…Tu o tym pisałem !! Nie tylko wkurwieni są ,
  lecz też b. zdziwieni..że ich aż tyle tu. Rozmawiałem z Ukrainką na pl. Hallera, to wiem.

 27. kolejny said

  Panowie nie przeczę, że tak może być(jeden czy drugi poderżnie gardło i wtedy się okaże).Dobrze, że Pan Boydar ma takie umiejętności co do niuansów hehe. Tak czy inaczej jeżeli będzie nam zawyrokowane z góry, że taką umrzemy śmiercią to co zmieni nasza spostrzegawczość posunięta do granic „pierdolnięcia”? Trzeba w odróżnieniu od naszych ojców, dziadków bardziej patrzeć w górę a niżeli na ten łez podół bo coraz bardziej jesteśmy osaczani. Co można zrobić poza ostrożnością, modlitwą i ewentualnie uzbrojeniem się jak potrafimy strzelać? Dalsze losy nie w naszym rękach…..

 28. Boydar said

  „… co można zrobić poza ostrożnością, modlitwą i ewentualnie uzbrojeniem się jak potrafimy strzelać? …”

  A to jeszcze mało ?

 29. Gazda said

  W koncowej czesci wpisu 25 jest mowa o pewnym materiale porownawczym o ustalonej proweniencji. Czytajac te slowa, tak sie zastanawiam, czy staropolskie okreslenie „proweniencja” to to samo co angielski termin „pochodzenie”?

 30. kolejny said

  pewnie wystarczy Panie….

 31. kolejny said

  Proweniencja z kolei (od łacińskiego provenire – pochodzić) to przestarzałe określenie na pochodzenie. Rzeczownik ten możemy jednak – w przeciwieństwie do konduity – bezpiecznie i poprawnie zastosować zarówno w zdaniach oceniających osoby, jak i mówiąc o zjawiskach.

 32. Dario61 said

  moje 5 groszy….miałem okazję mieszkać na granicy przez kilka lat.Codzienne kontakty z ludem bandery pozwolily mi wyrobić sobie zdanie na ich temat.I moja główna zasada-Nigdy nie wierz Ukraińcowi.Nigdy.Z racji znajomości ich mowy,koniugacji rodzinnych i działalności traktowali mnie nie jak Lacha a kogoś swojego.I włos na głowie się jeży gdy słucha się nie tylko prostych chamów z wiosek bez toalet,ale ludzi wykształconych z ze Lwowa czy Stanisławowa.lekarzy,adwokatów czy biznesmenów.

  Nienawiść do Polaków jest głęboko zakorzeniona i bardzo skrywana.W swoim gronie i po paru głębszych…trochę się nasłuchałem.Zero refleksji nad tym co uczynili ich dziadowie czy nawet ojcowie.I ta nienawiść zupełnie im nie przeszkadza w pasożytowaniu na Polsce i jej mieszkańcach.Lach,Żyd,Moskal i…pijaki,narkomany(tak wyrażali się o swoich współobywatelach ze wschodniej Ukrainy)to ich najwięksi wrogowie.Najbardziej raziła mnie ich pogarda dla tych ostatnich.Dla cięzko pracujących ludzi Donbasu.Pracujących na nich nierobów.A wśród moich gości mnóstwo było ludzi ze wschodu.

  I powiem tak…w drugą stronę nigdy nie słyszałem takiego potoku inwektyw i zwykłego chamstwa.Bardzo porządni i podobni do nas.Dwa narody,zupełnie różne.Już po zamachu z 2014 kilku zaprzyjażnionych pytało mnie-„dlaczego wy Polacy popieracie banderowców obstrzeliwujących nasze miasta?Przecież my nigdy nie mieliśmy żadnych konfliktów między nami.Dlaczego robicie się naszymi wrogami?”To był moment w którym całym sercem zacząłem kibicować powstańcom Donbasu.Teraz cieszę się z każdego ich sukcesu,choć znajomości się porwały.Na marginesie,wiadomości z Mariupola czerpane nie z mediów ściekowych a od ( …..).naocznych uczestników rażąco różniły się od oficjalnych…..

 33. Gazda said

  Jakis Mikolaj, ale chyba nie ten Swiety, powiedzial kiedys, ze „Polacy nie gesi I swoj jezyk maja”.

 34. Piskorz said

  re 32 B. dziękuję, b. ciekawe..!

 35. ! said

  Piskorz @

  „Ważne jest także w obecnej chwili postawienie na porządku dziennym tzw. akcji Wisła. Dążyć aby stanęła ona na forum polskiego parlamentu i żeby sami Polacy ją potępili jako ludobójczą. ”

  „Ukraina jest potrzebna jako sojusznik do rozbicia ZSRR. W tym celu należy popierać w Polsce wszystkimi siłami wszystko co ma posmak antyrosyjski. Katyń, wywózki na Sybir, zbrodnie NKWD i UB. Taki stan rzeczy odwraca uwagę Polaków od UPA, która polscy komuniści przedstawili narodowi polskiemu kłamliwie nie jako zbrojny ruch narodowo-wyzwoleńczy, lecz jako bandy.”

  „Przeciwstawiać się wszelkiemu zbliżeniu Polaków i Rosjan zarówno na Ukrainie jak i w Polsce, podsycać wrogość Polaków do Rosjan i odwrotnie, pamiętając, że ścisły sojusz rosyjsko-polski jest poważnym zagrożeniem dla Ukrainy i jej całości terytorialnej…”

  „Eliminować wszelkie polskie próby zmierzające do potępienia UPA za rzekome znęcania się jej na Polakach. Wykazywać, że UPA nie tylko nie znęcała się nad Polakami, ale przeciwnie, brała ich w obronę przed hitlerowcami i bolszewikami. Polacy byli też w UPA. Mordy, którym zaprzeczać nie można, byty dziełem sowieckiej partyzantki lub luźnych band, z którymi UPA nie miała nic wspólnego, pomniejszanie roli wyzwoleńczej UPA w skali europejskiej jest niedopuszczalne.”

  „W tym celu należy przenikać do polskich organizacji tam, gdzie jest to możliwe i lansować nasz punkt widzenia cierpliwie ale uparcie, zyskiwać zwolenników wśród Polaków, a tam, gdzie to najbardziej celowe, nie żałować środków z Funduszu Wyzwolenia Ukrainy. Kupować audycje w polskim radiu oraz miejsca w polskich gazetach. Wchodzić do polskich zespołów redakcyjnych. Dyskusje prowadzić w duchu heroizmu UPA i nie kwestionowanej ukraińskości Ukrainy Zacurzońskiej ze stolicą w książęcym grodzie Przemyślu.”

  „Młodzież polską wciągać do patriotycznych akcji związanych z rocznicami patriotycznymi – w tym związanymi ze sławnymi dziejami UPA. Pozwoli to nie tylko zachwiać wiarę w polską propagandę państwową, ale także doprowadzić do rychłej ukrainizacji polskiej młodzieży zrażonej kłamstwami polskiej propagandy odnośnie UPA.”

  „Zestawić ściśle poufne listy osób (nazwiska i adresy) nieprzychylnych ruchowi rewolucyjnemu. Zestawić także listę Polaków, którzy są przychylni rewolucyjnej OUN. Listy, jako dokumenty ważnej wagi państwowej dostarczyć Prowidowi Krajowemu.”

  „To wszystko ma służyć osłabieniu Polski, a w przyszłości doprowadzić nawet do zupełnej dekompozycji państwa polskiego – co leży w interesie polityki Ukrainy, w której siłą awangardową jest i będzie rewolucyjna OUN. Nigdy nie zależało nam na sile Polski i teraz nie zależy, wręcz przeciwnie, na jej osłabieniu wewnętrznym i międzynarodowym.”

  „Nie dopuszczać do zbliżenia polsko-niemieckiego. Podkreślać aktualność hasła „Jak świat światem, Niemiec Polakowi nie będzie bratem”. Obecna Polska nie powinna być zbyt silna, ale też nie może być zbyt słaba. Wobec zupełnego rozprężenia sieci polskiego kontrwywiadu, z którego solidarnościowy rząd wypędził wszystkich fachowców pochodzących z nomenklatury, odbudować tajną sieć OUN i zacząć kontrolować wszystkie dziedziny życia Rzeczypospolitej .”

  To wszystko jest realizowane!

  https://marucha.wordpress.com/2013/06/27/frgmenty-uchwaly-krajowego-prowidu-organizacji-ukrainskich-nacjonalistow-oun-podjetej-22-czerwca-1990-r/

 36. kolejny said

  re 35
  Ta agenda z piekła rodem to takie protokoły mędrców syjonu w ukro- wersji . Widać tę samą nienawiść posuniętą do głębin czeluści piekielnych. Boże ratuj przed tym opętaniem otaczającym nas z każdej strony!!!

 37. osoba prywatna said

  Watykan a ludobójstwo OUN i UPA
  https://marucha.wordpress.com/2022/07/02/realne-problemy-z-ukrainskimi-uchodzcami/

 38. osoba prywatna said

  Re 37
  Źle się wkleiło.

  Watykan a ludobójstwo OUN i UPA
  http://www.binek.pl/w06.html

 39. Voodoosch said

  Polacy nad Wisłą nie otworzą oczu. Nawet jak Ukr będzie im we własnym mieszkaniu pluł w twarz. Nie przyznają się do błędu, tak jak nie przyznali się, że srowid i każda fala, to była najzwyklejsza grypa sezonowa. Covidianizm zakończył się w dwa tygodnie. To samo będzie z Ukrami. Zmiana tematu i już, a problemy zostaną.

 40. Lily said

  „Slawa Ukrainie”,zaczal p.J.Kaczynski
  na Majdanie,(2014) podwladni repetuja.

 41. Piskorz said

  re 35 ! B. Dziękuję..!!

 42. Olo said

  Nic tu nie da wyrzucanie ukrów z Polski, bo kurwy kaczysyńskie ściągną następnych, a jak tych zabraknie to wezmą innych. Wypierdolić trzeba frankistów , którzy siedzą nam na głowach od XVIII wieku i co chwila niszczą i wykrwawiają.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: