Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Greg o Wolne tematy (58 – …
  kontra o Żydowska kloaka przetacza się…
  Anzelm o Położyć kres patologii
  Mietek o Schiller na liście Ukraiń…
  Głos Prawdy o Wolne tematy (58 – …
  kontra o Żydowska kloaka przetacza się…
  Marucha o Położyć kres patologii
  zagobasum o Schiller na liście Ukraiń…
  kontra o Żydowska kloaka przetacza się…
  Peryskop o Wolne tematy (58 – …
  Anzelm o NATO może się samo rozbroić…
  Peryskop o Wolne tematy (58 – …
  Sebastian o NATO może się samo rozbroić…
  revers o NATO może się samo rozbroić…
  ? o Wolne tematy (58 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 616 obserwujących.

Ławrow: nazywanie NATO sojuszem wyłącznie obronnym jest śmieszne i haniebne

Posted by Marucha w dniu 2022-07-03 (Niedziela)

To śmieszne, a nawet haniebne, że dorośli ludzie wygadują dziś bzdury, że NATO jest sojuszem wyłącznie obronnym – twierdzi szef MSZ Rosji, Siergiej Ławrow.

W piątek na spotkaniu ze studentami i wykładowcami Białoruskiego Uniwersytetu Państwowego, szef rosyjskiej dyplomacji, Siergiej Ławrow, kolejny raz krytycznie wypowiedział się na temat NATO.

– Ostatnio, przedstawiciel Białego Domu kolejny raz powtórzył, że Rosja nie powinna się obawiać NATO, że nikt nie powinien się go w ogóle bać, bo NATO jest sojuszem obronnym. To już śmieszne słyszeć dorosłych ludzi, wygadujących takie bzdury. Powiedziałbym, że to po prostu haniebne – powiedział Ławrow.

Szef MSZ Rosji przypomniał o czasach, gdy istniały dwa sojusze i bloki polityczno-wojskowe – Układ Warszawski i NATO, między którymi istniała jasna granica. Według niego, wówczas było jasne, przed kim NATO się broniło oraz, że Układ Warszawski bronił się przed Sojuszem.

– Organizacja Układu Warszawskiego i Związek Radziecki już nie istnieją. NATO przesunęło się na wschód pięciokrotnie. Twierdzą, że przez cały ten czas pozostali sojuszem obronnym. Przed kim się od tamtego czasu bronili? Gdy ktoś posuwa się naprzód, przejmuje kontrolę nad terytoriami i rozmieszcza tam swoje siły zbrojne i infrastrukturę wojskową, to nie jest dokładni tym, co nazywa się obroną. To coś dokładnie odwrotnego – zaznaczył Ławrow.

Zdaniem rosyjskiego ministra, Zachód nigdy nie udowodnił, że potrafi dotrzymać słowa. Przypomniał o zapewnieniach, jakie NATO dawało kierownictwu ZSRR, a potem Rosji, że Sojusz nie będzie rozszerzać się na wschód.

– Te obietnice okazały się być kłamstwami – mówił Ławrow. – Kosztem znanych kompromisów pod koniec lat 90. [XX wieku] zawarto Akt Stanowiący Rosja–NATO, w którym Moskwa zrobiła kolejny krok w kierunku dalszych ustępstw. Nie było tam ani słowa, że NATO nie będzie rozszerzać się na wschód. Było tam po prostu stwierdzone, że na terytorium nowo-przyjmowanych państw członkowskich NATO (co faktycznie było równoznaczne z uznaniem ekspansji za pewnik) nie będą na stałe rozmieszczane żadne znaczące siły wojskowe.

– W ostatnich latach, NATO porzuciło również to zobowiązanie. A ostatniej decyzje ze szczytu [NATO] w Madrycie zapowiadają kolosalny wzrost obecności sił zbrojnych, broni i infrastruktury wojskowej na tzw. wschodniej flance NATO.

Szef rosyjskiej dyplomacji zaznaczył też, że Sojusz Północnoatlantycki całkowicie zignorował kolejne ze swoich fundamentalnych zobowiązać, czyli zapewnienie o niepodzielności bezpieczeństwa.

– Ta formuła została po raz pierwszy zatwierdzona na szczycie OBWE w Stambule w 1999 roku. Potem zostało to powtórzone w 2010 roku, a nie tak dawno temu na szczycie OBWE w Kazachstanie. Brzmi ona: każdy kraj ma prawo wybrać sposób swojej obrony i zapewnienia sobie bezpieczeństwa, ale zarazem, żadne państwo nie ma prawa wzmacniać swojego bezpieczeństwa, szkodząc bezpieczeństwu jakiegokolwiek innego kraju w naszej wspólnej przestrzeni. Kolejny element tej formuły określał, że żadnej kraj, organizacja czy sojusz nie ma prawa rościć pretensji do dominującej roli w Europie. NATO dokładnie to robi – twierdził Ławrow.

Zdaniem szefa rosyjskiej dyplomacji, NATO „ignoruje interesy bezpieczeństwa naszych krajów” i twierdzi, że „generalnie jest szczytem politycznej kreatywności i najlepszym od wieków sojuszem na świecie, który funkcjonuje z korzyścią dla wszystkich krajów i narodów”.

Tass / Kresy.pl
https://www.bibula.com

Komentarzy 15 do “Ławrow: nazywanie NATO sojuszem wyłącznie obronnym jest śmieszne i haniebne”

 1. kolejny said

  Panie Ławrow odsłaniajmy obłudę tego kolejnego żydowskiego tworka jakim jest nato. niecny, antagoniczny twór …jeszcze jakieś tłumaczenie na o proszę.

 2. Emilian58 said

  Oczywiście Ławrow ma zupełną rację. To obłudne chazarskie NATO niszczy cały świat. Koniec tego bandyckiego tworu będzie najlepszym czasem dla świata od czasu jego powstania.

 3. corintians said

  UE to de facto Niemcy, Francja i moze jeszcze Holandia. Grupa trzymajaca wladze.
  A NATO to kto?

 4. Lily said

  https://humansbefree.com/2022/05/you-cannot-make-this-stuff-up-klauss-schwab-is-a-rothschild-on-his-mothers-side.html

 5. angol said

  1: Amerykański śmigłowiec bojowy otwiera ogień do irackich cywilów, podczas gdy amerykańscy żołnierze śmieją się z tyłu. +
  .https://twitter.com/i/status/1538893819889868800

  .https://twitter.com/Dragonvibee/status/1538893819889868800

  2: Wojsko USA wykorzystuje małoletnie irackie dzieci w najbardziej brutalny, nieludzki sposób. Kazali im skandować „Fck Iraq, I love wieprzowina”. Zmuszają małoletnie spragnione dzieci do biegania po butelkę z wodą z jadącego pojazdu wojskowego. +
  .https://twitter.com/i/status/1538894385152401408

  3: Helikopter Apache amerykańskiej armii strzela nad ulicę mieszkalną, gdy cywile biegną w poszukiwaniu schronienia. +
  .https://twitter.com/i/status/1538894544615243776

  4: US marines wiwatują po zestrzeleniu irackiego cywila. +
  .https://twitter.com/i/status/1538894713876426753

  6: Personel USA otworzył ogień do autobusu pełnego cywilów. +
  .https://twitter.com/i/status/1538895587994587136

  7: Amerykański żołnierz opowiada o gwałcie, który on i jego kolega z drużyny popełnili na 15-letnich irackich dziewczynach. W pełnym filmie widział, jak mówi, że „nasz zespół codziennie szukał nastoletnich dziewiczych Dzieczyn, ponieważ były to najlepsze śniadania, jakie możemy zjeść”.
  .https://twitter.com/i/status/1538895864957022209

 6. jakoja said

  Iran obchodzi 34. rocznicę. zestrzelenia przez USA lotu 655 3 lipca 1988 r. oznacza dzień, w którym irański odrzutowiec pasażerski został zestrzelony w Zatoce Perskiej przez pociski USS Vincennes, zabijając wszystkich 290 na pokładzie.
  .https://twitter.com/i/status/1543483952714891264

 7. Marek said

  Telegraf: Tymoszenko powiedziała, że ​​porozumienie pokojowe między Rosją a Ukrainą jest niedopuszczalne
  Krótki link4 lipca 2022, 00:58
  Była premier Ukrainy Julia Tymoszenko powiedziała, że ​​zawarcie porozumienia pokojowego między Rosją a Ukrainą na jakichkolwiek warunkach jest niedopuszczalne.
  O tym informuje The Telegraph .

  „To nie do przyjęcia dla Ukrainy. Porozumienie pokojowe to iluzja, a jedynym wyjściem jest zwycięstwo w bitwie. Każde porozumienie pokojowe będzie tylko pierwszym krokiem w kierunku kolejnej wojny ”- cytuje Tymoszenko w publikacji.

  Ponadto w trakcie wywiadu była premier Ukrainy wezwała państwa NATO do przyspieszenia dostaw broni dla strony ukraińskiej. Zarzuciła też Rosji przedłużanie konfliktu.

  Wcześniej szefowa ukraińskiej partii Batkiwszczyna Julia Tymoszenko wezwała Radę Najwyższą Ukrainy do rezygnacji z porozumień mińskich i zainicjowania nowego formatu rozmów pokojowych w sprawie Donbasu.
  https://russian.rt.com/ussr/news/1021816-ukraina-timoshenko-mir-rossiya

 8. Kojak said

  OD 7 . NIE ZADNA,TYMOSZENKO TYLKO ZYDOWSKA KURWA – KAPITELMAN . TO OBSRANA BANDERWSKA KURWA JEST CZARNA A UFAROWALA BLADZ , SWOJ PLUGAWY LEB NA BLOND I UDAJE UKRAINKE !

 9. Yagiel said

  Dla mnie NATO jest analogiem Zakonu Krzyżaków – obronny to był Zakon ?
  A czy ci sami, tj. Xazarzy, zorganizowali i Zakon, i NATO – wg mnie: tak. I w ten sam sposób należy problem ten rozwiązać do końca… Bardzo smutne jest to, że dziś pod-rządki polskawe w KL Polin są po stronie Krzyżaków/Xazarów. Co ja mówię: po stronie – ! Oni są mental-końmi, -psami Xazarów. Dlatego nie ma co mówić o niby-państwach ani ich niby-rządach; a mówiąc o NATO, należy dodawać: NATO, czyli najemnicy CofL/Xazarii… Dopóki w oficjalnym języku dyplomatów Kremla nie ma zrównania NATO=CofL=Xazaria żaden ptaszek w klatce Xazarów nawet nie pomyśli, że żyje w klatce – że poza klatką jest Życie/Wolność…
  Czyżby nie Kreml był odpowiedni rangą do bycia Przeciwnikiem Xazarów-posługujących się-NATO ?

 10. ojojoj said

  zelenski podpisuje kapitulacje

  https://www.bitchute.com/video/cLu1uT4MtmFA/

 11. kolejny said

  Panie Yagiel jakkolwiek zakon krzyżacki zapomniał do czego został powołany to jednak porównywanie go do nato i innych chazarskich ścierw to wypaczenie w Pana głowie. Pisząc tak jest Pan stronnikiem żydowskiego gówna! Proszę poczytać o Templariuszach i ich założycielu..

 12. Anteas said

  „Była premier Ukrainy Julia Tymoszenko powiedziała, że ​​zawarcie porozumienia pokojowego między Rosją a Ukrainą na jakichkolwiek warunkach jest niedopuszczalne.”
  I ma rację, bo to nie będzie porozumienie, tylko bezwarunkowa kapitulacja.

 13. ojojoj said

  do 11 Kolejny
  templariusze, krzyzacy, szpitalnicy itp. to wsierawno, bękarty krolow i krolewiczow pochodzacych z egiptu

 14. revers said

  Jak NATO chce zintensyfikować walkę o idee

  „Wojna poznawcza (https://www.youtube.com/watch?v=LOVBJJXCL_s) to oczywiście tylko reakcja ze strony NATO. Własne podejście określa jako „Countering Cognitive Warfare (https://www.nato.int/docu/review/articles/2021/05/20/countering-cognitive-warfare-awareness-and-resilience/index.html)”. Ten nowy typ działań wojennych jest konieczny, ponieważ Rosja i Chiny są również zaangażowane w „wojnę poznawczą”, argumentuje NATO, i muszą zneutralizować wojnę idei wroga.

  Niemniej jednak jej uwaga skupia się nie tylko na obronie, ale także na ataku (https://www.youtube.com/watch?v=LOVBJJXCL_s), i to nie tylko na obcej ludności, ale także własnej.

  Natowscy stratedzy chcą więc uczynić „sferę ludzką (https://www.innovationhub-act.org/sites/default/files/2021-01/ENG%20ultimate.pdf)” polem bitwy i ukierunkować myśli i uczucia. Oznacza to, że umysł każdego człowieka znajduje się na celowniku nowych działań wojennych.

  ❗️ Dlatego ważna jest zdecydowana konfrontacja i edukacja w tym zakresie.

  Dlatego zarówno rządy, jak i NATO masowo inwestują w „komunikację strategiczną (https://stratcomcoe.org/about_us/about-strategic-communications/1)”, a tym samym w oddziaływanie na opinię publiczną. W przeciwieństwie do wydatków na zbrojenia, dziedzina public relations czy propagandy jest stosunkowo tania, jak dowiedział się StratCom w niedawnym badaniu (https://stratcomcoe.org/about_us/about-strategic-communications/1). Mimo to niemiecki rząd tylko w 2020 roku wydał na reklamę 150 mln euro (https://www.faz.net/aktuell/wirtschaft/regierung-gibt-viel-mehr-fuer-werbung-aus-17058924.html).

  Od kilku lat widać jednak, że wysiłki rządów i NATO zmierzające do zdobycia zaufania ludzi mają coraz mniejszy sukces. Wynika to również z faktu, że w tym samym czasie, gdy postępuje militaryzacja, coraz więcej osób informuje się samodzielnie i na własną rękę.

  W rezultacie ludzie ci zaczynają kwestionować wysokie budżety zbrojeniowe swoich rządów i wątpić, że coraz więcej pieniędzy na NATO ma prowadzić do większego pokoju na tym świecie. „Zaufanie do NATO spadło we Francji, Niemczech i USA” – pisze europejski serwis informacyjny Euractiv (https://www.euractiv.com/section/defence-and-security/news/confidence-in-nato-sharply-declined-in-france-germany-us-says-study), powołując się na badania z 2020 roku (https://www.pewresearch.org/global/2020/02/09/nato-seen-favorably-across-member-states/).

  Autorzy badania stwierdzili wówczas nie tylko, że w niektórych krajach spadło zaufanie do NATO, ale także, że coraz mniej osób chce, aby ich kraj bronił członka NATO zaatakowanego przez Rosję.

  W ten sposób jednak ludzie podważają artykuł 5, który jest kluczowy dla NATO i reguluje sprawę sojuszu, co stanowi potencjalne zagrożenie dla NATO.

  Rządy cierpią z powodu podobnej utraty zaufania. Na przykład w corocznym „Trust Barometer” Edelmana, bardzo dużej agencji PR, już w 2017 roku zaobserwowano „topnienie zaufania (https://www.edelman.com/trust/2017-trust-barometer)”. W 2021 roku Edelman stwierdził, że w prawie każdym badanym kraju spada zaufanie ludzi do ich rządów (https://www.edelman.com/sites/g/files/aatuss191/files/2021-03/2021%20Edelman%20Trust%20Barometer.pdf).

  Wydaje się, że kryzys Corony nasilił ten trend, co zauważył niedawno Klaus Schwab, przewodniczący Światowego Forum Ekonomicznego WEF (https://www.handelsblatt.com/meinung/gastbeitraege/gastkommentar-governance-4-0-diese-drei-aspekte-machen-die-neue-form-des-fuehrens-aus/27989084.html):

  „Dziś jednak wielu ludzi straciło zaufanie do instytucji i ich przywódców” – oświadczył – dodając, że niektórzy w związku z tym „wskazywali palcami na niekompetentnych przywódców politycznych” lub obwiniali „prezesów”.

  Ten brak gotowości wojennej i zaufania jest też poważnym problemem dla NATO. „Jest mniej zaufania do naszych instytucji” skarżył się sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg w przemówieniu z grudnia 2021 roku (https://www.nato.int/cps/en/natohq/opinions_189172.htm).

  ❗️ Dla niego jest jasne, że powodem utraty zaufania nie są nielegalne wojny z agresją czy niezmiernie wysokie wydatki rządów na wojsko.

  „Złośliwa cyberbroń” oraz „propaganda i dezinformacja” ze strony „reżimów autorytarnych” są winne, Stoltenberg jest pewien.

  z telegramu

 15. revers said

  re7

  Ambasador Melnik z Berlina pomoze, zbanderyzowac ukropolin.

  Njby wyrzucaja Mielnika z Berlina, ale ma zapewniona teczke wicka w Kijowie

  Krwawa gazowa julcia wie jak brac 5 mld. usd miesiecznie od miedzynarodoweoo kolektywu. z lub z depozytow rosyjskiego gazu. Na co wydawac, jak rozdawac w gminie.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: