Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Głos Prawdy o Wolne tematy (58 – …
  Marucha o Położyć kres patologii
  zagobasum o Schiller na liście Ukraiń…
  kontra o Żydowska kloaka przetacza się…
  Peryskop o Wolne tematy (58 – …
  Anzelm o NATO może się samo rozbroić…
  Peryskop o Wolne tematy (58 – …
  Sebastian o NATO może się samo rozbroić…
  revers o NATO może się samo rozbroić…
  ? o Wolne tematy (58 – …
  ojojoj o Globalny przekręt zadłużeniowy
  Yagiel o Wolne tematy (58 – …
  Aryjczyk z pochodzen… o Żydowska kloaka przetacza się…
  Yagiel o Wolne tematy (58 – …
  Bezpartyjna o Co nam zrobili ruskie
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 616 obserwujących.

Rozmowy małżeńskie Wielomskich: Anatomia atlantyzmu

Posted by Marucha w dniu 2022-07-03 (Niedziela)

Adam Wielomski: 18 czerwca 2022 roku „Polska Times” zamieścił informację, że „Stany Zjednoczone deklarują gotowość do wspierania sojuszu Ukrainy, Wielkiej Brytanii, Polski, państw bałtyckich i w przyszłości być może Turcji, jeśli taka inicjatywa dojdzie do skutku.

Ideę jego utworzenia propaguje w ostatnim czasie brytyjski premier Boris Johnson”. Spekulacje o narodzinach takiego sojuszu słyszymy już co najmniej od miesiąca, lecz w tej krótkiej informacji mamy kilka nowości:

1/ Po raz pierwszy mamy wyrazistą deklarację, że jakkolwiek inicjatywa wyszła z Londynu, to wspiera ją Waszyngton i – jak należy przypuszczać – cała inicjatywa wyszła z USA.
2/ Do sojuszu tego została zapisana Turcja, acz w Ankarze pewnie nic o tym nie wiedzą, a biorąc pod uwagę samodzielność państwa rządzonego przez Erdogana i jego przyjacielską politykę względem Rosji trudno sobie wyobrazić jej uczestnictwo w tym przedsięwzięciu. Stąd stwierdzenie, że Ankara weźmie w nim udział „w przyszłości”.

Tym samym USA zadeklarowały, że zrobią wszystko, aby rząd turecki zmienił swoją politykę zagraniczną, czyli – nazwijmy rzeczy po imieniu – zrobią to, co będzie konieczne, aby odsunąć od władzy Erdogana, być może włącznie z powtórną próbą puczu wojskowego z 2016 roku.

Niestety, polska elitka polityczna do pomysłu tego podchodzi entuzjastycznie, nie rozumiejąc w co się nas wciąga.

Zgodnie z tzw. doktryną Miedwiediewa Rosja za swoją naturalną sferę wpływów („bliską zagranicę”) uważa państwa, które:
1/ wchodziły w skład ZSRR;
2/ mają znaczącą mniejszość rosyjską.

Spośród państw planowanych w tym sojuszu obydwa te kryteria spełniają Ukraina, Łotwa i Estonia, a jedno z nich Litwa (mniejszość rosyjska to tutaj tylko 5,8%). Ukraina rzeczywiście toczy dziś z Rosją wojnę, Łotwa i Estonia są nią zagrożone w miarę poważnie, Litwa mniej.

Turcja do tego sojuszu póki co nie należy, a Wielka Brytania jest za morzem i nie nadaje się na pole bitwy z Rosją. Czyli chcemy się zapisać do militarnego sojuszu przeciw Rosji, choć ta nie przedstawia w stosunku do nas żadnych roszczeń. Skoro nasza armia jest słaba, to jedyne, co możemy w ten sojusz wnieść to płaski teren dla (cudzej) bitwy pancernej.

Magdalena Ziętek-Wielomska: Gdyby chodziło tylko o broń pancerną, to można by jeszcze spać w miarę spokojnie. Obawiam się jednak, że w grę wchodzą stare plany dotyczące możliwości użycia broni nuklearnej, zgodnie z którymi, z Polski po prostu nic by nie zostało.

Ale patrząc na stan umysłowy większości Polaków byliby oni w stanie poświęcić Polskę, gdyby dzięki temu można było „dokopać” Rosji. Co więcej, byliby nawet gotowi do tego, by cały świat pogrążyć w konflikcie nuklearnym, jeśliby dzięki temu oberwałaby Rosja.

W gruncie rzeczy doszliśmy do punktu, kiedy należałoby chronić ludzkość przed ludnością nadwiślańską, która popadła po prostu w obłęd nienawiści do Rosjan i jest gotowa nawet zniszczyć wszystko co żyje, jeśli dzięki temu zniszczeniu ulegnie także wróg. Powiedzmy po prostu: to jest moralne dno starannie skrywane za fasadą wzniosłych moralnych haseł o polskiej wolności i rosyjskim despotyzmie.

To jest koniec historii państwa i narodu, który od 300 lat jest dumnym z siebie narzędziem sił rewolucyjnych, używanym do niszczenia wrogów rewolucji a przede wszystkim wytresowanym we wszczynaniu powstań przeciwko Rosji, dzięki czemu siły rewolucji mogły na Zachodzie przeprowadzać swoje przedsięwzięcia i niszczyć świat tradycyjny, zawsze przy wiernym wsparciu Polaków.

Ale to już ostatni akt tego niechlubnego spektaklu, przy czym może to być w ogóle ostatni akt polskości. Kilka dni temu Putin ogłosił projekt nowej globalnej waluty rezerwowej BRICS, która ma zdetronizować petrodolara jako walutę światową. Upadek dolara to już jest kwestia miesięcy, a wraz z nim nastąpi upadek USA jako mocarstwa światowego. Tym samym upadną wszystkie urojenia dotyczące Międzymorza, Trójmorza, etc. Świat wkroczy w nową erę, ale być może już bez Polski.

https://konserwatyzm.pl/

Komentarzy 7 do “Rozmowy małżeńskie Wielomskich: Anatomia atlantyzmu”

 1. Pejot said

  na bibula.com i dakowski.pl wkleiłem 2 przetłumaczone teksty o konferencji , która właśnie się rozpoczęła w Szwajcarii o odbudowie UA. Jakoś miejsca dla polskich firm tam nie widać. Tort już podzieliły między siebie Bank Światowy, MFW i cała reszta padlinożerców. To chyba koniec mrzonek o ukropolu. Szkoda tylko, że V kolumna / osoby upośledzone umysłowo zdążyły już ogołocić wszystkie magazyny broni, amunicji, paliw.

 2. Emilian58 said

  @Pejot
  Nadwiślańska ludność tubylcza miała i ma rolę największych frajerów w dziejach świata. A tego bezmózgi motłoch ma trzymać za ryj chazarska banda z PRAWEM w nazwie i reszta chazarskich gangów. I ta banda gangsterów nie tylko się świetnie wywiązuje ze swoich zadań ale nawet z nawiązką rozłożyła tubylców i ich do niedawna krainę na łopatki.

 3. Zbyszko said

  „patrząc na stan umysłowy większości Polaków byliby oni w stanie poświęcić Polskę, gdyby dzięki temu można było „dokopać” Rosji. Co więcej, byliby nawet gotowi do tego, by cały świat pogrążyć w konflikcie nuklearnym, jeśliby dzięki temu oberwałaby Rosja.

  W gruncie rzeczy doszliśmy do punktu, kiedy należałoby chronić ludzkość przed ludnością nadwiślańską, która popadła po prostu w obłęd nienawiści do Rosjan i jest gotowa nawet zniszczyć wszystko co żyje, jeśli dzięki temu zniszczeniu ulegnie także wróg. Powiedzmy po prostu: to jest moralne dno starannie skrywane za fasadą wzniosłych moralnych haseł o polskiej wolności i rosyjskim despotyzmie.

  To jest koniec historii państwa i narodu, który od 300 lat jest dumnym z siebie narzędziem sił rewolucyjnych, używanym do niszczenia wrogów rewolucji a przede wszystkim wytresowanym we wszczynaniu powstań przeciwko Rosji, dzięki czemu siły rewolucji mogły na Zachodzie przeprowadzać swoje przedsięwzięcia i niszczyć świat tradycyjny, zawsze przy wiernym wsparciu Polaków

  Nic dodać, nic ująć o mentalności tego ćwierćinteligentnego narodu!

  Właśnie, kolejny już raz ten głupi naród dostaje popalić, za ten swój debilny idiotyzm!
  Całkiem niedawno (w ujęciu historycznym) bardzo mądry człowiek powiedział o Polakach:” polska klasa robotnicza, ciężko zapłaci za to, że zaufała tym wichrzycielom z Solidarności”.
  Tym bardzo mądrym człowiekiem był Edward Gierek

 4. Tu chodzi o złoża w ziemi. Więc atomówki nie będzie.

 5. Gość said

  Angole z uporem maniaka chca wkrecic Polskę w wojne z Rosją, wkrecili nas juz w dwa powstania listopadowe i styczniowe w lipcowe 1877 im się nie udało za to że Polacy obronili ich w II wojnie sprzętem który od nich kupili i za to musieli zapłacić złotem zdeponowanym nich to teraz wkrecaja nas w wojne z Rosją a chazarski rzad im idzie na rękę by zniszczyć naród polski ,Q……wa czy musimy na to pozwolić? ???????.

 6. Amber Goj said

  @1
  Ale tzw. Zachód nie będzie dokonywał żadnej odbudowy Ukrainy, bo Ukraina w całości lub prawie w całości trafi pod kontrolę Rosji (zostanie inkorporowana, albo stanie się protektoratem). Odbudową Ukrainy zajmie się Rosja i być może w jakimś stopniu Białoruś. Najwyżej jakaś niewielka (zachodnia) część Ukrainy pozostanie w strefie wpływów NWO i tam rzeczywiście trochę pożywią się MFW, BŚ itp. instytucje. Ale to będzie tylko skrawek. Rosja nie może zostawić globalistom zbyt dużej części Ukrainy, bo znowu ją dozbroją i za kilka lub kilkanaście lat będzie powtórka z rozrywki. Putin musiałby być idiotą, żeby tak postąpić.

 7. Ad. 6

  Rosja nie może zostawić globalistom zbyt dużej części Ukrainy, bo znowu ją dozbroją i za kilka lub kilkanaście lat będzie powtórka z rozrywki.

  Dlatego jest to sztuka w kilku aktach. 🙂

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: