Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Anucha o 14 milionów drzew wyciętych po…
  bryś o Ukraińska wojna
  bryś o Ukraińska wojna
  Anzelm o Ukraińska wojna
  Anzelm o Położyć kres patologii
  Greg o Wolne tematy (58 – …
  kontra o Żydowska kloaka przetacza się…
  Anzelm o Położyć kres patologii
  Mietek o Schiller na liście Ukraiń…
  Głos Prawdy o Wolne tematy (58 – …
  kontra o Żydowska kloaka przetacza się…
  Marucha o Położyć kres patologii
  zagobasum o Schiller na liście Ukraiń…
  kontra o Żydowska kloaka przetacza się…
  Peryskop o Wolne tematy (58 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 616 obserwujących.

Szczytowanie przed dołowaniem

Posted by Marucha w dniu 2022-07-03 (Niedziela)

28 czerwca prezydent Andrzej Duda wsiadł do samolotu, by polecieć na dwudniowy szczyt NATO w Madrycie, który rozpoczął się we wtorek uroczystą kolacją z hiszpańską rodziną królewską. Zanim jednak wsiadł, na płycie wojskowego lotniska w Warszawie wygłosił przemówienie o tym, czego się po szczycie spodziewa i co będzie robił, gdy stamtąd powróci.

Przede wszystkim pan prezydent spodziewa się, że w Madrycie nastąpi demonstracja jedności Sojuszu Północnoatlantyckiego w obliczu rosyjskiej inwazji na Ukrainę.

Wszytko to oczywiście być może, bo sam widziałem, jak amerykański prezydent Józio Biden komplementował niemieckiego kanclerza Scholza, że jest najlepszym szermierzem jedności Sojuszu i że gdyby nie on, to nie wiadomo, czy wszystko by się tak pięknie udało.

Tymczasem rządowa telewizja w Warszawie od tygodni chłostała niemiecki rząd, nieubłaganym palcem wytykając mu, że nie tylko nie pomaga Ukrainie tak, jakby tego chciał pan premier Morawiecki, ale w dodatku sprawia wrażenie, jakby grał w jednej drużynie ze znienawidzonym Donaldem Tuskiem i jego Volksdeutsche Partei.

Jeśli jednak, zgodnie z marzeniem pana prezydenta Dudy w Madrycie ma być zademonstrowana jedność – a taki chyba też jest rozkaz – to chyba pan prezes Kurski będzie musiał nałożyć pani redaktor Danucie Holeckiej jakiś tłumik – bo ostatnio nawet niemiecki ambasador w Warszawie ubolewał, że „nie rozumie”, o co właściwie rządowi „dobrej zmiany” chodzi.

Nie jest w tym odosobniony, bo Naczelnik Państwa, który właśnie ustąpił w rządzie miejsca swemu faworytowi, panu Mariuszowi Błaszczakowi, podczas przemówienia do wyznawców, jakie wygłasza w kolejno odwiedzanych miastach, w Inowrocławiu dał do zrozumienia, że istnieje antypaństwowy spisek deweloperów, tak zwany „układ deweloperski” który sypie piasek w szprychy rozpędzonego parowozu dziejów. Wskutek tego nie buduje się tylu mieszkań, co za Gierka, który w oczach Naczelnika Państwa niezmiennie musi uchodzić za jasnego idola.

Reprezentujący tę branżę związek firm deweloperskich w odpowiedzi zwrócił uwagę, że duże, ponadregionalne firmy, obejmują zaledwie około 3 procent rynku, podczas gdy resztę – małe, rodzinne firmy nie wychodzące poza własny region. W tych warunkach możliwość stworzenia potężnego „układu deweloperskiego” jest niemożliwa. Ale Naczelnik wie swoje i „już z nowym wrogiem toczy walkę”.

Wracając do Madrytu, to pan prezydent Duda spodziewa się jeszcze, że odpowiedź NATO na rosyjską agresję będzie „twarda i silna” tym bardziej, że ma nadzieję, iż za największe zagrożenie dla NATO zostanie uznana Rosja. W związku z tym sekretarz generalny NATO, pan Stoltenberg zapowiada wzmocnienie sił szybkiego reagowania z 40 do 300 tysięcy żołnierzy, którzy mają być zorganizowani już nie tylko w batalionowe grupy bojowe, ale w brygadowe.

Niestety chyba polskie supliki w sprawie dostarczenia z Zachodu broni i sprzętu zamiast tego, który Polska przekazała Ukrainie, nie zostaną wysłuchane, a pan prezydent ponownie chyba nie ośmieli się zaproponować prezydentowi Bidenowi, by w ramach wzmacniania wschodniej flanki NATO, USA sfinansowały uzbrojenie dodatkowych 200 tys, żołnierzy, o których, zgodnie z ustawą o obronie Ojczyzny, ma zostać powiększona nasza niezwyciężona armia.

Ale jestem pewien, że poza tym pan prezydent Duda może wygłosić najmocniejsze ze wszystkich przemówienie na całym szczycie, którego dodatkowym celem będzie zmłotowanie Turcji, by zgodziła się na przyjęcie do NATO Szwecji i Finladii.

Warto w związku z tym zwrócić uwagę, że szczyt w Madrycie odbywa się niejako w towarzystwie dwóch innych szczytów, jakie odbyły się wcześniej. Pierwszy – to szczyt państw uczestniczących w porozumieniu BRICS (Brazylia, Rosja, Indie, Chiny i RPA) w Pekinie. Szczyt opowiedział się za podjęciem rokowań między Ukrainą i Rosją, ale odnoszę wrażenie, że to był tylko taki listek figowy, który miał przesłonić poparcie, jakie zostało tam udzielone Rosji. Ma ono całkiem spory ciężar gatunkowy, bo BRICS skupia ponad 3 miliardy ludzi, podczas gdy NATO i kraje zależne od USA, jak Tajwan, czy Korea Południowa – tylko ponad 700 milionów. Na tym tle łatwiej zrozumieć, dlaczego zachodnie sankcje przeciwko Rosji są tak mało skuteczne.

Poza tym kontynuowanie wojny na Ukrainie w sytuacji, jaka się wytworzyła, paradoksalnie wydaje się najbezpieczniejsze dla wszystkich zainteresowanych. Nie mówię już o USA, które nawet specjalnie nie ukrywają pragnienia, by wojna trwała jak najdłużej, tylko o Rosji, która ma nadzieję, że dzięki temu dokończy zaplanowany rozbiór Ukrainy, pozbawiając ją wschodnich, uprzemysłowionych obwodów oraz odcinając od Morza Czarnego.

W tej sytuacji również zgoda prezydenta Zełeńskiego na wdanie się w dyskusję, nad „dopuszczalnym” rozbiorem Ukrainy, byłaby pocałunkiem śmierci nie tylko dla niego, ale i dla jego otoczenia. W tej sytuacji przejście wojny na Ukrainie w stadium przewlekłe, wydaje się nieuchronne.

Poza tym w Bawarii odbył się szczyt G 7, na którym wystąpił – oczywiście wirtualnie – prezydent Zełeński, przedstawiając w formie dość ultymatywnej, jak to ma we zwyczaju, nie tylko żądania dalszego wpierania Ukrainy dostawami broni, amunicji no i oczywiście – pieniędzy – a poza tym domagał się, by najbogatsze państwa zobowiązały się do sfinansowania odbudowy Ukrainy po ostatecznym zwycięstwie, które jego zdaniem może nastąpić już pod koniec bieżącego roku.

Nie da się ukryć, że prezydent Zełeński, chociaż znajduje się razem z całą Ukrainą na finansowej kroplówce Zachodu, w odróżnieniu od pana prezydenta Dudy, wcale nie kuca przed swoimi dobroczyńcami, najwyraźniej wychodząc z założenia, że kto nawarzył piwa, ten powinien je teraz wypić. Inna sprawa, że co wolno wojewodzie, to nie tobie smrodzie, więc może pan prezydent Duda uważa, iż – w odróżnieniu od prezydenta Zełeńskiego – nie na wszystko może sobie pozwolić.

Podczas gdy światowe potęgi szczytują przed prawdopodobnym dołowaniem, nieubłaganie nadchodzi sezon ogórkowy, który ma swoje prawa nawet w sytuacji wojny, jaką Rosja prowadzi z Sojuszem Atlantyckim na Ukrainie. Oto opinię publiczną, a w każdym razie – jej postępową część – wzburzyło wystąpienie pani Edyty Górniak, Już nawet nie chodzi o to, że nie wierzy w epidemię, co wśród mikrocefali uchodzi za myślozbrodnię, ale o to, iż ujawniła, że w przemyśle rozrywkowym funkcjonuje bardzo wiele istot człekopodobnych, tak zwanych „reptilian”, którzy nie mają duszy.

Ta niedyskrecja wywołała w mondzie zrozumiałe poruszenie, a panią Górniak skrytykował nawet pewien ksiądz, wytykając jej nieubłaganym palcem, że wszyscy mają duszę. Na jego miejscu nie byłbym taki pewny, już nawet nie dlatego, że taki np. pan Aleksander Kwaśniewski twierdzi, że on duszy nie ma, co po bliższym przyjrzeniu mu się wygląda całkiem prawdopodobnie, a poza tym – któż może takie rzeczy wiedzieć lepiej od niego?

Ważniejszym powodem jest dialog z judaizmem, w którym Talmud jasno sugeruje, że „goje” są istotami człekopodobnymi, chociaż, w odróżnieniu od pani Górniak, nie nazywa ich „reptilianami”. Dlaczego z Talmudem można tedy prowadzić „dialog”, a z panią Górniak, która przecież mniej więcej mówi to samo – już nie?

Poza tym, w tej sytuacji, w pryncypialnej krytyce pani Górniak można dopatrzyć się ukrytych intencji antysemickich, co już byłoby sprawą bardzo poważną. Dlatego też z ulgą można powitać światełko w tunelu w postaci deklaracji pana mecenasa Romana Giertycha, że będzie kandydował w przyszłorocznych wyborach parlamentarnych. Jeszcze nie wiadomo, czy z Volksdeutsche Partei, czy z „Róbmy Sobie Na Rękę”, ale to nieważne, bo już Tadeusz Boy-Żeleński pisał, o pewnym osobniku, że „żadnych politycznych nie ma on przesądów; każda partia dobra, byle dojść do rządów” – a w przypadku pana mecenasa Giertycha immunitet parlamentarny jest na wagę złota.

Stanisław Michalkiewicz
http://michalkiewicz.pl

Komentarzy 26 do “Szczytowanie przed dołowaniem”

 1. Emilian58 said

  I kto by jeszcze parę lat temu pomyślał że Pani Edyta Górniak okaże się znacznie mądrzejsza od wielu milionów tak zwanych Polaków?!

 2. Olo said

  Mnie tylko interesuje gdzie Poliniactwo i Skurwysyństwo będzie spier dalać przed Polakami, jak się skończy anglosyjonistyczny parasol, pod którym kryje się to antypolskie ścierwo.

 3. Mietek said

  Tak pracuje rosyjski snajper.

  Film pokazuje, jak dwóch ukraińskich żołnierzy próbuje zmienić pozycję, czołgając się przez otwarty teren. W tym momencie zaczyna nad nimi pracować rosyjski snajper. Pierwsza kula trafia w jednego z nich.

  Drugi żołnierz próbuje wyciągnąć swojego towarzysza, ale również zostaje postrzelony przez rosyjskiego snajpera. 
  Warto zauważyć, że po drugim celnym strzale zapala się mundur ukraińskiego żołnierza. Na tej podstawie można stwierdzić, że snajper użył pocisku zapalającego.

 4. Lily said

  Spiesza sie globalisci, i ich slugusy.
  „Jedna armia w Nowy porzadku Swiata NATO”.

 5. Piskorz said

  re art i co będzie robił, gdy stamtąd powróci. „”…A jaki pewien, że …wróci!!
  Ha ha ha. Pewne to to ,że Kopernik nie żyje.!

 6. Jack Ravenno said

  @2 OLO – nie wiem gdzie, ale będą to musieli zrobić niezwykle szybko

 7. minka said

  Andżej Dupa jak widać poniżej – nie był zachwycony żarciem na szczycie w Madrycie.

 8. Magdalena said

  Ukrainizacja polskich szkół:

  https://t.me/dostawcy/7065

 9. UZA said

  „Andżej Dupa jak widać poniżej – nie był zachwycony żarciem na szczycie w Madrycie.”

  Na szczycie w Madrycie
  Wicie, rozumicie
  Miało być światowe życie
  Ładnie, pięknie, znakomicie
  Wszystko lepsze i ciekawsze
  A tu znów wyszło jak zawsze…
  🙂

 10. minka said

  Szczytowanie Andżeja Dupy było w Londynie – gdy redaktor zadał mu proste pytanie o udział w obradach nielegalnego Knesetu w Krakowie!!!

  Jak wiemy – te nielegalne obrady wybrały Andżeja Dupę na prezydenta – co w dalszej perspektywie uczyniły go legalnym prezydentem.

 11. tras said

  czyli – za Kisielewskim –
  jesteśmy w BARDZO CIEMNEJ DUPIE
  i tylko – wzorem konfederacji-peło, piździelców- (też za Kisielewskim)
  zaczynamy się w niej urządzać.

 12. ! said

  Gierek mieszkania budował!

 13. Carlos said

  w 2015 roku michalkiewicz inteligentnie sugerowal by glosowac na pis ,w felietonie ” mowiac ojczyzna ” w RMaryja. teraz glupka struga falszywiec jebany

  ———-
  Wtedy nie on jeden myślał, że PIS to mniejsze zło.
  Admin

 14. antyVAX said

  Inne spojrzenie –
  .https://www.knightsrepublic.com/single-post/stalin-secretly-ignited-the-fuse-to-world-war-ii

  In this interview with Kusmin, Rakovsky proposed that Stalin make a 1 pact with Hitler to invade Poland in 1939 with the objective of inciting the European states to attack Germany and thus destabilize Europe so that it would open the way for Russia to invade Europe more easily.

  Communism, Not Nazism, was Behind WWII

  Naturally, Stalin had no intention joining forces with Hitler but was simply using him as a useful idiot, knowing he would impulsively carry out the assignment himself, and while things didn’t pan out the way Stalin and Rakovsky had hoped, their secret plot is what gave birth to World War II.

 15. ojojoj said

  „…który rozpoczął się we wtorek uroczystą kolacją z hiszpańską rodziną królewską..” – a wy dalej myslicie ze jakies pejsiatki uszatki z daunami rzadza swiatem?

 16. Carlos said

  Jesli Michalkiewicz wystepuje na jednym spotkaniu razem z Gadowskim ( a wszyscy wiemy kim jest gad) to kim jest Michalkiewicz?

  ———–
  Ja też bywam na tym forum razem z osobami, którym bym ręki nie podał.
  Admin

 17. Yagiel said

  Widzialni pajasy sa tylko po to widzialni, żeby publisia pajaców miała komu klaskać czy gwizdać… Widziani są tylko cieniem niewidzianych. Szkoda na nich czasu.

 18. Boydar said

  „… któż może takie rzeczy wiedzieć lepiej od niego …”

  każdy jeden katolik, a i również nieogłupiony żyd, któremu do przekonania nie trafiają diabelskie obietnice, ze po śmierci to już nic. Niestety, obywatele żydy, to nieprawda, wasze problemy po śmierci dopiero się zaczną.

  To byłoby za proste i, co tu dużo mówić – niesprawiedliwe, gdyby squrwesyny nie miały duszy. Mają jak najbardziej, i nie ma znaczenia co tam sobie „wiedzą lepiej”.

 19. revers said

  BYŁY SENATOR USA MÓWI: NATO WPĘDZI NAS W APOKALIPSĘ JĄDROWĄ ❗️
  👉Były senator USA i emerytowany pułkownik Richard Black zapomina o całej lojalności wobec ojczyzny i wskazuje, co nam wszystkim zagraża: Jeśli USA nie zrezygnuje ze swojej agresywnej, ekspansywnej polityki, świat się skończy. 😱
  💬 „Kiedy wybuchnie III wojna światowa, zginie duża liczba amerykańskich obywateli, a winne będzie NATO. „Liczba ofiar będzie teraz przewyższała liczebnie jakąkolwiek wojnę kiedykolwiek prowa ), to będzie prawdopodobnie koniec cywilizacji – przewiduje. 😧
  👀 Jak dotąd to ostrzeżenie wydaje się niesłychane…

  Z forum FB przyjazni Rosyjsko-Niemieckiej

 20. Carlos said

  Re 16 Admin -Ja też bywam na tym forum razem z osobami, którym bym ręki nie podał.
  Admin
  Bycie na tym forum z roznymi osobami , a uwiarygadnianie w czasie wspolnych spotkan to lekka roznica chyba ,nie?

 21. Lily said

  Re 7;Minka
  Biala koszula i niebieski krawat.”Tu jest Polin”.
  Strojenie „MIN”, no coz?.
  Jest takie stare polskie powiedzenie,
  na temat strojenia/robienia MIN.

 22. Marucha said

  Re 20:
  Zdjęcie Putina z rzydami uwiarygodniało jego jewrejskie pochodzenie. Przypadkowa zbieżność godła Rotszyldow z rosyjskim – uwiarygodniało rzydowskie pochodzenie Rosji. Itp.

  Nie przesadzajmy z tym uwiarygodnianiem.

 23. Boydar said

  „… rodzina /Rothschildów/ pochodzi z tak oznaczonego domu w dzielnicy żydowskiej we Frankfurcie nad Menem. Jej protoplastą był Isaac Rothschild, który osiedlił się w tym mieście w 1530 roku …” – wiki
  vs.
  „… po raz pierwszy orzeł /dwugłowy/ został użyty jako godło Wielkiego Księstwa Moskiewskiego przez Iwana III Srogiego w 1472 po jego ślubie z księżniczką bizantyjską Zofią …” – też wiki
  vs.
  „… godłem Świętego Cesarstwa Rzymskiego Narodu Niemieckiego był czarny, dwugłowy orzeł na złotej tarczy herbowej. Herb ten pozostał znakiem niemieckich cesarzy I Rzeszy po rozpadzie państwa Karola Wielkiego /843/ – również wikipedia

  Po prostu ukradli jak zawsze, i tu nie ma żadnych przypadków.

 24. ojojoj said

  to nie dwuglowy orzel tylko feniks z egiptu, wczesniej znany jako ptak Bennu, jest to upadly aniol ktory sie spalil kiedy spadl na ziemie i sie potem odrodzil z popiolow, ptak Bennu a potem zwany feniksem oznacza nieśmiertelność, dlatego jest tez przedstawiany z dwoma glowami, jedna patrzy w przeszlosc a druga w przyszlosc

  a tu okladka ksiazki Alberta Pike „Morals and Dogma” w ktorej uzywa slowa „orzel”, na okladce tez jest orzel a nie feniks, wystarczy zamienic slowo „orzel” na „szatan” i ta ksiazka oraz inne masonskie bazgroly maja zupelnie inny sens

 25. re1truth2 said

  No, nie wiem…
  podobno już w królestwie Hetytów używano tego symbolu – widać ten ryt – płaskorzeźbę dwugłowego orła na bramie Sfinksów w Alacahöyük.
  II tysiąclecie przed nasza erą.

 26. Peryskop said

  … firma doradcza EY ogłosiła w weekend, że Niemcy po raz pierwszy w tym stuleciu nie znalazły się w pierwszej setce. W przededniu kryzysu finansowego, w 2007 r., na liście 100 największych pod względem wyceny firm znajdowało się jeszcze siedem niemieckich przedsiębiorstw, a pod koniec 2021 r. — oprócz Linde — były jeszcze dwie.

  Jest to zastanawiające dla gospodarki, która z wynikiem około 4 bln dol. zajmuje czwarte miejsce za USA, Chinami i Japonią.

  Nawet ogromne grupy przemysłowe zatrudniające kilkaset tysięcy pracowników pojawiają się na liście największych firm giełdowych na odległych pozycjach. Cała Grupa Volkswagen zatrudniająca 673 tys. pracowników na całym świecie jest obecnie warta dla inwestorów tylko około 81 mld dol., co daje jej miejsce 155. w światowych rankingach.

  Dla porównania: kapitalizacja rynkowa konkurencyjnej firmy Tesla wynosi 700 mld dol., co plasuje firmę Elona Muska na szóstym miejscu. W sumie dziewięć z dziesięciu największych spółek giełdowych na świecie ma siedzibę w USA. Jedynie saudyjski gigant naftowy Saudi Aramco może przebić się przez amerykańską falangę.

  Rynek akcji jest sejsmografem trendów gospodarczych. Spadek znaczenia Niemiec znajduje również odzwierciedlenie w udziale tego kraju w globalnej produkcji gospodarczej. Obecnie udział Republiki Federalnej w światowym produkcie krajowym brutto wynosi zaledwie 4 proc. Udział ten od czasu zjednoczenia Niemiec zmniejszył się o połowę.

  https://www.onet.pl/informacje/onetwiadomosci/upadek-potegi-gospodarczej-niemiec-jest-oficjalny-zmienia-sie-uklad-sil/j7w6vlv,79cfc278

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: