Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  minka o Wolne tematy (58 – …
  Lily o Co tam słychać w McPolsce…
  Piskorz o Piskorski i Radzikowski o Andr…
  Emilian58 o Piskorski i Radzikowski o Andr…
  minka o Co tam słychać w McPolsce…
  Emilian58 o Co tam słychać w McPolsce…
  Mietek o Ukraińska wojna
  minka o Co tam słychać w McPolsce…
  Anzelm o Ukraińska wojna
  Mietek o Co tam słychać w McPolsce…
  Emilian58 o Schiller na liście Ukraiń…
  Piskorz o Co nam zrobili ruskie
  Marucha o Ukraińska wojna
  minka o Do widzenia Roe. Dzień dobry o…
  Mietek o Ukraińska wojna
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 616 obserwujących.

Tożsamość Ukrainy

Posted by Marucha w dniu 2022-07-04 (Poniedziałek)

Ruskie onuce szarpią być może Bogu ducha winnych Ukraińców za to, że budują pomniki i hołdują Banderę i innych, podobnych bohaterów. Ukraińskie onuce obojga narodów tłumaczą, że nacjonalizm banderowski i faszystowskie oddziały kultywujące tradycje SS Galizien to niewielki, a więc nieistotny margines, a zwykli Ukraińcy wcale faszystowskiej ostentacji nie popierają.

Jeśli tak jest, to dlaczego wszystkie rządy ukraińskie, działając wbrew woli większości, popierały i bazują obecnie, a reszta świata poza Rosją, toleruje zachowania, za które w wielu krajach Europy idzie się do więzienia? Refleksji na taki temat próżno szukać w wolnych mediach. Władze obojga narodów także zachowują skrajną powściągliwość w objaśnianiu tego fenomenu.

Poszukując odpowiedzi w tej kwestii, sięgnąłem do wyznań poetki i naukowca z Ukrainy, Oksany Zabużko, wyszukanych w Jej książce pt. „Badania terenowe nad ukraińskim seksem”.

Oksana Zabużko jest przedstawiona jako „jedna z czołowych ukraińskich pisarek, laureatka wielu nagród krajowych i zagranicznych”, wykładała także w Cambridge. Z książki wynika, że za granicą nie tylko jako naukowiec, ale także jako poetka była doceniona. W kwestii tytułowych „badań”, jeszcze daleko Oksanie Zabużko do siły wyrazu którym od lat epatuje impotentów i fiksantów seksualnych nasza, także bardzo doceniona, Dorota Masłowska. Zwięźle można stwierdzić, że „badania” wykazały, że seks z Autorką dostarczał satysfakcji, ale tylko partnerom. Natomiast najlepszą ilustracją „wyników” byłby chyba słynny rysunek Andrzeja Mleczki z czasów pierwszej komuny ukazujący akt miłosny nosorożca z żyrafą, a podpisany: „Obywatelu, nie pieprz (się) bez sensu.”

Natomiast refleksje Autorki o „terenie badań” zarówno zachodnim, a szczególnie ukraińskim, są oryginalne i zdają się być autentyczne, dzięki czemu zyskujemy jakąś możliwość odpowiedzi na postawione na wstępie pytanie. Zostawmy Zachód na inną okazję i przyjrzyjmy się co Oksana Zabużko ma do powiedzenia o swojej ojczyźnie, chyba najlepiej na podstawie zebranych cytatów.

O ukraińskim nacjonalizmie bardzo oszczędnie pisze tak: „tylko gdy siedziała podczas przerwy między sesjami (w Jerozolimie) na tarasie przy stoliku, z rozkoszą wyciągnąwszy nogi, popijając kawkę i rozmawiając – dyskutowano o Doncowie, ależ zrozumcie, państwo, to nie jest antysemityzm, to ryk zranionego zwierza: puśćcie, dajcie nam żyć!” (s. 131).

O swojej ojczyźnie: „A Ukraina co, Ukraina jest jak Kronos, który chrupie własne dzieci z rączkami i nóżkami, no i co, mam tak siedzieć, aż kopnę w kalendarz” (s. 32). „Wschodni fatalizm, a jakże Rosjanie to mają, z nami gorzej, trudniej, my właściwie jesteśmy ni to, ni owo, Europa zdążyła nas zarazić mętną gorączką indywidualnych dążeń, wiarą we własne „mogę!”, ale podstaw do sprawdzenia tego, konkretnych struktur, które by to „mogę!” podchwytywały i utrzymywały, nigdyśmy nie stworzyli, szamotaliśmy się przez wieki na dnie historii – nasze ukraińskie „mogę!” jest samotne i dlatego bezsilne. Amen” (s. 36).

„I tak, cholera, przez całe życie! – zawodowa ukrainizatorka, zupełnie jakbyś hodowała im po jeszcze jednym organie; kiedyś nasza niepodległa, czy raczej ta, co jeszcze-nie-zginęła, jeśli do tej pory nie zginie, powinna wprowadzić jakieś specjalne odznaczenie – za liczbę zukrainizowanych osobodni, ależbyś im podetknęła listę przez ciebie nawróconych!” (s. 47).

„W domu, w twoim nieszczęsnym, zahukanym kraju, kraju urzędników w obwisłych spodniach i usianych łupieżem marynarkach, pisarzy o nalanych twarzach, którzy potrafili czytać w jednym tylko języku i nawet z tej umiejętności korzystali nie tak znów często, i bystrookich, czarniawych biznesmenów o nawykach byłych sekretarzy Komsomołu – wszystko to jakoś do niczego nie pasowało, zawisało w próżni i co najwyżej drażniło” (s. 50).

„Jesteś skazana na wierność martwym, tym wszystkim, którzy równie dobrze mogliby pisać – po rosyjsku, po polsku, niektórzy nawet po niemiecku, i żyć zupełnie innym życiem, a jednak rzucali siebie jak drwa w ognisko ukraińszczyzny i gówno z tego mieli, oprócz zmarnowanych losów i nieczytanych książek” (s. 55).

„Ale głównej myśli, kochani, nie złapaliście, wydała wam się zabawna i nic poza tym: że ukraiński wybór zamyka się między nieistnieniem a istnieniem, które zabija, i cała nasza nieszczęsna literatura to tylko jęk człowieka przygniecionego przez belkę w domu zawalonym po trzęsieniu ziemi: tu jestem, jeszcze żyję!” (s. 67).

„Co wy, chłopcy, wyprawiacie, czy rozpacz to nie za wielki luksus dla Ukraińców, którzy po raz pierwszy w tym wieku bądź co bądź uzyskali szansę na prawdziwe życie?…” (s. 147).

„W ogóle wszystko, co Ukraińcy są w stanie o sobie powiedzieć, to to, jak, ile i w jaki sposób ich bito: informacja, co tu dużo gadać, mało interesująca dla obcych, jednak skoro ani w historii rodziny, ani w historii narodu nic innego nie można wygrzebać, to powolutku przyzwyczaja się człowiek do dumy z tego właśnie patrzcie tylko, jak nas bito, a myśmy jeszcze nie umarli” (s. 160-161).

„W głębi piekieł, na dnie/ Żółtym ogniem zgorzeje czas marny/ wegetacji mej, próżnych mych dni…/ Każda kara przyniesie przyjemność – / Tylko, siły niebieskie nie to, nie:/ Na piekielną nie skarzcie codzienność/ Ukraińskich pogrzebań za życia/ Bez nadziei, bez czasu, wydarzeń/ W próżni, pustce, gdzie nikt o nas nie wie,/ Gdzie marnieją nieszczęsne setkami/ Resztki tego co miało być żywe/ (s. 195).

„Dlaczego nikt do tej pory nie wpadł na pomysł, że to samo można by stosować do całych narodów: przeprowadzić piękną psychoanalizę całej historii narodu – i pomoże jak ręką odjął. Literatura jako forma terapii narodowej. A co, not a bad idea. Szkoda, że akurat my nie mamy literatury” (s. 219).

To wszystko, co czołowa pisarka ukraińska chciała światu przekazać o swojej ojczyźnie, państwie, społeczeństwie. Pytanie dlaczego jakakolwiek, nawet zbrodnicza idea założycielska takiej Ukrainy jest powszechnie akceptowana, jawi się tu oczywiście jako retoryczne. Podobnie jak pytanie o powód obecnego masowego eksodusu ludności, czy powszechnej polonizacji Ukraińców przesiedlonych do Polski w akcji „Wisła”.

Otwartym zostaje pytanie o ukraiński dramat, jedyną rzecz, którą, według Autorki, o sobie Ukraińcy mogą powiedzieć to to, „jak, ile i w jaki sposób ich bito”.

Nie wiadomo o jaki okres historii chodzi i kto bił, ale skoro to jedyne co można o sobie powiedzieć, to chyba tak było zawsze. Może własna martyrologia ma zasłonić, usprawiedliwić milczenie o wołyńskim ludobójstwie? Nie było nawet antysemityzmu w idei rasistowskiego nacjonalisty Doncowa, tylko „ryk ranionego zwierza”. Przez kogo ranionego? Nie ważne: „puśćcie, dajcie żyć!” Jak można tak umęczonemu narodowi cokolwiek wypominać?

Taka jest więc oficjalna narracja na Ukrainie. Obowiązuje także w Polsce. Dmitrij Miedwiediew zadał pytanie: czy Ukraina jeszcze będzie za dwa lata? Oksana Zabużko przekonuje w swej książce, że Ukrainy nie ma i nigdy właściwie nie było. Jest tylko tęsknota za minioną świetnością:

„Cholerny świat, byliśmy pięknym narodem, ladies and gentlemen, o jasnym wzroku, narodem silnym i dorodnym, samowładnie i głęboko zakorzenionym w ziemi, z której długo nas wyrywano, z krwią i korzeniami, aż w końcu wyrwano i rozbiegliśmy się, rozsypaliśmy po świecie jak poszarpane pierze z rozprutych bagnetami poduszek…” (s. 126).

Tylko, że nie zdradza, kogo ma na myśli, kiedy to było i kto wyrywał z korzeniami piękno i siłę narodu, co spowodowało rozproszenie po świecie.

Cztery lata temu zaproponowałem dyskusję na temat jakiejś niebanderowskiej tożsamości ziemi „u kraja” Rosji i Polski w apelu pt. „Republika Rusi”. Zaproponowałem Rusinom zwanych pogardliwie Ukraińcami, poszukanie narodowych korzeni pośród rusińskiej elity budującej wspólnie z Polakami wielki, europejski, udany projekt – Rzeczpospolitą Obojga Narodów. Nikt go nie chciał opublikować, a jedyny komentarz na FB był mniej więcej taki: i po co wypisujesz te swoje elaboraty, skoro nikomu, także na Ukrainie, to nie narusza choćby jednej szarej komórki?

Niby słusznie: jaki sens ma publikowanie czegoś, co nikogo nie interesuje? Książka Oksany Zabużko potwierdza moją sugestię przekazaną w „Republice Rusi”– alternatywa dla banderyzmu wśród ukraińskich elit nie istnieje nawet jako pytanie. Skąd więc władze i zwykli ludzie mieliby ją zaczerpnąć?

Zresztą dla obecnie rządzących ekip w Kijowie i Warszawie, banderyzm ma cechę bezcenną: jest totalnie, wręcz desperacko antyrosyjski. Pozostaje więc z jednej strony lament na przemilczanie i tolerancję faszystowskiej tożsamości Ukrainy, i z drugiej strony – ukraińska czarna dziura Oksany Zabużko zawsze jednak ze Stepanem Banderą w tle.

Eugeniusz Moczydłowski
https://myslpolska.info

Komentarze 33 do “Tożsamość Ukrainy”

 1. ojojoj said

  ostrzeliwanie Azowstalu przez ukrow
  https://www.bitchute.com/video/JXiLxkNoSFal/

 2. NC said

  Hołdują Banderze, nie Banderę.
  Ale czczą Banderę.

  Polska język trudna język….

 3. Wojna na Ukrainie potrwa kilka lat, osłabia ona nie tylko Rosję ale też ekonomiczną siłę Polski z racji świadczonej pomocy tylu ludziom. Karma prześladuje Ukrainę, ludzie o tym nie wiedza. Było 54 mln ludzi około roku 1990, a w lipcu 2022 po ucieczce 5 milionów na zachód, oraz zajęciu południowo wschodnich terenów przez Rosję, obecnie pod rządami Kijowa pozostało 27 mln ludzi. Znaczy połowa z 1990 roku. Czy to dlatego, ze wyznają banderyzm? Tak objawia się ta karma.    …   Wcześniej świadomie bolszewicy [Kaganowicz] zorganizowali w 1932 klęskę głodu – holodomor, kiedy to zmarło aż 12 mln niewinnych ludzi, na co patrzyli komuniści bez emocji i strzelali do tych, co chcieli uciekać do miast. Znowu w 1947 komuniści zagłodzili 1 mln ludzi na śmierć. Aż się chce płakać, jak czytam o tym szczegółowo. Za co to wszystko? Wielkie cierpienia, co jakby nie miały końca, bo teraz nowa wojna, a oni dalej chcą  trójjedniej Ukrainy.– BARDZO proszę przeanalizować poniższy tekst. Zaznajomić się ze sprawami Biskupa Chomyszyna, a potem trudne tematy rzezi. Proszę wybrać co Wam się podoba, żeby przesłać te ważne informacje swoim rodakom, bo tylko wyjaśnienie zbliży nasze narody. Uchodźcy w Polsce, oraz ludzie na Ukrainie. MUSI BYĆ ZMIANA PODEJŚCIA DO Polaków ze strony uchodźców. Tam w każdym mieście są niedawno postawione pomniki banderowskie oraz inne miejsca pamięci, a polskie groby są zablokowane. Zróżnicowanie Ukrainy w okolicznościach nacjonalizmu, ich banderowskie metody poróżniły wschodnia część z AZOV-em. – Nakazy wprowadzenia języka ukraińskiego skierowały kilka milionów ludzi w kierunku Rosji. Ideologia „usuwania chwastów i kolaborantów z narodu”, tylko dlatego, ze mówią po rosyjsku jest słabością.Wołyń, Lwów i inne regiony co były kiedyś polskie bardzo różnią sie od Zaporoża, czy rosyjsko-języcznego wschodu, albo Kijowa i rejonu Krymskiego. —  Sama Rosja bez Ukrainy stała się w latach 1990-tych lokalnym mocarstwem z ludnością zaledwie 144 mln ludzi. Jest to mniej niż połowa z 294 mln populacji ZSRR i ta wojna potrwa z różnym nasileniem przez lata. —  Co poprawić i jak my Polacy tu możemy pomoc? Oni sami muszą coś zmienić, żeby ich życie się poprawiło… Mają obecnie wspaniały przykład bezinteresownej pomocy Polaków w 2022 r. i niektóre nawyki w myśleniu mogą dostosować do polskich zwyczajów.

  Głos rozsądku, w radosnym wariactwie pomocy. Brawo dla p.profesora za obiektywne spojrzenie i wypowiedź o konsekwencjach za niedługo
  To jest b.trudne w doktrynie powszechnie „wyznawanego tam banderyzmu”. Narazie jest to w Polsce rzadko okazywane, ale w dyskusjach wierzą w AZOV. Takze widac juz po kilka bardzo drobnych incydentów tygodniowo.
  —  Na Ukrainie ideologicznie rządzi trójjednia haseł „Jeden Naród, Jedna Rasa i Jeden zbawca Bandera”!.     Dominuje ideologia mordowania „chwastów i kąkolu, tzn. – rezać Lachów i Moskali”.  Dla nie pamiętających czasów Hitlera przypominam, ze wtedy Trójjedyne Hasło brzmiało: EIN VOLK, EIN REICH, EIN FUHRER! 
  —  A w Polsce nie wolno mówić, że Ukraińcy muszą przejść przymusowe nauczanie o Wołyniu. O okrutnych oprawcach OUN co mordowali w imię hasła TRÓJJEDNIA  „jeden naród – jeden kraj – zbawca Bandera”. Nie wolno mówić nic pozytywnego o Rosjanach, bo to ruski troll. Kto w końcu rządzi Polska?
     https://marucha.wordpress.com/2022/03/18/nazistowska-ukraina-prezenter-telewizyjny-wzywa-do-ludobojstwa-rosjan-poprzez-zabijanie-ich-dzieci/#more-99510  
  Jest wielu onucnych trolli, podstawionych osób [może za pieniądze], … albo bezmyślnych wyznawców banderowskiego hasła „TRÓJJEDNIA ” co doprowadza Ukrainę do powolnej likwidacji. Nie widzą tego Ukraińcy u siebie, bo propaganda przeprała im myślenie. Kłamstwo powtórzone 1000 razy od dziecka, stało się dla Ukraińców prawda. Nikt nie chce z bandytami „TRÓJJEDNIA ” mieć kontaktów, bo z czasem zabija wszystkich myślących w koło siebie inaczej.

  Polska nakłada na Rosję sankcje ustalone przez UE, ale Niemcy tego nie robią. Tak samo Ukraina dalej ma dostawy energii z Rosji. https://www.youtube.com/watch?v=dYEgcF9MNfM    od 20 min. mamy wyjaśnienie, ze Rosja sprzedaje „wrogom” paliwa, co mialo byc zablokowane.– Dobre dla Ukrainy i dla Polski    https://www.youtube.com/watch?v=Qa13mg-ptFE .–  Niezwykła historia życia tego biskupa-męczennika powraca dziś za sprawą książki „Dwa Królestwa”. Jest to zbiór osobistych rękopisów hierarchy cudownie ocalałych z pożaru podczas aresztowania przez NKWD w 1945 roku. Zawarte w zapiskach hierarchy dziedzictwo 72 lata po jego śmierci przybliżają biskupi oraz historycy.    https://marucha.wordpress.com/2022/03/05/ukraina-kraj-w-ktorym-umarla-historia-david-stockman/#more-99192  Proszę wszystkim opowiedzieć o Biskupie Chomyszynie, jego dzilalnosci bo starał się o przyjazne i rodzinne, bratnie współżycie Wszystkich Rusinów z Polakami [z Lachami jak nas nazywają, co mi się podoba, bo jest od legendarnego Lecha]. –  TEDY DROGA dla naszych narodów. To jest coś o twórczości Szewczenki. Od 12.30 minuty. Tego w stylu zabijania nie ma nigdzie w Polskiej Poezji.  https://www.youtube.com/watch?v=IB8qY2f1Rew Czytałem na pewno coś ukraińskiego, ale to było w latach 1960-1975… Tyle ze nie pamietam
  Ukraińcy – mordercy Polaków przebaczają nam za Wołyń. https://www.youtube.com/watch?v=ddtzzkKme0w Bez przyznania się do winy i skruchy nie ma wybaczenia !!! Przyjmujemy ich u sieci, kiedy są w NAJWIĘKSZEJ potrzebie. „Przyjaciół poznaje się w biedzie”. Czy to zapamiętają? Teraz żyjemy w czasie pokoju, w pięknym, bezpiecznym, dostatnim kraju. Jak podejść do wybaczenia okrucieństw, jakich nawet nie jesteśmy w stanie sobie wyobrazić? Dzisiaj możemy co najwyżej obejrzeć filmy horror co nas przerażają, a dla naszych dziadków o wiele gorsze okropności były rzeczywistością. Za to przepraszać trzeba chcieć i umieć. Nie widać skruchy, więc nie mamy żadnego moralnego obowiązku im pomagać… a jednak przyjęliśmy 3.6 mln Ukraińców we własnych domach. O czym to świadczy?– ludobójstwo, jego tworzenie, nawoływanie i popierane. SKANDAL dnia 20.VI.2022! PiS zgadza się na kult Stepana Bandery!  https://www.youtube.com/watch?v=mjcpRqAGrhE   Zwykli uczciwi ludzie nie wiedzą jak to zmienić, bo mogą być zamordowani, co już miało miejsce wiele razy. Rządzący w Kijowie, AZOV i banderowcy dominują. 
  Dobrze uzbrojony i wyszkolony przez wrogów wszystkich Słowian nazistowski AZOV, dominuje wśród małych grup, tych „najgłośniejszych” co chcą wielkiego mocarstwa ukraińskiego od Kaukazu po Dunajec. Żadne dążenia do własnej państwowości nie uzasadnia ludobójstwa, a taki był ich plan. Maja 60 tyś ludzi w AZOV.Walczą w 2022 roku z rosyjskim najeźdźcą w imię hasła TRÓJJEDNIA  „jeden naród – jeden kraj – zbawca Bandera”. A więc dalej trzeba –  „eliminować wszystkie kąkole i chwasty, Lachów i Moskali”…  i dzisiaj policja ukraińska ma stare, wysoko cenione przez AZOV „tradycyjne znaki SS-Galizien” z lat 1940-tych.https://www.youtube.com/watch?v=1GO3yKQfEqwHistorycznie, 14 Brygada Grenadierów SS-Galizien była formacja wyłącznie ochotnicza do mordowania i wstępowali tam jedynie Ci, którzy to lubiąhttps://www.youtube.com/watch?v=YmUvKy1XsFs od 4 minuty prof.D. Doncow z Uniwersytetu we Lwowie mówi jak się kształtował nacjonalizm ukraiński jedynie poprzez wymordowanie Polaków. Jak zbrodnicza ideologia zniszczyła prawie każda polsko-ukraińską rodzinę. Polityczne potwory zamiast jednoczyć, skłócają, dzielą, wywołują wojny i konflikty, w których giną Bogu ducha winni ludzie. Dalej wyznają te ideologie, co widać wśród ich bardzo faszystowskiej diaspory w Kanadzie i USA. W każdym mieście na Ukrainie jest banderowski pomnik i widać gloryfikację metod walki z innymi narodowościami co wcześniej zamieszkiwały tamte tereny.Dwóch wspaniałych prelegentów tego spotkania, kopalnia wiedzy historycznej i znajomość zawiłości politycznych w świecie w którym żyjemy. Moje podziękowania dla redaktora Stanisława Michalkiewicza i ambasadora Krzysztofa Balińskiego. https://www.youtube.com/watch?v=BUgAt02cNBo Pan Baliński jest wspaniałym znawcą polskich spraw i miło go zawsze wysłuchać !!! Nikt z „naszego” rządu nie dba o Polskę na arenie międzynarodowej, jaka jest sytuacja to widać !!!
  Przepowiednie XXI wieku dla Polskihttps://www.youtube.com/watch?v=P-3BeWT-5jA► Tekst „3 dni ciemności” autorstwa dr Wincentego Łaszewskiego pochodzi z Katolickiego Miesięcznika „Egzorcysta” nr 1, rok 2012.► objawienia, głosy proroków, wizje końca świata, łzy i krew na obrazach. Liczone w tysiącach, jednym głosem zapowiadają czasy ciemności. Są niepokojąco spójne i logiczne– Musimy być samowystarczalni w produkcji żywności aby przeżyć kataklizm chiński 2027. WAŻNE — bo w 3 miesiące, Polsce przybyło aż 10% ludności. Żyjemy w czasach dobrobytu, a to jest ostrzeżenie na przygotowanie się. Idą zmiany w PL, unikajmy lewactwa. Potrzeba nam takich informacji jak z Konfederacji, co jest powszechnie szkalowana w mass mediach. Narracjami mediów glownego scieku kierują wrogowie Polski.Audiobook – 12 części. A gdy nadejdzie kres, co zrobić, by przetrwać? Czy Bóg przygotował „miasta ucieczki”?https://www.youtube.com/watch?v=n9ekqVOlHCUhttps://www.youtube.com/watch?v=L0bSkHlE3c8   cz. 2   Apokaliptyczne przestrogi. Kiedy pojawiły się w historii?

 4. Gość said

  Polakom chazarska okupacja zabrania być patriotą, nacjonalistą , pozwala byc głupkiem , zboczkiem albo niewolnikiem

 5. Kojak said

  HE, HE, tozsamosc ? CZyli co ? Nalezy ucywilizowac banderowska kurwe , przyjac do wiadomosci ze ona moze istniec i szrzyc swoja kryminlana dzialalnosc ? Rosja powinna te bandrowskie kury skasowac i tyle

 6. Gazda said

  Polecam serdecznie artykul I wideo Grzegorza Brauna p.t. „Stop ukrainizacji Polski”
  https://wprawo.pl/grzegorz-braun-prezentuje-projekt-stop-ukrainizacji-polski-wideo/

 7. Tadeusz Kaktus said

  Osoby bardzo wrażliwe nie powinny czytać tego tekstu. Odporne zapraszamy:
  Rodzinna wakacyjna praca tradycyjna.
  https://swietatradycja.wordpress.com/2022/07/04/rodzinna-wakacyjna-praca-tradycyjna/

 8. Swawola. I nic więcej. Tylko to mają we krwi.

 9. bronek said

  „Tożsamość Ukrainy”
  ———————
  Problemem jest tożsamość Ukrainy w ogóle jako odrębnego państwa a dopiero na drugim planie mamy – co autochtoni robią z tą tożsamością. Czy ona jest banderowska czy inna. Tożsamością tą zaraził tamtejszą ludność zaborca austriacki – aby ją podjudzić głównie na Rosjan ale i na Polaków. Ten zaborca nigdy poważnie nie rozważał istnienia państwa ukraińskiego i tak jest do dzisiaj z tym tylko, że teraz rolę zaborcy przejęli grandziarze zza wielkiej wody. Przecież banderland jest żerowiskiem dla wszelkiej swołoczy capiącej smołą i siarką – a nie poważnym państwem, którym nigdy nie będzie – Roman Dmowski się kłania i jego wizja co do Ukrainy jako samodzielnego państwa.
  Dlatego obok denazyfikacji – ważniejsza jest potem deukrainizacja – aby zachodnim, czarcim bandytom raz na zawsze odebrać znaczone karty w tej niecnej grze.

 10. Boydar said

  „… tożsamością tą zaraził tamtejszą ludność zaborca austriacki …”

  chłe, chłe, „austriacki” …, a ta „austria” to dziwnym zbiegiem okoliczności za kanałem się od zawsze alokowała i częściowo w Berlinie

  ziejąca wrogość wyziera – https://repozytorium.uwb.edu.pl/jspui/bitstream/11320/4952/1/BTH_14_2016_A.Miodowski_Jency_austro-wegierscy_w_niewoli_rosyjskiej_w_okresie_przedrewolucyjnym.pdf

 11. bronek said

  Re 6:
  „chłe, chłe, „austriacki” …, a ta „austria” to dziwnym zbiegiem okoliczności za kanałem się od zawsze alokowała i częściowo w Berlinie”
  —————————-
  To są już szczegóły – czyimi rękami co, gdzie i kiedy – robiły une. Teraz robią – to co robią banderowskim rękami.

 12. Lily said

  https://en.wikipedia.org/wiki/Dmytro Klyachkivsky

 13. Lily said

  Re 8;Lily
  He was responsible for the ethnic cleansing
  of Poles from Volhynia.

  „Wyglada na to,ze ma potomka w Polsce”.
  „Obaj bardzo podobni do siebie”.

 14. Nie ma tożsamości państwa jako Ukrainy – tylko grupy etnicznej zamieszkującej zachodnią część tego państwa. Dlaczego Putin chce zając wschód ? Ponieważ tam w większośći mieszkają Rosjanie
  Co musisz wiedzieć o spotkaniu Światowego Forum Ekonomicznego (WEF) w 2022 r
  https://polskawliczbach.blogspot.com/2022/07/co-musisz-wiedziec-o-spotkaniu.html

 15. Boydar said

  To nie są szczegóły bo do dzisiaj nic się nie zmieniło. Gdyby w środku Londynu zrobić któregoś pięknego ranka (ca. dziesiąta rano) taki nieduży radioaktywny staw, to już następnego wieczora CAŁY świat wyglądałby inaczej.

 16. revers said

  A jak unici podzielili juz sobie ukraine powojenna?

  Na konferencji w Lugano poświęconej odbudowie Ukrainy premier Szmygal przedstawił mapę tego, co komu Europejczycy odbudują:

  – Irlandia – Równe
  – Niemcy – Czernihów
  – Kanada – Sumy
  – USA i Turcja – Charków
  – Republika Czeska, Finlandia i Szwecja: Ługańsk
  – Belgia Nikołajew
  – Szwecja i Holandia – Chersoń
  – Szwajcaria: Odessa
  – Norwegia – Kirovograd
  – Łotwa – Zaporoże
  – Polska i Włochy – Donieck

  Kocowka zamuruje kazdego po wlosku lub polinsku i jeszcze krzywa wieza wyjdzie nie w Pizzie do mostu Kerczanskiego.

 17. walthemar said

  Re14
  Panie Boydar
  Wasc chcesz mnie odparowac

  Re 3
  W mysl zasady ”bohatyra” zastosowali w RP

  „Świadomy Ukrainiec ma obowiązek być tępym i debilnym. Jeżeli świadomy Ukrainiec nie jest tępym i debillnym to staje się automatycznie żydem albo Moskalem…” Stepan Bandera.

  tylko zmienic ukr na polaczek

 18. Boydar said

  trzeba zmienić robotę

  a poza tym, mógłbyś się Pan dla Ojczyzny trochę poświęcić, to nie będzie bolało, słowo harcerza

 19. Maverick said

  W Polin same kacapy i wasale chazarków a brak suwerenów. Onuce się rozpanoszyły jak NKWD.
  Banderowcy to teraz ich bożkowie. 

  Przejawy przebudzenia. Bo jak się nie obudzimy to chazarki znowu będą przelewać naszą krew i łamać nam kości bo oni to psychopaci i bezduszni lucyferianie.

 20. Migacz said

  Każdy wypowiadający się, bez zająknięcia, mówi o koniecznej pomocy, tzn. o przyjmowaniu milionów uchodźców, bo jest wojna.

  Trudno mi to zrozumieć, dlaczego tak łatwo daliśmy się wmanewrować w taką nowomowę.

  Jeśli na wschodzie toczą się walki, to najjaśniejszy pan prezydent powinien, korzystając z hojnej pomocy, którą stale dostaje – założyć ośrodki dla uchodźców ze wschodu – na trenie WŁASNEGO KRAJU.

  Prawo do przekroczenia granicy – zero uchodźców. Nie inaczej.
  Niech ktoś mnie przekona, że nie mam racji.

  Ktoś mi powiedział: – no tak, ale wojna może się rozlać na teren całego ich kraju.
  No tak, ale wojna może się rozlać również na teren NASZEGO kraju.
  Więc po co tu iść w miliony?

 21. Piskorz said

  re 17 to chazarki znowu będą przelewać naszą krew i łamać nam kości „”
  Skończ człeku z takim pierdoleniem, …co oni nam będą robić.!! Następny spec od czarnych kolorów się odezwał.!! Czytać tego nie można..!!

 22. Marucha said

  Re 21:
  A co się będzie działo, Pańskim zdaniem?
  Chazarki się ucywilizują, staną się przyjaźni i empatyczni?
  Napisz Pan coś, co nie jest pierdoleniem w tej materii…

 23. Marucha said

  Re 19:
  Jakie znowu „kacapy”??

 24. Siekiera_Motyka said

  Ad. 9 – „Tożsamością tą zaraził tamtejszą ludność zaborca austriacki – aby ją podjudzić głównie na Rosjan ale i na Polaków. ”

  Austriaki chętnie pracowali w obozach Niemieckich by pomóc wykorzystać „Untermensch” ze Wschodu.

  A po 1990 roku Austriackie banki wyruszali na Wschód ponownie by robić kasę bo okazja była świetna. Mało się o tym mówi, ale Austriackie banki mają/mieli wielką działalność w Ukrolandzie.

  „FRANKFURT — Po zakończeniu zimnej wojny na początku lat 90. wiedeńskie banki agresywnie wkraczały na nowo otwarte rynki Europy Wschodniej, jakby odbudowywały stare imperium Habsburgów, jeden z nich A.T.M. na czas.

  Banki wiedeńskie nie były oczywiście jedynymi zachodnimi pożyczkodawcami, którzy chcieli obstawić dawny blok sowiecki. Ale Austriacy ze względów geograficznych i historycznych stawiają na Europę Wschodnią i Rosję.

  Teraz, gdy regionalne napięcia z Rosją narastają, austriackie banki ryzykują, że zostaną wciągnięte w finansowy i geopolityczny krzyżowy ogień.”

  Wszytko nie wygląda świetnie teraz, ale banki jak banki, swoje wyrwą.

 25. Maverick said

  Panie Marucha.

  „Kacapy” to są ci co sprzedają nam narrację chazarską, wiem że jest ich sporo bo nawet w rodzince powtarzają mnie te pierdoły wbite im do głów pro ukraińską narracją, pienią sie i opowiadają mnie bajki o złym Putinie, jakby już zatracili, już suwerenność i są zdalnie kontrolowani. Lubię używać zwrotu „kacapy” w stosunku do tych chazarków co innych nazywają onucami gdy nie podzielają ich narracji.

  Panie Piskorz tak chazarki kontrolują nie tylko ciebie ale i większość planety poprzez swoje federalne rezerwy i kontrolę walut, to oni ustalają standarty życia, gdybyś nie wiedział. Całe NKWD to byli chazazarki, i to oni strzelali Polakom w Potylicę w Katyniu. To oni wyspecjalizowali w sprzedawaniu lichwy i czynieniem ludzi ich niewolnikami. Być może już zapomniałeś o latach powojennych i o Bermanie, Morelu i innych chazarkich katach.

  HISTORIA NAGIEJ KOBIETY:
  Całkowicie naga kobieta wskakuje do taksówki, której kierowcą jest Chińczyk. Kilkakrotnie bacznie na nią spojrzał, od góry do dołu. Znowu i znowu.
  Zdziwiona jego reakcją kobieta pyta:
  – Patrzysz na mnie tak, jakbyś nigdy nie widział nagiej kobiety…
  Taksówkarz spokojnym głosem odpowiedział:
  – Nie patrzę na ciebie, bo jesteś naga. Zastanawiam się, spoglądając i nie widzę, gdzie masz pieniądze, aby mi zapłacić.
  TWOJA LEKCJA: Bądź jak Chińczyk! SKONCENTRUJ SIĘ NA SWOIM BIZNESIE, A NIE ROZPRASZAJ SIĘ PRZY BYLE JAKIEJ OKAZJI..

  A to o chazarskim bandycie który ma masoński symbol na szyji, a teraz ten sam zachodni masoński system znowu nam sprzedaje rewolucję tylko genderową jako nową kastę ideologiczną, wyjątkowo upośledzonych ludzi.

  https://www.facebook.com/photo/?fbid=2163341917180243&set=a.1200718463442598

 26. Boydar said

  Panie Maverick Szanowny

  Słowo „kacap”, podobnie jak niegdyś „towarzysz” ma swoją konotację, powiedzmy że kulturowo historyczną. I my dzisiaj, żebyśmy się nawet zesrali, tej konotacji nie zmienimy, przynajmniej przez najbliższych kilka pokoleń.

 27. Marucha said

  Re 26:
  Napisał Pan to, co ja powinienem NATYCHMIAST napisać.
  Kacap ma konkretne, utrwalone znaczenie: pogardliwe określenie Rosjanina.
  Pan Maverick nie zmieni tego.

 28. Boydar said

  Gdyby napisał to Pan Gajowy to już mi nie szło by się wyartykułować 🙂

  Ale i tak dziwnie Panu nie wierzę, bo Pan zawsze wie co robi i czego nie robi, oraz dlaczego.

  Już dawno zauważyłem, że najwięcej istotnej treści jest w Pańskim braku reakcji (… a jeszcze więcej do przemilczenia …).

 29. Migacz said

  Bez mieszania narodów żaden NWO się nie uda, bo każdy naród jest w stanie się przed NWO obronić.
  Wymieszana kolorowa tłuszcza już nie ma takiej możliwości. To potencjalni niewolnicy XXI wieku. I wieków następnych. Więc mieszajmy się wesoło. Na naszą zgubę.

 30. Emilian58 said

  @Migacz
  Bardzo słusznie! Właśnie po to Nas mieszają. Teraz gdy Łukaszenka zniósł wizy dla Polaków to może będzie tak że ukry do Polski, Polacy na Białoruś a Izrael na Ukrainę? A potem Białoruś do Rosji i to byłoby najlepsze.

 31. Boydar said

  „Tożsamość Ukrainy” – off topic 🙂

  >>podczas sztormu mężczyzna wypada za burtę. Nie pamięta on jednak niczego ze swojej przeszłości. Pewne okoliczności sugerują, że nie był on zwykłym człowiekiem, zbyt dużo ludzi się nim wciąż interesuje, a on nic nie pamięta. Jak walczyć z wrogami, kiedy nie wie się kim jest?<< – "Tożsamość Bournea" (filmweb)

 32. Piskorz said

  re 25 P. Maverick….’nie rozśmieszaj mnie głupim tekstem../ Panie Piskorz tak chazarki kontrolują nie tylko ciebie ale i większość planety poprzez swoje federalne rezerwy itd itd.”.. A ja to wczoraj się urodziłem. że o tym mam 0 pojęcie.?! Śmiechu warte takie pierdolenie ….ps Tylko strachy na Lachy…co oni będą z nami robić..i tego typu wpisy..Prorocy od 5 boleści..!!

 33. Migacz said

  Ad 32 @Piskorz
  Powiedz to wnukom tych, którym ich dziadkom wypruwano żywcem flaki a odcięte głowy zatykano na sztachetach. – I nie klnij.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: