Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  bryś o Ukraińska wojna
  bryś o Ukraińska wojna
  Anzelm o Ukraińska wojna
  Anzelm o Położyć kres patologii
  Greg o Wolne tematy (58 – …
  kontra o Żydowska kloaka przetacza się…
  Anzelm o Położyć kres patologii
  Mietek o Schiller na liście Ukraiń…
  Głos Prawdy o Wolne tematy (58 – …
  kontra o Żydowska kloaka przetacza się…
  Marucha o Położyć kres patologii
  zagobasum o Schiller na liście Ukraiń…
  kontra o Żydowska kloaka przetacza się…
  Peryskop o Wolne tematy (58 – …
  Anzelm o NATO może się samo rozbroić…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 616 obserwujących.

Upały i irracjonalizm z brodą

Posted by Marucha w dniu 2022-07-04 (Poniedziałek)

Fala prawdziwych upałów dopiero do nas dociera, ale niektórym głowy już solidnie przegrzało. 18 czerwca br., w związku z – jak się dopiero teraz dowiedziałem, jakoś wcześniej mnie to nie interesowało – rocznicą urodzin Lecha Kaczyńskiego, odbyło się parę typowych cyrków „łokolicznościowych”.

Jeden z grabarzy polskiego Kościoła, który napracował się mocno nad uczynieniem z niego instytucji czysto partyjnej, abp Marek Jędraszewski powiedział m.in.: „Świętej pamięci pan profesor Lech Kaczyński, prezydent Rzeczpospolitej Polskiej, od 12 lat spoczywający na Wawelu, coraz bardziej jasno widzimy to wszyscy, w swojej służbie narodowi i państwu, w swym oddaniu prawdzie, w swej trosce o własną wolność i o wolność Polski i Polaków królom był równy. Miał umiejętność przenikania gry w kategoriach geopolitycznych” [!?!?! – S.]

Jarosław Kaczyński z kolei w odpowiedzi na krzyki jakichś gości od totalnej pseudo-opozycji na odsłonięciu pomnika brata w Tarnowie rzekł: „Mój brat dał radę i my dzisiaj też dajemy radę, mimo że tutaj ci od Putina nie próżnują”.

Obsesja tego człowieka sprawia, że zaczyna nam się na różnych poziomach rusyfikować. Wszędzie widzi Putina i jego agentów. Jego wrogowie, z tej samej stajni postsolidarności, widzą z kolei w nim samym wcielenie Putina.

Jarosław Kaczyński zaczyna używać rusycyzmów – vide „kompromaty” użyte ostatnio w wywiadzie dla „Gaz. Pol.”. Kompromaty, czyli „Kompromietirujuszczije matieriały”. Nienawiść do Rosji sprawia, że zaczyna myśleć po rosyjsku?! Może warto się trochę pochylić nad tym człowiekiem – kto by w takich okolicznościach nie popadł w psychozę.

A abp kościoła pisowskiego MJ – cóż – idzie śladami tych, którzy odlecieli na punkcie Piłsudskiego – „polskiego Betlejema”. Katolicki metropolita Krakowa kard. Adam Sapieha wyrzucał zwłoki Piłsudskiego z katedry wawelskiej. Dzisiaj formalny następca Sapiehy oddaje cały Wawel nic nie znaczącemu politykowi, którego irracjonalne zachowania doprowadziły w końcu do tragedii – co gorsza – nie tylko jego osobistej, ale kilkudziesięciu ludzi.

Polityczno-personalny kult Lecha Kaczyńskiego na naszych oczach zmienia się w kult quasi-religijny. Prorokowanie jest mi obce, ale nie zdziwiłbym się, gdyby w niedalekiej przyszłości pojawiły się pomysły rozpoczęcia procesu beatyfikacyjnego Lecha K.

Tymczasem w Polsce irracjonalizm, o którym ostatnio dużo pisaliśmy, trzyma się doskonale. Coraz częściej ma on twarz ludzi dojrzałych, podczas gdy w historii głównie był atrybutem młodych – dzieci, jak o nich mówili i Kajetan Koźmian, i Bolesław Prus, i Józef Weyssenhoff.

O Lechu K. już wspominałem, ale człowiekiem dojrzałym, jest również 68-letni prof. Andrzej Zybertowicz (na zdjęciu), jak się okazuje, wielki zwolennik szalonego pomysłu nowej unii polsko-ukraińskiej. Wbrew bagażowi lat widzi ją jednak jak sztubak:

„Zastanawiam się, czy koncepcja jakiejś unii polsko-ukraińskiej albo Rzeczypospolitej wielu narodów nie mogłaby być wspaniałą przygodą dla pokolenia młodych ludzi. To jest wyzwanie o wiele ambitniejsze niż włączenie się Polski do przecież już gotowych organizmów, jakim jest NATO i Unia. Mamy szansę zbudować nową płaszczyznę integracji, wykorzystać to, czego się nauczyliśmy z integracji europejskiej dla integracji wschodnioeuropejskiej, bez tamtych błędów, innymi ścieżkami, uwzględniającą naszą regionalną specyfikę”.

Rzeczywiście rewelacyjna PRZYGODA dla młodzieży. Szaleństwo polityczne w Polsce przekracza granice wieku i jest cechą nie tylko ludzi takich jak niegdyś podchorążowie w 1830 oraz Bobrowski i Padlewski w 1863, ale także ludzi doświadczonych, od których należałoby wymagać rozsądku i rozwagi, zwłaszcza w sugerowaniu młodym określonych zachowań.

Pewnie byli tacy, dla których sprowadzanie represji na niewinnych w powstaniu styczniowym było przygodą, dla innych przygodą była bandycka prowokacja PPS na Placu Grzybowskim, a jeszcze inni świetnie bawili się, kiedy Warszawę zamieniano w kupę gruzów.

A jednak, pomimo tragicznych doświadczeń historycznych podobnych przygód dla Polski i bagażu lat na karku, prof. Zybertowicz głosi swoje poglądy o „wspaniałej przygodzie” zupełnie bezrefleksyjnie w poczuciu klasycznej polskiej nieodpowiedzialności. Tacy ludzie decydują dziś o losach narodu i państwa…

Spectator
https://myslpolska.info

Komentarzy 14 do “Upały i irracjonalizm z brodą”

 1. Wladca said

  Zybertowicz to kretyn.

 2. angol said

  @1
  ktetyn=zybertowicz

  „pan nikt” tak twierdzi w filmikach

 3. Jabo said

  Obawiam się, Panie Władco, że Zybertowicz nie jest kretynem. Gdyby nim był, to nie byłby winny,ponieważ kretyn nie wie co robi, a wina byłaby po stronie tych co kretyna słuchają. Raczej jest cynicznym i obłudnym graczem, który promuje niepolskie interesy, z pełną świadomością skutków takiego działania. Co jest źródłem takiego postępowania, zresztą nie tylko jego ,ale większości tzw, „elit” politycznych w Polsce, można się tylko domyślać.

 4. kolejny said

  Panowie jakie macie zdanie o Panu Nikt? Szczerze obnażający zakłamanie „elit” czy kolejny braun w bardziej zakamuflowanej odsłonie?

 5. Jacek said

  Jednym z najbardziej żałosnych i żenujących dla mnie widowisk było to gdy jeden karakan meldował drugiemu karakanowi wykonanie zadania. Co trzeba mieć w głowie i kim trzeba być żeby coś podobnego wymyślić? Znalazły się dwa Napoleony, z których ani jeden, ani drugi prochu nigdy nie wąchał, a na dźwięk wystrzału pewnie by odwalił kitę z rozluźnionymi zwieraczami. Czym żeśmy zgrzeszyli że Bóg pokarał nas taką „elitą”?

  ———-
  Głupotą i podłością.
  Admin

 6. Piskorz said

  re art oraz Bobrowski”…Jako przedstawiciel Czerwonych /krótkowidz/…Czy nie został specjalnie sprowokowany przez /x?/ b. dobrego strzelca do..pojedynku, w którym nie miał żadnych szans.! ? Aby usunąć ideowego” przeciwnika; to- zresztą sugeruje w swojej książce Jasienica.

 7. I*** said

  (4) Przecież to żyd…

 8. I*** said

  (5) Czym zgrzeszyły inne narody, że Bóg ich pokarał podobnymi „elitami”?

 9. ojojoj said

  kiedys narod cwiczylo sie okrzykami Lechu, Lechu, obecnie cwiczy sie z nimi okrzyki jaroslaw ,jaroslaw ale i tak tylko slychac meee, meeeeeeee

 10. Lily said

  Sprawdzcie sobie moi drodzy gajowniczkowie,
  pomniki p.Lecha Kaczynskiego na pl.Pilsudakiego w W-wie, i ostatnio odsloniety
  przez p. Jaroslawa Kaczynskiego w Tornowie.

  Patrzcie na uklad prawej reki.

  Policzcie ile stopni maja czarne schody,
  pomnik Smolenski, pod ktorym co miesiac
  modli sie p.Kaczynski i jego partyjna druzyna.

 11. Tadeusz Kaktus said

  Coś rozgrzewającego na upały ;P

  „Tradycja Święta w polskim sercu nie wyraża się tylko w czytaniu i rozważaniu prawdy przez ludzi dojrzałych. Tradycja Święta wpływa na wszystko: na obyczaje. poszanowanie własności, pracę, patriotyzm, na miłość i troskę wobec rodziny, a w szczególności dzieci. Cóż z tego, że pośród burz życia my sami dobiliśmy do portu Świętej Tradycji, choć to dla nas samych cenne. Ale nie będzie komu budować po nas, jeśli dokonane przez nas odkrycie prawdy nie wyda plonu w tych, którzy są owocami naszego życia.” https://swietatradycja.wordpress.com/2022/07/04/rodzinna-wakacyjna-praca-tradycyjna/

 12. kontra said

  Andrzej Janusz Zybertowicz (ur. 30 września 1954 w Bydgoszczy)

  Na początku lat 80. związany z grupą „Sigma”, działającą w ramach Socjalistycznego Związku Studentów Polskich[6].

  W 1980 opracował wraz z Romanem Bäckerem tekst programowy pt. Ostatnia szansa PZPR w ramach Komisji Konsultacyjno-Porozumiewawczej Podstawowych Organizacji Partyjnych w Toruniu należącej do tzw. struktur poziomych PZPR[1].

  W stanie wojennym kolportował autorską ulotkę przeciw jego wprowadzeniu, publikował w „Obecności”, toruńskim piśmie podziemnym, zajmował się dystrybucją nielegalnych wydawnictw. Od 6 lipca do 14 września 1982 był aresztowany, zwolniony z uwagi na stan zdrowia. Sprawę umorzono w 1983 na mocy amnestii. Był współzałożycielem Społecznego Stowarzyszenia Obrony Praw Człowieka i wykładowcą w Klubie Myśli Politycznej w Toruniu[1].

  W 1985 r. uzyskuje doktorat z metodologii historii na UAM W Poznaniu, a w 1997 r. habilitację z socjologii na Wydziale Filozofii i Socjologii Uniwersytetu Warszawskiego.

  Rozprawę habilitacyjną Przemoc i poznanie: Studium z nie-klasycznej socjologii wiedzy (1995) poprzedził wyjazdami stypendialnymi – w tym pobytami na Oxford University (1988),

  Cambridge University (1991-1992),

  Macquarie University (Sydney – 1993).

  W roku 1996, już po opublikowaniu rozprawy habilitacyjnej, odbywa staż badawczy na Michigan State University w Ann Arbor.

  Autor wielu publikacji badawczych dotyczących transformacji ustrojowej, a zwłaszcza „zakulisowych” wymiarów życia społecznego oraz socjologii wiedzy. Współautor (wraz z prof. Marią Łoś z University of Ottawa) pierwszej wydanej na Zachodzie naukowej analizy roli tajnych służb w procesach wychodzenia z komunizmu – książki Privatizing the Police-State: The case of Poland (London: Macmillan i St. Martin’s Press: New York 2000).

  W czerwcu 2020 Prezydium Centralnej Komisji do Spraw Stopni i Tytułów podjęło decyzję odmawiającą przedstawienia prezydentowi kandydatury Zybertowicza do tytułu profesora[4].

  Andrzej Zybertowicz tytuł profesora nauk społecznych otrzymał 1 grudnia 2021[5].

  C

  Henryk Chałupczak
  Walter Chełstowski
  Włodzimierz Cimoszewicz
  Stanisław Ciosek
  Tadeusz Cymański
  Sławomir Cytrycki
  Włodzimierz Czarzasty

  H

  Jerzy Hausner

  J

  Ryszard Jadczak

  K

  Ryszard Kalisz
  Andrzej Kępiński (dziennikarz)
  Jadwiga Kiwerska
  Jacek Kluczkowski
  Marek Kossowski
  Leszek Koszytkowski
  Jerzy Kozdroń
  Jerzy Koźmiński
  Janusz Krasoń
  Wojciech Kubalewski
  Zbigniew Kubik
  Kazimierz Kujda
  Jolanta Kwaśniewska
  Aleksander Kwaśniewski

  M

  Eugeniusz Mielcarek
  Marek Minda
  Piotr Miszczuk

  O

  Kazimierz Olejnik
  Józef Oleksy
  Maria Oleksy

  P

  Jacek Paliszewski
  Janusz Pałubicki
  Krystyna Pawłowicz
  Jacek Piechota
  Tomasz Podgajniak
  Julia Przyłębska

  S

  Jerzy Swatoń
  Krzysztof Szamałek
  Józef Szczepańczyk
  Jerzy Szmajdziński

  Ś

  Czesław Śleziak

  T

  Jerzy Targalski (1952–2021)

  U

  Jacek Uczkiewicz

  W

  Anatol Wakuluk
  Józef Więcław
  Waldemar Witkowski
  Piotr Wroński

  Z

  Zbyszek Zaborowski

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Kategoria:Cz%C5%82onkowie_Socjalistycznego_Zwi%C4%85zku_Student%C3%B3w_Polskich

 13. UZA said

  „Czym żeśmy zgrzeszyli że Bóg pokarał nas taką „elitą”?

  ———-
  Głupotą i podłością.
  Admin”

  Dlaczego zaraz „pokarał” ? Chrześcijanie, a przynajmniej katolicy, zawsze wierzyli (o czym świadczą zachowane dzieła dawnych mistrzów), że sąd, kara i nagroda czekają nas dopiero po śmierci. Nie można obwiniać Pana Boga o to, co dzieje się tu i teraz, chociaż zdarza się, że ludzie ponoszą już tutaj konsekwencje swojej głupoty, zepsucia czy po prostu błędnych decyzji. I – jak słusznie zauważono we wpisie nr 8 („Czym zgrzeszyły inne narody, że Bóg ich pokarał podobnymi „elitami”?”) – nie dotyczy to tylko Polaków.

 14. kontra said

  karierowicz ‚abp’ Marek Jędraszewski jest uwikłany w sprawę lewaka modernisty homo zboczeńca sodomity ks. Juliusza Paetza z Poznania
  gdyby się nawrócił to ‚strefa wolnego słowa’ nagłośniłaby to o czym teraz milczy

  gazeta pisowska

  gazetakrakowska.pl/zawiadomienie-do-watykanu-abp-jedraszewski-tuszowal-molestowanie-chodzi-o-sprawe-abp-paetza-kuria-odpowiada/ar/c1-15828445

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: