Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Emilian58 o Co tam słychać w McPolsce…
  Mietek o Ukraińska wojna
  minka o Co tam słychać w McPolsce…
  Anzelm o Ukraińska wojna
  Mietek o Co tam słychać w McPolsce…
  Marucha o Ukraińska wojna
  minka o Do widzenia Roe. Dzień dobry o…
  Mietek o Ukraińska wojna
  Anzelm o Ukraińska wojna
  Piskorz o 14 milionów drzew wyciętych po…
  Anucha o 14 milionów drzew wyciętych po…
  Roman B o Ukraińska wojna
  bryś o Ukraińska wojna
  bryś o Ukraińska wojna
  rafał o Piskorski i Radzikowski o Andr…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 616 obserwujących.

Rosja nakazuje Agencji Żydowskiej wstrzymanie wszelkich operacji w kraju

Posted by Marucha w dniu 2022-07-05 (Wtorek)

Rosyjski rząd nakazał Agencji Żydowskiej zaprzestanie wszelkich operacji wewnątrz kraju, dowiedział się The Jerusalem Post; Rosja twierdzi, że agencja nielegalnie zbierała informacje o rosyjskich obywatelach.

Nakaz został wydany w liście otrzymanym z rosyjskiego Ministerstwa Sprawiedliwości na początku tego tygodnia. Urzędnicy w Agencji Żydowskiej potwierdzili, że list został otrzymany, ale nie chcieli komentować odpowiedzi, która jest obecnie rozważana w biurach organizacji w Jerozolimie w porozumieniu z Ministerstwem Spraw Zagranicznych i Kancelarią Premiera.

Źródło dodało, że „poruszymy sprawę Agencji Żydowskiej [z władzami Rosji] i zajmiemy się nią w sposób zorganizowany. Będzie to załatwione na poziomie ambasady”. Urzędnik dodał, że „nie rozumiemy całkowicie rozumowania [wniosku o wstrzymanie działalności Agencji Żydowskiej w Rosji].”

„W ramach pracy delegacji Agencji Żydowskiej w Rosji, od czasu do czasu jesteśmy zobowiązani do dokonania pewnych korekt, zgodnie z wymaganiami władz” – powiedziała Agencja Żydowska w odpowiedzi na zapytanie Post. „Kontakty z władzami odbywają się stale, a ich celem jest kontynuacja naszej działalności zgodnie z zasadami ustalonymi przez właściwe organy. Nawet obecnie taki dialog ma miejsce”.

„Ludzie ze społeczności żydowskiej czują, że żelazna kurtyna ustawia się na nich i obawiają się, że nie będą mogli uciec z kraju”.

„Agencja Żydowska pragnie wyjaśnić, że wbrew niektórym publikacjom, nie otrzymano od rządu rosyjskiego żadnej dyrektywy o zakończeniu naszej działalności. Stąd wszystkie plany Agencji i wszystkie planowane działania są kontynuowane w normalnym trybie.”

Rzecznik Agencji dodał, że „w ramach trwających procedur kontrolnych i inspekcyjnych prowadzonych przez właściwe organy w Rosji od kilku lat i po procedurze inspekcji administracyjnej, która trwała ponad rok, biura Agencji w Moskwie otrzymały ostatnio list od władz [rosyjskich].”

Według Agencji, list wymieniał „głównie kwestie administracyjne i wskazuje na problemy, które według jego autorów zostały poddane krytyce i ich możliwe konsekwencje prawne.”

„List zachęca Agencję do pisemnej odpowiedzi dotyczącej faktów w nim podanych, dlatego Agencja zamierza dogłębnie zbadać znaczenie poruszonych kwestii i ich implikacje oraz odpowiednio odnieść się do nich w trwających rozmowach z władzami”.

Napięcie izraelsko-rosyjskie

Rozkaz pojawia się w obliczu rosnącego napięcia między Izraelem a Rosją w związku ze stanowiskiem Jerozolimy w sprawie trwającej wojny na Ukrainie i jej polityką stania po stronie Kijowa i jego osaczonego przywódcy Wołodymyra Żeleńskiego.

W poniedziałek ministerstwo spraw zagranicznych Rosji nazwało uderzenia na Syrię, za które winę ponosi Izrael, niedopuszczalnymi i zażądało bezwarunkowego zaprzestania ataków.

Nakaz zmuszający Agencję Żydowską do zaprzestania pracy w Rosji jest dramatyczny i może bezpośrednio podważyć zdolność rosyjskich Żydów do dokonania aliyi i imigracji do Izraela. Tysiące z nich zakończyło formalności związane z aliyah i czekało na udostępnienie lotów do Izraela, ale sankcje na Rosję spowodowały, że większość międzynarodowych linii lotniczych przestała latać do tego kraju i dlatego, jak tłumaczą izraelscy urzędnicy, przyszli olim „utknęli” w Rosji.

Żydowskie kłopoty w Rosji

Wyższe źródła w rosyjskiej społeczności żydowskiej powiedziały Postowi, że „ludzie ze społeczności żydowskiej czują, że żelazna kurtyna ustawia się na nich i obawiają się, że nie będą w stanie uciec z kraju.” Według jednego źródła, „wielu Żydów powiedziało, że rosyjskie władze próbują ich aresztować i że obawiają się o swoje życie.”

Jednym z głównych celów Agencji Żydowskiej jest promowanie i ułatwianie aliyi ze społeczności żydowskich na całym świecie. Jeśli nie będzie mogła być aktywna w Rosji, będzie to pierwszy raz w ciągu ostatnich 30 lat, kiedy wysiłki aliyah są zakazane w tym kraju.

Odpowiedź Izraela

Minister Aliyah i Integracji Pnina Tamano-Shata odpowiedziała na raport, mówiąc: „Dostałam aktualizację dziś rano w odniesieniu do decyzji rosyjskiego Ministerstwa Sprawiedliwości. Jak powszechnie wiadomo, Agencja Żydowska jest centralnym ramieniem rządu i ministerstwem zajmującym się pomocą w imigracji Żydów z całego świata do państwa Izrael.

„Musimy zapewnić, że ich zakres działania zostanie utrzymany tak, jak przez te wszystkie lata. Zaapelowałem do premiera o współpracę z administracją moskiewską w celu rozwiązania problemu i chcę wzmocnić społeczność żydowską w Rosji, która musi być w tej chwili zaniepokojona konsekwencjami tej decyzji. Aliyah jest podstawowym prawem Żydów w Rosji i upewnimy się, że zostanie zachowane jako takie.”

Rosyjska odpowiedź

Jeden z rosyjskich mediów, RBC, ogłosił, że „Agencja Żydowska dla Izraela będzie nadal pracować w Rosji zgodnie z prawem.” Według strony, reagując na ekskluzywną historię w The Jerusalem Post o oficjalnym wniosku rosyjskiego rządu o odwołanie działalności w kraju, „nie było żadnych wniosków o wstrzymanie [jej] pracy.”

Ponadto RBC zacytowało przewodniczącego Rosyjskiego Kongresu Żydowskiego Jurija Kannera, który powiedział, że doniesienia o możliwości zamknięcia JAFI są „spekulacją”. „Jakie dokumenty są na ten temat?” powiedział Kaner – „Podczas gdy ich nie ma, są to czyjeś spekulacje. Nie sądzę, że to się stanie. Agencja Żydowska działa na całym świecie” – powiedział Kanner. Dodał, że Rosja i Izrael są w dobrych stosunkach międzypaństwowych, Rosja ma wiele interesów w Izraelu. Nie sądzę, by w tej chwili mogły wystąpić jakiekolwiek problemy w tym zakresie – podkreślił przewodniczący RJC.

Rosyjskie MSZ oświadczyło we wtorek, że „The Jerusalem Post” stworzył „prowokację”. Jak podaje Gazeta.Ru, MSZ powiedziało, że „artykuł jest prowokacją, o czym poinformowano stronę izraelską.”

Zvika Klein

Za https://www.jpost.com/diaspora/article-711227

Komentarze 3 do “Rosja nakazuje Agencji Żydowskiej wstrzymanie wszelkich operacji w kraju”

 1. Kojak said

  No wreszcie ! Putin za dlugo tolerowal te insekty w Rosji !:Putin powinien tez odzydzic Rosje i swoje otoczenie

 2. krzysio72 said

  Dawno temu powinni to zrobić…

 3. tras said

  kilka dni temu na amerykańskim ‚konserwatywnym’ unz.com ukazał się artykuł prof. Kevina MacDonalda (katolicki historyk, publicysta i walczy z żydostwem ‚od zawsze’
  komentujący – BB ŻYCZLIWIE – diagnozę Aleksandra Dugina: jak Żydzi z Rosji ‚zainfekowali’ USA:
  Aleksandr Dugin on the Alien, Substantially Jewish Elite in the U.S. and Its War Against Traditional American Individualism
  .https://www.unz.com/article/aleksandr-dugin-on-the-alien-substantially-jewish-elite-in-the-u-s-and-its-war-against-traditional-american-individualism/
  dlugie ale warto się zapoznać>bo dotyczy to także Polin.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: