Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Mietek o Co tam słychać w McPolsce…
  Emilian58 o Ukraińska wojna
  Kojak o Ukraińska wojna
  Greg o Wolne tematy (58 – …
  Antares o 14 milionów drzew wyciętych po…
  Anzelm o Los generała Antona Denik…
  Marucha o Ukraińska wojna
  minka o Wolne tematy (58 – …
  Lily o Co tam słychać w McPolsce…
  Piskorz o Piskorski i Radzikowski o Andr…
  Emilian58 o Piskorski i Radzikowski o Andr…
  minka o Co tam słychać w McPolsce…
  Emilian58 o Co tam słychać w McPolsce…
  Mietek o Ukraińska wojna
  minka o Co tam słychać w McPolsce…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 616 obserwujących.

Wydalenie 70 pracowników rosyjskiej ambasady: Nawet Polska sobie na takie coś nie pozwoliła

Posted by Marucha w dniu 2022-07-05 (Wtorek)

Sofijski oddział Bułgarskiej Partii Socjalistycznej, na czele którego stoi wicepremier Kornelija Ninowa, po raz kolejny skrytykował decyzję premiera Kiryła Petkowa o wydaleniu z kraju 70 pracowników rosyjskiej ambasady.

Członkowie BSP wyrazili oburzenie, że premier nie uznał za konieczne wcześniejszego omówienia tej kwestii ze swoimi partnerami koalicyjnymi – BSP i Demokratyczną Bułgarią.

Tymczasem członkowie BSP w Sofii skrytykowali swoją liderkę za zgodę na współpracę z rządzącą partią Petkowa.
– Będziemy kontynuować zmiany w celu utworzenia nowego gabinetu – partia, według oświadczenia oddziału w Sofii, nie postawiła swoim obecnym koalicjantom żadnych warunków dotyczących poprawy stosunków z Rosją, co jest sprzeczne z sentymentami członków i sympatyków BSP.

„Mimo konfliktu na Ukrainie żaden kraj o wyraźnym antyrosyjskim stanowisku, jak USA i Wielka Brytania czy nawet Polska (…) nie pozwolił sobie na tak ostre środki wobec Rosji, idące aż do zamrożenia lub na granicy zerwania stosunków dyplomatycznych. Takie działanie Bułgarii jest narodową zdradą odwiecznych interesów naszego państwa w sensie historycznym” – czytamy w stanowisku sofijskiej BSP.

Autorzy apelu uważają też, że Bułgaria, która odmówiła zapłaty w rublach i została bez dostaw rosyjskiego gazu, na skraju zimy znów będzie musiała „pukać do drzwi Gazpromu”, podczas gdy inne kraje europejskie „cierpliwie czekają” i działają w sposób gwarantujący im dostawy.

Oddział w Sofii nalega, aby kierownictwo partii i jej deputowani podjęli działania w celu zakończenia publicznej konfrontacji z Rosją i formalnie wyrazili gotowość do obiecującego rozwoju stosunków między dwoma krajami.

„Bułgaria, jako kraj, w którym większość obywateli pozostała niezachwianie pozytywnie nastawiona do Rosji nawet teraz, podczas konfliktu zbrojnego na Ukrainie, powinna odgrywać aktywną rolę w poszukiwaniu pokoju i bezpieczeństwa – zarówno w regionie Morza Czarnego, jak i w skali ogólnoeuropejskiej” – podsumowali autorzy stanowiska.

W ubiegłym tygodniu premier Kirił Petkow ogłosił decyzję o wydaleniu 70 przedstawicieli rosyjskiej ambasady – dyplomatów i personelu technicznego. 3 lipca opuścili kraj wraz z rodzinami. Według premiera, jego decyzja nie była jednostronna i wynikała z raportów Państwowej Agencji Bezpieczeństwa Narodowego, według których rosyjscy dyplomaci prowadzili „niekonwencjonalne działania”.

Jednocześnie przeciwnicy Petkowa wielokrotnie wyrażali wątpliwość, czy wszyscy wyrzuceni pracownicy mogli mieć cokolwiek wspólnego ze szpiegostwem.

W przeddzień minister spraw zagranicznych Siergiej Ławrow powiedział, że Moskwa zareaguje na wydalenie rosyjskich dyplomatów, a ambasada Rosji w Bułgarii na obecnym etapie „nie jest w stanie normalnie pracować”.

[Fakt, że Bułgaria – kraj bodaj najbardziej sprzyjający Rosji – w ten sposób zaostrza stosunki z Rosją, świadczy ewidentnie, że jego władze opanowane są przez unych – admin]

https://pl.sputniknews.com

Komentarzy 5 do “Wydalenie 70 pracowników rosyjskiej ambasady: Nawet Polska sobie na takie coś nie pozwoliła”

 1. Boydar said

  Efektem takich operacji będzie zmiana ekipy u władzy w Bułgarii. Nie tylko zresztą głównej, wypieprzą w kosmos całą resztę.

  Co oczywiście Moskwa sama zaplanowała i konsekwentnie realizuje 🙂

 2. kontra said

  uff dobrze że Polska ma konkurencję

 3. taka ostra i unikalna decyzja Bulgarji jest ewidentnym znakiem ze tam juz w 100% dzial mafja Baksikow, Gasiorowskich Hodorkowskich i Kwasniewskich 😳😬

 4. PK said

  najbardziej przyjaźni Rosji są nasi Bracia Serbowie. a z wakacji w Bułgarii pamiętam jakieś pomniki i tablice ku czci rosyjskich generałów walczących za bułgarów z Turkami. Polaków bułgarskie pastuchy nie lubią – ale Rosjan chyba tak. ale to oni przecież wybrali sobie taki rząd – nie kosmici…

 5. Boydar said

  „… to oni przecież wybrali sobie taki rząd …”

  my podobno też, znaczy się tak ogólnie, bo ja nie brałem udziału

  poza tym, rządu się nie wybiera, co najwyżej prezydenta jeśli przepisy tak stanowią

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: