Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  minka o Co tam słychać w McPolsce…
  Anzelm o Ukraińska wojna
  Mietek o Co tam słychać w McPolsce…
  Marucha o Ukraińska wojna
  minka o Do widzenia Roe. Dzień dobry o…
  Mietek o Ukraińska wojna
  Anzelm o Ukraińska wojna
  Piskorz o 14 milionów drzew wyciętych po…
  Anucha o 14 milionów drzew wyciętych po…
  Roman B o Ukraińska wojna
  bryś o Ukraińska wojna
  bryś o Ukraińska wojna
  rafał o Piskorski i Radzikowski o Andr…
  Anzelm o Ukraińska wojna
  Anzelm o Położyć kres patologii
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 616 obserwujących.

5.07. Kowidki wracają. Jednak…

Posted by Marucha w dniu 2022-07-06 (Środa)

Wpis nr 844

Zakażeń/zgonów
1.075/2 (o, uwaga, przeszliśmy psychologiczną granicę tysiąca i już MSZ się odezwało…)

Dzisiaj powrót do kowidków właściwych. W pandemii właściwej miałem takich wpisów o różnych aspektach pandemicznych jeden na tydzień. Tyle tego było. Teraz sprawa przycichła, ale się powoli zbiera na jesień, o czym popełniłem artykulik do tygodnika „Do Rzeczy”. Zobaczmy jak powstaje nowa fala.

„Rzeczpospolita” donosi, że mamy już pierwsze pozwy zbiorowe przeciwko państwu za kowidowe obostrzenia. Tym razem wystartowała branża turystyczna. Wyrębuje się precedens. Choć Skarb Państwa się broni formalnie, to sąd dopuścił zbiorowy pozew w tej sprawie.

Przypomnieć należy skąd to się bierze. Otóż na początku pandemii mieliśmy grzech pierworodny w postaci nieuchwalenia żadnego z przewidzianych konstytucją stanów nadzwyczajnych. Tylko ten mógłby usprawiedliwić tak szeroką ingerencję w prawa obywatelskie. Ale postanowiono posłużyć się rozporządzeniami. Po to by uniknąć odszkodowań. Ale jak widać nie da się tego obejść. W dodatku okazało się, że to obejście konstytucji umożliwiło… daleko głębsze ograniczenie wolności niż to dopuszczone warunkami stanu klęski żywiołowej. W dodatku takie stany należałoby „odnawiać” co trzy miesiące, co wymagałoby regularnej debaty nad koniecznością przedłużania takiej „wyjątkowości”.

W ten sposób przeputaliśmy dwa lata bez tłumaczenia się po co i o co chodzi, zaś decyzja na temat ograniczeń praw obywatelskich została złożona w ręce superministra zdrowia, lub nawet ciał nieformalnych, takich jak Rada Medyczna przy premierze. Na tym polega wypierany sanitaryzm.

Dziś widać, że w kolejce ustawiają się inne branże. No i kto za to zapłaci? Pan, pani – społeczeństwo. I to dwa razy: raz w postaci ofiar obostrzeń, drugi raz jako podatnik finansujący odszkodowania z państwowej kasy.

W Dusseldorfie, w Niemczech, w parku wywieszono karteczki z nazwiskami ofiar niepożądanych odczynów poszczepiennych. Robi wrażenie, bo to długa alejka. Widać, że w innych krajach próbuje się o tym dyskutować. U nas cisza. Po prostu nie ma.

Przypomina się jeden z polskich ordynatorów, który w mediach stwierdził, że w Polsce śmiertelnych ofiar NOP-ów nie ma, bo… nikt się taki jeszcze do nich nie zgłosił. Jak już pisałem, to znaczy, że my mamy lepsze geny, albo oni nam tu szprycują jakąś berbeluchę, a im tam w takich Niemcach to samo gęste, z dna szczepionkowego kotła.

W Sieci pojawia się coraz to przypomnienie z dawnych czasów. Choć nagranie jest wycinane z internetów z gorliwością godną lepszej sprawy, to są sposoby, by się jednak pojawiło. Cymes.

Jastrząb sanitaryzmu, profesor Simon na samym początku pandemii. Wyśmiewa wszelkie alarmistyczne doniesienia w sprawie koronawirusa, kpi z panikarskich mediów, wykazuje, że to znany wirus, który popyla z nami od wieków. Dziś brzmi to jak tezy podstawowe foliarstwa. Dziwaczne w ustach późniejszego eskalatora obostrzeń. Jakby nauka się zmieniła z poniedziałku na wtorek. A może, jak kpi internet, przyszły czeki? Warto ten filmik oprawić, nie gnieść, wnukom pokazywać jak ewoluuje nauka.

W Niemczech, o czym w zapowiadanym „Do Rzeczy”, 300 razy więcej zakażonych niż w czasach, gdy bezradni, bez szczepionek łapaliśmy nowe fale, dodajmy – testów. Coś się dzieje na przełomie 2021/2022. Ewidentnie:

Naukowcy nie zajmują się tym fenomenem. Ja się nie dziwię, bo korelacje mogą być niebezpieczne. Czy to przypadkiem nie jesteśmy właśnie w okresie, gdzie nabyta przez szczepionki odporność spada poniżej tej naturalnej sprzed szczepienia, o czym donoszą wcale nie foliarskie badania? W dodatku okazuje się, że jeżeli już szczepionki działają, to na poprzedni wariant, bo jak mogą działać na wariant, którego nie było gdy „projektowano” szczepionkę? Mamy więc efekty szczepienia na Omikrona szczepionką na Deltę. Teraz będziemy mieli szczepionkę (czwartą?) na Omikrona i… całkowicie inny wariant w narodzie (zapowiadany Covid-22) BA.4. Tak że tak…

Izrael też dołącza. Tam rekordy. Ponad 10.000 zakażeń dziennie, wzrost przypadków ciężkich. Planowany jest powrót do maseczek, wydziela się już jednoimienne oddziały kowidowe. A więc wracamy w ten sam lejek. To już szósta fala, zaraz wejście w siódmą. Ale, tak jak w Niemczech, gdy się porówna te piki, to nawet nie wiadomo czy jakieś przedtem w ogóle były. Wzrosty o kilkadziesiąt razy. Przypomnę tylko nieśmiało, że mówimy o państwie zaszczepionym po kokardę. Oczywiście wszyscy wiemy, że gdyby nie szczepionki to trup by się tam słał gęsto. Czyżby?

Mamy do czynienia ze społecznością #nagle. Tropi ona wysyp przypadków nagłych zgonów i zapaści wśród młodych, zdrowych, zadawałoby się, sportowców. Coś jest na rzeczy:

1.111 zapaści, w tym 732 zgony mogą robić wrażenie. Jak wiadomo takie podejrzenia o, dodajmy udokumentowane, wzrosty to foliarstwo jest. Nie ma to oczywiście żadnego związku z powzięciem przez sportowców szczepionek, choć przykłady nagłego końca karier w pełnym rozkwicie leżą również na naszym stole. Sam fakt, że nie można o tym mówić, tym bardziej badać, bez popadnięcia w ostracyzm płaskoziemstwa napawa mnie pewnymi podejrzeniami. A Państwa?

Nieoceniony Mariusz Jagóra namawia do zwrócenia uwagi na… Urugwaj. Tam może pęknąć tama powstrzymująca dotychczasową zmowę milczenia co do tego co jest w szczepionkach i na co rządy umawiały się z Pfizerem. Tamtejszy sąd wyznaczył Pfizerowi i agencjom rządowym 48-godzinny termin na ujawnienie szczegółów wzajemnego dealu. A ponieważ wiemy, że Pfizer perygrynował po świecie z jednym szymelem umowy, możemy się dowiedzieć również co podpisali nasi. Są jeszcze sądy w… Montevideo.

Jak mówił Czarzasty – jak nie idzie, to nie idzie. Pfizer ma kłopoty również w Indiach. Właściwie to wycofuje się z rynku o potencjale 1,4 miliarda ludzi. Powód? Rząd Indii zażądał od firmy, że skład jej szczepionki zbadają niezależni eksperci. I to już wystarczyło, żeby Pfizer zwinął budę na ponad miliard klientów. Czyli taka jest cena za próbę zobaczenia co tak naprawdę szprycują w strzykawkach. U nas, w dorozwiniętym kraju takie hece są niemożliwe, nie to co u tych dzikusów.

Big Farma w porozumieniu z instytucjami publicznymi, które mają ją kontrolować pod względem tego co nam wstrzykują, idą już po bandzie. Po prostu postulują, by w kolejnych przypadkach wprowadzania produktów opartych o technologie mRNA nie prowadzić badań klinicznych. Po prostu produkty te są… biologicznie podobne. To kapitulacja nauki na samym początku. Będziemy dostawać już kompletnie nieprzebadane produkty, nawet te dzisiejsze szczepy to będzie niedościgniony ideał przebadania, choć i w tym przypadku badania kliniczne wciąż trwają, co nie przeszkadza zaszprycować miliardy człowieków. Wiadomo – trzeba skracać drogę z laboratorium do ośrodków szczepiennych. Liczy się czas, byleby zrobić (wstrzyknąć?) coś.

Na koniec kowidków, jak zwykle, cytacik:

„Upał w lato to ocieplenie klimatu, katar to pandemia, zamknięcie szpitali to lek na pandemię, chłop to baba, baba to chłop, atak Rosji na Ukrainę w lutym 2022, spowodował wzrost inflacji od 2021, a Rosję pokonać można tylko doprowadzając do nędzy Polaków. Załóżcie kaftany.”

Jerzy Karwelis
Wszystkie wpisy na moim blogu „Dziennik zarazy”.

https://dziennikzarazy.pl

Komentarzy 28 do “5.07. Kowidki wracają. Jednak…”

 1. Ale dlaczego? said

  Noż przecież polactfo i tak nic nie skuma.
  U mnie w pracy jakaś fala zachorowań w środku gorącego lata. I to tylko wśród zaszprycowanych, mnkej więcej. Mnie też 2 dni gardło pobolewało, ale już przeszło. Tamci tydzień chorowali i jeszcze dochodzą do siebie…
  Zapewne jak im telewizor powie, że trzeba wziąć 4 i 5 szprycę, będą pierwsi w kolejce na deszczu i mrozie…

  Aha.
  A tu upadrk polińskiego państwa z kartonu i może wojna za rogiem.
  Ale polactfo bawi się i cieszy latem na Titaniku…
  A malkontenci jak ja tylko mącą tem sielankowy obraz świata. Więc są wrogami…

 2. Piskorz said

  re art Duesseldorf…ładne miasto. warto odwiedzić..To tam w książce telef. miasta zobaczyłem całe mnóstwo nazwisk z….polskimi końcówkami ..ski ale nie ..ska. Bo Niemka nosząca polskie nazwisko to..np. Baerbel Zielinski, a nie ..ska.

 3. walthemar said

  W dawnej Jugoslawi jest tez wiele nazwisk na -ski
  Pochodzenia nie bede komentowal ale to cieszy mnie tez

 4. corintians said

  Polacy w sporej czesci zmienili zdanie o plandemii dopiero w chwili gdy okazalo sie że poprzez systemy represji umarlo nadmiarowo 200 tys osob.
  Gdy w 1 fali na milion ludnosci umierały na covid 4 osoby dziennie, to okreslano to jako straszne i przerazajace, zas szwedzkie 60 (w GUS znacznie mniej) okreslano ludobojstwem.

  Z tej lekcji zaczne wlasciwe wnioski nie zostana wyciagniete.
  Nie ma pretensji o upadlanie i poniewieranie tylko o to ze bylo to nieskuteczne.
  Gdyby nadmiarowe zgony w Szwecji ktore sa wartosciami czysto umownymi, byly na poziomie Polski, a w Polsce bylo odwrotnie,, to wydawano by podreczniki jak wielka jest potega i chwała gnojenia Polakow przez rzad tysiaclecia.
  Ludzie obudzili sie z ręką w nocniku, ale niewiele do nich dotarło.

 5. „Spotwarzona przeszlosc…S…wiona terazniejszosc…Umarla przyszlosc…”…

  http://www.forum.michalkiewicz.pl/viewtopic.php?f=4&t=29306
  =======================
  jasiek z toronto

 6. Carlos said

  USA powinny wypłacić odszkodowanie, jeśli roszczenie Covid-19 zostanie potwierdzone – Rosja
  Szkody wyrządzone przez Covid-19 w krajach na całym świecie powinny zostać pokryte przez Waszyngton, jeśli potwierdzi się roszczenie dotyczące pochodzenia z badań biologicznych w USA, mówi mówca Dumy
  USA powinny wypłacić odszkodowanie, jeśli roszczenie Covid-19 zostanie potwierdzone – Rosja
  Przewodniczący Dumy Państwowej Wiaczesław Wołodin. © Sputnik / Maksim Blinov
  Stany Zjednoczone mogą być winne światu ogromne odszkodowanie za szkody spowodowane pandemią Covid-19, powiedział w środę przewodniczący rosyjskiej Dumy Państwowej Wiaczesław Wołodin. Przytoczył uwagi poczynione przez przewodniczącego komisji The Lancet w sprawie choroby, który sugerował, że wirus SARS-CoV-2 mógł pochodzić z amerykańskiego programu badawczego.

  Przemawiając w Madrycie w zeszłym miesiącu, ekonomista Jeffrey Sachs nazwał obecną sytuację „bałaganem” i obwinił za to osłabienie amerykańskiego przywództwa, identyfikując pandemię jako jedną z porażek USA. Powiedział, że jest przekonany, że wirus „wyszedł z amerykańskiej biotechnologii laboratoryjnej” , a nie ewoluował naturalnie, powołując się na swoje doświadczenie z autorytatywnym brytyjskim magazynem medycznym.

  Volodin zapewnił, że rząd USA nie będzie komentował uwag Sachsa, ponieważ prezydent Joe Biden „boi się, że świat pozna prawdę o prawdziwym sprawcy pandemii”.

  Dodał, że cierpienie milionów ludzi zarażonych wirusem, w tym wielu zmarłych, oraz kryzys gospodarczy spowodowany pandemią były odpowiedzialnością USA. „Stany Zjednoczone muszą zrekompensować szkody wszystkim dotkniętym krajom” – zażądał.

  Covid-19 mógł pochodzić z amerykańskiego biolabu – krzesło Lancet
  Czytaj więcej Covid-19 mógł pochodzić z amerykańskiego biolabu – krzesło Lancet
  Rosyjski urzędnik dodał, że Stany Zjednoczone powinny „zatrzymać i odtajnić” swoje „badania nad wojskową bronią biologiczną”, odnosząc się do sieci biolabów rozsianych po całym świecie, które otrzymują fundusze od Agencji Redukcji Zagrożeń Obronnych Pentagonu. USA twierdzą, że są one wykorzystywane do wykrywania nowych patogenów, ale niektóre kraje, w tym Rosja i Chiny, uważają, że mogą być wykorzystywane do tajnych badań wojskowych.

  Sam Sachs nazwał swoją uwagę „prowokującą” i ubolewał, że teoria „nie jest badana, ani w Stanach Zjednoczonych, ani nigdzie”, pomimo dowodów, które uzasadniają takie badanie. „Nie chcą za bardzo zaglądać pod dywan” , powiedział.

  Teoria, że ​​Covid-19 rozpoczął się jako wyciek z chińskiego laboratorium w Wuhan, została spopularyzowana przez rząd USA za prezydenta Donalda Trumpa, który stwierdził, że Pekin powinien wypłacić odszkodowanie za rzekomą winę. Chiński rząd i polityczni przeciwnicy Trumpa w kraju ze złością odrzucili ten pomysł. Największe amerykańskie firmy technologiczne ukrywały nawet teorię wycieków laboratoryjnych jako „dezinformację” na swoich platformach internetowych.

  Cenzura została odwrócona za administracji prezydenta Joe Bidena, który oskarżył Pekin o niepoddanie badań mikrobiologicznych międzynarodowej kontroli. Epidemia została po raz pierwszy wykryta w chińskim mieście Wuhan, w którym znajduje się najlepsze laboratorium bezpieczeństwa biologicznego, które ma obszerne dane dotyczące prowadzenia badań finansowanych z amerykańskich grantów.

  Światowa Organizacja Zdrowia przeprowadziła dochodzenie w sprawie pochodzenia Covid-19 i stwierdziła w lutym, że wirus najprawdopodobniej pochodzi od żywiciela zwierzęcego
  rt.com
  wiem ,ze juz wklejalem ,ale powtorze

 7. corintians said

  Zacytuje Niedzielskiego

  „Niedzielski zaznaczył, że Polska ma zupełnie inną strategię. – Jak popatrzymy na sumaryczną liczbę zgonów, która jest od początku pandemii, to ona jest w przypadku Szwecji w przeliczeniu na odpowiednią liczbę mieszkańców blisko stukrotnie większa od naszej, to potężne różnice – ocenił minister zdrowia. 

  Jak mówił, „teraz mamy do czynienia z sytuacją, kiedy ta liczba zmalała, przypadków i zachorowań jest w Szwecji stosunkowo mało, również na tle całej Europy, ale należy pamiętać jakim kosztem to było zrobione”.

   i Pinokia
  „Prawda jest taka, że odnieśliśmy ogromny sukces w walce z koronawirusem, który jest dostrzegany przez wszystkich na całym świecie – powiedział w czwartek w Sejmie premier Mateusz Morawiecki.
  Szef rządu stwierdził, że prawda jest taka, iż odnieśliśmy ogromny sukces w walce z koronawirusem. „Sukces, który jest dostrzegany przez wszystkich na całym świecie” – podkreślił Morawiecki.

  Zwracając się do opozycji premier zaznaczył, że jeśli chodzi o walkę z koronawirusem, przytaczali oni model szwedzki.

  „Przeczytajcie sobie wczorajszą wypowiedź głównego epidemiologa Szwecji, jak przyznaje się do błędu, przyznaje się do winy. Mówi: dzisiaj już wiem, że nasze działania powinny być szybsze. Były spóźnione i przez to umarło w Szwecji za wiele osób” – mówił premier. ”
  [zmanipulowane slowa Tegnella ktory nigdy nie powiedzial ze potrzebny byl lockdown, zas
  specjalna komisja orzekla jego potrzebe tylko na poczatku i pochwalila za otwarte szkoły o ktore byla najwieksza draka]

  https://spidersweb.pl/bizblog/morawiecki-lockdown-gospodarka-szwecja/
  Jeszcze latem 2021 klakierzy dziekowali Morawieckiemu za przesladowanie Polakow
  „Dziękujcie Morawieckiemu za lockdown. Szwedzi zabili tysiące obywateli, a gospodarki nie uratowali”

  (dane ekonomiczne z calej skandynawii niedawno podawalem)

 8. Migacz said

  Na szczęście nam w naszym kraju powrót zarazy nie grozi. Mamy parę milionów gości, którzy nie znają się na żartach. Władze się nie odważą.
  No, chyba, że obostrzenia będą dotyczyć tylko tubylców, a nie gości. Bo wszystko jest u nas przecież możliwe.

 9. Aryjczyk z pochodzenia said

  W Polsce śmiertelnych ofiar NOP-ów nie ma, bo… nikt się taki jeszcze do nich nie zgłosił. Jezeli zmarl to sie niezglosi . Przeciez to oczywiste. Chyba ze przyjdzie „postraszyc” zza swiatow.

 10. Tadeusz said

  Jednocześnie bez żadnej kontroli tysiące ukrów wjeżdżają do Polski . I co na to minister niedzielski?

 11. gd-ap said

  Czytałem blog pana Jerzego Karwelisa od pierwszego dnia epidemii , kiedy rząd wrzucił cały kraj na pierwszą i „ostatnią” dwutygodniową kwarantannę , zamknął Tatry i lasy … zamarły całe miasta , osiedla , a za wyjście z psem na spacer można było dostać mandat. I taki mandat tez w tamtym czasie dostałem , bo pies (Labrador) musiał być wyprowadzony.

  „Dziennik zarazy” chłonąłem każdego dnia. Autor był bardzo mądrym i ogromnie przenikliwym dziennikarzem. Tysiąc razy bardziej przenikliwyszym w swoim fachu od Gajowego Maruchy , ale Gajowy nie jest dziennikarzem. Za to Jerzy Karwelis nie potrafi strzelać do saren i jeleni z odległości 2 kilometrów.

  Wszystkie artykuły „Dziennika zarazy” robiły na mnie ogromne wrażenie , stanowiły rzetelne źródło informacji. Od marca 2020 … dzień w dzień …

  … i nagle 10 grudnia 2021 mój organizm miał dość tego czytania. Jakaś siła odrzuciła mnie od tej codziennej lektury … tak bardzo zaprzestałem zaglądania do tej codziennej lektury , ze aż nie potrafię uzasadnić swych motywacji. Pomimo ciekawego pióra autora , i merytoryczności przedstawianych w treści tez.

  Dzisiaj trafiłem w Gajówce na wybrany odcinek bloga … jakże ciekawy. Karwelis do każdego tekstu załączał niesamowitą ilustrację , ogromnie starannie wyszukaną z biblioteki google. To bardzo inteligentny człowiek. Wysoko go oceniam. Chylę czoła , czapka z głowy …

 12. Boydar said

  a jakiegoś złotego cielaczka, nawet małego, to by sobie Gd-Ap nie ulało ?

 13. revers said

  Chyba cos pie.nelo w Georgi z kamieni, a na kamieniach ypisany przewodnik nwo

  Zanim płyty zostały zrzucone:
  Utrzymuj ludzkość poniżej 500 000 000 w nieustannej równowadze z naturą.
  Mądrze kieruj reprodukcją — poprawiając kondycję i różnorodność. Zjednocz ludzkość żywym nowym językiem.
  Kieruj pasją — wiarą — tradycją — i wszystkim z umiarkowanym rozsądkiem.
  Chroń ludzi i narody uczciwymi prawami i sprawiedliwymi sądami. Niech wszystkie narody rządzą wewnętrznie rozstrzygając zewnętrzne spory w sądzie światowym.
  Unikaj drobnych praw i bezużytecznych urzędników.
  Zrównoważyć prawa osobiste z obowiązkami społecznymi. Nagroda prawda — piękno — miłość — poszukiwanie harmonii z nieskończonością. Nie bądź rakiem na Ziemi — Zostaw miejsce dla natury — Zostaw miejsce dla natury. Te wiadomości lub „przykazania” zostały napisane w ośmiu różnych językach, z jednym językiem na każdej powierzchni czterech kamieni.

  czyli badz zdrowy dbaj o siebie i innych.

  https://rumble.com/v1bcish-breaking-the-georgia-guidestones-have-been-completely-demolished.html?fbclid=IwAR0agpDI2Hypo4ITrZlcDhXSn9q1jAmyO5wDzNfakA7xz8Oj0gQmurZUITo

  Czyzby nowe tabliczki moska mojzesza rozsypaly sie na tysiaczki i miliardy kamionek?

  Tylko w Kanadzie ostatatnio stracily swa wartosc miliony vaxow z powodu przeterminowania o wartsci z 10 mld. usd.

  Ale sa gotowe nowe serie szczepkow.

 14. Marucha said

  Re 11:
  Dla osoby Gd-Ap bycie dziennikarzem to najwidoczniej nobilitacja, powód do dumy i zarazem gwarancja przenikliwości, rzeczowości, obiektywizmu i głębokiej wiedzy.

  Co jest tzw. gówno-prawdą.

  Dziennikarze (z zaprawdę niewielu wyjątkami) to niedokształceni półinteligenci, nie mający pojęcia o sprawach, o których piszą, a zarazem sprzedajne prostytutki.

  Za czasów mrocznego PRL dziennikarzem zostawało się po specjalnych studiach, a przedtem trzeba było ukończyć jakieś inne studia wyższe – żeby się na czymś znać. Wiem, bom sam kiedyś uczęszczał na Studium Dziennikarskie Politechniki Warszawskiej…

  Teraz, mam wrażenie, wystarczy umiejętność czytania i pisania i ukończone 18 lat. Taki kwiat dziennikarstwa zaludnia np. redakcje G*** Wyborczego i wielu portali. Wielu nie potrafi pisać z sensem, robi błędy ortograficzne i gramatyczne, nie mówiąc o błędach rzeczowych.

  A p. Karwelisa bardzo cenię. Z zawodu jest wydawcą prasowym.

 15. revers said

  Żyjemy w krainie kłamstw

  „Cały nasz system polityczny jest zdemaskowany tym, czym jest: demokracją uciskaną przez kabałę globalistów z pieniędzmi i władzą, którzy chcą narzucić swoją autorytarną wizję przyszłości. Widzimy, jak ich najemnicy udają reprezentantów ludu; narzucić posłuszeństwo i nędzę tym, którzy po prostu chcą żyć bez ucisku i niedostatku.

  Nadążanie za tymi wszystkimi kłamstwami jest naprawdę wyczerpujące – przychodzą tak gęsto i szybko. BLM, neutralne pod względem emisji dwutlenku węgla, operacje pokojowe NATO, małpia ospa, partygate. Panuje obecnie nonsens, że nasza gospodarcza niemoc jest problemem łańcucha dostaw, dzięki Putinowi, a nie wynikiem lekkomyślnych decyzji politycznych i drukowania pieniędzy w celu sfinansowania blokad.

  Jest też niemal powszechne zaprzeczenie prawdy biologicznej i próba unicestwienia kobiet jako odrębnej płci; „transpłciowe” okaleczanie dzieci na ołtarzu potwierdzenia płci i ich zaangażowanie w przedsięwzięcie medyczno-farmakologiczne przez resztę ich prawdopodobnie nieszczęśliwego życia.

  Obserwujemy, jak pornografia codzienności, racjonalizacja prostytucji jako „pracy seksualnej” i rozpusta we wszystkich mediach, nawet w historii dzieci w przedszkolu, odnajdują swoją drogę. Rodzice, którzy narzekają, są potępiani jako fanatycy i dinozaury.

  A potem są nasze nieszczelne granice: Migrationwatch https://www.migrationwatchuk.org/szczegóły na temat nielegalnego napływu głównie młodych mężczyzn, którzy nie uciekają bezpośrednio przed prześladowaniami. Każdy, kto ich nie przyjmuje, jest ksenofobem.

  Kłamstwa frakcji kryzysowej klimatycznej i oszustów Net Zero uniemożliwiają nam pozyskiwanie zasobów naturalnych, które posiadamy, osłabiając naszą zdolność do zasilania naszej infrastruktury i podnosząc koszty produkcji, napędzania naszych samochodów oraz ogrzewania i oświetlenia w naszych domach.

  W Bristolu policji nie udaje się aresztować „aktywistów” klimatycznych, którzy niszczą opony samochodowe i twierdzą, że nie wiedzą, jakie przestępstwo zostało popełnione. Chcę im powiedzieć: wandalizm, zniszczenie mienia i potencjalne wtargnięcie.

  Na tej splątanej sieci oszustwa tkwi największe kłamstwo. Covid, „naturalnie występujący wirus”, który przeskoczył z nietoperzy na ludzi, dzięki uprzejmości „mokrego rynku” w Wuhan. Cóż, oczywiście, że tak. Za namową nieuczciwej Światowej Organizacji Zdrowia rządy, z kilkoma godnymi uwagi wyjątkami, takimi jak Szwecja, porzuciły swoje plany dotyczące zdrowia publicznego i zablokowały swoje populacje.

  https://www.conservativewoman.co.uk/we-życie-w-kraju-kłamstw-i-to-prawda-2/

 16. gd-ap said

  Ad ) Gajowy.

  Cytat:

  „ Dla osoby Gd-Ap bycie dziennikarzem to najwidoczniej nobilitacja, powód do dumy i zarazem gwarancja przenikliwości, rzeczowości, obiektywizmu i głębokiej wiedzy.

  Co jest tzw. gówno-prawdą.”

  Koniec cytatu.

  Nie wiem co napisać , trochę mnie to obraża co Pan Gajowy napisał. Ani tak nie myślę , ani tak wcale nie jest.

  Pana Jerzego Karwelisa znam tylko z lektury „Dziennika zarazy” , i on sam w kilkuset artykułach pisał o sobie , jako dziennikarzu.
  Mówił o sobie , ze pisuje dwa – trzy artykuły dziennie. Jako dziennikarz.

  Mój wpis Ad 11 stanowił pewną refleksję , ze bardzo karmiłem się tymi informacjami spod pióra Karwelisa , bardzo mocno te artykuły do mnie trafiały … aż nagle 10 grudnia 2021 przestałem mieć siły to czytać , przyswajać , nagle przestało mnie to interesować. Ten stan rzeczy jest dla mnie niezrozumiały , i nigdy w moim długim życiu nic takiego wcześniej się nie zdarzyło.

  Boydar napisał pod moim adresem taki komentarz … zakładam , ze obraźliwy :

  Cytat: „ a jakiegoś złotego cielaczka, nawet małego, to by sobie Gd-Ap nie ulało ?”

  Nie rozumiem z tego NIC. Nie wiem o co chodzi , nie wiem co to za aluzja , do czego … hmm … może wypada grzecznie Boydara poprosić o szczegółowsze wyjaśnienie?

  a Gajowy ? … cóż … tez sobie zakpił i wyszydził. Przeczytałem teraz mój komentarz Ad 11 jeszcze raz. Co tak w tym komentarzu uraziło Boydara , ze jakimś szyfrem stara się mnie obrazić? Czuję się obrażony. Czy o to Panu chodziło?

  A Pana Gajowego co ubodło? Ton tego komentarza? Treść? Hmm …

 17. Boydar said

  Żadne słowo w moim (12) nie było obraźliwe. Dla wyjaśnienia, jakby co, trudniejszych fragmentów – cielaczek to taki niezbyt duży cielec.

  Jeżeli jednak Gd-Ap wciąż tkwi w nerwowej rozterce, znaczy się jakaś przyczyna być musi. Ale to już nie do mnie sprawa.

 18. revers said

  P\rrof.Simon tez wraca do publicznych relacji i zaciera rece ile to bedzie covodoszekli.

  Na odstrzal podaje pierw seniorow pozyzej 60 lat, sam klasyfikuje sie do 6,66 krotnych dawek.

  Niedzielski rowniez monitoruje pcr tesciki i ile covdoszekli jest do podzialu, co zrobic z rezta niezuzytych lub przeterminowanych szczepek.

  A na 10 latkow sa juz paragrafy, bedzie mozna obnizyc bariere szczepien nawet do 5 latkow.

  »Maluch za kraty« Ustawa dotycząca resocjalizacji nieletnich przestępców przyjęta

  Sejm przyjął kontrowersyjną ustawę o resocjalizacji nieletnich. W świetle przyjętych przepisów do poprawczaków trafią już dziesięciolatki. W projekcie ustawy znalazły się różne „środki wychowawcze”, które mają mieć zastosowanie w szkołach.…

 19. Boydar said

  Fakt bezsprzeczny, że obecnie bez wyroku sądu, szkoła to może młodocianemu bandycie skoczyć, na kant stołu. Żenada, i bolszewicko żydowskie prawodawstwo promujące demoralizację.

  U nas w szkole jedna panienka (VII klasa) z krainy U obciąga chłopaczkom za trzy stówy. No więc kradną w domu rodzicom i są zachwyceni, ona też. A rodzice potem, jak już ogarną gdzie się forsa podziała, przychodzą z pretensjami że szkoła do tego dopuszcza. Ja się tylko pytam – niby do czego ?!

 20. revers said

  Pan Boydar juz tylko w masce i do konca zycia? do ostatniego lubianego i znango z gajowki Polaka.

  Szef resortu zdrowia zarekomendował grupom ryzyka – osobom po 70. roku życia i osobom z upośledzoną odpornością – by w przestrzeniach zamkniętych, w szczególności w sklepach i w transporcie publicznym, powrócić do noszenia maseczek i stosowania zasady DDM (dezynfekcja, dystans, maseczka).

  Więcej: https://zdrowie.radiozet.pl/Medycyna/Wiadomosci/COVID-19-powrot-maseczek-czwarta-dawka-szczepionki?utm_medium=push&utm_source=pushpushgo&utm_campaign=CampaignName

  ———–
  Niech się szef resortu ODP…DOLI.
  Admin

 21. revers said

  o nie p.gajowy,jak isc za ciosem to wg. przewodnika i nadprawa francuskiego, za szefem Pastore od pierwszych szczepionek, to wyszepic caly sejm z wicemarszalkiem Kuchcinkim na czele, szefow policji i episkopatu, i rzadowych agencji towarzyskich uzytkownikow pod pox.

  z rekomendacja z Francji

  We Francji ogłoszono zalecane szczepienia przeciwko małpiej ospie dla grup ryzyka – homoseksualistów, osób transseksualnych, prostytutek i pracowników domów publicznych

  PMO w skrocie po malpiej ospie lub po przebywaniu w towarzystwie osob podwyzszonego ryzyka, nawet z luksusowych burdeli z pokarpacia i stolycy to tez poawzne DDM i oslabienie odpornosci organizmu pod covid.

 22. gd-ap said

  Ad ) … Boydar

  No dobrze , pomyliłem się w ocenie pańskich słów. Miały nie być obraźliwe , dobrze … tak pan twierdzi … niech będzie pańska racja.

  Ale co ten zwrot miał oznaczać? Do czego Pan pije ? … ani to przypiąć , ani przyłatać. Z tym złotym cielaczkiem.

  Wyskoczył Pan z jakimś cielcem do ulania. Ze złota.

  Wandaluzja pisał sensowniej.

  Prosiłem o wyjaśnienie , NIC Pan nie wyjaśnił.

  Ciekawi mnie Pana wywód na temat mojej rzekomej nerwowej rozterki

  Cytat: „ Jeżeli jednak Gd-Ap wciąż tkwi w nerwowej rozterce, znaczy się jakaś przyczyna być musi. Ale to już nie do mnie sprawa”

  Czy Pan jest kretynem – p. Boydar ?
  W domu u pana wszyscy zdrowi ?

  … to by wiele mogło wyjaśnić. Chociaż koło d*** mi pański stan zdrowia lata. To już nie do mnie sprawa.

 23. revers said

  no to liczymy dalej te covidkowe szekle i ukytaa covidkowa lichwe

  Astronomiczne długi branży gastronomicznej

  Zaległości branży gastronomicznej wzrosły po pandemii i przekroczyły 754 mln zł. Rekordzistą, z ponad 47 mln zł długu, jest restaurator z Dolnego Śląska – wynika z danych Rejestru Dłużników BIG…

 24. Boydar said

  Skoro Gd-Ap tak grzecznie pyta, wypada mi odpowiedzieć

  Zatem:
  a) oczywiście, że jestem kretynem
  b) u mnie w domu zdrowego jak na lekarstwo

  No, i co to zmienia ?

  Wracając – „… Ale co ten zwrot miał oznaczać? …”

  W takim jednym starym kawale o milicjantach była pointa (jak to zazwyczaj w kawałach), no i ona brzmiała – „już ty niebieski dobrze wiesz co”

 25. piwowar said

  Panie Boydarze, Piwowar przeprasza że się wpieprza między wódkę a zagrychę, ale jakoś swoim kurzym móżdżkiem ni w jasne anielkie nie może pojąć, o co Pana się rozchodzi. Ponieważ Pan napomknął o złotym (chyba) cielcu publicznie, chyba ma on ten piwowar jakieś moralne prawo aby poprosić o naprowadzenie. Oczywiście, ma Pan, panie Boydarze równie moralne prawo nie odpowiadać na to pytanie, ale niech ono zostanie postawione. Do czego nawiązuje ten cielec? Czy chodzi może o ten ruski film Złoty Cielec („da, eto nie Rio de Żanejro!”).

  Piwowar zapewnia, iż nie żywi intencji włączenie się do Panskiego sporu z panem GD-AP’em, a pyta jedynie z głupiej starczej ciekawości. Pozdrawia obydwóch Panów.

 26. Boydar said

  Nie ma żadnego sporu, są priorytety i autorytety, moje, a jak ktoś ma życzenie to może też, prinimać uczaszcie, ja tam pazerny nie jestem.

  „… tysiąc razy bardziej przenikliwszym w swoim fachu od Gajowego Maruchy …”

  Mojżesz na moment się oddalił i natychmiast sobota spod niedzieli wylazła. „Mój” interlokutor aż tak zamożny przypuszczalnie nie jest, więc stać go by było jedynie na małe cielątko, i wcale niekoniecznie złote, prawie jak ten chiński smok.

  Kłaniam się najuprzejmiej.

 27. revers said

  jak dziala paszport covidowy, min. Niedzieski objasnia …

 28. revers said

  Polski biolog dr Franc Zalewski odkrył wcześniej te jednogłowe, trójnożne obiekty w 2021 roku. W osobliwych strukturach znalazł brom, węgiel i aluminium, i nazwał je „nano-octopus”. Patolodzy znaleźli również nieznane obiekty we krwi zaszczepionych Niemców.

  „Nie wiem nawet, czy ta technologia węglowa jest w każdej partii, czy tylko w partiach, które wysłali do Kanady?” pyta dr Nagase. „Czy Kanada to jedna połowa eksperymentu, a pewne stany w USA dostają nieco inną partię bez nanotechnologii węglowej?”. W miarę jak piętrzą się zgony poszczepienne, więcej lekarzy zadaje pytania.

  Świadoma zgoda została wyeliminowana z medycyny w ciągu ostatnich trzech lat, więc dr Nagase pyta, „Czy kraje na całym świecie otrzymują różne zastrzyki, a my jesteśmy obserwowani, aby zobaczyć, ‚cóż, kto umiera najszybciej, kto choruje najbardziej lub jakie choroby wynikają’ z eksperymentalnych składników, które są masowo i bez ujawnienia podawane ludziom?”

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: