Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Anucha o 14 milionów drzew wyciętych po…
  bryś o Ukraińska wojna
  bryś o Ukraińska wojna
  Anzelm o Ukraińska wojna
  Anzelm o Położyć kres patologii
  Greg o Wolne tematy (58 – …
  kontra o Żydowska kloaka przetacza się…
  Anzelm o Położyć kres patologii
  Mietek o Schiller na liście Ukraiń…
  Głos Prawdy o Wolne tematy (58 – …
  kontra o Żydowska kloaka przetacza się…
  Marucha o Położyć kres patologii
  zagobasum o Schiller na liście Ukraiń…
  kontra o Żydowska kloaka przetacza się…
  Peryskop o Wolne tematy (58 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 616 obserwujących.

Ostateczny cel Rosji – bezwarunkowa kapitulacja Ukrainy – widziane z USA

Posted by Marucha w dniu 2022-07-06 (Środa)

Jest niemożliwością nawet dla Rosji, demilitaryzacja i denazyfikacja, czyli debanderyzacja Ukrainy bez bezwarunkowej kapitulacji państwa stworzonego przez Neokonów do pokonania Rosji. Wiadomo już jest, że wraz z Lisiczańskiem i Siewierodonieckiem upadło najbardziej ufortyfikowane miejsce na Ukrainie.

Ukraina tam straciła najwięcej żołnierzy, którzy byli przeszkoleni przez instruktorów z NATO, natomiast wartość bojowa nowego narybku jest prawie zerowa.

Skoro w tym miejscu Ukraina straciła prawie 80% swoich wyszkolonych sił, zgodnie ze wszystkimi standardami NATO, to szkolenie było bardzo niewystarczające na armię rosyjską i milicje ludowe obu zbuntowanych republik, a to znaczy że Rosjanie teraz mogą zrobić z Ukrainą, co tylko chcą i kiedy chcą.

Babcie strącające słoikami od dżemów samoloty i helikoptery, cyganie kradnący ruskie czołgi, wreszcie zdegenerowana armia rosyjska, gwałcąca siebie nawzajem, a jak im brakuje obiektów do gwałtu, to nawet roślinki mogą mieć przerypane, to zdecydowanie za mało, by pokonać ruskich okrutników. Więcej babć, cyganów i kóz do walki z ruską barbarią!!!!

Część męska Ukraińców ucieka z Ukrainy nie chcąc być mięsem armatnim dla banderowskiej ekipy, której dni są już praktycznie policzone.

Czytając opinie polskich ekspertów wojskowych z mediów głównego nurtu, odnosi się wrażenie, że są bardziej odjechani od propagandystów ukraińskich. Sam główny propagandysta Arestowicz powiedział dwa miesiące temu, że Donbas jest już stracony dla Ukrainy. Zaś ucieczkę niektórych oddziałów z pola walki w Lisiczańsku nazwał „Narodzinami narodowej szkoły wojskowej”.

Amerykańscy neokoni kierujący interesami Ukrainy, wpakowali już dziesiątki miliardów dolarów amerykańskich podatników i będą łożyć kolejne sumy wiedząc, że bój jest to ich ostatni.

Jak się wypowiadali przeróżnej maści eksperci od wojen, Rosjanom miało starczyć amunicji na tylko pierwszy miesiąc wojny. Tymczasem w czasie rzeczywistym codziennie na linię frontu dociera ok 80 pociągów z bronią i amunicją dla rosyjskiej armii, zaś banderowcy muszą żebrać u swoich sponsorów o niemal każdy pocisk, więc o jakim zwycięstwie czy też przełomie na korzyść banderowców, mogą ględzić zakichani eksperci wojskowi sprzyjający banderowcom.

Ostatnio dużo się mówi o udziale specjalnej grupy komandosów armii USA na terenie stref wojennych; według moich źródeł są to oficerowie śledczy, którzy sprawdzają kanały dostarczanej broni zachodniej dla ukraińskich wojsk. Według ocen zachodniego wywiadu, wartość broni jaka trafia na czarny rynek wynosi ok. 2 miliardy USD miesięcznie. Amerykanie podejrzewają że większość tej broni oraz przede wszystkim amunicji przechwytują Rosjanie.

Deal z Ukraińcami polega na tym, że po takiej transakcji następuje błyskawiczny atak precyzyjnej broni dalekiego zasięgu, która to niszczy skład i cały magazyn ukraińskiej broni. I nic nie można nikomu udowodnić. Jakaś część tej broni trafia na czarny rynek, by był jej jakikolwiek ślad, który to jest przykrywką dla wzorowej współpracy ukraińsko-rosyjskiej.

Powtarzam jeszcze raz, moje przewidywania od początku kampanii wojennej Putina sprawdzają się. Nie będę się rozpisywać na ten temat, napiszę więc że zgodnie z moimi przewidywaniami następnym celem po zdobyciu Słowiańska będzie Charków i Odessa. Lotnictwo rosyjskie i artyleria mające całkowitą przewagę, atakują co chcą i kiedy chcą z powodzeniem. Zwłaszcza dostawy broni z Zachodu, głównie przez Polskę i Rumunię.

Trzeba być kompletnie zaślepionym i głupim, by wierzyć w armię banderowców, zasilaną ochotnikami z zagranicy, głównie z Wielkiej Brytanii i Polski. Najemnicy giną albo od pocisków artyleryjskich, albo są bombardowani pociskami rosyjskimi o wysokiej precyzji. Pociski są wystrzeliwane z dużych odległości i zawsze trafiają bardzo dokładnie w cel. Ale jednak Rosjanie zawdzięczają zwycięstwo przede wszystkim swojej znakomitej artylerii, która miażdży wszelki opór wojsk banderowskich.

Prezydent Rosji Władimir Putin postawił cel główny dla wojsk i przyszłej administracji Ukrainy po zwycięskiej kampani wojennej. Demilitaryzacja i denazyfikacja, czyli debanderyzacja Ukrainy. A ten cel można osiągnąć tylko i wyłącznie poprzez akt bezwarunkowej kapitulacji banderowskiej Ukrainy.

Henry Kissinger najbardziej doświadczony emerytowany amerykański dyplomata, wiedząc jaki jest cel Putina chciał by zatrzymać armie rosyjskie Putina, oddając mu cześć wschodnią Ukrainy bez Odessy ale z Charkowem, by przede wszystkim ratować Odessę. Bez Odessy wartość strategiczna Ukrainy będzie prawie zerowa.

Jednak jego nie posłuchano i obecnie neokoni będą walczyli z Rosją do ostatniego Ukraińca, a jak trzeba to i do ostatniego Polaka. Kaczyński wraz z Morawieckim udowodnili już, że mogą poświęcić Polskę dla ratowania banderowskiej Ukrainy. Trudno jest mi uwierzyć, by ci dwaj obecni magdalenkowi eliciarze wierzyli w ostateczną porażkę Rosjan na froncie ukraińskim.

Przeszłość pokazała, że za jakikolwiek projekt militarno-polityczny biorą się neokoni, wszystko kończy się kompletną katastrofą. Trump musiał in nieźle dokuczać z powodu spartaczonej po amatorsku operacji w celu obalenia prezydenta Maduro w Wenezueli, dlatego też wiedząc że nie zgodzi się na żadną operację zmiany reżimu w jakimkolwiek państwie, postanowili przeszkodzić na ponowny wybór na prezydenta USA. Ubezwłasnowolniony umysłowo Biden lepiej się nadawał do roli figuranta, niż jego poprzednik kompletny przygłup Dżordż Dablju.

Biden żyruje wszystko, co mu neokoni dają do zatwierdzenia, co jest rażąco sprzeczne z interesem Ameryki. Parę dni temu rzecznik prasowy Bidena powiedział wprost że „że Amerykanie muszą nadal znosić paraliżujące wysokie ceny benzyny, aby zachować „liberalny porządek świata” i wspierać Ukrainę”. Według niego Amerykanie…”Muszą cierpieć tak długo, jak potrzeba, aby zabezpieczyć przyszłość Liberalnego Porządku Świata i zapewnić, że każde miasto, stan i naród na całym świecie może zorganizować Paradę Równości”.

Natomiast największy obecny przekręciarz finansowy, prezes Black Rock Larry Fink powiedział: nacjonalizm jest winny inflacji, twierdząc, że „wzrost – czy nazwiesz to nacjonalizmem, czy wzrostem przekonania, że ​​musimy skoncentrować się na społecznościach, które zostały zdewastowane przez globalizację, musimy znaleźć sposoby na tworzenie lepszych miejsc pracy dla większej liczby Amerykanów, co samo w sobie jest inflacyjne”.

Jeszcze inny były sekretarz skarbu Larry Summers twierdzi że winni inflacji są ci, którzy bagatelizują wydarzenia 6 stycznia 2021. Takimi to teraz elitami stoi Ameryka, więc nie można się dziwić, że powoli wszystko w Ameryce zbliża się do upadku.

Zawsze twierdziłam i twierdzę obecnie, że Ameryka miała jedną i jedyną szansę zadania klęski militarnej Rosji i uczynienia z niej mocarstwa regionalnego. Było to za prezydentury Obamy, wtedy gdy Putin zdecydował się zaatakować wojska wspierane przez USA w Syrii w obronie swoich skromnych wówczas baz w 2012 roku.

Wtedy Rosja nie była gotowa do walki z USA na pełną skalę. Zaś Ameryka była. Amerykanie mieli swoje bazy w Turcji, w Iraku, Arabii Saudyskiej, Kuwejcie, czyli byli Amerykanie można rzec u siebie. Bazy rosyjskie w Syrii były odizolowane i nie miały kontaktu bezpośredniego z terytorium Rosji. I przede wszystkim Rosja dopiero zaczęła się przezbrajać na broń nowoczesną. Więc byli do pokonania.

Natomiast dzisiejsza Rosja to zupełnie inna Rosja, uzbrojona w broń dalekiego zasięgu, niezwykle skuteczną i precyzyjną. W chwili obecnej NATO może tylko pomarzyć sobie o pokonaniu militarnym Rosji.

Rosjanie zapowiedzieli jednoznacznie, że ich walka nie skończy się wraz z odzyskaniem obwodu donieckiego i ługańskiego, tylko dalej będzie walczyć, przede wszystkim o Charków i Odessę. Ciągle nie wiemy jakie ustalenia poczynili w sprawie przyszłości Ukrainy Putin i Łukaszenko, na pewno Ukraina zostanie podzielona na strefy wpływów rosyjską i białoruską.

A tymczasem Polska pod dyktatem dwóch magdalenkowych eliciarzy, nadal chce pomagać Ukrainie finansowo i militarnie, jakby była pewna że Ukraina jest bliska wygrania wojny z Rosją, oraz że przed Polską i Ukrainą szykuje się wspólna świetlana przyszłość.

Ślepa Mańka
Czasami udając ślepa, można dokładniej obserwować otoczenie.

https://slepamanka.neon24.info

Komentarzy 25 do “Ostateczny cel Rosji – bezwarunkowa kapitulacja Ukrainy – widziane z USA”

 1. Dario61 said

  klęska banderowskiej junty jest nieunikniona.Jest tylko jedno pytanie.Na której polskiej granicy zatrzymają się Rosjanie.Na obecnej czy tej z 39r.Istnieje jednak dla nas niebezpieczeństwo,że po klęsce junty i boju do ostaniego ukronazi nasz kurator wpadnie na pomysł walki z Rosją do ostatniego Polaka.Mając takich wasali jak warszawka jest to jak najbardziej możliwe.

 2. kolejny said

  Trudno. Wówczas ci wszyscy „urobieni” bartasiokami, gówno-generałami i innymi zrytymi beretami pójdę grzeczni na ekspedycję.

 3. angol said

  Jaja jak berety to jest jakąś komedia/film

  najnowsze haubice hamerykańskie z pastuchowa o których pierd….. że uj wi co , które dopiero co sztuk 2 dotarły już są zniszczone razem z pociskami, mają być jeszcze 4 ale raczej nie dotrą nawet na front chyba że Rosja je będzie chciała znaczy się im przyjrzeć kupi od naziolków za 1/100 ich ceny

  Francuskie haubice Cezarzniszczone a 2 sztuki sprzedały chochołki za parę groszy Rosji (interpol potwierdził)

  .https://twitter.com/spriteer_774400/status/1544605878120235008
  Wraz z 10 innymi krajami Rosja, Chiny i Iran przeniosą swoje siły wojskowe na półkulę zachodnią na ćwiczenia wojskowe, które mają się rozpocząć w połowie sierpnia.

  https://iz.ru/1360783/2022-07-06/v-gosdume-prigrozil-ssha-vozvrashcheniem-aliaski-v-sostav-rossii
  „Przewodniczący Dumy Państwowej wspomniał o możliwości powrotu Alaski do Rosji”…

 4. angol said

  To jest film komediowy czy co ?

  Zełenski do obywateli powiedział, że strategiczna porażka Rosji w wojnie z Ukrainą „jest już oczywista dla wszystkich na świecie”…

  ,,Nasza armia może w dwie godziny dojść do polskiej granicy nie napotkawszy oporu ze strony wojsk rosyjskich”
  .https://twitter.com/amitana57/status/1544697671696502785

 5. Migacz said

  Finał będzie oczywisty. Rosja wygra. Grzeczni i normalni zostaną na krainie, a wszelakie bandersyny uciekną przed „prześladowaniami” do … Polski.

  Trafiło nam się jak ślepej kurze ziarno. Skąd, ach skąd aż tyle szczęścia? Taka świetlana przyszłość nas czeka !

 6. Mietek said

  W Niemczech coraz większa panika z powodu braku gazu.

  Puszkow odpowiedział na wezwanie do uruchomienia Nord Stream 2 do niemieckiego parlamentarzysty.

  Senator Puszkow wątpił w konieczność wejścia na stanowisko Niemiec w sprawie Nord Stream 2..

  MOSKWA, 6 lipca – RIA Novosti.

   Berlin na próżno wierzy, że uruchomienie gazociągu Nord Stream 2 zależy wyłącznie od decyzji niemieckich władz, napisał senator Aleksiej Puszkow na swoim kanale Telegram.

  Aleksiej PUSZKOW.

  Ciekawa wypowiedź szefa komisji energetyki Bundestagu. 

  Mówi, że Berlin jest przekonany, że klucz do uruchomienia Nord Stream 2 jest w ich rękach. Jeśli zechcą, zamkną go, jeśli zechcą, to go sobie otworzą. Zapominają jednak, że wypełnienie rurociągu pochodzi z Rosji. 

  Czy Rosja potrzebuje tymczasowego włączenia Nord Stream 2, który Berlin najwyraźniej uważa za ostateczność? Zwłaszcza w warunkach, gdy zachodnia polityka sankcji ma na celu ekonomiczne duszenie Rosji. Czy musimy „dostać się do pozycji” Berlina? Czy też przypomnieć mam, że klucz do dostaw gazu jest w naszych rękach i potrzebujemy jedynie długotrwałych relacji? 

  Ponadto Rosja jest dość zadowolona z obecnych przychodów z ropy i gazu. Według fińskich ekspertów, kraj ten zarobił rekordowe 93 miliardy euro na sprzedaży ropy i gazu w ciągu pierwszych 100 dni po rozpoczęciu operacji specjalnej.
  https://t.me/alexey_pushkov/7444

  Wcześniej przewodniczący Komisji Energetycznej Bundestagu Klaus Ernst wezwał do rozpoczęcia na czas określony negocjacji w sprawie uruchomienia Nord Stream 2 w celu zapewnienia dostaw gazu do Niemiec .

  „Taka wypowiedź sugeruje, że Berlin jest przekonany, że klucz do uruchomienia Nord Stream 2 jest w ich rękach.

  Jeśli chcą, to zamkną, jeśli chcą, to otworzą. Ale zapominają, że rurociąg jest w trakcie budowy. wypełniony z Rosji” – podkreślił Puszkow.

  Senator zastanawiał się też, czy Rosja nie musi „wchodzić na pozycję” Berlina , tymczasowo uruchamiając gazociąg w obliczu nałożonych na nią restrykcyjnych środków. Przypomniał, że Moskwa jest zainteresowana długoterminowymi kontraktami na dostawy energii.

  Krótko mówiąc, dostaniecie gaz, ale umowa musi być długoterminową.

  Nie ma co się dziwić, Rosjanie mają rację, nikt nie będzie wchodził w krótki i niepewny interes.

 7. Kojak said

  od 4 Zelenski to wariat, cpun ;psychopata i bandyta ! Powinien byc zlapany przez Rosjan i skazany na smierc ! Smierc powinna by prawdziwie jak na banderowca przystalo . Odrabanie lba toporem na pienku

 8. Mietek said

  Mikrobiolog Nikulin szczegółowo opisał drogę koronawirusa z biolaboratorium w Stanach Zjednoczonych do Chin..

  Istnieją niepodważalne bezpośrednie i pośrednie dowody na sztuczne pochodzenie koronawirusa w jednym z amerykańskich laboratoriów biologicznych, powiedział w rozmowie z Narodnym Nowosti mikrobiolog, były członek Komisji ONZ ds. Broni Biologicznej i Chemicznej Igor Nikulin.

  Przypomnijmy, że 6 lipca przewodniczący Dumy Państwowej Federacji Rosyjskiej Wiaczesław Wołodin wezwał Waszyngton do zrekompensowania światu wszystkich strat związanych z pandemią koronawirusa. Według niego nawet amerykańscy naukowcy nie negują faktu, że Biały Dom był zaangażowany w rozprzestrzenianie się COVID-19.

  „Wojskowy rozwój biologiczny Stanów Zjednoczonych, który prowadzą na całym świecie, musi zostać zatrzymany i odtajniony. Wszystkim krajom dotkniętym pandemią Stany Zjednoczone są zobowiązane do zrekompensowania poniesionych strat ”
  Z pewnością istnieje bezpośredni związek między amerykańskimi laboratoriami biologicznymi a pandemią koronawirusa, uważa Igor Nikulin. Według niego jednym z pośrednich dowodów tego twierdzenia jest krzywa zachorowalności w Rosji po rozpoczęciu operacji specjalnej. Następnie prawie wszyscy obywatele USA opuścili kraj, a wskaźnik zachorowalności gwałtownie spadł. Istnieją również publikacje naukowe na ten temat.

  „W najbardziej autorytatywnym czasopiśmie naukowym Nature z listopada 2015 r. opisali, jak Stany Zjednoczone stworzyły wszechstronnego wirusa z dwóch części: Sars, człowieka i Cov, nietoperza koronawirusa. Dzięki wysiłkom tysięcy badaczy na całym świecie nie było możliwe wykrycie naturalnego ogniska choroby. Wirus nie żyje w żadnym żywym organizmie, ale dobrze czuje się w ludzkim ciele, dla którego został stworzony ”

  Jasne jest, że Biały Dom nie przyznaje się do winy nawet w obecności niepodważalnych dowodów. Faktem jest, że w tym przypadku będzie musiał odpowiedzieć nie tylko za kolosalne szkody gospodarcze, ale także za śmierć milionów ludzi, którzy zamienili koronawirusa w broń ludobójstwa.

  „Stany Zjednoczone będą odmawiać zaangażowania do końca. Grozi im to bilionami grzywien. Próbowali już żądać od Chin 26 bilionów. Myślę, że niedługo sami to zaprezentują. 

  W środowisku naukowym wszystko jest już jasne dla wszystkich. Uważam za udowodniony fakt, że wirus jest sztucznie produkowany.

   Nazwano go nawet SarS-Cov, ponieważ składa się z dwóch części. Oczywiście można to uznać za ludobójstwo, jeśli tylko według oficjalnych danych zginęło ponad sześć milionów, dziesiątki milionów ucierpiały. Nie wiadomo jeszcze, ilu w rezultacie umrze. Oczywiście mówimy o zniszczeniu wielu bilionów dolarów.

  Krótko mówiąc, przyczynę pandemii koronawirusa można nazwać wewnątrzamerykańskimi grami politycznymi, uważa były członek komisji ONZ.

   Dodał, że udzielił wywiadu na ten temat amerykańskiemu wydaniu Associated Press, ale ten „z jakiegoś powodu” nie wyszedł. W 2019 roku w Stanach Zjednoczonych trwał już wyścig wyborczy, globaliści starali się „odgórnie” prezydenta Donalda Trumpa. Potem nastąpił śmiertelny wyciek z dużego amerykańskiego laboratorium biologicznego.

  „Prawdopodobnie do wycieku doszło przez przypadek latem 2019 r., kiedy Fort Detrick, największe na świecie wojskowe centrum biologiczne w stanie Maryland, zostało zamknięte z powodu zagrożenia biologicznego. Już w sierpniu 2019 r. gazeta The Times opublikowała artykuł o nieznanej chorobie płuc, którą nazwali „chorobą vapera”. 11 września 2019 r. w Białym Domu odbyło się spotkanie prezydenta Donalda Trumpa na ten temat. Domagał się zakazu sprzedaży e-papierosów w Stanach Zjednoczonych. Nawet prezydent nie został poinformowany, że doszło do wycieku potencjalnego agenta broni biologicznej ”

  Mimo zakazu Baracka Obamy na prowadzenie niebezpiecznych eksperymentów biologicznych w 2014 roku wirus pojawił się w Stanach Zjednoczonych.

  „We wrześniu wirus pojawił się we Włoszech i Francji na granicy ze Szwajcarią. We wrześniu pojawił się w Chinach. 

  Istnieją wszelkie powody, by sądzić, że wirus został tam po prostu zasadzony. 

  W 2014 roku Obama zakazał niebezpiecznych eksperymentów na amerykańskiej ziemi. Testy tego wszechstronnego wirusa zostały przeniesione tylko do Szwajcarii i Chin (do Wuhan). Jednak pojawił się w Chinach po tym, jak został znaleziony w USA i Europie – podsumował Nikulin.

 9. revers said

  Tak ucieklo tez do Polski podobno ukrainskie zloto, tylko nikt nie wie w jakiej ilosci, raczej pod zastaw polskiego zlota 100 ton Morawieckiego.

  Tak sie sklada ze wczesniejszy gudlaj Jaceniuk wywiozl do stanow w 2014 roku 100 ton zlota,

  o zlocie scytow nie wspomne ktore tuczylo zbojeckie oko w Beneluxach.

  Za to powstajja juz deweloperskie plany w ukropolin pod nowych uchodzcow z banderlandii i z afryki.

  Nagle na terenach targowych wielkich miast w ukopolin maja powstac nowe osiedla dla biznesu gudlajsko-uchodzczego.

 10. Yagiel said

  Szanowna Autorka może dzieciom w przedszkolu na rytmice podawać takie np. wiadomości/prawdy:
  „A tymczasem Polska pod dyktatem dwóch magdalenkowych eliciarzy, nadal chce pomagać Ukrainie finansowo i militarnie”…
  Tyle nie-prawdy w ty zdaniu, że zastanawia, jakim cudem Autorka zadowolona jest ze swych poprzednich przed-widywań ?
  Polska ? Chce ? Dwaj jej władcy bowiem niezależni są od Xazarów czy choćby Jizraela ? chłe-chłe-chłe !
  Przed kim i dla kogo Ślepa udaje Ślepą ? – Trza by Kremla pytać 😉

  Popatrzę, czy Ślepa Mańka – to znaczy zapewne: Rodowita Warszawianka – posłużyła się w tym tekście choć raz słowem ‚Kreml’ – ?
  I jeszcze to pierwsze twierdzenie! „Jest niemożliwością dla Rosji”! Cóż za wyraz podziwu dla neokonów w USA – ja cie !
  Tym bardziej zastanawia NIEużywanie słowa Kreml…

 11. Olo said

  Każdy dziecko na świecie wie, że ukrowski banderyzm i poliniacki kaczyzm to dwie strony tego samego medalu, wybitego na zamówienie Londynu.

 12. gre said

  Przez ostatni miesiąc mamy bardzo mocny spadek wartości złotego. To wynik tego, że finansjera już wie, że Ukraina przegrała wojnę. Finansjera zaczyna wycofywać kapitał z zagrożonych regionów. Prawdopodobnie niedługo poleci też giełda w Warszawie. Taka nagroda za wierną służbę hameryce.

 13. Boydar said

  co nie zmienia faktu że i tak jest ślepa

 14. Andzia said

  Odnośnie zajęcia statku przez Turków. Ja tam geopolitykiem nie jestem i moje spostrzeżenia należy brać z przymróżeniem oka:), Ja bym Turkowi nie wierzyła. Putin kiedyś mu pomógł. Turek na terenie Rosji ma organizację państw (najpierw tureckojęzycznych, teraz przemianowaną szerzej) W te rozruchy w Kazachstanie też pewnie palucha przyłożył ( i się oparzył), Tak sobie geopolitykuję, że cieśnina Bosfor przydałaby się Rosji:) Kto wie. Człowiek strzela, Pan Bóg kule nosi.

 15. angol said

  „Żeby uświadomić czytelnikom skalę kłamstw i manipulacji ukraińskiej propagandy historycznej, postanowiłem przeanalizować typowy dla dyskursu władzy kijowskiej film propagandowy, przedstawiający rzekomą historię życia przywódcy Organizacji Ukraińskich Nacjonalistów Stepana Bandery. Kult Stepana Bandery, człowieka, który bez żadnych wątpliwości był kimś kto za swoje zbrodnie już w latach 1930. zasługiwał na karę ostateczną – karę śmierci – nie jest zjawiskiem, które mogłoby zaistnieć po II wojnie światowej bez silnego poparcia dla niego ze strony najważniejszych ośrodków politycznych świata anglosaskiego.”

  Autor artykułu przedstawia działania krajów anglosaskich, których celem było podtrzymanie kultu ukraińskich nazistowskich kolaborantów z okresu II wojny światowej.
  Wg autora bez tych oraz wielu innych działań, w tym działań tajnych, kult Bandery oraz Organizacji Ukraińskich Nacjonalistów i Ukraińskiej Powstańczej Armii na współczesnej Ukrainie z całą pewnością byłby dużo słabszy a niewykluczone, że tożsamość ukraińska byłaby tak słaba, że kraj ten nie stanowiłby aż takiego zagrożenia dla Federacji Rosyjskiej.

  Jak wykazał polsko-ukraińsko-kanadyjski politolog Wiktor Poliszczuk zorganizowany ukraiński ruch nacjonalistyczny opanował instytucje społeczno-polityczne w III RP. Według Poliszczuka Związek Ukraińców w Polsce prowadził działania mające stworzyć podłoże do oderwania od terytorium naszego kraju ziem, które w urojeniach ukraińskich nacjonalistów są etnograficznymi ziemiami ukraińskimi.

  https://wolnemedia.net/banderowska-propaganda/

 16. revers said

  No tak, ale co ma byc po wymianie poliniakow w Polin?

  https://dziennik-polityczny.com/2022/07/07/to-nie-ukraincy-sa-uchodzcami-w-polsce-tylko-polacy-znowu-staja-sie-wyrzutkami-w-swoim-wlasnym-kraju/

  bo zostana teczowi, tumiwisinscy, uzaleznieni od szczepkow i ukrainskich krokodylow.

  Juz nawet Cezary Pazura ma niezdrowe objawy zoltaczki ukrainskiej .z dodakiem denaturatu wysoko medycznego.

 17. Yagiel said

  Ślepa Mańka ślepa, ale i jest powiedzenie: zażyć kogo z Mańki 😉
  Był/jest taki tytuł szeroko objasniający rzeczywistość: Oczy Szeroko Zamknięte – tototo!
  Ptaszki w xazar-klatce na tym właśnie polegają – co też film pokazał, nawet polski: SEX-misja: o życiu w Ziemi głęboko…
  co może znaczyć W Czarnej Dupie, ale może znaczyć W Różowej przynajmniej na początku Pipie…
  W czym może sens gry Ślepej Mańki, lecz jakże Bystro0kiej – 0 świadomie zwęziłem na podobieństwo… ale nie zaostrzyłem ()

  A cezary miewały różne niezdrowe ob-jawy, więc… schodziły na aktory, tj. na psy

 18. Marucha said

  Odczepcie się od Ślepej Mańki.

  > Szanowna Autorka może dzieciom w przedszkolu na rytmice podawać takie np.
  > wiadomości/prawdy:
  > „A tymczasem Polska pod dyktatem dwóch magdalenkowych eliciarzy, nadal chce
  > pomagać Ukrainie finansowo i militarnie”…

  Wiadomo, że chodzi o skrót myślowy. Zresztą nie tak daleki od prawdy.
  Polacy stoją po stronie Ukrainy. Nie tylko rząd. Taka jest prawda o tym durnym narodzie.

 19. revers said

  Manka, Franka to czesto imiona nadane ulubionym kotom i tu ulubiony kot windsoru pzedadza los Borisa Johnsona.

  a co na to kot ostatniego faraona? Napisal cos o nim pisarz Boleslaw P. w 1985 roku.

 20. QxQx said

  Trochę przydługa wypowiedź A.Fursova, który mówi 24 czerwca: https://t.me/s/govoritfursov
  „”Nawiasem mówiąc, „orków” nie powinno być wielu. Jednym z zadań ultraglobalistów jest gwałtowna redukcja światowej populacji. Minimalny program to 3 miliardy. W 2021 r. Roberto Cingolani, dyrektor naukowy Włoskiego Instytutu Technologii (Genua), od 2021 r. minister przemian środowiska w rządzie ultraglobalisty Mario Draghiego, w rozmowie z magazynem Corriere Quotidiano powiedział: „Planeta została zaprojektowana na 3 miliardy ludzi jest nas zbyt wielu, jesteśmy pasożytami”. Jak nie wspominać nieżyjącego już męża Elżbiety II, księcia Edynburga, który wielokrotnie powtarzał, że w innym życiu chciałby wrócić na Ziemię ze śmiercionośnym wirusem, aby zmniejszyć nadmiar populacji. Cóż, minimalny program to już nie miliardy, ale 500 milionów. Oczywiste jest, że póki istnieje Rosja, wszystkie te plany nie mogą zostać w pełni zrealizowane, nawet jeśli jeśli szczyt Federacji Rosyjskiej częściowo podpisze się pod niektórymi z tych planów. Aby „całkowicie” ultraglobaliści potrzebowali wyłącznego posiadania broni jądrowej. A oni tego nie mają. Rosja ma też broń nuklearną. Jednak Rosja miała i zawsze miała dla wroga wiele innych niespodzianek. Tutaj wracamy do konfliktu na Ukrainie. Długofalowe superzadanie Post-Zachodu w nim jest ostatecznym rozwiązaniem kwestii rosyjskiej. Bez tego, bez ich zwycięstwa i naszej porażki na Ukrainie, nowy porządek świata nie zatańczy dla nich. Wektory historyczne rozwinęły się w taki sposób, że na Ukrainie decydują się losy nowego porządku światowego ultraglobalistów. I bardzo dobrze to rozumieją. Rosja miała i zawsze miała dla wroga wiele innych niespodzianek. Tutaj wracamy do konfliktu na Ukrainie. Długofalowe superzadanie Post-Zachodu w nim jest ostatecznym rozwiązaniem kwestii rosyjskiej. Bez tego, bez ich zwycięstwa i naszej porażki na Ukrainie, nowy porządek świata nie zatańczy dla nich. Wektory historyczne rozwinęły się w taki sposób, że na Ukrainie decydują się losy nowego porządku światowego ultraglobalistów. I bardzo dobrze to rozumieją. Rosja miała i zawsze miała dla wroga wiele innych niespodzianek. Tutaj wracamy do konfliktu na Ukrainie. Długofalowe superzadanie Post-Zachodu w nim jest ostatecznym rozwiązaniem kwestii rosyjskiej. Bez tego, bez ich zwycięstwa i naszej porażki na Ukrainie, nowy porządek świata nie zatańczy dla nich. Wektory historyczne rozwinęły się w taki sposób, że na Ukrainie decydują się losy nowego porządku światowego ultraglobalistów. I bardzo dobrze to rozumieją.
  120,7 tys wyświetlenia
  13:23
  W kwietniu obecny spadkobierca brytyjskiego oddziału Rotszyldów – zaprzysięgłych wrogów Rosji, ktokolwiek nią rządzi, Romanowowie, Stalin, Putin, Nathaniel Rotszyld, wystosował przesłanie do członków rządu brytyjskiego. Nazwał w nim Putina najniebezpieczniejszym człowiekiem od czasu pokonania Hitlera (najniebezpieczniejszy człowiek od czasu pokonania Hitlera), a następnie Xi Jinpinga (swoją drogą, artykuł o Putinie został usunięty ze strony World Economic Forum). „Ukraina”, kontynuuje Rothschild, „jest czymś tak istotnym, że nie możemy sobie pozwolić na przegraną na geopolitycznej szachownicy. […] Nie powinniśmy mieć złudzeń, że jeśli pozwolimy Władimirowi Putinowi przejąć Ukrainę, będzie to sygnał dla naszych wrogów – Iranu, Chin i Korei Północnej, zwłaszcza że nic nie zrobimy, gdy staniemy wobec tego postępu. zmuszać. W rzeczywistości fakt, że dzisiaj odmawiamy podjęcia działań militarnych, oznacza, że ​​nasz globalny projekt jest martwy (jest martwy na nogach). Wzywam (namawiam), abyście rozmieścili więcej sił przeciwko Rosji i jej pełnomocnikom, nasilili „wojnę informacyjną” w celu skorygowania opinii publicznej i wysłali broń naszym przyjaciołom na Ukrainie. Bez Ukrainy porządek światowy może nie przetrwać”.
  Z powyższego widać o co idzie gra.

 21. lewarek.pl said

  7. Kojak
  Smierc powinna by prawdziwie jak na banderowca przystalo . Odrabanie lba toporem na pienku

  E tam, odrąbanie łba toporem to jak pieszczota. Powinno się go rozerwać między dwoma żiguli. Albo rozpruć i okręcić flaki naokoło głowy. Względnie uciąć obrzezanego i wetknąć w ryj w miejsce wyrwanego języka. Aha, i nie zapominać o wydłubaniu oczu. To tak pierwsze z brzegu sposoby w banderowskim stylu.
  A jak naprawdę będzie z Zełeńskim? Po otrzymaniu pokojowego Nobla wyląduje na Florydzie, gdzie będzie żył długo i szczęśliwie.

 22. lewarek.pl said

  Ślepa Mańka jest spoko! Ma bardzo dobre oceny. Szczególnie podobają mi się jej kpiny ze „strategosa nad strategosami”. Rzeczywiście, Kaczyński jest w sprawach wielkiej polityki dupkiem i jakkolwiek to paradoksalnie zabrzmi, nie zna się na niej; jego specjalnością są intrygi wewnętrzne. Ale to inny temat.
  Natomiast tytuł bloga „Widziane z Ameryki” jest mylący. Ślepa Mańka prezentuje typowo polski punkt widzenia. A szkoda, bo warto byłoby wiedzieć więcej o amerykańskich klimatach w tym co dotyczy spraw europejskich. W końcu jest to nasz Najważniejszy, Jedyny i Najukochańszy Sojusznik.

  ————-
  Nie chcę porównywać… ale gajowy też reprezentuje typowo polski punkt widzenia, choć siedzi na dupie po drugiej stronie Bałtyckiej Sadzawki…
  Admin

 23. Peryskop said

  Pełzający upadek Borisa J. jest pełzającym gwoździem do troomny Volodymyra Z. – wirtuoza gry penisem na pianinie.

  Znamienne, że gwoździem do troomny kariery poczochrańca stał się zbuk „Pincher by name and by nature” (ang pincher = szczypacz).

  W środę 29 czerwca poseł Chris Pincher – wówczas zastępca szefa konserwatystów – udał się do prywatnego klubu członków w Londynie. W jego słowach „wypił zdecydowanie za dużo” i „sam się zawstydził”.

  Został oskarżony o obmacywanie dwóch mężczyzn, co doprowadziło do lawiny zarzutów, niektórych także sprzed lat. To zapoczątkowało łańcuch wydarzeń, który zakończył się upadkiem premiera.

  Po pierwsze, Downing Street powiedział, że pan Johnson nie był świadomy „konkretnych zarzutów” wobec pana Pinchera przed mianowaniem go na zastępcę szefa bata moralnego w lutym. Ministrowie powtórzyli później tę linię – mimo że okazała się nieprawdziwa.

  4 lipca BBC poinformowało, że pan Johnson wiedział o formalnej skardze. Następnego dnia były urzędnik państwowy – Lord McDonald – powiedział, że premier został osobiście poinformowany o skardze.

  Następnie Johnson przyznał, że powiedziano mu to w 2019 roku i przeprosił za mianowanie pana Pinchera zastępcą partyjnego szefa bata.

  A była to „partia konserwatystów” !

  ===

  BBC dziś via translator Angielski Polski

  Rzecznik prezydenta Putina Dmitrij Pieskow powiedział, że ma nadzieję, że w Londynie przejmą władzę „bardziej profesjonalni ludzie”, którzy będą mogli „podejmować decyzje w drodze dialogu”.

  Tymczasem rzecznik rosyjskiego ministerstwa spraw zagranicznych Maria Zacharowa powiedziała dziennikarzom, że Johnson został „uderzony przez sam siebie bumerangiem”, dodając, że morał tej historii brzmi: „nie należy dążyć do zniszczenia Rosji”.

  Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski, który od początku wojny nawiązał bliskie stosunki z Johnsonem, jeszcze nie skomentował publicznie końca swojej kadencji. …

 24. revers said

  ⚡️⚡️Zachwiała się siła zachodnich polityków, a wraz z nią ich globalne ambicje:

  🇬🇧 Johnson odchodzi na emeryturę w niełasce, zyskując od swoich obywateli przydomek „Gruba świnka”
  🇫🇷 Macron stracił pewną większość, z desperacji przeciekł negocjacje z Władimirem Putinem i na zawsze stracił twarz.
  🇮🇹 Draghi jest pod coraz większą presją, na ulicach trwają masowe protesty.
  🇳🇱 Rutte spotkał się z największym protestem rolników;
  🇨🇦 Trudeau jest pogrążony w skandalach;
  🇺🇸 Biden wysadza Amerykę, 80% populacji uważa go za najgorszego prezydenta w historii, 30% Amerykanów jest gotowych obalić rząd z bronią w ręku.

  Jak powiedział Władimir Władimirowicz, właściwie nie zaczęliśmy jeszcze nic poważnego.

  z telegramu

 25. lewarek.pl said

  22.
  Nie chcę porównywać… ale gajowy też reprezentuje typowo polski punkt widzenia, choć siedzi na dupie po drugiej stronie Bałtyckiej Sadzawki…
  Admin

  Może źle się wyraziłem z tym „polskim punktem widzenia”. Chodziło mi o to, że Ślepa Mańka opisuje sprawy polskie i okołopolskie tak, jak my je sobie tu opisujemy, a warto byłoby wiedzieć coś więcej, co tam za oceanem bałakają na te tematy i co z tego może dla nas wyniknąć. Mogą nas podtruć każdym bąkiem puszczonym w Białym Domu czy Pentagonie.
  Szwecja to co innego niż Ameryka. Tam sobie mogą pierdzieć do woli. Nieszkodliwi są.
  Natomiast Gajowy to w ogóle inna kategoria. Przykuł się do polskiego kaloryfera, no i teraz niech cierpi.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: