Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Antares o 14 milionów drzew wyciętych po…
  Anzelm o Los generała Antona Denik…
  Marucha o Ukraińska wojna
  minka o Wolne tematy (58 – …
  Lily o Co tam słychać w McPolsce…
  Piskorz o Piskorski i Radzikowski o Andr…
  Emilian58 o Piskorski i Radzikowski o Andr…
  minka o Co tam słychać w McPolsce…
  Emilian58 o Co tam słychać w McPolsce…
  Mietek o Ukraińska wojna
  minka o Co tam słychać w McPolsce…
  Anzelm o Ukraińska wojna
  Mietek o Co tam słychać w McPolsce…
  Emilian58 o Schiller na liście Ukraiń…
  Piskorz o Co nam zrobili ruskie
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 616 obserwujących.

Wolne tematy (49 – 2022)

Posted by Marucha w dniu 2022-07-06 (Środa)

Do „szwiatowych”,  a nawet do polskojęzycznych mediów, nieśmiało przebijają się strzępy informacji, iż wprawdzie Ukraina oczywiście wygrywa wojnę, a wojsko rosyjskie jest rozbite i zdemoralizowane – to sytuacja tego kraju jest coraz gorsza i traci on terytoria.

Co na to generałowie Wojska tzw. Polskiego, których zdaniem Rosja przegrała już parę tygodni temu? Czy bodaj odrobina wstydu i zażenowania objawiła się na ich wyślizganych obliczach?

Poprzednie: https://marucha.wordpress.com/2022/07/01/wolne-tematy-48-2022/
Następne: https://marucha.wordpress.com/2022/07/10/wolne-tematy-50-2022/

Gajowy Marucha

Komentarzy 235 do “Wolne tematy (49 – 2022)”

 1. Peryskop said

  Do czego to doszło !

  https://wydarzenia.interia.pl/autor/lukasz-szpyrka/news-poncyljusz-sprawa-wiary-w-boga-nie-powinna-byc-partyjna-kwal,nId,6133392

 2. bardzo said

  Z tym pieprzem na talerzu, to ja bym uważał. Czy to ma być delikatna aluzja do uczestników Gajówkowych dyskusji w materii pieprzenia?

 3. Boydar said

  „… kto będzie spłacać te 40 miliardów (plus drugie tyle odsetków) …” – (244)

  Ten dług jest określony w dolarach. Jeszcze chwila i nawet polskiego emeryta stać będzie aby go spłacić w całości i jednorazowo. O ile oczywiście będzie jeszcze komu.

 4. Marucha said

  Re 1:
  Niewiele rzeczy Panu umknie…

 5. bardzo said

  Re 3: Młodość mi umkła, nie mówiąc już o mamonie.

 6. bardzo said

  re 4 znaczy się

 7. bardzo said

  Boydar: Skubany wyczuł, czy obliczył? 40 miliardów na 50 lat przy obciążeniu 3,5 procent w skali rocznej daje prawie dokładnie 84 miliardy do spłacenia (według funkcji pmt na excelu). Na siedemdziesiąt lat to będzie więcej, ponad sto dziewięć miliardów. Une maja rozmaite sztuczki pożyczkowe, oczywiście dla dobra klientów. Wymieńmy dwie. Jedna to zmienny procent. Na początek stopa jest śmiesznie niska, przez jakiś czas pozostaje na tym poziomie, potem jest margines polegający na zagwarantowaniu maksimum podwyżki procentu rocznie i sufit w postaci najwyższej stopy w ciągu trwania pożyczki. Diabeł tkwi w szczegółach. Procent to jest to, na czym najbardziej zależy udzielającemu pożyczek i temu służy klauzula o karach finansowych za wcześniejsze spłacenie podstawy pożyczki (nie wiem jak się w Polsce nazywa principle). W ten sposób klient wpada w pułapkę atrakcyjnych warunków na początku kontraktu. (gdzie jest pan Jasiek z Toronto?)

  Drugim sposobem dla dobra klienta jest spłacanie samych procentów. Niebezpieczeństwo takiego rozwiązania widać wyraźnie. Zagrożenie polega na niemożności spłacenia podstawy kredytu w ogóle, a w pewnych przypadkach może nastąpić narastanie długu.

  Dla zastraszenia pożyczkobiorcy stosuje się powszechnie klauzulę akceleracji. Po polsku ona brzmi tak. Jak nie jesteś w stanie spłacać rat, to masz natychmiast spłacić w całości wszystko w ciągu miesiąca.

  Dla naiwnych i dobrodupnch Polaków przewidziano zupełną drakę na bezczelnego, mianowicie hipoteki frankowe. Mądrzy wołali wielkim głosem, uciekajcie od tego, ale żeby mieć rację, a tym bardziej posłuch, trzeba być kimś, a żeby być kimś, nie można być Polakiem.

  Dobranoc Państwu.

 8. Marucha said

  Re 7:

  „… klauzula o karach finansowych za wcześniejsze spłacenie podstawy pożyczki”

  Niesamowite.
  Nigdy o czymś takim nie słyszałem w tej cholernej Szwecji.

 9. Sebastian said

  Moskwa kończy całą działalność Agencji Żydowskiej w Rosji

  Rosja instruuje Agencję Żydowską, aby wstrzymała wszystkie operacje w obliczu rosnącej złości na „Izrael”, jej postawę wobec Ukrainy i agresje w Syrii.

  Agencja Żydowska została poinstruowana przez rząd rosyjski, aby wstrzymać wszelkie operacje wewnątrz kraju, dowiedział się The Jerusalem Post .

  Dyrektywa została podana w liście, który rosyjski rząd wysłał na początku tego tygodnia. Przedstawiciele Agencji Żydowskiej przyznali, że otrzymali pismo, ale odmówili komentarza na temat planowanej odpowiedzi organizacji, która jest obecnie omawiana w jej siedzibie w okupowanym Al-Quds we współpracy z Ministerstwem Spraw Zagranicznych i Kancelarią Premiera.

  W odpowiedzi na pytanie Jerusalem Post agencja stwierdziła, że ​​„w ramach pracy delegacji Agencji Żydowskiej w Rosji czasami wymaga się od nas pewnych korekt, zgodnie z wymogami władz”, dodając, że „kontakty z władza odbywa się w sposób ciągły, mając na celu kontynuację naszych działań zgodnie z zasadami ustalonymi przez właściwe organy. Nawet dzisiaj taki dialog ma miejsce.”

  Rozkaz pojawia się w warunkach rosnącego napięcia między „Izraelem” a Rosją w związku z poparciem „Tel Awiwu” dla Kijowa i jego przywódcy Wołodymyra Zełenskiego w trwającym konflikcie na Ukrainie. Rosyjskie ministerstwo spraw zagranicznych zażądało w poniedziałek natychmiastowego zakończenia ataków na Syrię, opisując izraelskie ataki jako nie do zniesienia.

  https://english.almayadeen.net/news/politics/moscow-ends-all-operation-of-the-jewish-agency-in-russia

 10. Piskorz said

  !!! auernproteste in den Niederlanden gehen weiter: Jetzt werden auch Häfen blockiert
  6. Juli 2022….protesty rolników /w Holandii/ trwają nadal..Obecnie blokowane są też porty. ps Niemieccy rolnicy, tam gdzie mogą wspierają Hol. Reszta na http://www.zuerst.de

 11. Sebastian said

  Turcja przejmuje rosyjski statek towarowy rzekomo przewożący „skradzione” ukraińskie zboże

  Moskwa zaprzeczyła wszystkim zarzutom kradzieży pszenicy z Ukrainy

  Turcja przejęła statek towarowy pod banderą rosyjską pod zarzutem, że przewoził on skradzione ukraińskie zboże, jak wynika z oświadczenia z 3 lipca Wasyla Bodnara, ambasadora Ukrainy w Turcji.

  Tureckie organy celne na żądanie władz ukraińskich zajęły statek towarowy Zhibek Żoły pod banderą rosyjską, twierdząc, że 7000 ton zboża jest nielegalnie eksportowanych z terytoriów kontrolowanych przez rosyjskie siły zbrojne.

  „Mamy pełną współpracę. Statek stoi obecnie przy wejściu do portu, został zatrzymany przez tureckie organy celne” – powiedział ambasador Bodnar w ukraińskiej telewizji państwowej.

  Śledczy dokonali inspekcji statku 4 lipca i ustalą, czy zboże powinno zostać skonfiskowane, czy nie.

  Moskwa zaprzeczyła wszystkim zarzutom kradzieży pszenicy z Ukrainy.

  „Statek naprawdę jest pod banderą rosyjską, ale myślę, że należy do Kazachstanu, a ładunek był przewożony na podstawie umowy między Estonią a Turcją” – powiedział dziennikarzom rosyjski minister spraw zagranicznych Siergiej Ławrow.

  Ławrow niedawno odwiedził Turcję 8 czerwca, aby omówić wzajemną współpracę na rzecz złagodzenia kryzysu żywnościowego, a mianowicie poprzez wdrożenie planu ONZ dotyczącego „korytarza żywnościowego” na Morzu Czarnym, dzięki któremu statki mogą bezpiecznie pływać z eksportem zboża.

  Obaj ministrowie zadeklarowali, że głównym problemem utrudniającym bezpieczny transport eksportu zboża są miny rozstawione na morzu przez siły ukraińskie i bojowników batalionu Azowskiego.

  Ławrow skrytykował ukraińskiego prezydenta Wołodymyra Zełenskiego za odmowę dyskusji o rozminowaniu.

  „Codziennie oświadczamy, że jesteśmy gotowi zagwarantować bezpieczeństwo statkom opuszczającym ukraińskie porty i zmierzającym do Zatoki [Bosforu] i jesteśmy gotowi to zrobić we współpracy z naszymi tureckimi kolegami” – powiedział Ławrow. „Aby rozwiązać problem, wystarczy, że Ukraińcy wypuszczą statki ze swoich portów, albo przez rozminowanie, albo wytyczenie bezpiecznych korytarzy… nic więcej nie jest wymagane”.

  https://syria360.wordpress.com/2022/07/05/turkey-seizes-russian-cargo-ship-allegedly-carrying-stolen-ukrainian-grain/

 12. angol said

  Brytyjski minister ds. rodziny i dzieci dołącza do masowych rezygnacji

  https://t.co/3zrYBmcbvH

  Upadek rządu w Wielkiej Brytanii pokazuje, że kraj ten nie jest zdolny do samodzielnego rządzenia. Myślę, że nadszedł czas, by objąć je mandatem nigeryjskim lub irackim, dopóki nie nauczy się samodzielnie rządzić.

 13. Boydar said

  Wszystko to być może prawda (nie wątpię – „niemożności spłacenia podstawy kredytu w ogóle, a w pewnych przypadkach może nastąpić narastanie długu” dotyczy mnie osobiście; alimentów nie muszę dawno płacić ale odsetki od długu (ponad 250 tys. pln) powodują dokładnie takie narastanie, nie zarabiam tyle żeby dać radę, zabiorę problem do trumny chociaż nie wiem czy się zmieści, ALE, mięsię rozchodziło tylko, że wartość tych 40 miliardów baksów będzie równoważna cenie zanieczyszczonej matulikury minus koszty transportu i utylizacji. Co uważam za bardzo prawdopodobne.

  Mnie w mojej sytuacji ratuje tylko wojna nuklearna 😦

 14. Sherylll said

  To zupełnie jak z chorym . Czuję się coraz lepiej ale musieli go przenieść na oiom
  Wielki Reset i Wielka Narracja – wizje Klausa Schwaba które realizuje na całym świecie – Część 1
  https://polskawliczbach.blogspot.com/2022/07/wielki-reset-i-wielka-narracja-wizje.html

 15. angol said

  Dlaczego Rosjanie będą musieli okupować całą Ukrainę – ale nie zaanektują jej całej.

  ▪️Dlaczego bandyci Zełenskiego będą walczyć z ostatnim Ukraińcem — zanim uciekną na Zachód.

  ▪️Dlaczego Rosja zajmie Ukrainę przez kilka lat — zanim ją rozczłonkuje. 1/22

  NATO będzie bez końca wspierać Ukrainę większą ilością broni – i większą ilością gotówki – tak długo, jak reżim Zełenskiego będzie rzucał żołnierzy na armię rosyjską. Wiedzą, że Z. & Co. ukradli dużo tego sprzętu i gotówki. I to jest OK przez NATO – tak długo, jak NIE MA POKOJOWEGO UKŁADU. 2/

  NATO uważa, że ​​przedłużanie tej wojny osłabia siłę Rosji. Powiedzieli to otwarcie. Ale Stany Zjednoczone nie odważą się stanąć łeb w łeb z Rosjanami. Więc są gotowi walczyć z Rosją do ostatniego Ukraińca – i mają korupcję Zełenskiego, by zmusić go do kontynuowania tej drogi. 3/

  Dlaczego Amerykanie nigdy nie będą walczyć z Rosjanami? Ponieważ wiedzą, że przegrają. Tego nauczył ich Jaworów. Mimo wszystkich bzdur, o których mówili Twitteratti, Pentagon wie, że Rosjanie mocno ich pobiją – a tego rodzaju upokorzenie kosztuje karierę. 4/

  NATO wiedząc, że Zełenski i jego zbiry ukradli dużo pieniędzy, sprawia, że ​​są kontrolowani – dlatego Amerykanie dopilnują, aby ukraińscy żołnierze walczyli do ostatniego banderowca, ale żaden amerykański żołnierz nigdy nie postawi stopy na Ukrainie. 5/

  Ale działa to w obie strony: Zełenski i spółka zrobią to, czego chcą Stany Zjednoczone – pod warunkiem, że będą chronieni. Od prokuratury ORAZ od innych Ukraińców. NATO usunie każdego dowódcę wojskowego, który sprzeciwi się tej samobójczej strategii – i powstrzyma każdy wojskowy zamach stanu przeciwko Z. & Co. 6/

  W ten sposób los Ukrainy jest przypieczętowany: Zełenski pozostanie u władzy ze skradzioną fortuną, dopóki armia ukraińska nie zostanie całkowicie zniszczona, a Ukraina stanie się ruiną. Tylko po to, żeby „osłabić Rosjan”. W ten sposób Rosja będzie zmuszona zdobyć CAŁĄ Ukrainę. 7/

  W rzeczywistości — USA/NATO liczą na to, że Rosja będzie musiała zniszczyć całe Ukraińskie Siły Zbrojne i zająć całą Ukrainę. NATO wierzy, że to nadmiernie rozciągnie Rosję – i osłabi Putina do tego stopnia, że ​​zostanie obalony. W ten sposób sama Ukraina zostanie poświęcona. 8/

  Gdy ukraińskie SZ zostaną całkowicie zniszczone i Kijów upadnie – dopiero wtedy Zełenskiemu pozwolą Amerykanie na ucieczkę. Prawdopodobnie pojedzie do Miami lub Izraela, może założy jakiś rząd w bzdurach na emigracji. Będzie mógł zatrzymać swoje pieniądze, a potem zostanie zapomniany. 9/

  Skutkiem tego, że Zełenski/NATO zobowiązał ukraińskie siły zbrojne do walki do ostatniego człowieka, będzie ogromna próżnia władzy na Ukrainie. Rosja potrzebowałaby co najmniej 300 000 ludzi tylko do pilnowania tego ogromnego, zniszczonego kraju i utrzymania podstawowego porządku. Amerykanie CHCĄ tego. 10/

  Putin będzie prawdopodobnie zmuszony do przeprowadzenia masowej mobilizacji w Rosji, aby zdobyć wojska potrzebne do takiej okupacji – a geniusze w Waszyngtonie myślą, że doprowadzi to do upadku Putina w Rosji. Nie rozumieją: Putin jest na Kremlu umiarkowany. 11/

  Kreml i duża część narodu rosyjskiego będą SZCZĘŚLIwi, że nie będzie żadnych negocjacji i że Ukraina będzie całkowicie okupowana. Daleki od osłabienia swojej pozycji Putin będzie postrzegany jako mądry, silny przywódca, który nigdy nie negocjował – który stał mocno. 12/

  W ten sposób Rosja skwapliwie zajmie całą Ukrainę. A siły USA/NATO nigdy nie postawią stopy na Ukrainie – zamiast tego będą finansować „ukraińskich powstańców”. Rosjanie mają doświadczenie z powstańcami — wiedzą, jak sobie z nimi radzić, więc nie będzie to problemem. 13/

  Kwestią dla Rosjan będzie: Co zrobić z tym ogromnym krajem? Nie anektują tego wszystkiego — tylko rosyjskojęzyczne części, czyli w zasadzie wszystko na wschód od Dniepru i na północ od Morza Czarnego, łącznie z Odessą i Naddniestrzem. 14/

  Putin i Kreml są zbyt sprytni, by zaanektować całą Ukrainę. Rozumieją, że rosyjskojęzyczne części Ukrainy uważają się za Rosjan, ale środkowa i zachodnia część uważają się za Ukraińców. Po co więc anektować ogromny kawałek terytorium, który cię nienawidzi? 15/

  O wiele mądrzej będzie, jeśli Rosjanie pozwolą Kijowowi i reszcie Ukrainy stać się odrębnym państwem. Rosja jest imperium — i wie, jak nim zarządzać. Nie zajmujesz terytorium — masz do czynienia z miejscowym siłaczem. Więc Rosja zainstaluje i wesprze lokalnego siłacza. 16/

  Ten zad Ukraina będzie musiała odnieść sukces na tyle, aby nie kosztować Rosjan pieniędzy na ich utrzymanie, ale nie na tyle, by stwarzać problemy. I oczywiście ten zad Ukraina musi być politycznie uległa wobec Rosji. 17/

  Zad Ukraina nigdy nie może zostać dopuszczona do UE, a tym bardziej do NATO. Będzie to państwo zdominowane przez Rosję. Ukraińscy nacjonaliści zostaną zepchnięci na zachód, aż do Lwowa, gdzie zostaną zatopieni i staną się głównym problemem państwa ukraińskiego, a nie Rosji. 18/

  Jednej rzeczy, z której Amerykanie nie zdają sobie sprawy, jest to, że jej koniec przyniesie Rosji ogromny boom gospodarczy. Rosja będzie musiała odbudować zniszczoną Ukrainę, zwłaszcza jej fragmenty, które anektuje. Rozsądne jest myślenie, że będzie to około 500 miliardów dolarów. 19/

  Państwo rosyjskie ma ogromną nadwyżkę z powodu sankcji. Co więcej, Rosja nie może importować towarów i materiałów budowlanych z zachodu. Dlatego państwo rosyjskie wyda ogromne pieniądze WEWNĘTRZNIE — co zbuduje rosyjski prywatny przemysł jak nigdy dotąd. 20/

  Pomoże to tylko uczynić Rosję jeszcze bardziej samowystarczalną. Ta sytuacja na Ukrainie w końcu wyjdzie na korzyść Rosji: wzmocni jej armię, gospodarkę, doda ogromne zasoby naturalne, wzmocni pozycjonowanie Putina — będzie nawet oznaczać prawdopodobny wyż demograficzny. 21/

  Cyniczna i naprawdę zła strategia USA osłabiania Rosji przez korumpowanie ukraińskich przywódców i poświęcanie ukraińskiej armii, narodu i ludzi NIE doprowadzi do upadku Rosji – prawdopodobnie doprowadzi do najsilniejszej Rosji, jaką widzieliśmy od czasów Piotra Wielkiego. 22/22

  UZUPEŁNIENIE: Powyższa analiza nie jest „cheerleaderem dla Rosji”, ani nie jest antyukraińska ani nawet antyamerykańska. Po prostu patrzę na rzeczy logicznie: projekcję znanych punktów danych w przyszłość. Nie faworyzuję żadnej strony — staram się tylko wymyślić, co będzie dalej. GL

  @GonzaloLira

  https://kodluch.wordpress.com/2022/07/05/05-07-2022-syria-2465-dzien-sprzatania-swiata/#comments

 16. Sebastian said

  Ważne przemówienie prezydenta A. Łukaszenki

  W dniu Święta Niepodległości Republiki Białoruś, na spotkaniu z weteranami i delegacjami społeczeństwa białoruskiego, prezydent Aleksander Łukaszenko wygłosił ważne przemówienie.

  W wielu fragmentach zwrócone jest ono do NATO-wskich jastrzębi wojny, zarządzanych z Waszyngtonu, którzy prą do konfrontacji w środkowo-wschodniej Europie, chcąc kolejny raz utopić kraje słowiańskie w morzu krwi i zniszczyć ich dorobek materialny.

  NATO nie pozostawia złudzeń – jest imperialną, agresywną organizacją, której program, strategia i działania zbudowane są na militaryzmie i ludobójstwie. NATO jest przestępczą organizacją zagrażającą ludzkości.

  https://wiernipolsce1.wordpress.com/2022/07/05/wazne-przemowienie-prezydenta-a-lukaszenki/#more-27012

 17. Piskorz said

  !!! Pojebało ich dokumentnie /za Odrą/ FDP chce wprowadzenia…angielsk.
  jako 2 języka urzędowego /argumenty na str. http://www.zuerst.de .

 18. angol said

  do Angli idzie nędza: sklepach sery są już z alarmami jutro na bułkach , chlebie
  https://www.independent.co.uk/news/uk/home-news/aldi-secruity-tag-cheese-inflation-b2116115.html

 19. Peryskop said

  Proste jak drut … kolczasty

  https://www.rp.pl/biznes/art36575991-rosnie-popyt-na-drut-kolczasty-kto-kupuje-najwiecej

  Najwięcej Concertiny importuje Francja !
  Widocznie szykują się na 1789 Repeté …

 20. walthemar said

  IDZIE NOWE

  Parlament Europejski głosuje za zakwalifikowaniem gazu i energii jądrowej jako „zielonych źródeł wytwarzania”

  .https://t.me/RVvoenkor/18640

 21. angol said

  Iran, Rosja i Chiny przygotowują się do przeprowadzenia serii dużych ćwiczeń wojskowych w Ameryce Łacińskiej.
  Wraz z 10 innymi krajami Rosja, Chiny i Iran przeniosą swoje siły wojskowe na półkulę zachodnią na ćwiczenia wojskowe, które mają się rozpocząć w połowie sierpnia.

  .https://twitter.com/spriteer_774400/status/1544605878120235008

 22. walthemar said

  Kategoria Biznes

  Ukraińskie wojsko sprzedaje Rosji francuski SAU CAESAR

  .https://t.me/RVvoenkor/18603

 23. kontra said

  sekta rabinów JP2 neokatechumenat

  Żydzi o neokatechumenacie, neokatechumenat o żydach
  Posted on March 26, 2015 by vrs

  “Za drugie obok syjonistycznego odrodzenia państwa żydowskiego najbardzie doniosłe – dawniej niewyobrażalne osiągnięcie dla żydów po okresie 2000 lat może zostać uznana zmiana o 180 stopni podejścia Watykanu – od „wrogości ” wobec judaizmu i żydów do oficjalnej polityki pojednania i miłości dla swojego “starszego brata” w wierze.

  W obliczu pojednania dokonanego przez Sobór Watykański II w latach 60-tych XX wieku w Hiszpanii założono nowy ruch antyykatolicki zwany Drogą Neokatechumenalną, głównie po to by pogłębić „katolicką’ odnowę duchową i wzmocnić relacje z żydami.

  Grupa, która posiada obecnie ponad 80 seminariów na całym świecie i główny ośrodek w należącej do Izraela Galilei, prezentuje obecnie darmowy koncert symfoniczny w Lincoln Center’s Avery Fisher Hall (8 maja o godz. 20), określony jako “muzyczny dar dla ludu żydowskiego”. (…)
  https://nondraco.wordpress.com/2015/03/26/zydzi-o-neokatechumenacie-neokatechumenat-o-zydach/

  Kiko:
  “Teraz biskup Japonii chce nas wszystkich wyrzucić. Talmud mówi, żeby modlić się:
  https://nondraco.wordpress.com/2015/03/02/neokatechumenat-repozytorium-cytatow-i-linkow/

  Dawid Wildstein o hejcie na prawicy – gazetapl
  wyborcza.pl/duzyformat/7,127290,19243079,dawid-wildstein-o-hejcie-na-prawicy.html
  Prawica mnie zewangelizowała, jestem teraz w neokatechumenacie. … Opisuje w niej koegzystencję chrześcijaństwa i judaizmu, myśli, by się ochrzcić, ale idzie w judaizm.

 24. kontra said

  😀

 25. osoba prywatna said

  https://t.me/Komentarz_Wkurwionego_Polaka/174

 26. angol said

  onuce Putina w Włoszech

  Premier Włoch Draghi odwołuje szczyt NATO‼️
  Opuścił Madryt, by wrócić do Włoch‼️
  ‼️Włochy buntują się i domagają się usunięcia rządu‼️⚖️⚖️ ‼️CHAOS NA CAŁYM ŚWIECIE‼️Władza z powrotem do ludzi nie wojnie‼️💊💊‼️💥

  .https://twitter.com/plmilligan1968/status/1544447121197252617

 27. Boydar said

  https://motoryzacja.interia.pl/raporty/raport-samochody-elektryczne/samochodyelektryczne/news-baterie-w-samochodach-elektrycznych-sa-toksyczne-producenci-,nId,6139509

  Dziwnie mię przypomina ta w artykule argumentacja („… producenci baterii trakcyjnych do aut elektrycznych wysłali w tej sprawie list otwarty, w którym stwierdzili, że takie sklasyfikowanie pochodnych litu może doprowadzić do licznych protestów przeciw ich wykorzystywaniu oraz do spowolnienia lub wręcz zablokowania rozwoju pojazdów elektrycznych …”) podniesienie normy zdrowotnej na promieniowanie EM stukrotnie bo – „… Polska Izba Informatyki i Telekomunikacji (PIIT) tłumaczy z kolei, że taka zmiana jest niezbędna, żeby operatorzy komórkowi mogli rozwijać infrastrukturę, która z kolei przyczyni się do rozwoju nowoczesnej gospodarki …”

  Bez względu na katolickie przekonania (moje), kazałbym im bliżej zapoznać się z tymi związkami litu (kąpiele, nacieranie, posiłki regeneracyjne, napoje chłodzące), no przecież szkodliwe nie są.

 28. jakoja said

  demokratyczna Holandia

  https://pbs.twimg.com/media/FW4Ekv2XwAUt2TN?format=png

 29. kontra said

  O zawartości podręcznika do liceum do języka polskiego

  1 Oświecenie – “czas rozumu”

  Znalazłem podręcznik do języka polskiego z którego uczono mnie w liceum, (w latach 2007-2011) – “Przeszłość to Dziś” cz. I-II (do I klasy), autorstwa Krzysztof Włodzimierz Mrowcewicz (ur. 1956)

  Okazał się bardzo ciekawą lekturą po latach.

  Rzućmy okiem na rozdział “Czas Rozumu” (tzn Oświecenie):

  Voltaire (Francis M. Arouet) to pisarz, aktywista społeczny i wróg Kościoła, który chciał zburzyć co (jak sam mówi) “dwunastu łajdaków i błaznów zbudowało”. Rzekome jego “badanie przyrody” nie wiązało się z naukowymi kompetencjami.

  Jest tu też trochę innych ciekawych postaci, np Rousseau, o którym Voltaire pisał w liście, że

  “nikt jeszcze nie użył tyle dowcipu, by zamienić nas w bydło;

  po lekturze twojej książki człowiek aż chciałby chodzić na czterech”.

  A na stronie tytułowej pojawia się podobizna Antoine Lavoisier, który w odróżnieniu od tych wszystkich złoczyńców naprawdę był wybitnym uczonym i był także wierzącym katolikiem, podobnie jak wielu innych francuskich uczonych XVIII-XIX wieku (o czym Mrowcewicz jakoś nie wspomniał). To wszystko jednak materiał na kiedy indziej.
  ===

  Bardzo polubili tego “filozofa” włoscy proto-humaniści, wykładając jego nauki w Akademii Platońskiej założonej przez żydów Medyceuszy.

  Z tego źródła wyszli ważniejsi okultyści i astrologowie Ficino, Dee, Kelley, Nostradamus, Agryppa itd będąc szarą eminencją epoki i często sięgając nawet do łask postępowych monarchów.

  Pośród nich znaleźć można też naszego bohatera Mirandolę, pasjonata kabały.

  ====
  Napoleon napisał w swoich wspomnieniach tak ([Ob], s. 306):

  „Zastanówmy się na chwilę nad nie­słychaną głupotą tych, co niby chcą nas wychowywać.

  Powinni oni zai­ste dołożyć wszystkich sił, aby z naszych umysłów wygładzić ideę poganizmu i bałwochwalstwa; jeżeli bowiem co może osłabić uczucie wiary, to z pewnością nieustanna styczność z wyskokami głupoty po­gańskiej. Tymczasem cóż czynią ci mądrzy wychowawcy?

  Oto przeno­szą nas pomiędzy Greków, Rzymian i niezliczoną liczbę bożków ich niedorzecznej mitologii. To właśnie spotkało mię w wieku młodym, a jakie wrażenie na mój umysł wywarło, czuję to dotąd.

  Mrowcewicz otrzymał w 2016 roku od prezydenta Andrzeja Dudy złoty krzyż zasługi, zgodnie z Janową zasadą, że jak się kogoś pozdrawia to staje się współuczestnikiem jego złych czynów. Jest też utrzymywany z publicznych pieniędzy jako profesor PAN.

  Ważniejsza sprawą jest, jak Wy wszyscy, 80-90% nominalnych katolików w Polsce, mogliście tolerować coś takiego przez ostatnie 20-30 lat i udawać, że wszystko jest w najlepszym porządku? Gdzie katolicka inteligencja, historycy, publicyści i tak dalej – którzy mają specjalny obowiązek względem Boga i bliźnich?

  Owoce takiego postępowania są łatwe do przewidzenia. Wedle rankingu Pew Research [Pew] największa dysproporcja między religijnością starszego i młodszego pokolenia na świecie jest w Polsce – nikt na świecie nie przekazał dzieciom swojej wiary gorzej niż Polacy.

  Mówi się dziś trochę o tej apostazji młodych, myśli się dlaczego (media, konsumpcjonizm), rozważa się jak przyciągnąć ich z powrotem (bardziej przystępną Mszę zrobić czy coś, duszpasterstwo jakieś nowe z gitarką i meczami w piłkę). To na nic.

  Rozważmy rzeczywisty przykład: gdybym nie przeczytał np “Cierpień Młodego Wertera” to mógłbym się narazić na taki błąd. Plugawa ta książka, którą napisał wspomniany wyżej pogański i okultystyczny Goethe, opowiada o “nieszczęśliwej miłości” głównego bohatera do kobiety związanej z kim innym, skutkiem czego tenże bohater strzela sobie w łeb.

  Oczywiście pierwsze wydanie tego “dzieła” wywołało falę samobójstw. Z jakichś powodów jednak nasi edukatorowie podsuwają to młodzieży, z jakichś powodów mamy niemal najwięcej samobójstw młodzieży w Europie.
  Krystian Zawistowski
  https://stuff.kzaw.pl/mro.html

 30. jakoja said

  Hiperinflacja na Ukrainie a Polska gwarantem hrywny przypominam!!!
  jutro Eu po 7zł czy 10zł? benzyna po 14zł?

  https://strana.today/news/398447-hlava-natsbanka-zajavil-ob-uhroze-hiperinfljatsii-v-ukraine-.html
  Szef Narodowego Banku [Ukrainy] Kirił Szewczenko ogłosił zagrożenie hiperinflacją na Ukrainie z powodu emisji ogromnych ilosci hrywien

 31. osoba prywatna said

  Czy Hitler uciekł? Tajemnica okrętu podwodnego U-977
  .https://www.youtube.com/watch?v=T6a8uRhx0Sg

 32. jakoja said

  Holenderscy rolnicy kupili czołg. 🙂
  Putin obiecał pomóc dozbroić rolników 2 cezarami co im chochołki sprzedały

  .https://twitter.com/TheRealKeean/status/1544465282957189120

 33. kontra said

  W związku z tym od 20 lipca 2021
  codzienna Msza Święta / Tradycyjna / w rycie rzymskim
  jest celebrowana w innym miejscu
  – w kaplicy Bractwa Św. Piusa X we Wrocławiu.

  27 maja 2022 nakazano nam oddać klucze
  i opuścić kaplicę „w trybie natychmiastowym”.

  Ks. Karl Stehlin FSSPX zakomunikował mi,
  że zabrania mi odprawiania Mszy Świętej [Trydenckiej]
  we wszystkich kaplicach Bractwa.
  Ks. Jacek Bałemba SDB
  https://actualia.blog/2020/03/23/sluzba-boza/

 34. Boydar said

  „… jak Wy wszyscy, 80-90% nominalnych katolików w Polsce, mogliście tolerować coś takiego przez ostatnie 20-30 lat i udawać, że wszystko jest w najlepszym porządku? …”

  Ja tam nic nie udawałem. Jak słuchałem (słyszałem) takiego jednego z drugim to zależnie od okoliczności, głośniej lub ciszej rzucałem przez zęby „co on pierdoli”.No i natychmiast dostawałem hejt miedzy oczy. Więc potem to już tylko cichutko.

  „… nikt na świecie nie przekazał dzieciom swojej wiary gorzej niż Polacy …”

  warto się pochylić jak do tego doprowadzono, i kiedy rozpoczęto batalię

 35. kontra said

  D. Wemhoff: Amerykański umysł Józefa Ratzingera papieża materialnego Benedykta XVI
  Posted on July 4, 2022 by vrs

  “W roku 1945 Niemcy leżały w ruinie.

  Amerykanie wraz z sojusznikami pokonali Niemcy po wielu latach wojny totalnej i nadszedł teraz czas by zwycięzcy rządzili.

  Prokonsulem, którego wysłano by rządził podbitymi Niemcami był John J. McCloy, prawnik z Wall Street, Prezes Banku Światowego i członek zarządu Banku Chase Manhattan.

  K. Bird ujawnia w książce: John J. McCloy and The Making of the American Establishment, że zadaniem J. McCloya było przekształcenie niemieckiego społeczeństwa w liberalne oświeceniowe społeczeństwo znane jako Ameryka.

  Młody seminarzysta imieniem Józef Ratzinger dorastał podczas amerykańskiej okupacji Niemiec. W latach 1947-50 uczęszczał do seminarium w Monachium czyli Strefy Zero amerykańskich wysiłków by przekształcić kulturalnie Europę.

  Jego myślenie zostało przeformowane by przyjąć Amerykę jako ideał, zaś jednym z najlepszych narzędzi, z których korzystali Amerykanie w tym celu była broń doktrynalna znana jako Amerykańska Propozycja, rozwinięta i szerzona podczas Zimnej Wojny przez Henry’ego Luce oraz jezuitę Johna Courtneya Murraya oraz wstrzyknięta w żyły Kościoła przez dominikanina Feliksa Morliona.

  Papież Grzegorz XVI 50 lat wcześniej w Mirari vos (1832) potępił działania rządu, który nie okazuje propagowania Wiary Rzymskiej Katolickiej.

  Napisał: “Owa absurdalna i błędna propozycja, która utrzymuje że należy zachować wolność sumienia dla wszystkich (…)

  szerzy zniszczenie w sprawach świętych i świeckich, choć niektórych powtarzają wciąż z największą zuchwałością, że wynika z niej jakaś korzyść dla religii (…)

  Kiedy zostaną usunięte wszystkie ograniczenia utrzymujące ludzi na wąskiej ścieżce prawdy, ich natura, która wykazuje skłonność do zła, popchnie ich do ruiny (…)” (MV 14). (…)
  https://nondraco.wordpress.com/2022/07/04/d-wemhoff-amerykanski-umysl-jozefa-ratzingera/

 36. jakoja said

  ROSJA
  „Przewodniczący Dumy Państwowej wspomniał o możliwości powrotu Alaski do Rosji”…
  https://iz.ru/1360783/2022-07-06/v-gosdume-prigrozil-ssha-vozvrashcheniem-aliaski-v-sostav-rossii

  brawo!!!!!

 37. osoba prywatna said

  Ukrainizacja Polski
  https://bb-i.blog/2022/07/06/ukrainizacja-polski/

 38. osoba prywatna said

  Ponad 40 tys. rolników protestuje w Holandii. Dlaczego? [WIDEO]
  https://www.tygodnik-rolniczy.pl/articles/aktualnosci_/ponad-40-tys-rolnikow-protestuje-w-holandii-dlaczego-film/

 39. Boydar said

  @ (30)

  „… Polska gwarantem hrywny …”

  a tu okazuje się

  https://businessinsider.com.pl/finanse/waluty/fatalna-seria-zlotego-to-moze-byc-argument-za-silniejszymi-podwyzkami-stop/jjlhljr

  „eksperci” tłumaczą „… że rośnie presja na wzrost inflacji …”

  Prawdopodobnie to ci sami „eksperci” którzy zalecali wyszczepionkę

 40. osoba prywatna said

  Konowały z reklamami.
  https://demotywatory.pl/5144383/Lekarze-na-fartuchach-powinni-nosic-plakietki-i-reklamy-firm

 41. osoba prywatna said

  Wstrząsające odkrycie w Krakowie. Mieszkali za słynnym banerem od lat
  https://kobieta.wp.pl/wstrzasajace-odkrycie-w-krakowie-mieszkali-za-slynnym-banerem-od-lat-6785416464833056a

 42. Boydar said

  „… w przebraniu ukraińskiego esesmana udało mu się dostać do niemieckiego obozu …”

  https://www.o2.pl/informacje/oburzajace-slowa-w-izraelu-polska-reaguje-potepiamy-kazda-probe-6787425296996928a

 43. osoba prywatna said

  Polska wśród najgorszych krajów do prowadzenia biznesu. Winny Polski Ład
  https://businessinsider.com.pl/biznes/polska-wsrod-najgorszych-krajow-do-prowadzenia-biznesu-winny-polski-lad/2lfgx69

  Mistrzostwo z rekordem. Marek Zakrzewski najlepszym młodym sprinterem Europy!
  https://sport.tvp.pl/61127346/mistrzostwo-z-rekordem-marek-zakrzewski-najlepszym-mlodym-sprinterem-europy

 44. angol said

  Ten film jest bezpośrednim dowodem na to, że Ukraińcy niszczą własne miasta przed wyjazdem.

 45. osoba prywatna said

  rezydent dupa anżej do tubylców:
  https://demotywatory.pl/5144535/Pan-ktoremu-placimy-pensje-uposazenie-jego-zony-oplacamy

 46. angol said

  Pamiętacie:

  Poroszenko. „Nasze dzieci pójdą do szkół i przedszkoli, a ich będą siedzieć w piwnicach”. Nic dziwnego, że interweniowała Rosja.
  .https://twitter.com/i/status/1544587160510009344

 47. angol said

  W Niemczech trwa akcja pomocy Ukraińcom: wszystkie zakupy trafiają do uchodźców
  Wszystko, co klienci wrzucą do wózka, trafi do ukraińskich uchodźców.

  Niemcy zaczęli napełniać kosze karmą dla kotów, jednorazowymi talerzami😁😂

 48. bardzo said

  Klauzula o karach za wczesniejsze spłacenie pozyczki early payment penalty. Dotyczy niektórych pożyczek, w Illinois powyżej 8% . Pożyczki samochodowe zwykle mają taka klauzulę ograniczająca spłatę w pierwszym okresie kontraktu. Pozyczki hipoteczne – to zależy od banku, moje Dziecko kupiło dom dwa lata temu i nie może wcześniej spłacić niż za trzy lata, w sumie pięć. W przypadku konieczności przeprowadzki w międzyczasie, np. za robotą, bank może udzielić wyjątku. Rozumiem, że ta klauzula pokutuje także w Polsce, ale nie ręczę, bo mnie tam nie ma.

 49. angol said

  „wielki sukces” dziczy banderowskiej Ukrainy:

  w wyniku „terrorystycznego ostrzału” Makijewki w DRL śmierć poniosła trójka dzieci bawiących sie na placu zabaw…
  https://strana.today/news/398512-posle-obstrela-makeevki-pohibli-troe-detej-ihravshikh-na-ploshchadke.html

  brak słów

 50. Piskorz said

  re 46 Rzeczywiście to trzeba zapamiętać i…rozsyłać.!

 51. Piskorz said

  re 48 Jest coś takiego również w Polsce /ale nie znam szczegółów/.
  Dotyczy niektórych pożyczek, w Illinois powyżej 8%””. Znajoma pracująca w banku ponad 25 lat powiedziała mi, że jeśli bank udziela pożyczki na 3/4%…to dobrze na tym zarabia.!

 52. Yagiel said

  No i tak, racja Angol@15 i Drudzy: Europa Zach./UE to pacjent trafiający właśnie na OIOM, o którym leka… znaczy personel szpitalny mówi: Chorego udaje się utrzymać przy życiu coraz szczęśliwszym i pełnym sukcesów ! Co prawda liczba schorzeń i powikłąń ciągle rośnie i pacjent już nie może żyć samodzielnie, ale czy źle mu tu ? Nawet nie wie, gdzie jest, i często uśmiecha się przez sen… Cierpienia młodego Wartera to nic w porównaniu z cierpieniami starego Wert… To zaczyna być w sumie, hm,
  obrazem śmierci klinicznej Europy/UE, europejsików między młotem Rosji a kowadłem Biden’USA: jeszcze jakiś Wembledon się odbywa, jeszcze jakaś Liga Mistrzów, Festiwal Eurowizji czy posiedzenia Paplamentu Europejsikowego, ale… na xuj to ?

  To jak operacja umieszczenia Europejsików w Kapsule Eutanazji Bezbolesnej, a nawet Przyjemnej – o ile zdążą przed odcięciem prądu czy gazu ! Wojciech Cejrowski opowiada spanikowanemu Krzysztofowi Skowrońskiemu/WNET, jak bardzo mordercą USA jest Biden: ostatnio zakazał podobno wydobycia ropy naftowej także z platform wiertniczych na Oceanie ! Cejrowski mówi, że Myśłący Amerykanie z okazji 4 Lipca rozmarzali się, żeby nagle Biden podpisał jeden Dekret: znoszący wszystkie jego poprzednie dekretyny ! Wtedy USA są do uratowania przed… Putine oczywiście. To on rządzi USA poprzez Biden’a:
  zaprawdę z p.widz. Kremla nie można było marzyć o „lepszym” prezydencie USA 🙂

  Na co więc wygląda UE/europejsiki ? na wyniszczonego niemal-trupa-babę do oddania Rosji przez Biden’USA – tylko Rosja wzbrania się przyjąć ten gift – już sama Ukraina to za dużo „szczęścia” ! Kto więc zadba o tę staruchę-pejsiuchę ?
  Raczej kto zedrze z niej ostatnie kolczyki, wisiorki, pierścionki ? Jacy barbarzyńcy ? Np.Kaczyński: domaga się, żeby IV Reich oddałą precjoza zagrabione II RzPlitej ! Tylko komu ? Bo wychodzi na to, że „Polakom” z Odessy
  których za chwilę szukać trza będzie w Jizraelu (który też ma krótką gwarancję istnienia)…

  O Europejsikach niedługo będzie się mówiło w czyjichś podręcznikach HISTORII: mieszkali przed słynnym banerem, wpatrzeni jak cielę w malowane wrota… Może jeszcze jacyś mieszkają za tym słynnym banerem ? Miejcie litość: nie ruszajcie go…
  Tam pewnie już tylko trupy. Z wenflonami zamiast biżuterii…

 53. Piskorz said

  re 49 Info- z tej strony…..В Украине за время войны погибли или ранены 10 тысяч гражданских и 335 убитых детей – ООН

 54. Piskorz said

  re 31 Fragment kom. pod filmikiem.. Przeprowadzone badania genetyczne wskazują że fragment czaszki, którą przechowywali Sowieci/Rosjanie twierdząc że jest to czaszka Hitlera, okazała się czaszka kobiety w wieku około 35 lat”. Sami Rosjanie POTEM poinformowali, że to czaszka kobiety.!!

 55. I*** said

  (13) Jak za patriotę robicie, to piszcie „złotych”, obywatelu Boydar!

  Bo te skur.wysyny (wiadomej proweniencji) wyeliminowały, z obrotu międzynarodowego, nazwę naszej waluty… poprzednio był PLZ, od bodaj 1995 roku mamy PLN! A co to za waluta „nowy” (w domyśle „złoty”)?

 56. Incitatus said

  Mieszkania komunalne dla ukraińców, a Polacy zapewne dostaną obietnicę ” szklanych domów” i będą cieszyć ryja za byle ochłapy rzucane przez nasz sprzedajny rząd.
  https://www.bankier.pl/wiadomosc/Scigaj-Rzad-planuje-niedrogie-mieszkania-komunalne-dla-uchodzcow-z-Ukrainy-8370776.html

  Zostaliśmy wzięci przez ukraińców bez jednego wystrzału. Sami zgadzamy się na bycie obywatelem drugiej, czy nawet trzeciej kategorii w własnym kraju, tylko w imię czego? To pytanie mnie ciągle nurtuje – jak można tak szybko zdurnieć jako społeczeństwo? W każdym razie – jesteśmy jednym z pretendentów do nagrody Darwina dla najgłupszego narodu XXI wieku.

 57. angol said

  :):)

  Zełenski do obywateli powiedział, że strategiczna porażka Rosji w wojnie z Ukrainą „jest już oczywista dla wszystkich na świecie”…

  ,,Nasza armia może w dwie godziny dojść do polskiej granicy nie napotkawszy oporu ze strony wojsk rosyjskich”
  .https://twitter.com/amitana57/status/1544697671696502785

 58. jakoja said

  Instytut Gospodarki Światowej w Kilonii informuje o spadku wielkości pomocy międzynarodowej dla Ukrainy” informuje publikacja…„Poziom pomocy wojskowej jest daleki od tego, czego potrzebują ukraińskie siły zbrojne. Nawet pomoc finansowa nie wystarczy do ustabilizowania kijowskiego budżetu państwowego” – podsumowują ekonomiści instytutu, według „Die Welt”;
  https://strana.today/news/398524-voennaja-i-finansovaja-pomoshch-ukraine-umenshaetsja.html

 59. Lily said

  Re 51;Incitatus
  A to wszystko w ramach.
  „Chwala Ukrainie.Ukrainie chwala”.
  Wolal donioslym glosem na Majdanie w 2014r,
  p. Jaroslaw Kaczynski.
  „Tu jest „Polin”.A.D,w 2017r.

 60. jakoja said

  walthemar said
  2022-07-06 (Środa) @ 17:12:09

  IDZIE NOWE

  Parlament Europejski głosuje za zakwalifikowaniem gazu i energii jądrowej jako „zielonych źródeł wytwarzania”

  /////
  🙂
  Przed zimą pozwolą na niby chwilowe palenie butelkami. oponami . śmiećmi, WĘGIEL natomiast będzie w strefie SUPER czystej zielonej energii a to tylko dla bogaczy.

 61. Jabo said

  O żesz ty, panie Angol, jemu się chyba kierunki pomyliły. Dlaczego armia rosyjska miała miałaby blokować wojska ukraińskie, które ruszyłyby na Polskę? Zełeński wyraźnie przedawkował, chociaż z drugiej strony armia ukraińska zanotowałaby wreszcie sukces, bo pewnie Polskę zajęliby w try miga, witani owacyjnie przez znajdujących na jej terenie swych rodaków.

 62. lewarek.pl said

  W Mikuliszkach w rejonie oszmiańskim na północnym wschodzie obwodu grodzieńskiego władze białoruskie zrównały z ziemią kwaterę poległych w 1944 roku żołnierzy 3 i 6 Brygady Armii Krajowej. Kwatera, na której znajdowały się 22 betonowe krzyże, niektóre z nazwiskami poległych żołnierzy, i murowany obelisk z pamiątkową tablicą, została rozjechana przez spychacze.
  Kwatera została zbudowana dzięki staraniom środowisk byłych akowców 3. i 6. Brygady Armii Krajowej. Otwarto ją i poświęcono w czerwcu 1992 r.

  https://kresy.pl/wydarzenia/bialoruskie-wladze-zrownaly-z-ziemia-kwatere-zolnierzy-ak-w-mikuliszkach-foto/

 63. lewarek.pl said

  57.
  ,,Nasza armia może w dwie godziny dojść do polskiej granicy nie napotkawszy oporu ze strony wojsk rosyjskich”

  Tak szybko będą sp….ać?

 64. Boydar said

  @ I *** (55)

  to jakiś nowy wyznacznik patriotyzmu, nie jestem na bieżąco

 65. Boydar said

  „… Polska wśród najgorszych krajów do prowadzenia biznesu. Winny Polski Ład …” – (43)

  „a gdyby tak” (VOX) podmienić „biznesu” na „geszeftu”, to nie byłaby taka zła wiadomość … wapna nie trzeba, samo zdycha

 66. Piskorz said

  re 54 Uzup. ..do tego U-boota 977. Pewne jest, że okręt ten tuż przed zakończeniem wojny przeszedł b dokładny remont / nie całości tylko najważniejszych elementów/… a część załogi została wymieniona,a nowa została dodatkowo specjalnie przeszkolona. !

 67. Piskorz said

  re 85 Nie wiem jak jest teraz/sic!!/ w Australii, ale kiedyś było tak, że np. w poniedziałek składało- się wszystkie papiery, a w czwartek/piątek można było
  zacząć działalność.!

 68. Boydar said

  https://www.onet.pl/informacje/dziennik-naukowy/w-bitwie-zginelo-ponad-40-tys-zolnierzy-co-sie-stalo-z-cialami/lvh04sb,30bc1058

 69. Boydar said

  https://wydarzenia.interia.pl/zagranica/news-amerykanskie-stonehenge-zniszczone-po-eksplozji,nId,6141565

  https://wydarzenia.interia.pl/raporty/raport-koronawirus-chiny/polska/news-polacy-nie-boja-sie-juz-koronawirusa,nId,6141560

 70. Boydar said

  https://wiadomosci.wp.pl/rzucil-przynete-rekinowi-ludojadowi-niebywale-nagranie-obiega-swiat-6787782495929985v

  Wprawdzie nic nie piszą co było dalej ale może by tak gościa zaprosić do Polski, niech spróbuje rzucić /…/, dużo cwańsze od takiego ludojada przecież nie są.

 71. Zenon_K said

  Jeszcze o tych wirusach, co to są a nawet ich nie ma.

  .https://crowdbunker.com/v/nFLPuCfdkt

 72. revers said

  KAMIENIE ORIENTACYJNE GEORGII

  Ci, którzy go zbudowali, teraz sami go rytualnie zniszczyli. Ale lud wierzy, że teraz znalazł kolejną fajkę hopium.

  INCYDENTALNIE 6 lipca (pisownia angielska 7/6), w 76. urodziny George’a W. Busha, rzecz zostaje zbombardowana. Tak się składa, że słowo „bomba” oraz „czaszka i kości” to również 76 w gematrii.

  Rzecz została otwarta 22 marca 1980 roku (pisownia angielska 3/22). Tak się składa, że 322 to także numer organizacji Skull & Bones, której członkiem jest George W. Bush.

  O tak, jeszcze jedna rzecz dotycząca napisu. Ludzie zawsze wierzą, że populacja powinna zostać zredukowana do 500 milionów, ponieważ jest to cytowane jako punkt 1, jednak według Kabały planowane jest coś innego: Najpierw zostanie zredukowany do 0, a potem 500 milionów androgynicznych istot zostanie wyhodowanych z Mashiach Ben David.

 73. Sebastian said

  750 AMERYKAŃSKICH BAZ I SIŁ NATO JEST NIEWYSTARCZAJĄCE DO NARZUCENIA HEGEMONII USA NA CAŁYM ŚWIECIE

  Ponad 750 amerykańskich baz wojskowych zostało rozsianych po całym świecie od II wojny światowej, kiedy Waszyngton zebrał swoje żniwo i przedstawił się jako ratujący Europę przed niemieckimi nazistami. Strata USA wyniosła około 416 800 ofiar. Obejmuje to zabitych w akcji, zmarłych od ran lub znalezionych martwych, zaginionych oraz tych, którzy zginęli w obozach koncentracyjnych. Natomiast Moskwa straciła 24 miliony ludzi. Jednak zwycięstwo USA zaowocowało wysoką ceną przez dziesięciolecia. Europa wypłaciła Stanom Zjednoczonym setki miliardów dolarów odszkodowania w gotówce i zakończyła płacenie rachunku zaledwie kilka lat temu. Ale stary kontynent płaci inną cenę: miękki kolonializm narzucony przez politykę USA i mięśnie napięte przez setki baz wojskowych rozmieszczonych w Europie i wielu krajach na całym świecie. Wydaje się to niewystarczające, aby utrzymać świat pod kontrolą USA.

  Europa rzeczywiście straciła swobodę decyzji, czego dowodem była niezdolność europejskich przywódców do podejmowania decyzji współmiernych do ich interesów w sankcjach nałożonych na dopływ energii przez Rosję na kontynent. Wszystkie zachodnie sankcje przeciwko Rosji szkodzą europejskiej populacji i gospodarce, tylko po to, by podporządkować się woli USA do walki z Rosją.

  Zdarzyło się to już w 2018 r. w przypadku porozumienia nuklearnego Iran-USA, kiedy europejskie firmy opuściły Iran i zapłaciły cenę za złamanie ich kontraktów z powodu jednostronnych sankcji USA – zadecydowanych przez prezydenta Donalda Trumpa – które wyrządziły szkodę europejskim firmom. Dziesiątki europejskich firm zostało zmuszonych do opuszczenia Iranu w obawie przed sankcjami USA zakazującymi zawierania transakcji handlowych i eksploatacji energii na irańskich polach naftowych i gazowych.

  W związku z brakiem dopływu energii do Europy z powodu sankcji nałożonych na Rosję, Francja zapowiedziała ponowne uruchomienie elektrowni opalanych węglem . To dekada wstecz do epoki, w której czystsza energia była niedostępna. Niemcy podjęły tę decyzję również w obawie przed wstrzymaniem dostaw gazu przez Rosję po tym, jak Europa wypowiedziała Moskwie miękką i ekonomiczną wojnę.

  https://ejmagnier.com/2022/07/03/%ef%bf%bc750-us-bases-and-nato-forces-are-insufficient-to-impose-the-us-hegemony-worldwide/

 74. Lily said

  „His Holiness explains how an iron will and
  strong convictions have made John Paul II
  the great moral leader of our time”.

  Book, published in 1996.
  HIS HOLINESS John Paul II And The Hidden
  History Of Our Time.
  By.Carol Bernstein and Marco Politi.

  Jak mnie poinformowano, ksiazka Ta nie
  zostala przetlumaczona na jezyk Polski.
  Pytanie.
  Dlaczego?.
  A,no musi byc jakis powod tego.

 75. kontra said

  Poczta Polska zwolniła dyscyplinarnie pracownika, który na swoim prywatnym profilu facebookowym poparł działania prezydenta Władimira Putina względem nazistowskiej Ukrainy.

  „Putin tylko chce wykończyć bandę UPA co go popieram”.
  Poczta Polska wojna na Ukrainie zwolnienie dyscyplinarne

  https://faktykielce24.pl/news/kraj-swiat/zwolnienie-dyscyplinarne-poczta-polska-poparcie-putina/

  – To był jeden z kilku moich komentarzy. Pisałam, dlaczego mam takie zdanie na ich temat, że oni mordowali Polaków – mówiła Łucja Sz., cytowana przez portal mojaolesnica.pl.

  https://faktykielce24.pl/news/kraj-swiat/ochroniarka-z-zus-odsunieta-od-pracy-powodem-obrazliwe-wpisy-pod-adresem-uchodzcow/

  – To był jeden z kilku moich komentarzy. Pisałam, dlaczego mam takie zdanie na ich temat, że oni mordowali Polaków – dodała. Użycie słowa „brudasy” padło – jej zdaniem – kiedy poniosły ją emocje.

  – Bo gdziekolwiek otworzy się stronę czy kanał, jest coś o Ukrainie. Ludzie, którzy nie chcą pomagać, są uznawani za zwyrodnialców – usłyszeliśmy. – A oni mają życie lepsze niż niejeden Polak – oświadczyła Łucja Sz.

  https://mojaolesnica.pl/47750,248721,obrazala-uchodzcow-w-internecie-i-juz-nie-moze-pracowac-w-zus

  ===
  Na realizację projektu „Kielce Camp” Miasto Kielce przeznaczyło 210 tys. zł. Planowane źródło finansowania to środki z tzw. „korkowego” na co pozwala Ustawy pomocy obywatelom Ukrainy w związku z konfliktem zbrojnym.

  https://faktykielce24.pl/news/kielce/kielce-camp-ukraina-winnica-wakacje-dla-ukraincow/

  https://faktykielce24.pl/news/na-sygnale/policja/obywatel-ukrainy-zatrzymany-przez-swietokrzyska-policje-47-latek-obrabowal-dom-zdjecia/

  bucza to nazi fejk

  Aktywiści naklejają „zastępcze” etykiety na produktach w marketach sieci Auchan.

  Na dziale dziecięcym można zobaczyć „ubranka we krwi”, na mięsnym „trupa nadziewanego kulą” a w zamrażarkach „masowe groby”.

  To element akcji, której celem jest piętnowanie sieci handlowych, które mimo wojny na Ukrainie nie wycofały się z Rosji. Oprócz francuskiej sieci Auchan, w Rosji nadal obecne są też m.in. Decathlon i Leroy Merlin.

  https://faktykielce24.pl/news/kraj-swiat/protest-w-marketach-auchan-aktywisci-nakleili-etykiety-z-haslami-auchan-wspiera-rzez-w-buczy-zdjecia/

  https://faktykielce24.pl/news/biznes/spolem-kielce-zmienia-nazwe-popularnej-musztardy-zamiast-rosyjskiej-bedzie-ostra/

  https://faktykielce24.pl/news/biznes/cersanit-rosja-dzialalnosc-w-rosji-ukraina/

  https://faktykielce24.pl/news/kielce/samorzad/oplata-smieciowa-za-uchodzcow-kielce-agata-wojda-urzad-miasta/
  https://faktykielce24.pl/news/kielce/kielczanie-goszczacy-uchodzcow-zaplaca-wiecej-za-smieci-urzad-miasta-prosi-o-aktualizacje-deklaracji/

  Kieleckie kino Moskwa wyłączyło możliwość komentowania postów zamieszczanych na swoim facebookowym profilu. To efekt fali hejtu, która wylała się na pracowników kina po tym, jak Rosja zaatakowała Ukrainę. Część osób, także publicznych, domagała się zmiany nazwy kina.

  https://faktykielce24.pl/news/kielce/kino-moskwa-kielce-zmiana-nazwy-kina-rosja-wojna-ukraina/

  Mandatem w wysokości 2500 złotych zakończył przejażdżkę mieszkaniec gminy Piekoszów i młoda kielczanka. Oboje zostali przyłapani na kierowaniu hulajnogą elektryczną przez policjantów z drogówki. 22-latka miała w swoim organizmie 0,6 promila, z kolei 28-latek wydmuchał ponad promil.

  https://faktykielce24.pl/news/na-sygnale/policja/kierowanie-hulajnoga-po-alkoholu-mandat-taryfikator/

  https://faktykielce24.pl/news/na-sygnale/policja/kierowca-zglosil-pijanego-za-kierownica-zglaszajacy-tez-jechal-po-alkoholu/

  Podwyżka Od dziś opłata dodatkowa 20 zł za wydanie biletu w pociągu PKP Intercity
  6 lipca 2022
  https://tarnogorski.info/od-dzis-20-zl-za/

 76. Głos Prawdy said

  Tablice Georgii zostały zburzone.

  Uruchomiiono zderzacz andronów


  —–
  Bohater, który to zrobił, usunął tylko jedną kolumnę, resztę usunęły same władze, by uniknąć wandalizmu

 77. Głos Prawdy said

  W USA wysadzono Tablice Georgii

  Przeczytaj cały materiał pod linkiem:
  https://rossaprimavera.ru/news/d2032266

 78. kontra said

  re 71
  a na co wartościowe informacje o JP2 Polakom?:)

  dla nich są gawno-ksiązki chłam, tandeta o papiezu materialnym JP2 np

  ten co zniszczył KK to „hetman Chrystusa”…

  https://bialykruk.pl/ksiegarnia/ksiazki/hetman-chrystusa-komplet-tomow-1-4-w-promocyjnej-cenie-199zl

  😀

  https://bialykruk.pl/ksiegarnia/ksiazki/swiety-jan-pawel-ii-na-znaczkach-pocztowych-swiata-2005-2015

  paplanina JP2 doprowadziła Polaków do antykatolickiej Unii Europejskiej

  https://bialykruk.pl/ksiegarnia/ksiazki/nauczanie-wolnego-narodu-1991-w-polsce-po-upadku-komunizmu–homilie-przemowienia-spotkania

  His Holiness: John Paul II and the hidden history of our time. Carl Bernstein, Marco Politi
  books.google.com/books/about/His_Holiness.html?id=FmfePFZ3MV8C

  The hidden Pope: the untold story of a lifelong friendship that is changing the relationship between Catholics and Jews: the personal journey of John Paul II and Jerzy Kluger. Darcy O’Brien. B John Paul II;

  His Holiness: John Paul II and the hidden history of our time. Carl Bernstein, Marco Politi

  His Holiness: Secret History of John Paul II
  by Carl Bernstein, Marco Politi

  ===

  Elie Wiesel: Jan Paweł 2 ma bardzo ważne miejsce w żydowskiej historii

  Holocaust survivor and Nobel Peace Prize winner Elie Wiesel told reporters that John Paul “will have a very important place in Jewish history” as the first pope to visit a synagogue. “Never have the relations between Jews and Catholics been as good,” Wiesel added.

  https://epdf.tips/pope-john-paul-ii-modern-world-leaders-5ea6bd4de2820.html

 79. Andzia said

  re:23
  Najbardziej śmieszne jest to, że te ruchy w KK zajmowały się uzdrawianiem i uwalnianiem. Niejaki Zieliński był zapraszany przez biskupów. Ks. Bashobora podobno nawet potrafi wskrzeszać. A jak ogłoszono pandemię, wszystkich „opuścił” charyzmat uzdrawiania:) Pierwsi nałożyli maski.

 80. Głos Prawdy said

  Prawie 9 tysięcy muzyków gra hymn Rosji
  https://vk.com/alexxx_1973?z=video210715484_456244752%2Fa10b5a088238336e43%2Fpl_wall_210715484

 81. Głos Prawdy said

  FREAK SHOW: NADZY PASTORZY, SODOMICCY POLICJANCI, KLAUN PREZYDENT

  Europejskie wartości, za które teraz umierają Ukraińcy, to naprawdę piekielne widowisko. To nie jest „pocisk” wojny informacyjnej, ale realny fakt: świat zachodni wreszcie oszalał.

  A te kraje, ich politycy, budują i krytykują Rosję. Bronili prawa do publicznego machania swoimi genitaliami i wytykali nam ignorancję. Tym, którzy marzą o „życiu jak w Europie” radzimy zapoznać się z tym filmikiem. Boże chroń nas przed taką przyszłością!
  https://vk.com/feed?z=video210715484_456244669%2Ff40cfcb5929a0198e9%2Fpl_post_210715484_18392

 82. Yagiel said

  AD Lewarek@62 – jeśli się niszczyło od lat radzieckie groby i pomniki, to teraz się ryje nie drze, plagawe !
  nie czyń drugiemu, co tobie niemiłe…

  Okazuje się, że pajac Borisek jednak schodzi z cyrkowej areny – hura! a raczej wreszcie ! Czy w południe dziś ? Oby !
  Że też Xazary muszą gustować w takich poczwarach – ciekawość, jaką fizjonomię pokażą następną ?
  Wszystko za późno – nie wiem, czy zdejmowalny jest Scholz, ale śmiertelny na pewno – jak Europa europjsików (bo nie cała)

  A teraz o sprawach ważnych: ta rzeczka płynąca skrajem Lasu Bielańskiego/rezerwatu to Rudawka: nazwa jest pamiątką po wielkich pokładach rudy żelaza – było Mazowsze zbrojownią ROMA RES PUBLIKA i ROMA iMPERIUM – do dziś dno Rudawki jest, ojej!, rude; na jego tle ledwo widać te rybki żywe, płynące pod prąd/nurt. Popatrzyłem se w różnych miejscach – w każdym rybki są, tyle że największe bywają pod mostkiem drewnianym na przedłużeniu ul. Tczewskiej (ulubionej przez Niemców czy Nieco-Żydów 😉 ) dalej przy mostku betonowym/ruince też są – a czy spływają do – brrr! – Wisły, tego nie wiem: teraz tam jakieś prace trwają – ciekawe, w jakim celu ?
  Sporo wody w rzeczce, płynie bystro i przyjemnie dla oka-ucha… W ogóle Las Bielański w niższej części nadal pięknie pachnie wilgocią olszynowo-leśną. Oraz dźwięczy ptasimi śpiewami, przy czym fjukanie dzięciołów jest coraz częstsze – dużo drzew pada !
  Na Rudawce widuję też kaczki – czy jest współzależność między obecnością rybek i bywaniem kaczek ?
  A swoją drogą namysł: kaczki to mają wybów – Wisła (brrr!), Kanałek albo Rudawka albo Stawy Kellera albo… a takie rybki ? Są w Rudawce może na 3-5 metrach, rosną i – pod prąd smyrgną, to spłyną wstecz pół metra – i co one wiedzą o
  Reszcie Świata ?
  W Kanałku nie były i nie będą, AWueFu nie widziały, a co dopiero Pałacu Kultury ! Kaczki jeśli widziały, to spierlały – Kaczyńskiego nie widziały – ani on ich – podobnie z Trzaskowskim, więc – jak one żyją ? co to za życie ? Rybio-przyjemne w wodzie bystrej a czyściutkiej – widują może ważki-nie-ważki, bo niby ważki, ale ze skrzydełkami niebieskimi a nawet atramentowymi w szybkim ruchu nad wodą: przyglądają się im, dziwują ? A zastanawiają się, co tam rośnie nad wodę przy mostku: takie zielone kulki po 2-3 między liściami palczastymi ? rosną, puchną – jak bardzo spuchną, to spadną i mogą rybkę trafić – ojej ! To byłaby katastrofa dla rybek w Rudawce… Żal rybek będzie pod jesień – z zerwać orzechy włoskie znad strumienia nie ma jak… Tak nie ma jak tych rybek ratować, jak Europejsików: a Jesień może być Złota, ale ANTY-Polska !
  To może i lepiej, że rybki nie wiedzą, nie przed-widują ani może nawet orzechów nie widzą nad sobą nabrzmiewających – ?
  Ale ważki widzą – trudno ich nie zauważyć ! Inna rzecz, że to z góry – jak ważki od dołu, od/z wody wyglądają, tego nie wiem…
  A dlaczego nie wiem ? Dlaczego ?
  Ano musi być jakiś powód tego 😉
  Lecz tego, co Rzeczka Rudawka
  wie i z dawna pamięta…
  mogą jej pozazdrościć Xazary
  nie tylko nyniejsze/now pejsięta !
  Vivat Ruda ! Dzieje vivat !
  Te Żelazne i te w rybach 🙂

 83. Boydar said

  https://www.onet.pl/informacje/onetwiadomosci/mieszkanie-w-berlinie-niemcow-nie-stac-na-dach-nad-glowa/5fjbkzg,79cfc278

  „Największym i jedynym wrogiem żyda jest drugi żyd”
  (z mądrości talmudu)

 84. Głos Prawdy said

  Hymn na cześć świętej Rusi

  Na planecie Ziemia odrodziło się państwo,
  Stworzone przez Boga w obliczu Mesjasza.
  W każdym momencie jest to niebywałe,
  A jej imię to po prostu Rosja!

  Chór:
  Święta Rosja, ziemia naszego urodzenia,
  Błogosławieni w miłości i wierze,
  Jesteś jedyna taka na świecie:
  Piękna, ogromna, majestatyczna!
  Święta Rosjo – Twoja wieczna chwała!

  Werset 2
  Mądrość czystych serc w jedności ludzi,
  W mocy Ducha Świętego, Miłości, i Nadziei, i Wiary!
  Sam Bóg oświecił nas znaczeniem idei,
  I do Rosji Jego niezmierzona miłość!

  Werset 3.
  Jesteśmy w młodej rodzinie – jednej braterskiej i przyjacielskiej.
  Budujemy nową Rosję, szerząc sprawiedliwość,
  Nad naszą ojczyzną jest kryształowa kopuła, – To święta osłona Boga nad Rosją.
  To płaszcz Boga nad Rosją!

  https://pesni.guru
  .https://www.youtube.com/watch?v=gYufHpCG7qg

 85. Boydar said

  noooo, trochę przesadzają, i dlaczego dopiero w dwudziestym piątym

  https://www.onet.pl/informacje/newsweek/wojna-w-polsce-w-roku-2025-jesli-zachod-da-sie-ograc-putinowi/yylzg7r,452ad802

  ale to nic, jeśli mówią nam że tak będzie, znaczy się plany sztabowe są zupełnie inne

 86. Yagiel said

  Pajacyk Borysek z-chodzi z/e/ sceny – ale i zostać chce do września/października…
  Qźwa, już wyraźniej nie można pokazać, jak ZERO znaczy on i każdy premier/prezydent: on se bedzie brał udział w różnych naradach-zdradach-obradach jako kto ? Jako ZERO/NUL/NIC – więc każdy, kto z nim roz-mawiać będzie, wyZEROuje się sam.
  No to popatrzeć: kto jeszcze pokaże, że jest NIC/ZERO ?
  Jęśli Angole się na to ZERO zgodzą do września, znaczą już dziś ZERO 🙂
  Ta Wyspa ZERO się nazywa…

  To dla równowagi komunikat od ZE/Ekołogia Soznanija: Zaczynamy odkrywać Tajemnicę 3 Fatimską !
  .https://www.youtube.com/watch?v=HFfp8tmBnGU
  Znaczy to oczywiście bajki są ekologiczne tylko, że:
  1. Wieża Babel ma kontynuację w kolajderze CERN/Czarny
  2. że Nimrod, wnuk Noe, wbudował w nią Gwiezdne Wrota, by wpuścić… ELOH’IM, tj. Bogów Wielu …’im
  3. że USArmy napadli na Irak w celu odkopania tych GW i jeszcze kogoś…
  4. że teraz mamy kryzys energetyczny, bo cała Anglia prądu idzie na CERN/Czarny, żeby on powoływał kolejne anomalie pogodowe oraz
  5. wpuścił Bestię przez GW – czemu przeszkodzić może nie tyle Kreml/Putin, ile Gonczar, który Tu wczoraj, przed… ?
  6. że 3 Tajemnica Fatimska mówi o tej Bestii jako o Nibiru (no-no: Ni’Mrod i NI’Biru…), która się zbliża i wchodzi w Układ Słoneczny, by ok. 2029 r….. !

  Tak że Złoj Ekołog-Bajkodziej, znaczy Skazko-Dziej ostrzega i pociesza, zacząwszy odkrywanie 3-Fatimskiej…

  Kto się boji Kolajdera, niechaj zaraz skryje się !
  Ostrzegli nas Skazko-Dzieje…

 87. revers said

  Ten raport prawny to banger! W zleconym przeze mnie badaniu trzech renomowanych prawników unijnych domaga się, aby w ramach mechanizmu praworządności płatności unijne na rzecz Węgier zostały zawieszone do 100 proc. Uzasadniają, że środek ten jest zarówno „rozsądny”, jak i „proporcjonalny” w związku z naruszeniami praworządności na Węgrzech. Ponieważ: Zasadniczo WSZYSTKIE płatności unijne są zagrożone korupcją.

  Organy nadzoru i sądy nie działają lub są politycznie skorumpowane. Mówiąc metaforą: tak jak woda płynąca przez ołowianą rurę, wszystkie pieniądze unijne przybywające na Węgry są „zakażone” olowiem.

  Sprawozdanie jest jasną instrukcją dla przewodniczącej Komisji UE Ursuli von der Leyen (CDU). 100% cięć to – jak ustalają naukowcy – już powszechna praktyka w innych obszarach. Komisja UE nie ma tu żadnego zakresu: uznaje realia na Węgrzech i działa zgodnie z istniejącą sytuacją prawną. Albo proponuje sankcje, które nie oddają problemu, opóźniają procedurę i sprzeczne z istniejącymi wytycznymi dotyczącymi zawieszenia funduszy.

  Sygnał dla wrogów demokracji i naruszających praworządność w UE byłby fatalny: „Nie ma konsekwencji naruszania zasad UE. ‚

  p.s. A jak tam polinscy polit-bizmesmeni wyszli na „przestrzeganiu” bo ostanio odcieto kupon na poliniakom na 37 mld. euro, tyle miej wiecej ile CEO Unio-big-farma komisarzowej i mezulka wziela za umowy na szczepionki.

  A i n odbudowe ukrainy tez trzeba cos z tych kuponow dotacyjnych odeslac, jak nie doplacic.

 88. Lily said

  Kolejny „narodowiec”.Kogo?.

  By ;Wojtek n.o.r.m.a.n.d.i.a (bez kropek.)

  ———-
  Jest… jest… nie ma!
  Akuku!
  Admin

 89. revers said

  A tak byo dobrze za Gierka i Alternatywy 4 z parowozem pod bokiem, ciepla woda w kazdym kwadracie, a tu zakomunikowano ze ciepla woda tyko dla ultra bogatych.

  reszta gawiedzi po odplatny chrust do lasu i ciepla wode zz przerebli w lodzzie.

 90. Lily said

  Re 88;Lily
  YT.
  Szkola Myslenia -Joanna z…

 91. angol said

  Rosja stoi na stanowisku, że szkody wyrządzone na całym świecie przez covid-19 powinny być pokryte na koszt USA kiedy się potwierdzi jego pochodzenie z amerykańskich biolabów na Ukrainie.
  https://www.rt.com/russia/558474-russia-compensation-covid-us/

 92. angol said

  Syria:

  Mossad twierdzi że „Rosyjski Su-35 zniszczyły bazę USA w al-Tanf, dając Jankesom 36 godzin na ewakuację”.

 93. angol said

  Czeczenia zupełnie nowy batalion Sever.
  https://www.bitchute.com/embed/cuCdhWnnVdU9/?feature=oembed

  Szef Czeczeni mówi, że jak ich Putin nie powstrzyma pójdą aż do Berlina.
  http://www.bitchute.com/embed/zQuuJbTxDEZs/?feature=oembed

 94. kontra said

  ZOMO holenderska policja strzela do dziecka

  W nocy z wtorku na środę policjanci oddali strzały do protestujących rolników niedaleko Heerenveen w północnej części kraju. Trzech z nich zostało aresztowanych, w tym 16-latek, który kierował traktorem, do którego strzelali funkcjonariusze milicji holenderskiej

  7 lipca 2022

  https://www.radiomaryja.pl/informacje/holandia-aresztowano-19-rolnikow-w-tym-dziewieciu-nieletnich-blokujacych-centrum-dystrybucyjne-supermarketow/

  Gdy tylko na horyzoncie pojawiła się potencjalna możliwość posłania Amerykanów na wojnę z przeciwnikiem na tym samym poziomie, jeśli nie lepszym,
  a na pewno lepiej przygotowanym,

  rekrutacja wojskowa w USA natychmiast się przerzedziła:

  według doniesień prasowych armia usa jest znacznie poniżej 50 procent rocznego celu
  https://babylonianempire.wordpress.com/2022/07/04/pozegnanie-z-bronia-w-usa-ucieka-sie-od-wojska/

  Sankcje przeciwko Rosji miały być śmiertelną bronią w konflikcie z nią, a gdy zawiodły, ustąpiły miejsca wściekłości i gadaninie o armiach rodem z fantazji. https://ilsimplicissimus2.com/2022/07/04/addio-alle-armi-in-usa-fuga-dallesercito/

  Kontrolowane wyniszczanie rolnictwa europejskiego:
  Na horyzoncie wywłaszczanie rolników holenderskich – kradzież ziemi rolników przez rząd holandii

  Tak, że po obłudnym narzekaniu na «kryzys żywnościowy uderzający w najbiedniejsze kraje» – pośród niedoborów nawozów i żywności na całym świecie–oto dokonuje się ataku na produkcję żywności
  https://babylonianempire.wordpress.com/2022/07/01/kontrolowane-wyniszczanie-rolnictwa-europejskiego-na-horyzoncie-wywlaszczanie-rolnikow-holenderskich/

  http://www.marita-wiggerthale.de/

 95. angol said

  zamordowana przez banderowców Weronika Badina.

  https://www.stalkerzone.org/about-veronika-badina-the-young-girl-murdered-in-donetsk-by-the-ukrainian-army/

 96. kontra said

  hot, news pis
  Strajk przedsiębiorców: Już robimy kontratak w sieci, ponadto dokładnie ich rozpracujemy….
  22 czerwca, 2022
  andruszkiewicz adam
  https://poufnarozmowa.com/juz-robimy-kontratak-w-sieci-ponadto-dokladnie-ich-rozpracujemy/
  .https://poufnarozmowa.com/wp-content/uploads/2022/06/Capture-.1-14-1536×744.jpg
  poufnarozmowa.com
  http://6cmgcpaynaq6owqteyb6576rdhb3yzrrl3pgggiy6istdh2j4i6qw2qd.onion/
  poufnarozmowa.com
  https://yandex.com/chat/#/join/195d1b6f-11e6-4d82-b7cc-9a15cde82c00
  poufnarozmowa.com
  https://vk.com/poufnarozmowa

 97. angol said

  banderowcy mordują kolejne dzieci (troje dzieci zginęło na placu zabaw)
  Czwórkę dzieci w ciągu 24 godzin zarezali

  The Ukrainian Army Killed Three Children Just 24 Hours After Massacring a 10-Year-Old Girl
  https://www.stalkerzone.org/the-ukrainian-army-killed-three-children-just-24-hours-after-massacring-a-10-year-old-girl/

 98. angol said

  prosiak Dżonson rezygnuje ze stanowiska portiera

 99. angol said

  Rosja ma ponaddźwiękowe Sarmaty, Kindżały itd

  a usa? 🙂 USA wydadzą 27 milionów dolarów na balony do walki z rakietami z Rosji –
  Balony Politico Militar
  https://t.me/RVvoenkor/18573

 100. angol said

  jak banderowcy traktują bezdomne zwierzęta :

  https://t.me/RVvoenkor/18566

  Chochoł wyjął karabin i zastrzelił pieska porzuconego na stacji benzynowej.

 101. Głos Prawdy said

  Nic takiego, to tylko Nicole Kidman je owady. Prosto żywcem.

  Zachód przygotowuje ludność na nadchodzący kryzys żywnościowy. A to promocja nowego stylu życia.
  https://vk.com/feed?z=video22239950_456240231%2Faaa7dddac397d19a3e%2Fpl_post_22239950_26907

 102. revers said

  re99

  kot Larry odwolal Borysa ?

  .https://i.postimg.cc/cLQjZ5YG/larry.jpg

 103. kontra said

  PAPIEŻ MATERIALNY FRANCISZEK MÓWI, ŻE DA KOBIETOM GŁOS W WYBORZE BISKUPÓW:

  Papież materialny Franciszek powiedział, że chce zapewnić kobietom wyższe stanowiska w Stolicy Apostolskiej i ujawnił, że po raz pierwszy wyznaczy kobiety do wcześniej całkowicie męskiego komitetu watykańskiego, który pomoże mu w wyborze biskupów świata.

  a później BISkupki Franciszka?

  ====

  ukrainian nazis
  Organization of Ukrainian Nationalists (OUN/B),

  Gry i zabawy neopogańskim szowinizmem: nazista ukrainiec Mykoła Łebed
  Posted on July 7, 2022 by vrs

  8 lipca 1998 roku zmarł w Pittsburgu w ‚sojuszniczym’ USA, w sędziwym wieku 89 lat nazista ukraiński Mykoła Łebed – następca nazisty Stepana Bandery, wg Czesława Partacza i Tarasa “Bulby” Borowca główny organizator ukraińskiego nazistowskiego ludobójstwa na Wołyniu w Polsce.

  nazista ukrainiec Mykoła Łebed Lata emerytury spędził spokojnie w Stanach Zjednoczonych poza drobnym “incydentem” w roku 1985 kiedy to instytucja kontrolna Kongresu USA – General Accounting Office umieścił naziste ukrainca Mykoła Łebed na liście nazistów i kolaborantów,
  którzy osiedli w Stanach Zjednoczonych dzięki współpracy z amerykańską ubecją CIA a Specjalne Biuro Śledcze (OSI) rozpoczęło w jego sprawie śledztwo.

  The Banderites (Ukrainian: бандерівці, romanized: bandеrivtsi; Polish: banderowcy; Russian: бандеровцы, romanized: bandеrovtsy)
  11 07 1943 Volhynian Bloody Sunday
  Wołyń Massacre
  https://nondraco.wordpress.com/2022/07/07/gry-i-zabawy-neopoganskim-szowinizmem-mykola-lebed/

  Biskup Grzegorz Chomyszyn o schizmie ukraińskiej
  Posted on May 11, 2022 by vrs

  z książki Problem ukraiński Biskup Grzegorz Chomyszyn

  A to u nas nikogo nie razi. Nikt nie protestuje, bośmy wprawdzie katolicy, ale lubimy śpiewać lub deklamować bluźnierczy poemat przeciw Kościołowi katolickiemu!

  Papieża uważamy za najwyższego szefa Kościoła, niejako w znaczeniu ludzkiem, a nie traktujemy go po myśli zasad wiary, jako Zastępcę Chrystusa na ziemi.
  https://nondraco.wordpress.com/2022/05/11/biskup-chomyszyn-o-schizmie-ukrainskiej/

  Problem ukraiński – bp Grzegorz Chomyszyn – Religijna.pl

  religijna.pl/problem-ukrainski-bp-grzegorz-chomyszyn
  Co gorsza, na tle nacjonalizmu ukraińskiego zjawiły się oznaki pewnego rodzaju satanizmu… bp Grzegorz Chomyszyn (1867-1945)

  „Nacjonalizm” ksenofobia ukraińska stworzyła osobliwą religię, pseudo-chrześcijaństwo, przewrotną mistyfikację chrześcijaństwo, swoistą szatańską jego wersję, w której naród jest ważniejszy od Boga.

  Problem ukraiński – bp Grzegorz Chomyszyn Książki przy herbacie
  ksiazkiprzyherbacie.pl/pl/p/Problem-ukrainski-bp-Grzegorz-Chomyszyn/9895

  W swoich zapiskach bp Chomyszyn, syn ukraińskiego chłopa, zawarł druzgocącą krytykę zgubnej ideologii banderyzmu, którą uznał za próbę zbudowania państwa całkowicie przeciwnego Królestwu Chrystusa. Bp Chomyszyn, poddał również krytyce postawę metropolity lwowskiego Andrzeja Szeptyckiego.
  Massacres of Poles in Polish Volhynia and Eastern Galicia
  https://www.britishpoles.uk/parosla-poczatek-zbrodni-ukrainskich-nacjonalistow-na-ludnosci-polskiej-wolynia/

 104. bardzo said

  „Oboje zostali przyłapani na kierowaniu hulajnogą elektryczną przez policjantów z drogówki.”

  Policjanci z drogówki gonili ich hulajnogami?

 105. angol said

  Węgrzy jako jedyni poważnie traktują sankcję !!!
  https://t.me/sputnik/8230

  Węgry odrzuciły pomysł Parlamentu Europejskiego o „sprawiedliwym podziale gazu” między krajami UE w warunkach jego niedoboru.

  Orban powiedział aby spierdalali a nie własne sankcje omijali i Węgry okradali.

  Węgry podpisały z Gazpromem kontrakt na dostawy gazu na kolejne 15 lat.

 106. revers said

  Już PiSiory zaczynają czyścić przedpole ponieważ wkrótce ma ruszyć to samo co się dzieje w Holandii. Czyli likwidacja polskiego rolnictwa!

  https://www.tysol.pl/a87111-nieoficjalnie-zawiadomienie-abw-ws-agrounii-nosi-znamiona-dzialalnosci-prorosyjskiej

  Agrounia agentura rosyjska, zawiadomienie do ABW.

 107. revers said

  re96

  Na to wycalowany przez Dude, Macrona, heroj globalny: ”

  ☠️🇺🇦 Zelensky zareagował na zabicie trójki dzieci i trzech dorosłych w DNR

  „Wreszcie czuć, że artyleria zachodnia, którą dostaliśmy od naszych zachodnich partnerów, działa z wielką mocą. Jego dokładność jest naprawdę taka, jak trzeba!” – Tak Władimir Żeleński zareagował na wczorajsze wydarzenia, które stały się czarnym dniem dla Makiivki i Doniecka.

  6 lipca dwoje dzieci w Makijiwce zmarło na miejscu, trzecia dziewczynka zmarła w szpitalu. Dzień wcześniej, 5 lipca, od ukraińskiego pocisku zginęła 10-letnia dziewczynka w centrum Doniecka.

 108. osoba prywatna said

 109. Andzia said

  Marucha pisze o głupich Polakach. Ja kiedyś starałam się to negować. Niestety zostałam zmuszona przyznać mu rację. Moja koleżanka ze studiów, katoliczka, Polka (wygrzebała gdzieś, że mamy wspólne korzenie, a nawet przyjechali do mojej matki, kiedy tam byłam). Ostatnio postanowila się ze mną spotkać (oczywiście u mnie wszyscy lubią się spotykać). Ja z nią rozmawiałam telefonicznie i e-mailowo i do tej pory nie mogę sobie poradzić z tym. co prezentuje tzw. elita, To było gdzieś miesiąc temu a dalej jest mi ciężko. Wstyd przytaczać te poglądy, bo przez tyle lat ją lubiłam. Moja koleżanka była kiedyś mądrą osobą’
  Niektóre z jej przekonań: jest za zachodnią demokracją, Ukraina ma prawo do samostanowienia, od 2014r, nie było żadnego konfliktu w Donbasie. ruskie gwałcą Ukrainki (bo ostatnio przybyłe o tym mówiły), głosowała na Hołownię, bo to katolik. O synodzie amazońskim nie wiedziała, ale skrytykowała papieża za szczekanie u drzwi Rosji. Kiedy jej powiedziałam, że ma we łbie telewizor, to się na mnie obraziła. Baba z wozu, koniom lżej. A jednak się dołuję.

 110. osoba prywatna said

  Trochę relaksu dla każdego.

 111. Marucha said

  Re 110:
  Pani Andziu, wiem, jak ciężko jest odrzucić ludzi, których uważaliśmy za przyjaciół, którzy nawet byli naszą rodziną… przecież wiem to po sobie.

  Ale to trzeba zrobić, dla własnego dobra, dla zdrowia psychicznego. Tak, jak wycina się z ciała jakieś narośle czy guz. Lepiej się żyje bez niego.

 112. revers said

  widze ze unijny PE wspolzawodniczy w ramach zachodniej demokracji z amerykanami , gdzie SN zabronil aborcji, unia wprowadzi aborcje do prawa podstawowego

  https://web.de/magazine/politik/eu-parlament-abtreibung-grundrecht-37087812

  ————
  NIE ZABRONILI ABORCJI.
  Zostawili tę kwestię do uznania na poziomie stanowym.
  Admin

 113. revers said

  z telgramu nowosci z frontu kanal

  Nasz ulubieniec Zieleński (z którym dwie godziny temu rozmawiał jego kochanek Boris Johnson) też zareagował na zabicie trójki dzieci i trzech dorosłych w DRL:

  „Czuje się wreszcie, że artyleria zachodnia, którą otrzymaliśmy od naszych zachodnich partnerów, działa bardzo potężnie. Jej celność jest naprawdę taka, jak trzeba!”

  Czyli trafienia pocisków, które zabiły wczoraj w Doniecku i Makiejewce trójkę dzieci (dwoje dzieci w Makijiwce zmarło na miejscu, trzecia dziewczynka w szpitalu), nie były tragicznym błędem celowania i miały miejsce dokładnie tam, gdzie ukraińscy dowódcy chcieli. Dobra. Dziękujemy, panie Zieleński, nie mamy już wątpliwości. Mamy tylko jedno pytanie: co pan preferuje – szubienicę czy rozstrzelanie?

  ———
  Włos mu z żydowskiego łba nie spadnie. Wyląduje gdzieś na kontynencie północnoamerykańskim.
  Admin

 114. Maverick said

  Jakiś patriota amerykański w końcu wysadził, kabalistyczny i lucyferiański monument w Georgia. gdzie 12 językach było napisane życzenie szatanitów obniżenia populacji planety do 500 000 000, a co niektórzy ich agenci zaczęli zdrażać te plany świruskami.

 115. Maverick said

  Andzia wyszczepionym spada i to bardzo szybko iloraz inteligencji. Oni będą zdalnie kontrolowanymi zombies dla których Yuval Noah Karari będzie bogiem. Polskie pseudo elity są częścią tych antypolskich spisków ale aby się przypodobać motłochowi to nawet potrafią udawać katolików.

 116. jakoja said

  W Melitopolu uroczyście odsłonięto pomnik generała porucznika NKWD Pawła Sudoplatowa, którego znaczną część kariery poświęcił zagładzie Bandery.

  Dobry pomnik dobrego człowieka.
  https://colonelcassad.livejournal.com/7723741.html

 117. jakoja said

  Maverick said
  2022-07-07 (Czwartek) @ 19:41:43

  Jakiś patriota amerykański w końcu wysadził, kabalistyczny…

  /////
  Piszą że to był laser a nie żadne wysadzenie inni pisali że piorun ale nie było błysku

 118. Boydar said

  Stawiam na wiązkę mikrofalową z ruskiego (chińskiego ?) satelity. Taki dyskretny „przekaz podprogowy” dla jankeskiej „elity”.

 119. revers said

  re115

  Tak obelisk 24h na dobe pod kamerka, nagle wylancza sie, daje czas na podlozenie ladumku wybuchowego pod jedno z trzech kolum i samo sie zalancza
  kamerka o 4 rano na czas eksplozji.

  Rownie dobrze zdarzenie zwiastuje dalszy ciag kabaly i zmiane planu.

  Nie zostawi sie 500 tys ludzi niewolnikow, a zero ludzi, na ich miejsce wyhoduje nowa rase transhumanidow. Z ludzmi d.s-owi nie wyjdzie, d.s. bedzie trakrowac populacje ludzi jak, zepsuty genetycznie material.

  Do tego nie tylko kamienie padly ale w watykanie zostal naruszony obelisk ostroslupa czworokatnego. Inne mpzma zmalezc w washington dc i city london.

 120. Maverick said

  Jakoja to chyba to był potężny piorun boży aby pokazać Lucyferianom kto jest bosem na tej planecie. Potężne uderżenie z lasera satelitarnego też jest możliwe. Po wgłebieniu sie w parę filmików też dochodzę do tego wniosku. Była deszczowa i ciemna noc z wielkimi piorunami.

 121. Głos Prawdy said

  Ech, gdzie moje 17 lat..

 122. Yagiel said

  Tym razem zacznę od końca, od ostatniego wątku Gonczara z wczoraj:
  Jeśli chodzi o nasz system/naszą stronę, to zablokowaliśmy Szojgu pod kroplówką – nie może wykonać żadnego ruchu, uciec. Próbujemy go zepsuć… Jest głównym/groźnym globalistą w naszym systemie.
  .https://www.youtube.com/watch?v=rFP42zzNgeM
  A całość pod tytułem: „Гончар-скрижали разрушены.”, tj. Tabliczki Potter’a zniszczone.
  W wojnie globalistów i anty-global nastał klincz, powiada Gonczar, i może potrwać do połowy-końca sierpnia
  wtedy nastąpi „Wojna Bogów” i powiedziane to jest serio…
  Kolajder CERN/Czarny zdołał wygenerować pocisk klimaryczny przeciw Rosji/Moskwie, ale nie zdołał otworzyć portalu/GW
  a czy globalistom uda się Bestię przeprowadzić przez GW ? Ustawili czarodziejstwem jakąś Zasłonę na Morzu Czarnym… Erdogan dostał 5 dni na zastanowienie się – !

  A jeśli zacząć od początku, to: pogoda się stabilizauje – po ataku CERN – przyda się na urodzaj; tabliczki Pottera zniszczona (chyba chodzi o te w USA/Georgia?); Boris Johnson odchodzi, ale zostaje i to jest czas bardzo ważny:
  Gonczar mówi, że BJ blokuje wywołanie III Mirowoj/Bogów !: Jesli on prodzierżytsia, to globalisty nie smogut… ! – przyznam, że takie postawienie sprawy jest dla mnie zaskoczeniem… Może ktoś Tu lepszy ode mnie w rusczynie sprawdzi i przetłumaczy, co w tym wątku powiedział Gonczar – ?

 123. Boydar said

  https://wiadomosci.wp.pl/prawo-do-aborcji-prawem-czlowieka-pe-przyjal-rezolucje-6787897773001344a

  Tu trzeba dyplomacji i polityki praktycznej. Ponieważ chcącemu nie dzieje się krzywda, przyznałbym a’priori wszystkim żydom prawo do masowego mordowania potomstwa. A w ramach represji wobec gojów, im właśnie tego zakazał. I surowo przestrzegał.

  https://www.o2.pl/informacje/holandia-policjant-strzelal-do-rolnikow-zlozyli-mu-niezapowiedziana-wizyte-6787943829265024a

  I co on z tymi belami ma zrobić, niechby mu granaty bez zawleczek przynieśli. Przynajmniej i przypadkiem te bele mogły się zająć, szczególnie gdyby je czymś podlać. A tak, cały pogrzeb na nic, oprócz dymu w mediach.

 124. revers said

  z telegramu ⚡️USA prosi Rosję o uznanie amerykańskich najemników zatrzymanych na Ukrainie za kombatantów – wiceszef rosyjskiego MSZ.

  Czy USA chcą powiedzieć, że są w stanie wojny z Rosją? Cieszę się, że taki wspaniały pomysł jeszcze nie przyszedł do głowy Morawieckiemu.

 125. Piskorz said

  re 117 !1. Czytałem jego wspomnienia; b. ciekawe, ale w więzieniu też sporo lat siedział. 2. Zanim postawili ten pomnik tam była tablica…upamiętniająca Doncowa.

 126. Yagiel said

  der.onet.pl chyba obraził się na mnie: drugi dzień nie mogę zobaczyć niczego poza białą stronką główną… No trudno, jakoś to przeżyję – poczekam z miesiąc, aż der.onet. wystawi kolejny pomnik dziennikarstwa: tym razem z Putinem w roli głównej (pierwszy pomnik dziennikarstwa wystawiono Napoleonowi…)
  No i kurcze! nie wiem, czy na der.onet już zajaśniała/zakraśniała wiadomość, że
  UKRAINSKA REZERWA ZŁOTA JEST JUŻ W POLSCE a czy dobrowolnie-partnersko, czy jako gwarancja wypłacalności – ?
  Albo czy to – w wątku o najemnikach – że
  ANGLIA I WSZELKIE PODLEGLAKI/JAK polin-polaki/ DALI ROZKAZ SWYM NAJEMNIKOM W R A C A Ć D O K R A J U i

 127. Kwal said

  I to mówi tzw. prezydent Polski do Narodu który go wybrał….to kundel, szmaciarz, śmieć i gnój…
  https://prawy.pl/120894-szok-prezydent-duda-prosze-zebyscie-zacisneli-troche-zeby/

 128. jakoja said

  Chchołki masowo się poddają ,magazyny broni w Rosji już pewnie pękają w szwach

  http://www.bitchute.com/embed/OEePRNQZtuk5/?feature=oembed

 129. jakoja said

  Znane są natomiast niebywałe ekscesy, jakich dopuszczali się banderowcy podczas rzezi. Np. pięcioletnią dziewczynkę Zosię zmuszono do wypicia kubeczka krwi jej ojca, ściętego na pniu drewutni na oczach dziecka. Innej dziewczynce Hani, w zbliżonym wieku, kazano zjeść kawałek mięsa z ciała jej ojca.

  https://instytutsprawobywatelskich.pl/wolyn-1943-ludobojstwo-okrutne-pamietamy/

 130. Głos Prawdy said

  Zły ekolog mówi według swoich informacji, że cała rezerwa złota Ukrainy, a raczej to co z niej zostało przekazane Polsce, czyli jest w rękach waszego rządu w zamian za to, że Polska szczeka na Rosję, liże w dupę uchodźców i pomaga Ukrainie w każdy możliwy sposób. W grę wchodzą tu również terytoria/

  A więc to nie chaczyk, tylko Mamona robi swoje. I nic innego. Żydom nie obchodzi ich reputacja – nie na tyle, oni uwielbiają pieniędzy.

 131. Głos Prawdy said

  Cherchez une femme – mówią Francuzi. Polacy, szukajcie gdzie jest ukraińskie złoto. Znajdźcie potwierdzenie tego, a wybory oni przegrają. Źródła Złego ekologa bardzo rzadko się mylą. Powtarzam jeszcze raz: tak po prostu władza Rzeczypospolitej Polski nie pomaga Ukrainie. TO DUŻE PIENIĄDZE I MOŻLIWOŚĆ ODEBRANIA GALICJI

 132. jakoja said

  Jeff Monson ujawnia, co tak naprawdę rozpoczęło wojnę na Ukrainie pl

  Jeffrey William „Jeff” Monson (ur. 18 stycznia 1971 w Saint Paul) − amerykański grappler, zawodnik mieszanych sztuk walki (MMA) oraz bokser. Mistrz świata w grapplingu, dwukrotny mistrz świata ADCC w submission fightingu.

  . https://www.youtube.com/watch?v=WTijC7cmMYY&t=28s

 133. kontra said

  ksiądz arcybiskup Krakowa Adam Stefan Kardynał Sapieha 2 Wojna Światowa

  Na wiosnę 1940 roku, jeszcze przed klęską Francji dotarły do Arcybiskupa Adama Stefana Sapieha listy przewodniczącego Rady Narodowej Ignacego Paderewskiego i nowego Prezydenta Władysława Raczkiewicza.

  Paderewski informował Arcybiskupa Adama Stefana Sapiehę że sanacja do władzy nie wróci,

  natomiast nie ma co liczyć na jej osądzenie sanacji , także za klęskę
  wrześniową 1939r

  „przede wszystkim nie zgadzają się na to nasi sprzymierzeńcy”.
  Raczkiewicz raił Arcybiskupowi Krakowa Adamowi Stefanowi Sapieha rząd Władysława Sikorskiego.

  Arcybiskup podejmował tymczasem dalsze starania o pomoc Rzymu. Ich świadectwem jest list generała Towarzystwa Jezusowego Włodzimierza Ledóchowskiego do kard. Maglione z 3 września 1940, w którym przekazuje on na prośbę Sapiehy informacje z Polski.

  ksiądz arcybiskup Krakowa Adam Stefan Kardynał Sapieha wyraża obawę że Rzym zaakceptuje po zwycięstwie Hitlera na zachodzie Europy stan okupacji jako stan definitywny, co zraziłoby katolików w Polsce.
  https://nondraco.wordpress.com/2021/06/18/kardynal-adam-stefan-sapieha-3/

  ====
  Wyklęci żołnierze Kościoła Katolickiego walczącego
  Posted on May 29, 2020 by vrs

  współpracownik księdza dr. Maksymiliana Marii Kolbe
  franciszkanin Ksiądz Wiktor Mróz OFM Conv. / ksiądz Franciszek Błaż
  ks. kpt. Fran­ciszek Błaż, ps. Wiktor Mróz, kapelan Brygady Świętokrzyskiej,

  28 kwietnia 1992 roku, na obczyźnie,
  w Buffalo stan Nowy Jork
  w Stanach Zjednoczonych Ameryki Północnej
  zmarł na atak serca ksiądz Franciszek Błaż / Ksiądz Wiktor Mróz,
  franciszkanin noszący imię zakonne Wiktor, od roku 1944 posługujący się nazwiskiem Mróz.

  franciszkanin Kapłan walczący – z ukraińskim ‚nacjonalizmem’ ksenofobią neonazizmem banderyzmem, niemieckim narodowym socjalizmem i antykatolickim posoborowym neo-modernizmem Jana Pawła 2
  https://nondraco.wordpress.com/2020/05/29/wykleci-zolnierze-kosciola-walczacego/

  Z Niepokalaną: Praktyczne rady księdza Maksymiliana Kolbe dla ojca Wiktora Mróz OFM Conv. / ksiądz Franciszek Błaż

  franciszkanin Ksiądz Wiktor Mróz został wydalony z antykatolickiego ‚zakonu franciszkanów’ i wreszcie „ekskomunikowany” za odmowę wyrzeczenia się Katolickiej Mszy Św trydenckiej nie akceptując antykatolickiej pseudo mszy Novus Ordo.

  franciszkanin Ojciec Wiktor Mróz nie zapomniał ostrzeżenie otrzymanego od ojca Maksymiliana Kolbe, aby nigdy nie porzucał Tradycji Katolickiej i w pełnym spokoju sumienia do końca życia publicznie wykonywał katolicką posługę kapłańską

  „franciszkanin Ojciec Mróz powiedział mi, że ksiądz Maksymilian Kolbe ostrzegł go, aby zawsze pozostawał wierny Tradycji [Katolickiej]. „Diabeł ma Biblię”, powiedział Maksymilian Kolbe „ale jest w Piekle. To Tradycja [Katolicka] zaprowadzi cię do Nieba „.
  https://actualia.blog/2021/09/16/kaplan-i-zakonnik-wierny/

 134. trzyzdwoma said

  Carlos Santana występował niedaleko Detroit i zasłabł na scenie. We wtorek wieczorem. Młody chłopak, 78 lat.

  Kogo jak kogo, ale jego to już nie podejrzewałbym o wyszczepienie się.

  ——–
  Wniosek?
  Szczepionki na Covid są wypróbowane, bezpieczne i skuteczne?
  Czy co?
  Admin

 135. trzyzdwoma said

  Panie Yagiel, a na jasny krasnal panu ten onet? Gdy mnie coś tam przekierowywuje, to mi się robi niedobrze. Trzeba dbać o samopoczucie.

 136. Sebastian said

  Wstąpienie Serbii do UE umarło, gdy Bruksela domaga się od Belgradu wyrzeczenia się Kosowa i nałożenia sankcji na Rosję

  Unia Europejska jest nieugięta, że ​​jest „związkiem równych” i że „interesy i obawy wszystkich jej obecnych i/lub przyszłych członków będą brane pod uwagę”. W systemie prawnym UE jest to również jasno określone w art. 4 ust. 2 TUE, który stanowi, że „Unia szanuje równość państw członkowskich wobec traktatów”. Jednak rzeczywistość jest zupełnie inna. Na papierze każde państwo członkowskie jest równie ważne. Jednak nikt tak naprawdę nie wierzy, że kraje takie jak Luksemburg czy Malta mogą być kiedykolwiek tak ważne i potężne jak Niemcy czy Francja. Co gorsza, nawet Francja ma problem z dorównaniem niemieckiej dominacji w UE, nie mówiąc już o innych państwach członkowskich, szczególnie tych z Europy Południowej i Wschodniej.

  Jak wtedy jest Europa Południowo-Wschodnia. Obecni i przyszli członkowie UE są tam tak pomijani i odrzucani, jak tylko mogliby być. Grecja, zdecydowanie najważniejszy i najpotężniejszy członek w Europie Południowo-Wschodniej, jest zniewolona wieczystym długiem, natomiast Bułgaria i Rumunia są praktycznie pozbawione suwerenności. I wreszcie tak zwane „Bałkany Zachodnie”, czyli była Jugosławia (i Albania). Perspektywa UE dla tego regionu jest w najlepszym razie wątpliwa. Jednak nie tyle dzięki samemu regionowi. To biurokratyczne imperium, które potraktowało ten region jako prawdziwą kolonię, tę, którą stworzyło, niszcząc stosunkowo zamożną (i suwerenną) Jugosławię, tworząc zamiast tego pół tuzina neokolonii z niewielkim dziedzictwem historycznym i tożsamością. praktyka lepiej znana jako tzw. „budowanie narodu”, która jest ekspertyzą USA i NATO.

  Jedynym wyjątkiem jest Serbia, pierwotne państwo założycielskie i zdecydowanie najważniejszy członek byłej Jugosławii. Serbia, obecnie na wpół suwerenne państwo, wiele przeszła w ostatnich dziesięcioleciach, zwłaszcza od 1991 roku, kiedy polityczny Zachód poddał kraj trwającemu dziesięć lat oblężeniu, niszcząc i rozmontowując Jugosławię, robiąc wszystko, co możliwe, aby rozszerzyć zasięg terytorialny wszystkim innym w regionie, kosztem Serbów, którzy zostali wygnani z prawie wszystkich regionów byłej Jugosławii. Sama UE odegrała w tym (i nadal jest) instrumentalna, wraz ze Stanami Zjednoczonymi. Aby to osiągnąć, polityczny Zachód zbombardował Serbów 3 razy w ciągu niecałej dekady, zaczynając od Republiki Serbskiej Krajiny (1994-1995), Republiki Serbskiej (1994-1995) i samej Serbii (1999).

  Było to katastrofalne dla Serbów, z dziesiątkami tysięcy zabitych, prawie milionem uchodźców wypędzonym z ich ziem przodków sprzed tysiącleci i wynikającą z tego dewastacją gospodarczą i społeczną, której rezultatem były dziesięciolecia stagnacji. Jednak UE i USA nie skończyły ze zniszczeniem kraju. Nawet ta znacznie mniejsza Serbia była „zbyt duża” i „zbyt suwerenna” dla politycznego Zachodu, więc postanowili ją dalej rozmontować, powodując secesję Czarnogóry w 2006 r., a także poparli jednostronną deklarację niepodległości Kosowa (2008). historycznie serbska prowincja z inżynieryjną większością albańską. Od tego czasu 22 z 27 państw członkowskich UE uznało podmiot narkoterrorystyczny . Bruksela próbowała również przekonać do tego innych.

  Formalnie UE nigdy nie stawiała uznania Kosowa za warunek członkostwa w UE, chociaż od tego czasu wielokrotnie to sugerowało. Jednak 6 lipca UE przekroczyła tę linię, kiedy Parlament Europejski przyjął rezolucję w sprawie Serbii , która „wyraża poparcie” dla członkostwa Serbii w UE, ale warunkuje wstąpienie „pilnym przestrzeganiem” unijnych sankcji wobec Rosji i Białorusi, a także uznanie Kosowa za niepodległe państwo. Te dwa wymagania są teraz ustawione jako obowiązkowe dla dalszych rozmów wniebowstąpienia. Czołowy biurokrata UE dla Serbii Vladimir Bilcik podkreślił, że Bruksela oczekuje od Serbii pełnej zgodności.

  „Dlatego ważne jest, aby Serbia skierowała się w stronę UE, a nie w jakąkolwiek inną stronę” – powiedział Bilcik.

  Parlament Europejski również „wyraził ubolewanie”, że pięć państw członkowskich UE nie uznało jeszcze jednostronnie ogłoszonej niepodległości Kosowa i ponownie zostało do tego zaproszone. Podczas gdy Serbię krytykowano za niesankcjonowanie Rosji i Białorusi, narkoterrorystyczna jednostka neokolonialna w okupowanym Kosowie została pochwalona przez Parlament Europejski za dostosowanie się do stanowiska Unii Europejskiej w sprawie sankcji wobec Rosji i Białorusi.

  Oczywiście te warunki są dla Serbii absolutnie nie do zaakceptowania i można je uznać za co najmniej nieprzyzwoite. Ani Rosja, ani Białoruś nigdy nie zrobiły Serbii niczego złego. Wręcz przeciwnie, oba kraje zdecydowanie popierają suwerenność i integralność terytorialną Serbii i nadal to popierają. Historycznie Serbia od wieków była wspierana przez Rosję. Bez zaangażowania eurazjatyckiego giganta jest bardzo mało prawdopodobne, aby Serbia kiedykolwiek uzyskała niepodległość, nie mówiąc już o przetrwaniu licznych brutalnych inwazji i ludobójstw pochodzących z politycznego Zachodu w ciągu ostatnich 100 lat.

  Zwrócenie się przeciwko Rosji w imię stania się pełną kolonią wielowiekowego wroga można opisać jedynie jako bezmyślne cios w plecy, którego żaden rząd w Serbii nie byłby w stanie przetrwać, ponieważ byłoby to równoznaczne z politycznym samobójstwem. Tak więc ta rezolucja Parlamentu Europejskiego oznacza, że ​​wstąpienie Serbii do UE jest faktycznie martwe. Biorąc pod uwagę, że większość Serbów i tak nie chce stać się częścią UE , wszystko, co sami mogliby powiedzieć, to dobra rezygnacja.

  https://www.globalresearch.ca/serbia-eu-ascension-dead-brussels-demands-belgrade-renounce-kosovo-impose-sanctions-russia/5785937

 137. Yagiel said

  Panie TrzyZdwoma, a pożyję i zobaczę 😉 (ciekawe, że na pocztę mogę wejść…)
  Ale czekałem na to, co napiszą/przedrukują w rocznicę Grunwaldu – ? der.onet może mieć coś ciekawego – także dla mnie…

  Nad Warszwą przelatują Ulewy/Burze – Matko Boska, jak pięknie !

 138. Yagiel said

  AD Pani głos Prawdy o Złoj Ekołog – o tak, on ma Takie Źródło ! Chranitiel-Wierszytiel…
  Jeśli ZE zapowiada, że dzieje przyśpieszyły i skoro zobaczymy hołd pejsikowy przed Kremlem, to … głęboko-powoli-oddycham 🙂
  Proszę pozdrowić BiałoRusów ! Siostry i Braci Naszych 🙂

 139. Sebastian said

  Miedwiediew: Najsurowszą karę powinni ponieść organizatorzy zabójstwa Abe

  Organizatorzy i sprawcy krwawej zbrodni przeciwko byłemu premierowi Japonii Shinzo Abe muszą wkrótce zostać ukarani, nieuchronnie i najsurowiej. O tym powiedział wiceprzewodniczący Rady Bezpieczeństwa Federacji Rosyjskiej i przewodniczący Jednej Rosji Dmitrij Miedwiediew , donosi partyjny kanał Telegram.

  Według niego w cywilizowanym świecie nie ma i nie może być usprawiedliwienia dla terroryzmu i ekstremizmu. „W walce z taką przestępczością wszystkie siły polityczne powinny zjednoczyć swoje wysiłki, niezależnie od ustawień programowych i przynależności państwowej” – podkreślił Miedwiediew.

  Nazwał Abe „autorytatywnym mężem stanu, człowiekiem o silnym charakterze i przekonaniu”. Miedwiediew powiedział, że stosunki międzypartyjne Jednej Rosji i Partii Liberalno-Demokratycznej, na czele której od wielu lat stoi Abe, kontakty na szczytach i innych wydarzeniach międzynarodowych, nawet przy odmiennych stanowiskach, zawsze były konstruktywne.

  Złożył kondolencje z powodu śmierci polityka. „Osobiście znam Shinzo Abe jako jednego z nielicznych japońskich polityków, którzy opowiadali się za konsekwentnym rozwojem i pogłębianiem więzi z Rosją na wszystkich szczeblach. Składamy kondolencje rodzinie i przyjaciołom Shinzo Abe, Partii Liberalno-Demokratycznej i całego narodu japońskiego” – powiedział Miedwiediew.

  Подробнее в ПГ: https://www.pnp.ru/politics/medvedev-organizatory-ubiystva-abe-dolzhny-ponesti-samoe-surovoe-nakazanie.html

 140. kontra said

  Niebezpieczeństwo katastrof lotniczych spowodowanych przez sieci internetowe komórkowe bezprzewodowe generacji 5G jest realne i konkretne, dlatego z powodu zakłóceń w pracy wysokościomierzy samolotowych przez siei komórkowe 5G, szeroko dyskutowany Internet of Things 5G został oficjalnie zablokowany, a właściwie wycofany ze wszystkich lotnisk w USA na rok, co najmniej do lipca roku 2023
  2022/07/07
  >https://babylonianempire.wordpress.com/2022/07/07/pocztowka-z-orbetello-i-okolic/

  ====
  2022/07/07
  posoborowy ksiądz abp Karol Maria Viganò, ambasador w USA:

  “Głębokie państwo i głęboki [posoborowy] Kościół [ „Papieża Franciszka” ] łączy nienawiść wobec Pana Jezusa Chrystusa”
  https://babylonianempire.wordpress.com/2022/07/07/pocztowka-z-orbetello-i-okolic/

  mons carlo vigano deep state
  https://visionetv.it/mons-vigano-deep-state-e-deep-church-sono-unite-dallodio-contro-cristo/

 141. kontra said

  tradycyjny katolicki ksiądz Wiktor Mróz / ksiądz Franciszek Błaż : proroczy list
  Był listopad 1970.
  https://semperfidelisetparatus.blogspot.com/search/label/Franciszek%20B%C5%82a%C5%BC

  Z listu wynika kilka rzeczy. Obala również mnóstwo naiwnych twierdzeń.

  1. Polski zakonnik ksiądz Wiktor Mróz precyzyjnie opisał zmiany i reformy.
  2. ksiądz Wiktor Mróz Precyzyjnie i trafnie przewidział do czego doprowadzą „reformy [ posoborowe Jana Pawła 2] „.
  3. List ten dokumentuje istnienie jednej osoby, która wiedziała co się dzieje.
  4. Nie było więc niemożliwym spostrzeżenie co się dzieje
  5. Nie wszyscy się nabrali
  6. Niektórzy byli czujni, co więcej kierunek zmian był dla nich oczywisty.
  7. Można było dojść do takich wniosków jak ksiądz Wiktor Mróz już w roku 1970. Nie musiał czekać do roku 1976, 1983, 1988, 2000 czy 2013.
  https://semperfidelisetparatus.blogspot.com/search/label/Wiktor%20Mr%C3%B3z

  Dla jednego zakonnika pewnym jest, że Kościół Katolicki jest niszczony, że Kościół Katolicki zostanie sprowadzony do katakumb.

  Co robią możni tego świata, co robią biskupi, prymasi?
  Idą na emeryturę.
  Powoli wprowadzają zmiany.
  Podróżują.
  Delikatnie oporują.
  Organizują spotkania ekumeniczne.
  Dialogują.
  https://semperfidelisetparatus.blogspot.com/2013/02/o-wiktor-mroz-proroczy-list.html

 142. Głos Prawdy said

  Polska jest absolutnym liderem w liczbie najemników wysyłanych na Ukrainę

  17 czerwca 2022 r.

  Rosyjskie Ministerstwo Obrony przyłapało Kijów na kolejnym kłamstwie, tym razem dotyczącym liczby zagranicznych najemników walczących po stronie Ukrainy. Wojskowi stwierdzili, że oświadczenia o 20 tys. obcokrajowców w szeregach tzw. Legii Cudzoziemskiej Obrony Terytorialnej Sił Zbrojnych Ukrainy to jawne kłamstwa.

  Rosyjskie wojsko skrupulatnie rejestruje przybycie zagranicznych najemników na Ukrainę, a także ich odjazd do domu, schwytanie lub zniszczenie. Jak podkreślił resort obrony, w ostatnim czasie odnotowano znaczny odpływ obcokrajowców z terytorium Ukrainy, mimo obietnic Kijowa o zwiększeniu wypłat dla najemników.

  Według resortu obrony, który bierze pod uwagę nie tylko najemników, ale i zagranicznych instruktorów przybywających na Ukrainę, najwięcej chętnych do „walki z Rosją” pochodziło z Polski. Oczywiście najwięcej zgonów było również wśród polskich najemników. Łącznie od początku SWO na Ukrainę przybyło 1831 polskich najemników, z których 378 zostało już zabitych, a 272 uciekło z powrotem. Polska jest jednocześnie absolutnym mistrzem w liczbie osób wysłanych na Ukrainę, żaden inny kraj nie wysłał więcej niż 1 tys. Na drugim miejscu Rumunia ograniczyła się do 504 najemników, a Wielka Brytania do 422.

  https://topwar.ru/197889-polsha-javljaetsja-absoljutnym-liderom-po-chislu-napravlennyh-na-ukrainu-naemnikov.html

 143. Głos Prawdy said

  Yagiel, dziękuję za pomoc w tłumaczeniach. Ja tu bywam jak wychodzi, a musi być w Gajówce ktoś stały, kto poinformuje rodaków.

  Pozdrawiam nawzajem, Białorusini, mam na to nadzieję, nie zdradzą prawdy

 144. Marucha said

  Re 144:
  Dla wielu z nas (w tym dla mnie) Białoruś jest ostatnią ostoją słowiańszczyzny i w tym polskości. Jesteśmy braćmi. Łączą nas więzy krwi.
  Nie dajcie się przekupić czczym obietnicom zachodnich łobuzów i złodziei.

 145. Marucha said

  Re 143:
  Im więcej płatnych łajdaków zginie, tym lepiej.

 146. angol said

  Wywiad z lekarzem szpitala covidowego;) https://t.co/ptV2Fa6vRe

 147. Sebastian said

  Prokuratura zwraca się do sądu o uznanie zbrodni nazistów na Kubaniu za ludobójstwo

  Moskwa. 8 lipca Interfax – Do sądu skierowano oświadczenie prokuratury Terytorium Krasnodarskiego w sprawie uznania zbrodni niemieckich faszystów podczas Wielkiej Wojny Ojczyźnianej za ludobójstwo – informuje Prokuratura Generalna Rosji.

  „W imieniu Prokuratora Generalnego Federacji Rosyjskiej Igora Krasnowa prokuratura Terytorium Krasnodarskiego skierowała do sądu okręgowego wniosek o uznanie zbrodni wojennych i zbrodni przeciwko ludzkości, ludobójstwa narodu radzieckiego przez ustanowionego i nowo powstałego ujawnił zbrodnie popełnione przez nazistowskich najeźdźców podczas Wielkiej Wojny Ojczyźnianej na terenie regionu” – czytamy w komunikacie.

  Według organu nadzoru blisko 50 000 cywilów, w tym ponad 9 000 dzieci, padło ofiarą zbrodni nazistowskich.

  „Ustalono, że w latach 1942-1943 na terytorium Terytorium Krasnodarskiego niemieckie władze okupacyjne i ich wspólnicy poprzez egzekucje, tortury, wieszanie, zatrucie gazem, palenie żywcem i innymi sposobami, rozbudowana sieć obozów koncentracyjnych i obozów pracy ponad 48 000 cywilów, w tym ponad 9 000 dzieci, ponad 9 000 jeńców wojennych służących w Armii Czerwonej – Siłach Zbrojnych ZSRR, zostało przymusowo wywiezionych na roboty przymusowe w Niemczech i innych krajów ponad 129 tysięcy osób” – czytamy w dokumencie.

  Wniosek został złożony do sądu „w interesie Federacji Rosyjskiej, uzasadnionych praw i interesów nieokreślonego kręgu osób (byłych więźniów obozu i krewnych ofiar), a także późniejszej komunikacji ze społecznością światową informacji o ofiarach najeźdźców i katów podczas Wielkiej Wojny Ojczyźnianej 1941-1945.” .

  https://www.interfax-russia.ru/south-and-north-caucasus/main/prokuratura-prosit-sud-priznat-genocidom-prestupleniya-fashistov-na-kubani

 148. angol said

  banderland to mniej niż 20mld usd rocznie !!!

  Terytoria utracone w wyniku operacji wojskowej są domem dla 15 milionów ludzi i generują 49,89% PKB Ukrainy.
  Dodatkowo utrata obwodów odeskiego i mikołajowskiego (-25%) pozostawiłaby więc tylko 25% przedwojennego PKB pod rządami Kijowa, co oznacza, że ​​powojenny PKB Ukrainy wyniósłby mniej niż 20 miliardów dolarów, biorąc pod uwagę jego spadek w czasie konfliktu.

  https://t.me/EurasianChoice/16589

 149. Sebastian said

  Senator Cekow nazwał propozycję byłego naczelnego dowódcy NATO, aby zaatakować most krymski „terrorystą”

  Były głównodowodzący sił NATO w Europie generał Philip Breedlove nazwał most krymski „uprawnionym celem” dla Ukrainy i wezwał do wysadzenia go w powietrze. Siergiej Cekow , członek Komitetu Spraw Międzynarodowych Rady Federacji z Republiki Krymu , w rozmowie z Gazeta.Ru nazwał propozycję generała aktem terrorystycznym.

  „Takie stwierdzenia charakteryzują poziom elity europejskiej i amerykańskiej. Tak zwana elita, bo to nie jest elita, to są ludzie, którzy wzywają do działania metodami terrorystycznymi. To, co proponuje były głównodowodzący NATO, to akt terrorystyczny. Powinniśmy wiedzieć, gdzie terroryzm rozprzestrzenił się na cały świat. To tyle od ludzi takich jak Breedlove. W rzeczywistości, wzywając do takich działań, wywołują pewien nastrój, zarówno wśród obywateli Ukrainy, jak i społeczności europejskiej – powiedział senator.

  Об этом сообщает „Рамблер”. Далее: https://news.rambler.ru/politics/48967408/?utm_content=news_media&utm_medium=read_more&utm_source=copylink

 150. angol said

  Wyznanie agenta CIA: dostaliśmy miliony na rozbicie Jugosławii
  https://treborok.wordpress.com/wyznanie-agenta-cia-dostalismy-miliony-na-rozbicie-jugoslawii/

 151. Sebastian said

  a u nas parady wściekłych macic i innych cyklistów.

  Chwała Rosji

  RODZINA, MIŁOŚĆ I LOJALNOŚĆ TO NAJWIĘKSZE WARTOŚCI LUDZKIE

  Silna rodzina – silna Rosja!

  Tak było, tak jest i tak będzie zawsze!

  To rodzina może dać nam siłę, wsparcie, opiekę, pomoc, o której człowiek może tylko pomarzyć, aby być szczęśliwym, realizować się w życiu! Rodzina, jest tworzona przez MIŁOŚĆ iw imię MIŁOŚCI, bezwarunkowa i niepodzielna, rozgrzewająca i oświetlająca naszą życiową ścieżkę.

  Rodzina to najważniejsza rzecz, jaką każdy z nas chce mieć w swoim życiu. Bo w nim otrzymujemy wzajemne zrozumienie, troskę, dzielimy się radościami i otrzymujemy wsparcie w smutkach i trudnościach.

  Bo w prawdziwej rodzinie wszystko opiera się na miłości i zaufaniu!

  Bez rodziny człowiek jest sam!

  A to najtrudniejszy test!

  Rodzina jest kręgosłupem.

  Rodzina to twierdza.

  Nasze pierwsze wyobrażenia o świecie związane są z koncepcją rodziny: miłością i dobrocią, z tymi ludzkimi cechami, które czynią człowieka prawdziwym!

  Tutaj są określone nasze główne wartości moralne i duchowe i przekazywane z pokolenia na pokolenie!

  W końcu nie na próżno nasi przodkowie mówili: „Miłość do rodziców, do ich dzieci, do ich starych ludzi, która jest ustanowiona w rodzinie – to jest miłość do ich ziemi, do ich Ojczyzny, do ich Ojczyzny! ”.

  Rodzina jest najmniejszą jednostką społeczeństwa. A im szczęśliwsze rodziny w naszym kraju, tym pewniejszy pokój i pomyślność naszego państwa, naszych dzieci i wnuków!

  Od 2008 roku w Dniu Czci Pamięci Świętych Piotra i Fevronii z Murom, patronów rodziny i małżeństwa, obchodzimy Dzień Rodziny, Miłości i Wierności.

  Każdy z nas z całego serca stara się napełniać nasze rodziny światłem miłości i wierności, które pozostawili nam Piotr i Fevronia.

  A dzisiaj, w tym trudnym czasie, bardziej niż kiedykolwiek potrzebujemy ciepła, uwagi i życzliwości, pomocy i cierpliwości, bezinteresownej miłości i wiary.

  A w to święto – Dzień Rodziny, miłości i wierności – powtarzamy raz po raz, że są to nasze główne wartości, które tradycyjnie przekazywane są od czasów starożytnych!

  Małżeństwo, założenie rodziny, narodziny dzieci – to pomost do przyszłości, to kontynuacja życia!

  I mamy te wartości, ich najgłębsze zrozumienie, na poziomie genów.

  I NIGDY NIE BĘDZIE RÓŻNE!!!

  Niestety we współczesnym świecie, kiedy koncepcje rodziny, roli mężczyzny i kobiety, ojca i matki, praw dziecka są niwelowane lub zniekształcane, szczególnie ważne jest dla nas zachowanie i obrona tradycyjnej rodziny, jako gwarancja samego sensu ludzkiego życia!

  Święto rodziny, miłości i wierności jest tego dowodem!

  A w te święta honorujemy tych, którzy tworzą młodą rodzinę. Ale szczególny hołd składamy tym rodzinom, w których małżonkowie są od wielu lat małżeństwem, które zachowały i chroniły swoje rodziny, które godnie wychowują dzieci, wnuki i prawnuki, od których nasze dzieci powinny otrzymywać lekcje życia, godne, piękna, oparta na zaufaniu, cierpliwości, wielkim dziele duszy i serca, na niepodzielnej miłości!

  Dziś to święto stało się świętem narodowym!

  28 czerwca 2022 r. Prezydent kraju Władimir Władimirowicz Putin podpisał dekret o ustanowieniu 8 lipca – Dnia Rodziny, Miłości i Wierności!

  Ta decyzja po raz kolejny podkreśla, że ​​rodzina jest główną wartością i priorytetem dla kraju!

  Ma głębokie znaczenie moralne i duchowe od wieków i przodków!

  Miłość i lojalność zawsze pomagały nam i pomagały radzić sobie z wszelkimi trudnościami i wyzwaniami!

  Miłość i lojalność pomogły naszym wojownikom przetrwać i przetrwać w strasznych bitwach Wielkiej Wojny Ojczyźnianej: „Czekasz na mnie i nie śpisz przy łóżeczku, dlatego wiem, że nic mi się nie stanie…” .

  I dopóki kochamy, wierzymy i wiemy, że nasi krewni i przyjaciele nas potrzebują, jesteśmy chronieni w życiu. W końcu rodzina dla każdego z nas to UROK, który pozwala być szczęśliwym, pracować, cieszyć się życiem i pokonywać wszelkie trudności!

  Drodzy przyjaciele, w imieniu Wszechrosyjskiego Ruchu Publicznego „Matki Rosji” i w imieniu własnym, w ten lipcowy letni dzień, wypełniony zapachem kwiatów i bogactwem uczuć, życzę Dnia Rodziny, Miłości a Wierność na zawsze zagości w sercu każdego z nas i mocno wkroczy w nasze życie jako symbol zachowania naszych pierwotnych tradycji duchowych i kulturowych, wychowując dzieci na przykładach tradycyjnej rosyjskiej rodziny.

  A co najważniejsze – że dla wszystkich grup wiekowych staje się nitką łączącą lata i pokolenia.

  Życzę, aby wiara i miłość na zawsze stały się twierdzą każdej rodziny!

  Niech każda rosyjska rodzina będzie szczęśliwa, niech każdy, kto dopiero zakłada rodzinę, będzie błogosławiony!

  Niech w waszych rodzinach zawsze panuje wzajemne zrozumienie, a miłość rządzi wszystkim!

  Wesołych Świąt RODZINY, MIŁOŚCI I LOJALNOŚCI!

  Przewodniczący

  Ogólnorosyjski ruch społeczny

  „Matki Rosji” Valentina Petrenko

  https://veteransrussian.ru/novosti/novosti-ood/semya-lyubov-i-vernost-samye-velikie-chelovecheskie-tsennosti/

 152. Peryskop said

  Laura z Hajnówki otworzyła serce dla uchodźców z Ukrainy.

  Z jaką spotkała się wdzięcznością?

 153. Jack Ravenno said

  @124 BOYDAR – bele są nieważne – najważniejsze jest to, że został odnaleziony i jest to jasny sygnał, iż każdego odnajdą…Ja bym Burów na miejscu okupantów nie zaczepiał.

 154. Maverick said

  Narody słowiańskie nigdy nie powinny walczyć z sobą, to powinna być nasza nadrzędna cecha wspólna. Dlatego Brytole i zachód lubi nas skłócać abyśmy siebie wzajemnie zwalczali i byli ich wasalami. Nie wolno też dopuszczać na pozycje społeczne eskimosów, bo to krety zachodu i komuchów. Dlatego tych ukraińców co nie chcą być mięsem armatnim i się poddają podziwiam. https://www.youtube.com/watch?v=U0wIr2Bqirg

 155. Boydar said

  Ja tylko nerwowo żartowałem, Panie Jack’u. Oczywiście, że każdy bandyta jest do znalezienia, tylko
  – dlaczego do tej pory jakoś ich nikt nie szukał
  – ktoś musiał dać sygnał, że już można

  Ale tylko szukać.

 156. osoba prywatna said

  Prokuratura już nawet nie udaje, że ma coś do powiedzenia, nie będzie dochodzenia w sprawie Kurskiego, bo nie
  https://www.donald.pl/artykuly/e9RPq7HA/prokuratura-juz-nawet-nie-udaje-ze-ma-cos-do-powiedzenia-nie-bedzie-dochodzenia-w-sprawie-kurskiego-bo-nie

  Mandat za „spieprzaj dziadu”. „Pójdę siedzieć, a grzywny nie zapłacę”
  https://www.tcz.pl/index.php?p=1,47,0,wiadomosci&item=f79407fe847535f1&title=Mandat-za-spieprzaj-dziadu-Pojde-siedziec-a-grzywny-nie-zaplace

 157. osoba prywatna said

 158. osoba prywatna said

  Niemcy czasowo powracają do energetyki węglowej. Bundestag zdecydował

  Czytaj więcej na https://wydarzenia.interia.pl/zagranica/news-niemcy-czasowo-powracaja-do-energetyki-weglowej-bundestag-zd,nId,6144425#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox

 159. Głos Prawdy said

  146

  Dziękuję, Panie Marucha za pokrzepiające słowa, ale mimo wszystko ludzi żal (najemnikow z Polski). Bo oni nie mają w tym czasie zdrowego kierownictwa, tylko idą za propagandą. Raczej są winni ci którzy ich kształtują na bojowników na własną niekorzyść. Oby wśród nich było mniej co posiadają rodziny

 160. Piskorz said

  re 130 Dzięki; warto było przeczytać ten wywiad i jego fragment ; ” bo Rosjanom Ukraińcy rady nie dadzą, a wszelkie straty zrekompensują sobie na nieumiejących nienawidzić i mających za krótką pamięć Polakach.”
  Bez komentarza, zbyteczny. /sic!!!/.

 161. Piskorz said

  re 153 Kto- ma miękkie serce, to musi mieć twardą dupę.! Amen.

 162. Piskorz said

  re 143….a określenie najemni bandyci nie byłoby lepsze ?!

 163. Piskorz said

  Z beczki innej /prasa/; ostatni numer „Warszawskiej Gaz.” ciekawy /polecam
  wyw. z dr Rafałem Brzeskim/ i nie tylko to.! N-er 26. ps I smugach na niebie też coś jest.

 164. Piskorz said

  !!! . Immer wieder werden Herzprobleme als Todesursache angegeben – in aller Regel bei aktiven Menschen jüngeren Alters, die zuvor nie Herzprobleme hatten. …wciąz podawane są „problemy z sercem” jako przyczyna śmierci – z reguły chodzi o aktywne osoby w młodym wieku, które przedtem nie miały nigdy takich problemów”. ps Reszta info na http://www.zuerst.de

 165. Boydar said

  https://sportowefakty.wp.pl/pilka-nozna/1009530/fani-pogoni-przypomnieli-o-tragedii-wolynskiej-ukraincy-komentuja

  może powinno być „nie pamiętamy”, albo nawet „nic nie wiemy”, wtedy byliby zadowoleni ?

 166. Boydar said

  „… również telefony komórkowe przyciągają kleszcze. Wszystko dlatego, że owady są czułe na promieniowanie elektromagnetyczne (EMF) o częstotliwości 900 MHz, którego źródłem są m.in. komórki …”

  https://www.o2.pl/kobieta/wabi-kleszcze-jak-magnes-nigdy-nie-zabieraj-go-do-lasu-6788153861319328a

  Tam ch. z kleszczami, alle … Znaczy się, organizm kleszcza ma prawo być wrażliwy na pole elektromagnetyczne (piszą że 900 MHZ, nie tylko!), a organizm człowieka na 5G w żadnym wypadku. Efekt termiczny możemy wykluczyć.

 167. kontra said

  Wszechpolacy zapraszają Ukraińców na Marsz Pamięci Ofiar Rzezi Wołyńskiej 1943r

  7 lipca 2022
  Ukrainian Massacres of Poles in Polish Volhynia and Eastern Galicia 1943
  https://ziemia-przemyska.pl/wszechpolacy-zapraszaja-ukraincow-na-marsz-pamieci-ofiar-rzezi-wolynskiej/

  Przez Przemyśl przejdzie Przemarsz Pamięci Ofiar Rzezi Wołyńskiej
  W niedzielę 10 lipca 2022 w Przemyślu odbędzie się Przemarsz Pamięci Ofiar Rzezi Wołyńskiej 1943r
  Ukrainian Massacres of Poles in Polish Volhynia and Eastern Galicia 1943
  https://ziemia-przemyska.pl/przez-przemysl-przejdzie-przemarsz-pamieci-ofiar-rzezi-wolynskiej/

  inwigilacja z wodociągów
  https://ziemia-przemyska.pl/zdalny-odczyt-wodomierzy-skraca-prace-w-gminie-dubiecko/

  Ulgi i odliczenia podatkowe dla pomagających Ukraińcom – Prawo.pl
  http://www.prawo.pl/podatki/ulgi-i-odliczenia-podatkowe-dla-pomagajacych-ukraincom,513809.html

  Preferencje podatkowe dla pomagających uchodźcom z Ukrainy
  impel.pl/blog/preferencje-podatkowe-dla-pomagajacych-uchodzcom-z-ukrainy/

  Pomoc uchodźcom z Ukrainy a podatki NGO – Artykuł – ngo.pl
  publicystyka.ngo.pl/pomoc-uchodzcom-z-ukrainy-a-podatki-ngo

  Zgodnie z dodanym do ustawy o CIT art. 38w, jeśli darczyńcy (firmy) angażują się w pomoc uchodźcom z Ukrainy i przekazują darowizny (rzeczowe) lub świadczą nieodpłatne świadczenia m.in. na rzecz organizacji pozarządowych to koszty wytworzenia lub cena nabycia rzeczy lub praw będących przedmiotem darowizn, także koszty nieodpłatnej usługi, są kosztem uzyskania przychodów dla darczyńcy.

  ========

  Czeski kardynał Dominik Duka

  – Kontrowersje wywołane okropnościami wojny w połączeniu z tymi zbrodniami wojennymi wywołują debatę międzypartyjną. Uważam za konieczne, abyśmy dostrzegli te zbrodnie w ich złożoności i zauważyli wszystkich uczestników.

  Cały problem wymaga nie tylko bezstronności, ale trzeba wziąć pod uwagę, że sprawca, członek sił zbrojnych, jest często także ofiarą najsilniejszych emocji i namiętności, gdy naprawdę napędza go horror walki, strach i nienawiść do poziomu swego rodzaju amoku.

  Zabija bez zastanowienia i niszczy wszystkie żywe istoty i wszystkie wartości, które reprezentują wroga. Co nie znaczy, że jest usprawiedliwiony i powinien być zwolniony z odpowiedzialności!

  W przypadku walk nie tylko na Ukrainie, ale także w innych interwencjach militarnych we współczesnym świecie (podobnie jak w obu wojnach światowych), odpowiedzialność za te działania powinna również spoczywać na dowództwie armii i konkretnym dowódcy poszczególnych żołnierzy, czego często się nie robi [tłum. własne z języka czeskiego – przyp. red.] – napisał kardynał.

  ===

  Dawanie broni Ukrainie jest błędem.

  Sekretarz stanu Watykanu, kardynał Pietro Parolin

  wysyłanie broni Ukraińcom to błąd.

  Wspólnota międzynarodowa chce uniknąć eskalacji konfliktu i dlatego nikt nie interweniował bezpośrednio, ale widzę, że wielu wysyła broń. To straszne, gdy się o tym pomyśli, to może wywołać eskalację wojny, której nie będzie można kontrolować – ocenił kardynał Parolin.

  Włoch podkreślił także, że od początku kryzysu ukraińskiego, a więc od roku 2014, z racji „stałego dialogu” z prezydentem Rosji Władimirem Putinem, Watykan zawsze nalegał na rozwiązania pokojowe.

  ===

 168. kontra said

  Polska wspiera śledztwo bandyckiego żydo-usa Trybunału w Hadze

  Minister Zbigniew Ziobro poinformował, że w polskim postępowaniu zostało zebranych już ponad 300 świadectw procesowych, czyli protokołów zeznań świadków, którzy opisują konkretne zbrodnie i występki, jakie miały miejsce w związku z „napaścią Rosji na Ukrainę”.

  Memorandum prokuratorów generalnych Polski i Ukrainy

  Przed kilkoma dniami zostało podpisane przez Ministra Sprawiedliwości Prokuratora Generalnego Zbigniewa Ziobro i Prokurator Generalną Ukrainy Irynę Wenediktową memorandum o współpracy między polską Prokuraturą Krajową a Biurem Prokuratora Generalnego Ukrainy.
  https://ziemia-przemyska.pl/ziobro-i-khan-z-miedzynarodowego-trybunalu-w-hadze-odwiedzili-punkt-w-medyce/

 169. Yagiel said

  AD Osoba Prywatna@158 ale też AD Głos Prawdy z BiałoRusi – towarzysze z PiS robią całą robotę na Kreml 🙂 Głupcy zawsze pracują na mądrych – Szatan zawsze służy Stwórcy, tylko trza myśleć, jak Stwórca zamiast się bać/nienawidzieć.Szatana (to uwaga do tych, którzy bardziej nienawidzą Rosji, niż kochają Polskę)
  Polecam dłuższą rozmowę z Michaiłem Hazinem, jakoś sprzed dwóch tygodni o tym, co dzieje się na Ziemi, ale najb. o tym, co dzieje się w Europie, a już szczególnie – w Europie Wschodniej i Środkowej ! Kreml wg Hazina powinien wykreować Nowe Wielkie Księstwo BiałoRuskie daw. Litewskie: kosztem Ukrainy, Polski /Przesmyk Suwalski, Litwy/znika/….
  Mówi to od ok.38.50 min., gdy rozważa Europę Zachodnią/Unię osobno – bo na co ona Rosji ? – i Europę Środkową osobno – bo graniczna z Rosją i Wlkm. Ksi. BiałoRuskim ! Amerykanie i Rosja mają gdzieś Unię: mogą tam być Ekonomiczne Dzikie Pola pod kontrolą Angoli: tylko za tę cenę trwania Anglii ma dla Rosji sens: jako żandarma byłej Unii !
  Niemcy się rozpadną na 3 części wzdłuż linii/południka Berlin’skiego: bo to przez Berlin przebiega genetyczna i klimatyczna granica między Europą Słowian/Mroźnych Zim a Europę Zachod./Mokrych Zim: co na wschód od Berlina, to dla Kremla – ALe uwaga na Bawarię ! Południe Niemiec, historycznie katolickie, ma wejść do Nowych Bawario-Austro-Węgier ! (Węgry rozrastają się kosztem Urainy, Rumunii!! i Chrwacji, gdy Rumunia prawie znika… O tym mówi Hazin ok. 44-45-46 min.
  Bez nienawiści czy zemsty mówi, a po prostu z punktu widz. Imperium/Kreml: jakoś trza se poradzić z pro-ameryk. i pro-angiels. elitkami/lizodupcami w Europe Srodk. i Wschod. – przez zmianę granić i postawienie na progresywne/!!! taki postęp 😉 / nowe elity. Czyżby PiS nie był – w tym sensie – wygodny/progresywny ? NIe odda Gdańska i Śłąska Nowej/Słowianskiej DDR ? Nie odda Korytarza Suwalskiego +… Litwie ? Galicji nie odda Bawario-Aystrio-Węgrom ? Nie ? To poumierają na nazwyklejsze zawały, udary czy NOPy – właśnie po to Wtorkoski ogłasza FAKEdemię II, żeby wygodnie ich… Sam liczy przeżyć. Przynajmniej tych z PiS 😉

  Całą rozmo trwa coś godzinę+4 i jest bardzo ciekawa: pierwsze 3 minuty to Hiczkok – dalej tym bar… mam jednak kłopot z jąkającą się dykcją Hazina, wszelako – warto się poskupiać i choćby w odcinkach posłuchać – !
  .https://www.youtube.com/watch?v=3dQsMjN3O7o
  Po tych dwóch tygo jego tezy czy sugestie tym bardziej są aktualne i się realizujące…
  Kto Tu pisał o Churchill’u jako o agencie globalistów, zdrajcy-likwidatorze Imperium Brytyjskiego ? Ma co posłuchać z ust Hazina już w pierwszym kwadransie ! Proponuję 4 części posłuchać 2-3 razy…
  Swoją drogą: Rosja/Kreml to jednak Niezła Drużyna/Kamanda/Sborna ! Słuchając ich nie tyle uczę się rusczyny, ile Myślenia się uczę ! roz-UM-ienia tego, co dzieje się na Ziemi/Globie… To, co Kreml postanowi/postanawia. Tj. m.in. Michaił Hazin.
  (a Sawieljew-mózgolog, a Panarin-profiesor, a Gonczar… a nie, ten nie z Kremla – z kremlem, lecz jako sojusznik, nie Drużynnik. A to ważna różnica: objaśnił ją Parnicki w wykłądach na UW, gdy omawiał rolę Pewnej Kobiety w II poł. II w. dla przetrwania Kościołu Rzymskiego/Katolickiego w IMPERIUM ROMANUM; Wspominam tę nałożnicę dobrowolną cesarza Kommodus’a (znanego nam z filmu „Gladiator”) a może nawet szczerze go kochającą: Marcję czy Markję. Nie wiem, czy Hazin o niej wie, lecz byłoby mądrze wiedzieć o niej na Kremlu; zwłaszcza, gdy ma się zamiar oddać Watykanowi tak wielką część Europy jak Nowe (Bawario-)Austro-Węgry !
  Hazin mówi bardzo ciekawie i pięknie, niemniej jakaś Nowa Marcja na pewno pomogłaby mu upłynnić wymowę… albo poczuć się z nią Wybrańcem ! I to już nie tyle Marcji, ile… Już i tak za dużo mojich słów.)

 170. kontra said

  Stypendia rządu rosyjskiego 2021-2022 | xStypendium
  xscholarship.com/pl/russia-government-scholarships/
  Studenci zagraniczni poszukujący stypendiów na rosyjskich uniwersytetach mogą ubiegać się o Stypendium rządu rosyjskiego 2021-2022 za darmo dzięki stypendiom pełnego czesnego. Jest to stypendium merytoryczne, które całkowicie znosi wszelkie czesne za wybrane programy studiów pełnych.

  Stypendium Rządu Rosyjskiego 2021-2022
  Stypendia dla obcokrajowców w Rosji | Głos Wschodu
  gloswschodu.pl/artykuly/rosja/edukacja-studia-stypendia/stypendia-dla-obcokrajowcow-w-rosji
  W szkołach wyższych działają liczne programy stypendialne dla studentów z Rosji oraz obcokrajowców. Przedstawiamy stypendia ufundowane przez rząd Federacji Rosyjskiej,
  https://gloswschodu.pl/artykuly/rosja/aktualnosci-gospodarka-swiat/rosja-smieje-sie-z-europy-zachodniej-i-anglosasow

 171. Piskorz said

  Z beczki innej /zdrowie/….kurkuma zdrowa. Dodawana do pieprzu i papryki
  powoduje zwiększenie wartości odżywczych potrawy aż 2000 razy. Niektórzy dodają kurkumę do kawy lub mleka. Można nabyć w kapsułkach w postaci leczniczej.

  ———
  Polecam napój (szot) z imbiru i kurkumy. Można kupić gotowy, albo samemu zrobić. Wypróbowałem. Od kilku lat nie mam żadnych przeziębień, gryp, koronawirusów itp.

  Admin

 172. jakoja said

  Putin wypowiedział straszne słowa o przyszłości Ukraińców.
  To wystarczy, by zrozumieć powierzchowny sens słów Putina: „Rosja jeszcze nie zaczęła niczego poważnego na Ukrainie”.
  W istocie, właśnie to wyjaśnił w piątek sekretarz prasowy prezydenta Dmitrij Peskow: „Putin przypomniał w ten sposób, że potencjały są całkowicie niezmierzone. Potencjał Rosji jest pod tym względem tak duży, że obecnie tylko nieznaczna jego część jest wykorzystywana w specjalnej operacji wojskowej.
  Jest nawet wersja wyjaśniająca, dlaczego Rosja „nie zaczęła na poważnie”. Bo jak na razie operacja specjalna odbywa się na „ich własnej ziemi” (o czym zresztą Putin też wcześniej wspominał). Swoich nie tylko terytorialnie, ale i duchowo, bo mieszkańcy tych ziem uważają Rosję za swoją ojczyznę.
  No właśnie, jak to się zacznie ? I kiedy to się zacznie ?
  I tu trzeba posłuchać, co jeszcze powiedział Putin. I powiedział straszne słowa: „Chęć Zachodu, by walczyć z nami do ostatniego Ukraińca, jest tragedią dla narodu ukraińskiego. Ale wydaje się, że tak właśnie jest. Słowa są straszne, ale to nie jest groźba, tylko stwierdzenie. Wypowiedź o przyszłości, na którą „zachodni przyjaciele” skazują Ukraińców.
  „Dziś słyszymy, że chcą nas pokonać na polu walki, cóż mogę powiedzieć, niech próbują” – powiedział prezydent, dodając, że „im trudniej”, tym trudniej będzie negocjować z Rosją.
  Oznacza to jedną prostą rzecz – Zachód przez dekady nie chciał słyszeć od Rosji i w końcu zaczął odbierać słowa bez działania jako słabość. Wierzyłem w możliwość zignorowania Rosji. Teraz na Ukrainie, w Rosji, jeśli pójdziecie za logiką prezydenta, to jak na razie pokazuje to tylko, że musimy negocjować, widzicie dokąd prowadzi wasza odmowa wysłuchania nas. I lepiej, żeby Zachód się zgodził, bo im „dalej, tym trudniej” będzie.
  Ale nawet ta obrazowa demonstracja wobec Zachodu, jak mówi Putin, nie działa – walczą w niewłaściwych rękach, „do ostatniego Ukraińca”.
  Rosja może więc być zmuszona zacząć „na poważnie” i, jak widać, dość szybko. Pamiętacie co Putin powiedział do Shoigu – grupy zachodnia i wschodnia nadal wykonują zadania, natomiast grupa centralna powinna odpocząć i zregenerować siły? I wcale nie jest tak dużo ich „duchowej” ziemi do zdobycia.

  https://adnovumteam.wordpress.com/2022/07/08/wojna-juz-nie-domowa-na-ukrainie-08-07-2022r-2572-dzien-od-nowego-rozejmu-pelnowymiarowa-operacja-zbrojna-usz-wobec-republik-w-donbasie-zakonczona-interwencja-wojsk-fr-dzien-142/#comments

 173. jakoja said

 174. jakoja said

  Bandera jest bohaterem ukraińskim i mamy w dupie że wy pamiętacie Wołyń
  . https://twitter.com/Scorpion672510/status/1545260338194661376

 175. Yagiel said

  na der.wp.pl jest artykuł z money.pl /jakże polski tytuł!/ o tym, że tej jesieni-zimy zapłacimy łobuzom za to, że są zdrajcami
  z partii PiS,która ma podległemu-posłusznemu elektoratowi, zwłaszcza emerytom, do powiedzenia już tylko
  Pożycz/cie i Skonaj/cie
  albo
  Płać/cie i Skonaj/cie…

  I w PiS-landii/Polin połowa bydełka posłusznie uda się do rzeźni, tj. pardon!, do punktów szczepień i na oddziały wymierania…
  .https://www.money.pl/gospodarka/cieplo-drastycznie-drozeje-zaplacimy-za-to-w-czynszach-a-problemy-sie-pietrza-6788268243057280a.html
  tytuł: „Ciepło drastycznie drożeje. Zapłacimy za to w czynszach. A problemy się piętrzą.” – jest tragiczną prawdą i świństwem, bo:
  1. problemy były piętrzone przez plugawy rząd przez lata – nie SIĘ piętrzą, qźwa!
  2. zapłacimy w czynszach za samobójczą politykę UE/Zachodu, szczekających przeciwko Taniemu Sąsiadowi z Ciepłem !
  3. kto jak kto, ale ci w money.pl wiedzą, że te qrwiszony xazarskie przegrały, popełniają samobójstwo – rozszerzone ! Xazarska klatka zostaje wystawiona za okno na parapet – lato jeszcze jest, ale – ! Ludzie zostaną na jesień-zimę na parapetach, o ile qrwiszcza pozwolą im zostać „w” mieszkaniach…
  4. więc nie jest pewne, że zapłacimy – nie jest pewne ! bo gdy zabraknie elektoratowi bezmózgiemu na żarcie, to puste żołądki upomną się o swoją logikę… Jaka jest jednak logika żołądków owiec ? Beeeeeczeć dedom.

  Aha ! jest nadzieja ! Jeśli Zima beeeeedzie łagodna……… to podwyżki beeeeedom tylko 250-300 % w cieple. Znaczy to, że podwyżki żywnościowe nie beeeeedom już w ogóle problemem: kto zapłaci za ciepło, temu na jedzenie zostanie ZERO.
  (co owce jedzą zimą ? a co psy „pasterskie”? itd.)

 176. jakoja said

  Komary GMO, których Bill Gates wypuścił miliony, okazały się po przetestowaniu pełne egzotycznych, nie występujących w Ameryce dziwnych wirusów.
  https://newspunch.com/mosquitoes-testing-positive-to-rare-deadly-viruses-in-us-months-after-bill-gates-released-millions-in-the-wild/

 177. jakoja said

  Badacze sieci na stronach ONZ znaleźli (już usunięty) tekst że

  „Światowy głód jest konieczny do wprowadzenia wielkiego resetu.”
  https://newspunch.com/united-nations-admits-world-hunger-is-necessary-to-implement-the-great-reset/

 178. bryś said

  GP – „ale mimo wszystko ludzi żal (najemnikow z Polski)” – przecież oni idą tam dobrowolnie mordować za kasę?

  ———
  Żal to mi może być tych ludzi, do których ci najemnicy strzelali.
  Admin

 179. angol said

  Prezydent Władimir Putin: Większość krajów nie chce formalnych pozorów suwerenności, chce rzeczywistej, rzeczywistej suwerenności.

  ☝️Są po prostu zmęczeni klęczeniem, poniżaniem się przed tymi, którzy uważają się za wyjątkowych.

  https://t.co/qtMKEWjU6o

 180. angol said

  Prezydent Putin :

  Tak zwany kolektywny Zachód kierowany przez USA był niezwykle agresywny wobec Rosji od dziesięcioleci. Nasze propozycje stworzenia systemu równego bezpieczeństwa w Europie oraz inicjatywy współpracy w zakresie obrony przeciwrakietowej zostały odrzucone. Nasze ostrzeżenia zostały zignorowane.

  Prezydent Putin : Zachód, który kiedyś deklarował takie zasady demokracji jak wolność słowa, pluralizm i poszanowanie odmiennych opinii, teraz zdegenerował się w coś przeciwnego: totalitaryzm.

  https://pbs.twimg.com/media/FXKUXM9XEAALBlR?format=jpg&name=small

 181. angol said

  ❤️Dziś jest Ogólnorosyjski Dzień #Rodziny , Miłości i Wierności ! Znany jest również jako Dzień św. Piotra i św. Fevronii, prawosławnych patronów małżeństw.
  Symbolem święta jest stokrotka – kwiat wierności🌼

  https://pbs.twimg.com/media/FXJpqaxWQAIYa-G?format=jpg

 182. kontra said

  Japan PM Abe honours „Japanese Schindler” in Lithuania

  http://www.egypttoday.com/Article/1/40149/Japan-PM-Abe-honours-Japanese-Schindler-in-Lithuania
  Japan’s Prime Minister Shinzo Abe and his wife Akie Abe visit a former home of Chiune Sugihara, a Jew-saving Japanese diplomat, in Kaunas, Lithuania January 14, 2018. REUTERS/Ints Kalnins … but he had a strong belief as a Japanese diplomat and saved many Jewish people,”

  Chiune Sugihara ratujący żydów
  japoński schindler dyplomata na litwie

 183. kontra said

  szczepionka covid zakaziła olejnik?

  Przedwczesny koniec „Kropki nad i”, powodem COVID-19 Olejnik. Program miał 941 tys. widzów

  W sezonie 2021/2022 „Kropkę nad i” w TVN24 i TVN24 BiS oglądało średnio 941 tys. widzów – wynika z raportu Wirtualnemedia.pl. Ostatnie przedwakacyjne wydanie audycji miało zostać pokazane 14 lipca, ale ze względu na zakażenie koronawirusem Moniki Olejnik program zakończył się wcześniej. Nowe odcinki będą emitowane jesienią.

 184. Sebastian said

  Czekamy z niecierpliwością na wieści z Brazylii, informujące jak to szowinistyczny mąż ( jak każdy facet wg wściekłych macic ) ją zdradził z własną siostrą. Odpowiemy : jak można się tak zeszmacić.

  Brazylia: kobieta „poślubiła” szmacianą lalkę. Teraz ma „dziecko” ze swoim „mężem”

  Pewna Brazylijka zdecydowała się „poślubić” szmacianą kukłę. Kobieta zamieściła w internecie nagrania zabawy weselnej, a potem… porodu. Historia obiegła sieć, a wkrótce przebiła się i do prasy tradycyjnej.

  Wszystko zaczęło się niepozornie, gdy 37-letnia Meirivone Rocha Moraes żaliła się swojej matce, że nie ma partnera. Wówczas ta postanowiła pocieszyć córkę i uszyła dla niej szmacianą lalkę o wyglądzie mężczyzny. Kukła otrzymała imię Marcelo.

  Okazało się, że gdy matka „przedstawiła” córce jej nowego przyjaciela, ta zapałała do niego uczuciem od pierwszego wejrzenia. – Kiedy moja mama stworzyła Marcelo i po raz pierwszy mi go przedstawiła, zakochałam się w nim. To była miłość od pierwszego wejrzenia. Gdy pojawił się w moim życiu wszystko nabrało sensu – wspomina kobieta, którą brazylijskie media zapraszają, by opowiadała historię swojej „miłości” do szmacianego „mężczyzny”.

  https://pch24.pl/brazylia-kobieta-poslubila-szmaciana-lalke-teraz-ma-dziecko-ze-swoim-mezem/

 185. angol said

  Prezydent Brazylii mówi, że żałuje zniesienia odpowiedzialności firm farmaceutycznych za skutki uboczne szczepionek, „przepraszam za wszystkie zgony”
  .https://www.sott.net/article/469622-President-of-Brazil-says-he-regrets-removing-liability-from-pharmaceutical-companies-for-vaccine-side-effects-sorry-for-all-the-deaths

 186. Sebastian said

  Nie ma śmiania, jak skala głodu przekroczy ekstremalnie granice wytrzymałości światowej populacji z ratunkiem w postaci „zielonej pożywki” przyjdzie niezastąpiony kill gates

  ONZ usuwa dziwny „satyryczny” artykuł świętujący dobrodziejstwa głodu na świecie po luzie

  W artykule profesora stwierdzono, że głód jest „fundamentem funkcjonowania światowej gospodarki”.

  Organizacja Narodów Zjednoczonych została zmuszona do usunięcia dziwnego „satyrycznego” artykułu, w którym celebrowano „korzyści” głodu na świecie po gwałtownych reakcjach w Internecie.

  Artykuł, pierwotnie opublikowany w 2008 roku, zatytułowany „Korzyści z głodu na świecie”, został niedawno przeniesiony do magazynu ONZ „Chronicle”.

  „Czasami mówimy o głodzie na świecie tak, jakby to była plaga, którą wszyscy chcemy zlikwidować” – napisał autor, profesor George Kent z University of Hawaii.

  Kent dodał, że głód jest w rzeczywistości „wielką pozytywną wartością dla wielu ludzi. Rzeczywiście, ma on fundamentalne znaczenie dla funkcjonowania światowej gospodarki. Głodni ludzie są najbardziej produktywnymi ludźmi,

  Artykuł zapewniał, że globalna elita nie miała bodźca, by położyć kres głodowi na świecie, a Kent napisał: „gdyby nie było głodu na świecie, kto zaorałby pola?… Kto by czyścił nasze toalety?… wielu z nas głód nie jest problemem, ale atutem”.

  Artykuł został usunięty ze strony internetowej ONZ po przyciągnięciu negatywnej uwagi alternatywnych mediów.

  Jak dokumentujemy na poniższym filmie, technokratyczna globalistyczna polityka zielonej agendy grozi spowodowaniem głodu na świecie.

  Rolnikom w Holandii, która jest jednym z największych eksporterów mięsa na świecie, powiedziano, że będą musieli dostosować się do drakońskich cięć emisji azotu.

  To zmusi wielu z nich do zamknięcia na dobre swoich gospodarstw rolnych, ryzykując bezpieczeństwo żywnościowe setek milionów ludzi w czasie, gdy inflacja żywnościowa i kryzys kosztów utrzymania są już w pełnym rozkwicie.

  https://www.sott.net/article/469645-UN-deletes-weird-satirical-article-celebrating-benefits-of-world-hunger-after-backlash

 187. angol said

  Pfizer otrzymał nakaz przekazania wszystkich posiadanych informacji dotyczących składników zawartych w szczepionkach COVID-19 w ciągu najbliższych 24 godzin.
  Tak orzekł urugwajski sąd. Firma Pfizer musi również przedstawić dowód, że szczepionka nie jest niebezpieczna dla zdrowia ludzkiego.
  Zgodnie z decyzją władze wykonawcze i laboratorium amerykańskie muszą dostarczyć dokumentację dotyczącą składu szczepionek, w tym ewentualnej obecności „tlenku grafenu” lub „elementów nanotechnologicznych.
  Wymagane są również dane, które wykazują „nieszkodliwość” „substancji zwanej informacyjnym RNA” i potwierdzają badania przeprowadzone przez amerykańską agencję Stanów Zjednoczonych, FDA, „eksperymentalny charakter” szczepionek.
  Sędzia prosi władze, aby wyjaśniły, czy badano alternatywne terapie anty-covid-19, a jeśli nie, żeby wyjaśniły, dlaczego te rozwiązania nie zostały zbadane.
  Kontrakty podpisane między rządem a firmą Pfizer również podlegają kontroli, aby sprawdzić, czy zawierają między innymi klauzule odpowiedzialności cywilnej lub karnej dla dostawców w związku z wystąpieniem możliwych negatywnych skutków.
  Decyzja sądu wymaga również wyjaśnień, czy przeprowadzono badania mające na celu wyjaśnienie notorycznego wzrostu zgonów z powodu Covid-19 od marca 2021 roku w stosunku do roku poprzedniego.
  W szczególności firma Pfizer zostanie poinstruowana, aby w ciągu 48 godzin stwierdziła, czy firma dopuściła weryfikację niekorzystnych skutków szczepionek przeciwko tzw Covid-19.

  https://newspunch.com/judge-orders-pfizer-to-release-potentially-toxic-jab-ingredients/

 188. angol said

  Firma Pfizer zwraca się do sądu o oddalenie pozwu informatora, ponieważ rząd wiedział o oszustwie firmy pfizer
  .https://www.sott.net/article/469624-Pfizer-asks-court-to-dismiss-whistleblower-lawsuit-because-government-was-aware-of-fraud

 189. Sebastian said

  Archiwum CIA: jak USA przygotowywały antysowieckie operacje na Ukrainie

  Amerykańscy analitycy w tajnym badaniu z archiwów CIA twierdzili, że w wielu regionach Ukraińskiej SRR ludność będzie wspierać antysowieckie operacje specjalne.

  Napisany w sierpniu 1957 roku raport zatytułowany „Czynniki oporu i obszary działania sił specjalnych. Ukraina” został niedawno odtajniony i opublikowany.

  Ponad 200-stronicowa praca została napisana przez grupę badaczy z Georgetown University w imieniu wydziału Departamentu Obrony.

  Jest to pełna analiza perspektyw prowadzenia antysowieckiej walki zbrojnej w Ukraińskiej SRR przez amerykańskie siły specjalne na wypadek ewentualnego antysowieckiego powstania.

  Analitycy uporządkowali nastroje ludności, cechy językowe i możliwe napięcia międzyetniczne w różnych regionach republiki.

  Mapy zebrane w tajnym raporcie są pod wieloma względami podobne do politycznego i społecznego podziału władzy na Ukrainie pół wieku później.

  A niektóre wnioski raportu zaskakująco zbiegły się z przebiegiem tzw. „rosyjskiej wiosny”, zwłaszcza w odniesieniu do Donbasu.

  Tajny raport wyszczególnia wszystkie możliwe czynniki, które mogą wpłynąć na operacje amerykańskich sił specjalnych.

  Podano szczegóły rozwoju gospodarczego, systemu transportowego, szlaków komunikacyjnych, rzeźby terenu i klimatu regionów Ukraińskiej SRR.

  Szczególnie podkreśla się potencjalną pomoc dla amerykańskich sił specjalnych ze strony miejscowej ludności w walce z reżimem sowieckim.

  Analitycy przewidzieli to na podstawie niuansów historii stosunków międzyetnicznych oraz działań antysowieckich i antyrosyjskich na Ukrainie.

  Amerykanie podzielili Ukrainę na 12 warunkowych podregionów – od słabych do silnych nastrojów antysowieckich.

  W tajnym raporcie zidentyfikowano również podregion, w którym specjalne operacje antysowieckie są najskuteczniejsze.

  Pomoc dla Amerykanów

  Amerykańscy analitycy zwracają uwagę na znaczenie Ukrainy dla ZSRR nie tylko ze względu na jej wielkość, ale także ze względu na jej znaczący potencjał gospodarczy.

  „Dlatego zdolność do oporu narodowego na Ukrainie może mieć poważniejsze konsekwencje dla ZSRR niż w innych częściach kraju” – uważali Amerykanie w latach 50. XX wieku.

  Amerykanie twierdzili, że znaczna część Ukraińców jest bardzo krytyczna wobec sowieckiego reżimu.

  Karta lojalnościowa Ukrainy

  Jedną z najciekawszych części raportu jest mapa lojalności ludności ukraińskiej wobec reżimu sowieckiego.

  Został on opracowany na podstawie czterech głównych czynników: składu etnicznego regionów, stosunku do bolszewików w latach 1917-1921, stosunku do niemieckiej okupacji i ruchów partyzanckich oraz liczby przypadków zbrojnego oporu wobec sowietów. moc.

  Według tych kryteriów Ukraina podzielona jest na 12 regionów – od najbardziej lojalnych po najmniej postrzegające komunistów.

  Opracowana przez badaczy mapa lojalności przypomina podobne mapy z czasów niepodległości, od poparcia dla sił Orange w wyborach 2004 roku po akceptację idei separatystycznych wiosną 2014 roku.

  https://www.bbc.com/ukrainian/features-russian-38825375

 190. angol said

  W Czechach ściągają z budynków upadlińskie flagi

  https://t.me/EurasianChoice/16640

 191. kontra said

  holandia wielki protest antyrządowy rolników 2022 Holland_farmers_protest

  UPDATE: Holland’s Eco-War Against Farmers
  ussanews.com/2022/07/08/update-hollands-eco-war-against-farmers/

 192. Jan said

  Wartościowa rozmowa o zamęcie w Kościele.

 193. kontra said

  doktor lekarz medyk ekspert kowid wirusolog dr med Zbigniew Martyka : Rząd przestał płacić za niewiarygodne testy i wszystko funkcjonuje normalnie
  8 lipca 2022

  Dlaczego Polska jest „zieloną wyspą” na tle niektórych europejskich państw pod względem ilości zakażeń na koronawirusa? Na to pytanie odpowiada lekarz medyk ekspert kowid wirusolog dr Zbigniew Martyka, ordynator Oddziału Zakaźnego w Dąbrowie Tarnowskiej (woj. małopolskie).

  „Zapewne państwo zauważyliście, że zaczyna powoli wracać straszenie wzrostem zachorowań i powrotem epidemii.

  Ten wzrost jest obecnie na zachodzie Europy, natomiast nic takiego nie ma miejsca w Polsce

  Oczywiste jest, że w dobie otwartych granic nie ma możliwości, żeby zakażenia zatrzymywały się na naszej zachodniej granicy, a Polska byłaby zieloną wyspą.

  Dlaczego wobec tego u nas wszystko funkcjonuje normalne, bez żadnej paniki, izolacji i destrukcji ochrony zdrowia?” – napisał dr Zbigniew Martyka na swoim blogu.

  „Niewiarygodne testy”
  „Bo rząd przestał płacić za całkowicie niewiarygodne testy covidowe. Wszystkie przypadki zachorowań są traktowane, jak we wcześniejszych latach. Osoby chore są badane przez lekarzy, diagnozowane oraz udzielana im jest pomoc medyczna w odpowiednim czasie. Nie ma odmowy badania, wysyłania chorych pacjentów do domu z poleceniem, aby czekali, aż im się pogorszy.

  „Nie można dopuścić do następnych, bezsensownych rozporządzeń, które mogą kosztować życie kolejnych tysięcy Polaków

  Zwłaszcza dzisiaj, kiedy dowody naukowe ponad wszelką wątpliwość pokazują, że zarówno powszechnie przyjęte, niefarmakologiczne metody walki z wirusem, są całkowicie nieskuteczne, jak i dostępne na rynku szczepionki w żaden sposób nie hamują transmisji wirusa.

  Od Państwa postawy naprawdę dużo zależy” – zaapelował.
  lekarz medyk ekspert kowid wirusolog dr Zbigniew Martyka
  źródło: zbigniew.martyka.eu
  Oprac. dziennikarz Łukasz Dudek
  https://tarnogorski.info/lekarz-rzad-przestal-placic-za-niewiarygodne-testy-i-wszystko-funkcjonuje-normalnie/

  Oddział Obserwacyjno – Zakaźny – ZOZ DT
  lekarz medyk ekspert kowid wirusolog dr Zbigniew Martyka,
  Kierownik: dr n. med. Zbigniew Martyka
  Telefony: Dyżurka Lekarska: 14 644 32 88 Dyżurka Pielęgniarska: 14 644 32 86 Oddział Obserwacyjno – Zakaźny funkcjonuje jako jedyny oddział dla dorosłych na terenie byłego województwa
  http://www.zozdt.pl/oddzial-obserwacyjno-zakazny/

  nadają się do BOR SOPu szydło dudy macierewicza

  To już jest przynajmniej czwarte zderzenie policyjnego pojazdu z samochodem osobowym w powiecie tarnogórskim. Mówimy tutaj tylko o 2022 roku.
  https://tarnogorski.info/to-juz-jest-plaga-czwarte-w-tym-roku-zderzenie-radiowozu-w-pow-tarnogorskim/

 194. kontra said

  za wiele zgonów „covidowych” odpowiadają ci, którzy wzbudzali panikę covidową – wywiad dla „Naszego Dziennika”

  13 lutego 2022 Opublikowane przez lekarza doktora eksperta covid wirusologa medyka dr med ordynatora Zbigniew Martyka

  Panika covid, którą wzbudzano, ogarnęła też wielu lekarzy. Lekarze Przestali badać pacjentów, bo pacjenci mogli być chorzy.

  To czysty absurd.

  Zgadywano za pomocą teleporad, jakie leki wypisać pacjentowi, nie wykonując badań, nie osłuchując pacjenta.

  Opóźniano w ten sposób postawienie właściwej diagnozy, nie wdrażano właściwego leczenia, a kiedy stan pacjenta na tyle się pogarszał, że wreszcie był przyjmowany do szpitala, to z reguły słyszał zarzut: „dlaczego tak późno?”.

  Tragikomedia. Odpowiedzialność spada na tych, którzy eskalują strach. Jaki cel im przyświeca?
  http://zbigniew.martyka.eu/2022/02/13/za-wiele-zgonow-odpowiadaja-ci-ktorzy-wzbudzali-panike-wywiad-dla-naszego-dziennika/

 195. kontra said

  98 proc. aborcji dzieciobójstw na Florydzie w USA w 2021 r. to były aborcje na zdrowych dzieciach.

  „Powody aborcji monitoruje stanowa agencja zdrowia” – zaznaczyła i podała dane zebrane przez tę instytucję:

  96 proc. – aborcja na życzenie na zdrowych dzieciach
  1,9 proc. – aborcja ze względu na zdrowie psychiczne/emocjonalne [ cokolwiek to znaczy ]
  1,3 proc. – zagrożenie zdrowia fizycznego
  0,9 proc. – wada rozwojowa dziecka [ wróżenie z monitora do USG ]
  0,1 proc. – gwałt
  0,1 proc. – zagrożenie życia matki
  https://dakowski.pl/wstrzasajace-dane-z-usa-96-98-proc-to-aborcje-morderstwa-na-zdrowych-dzieciach/

 196. Peryskop said

  Znowu cały pogrzeb na nic !

  „Kazaszka” Rybakina z Moskwy wygrała szlema na Wimbledonie i jednak zmusiła księżną do pogratulowania Rosjance wiktorii 😃

  A jutro Serb Djoko z flażką rosyjską na czapce zrobi to samo – z deklaracją na tyłku gdzie ma maskovida, wyszczepuku, sankcjei cały ten cyrk.

  Taka jest dominacja Słowiańszczyzny 👍

 197. Piskorz said

  re 172 Panie Marucha, dzięki za informację, przyda się nam wszystkim ! ps A drugi p. to Marek Skoczylas na YT, naturalnie.

 198. Piskorz said

  re 195 Tragikomedia. Odpowiedzialność spada na tych, którzy eskalują strach. Jaki cel im przyświeca?….To żadna tragikomedia, to tragedia. O strachu tu pisałem nie x. !! A jaki cel..?! Pytanie z rodzaju pytań retorycznych.. Napuganymi” łatwiej rządzić..i o to im chodzi. Zresztą nie tylko w naszym kraju.

 199. Piskorz said

  Z beczki innej /podziękowanie; fotka z ul. Jagielońskiej ..https://zapodaj.net/c605f6dc9064e.jpg.html

 200. minka said

  Dantejskie sceny na Sri Lance. Tysiące protestujących w Kolombo szturmowało w sobotę oficjalną rezydencję prezydenta i jego sekretariat. Prezydent Gotabaya Rajapaksa musiał ratować się ucieczką z pałacu prezydenckiego.

 201. minka said

  Według prezydenta Białorusi Łukaszenki „każdego dnia zastraszają cały świat zbliżającym się głodem”. Prezydent Białorusi uważa, że ​​„sytuacja jest eskalowana, jak w przypadku pandemii”.

  https://www.thetruthseeker.co.uk/?p=255851

 202. minka said

  Japoński premier nie nakazał szczepień, odesłał 1,6 miliona dawek z powodu skażenia i podał swoim obywatelom iwermektynę. Nie wykonał rozkazów WEF… teraz został zamordowany. Zbieg okoliczności..?

 203. Peryskop said

  Re Minka

  Drogi ewakuacji dla ferajny Matousza i Dudajły przetarte !

  Katunayake International airport, Gotabaya Rajapaksha trying to escape Sri Lanka. Apparently @GotabayaR fleeing thorough military ship via Colombo harbor.

  W związku z protestami premier kraju Ranil Wickremesinghe zgodził się na ustąpienie z urzędu.

  Prezydent Gotabaya Rajapaksha też ustąpił.

  https://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2022-07-09/sri-lanka-bunt-w-kolombo-tlum-wdarl-sie-do-siedziby-prezydenta/

 204. minka said

  Elon Musk wycofuje się z zakupu Twittera

  Miliarder Elon Musk, szef Tesli i SpaceX, napisał do zarządu Twittera, że kończy porozumienie zawarte w sprawie zakupu sieci społecznościowej. Jako powód wskazał „fałszywe i wprowadzające w błąd” informacje o firmie.

  Prawnicy Elona Muska w piśmie do Twittera napisali, że doszło do naruszenia warunków porozumienia dotyczącego sprzedaży, zawartego w kwietniu tego roku. Według nich Twitter wiele razy albo nie chciał, albo nie potrafił w wyczerpujący sposób odpowiedzieć na pytania dotyczące realnej liczby kont prowadzonych przez boty. Według prawników miliardera pełna wiedza na ten temat jest kluczowa dla biznesowej kondycji spółki, wobec czego Elon Musk wycofuje się z zakupu Twittera.

  https://www.magnapolonia.org/elon-musk-wycofuje-sie-z-zakupu-twittera/

 205. Jacek said

  179 Bryś
  „przecież oni idą tam dobrowolnie mordować za kasę?”
  Kasa kasą ale pewnie wśród nich jest sporo psychopatów którzy zabijają dla przyjemności. Myśleli, jak ten Icek idący na wojnę, że będzie „safari” a tu siurpryza, okazało się że samemu też w łeb można oberwać. Sporo ich już wróciło tam skąd przyjechali.

 206. minka said

  Zachowajmy się jak trzeba | CHLUBA NARODU

 207. minka said

  Ukraina sprzedaje sprzęt wojskowy podarowany przez kraje NATO

  Ukraina pozostaje jednym z najbardziej skorumpowanych krajów świata. Korupcja nie tylko niszczy państwo od wewnątrz, ale również zaczyna wpływać na stosunek do niego zagranicznych partnerów. Najnowszy przejaw korupcji jest nie do pojęcia.

  20 czerwca francuski prawnik Régis de Castelnau napisał na swoim oficjalnym koncie na „Twitterze”: „Kolejny sukces Macrona: 2 francuskie działa Caesar zostały przechwycone w nienaruszonym stanie przez Rosjan. Są one obecnie w fabryce Uralvagonzavod na Uralu w celu zbadania i ewentualnej inżynierii odwrotnej. Dziękujemy Macron, płacimy”.

  „Niezidentyfikowane” źródła francuskie twierdzą, że dwie samobieżne haubice Caesar zostały sprzedane Rosjanom przez Ukraińców przez pośrednika. Cena, o której mówi się w wąskich kręgach, wynosiła 120 000 dolarów za sztukę. Portal BulgarianMilitary.com informuje, że wartość jednostkowa haubicy samobieżnej Caesar waha się w okolicy 7 mln euro.

  Skorumpowani ukraińscy wojskowi są zaangażowani w nielegalny handel bronią w celu osiągnięcia maksymalnych korzyści od dawna i skandal nie dotyczy wyłącznie tego przypadku. 2 czerwca portal BulgarianMilitary.com ujawnił sprzedaż co najmniej jednego systemu przeciwpancernych pocisków kierowanych FGM-148 Javelin za 30 000 dolarów. Sprzedawca jest nieznany, ale według informacji zamieszczonych w dark necie, miejsce sprzedaży (skąd system został wysłany lub odebrany) to Kijów, stolica Ukrainy.

  https://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/ukraina-sprzedaje-sprzet-wojskowy-podarowany-przez-kraje-nato

 208. jakoja said

  W Rosji będą się uczyć szacunku do starszych, do weteranów, do ojczyzny i jak walczyć ze złem, zamiast tego jak się masturbować, zmieniać płeć, wpierdalać robactwo i się degenerować z pederastami.

 209. jakoja said

  Wdzięczność ukraińców za okazaną pomoc

 210. re1truth2 said

  re 203
  a te ponad 100 mln zaszczepionych to pies,
  https://www.google.com/search?channel=fs&client=ubuntu&q=szczepienia+covid+japonia

 211. osoba prywatna said

  Tego gościa można nadać listem poleconym.

  .https://www.youtube.com/watch?v=oXYWiNAU1os

 212. minka said

  @
  Re1truth2 said
  2022-07-09 (Sobota) @ 19:46:48

  Wszystko ma swój początek i koniec i nie mnie osądzać, czy rzeczywiście przyczyną śmierci byłego premiera – była zemsta, za nie zrealizowane zobowiązania szczepionkowe.

  Jedno co wiemy. Japonia leczyła swoich obywateli iwermektyną a bandyta Niedzielski zabronił używania Amantadyny dla Polaków!!!

 213. Piskorz said

  re 210 Trochę prowokujący tyt. tego filmiku..To zapytam przewrotnie nieco..
  Czy wszystkie dzieci tak się bawią ?! A może to tylko tylko pojedyncze przypadki ?!

 214. Piskorz said

  Z beczki innej /literatura/, ale tym razem O. Fallaci . skończyłem jej 5 książkę Viaggio in America”. Była podsłuchiwana przez CIA kiedy była w NY.
  Odmówili jej stypendium naukowego. Dowiedziała się, że stypendium wypłacała fundacja finansowana przez…CIA. I dalej Fallaci pisze, że skorzystał z niego….polski premier P. Jaroszewicz i prezydent Tanganiki /jej nie można nie wierzyć/.! Ameryka schyłku lat „60 ub, wieku. Wiele b. ciekawych spostrzeżeń; ale to było tyle lat temu i sporo się chyba zmieniło. A porady lekarskie przez telefon…też wtedy tam były, co- doprowadzało ją do szewskiej pasji..!!

 215. minka said

  @ Re1truth2

  Ja panu/pani zapodam wideo, które jawnie pokazuje, że chociaż jest się posłem to i tak nas zakrzyczą.

  Grzegorz Braun – WYGARNIA Niedzielskiemu MASOWE zgony Polaków, a marszałek Gosiewska – ta, która chlała gorzałę z banderowcami w 2014r. krzyczy i wyłącza mu mikrofon!

 216. minka said

  @ 215

  Gdyby ktoś podejrzewał mnie o kłamstwo – zdjęcie poniżej wszystko wyjaśnia.

  Jak czujecie się jebani patrioci?

 217. kontra said

  chyba usa żydowska kolorowa rewolucja Sri Lanka

  Tysiące ludzi na ulicach Sri Lanki. Prezydent musiał uciekać ze swojej rezydencji [WIDEO]
  9 lipca 2022
  prezydent Sri Lanki prosił o pomoc finansowa prezydenta Rosji Władymira Putina – grzech śmiertelny w judaiźmie

  Protesters in #SriLanka seized the residence of the president Gotabaya #Rajapaska. According to media reports, he had to flee from the aggressive crowd of protesters.

  A few days before, Rajapaska asked #Putin for financial assistance.
  https://tarnogorski.info/tysiace-ludzi-na-ulicach-sri-lanki-prezydent-musial-uciekac-ze-swojej-rezydencji-wideo/

 218. kontra said

  „Podsumowując: aby zyskać np. 30 gr rabatu na kolejne zakupy,

  najpierw należało kupić droższy produkt w innej sieci,

  taki sam – tańszy – w Biedronce

  i m.in. pokryć koszty przesyłki listowej z dowodami zakupu.

  Łatwo policzyć, że promocja nie była dla klientów opłacalna.

  Dlatego nikt nie wziął w niej udziału.”

  https://www.wykop.pl/link/6729653/kompromitacja-biedronki-ze-slynnej-tarczy-antyinflacyjnej-skorzystalo-0-osob/

 219. kontra said

  Czy wolno nam pamiętać o Wołyniu?
  https://takzetego.pl/czy-wolno-nam-pamietac-o-wolyniu/

  Dlaczego lewica neguje konsensus naukowy w sprawie niższej inteligencji murzynów
  https://takzetego.pl/dlaczego-lewica-neguje-konsensus-naukowy-w-sprawie-czynnika-g/

 220. minka said

  Podobnie jak „szczepionka”, smugi chemiczne są powolnym ludobójstwem

  Edward Menez zaobserwował smugi chemiczne w 90 krajach i jest przekonany, że są one wykorzystywane do modyfikacji pogody, w tym nienaturalnych susz i powodzi

  Bill Gates twierdzi teraz, że musimy „zablokować słońce”, aby zapobiec globalnemu ociepleniu. Bill Gates twierdził również, że szczepionki Covid-19 były używane do odporności na tę rzekomą chorobę grypopodobną. Prawda jest taka, że ​​Bill Gates jest kłamcą: zarówno szczepionki Covid-19, jak i chemtrails są używane jako powolne metody wyludniania świata. Obie są truciznami używanymi do osłabienia układu odpornościowego.

  Kristen Meghan, były pracownik Sił Powietrznych, który pracował w Bio-Environmental Engineering, powiedziała, że ​​znalazła „tony i tony” aluminium, baru i strontu ukryte w dokumentach co do ich użycia i nazwy producenta, i została zmuszona do z sił powietrznych z powodu zbadania i ujawnienia tego.

  Zarówno pilot chemtrail, jak i Kristen Meghan są odważnymi informatorami, ale ich relacje pochodzą z 2014 r. – od tego czasu nic nie zostało zrobione?

  MOJA WŁASNA HISTORIA

  Smuga z samolotu to para wodna i zniknie całkowicie w ciągu kilku sekund. Jednak smuga chemiczna pozostanie nienaruszona jako długa biała linia przez wiele minut, a następnie bardzo powoli uformuje się w zamgloną chmurę, która sprawi, że błękitne niebo stanie się nagle szare.

  To nie dzieje się tylko w Stanach Zjednoczonych. Dzieje się to prawie na całym świecie w ramach skoordynowanego programu ludobójstwa, tak jak światowa zmowa Covid-19. W swoim życiu odwiedziłem około 90 krajów, z czego co najmniej 70 od 2001 roku. W prawie każdym kraju, do którego podróżowałem celowo skanowałem niebo w poszukiwaniu smug chemicznych.

  W większości krajów afrykańskich jest mniej chemtrails niż w Europie i Stanach Zjednoczonych (co za zbieg okoliczności! Podobnie jak koncentracja szczepionek Covid), ale w Afryce istnieją chemtrails. Są umiarkowanie ciężkie w Azji (w tym w Chinach) i występują w prawie każdym kraju, który odwiedziłem. Są tylko dwa kraje, w których próbowałem zobaczyć chemtrails, ale ich nie widziałem: Bhutan i Korea Północna.

  WNIOSEK

  Istnieje wiele stron internetowych z chemtrailami, ale uważaj na dezinformację! Dobra strona, na którą natknąłem się ostatnio ze zdjęciami wnętrza samolotu z chemtrailami, to : Prawda o

  Chemtrails dotychczas oskarżano o bezpośrednie zatruwanie powietrza, wody i gleby barem, glinem i strontem. Chemtrails są również obwiniane za powodowanie choroby Morgellona, ​​w której drobne włókna zaczynają rosnąć w ciele człowieka. Tak, te rzeczy prowadzą do powolnej śmierci.

  Chemtrails były w zasadzie prekursorem szczepionek Covid. Zarówno chemtrails, jak i szczepionki Covid wykorzystują oszustwo do powolnego zabijania i wyludniania.

  Najwyższe stężenie zarówno chemtrails, jak i szczepionek Covid występuje w tradycyjnie białych krajach chrześcijańskich. Wreszcie, kto jest śmiertelnym wrogiem białych chrześcijan od czasów Chrystusa?

  https://www.henrymakow.com/2022/07/chemtrails-satanist-slow-genocide.html

 221. kontra said

  Wiadomości Kanadyjskie

  Tur­bi­na Gaz­pro­mu testu­je siłę antyrosyjskich sank­cji i jed­ność sojusz­ni­ków Ukrainy
  Przez
  Katarzyna Nowosielska –
  July 9, 2022

  Niem­cy naci­ska­ją na Kana­dę, by zwró­ci­ła rosyj­ską tur­bi­nę, któ­ra tra­fi­ła na obsłu­gę okre­so­wą do Sie­mens Ener­gy Cana­da w Mont­re­alu.

  Tur­bi­na nor­mal­nie słu­ży do trans­port gazu ziem­ne­go ruro­cią­giem Nord Stre­am One bie­gną­cym z Rosji do Nie­miec.

  Zosta­ła przy­wie­zio­na do Kana­dy na prze­gląd, ale w związ­ku z nało­żo­ny­mi sank­cja­mi nie może być odda­na wła­ści­cie­lo­wi, jakim jest rosyj­ski Gazprom.

  Rosja odpo­wie­dzia­ła na tę sytu­ację zmniej­sze­niem prze­pły­wu gazu o 60 proc. Zapo­wie­dzia­ła, że w przy­pad­ku, gdy tur­bi­na nie zosta­nie zwró­co­na do ponie­dział­ku 11 lip­ca, nie przy­wró­ci nor­mal­nych dostaw.

  Przy­krę­co­ny kurek to poważ­ny pro­blem dla Nie­miec, któ­re nie mogą zgro­ma­dzić rezerw przed zimą. Z podob­nym pro­ble­mem bory­ka­ją się tez inne pań­stwa euro­pej­skie, np. Włochy.

  W pią­tek Niem­cy zaczę­ły racjo­no­wać cie­płą wodę, przy­ciem­niać świa­tła ulicz­ne i zamy­kać base­ny, w oba­wie przed bra­ka­mi ener­gii mogą­cy­mi poja­wić się zimą.

  Mini­ster finan­sów i wice­kanc­lerz Nie­miec, Robert Habeck,

  Teraz jed­nak nie ma wybo­ru i „z cięż­kim ser­cem” musi pro­sić Kana­dę o uchy­le­nie sank­cji i odda­nie tur­bi­ny. Doda­je, że cho­dzi o zwrot do Nie­miec, a nie do Rosji.

  W pią­tek Ber­lin suge­ro­wał, jako­by Kana­da już zde­cy­do­wa­ła się pójść Niem­com na rękę.

  Pyta­na o to rzecz­nicz­ka pra­so­wa Sie­mens Cana­da Ener­gy, Ann Ada­ir, odpar­ła, że pierw­sze sły­szy. Powtó­rzy­ła, że Sie­mens ści­śle prze­strze­ga sank­cji. Dostar­cze­nie tur­bi­ny do Nie­miec, a nie do Rosji wca­le nie roz­wią­zu­je spra­wy.

  Sie­mens raczej spo­dzie­wał­by się uzy­ska­nia for­mal­ne­go uzna­nia wyjąt­ku od sank­cji z przy­czyn huma­ni­tar­nych zwią­za­nych z potrze­ba­mi ener­ge­tycz­ny­mi Niemiec.

  Fede­ral­ny mini­ster zaso­bów natu­ral­nych Jona­than Wil­kin­son przy­znał, że „spra­wa nie jest pro­sta”.

  Na Kana­dę naci­ska zarów­no Ber­lin, jak i Kijów.

  Ukra­iń­ska amba­sa­da w Kana­dzie wyda­ła oświad­cze­nie, w któ­rym stwier­dzi­ła, że jest świa­do­ma roz­mów pro­wa­dzo­nych mię­dzy Kana­dą i Niem­ca­mi i ma nadzie­ję, że rząd Kana­dy zapew­ni peł­ną inte­gral­ność obec­ne­go sys­te­mu sankcji.

  Przed­sta­wi­cie­le Kon­gre­su Ukra­iń­sko-Kana­dyj­skie­go napi­sa­li list do pre­mie­ra Tru­de­au, w któ­rym zwró­ci­li uwa­gę, że spra­wa z tur­bi­ną jest testem sank­cji i pró­bą wywo­ła­nia pre­ce­den­su.

  Poza tym może być zwy­kłym manew­rem poli­tycz­nym uza­sad­nia­ją­cym decy­zję, któ­rą Kreml już pod­jął.

  Kwe­stia ener­ge­tycz­na ma dobit­nie poka­zać, że wśród sojusz­ni­ków Ukra­iny nie ma zgo­dy.

  Ustą­pie­nie Kana­dy będzie pod­da­niem się rosyj­skie­mu ” ter­ro­ry­zmo­wi energetycznemu” [ ukro bzdury ]
  https://www.goniec.net/2022/07/09/turbina-gazpromu-testuje-sile-sankcji-i-jednosc-sojusznikow-ukrainy/

 222. kontra said

  ZOMO kanada
  Fede­ral­na poli­cja ubecja Kana­dy RCMP przy­zna­je, że uży­wa opro­gra­mo­wa­nia szpie­gu­ją­ce­go do wła­my­wa­nia się do tele­fo­nów „podej­rza­nych” bez ich wie­dzy.

  Według star­sze­go ran­gą współ­pra­cow­ni­ka badaw­cze­go z Labo­ra­to­rium Oby­wa­tel­skie­go Uni­wer­sy­te­tu w Toron­to, moż­li­wość wła­ma­nia się do tele­fo­nu w taki spo­sób jest „nie­sa­mo­wi­cie trud­na do zauważenia”.
  2022/07/07/
  https://www.goniec.net/2022/07/07/rcmp-uzywa-oprogramowania-szpiegujacego/

 223. Anucha said

  Mamią nas Międzymorzem.
  Już raz byliśmy „Między” młotem a kowadłem-wystarczy.
  Bartosiak tak przestraszył przesmykiem, że w Suwałkach boją się wyjść z domów.
  To jest najgorszy teren do przeprowadzenia ataku (jeziora, rzeki, bagna, lasy, pagórki)
  III Napoleonowi rozchodzi się o Bramę Smoleńską i inwazję w drugą stronę.

 224. Lily said

  Re 217;Minka
  „Malgorzata Gosiewska,kariere polityczna
  rozpoczela u boku J.Kaczynskiego.

  Odznaczona w 2020 r Orderem Ksiegi Olgii.
  Jest to Ukrainski Order kobiecy.
  Odznaczenie panstwowe ustanowione w 1995 r.

  Odznaczona w 2011, Gruzinskim Modelem
  Honoru”.

  Zrodlo; wikipedia.pl.

 225. Lily said

  Re 225;Lily
  Mialo byc.
  „Odznaczona w 2011.Gruzinskim Medalem Honoru”.

 226. bryś said

  Piskorz – 214 – dokładnie – tak jak na u-krainie są tylko pojedyncze przypadki kultu bandery, a dzieci są wychowywane w miłości i szacunku do sąsiednich narodów.

 227. Lily said

  Re 216;Minka
  Zlotoustny.
  Prosze sprawdzic jak glosowal, w sprawie
  Polskich Bogactw Naturalnych, i Innych Sprawach.
  Nigdy nie oddalabym glosu ma Niego.

 228. Boydar said

  „… to wyjątkowe w zachodnim kręgu kulturowym podejście

  https://biznes.interia.pl/gospodarka/news-prawo-wlasnosci-w-izraelu-nie-dla-posesjonatow,nId,6131879

  nie zajmując stanowiska wobec meritum artykułu, zauważam, że żyd i jego obyczaje nie należą do powszechnie rozumianego „zachodniego kręgu kulturowego”. Sytuacja natomiast ulega przyśpieszonym zmianom – to tzw. „zachód” robi się coraz bardziej żydowski i zjudaizowany. Na zdrowie.

 229. Boydar said

  https://fakty-kontra-news.neon24.info/post/168616,rosja-przemawia-czytelnym-tekstem

  No cóż …, mam nadzieję, że jewrejstwo w Polsce czeka ten sam los, tylko z tymi 30% to nieporozumienie.

 230. Yagiel said

  Pani Lily – za pozwoleniem: chcesz pokonać Xazarów/Angoli – musisz działać, jak ony !
  Np. nigdy nie mówić ‚nigdy’, bo w polityce liczą się Sprawy, nie osoby. I pani to zapewne roz-UMie, tylko nie wiedzieć czemu upiera się przeciw temu posłu… A jeśli pani – zamiast go po prostu ignorować – tak na niego najeżdża, to jednak on robi coś ważnego, tj. wartego najeżdżania na-ń… Więc to jak w szkole mojej: mówię dzieciakom: co mówisz na kogoś, to świadczy o tobie, niekoniecznie o kimś…
  ERGO
  pani Lily, czemu tak boji się pani posła tego ? II-Norymberskiego ?

  na der.wp. pl tytuł: Żywioł niszczy Moskwę… W sensie naturalny żywioł – a on wcale nie naturalny, tylko naturlany sztucznie
  naturlany przez CERN/Czarny, wysiłkiem kosztującym niewyobrażalny biliardy i prąd dla całej Wyspy Xazarów
  oczywiście oni ten prąd ściągają z Kontynentu pejsików, swój sobie zostawiając 😉
  Niech więc zginie durna pejs-Europa, byleby zatopić Moskwę, znaczy Kreml ! Mówi o tym og kilku dni Gonczar – nie tylko on, bo i ZE – ale kto by sie skazkami/bajkami przejmał ! Gonczar zachowuje spokój: a po nocy przychodzi dzień, a po burzy, spokój…
  Xazaria ma czas kontr-atakować do sierpnia – i tak przegra, bo już przegrała. A że pokazuje swe Większe Moce – ? Są Jeszcze Większe Moce, mówi Gonczar, tylko trzeba kochać Życie, kochać Siebie i Swoje DZIŚ – jutro znów będzie DZIŚ, jak było wczoraj

  Czy pani Lily roz-UMie to ? Więc po co mówić ‚nigdy’, gdy zawsze jest DZIŚ 🙂

  Aha! i to jeszcze: der.onet. napisał o zdumiewającym pomyśle Angoli pod wodzą Churchill’a/Xazara: zaraz w lipcu’45 zaatakować Armię Czerwoną akcją NIEPOMYŚLALNE/UNTHINKABLE czy jakoś tak w ich slangu… No i znów mamy lipiec: maMY
  nie oni mają…

 231. Boydar said

  https://dobrowspolne.neon24.info/post/168602,feliks-koneczny-o-stronnictwach-politycznych

  Coraz mniej misię pan Konieczny podobywuje …

 232. Boydar said

  ,Więc mówisz Pan, że lipiec … ha ! on też wkrótce minie, jak nasze życie

  .https://www.youtube.com/watch?v=grSWdLdp7po

 233. Boydar said

  „… w pią­tek Niem­cy zaczę­ły racjo­no­wać cie­płą wodę, przy­ciem­niać świa­tła ulicz­ne i zamy­kać base­ny …”

  Za chwilę zaczną eksmitować najbiedniejszych i nic nie mogących żydoszkopów oraz Cyganów. Ciekawe co zrobią z pedałami i innymi nieheteronormatywnymi.

  A potem, potem nie będzie miał już kto po niemiecku mówić (… popatrz Abdul, – Miller, jakie dziwne nazwisko …)

 234. osoba prywatna said

  Dobry wieczór? No może nie dla wszystkich, ale o tym za chwilę. Jeśli mieszkasz w Warszawie lub odprowadzasz tutaj podatki to z pewnością zainteresuje Cię ta informacja. Opowiem o historii pewnego geszeftu, na którym ci, o których „lepiej nie wspominać”, wzbogacili się trzykrotnie, nie wydając ani grosza.
  https://takzetego.pl/zymianin-zymianinowi-zymianinem/

 235. osoba prywatna said

  O czym każdy bloger piszący o Rosji wiedzieć powinien cz I
  https://ikulalibal.nowyekran24.com/post/168613,o-czym-kazdy-bloger-piszacy-o-rosji-wiedziec-powinien-cz-i

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: