Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  W ostanią niedzielę… o Wolne tematy (24 – …
  Boydar o Wolne tematy (24 – …
  Greg o Wolne tematy (24 – …
  Yagiel o Wolne tematy (24 – …
  Znowóż KATASTROFA ko… o Wolne tematy (24 – …
  zagłoba sum o USA nastawiają przeciwko sobie…
  revers o Wolne tematy (24 – …
  zprowincji o Zanim padną salwy
  Liwiusz o Zielone ludziki
  Lily o Wolne tematy (24 – …
  Dang o Chiny, Rosja, świat. Rok …
  miś puchatek o Zielone ludziki
  matirani o Wolne tematy (24 – …
  Leo o Zielone ludziki
  sudbina Srba o Jak rosyjska ropa umknęła…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

Prezydent Duda: „Proszę, żebyście zacisnęli trochę zęby”

Posted by Marucha w dniu 2022-07-08 (Piątek)

Władza jest od tego, aby rozwiązywać problemy swoich obywateli, zwłaszcza te, które sama spowodowała. Tymczasem prezydent Andrzej Duda uważa, że rządzący w Polsce nie mają wpływu na wysoką inflację i wzywa do „zaciskania zębów”.

Prezydent Duda spotkał się we wtorek z mieszkańcami powiatu lipskiego (woj. mazowieckie).

Odniósł się podczas tego spotkania także do problemu wysokiej inflacji:

„Niestety, nie tylko polskie sprawy decydują o tym, jak wygląda nasze życie, ale także te zewnętrzne mają na to wpływ (…). Proszę o to, abyście byli spokojni, bo czynimy wszystko, aby zminimalizować presję inflacyjną. Proszę, żebyście państwo byli dobrej myśli; żebyście trochę zacisnęli zęby i byli optymistami. Nikt się nie spodziewał, że to do nas przyjdzie. Nie wywołaliśmy wojny w Ukrainie, nie wywołaliśmy pandemii. Ceny rosną i nie mamy na to żadnego wpływu. Musimy to jakoś przetrzymać”.

Zauważmy, że „presję inflacyjną” to wywiera od lat rząd. Niestety, rząd PiS skupia się na pomaganiu w swoim stylu, czyli przez rozdawnictwo pieniędzy. Tymczasem jest to najmniej efektywne i kosztowne rozwiązanie. Wiadomo, że aby rząd dał komuś 2 zł, musi komuś innemu zabrać 3 zł, bo dochodzi do tego koszt transferu i utrzymania odpowiednich urzędników. Poza tym jednorazowa lub krótkotrwała pomoc finansowa nie jest tym samym co pomoc systemowa, a bardzo obciąża budżet państwa i wywołuje inflację. Programy 500 plus, 300 plus, 13 i 14 emerytura, tarcze antyinflacyjne, dodatki covidowe dla lekarzy, a teraz 300 plus dla Ukraińców i 1200 plus zadłużają państwo polskie znacznie, a ich efekt jest przede wszystkim populistyczny.

Taki program 1200 plus powoduje wiele wątpliwości. Po pierwsze, Polacy bardzo chętnie otworzyli drzwi swoich mieszkań i domów dla Ukraińców ‚[bo są głupimi χujami – admin], nie licząc na nic w zamian. Teraz rząd się w to miesza, skłaniając do pozornej pomocy tych, którzy chcą zarobić – aktywizuje więc cwaniaków. Na Zachód płynie sygnał, bo Polacy pomagają, bo dostają pieniądze.

Poza tym 300 plus dla miliona Ukraińców to 300 mln złotych, a 1200 plus to już 1 mld 200 mln. Może się okazać zresztą, że program będzie wydłużony.

Szacuje się, że do naszego kraju może przybyć nawet 5 mln uchodźców, a wtedy te koszty będą gigantyczne. UE rzuciła nam ochłapy, ogłaszając, że przeznaczy 500 mln złotych na pomoc uchodźcom, która w dodatku będzie rozdzielona między wszystkie kraje ich przyjmujące. Polski rząd szacuje natomiast, że pomoc ta może wynieść nawet 10 mld złotych, a więc połowę tego, co kosztuje nas 500 plus.

Pomagać trzeba, ale trzeba robić to z głową. 300 zł jednorazowo to pomoc doraźna, która nie starczy na wiele, ale jeśli otrzyma ją 5 mln ludzi to robi się z tego gigantyczna kwota 1,5 mld złotych. W sytuacji, kiedy po kowidzie jesteśmy niebywale zadłużeni, tego typu wydatki tylko dobijają nas budżet.

Wygląda na to, że polski rząd radośnie zadłuża się na potęgę, jak hazardzista, który wygrał, poczuł się bogaty i wydaje pieniądze, których nie zarobił. Rzecz w tym, że polski rząd nie wygrał żadnych pieniędzy, a przepuszcza już pieniądze nawet nie nasze, ale naszych dzieci. Warto o tym pamiętać i domagać się jakiegoś umiaru.
[Najlepiej przy pomocy łopaty i dołu z wapnem – admin]

Tego typu rozdawnictwo pieniędzy tworzy właśnie inflację. Pojęcie „putininflacji” jest manipulacją, bo wojna na Ukrainie jedynie pogłębiła pewne procesy. Podobnie, prezydent ma rację, kiedy mówi, że nie mieliśmy wpływu na pojawienie się koronawirusa, ale nie dodaje, że mieliśmy już zdecydowany wpływ, a raczej rządzący, na wprowadzenie lockdownów, które wywołały gigantyczną inflację.

Wezwanie do zaciskania zębów w tym kontekście jest bezczelnością podobną do sytuacji, w której najpierw komuś byśmy obniżyli pensje, a potem wezwali go do oszczędzania. Problem w tym, że mleko się rozlało i rządowi będzie trudno zatrzymać tsunami, które sam spowodował. Potrzebne są niestety radykalne działania, jak podnoszenie stóp procentowych, a przez to cierpią wszyscy, szczególnie najbiedniejsi. Niech przynajmniej prezydent nie mówi, że to nie wina rządzących. To bowiem nie jest prawdą.

Autor: Chris Klinsky
https://prawy.pl

Komentarzy 16 do “Prezydent Duda: „Proszę, żebyście zacisnęli trochę zęby””

 1. Olo said

  Nie udało się wciągnąć Polski do wojny z Rosją, chociaż kryptogej z kotem przebierał kulasami jak stara baletnica, to trzeba zastosować dobrze sprawdzoną w przeszłości taktykę hołodomoru.

 2. trzyzdwoma said

  Piosenka o zaciskaniu zębów, autorstwo przypisywane Rosiewiczowi:

  Razu pewnego przybył mąż stanu odwiedzić kraj mu przyjazny,
  Najpierw odwiedził kilka kurhanów, a potem zakład żelazny.
  Było to cudo nowej techniki, oraz komputeryzacji,
  Mąż stanu myślał: mają wyniki, choć brak im stabilizacji.
  Gdy tak wędrował w oklasków grzmocie, ku chwale i ku nauce,
  Tłumacza wzywa i słabym głosem powiada: ja chcę do wu-ce.
  Tłumacz pobieżał do dyrektora, – gość nasz iść chciałby na stronę,
  Lecz ten się żachnął jak Wernyhora i mówi – to wykluczone.
  Tu się nachylił, szeptał coś długo o obiektywnych trudnościach,
  O soli, roli, o tym, co boli, i w końcu rzecze do gościa:
  Może się panu nie mieści w głowie, lecz to przeszłości są skutki,
  Bo w czasie wojny drugiej światowej wróg zniszczył wszystkie wygódki.
  Ale nie zniszczył ducha – tu mówca zawiesił glos jak poeta,
  po czym dorzucił – pan jest fachowcem, pan zna się na priorytetach.
  Mąż stanu westchnął, wzruszył się bowiem ta pozytywną konkluzją,
  Zacisnął zęby, dzielny, nie powiem, ale już było za późno.

 3. kontra said

  Wiadomo, że aby rząd dał komuś 2 zł, musi komuś innemu zabrać 3 zł, bo dochodzi do tego koszt transferu i utrzymania odpowiednich urzędników.

  czyli jak rzad nie będzie „dawał” 2 zł to nie będzie pobierał 3 zł i zwolni urzędników tj działaczy partii?
  to jest dopiero demagogia korwina

  ==
  Poza tym jednorazowa lub krótkotrwała pomoc finansowa nie jest tym samym co pomoc systemowa, a bardzo obciąża budżet państwa i wywołuje inflację.

  inflację?! wydanie Polakom co zabrane Polakom z podatków?!
  wróćmy do barteru

  ==
  nie ma to jak pomieszać pozytywów groszowych:

  Programy 500 plus, 300 plus, 13 i 14 emerytura,

  ze szkodliwymi:

  tarcze antyinflacyjne, dodatki covidowe dla lekarzy, a teraz 300 plus dla Ukraińców i 1200 plus zadłużają państwo polskie znacznie, a ich efekt jest przede wszystkim populistyczny.

  co z emeryturą polską dla obcych obywateli izraela? wywołuje inflację?

 4. aaaaaaaaa said

  „Nie wywołaliśmy wojny w Ukrainie, nie wywołaliśmy pandemii. Ceny rosną i nie mamy na to żadnego wpływu. Musimy to jakoś przetrzymać”.

  Sprzyjaliście pandemii, sprzyjacie wojnie w/na Ukrainie ! Bierzecie pełną odpowiedzialność za sytuacje która ma miejsce i nie zrobiliście nic by przeciwdziałać lub nie zgodzić się z rozporządzeniami z góry..

  Rosja jest częścią globalnej gry koordynowanej przy ONZ.

  To jest spychologia i odwracanie porządku poza tym zwykłe krnąbrne eliciarstwo

  ————-
  „Rosja jest częścią globalnej gry koordynowanej przy ONZ.”
  Brednie.
  Admin

 5. corintians said

  Ja rozumiem ze mozna czegos nie wiedziec, czegos sie bac ale jest odpowiedni czas by pewne rzeczy przejrzec na oczy. Tydzien czasu, gora dwa tygodnie to odpowiednio duzo by wyciagnac wlasciwe wnioski.

  Walka z grypką przewidywana byla na 1.5-3 lata.
  Mimo poczatkowego entuzjamu gnojenia samych siebie, dzis wielu ludzi pogoniloby PISiorow widłami. I niech nowogrodzka nie opowiada bajek ze oni nie byli swiadomi ze tak sie to skonczy.
  Umrze kto ma umrzec a przy okazji zniszczy sie wszystko i wszystkich.

  Wegrzy nie musza sie martwic czy zimą beda mieli gaz w domu.

 6. Krzysztof55 said

  @1 Olo
  „kryptogej z kotem przebierał kulasami jak stara baletnica”
  Jakoś mi się to na szybko przeczytało, że karakan przebiera „kutasami”… a może przebiera w „kutasach”?

 7. bryś said

  Prezydent Duda: „Proszę, żebyście zacisnęli trochę zęby” – bardzo chętnie. Na jego szyi.

 8. ! said

  prawy.pl sam se pomagaj wrogim pieczyngom z terenów nieobjętych wojną!

 9. UZA said

  „…rządowi będzie trudno zatrzymać tsunami, które sam spowodował”.

  To są bajeczki dla grzecznych kuców ze stajenki imć Korwina: mamy inflację, bo rząd dał „500 plus” na dzieciaki i „trzynaste emerytury” staruszkom. To nieprawda. Kryzys, którego jednym z przejawów jest inflacja, ma charakter globalny i wynika z zapaści współczesnego kapitalizmu finansowego. System ten już dawno oderwał się od rzeczywistości (np. produkcji dóbr) i poszybował w Kosmos. Było zatem tylko kwestią czasu kiedy spadnie i się rozwali.

  Ktoś nauczył ludzi żyć na kredyt, kupować , kiedy się nie ma pieniędzy. Całe państwa i gospodarstwa domowe tkwią w długach, obracają śmieciowymi pieniędzmi, wytrzepanymi przez lichwiarzy z powietrza. Im więcej pieniędzy, tym większa inflacja, a im wyższe stopy procentowe, tym większa nędza i stagnacja. To musiało kiedyś strzelić, a główni sprawcy krachu dobrze o tym wiedzieli i teraz szukają jakiegoś wytłumaczenia dla ludu – jak nie pandemia to Putin , jak nie Putin, to „rozdawnictwo”. Tłumaczenie -duraczenie przychodzi im tym łatwiej, że trzymają w szponach media. Polski „rząd” ma za mało do gadania, żeby spowodować jakieś tsunami. Oni są tylko marnymi podwykonawcami.

 10. aaaaaaa said

  9- Na zachodzie mało kto, takie rzeczy rozumie, a Ci którzy rozumieją w wiekszosci nic nie mają.. Faktem jest że poszczególna jednostka która bierze kredyt (na mieszkanie/dom) od organizacji bankowej jest ofiarą ,gdyż faktycznie nie miała wyjscia, ewentualnie (wynajem) ale to jeszcze gorsze bo nierzadko kto inny go bierze a ten spłaca ..

  W kazdym razie jest rzeczą nieludzką i bezprawną że jednostka ze swoim numerem pesel wchodzi w interakcje z podmiotem gospodarczym a nawet ekonomicznym jakim są banki. Jednostka ta w żaden sposób nie jest chroniona, dlatego kredyty na nieruchomosci powinny być brane pod ochroną rządu tylko i wyłącznie a poszczególna jednostka tylko w tym pośredniczyć i zawierać umowę pod egidą Państwa ( po to ten rząd jest zeby podstawowe aktywa i dobra publiczne chronił i regulował no i rozdawał obywatelom w zamian za podatki a nie splate odsetek od prywatnych darmozjadów.

  Obecna inflacja jest częscią nowego porządku i dlatego Rosja jest częścią agendy , faktycznie kryzys jest globalny i lokalnie nie ma mozliwosci go rozwiązać tylko poprzez rząd światowy pod kuratelą ONZ. Stąd pandemia koordynowana przez WHO, stąd Ukraina i powoływanie się przez Rosje na artykuł 51 ONZ – to cały czas ta sama organizacja!

  Natomiast nie usprawiedliwia w pełni to matołków społecznych, że zamiast domagać się solidarnie prawa i równości w kwestiach egzystencjalnych i podstawowych dobrach spolecznych to edukacja przemyslowa wytresowała szczekliwe i zajadłe owczarki niemieckie i bulteriery..

  Dziś płacz że odsetki że inflacja że stopy procentowe. Liberalizm źle rozumiany był magiczny. Niewolnik poczuł się wolny, gdzie z zasady to niemożliwe. Dziś za tą iluzję w świecie rzeczywistym trzeba bulić i nie da się załądować tego do żadnej gry i informatycy i programiści nie są w stanie przenieść tych obciążeń finansowych do internetu żeby jakiś SIMS w grze to spłacił.

  To wynik odrealnienia i zdebilowacenia mas ludzkich głownie w miastach i poza nimi..

  ” klasa srednia” – następny eufemizm – pasożyt, nierób i parweniusz obojga płci to klasa średnia na zachodzie!!. To wynik połączenia marksizmu z darwinizmem i tym w rzeczywistosci jest zachodni liberalizm -zwyklym zepsuciem , dekadentyzmem i amoralnością. Socjalizm przedstawiony w formie kapitalizmu i dziś trzeba się obudzić ze świata gier i filmów w rzeczywistości jak widać oduraczone techniologią masy nie są w stanie sprostać problemom.

  Coraz więcej pieniedzy w gospodarce i kazdy chce coraz wiecej, ale coraz mniej pracy i poświęcenia, tylko leżeć, odpoczywać i handlować poza tym nic.

 11. minka said

 12. wewewe said

  Re 2: Kontra:
  „nie ma to jak pomieszać pozytywów groszowych:

  Programy 500 plus, 300 plus, 13 i 14 emerytura,”

  Proszę mi wskazać pozytywne efekty programu 500+. Na dzietność nie miał on, i nie ma, żadnego wpływu. Zadłużenia budżetu państwa nie zmniejszył. Jeszcze coś?

  ———
  Bogiem a prawdą, wiele rodzin po raz pierwszy mogło wysłać dzieci na wakacje.
  Admin

 13. Lily said

  Inflacja. Dla kogo?.
  „Doda mial ostatnio DOSTAC 40 procent
  podwyzki, a malzonka ma dostawac 5 razy
  wiecej kasy,od swojej pensji nauczycielskiej”.

  Oj,oj,renty beda bogate,plus inne dodatki.

  „Gorszy sort”,niech zaper…a za Miske Ryzu”.

  „Tu jest Polin”. A.Duda (grudzien 2017r.)

  „Rzund w pookraglostolowej wyzywi sie”.

 14. Emilian58 said

  Ten yebany Budyń andżejem zwany każe zaciskać co się da bo wie że ludność tubylcza zaciśnie NAWET na własnej szyi. Zamiast rozdawać te plusy czyli miliardy to lepiej z korzyścią dla WSZYSTKICH budować jakieś firmy, które coś produkują z głową. Ale oczywiście eurochlew na takie coś nie pozwoli bo ludność tubylcza ma nie podskoczyć wyżej……niech będzie pępka.

 15. bryś said

  „Bogiem a prawdą, wiele rodzin po raz pierwszy mogło wysłać dzieci na wakacje.
  Admin” – dwa lata temu za podręczniki do 1 LO kuzynka zapłaciła 1000. Tylko podręczniki. Od tych 500 odliczyć vat, akcyzę, odliczyć inflację, doliczyć wzrost cen – to naprawdę na wiele nie wystarcza na dzień dzisiejszy w Polsce. Co do wakacji to sa jeszcze bony turystyczne 500 na rok, czy 1000 na niepełnosprawne – ale to jednorazowe.

 16. bryś said

  Po za tym to nie są żadne 500 plus, czy 300 plus. Tam nie ma żadnych PLUSÓW! Te 300 to jednorazowa zapomoga na podręczniki – czy wyprawka szkolna. A 500 to świadczenie rodzinne co miesięczne. Te „plusy” – to markietingowy bełkot i plusowanie soich notowań.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: