Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Organista o Wolne tematy (25 – …
  Gość o Ruska baba, czyli co dale…
  Gość o Rcchiladze: Dla Gruzinów Kaczy…
  Greg o Wolne tematy (24 – …
  UZA o Dookoła płaskiej Ziemi. Ile je…
  matirani o Wolne tematy (24 – …
  Leo o Wolne tematy (24 – …
  Aleksis o Wolne tematy (24 – …
  Marucha o Dookoła płaskiej Ziemi. Ile je…
  Ale dlaczego? o Gotowanie żywej żaby…
  Marucha o Sprawa biskupa Torres’a – odwo…
  Быдлошевский Л.З. o Konserwatyzm ludowy
  Marucha o Rcchiladze: Dla Gruzinów Kaczy…
  Быдлошевский Л.З. o Konserwatyzm ludowy
  Novy o Moc milczenia. Przeciw dyktatu…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

Serbskie wstąpienie do UE jest martwe, ponieważ Bruksela żąda od Belgradu rezygnacji z Kosowa i nałożenia sankcji na Rosję

Posted by Marucha w dniu 2022-07-08 (Piątek)

Unia Europejska podkreśla, że jest „unią równych sobie” i że „interesy i obawy wszystkich jej obecnych i/lub przyszłych członków będą brane pod uwagę”.

W systemie prawnym UE jest to również jasno określone w art. 4 ust. 2 TUE, który stanowi, że „Unia szanuje równość Państw Członkowskich wobec Traktatów”.

Jednak rzeczywistość jest zupełnie inna. Na papierze każdy kraj członkowski jest równie ważny. Nikt jednak nie wierzy, że kraje takie jak Luksemburg czy Malta mogą być tak ważne i potężne jak Niemcy czy Francja. Co gorsza, nawet Francja ma problemy z dorównaniem niemieckiej dominacji w UE, nie mówiąc już o innych krajach członkowskich, zwłaszcza tych z Europy Południowej i Wschodniej.

Jest jeszcze Europa Południowo-Wschodnia. Obecni i przyszli członkowie UE są tam tak pomijani i ignorowani, jak to tylko możliwe.

Grecja, zdecydowanie najważniejszy i najpotężniejszy członek w Europie Południowo-Wschodniej, jest trzymana w wiecznym zniewoleniu długiem, podczas gdy Bułgaria i Rumunia są praktycznie pozbawione suwerenności.

I wreszcie tak zwane „Bałkany Zachodnie”, czyli była Jugosławia (i Albania). Perspektywa unijna tego regionu jest w najlepszym wypadku wątpliwa. Jednak nie tyle dzięki samemu regionowi. To biurokratyczne imperium potraktowało ten region jako jawną kolonię, którą stworzyło niszcząc względnie prosperującą (i suwerenną) Jugosławię, w zamian tworząc pół tuzina neokolonii z niewielką ilością rzeczywistego dziedzictwa historycznego i tożsamości, co jest praktyką lepiej znaną jako tzw. „nation-building”, czyli ekspertyza USA i NATO.

Ostatnie dni wolnej Serbii?

Jedynym wyjątkiem jest Serbia, pierwotne państwo założycielskie i zdecydowanie najważniejszy członek byłej Jugosławii. Obecnie jest to państwo częściowo suwerenne, Serbia wiele przeszła w ostatnich dekadach, zwłaszcza od 1991 r., kiedy to polityczny Zachód poddał kraj dziesięcioletniemu oblężeniu, niszcząc i demontując Jugosławię, a jednocześnie robiąc wszystko, co możliwe, aby rozszerzyć zakres terytorialny wszystkich innych państw w regionie, kosztem etnicznych Serbów, którzy zostali wypędzeni z niemal wszystkich regionów byłej Jugosławii. Sama UE była (i nadal jest) w tym instrumentalna, wraz z USA.

Aby to osiągnąć, polityczny Zachód zbombardował Serbów 3 razy w ciągu niespełna dekady, zaczynając od Republiki Serbskiej Krajiny (1994-1995), Republiki Serbskiej (1994-1995) i samej Serbii (1999).

Dla Serbów była to katastrofa – dziesiątki tysięcy zabitych, prawie milion uchodźców zmuszonych do opuszczenia swoich tysiącletnich ziem przodków i wynikająca z tego dewastacja gospodarcza i społeczna, której skutkiem były dziesięciolecia stagnacji.

Jednak UE i USA nie skończyły na niszczeniu kraju. Nawet ta znacznie mniejsza Serbia była „zbyt duża” i „zbyt suwerenna” dla politycznego Zachodu, więc zdecydowano się na jej dalszy demontaż, doprowadzając do secesji Czarnogóry w 2006 roku, jak również wspierając jednostronną deklarację niepodległości Kosowa (2008), historycznie serbskiej prowincji z silnie zmodyfikowaną większością albańską.

Od tego czasu 22 z 27 państw członkowskich UE uznało ten narko-terrorystyczny podmiot. Bruksela próbuje przekonać do tego także inne kraje.

Formalnie UE nigdy nie stawiała uznania Kosowa jako warunku członkostwa w UE, choć od tego czasu wielokrotnie to sugerowała. Jednak 6 lipca UE przekroczyła i tę granicę, gdy Parlament Europejski przyjął rezolucję w sprawie Serbii, która „wyraża poparcie” dla członkostwa Serbii w UE, ale uzależnia to wstąpienie od „pilnego przestrzegania” unijnych sankcji wobec Rosji i Białorusi oraz uznania Kosowa za niepodległe państwo.

Te dwa wymogi są obecnie ustalone jako obowiązkowe dla dalszych rozmów o wstąpieniu. Najwyższy unijny biurokrata ds. Serbii Vladimir Bilcik podkreślił, że Bruksela oczekuje, iż Serbia w pełni się do nich zastosuje.

„Dlatego ważne jest, by Serbia poruszała się w kierunku UE, a nie w inną stronę” – powiedział Bilcik.

Parlament Europejski „wyraził też żal”, że pięć państw członkowskich UE nie uznało jeszcze jednostronnie ogłoszonej niepodległości Kosowa i ponownie jest o to proszone. Podczas gdy Serbia została skrytykowana za brak sankcji wobec Rosji i Białorusi, narko-terrorystyczna neokolonialna jednostka w okupowanym Kosowie została pochwalona przez Parlament Europejski za dostosowanie się do stanowiska Unii Europejskiej w sprawie sankcji wobec Rosji i Białorusi.

Oczywiście te warunki są absolutnie nie do przyjęcia dla Serbii i można je uznać za co najmniej nieprzyzwoite. Ani Rosja, ani Białoruś nigdy nie zrobiły Serbii nic złego. Wręcz przeciwnie, oba kraje nieugięcie wspierały suwerenność i integralność terytorialną Serbii i nadal to robią. Historycznie rzecz biorąc, Serbia od wieków była wspierana przez Rosję.

Bez zaangażowania euroazjatyckiego giganta mało prawdopodobne jest, by Serbia kiedykolwiek uzyskała niepodległość, nie mówiąc już o przetrwaniu licznych brutalnych inwazji i ludobójstw, jakie miały miejsce w ciągu ostatnich 100 lat z politycznego Zachodu.

Zwrócenie się przeciwko Rosji w celu stania się pełną kolonią wielowiekowego wroga można opisać jedynie jako bezmyślny cios w plecy, którego żaden rząd w Serbii nie byłby w stanie przetrwać, ponieważ byłoby to równoznaczne z politycznym samobójstwem.

Tak więc ta rezolucja Parlamentu Europejskiego oznacza, że wejście Serbii do UE jest w rzeczywistości martwe. Biorąc pod uwagę, że większość Serbów i tak nie chce stać się częścią UE, wszystko, co sami mogą powiedzieć, to good riddance.

Uwaga dla czytelników: Śledź nas na Instagramie i Twitterze oraz subskrybuj nasz kanał Telegram. Zachęcamy do ponownego umieszczania i udostępniania artykułów Global Research.

Drago Bosnic jest niezależnym analitykiem geopolitycznym i wojskowym.

Komentarzy 8 do “Serbskie wstąpienie do UE jest martwe, ponieważ Bruksela żąda od Belgradu rezygnacji z Kosowa i nałożenia sankcji na Rosję”

 1. PolishPolackski said

  Skurwysyny napisać o tych gnojach z ue, to nic nie napisać.

 2. VD said

  Ten sam tekst z dość ciekawym komentarzem tłumacza:
  https://swiatowid.video.blog/2022/07/08/ue-jako-warunek-przyjecia-serbii-zada-uznania-panstwowosci-kosowa-i-dolaczenia-do-sankcji-przeciw-rosji-i-bialorusi/

 3. angol said

  /// https://swiatowid….. ///

  to jest sroll un już próbował wszystkiego i mu nie wychodzi nikt za nim nie idzie

 4. angol said

  Wyznanie agenta CIA: dostaliśmy miliony na rozbicie Jugosławii

  https://treborok.wordpress.com/wyznanie-agenta-cia-dostalismy-miliony-na-rozbicie-jugoslawii/

 5. ! said

  A po uj im ta masońska unia?

 6. errorous said

  „Aby to osiągnąć, polityczny Zachód zbombardował Serbów 3 razy w ciągu niespełna dekady, zaczynając od Republiki Serbskiej Krajiny (1994-1995), Republiki Serbskiej (1994-1995) i samej Serbii (1999).”

  Warto pamiętać że użyto bomb z substancjami radioaktywnymi.

 7. Holokaust nad Narodami Slowianskimi jest baaaardzo stary 👿🙈(( biala rasa ludzko o niebieskich / zielonych zrenicach) Ten holokaust trwa od rewolucji francuskie do dzis😡 Ktos zapyta ? dlaczego ” pasterze akurat eksterminuja tych a nie innych ludzi? .Odpowiedz jest prosta i widoczna !! .WSZYSTKIE TECHNOLOGIE JAKIMI CIESZYMY SIE OBECNIE ! TO ….dzielo umyslu Bialego ” Rasisty, bialego ekstremisty 😀bialego terorysty😀itp .prosze mi znalezc chociazby jeden wynalazek techniczny ktory zostal wynaleziony przez ” obrzyna”czy Zoltego. czerwonego ? czarnego? NIE MA TAKICH PRZYPADKOW🙈i…… bedac ” pasterzem” nad taka kolorowa trzodka 🙂 kogo wyliminujesz ? tychbialych Z mozgiem 😳👿Proste jak budowa cepa👌👹Identycznie eliminowano mozgowcow za Hitlera i Rosjan w czasie koszernej rewolucji wykonywanej przez etnicznych ” bolszewikow” 😡

 8. lewarek.pl said

  Nie jestem takim optymistą jak autor. Jeśli w programie UE jest wciągnięcie całych Bałkanów, to nie darują i Serbii. Co z tego, że obecny rząd i społeczeństwo nie chcą spełnić unijnych warunków przyjęcia? Popłyną z Unii pieniądze, przyjdzie nowy rząd, nakręci się prounijną propagandę i nałoży na Serbię takie nieformalne sankcje, że Serbowie na wszystko się zgodzą. W ostateczności referendum akcesyjne się sfałszuje. Jeżeli Unia pozwala na to, żeby Serbia pozostawała poza nią, to widocznie na razie za bardzo jej na tym nie zależy.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: