Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Sudbina Srba o W propagującej LGBT reklamie g…
  osoba prywatna o Wolne tematy (24 – …
  osoba prywatna o Wolne tematy (24 – …
  Yagiel o Wolne tematy (24 – …
  osoba prywatna o Wolne tematy (24 – …
  osoba prywatna o Wolne tematy (24 – …
  osoba prywatna o Wolne tematy (24 – …
  maksj o USA nastawiają przeciwko sobie…
  Krzysztof M o W propagującej LGBT reklamie g…
  maksj o Wolne tematy (24 – …
  Boydar o Wolne tematy (24 – …
  WI42 o Raport ONZ: Ukraina naruszała…
  Marucha o Wolne tematy (24 – …
  osoba prywatna o Wolne tematy (24 – …
  osoba prywatna o Wolne tematy (24 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

Gen. Samol: w razie wojny na terenie Polski dowództwo nad Polską Armią przejmą Amerykanie

Posted by Marucha w dniu 2022-07-10 (Niedziela)

W wypadku konfliktu zbrojnego na terenie Polski dowództwo nad polską armią przejmą Amerykanie – oświadczył w czwartek generał broni Bogusław Samol, dowódca Wielonarodowego Korpusu Północno-Wschodniego.

[To chyba oczywiste? Polska to przecież byt wirtualny, zasiedlony przez hordę baranów, rządzonych przez obcą agenturę. – admin]

Generał broni Wojska Polskiego Bogusław Samol był w czwartek gościem Radia WNET. W czasie rozmowy przywołał czerwcową zapowiedź prezydenta USA Joe Bidena, dotyczącą utworzenia w Polsce stałej kwatery głównej V Korpusu Armii USA. „Prawdopodobnie Amerykanie będą przejmować dowodzenie na teatrze polskim w wypadku konfliktu zbrojnego” – powiedział.

„Dowódca korpusu będzie podlegał pod dowódcę wojsk lądowych Stanów Zjednoczonych, które stacjonują w Europie, częściowo w Polsce” – dodał.

Zapytany, czy jego zdaniem jest to dobre rozwiązanie, odpowiedział: „Z jednej strony dobre, a z drugiej strony nie. Dlaczego nie? Dlatego, że polski system musi się dostosować do systemu amerykańskiego. Pytanie, kto będzie dowodził operacjami wojennymi na terytorium Polski”.

Jak zaznaczył, trzeba pamiętać, że „politycy wtedy mają głos i mają moc sprawczą, kiedy mają dowódców na poziomie co najmniej operacyjnym. Jeżeli dowódcy będą sprowadzeni do poziomu taktycznego, dowódcy polskiej dywizji, to rząd polski może nie mieć wpływu na przebieg operacji wojennej, bo to będą operacje wojenne prowadzone przez Amerykanów”.

Na uwagę prowadzącej, że to sytuacja bez precedensu, odpowiedział: „Ja o tym mówię od kilku lat, byłem w zespole strategicznego przeglądu obronnego, zespół proponował rozwiązania, które by umożliwiły prowadzenie operacji przez polskie dowództwa, jednak to było krytykowane przez określone gremia wojskowe”.

„NATO tak wygląda. Nikt nie liczy na to, że Amerykanie wejdą podporządkowani, że np. dowódca trzygwiazdkowy wejdzie w podporządkowanie dowódcy dywizji. W ogóle sobie tego nie wyobrażam” – dodał. [A musi wchodzić, ku*wa jego żydowska mać? – admin]

„Dowództwo, które nie jest certyfikowane z NATOwskim. Myśmy mówili o tym, że polskie dowództwa i część dowództw komponentów sił zbrojnych powinny być certyfikowane. To było mówione w 2017 roku. Do tej pory wojskowi się na to nie zdecydowali, nie podpowiedzieli politykom. To jest wielki błąd” – podkreślił. [Kto certyfikował wojska Sobieskiego pod Wiedniem? – admin]

Informowaliśmy, że pod koniec czerwca prezydent USA Joe Biden zapowiedział wzmocnienie amerykańskiej obecności wojskowej w Europie. Wśród działań, które podejmą Stany Zjednoczone, wymienił m.in. utworzenie stałej kwatery głównej V Korpusu Armii USA w Polsce.

„Myślę, że jest to szczyt, na którym będzie pisana historia. (…) Przyjmiemy nową koncepcję strategiczną NATO oraz potwierdzimy jedność i determinację naszego Sojuszu do obrony każdego centymetra naszego terytorium. Artykuł 5. Traktatu Północnoatlantyckiego jest nienaruszalny. Poważnie traktujemy to, co tam jest zapisane: atak na jednego to atak na wszystkich (członków NATO)” – oświadczył, cytowany przez PAP.

Słowa padły przed rozpoczęciem drugiego dnia obrad szczytu Sojuszu Północnoatlantyckiego w Madrycie.

https://kresy.pl

Komentarzy 30 do “Gen. Samol: w razie wojny na terenie Polski dowództwo nad Polską Armią przejmą Amerykanie”

 1. jeremiasz said

  Bodajże w ciągu ostatnich 2 lat były prowadzone komputerowe symulacje światowego konfliktu zbrojnego w obecnym czasie. Sprawa sprowadzała się do tego, gdzie prędzej wybuchnie konflikt o zasięgu światowym. Były dwa główne terytoria:Tajwan i Polska. W prezentowanym na YT wariancie, wojna rozpoczynała się w Polsce, co było oczywiście nie powiedziane wprost, wywarło to tragiczne skutki dla mieszkańców tej środkowo-europejskiej niziny, to nie góry i wyżyny afgańskie. Zresztą nie potrzebne są tu jakieś wyrafinowane gry, ale wystarczy zdrowy rozsądek. W grze tej nie było zwycięzców.

 2. Maverick said

  Zachód o co posądza Rosję to raczej odnosi się do nich. Jak opowiadają bzdury ze Rosji kończy się amunicja i rakiety tzn, ze im się kończy amunicja, bo wszystko co mieli rzucili na Ukrainę dokonując samo rozbrojenia, jedyne co potrafią rozprowadzać fałszywki i bujdy o heroizmie Nazistów i innych bandziorów.

  Moje parę groszy o wyszadzeniu w powietrze Georgia przewodnika i wytycznych lucyfera z 10 przykazaniami Lucyfera.

 3. Mastrubacja po polsku

  „w razie wojny na terenie Polski dowództwo nad Polską Armią przejmą Amerykanie”

  Naturalnie jest to fejk, takie doniesinie dla polskiej ciemnoty.

  1. Określenie „Polska Armia” to fantazyjna nazwa sił rekrutujących polskich wojskowych, to nie jest naturalnie żadna „polska” armia a jedanie siły najemne, finansowane przez Polaków, do dyspozycji USA.

  2. USA już dawno przejęły dowództwo nad tymi siłymi, co wynika zresztą ze struktury organizacji NATO i z roli tych sił dla USA, patrz pkt. 1, a więc nie „w razie wojny”, tylko od początku okupacji ziem polskich przez siły US Army.

  Okupant wprowadza zamieszanie językowe, aby oswoić ludność okupowanego kraju ze stanem rzeczy, ale to należy do zadań okupanta.

  https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/07/slowni/

  Czytelniku, możesz sobie deklinować przymiotnik „polski” do woli dla własnego samozaspokojenia, nawet masturbując się przy tym dla pełności tego smozaspokojenia, jak powyższy link wskazuje, taka deklinacja przymiotnika „polski” to pozostawiona Ci przez okupanat możliwość mastrubacji duchowej. Gadzinówki

  https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/07/gadz/

  dostarczą Ci dosyć „dildos” i innych podobnych przyrządów ułatwiających duchową mastrubację. W ten sposób niepostrzeżenie dołączych do rzeszy Polaków, o których mowa:

  https://marucha.wordpress.com/2022/07/09/archiwum-cia-jak-usa-przygotowywaly-antysowieckie-operacje-na-ukrainie/#comment-1017179

  Jak już wspominano, „w razie wojny” atomowej pierwsze uderzenie będzie skierowane na cele na tereni III RP, w przypadku konwencjonalnej zresztą też, to tak wygląda jak dziś w krainie oznaczanej literą „U”. Sanacja II RP wydała Polaków na pastwę losu, jej spadkobiercy, jak choćby kanalie o których mowa w linku powyżej, uczynili to samo w III RP, takie jest bowiem dziedzictwo po II RP.

  Jak wiemy miliony Polaków wsparły organizację założoną przez agentów obcych wywiadów pod fantazyjną nazwą NSZZ na dodatek jeszcze bardziej fantazjnej „Solidarność”:

  https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/06/kolonia-usa/

  mogą dziś dumnie rzec, dokonaliśmy tego „temi rencami”.

 4. JADAM said

  Nu bolek – nu pagadi .
  ………..
  A podobno za Gierka było DO DUPY .
  ……….
  Ani przyjaciół , ani ” sojuszników” – ino długów więcej , niż kiedykolwiek,
  ……..
  W końcu nad Czaskowianką (kiedyś Wisłą) – zostaną inwalidzi chorzy na nogi , i ……..
  ……. na umyśle .
  Narodu ni ma ,- a kto będzie chciał ratować resztki po tym b….u, to jego
  zbójeckie prawo

 5. Lily said

  Wytyczne architektow NWO.
  * Jedna swiatowa armia NATO.

  Wrobelki na plocie cwierkaly.

  „NATO przejmuje calkowita wladze nad narodowym wojskiem krajach, ktore wstapily
  do NATO”.

 6. revers said

  A co z bronia? zamykac Radom i Stalowa Wole, po co poliniakowi stalowy orez bity jeszcze na piecach z dmuchawami na terenie swietokrzyskiego przed 1022 lat .

  dobrze ze moje drony z chinskim remont control potrafia jeszcze robic skalsiego cyrku sztuczki w powietrzu jak beczka z flopem w miejscu, korkociagi tez w miejscu nie podlegaja niskiej jakosci kontroli nato i skakso-jankesow, bea, lockhidowych firmewek.

  a po odpowednim oprogramowaniu beda mogly sprayem, attosekundowym impulsem rowniez zaslepic, zablokowac to co trzeba,mechanicznie, fizycznie, elektonicznie w gepardach, panterach, abramsach, telekamerkach w tym termo.

  z telegramu „Rząd Niemiec podpisał z norweskim producentem umowę na obiecane Ukrainie dostawy amunicji do samobieżnych dział przeciwlotniczych Gepard.
  Ukraińscy wojskowi są szkoleni na tych systemach, a ich dostawa ma nastąpić do końca tego miesiąca.”

  wiking bez lodzi weletow i 4 koni apokalipsy tez byl dobry do wyzynki nordykow.

 7. NC said

  Domykanie neokolonializmu na terenie Wschodniej Europy. Dla skretynialych tubylców będą kolorowe nowoczesne paciorki, dla ich kompradorów wzglednie wygodne życie. Ale malo kto z obecnych elit złapie się na kompradora…

 8. kolejny said

  Jednak ci „polacy” pokroju tego „generała” to ewidentnie jakiś niezrozumiały produkt uboczny. To co oni wygadują nie mieści się w głowie względnie normalnego człowieka. To faktycznie jakiś obłęd i opętanie… Teraz już widać po co ta biało czarna zbieranina, którą widać w okolicach jasionki k/Rzeszowa i w innych miejscach się tu pojawiła. Najwyraźniej te wszystkie tzw. proroctwa wielkości naszego kraju i jego wielkiej przyszłej roli takie jak „ojciec klimuszko” i jemu podobni są wyssane z palca, chociaż wielu ogłupionych neokatolików w to wierzy.

 9. Incitatus said

  Zero/Ziobro zaskoczenia. Mówił o tym choćby Jacek Hoga z fundacji Ad Arma – certyfikowane polskie jednostki mają łącznika, czy tam oficera prowadzącego z ramienia USA. Reszta jednostek jest traktowana jako niepełnowartościowe i niegodne zaufania. Oczywiście można to odbierać dwojako. Mam nadzieję, iż dowódcy wszystkich polskich jednostek zdają sobie sprawę komu służą i komu przysięgali. Polecam swoją drogą ten kanał na YT, gdyż można sporo się dowiedzieć o stopniu przygotowania WP do ewentualnego pełnoskalowego konfliktu.No dobrze nie jest, ale to chyba każdy myślący Polak już wie.
  Coś cicho ostatnio o Jonnym Danielsie. Niezbyt mnie to cieszy, bo pewno coś knuje.Zastanawiam się, czy owe ostatnie, chaotyczne zamówienia sprzętu wojskowego w USA, nie są li tylko spłatą żądań pewnego narodu znanego z zamiłowania do cebuli i pieniędzy.

  Coś na odprężenie 🙂 Street Player (Chicago cover) – Leonid & Friends feat. Arturo Sandoval

 10. Proszę państwa… Nadchodzi nowy podział Europy. Chcecie, żeby to się odbyło możliwie bezboleśnie?

 11. kolejny said

  re 10
  Ma Pan jakieś na to remedium?

 12. Incitatus said

  re 10.W naszym przypadku bedzie jak zwykle – wyjście z grupy, wpierdol i bramka do szatni. Nie uczymy się na błędach w ogóle. To nie będzie bezbolesne doświadczenie.

 13. kolejarz said

  Nieuchronności się dzieją niezależnie od naszych pomysłów i remediów. Już raz walczyli nasi ojcowie przeciw dwóm wrogom, do powtórzenia jest to niemożliwe a chciałbym się pomylić.

 14. Lily said

  Kaczynskiego partia,Sprowadzila OBCE
  wojska do pookraglostolowej.

  Kaczynskiego partia utrzymuje w Mocy
  Ustawe 1066,ktorej Byli Przeciwnikami,
  (glosowali przeciwko) a p.Kaczynski nie bral
  udzialu w glosowaniu,bo byl nieobecny.
  „Nieskazitelnego charakteru dla ktorego,
  w zyciu codziennym (UWAGA), najwazniejsza
  jest uczciwosc”.
  Wobec kogo?.
  To wiac, czuc i slychac.

 15. Olo said

  Wojna z Rosją nie będzie potrzebna. Hitler z Żoliborza już szykuje się do jesiennych mordów na Polakach. Szczepionki są już w drodze. Kto się nie zaszczepi 4 dawką i wyjdzie na ulicę, ten od razu może dostać amerykańską kulkę w łeb. Ludobójca Polaków nie odejdzie, zanim nie podpali całej Polski.

 16. Ad. 11

  Remedium? Na prcesy historyczne? … Przykład: A co można poradzić józkochwalcom, przerażonym widokiem nadlatujących niemieckich bombowców? Można tylko powiedzieć „Zapytajcie kasztanki”.

 17. Marek said

  Władza zachodnich polityków została zachwiana, a wraz z nią ich globalne ambicje:

  Johnson rezygnuje w niesławie, przezwany przez obywateli „Grubą Świnią”

  Macron stracił pewną większość, z desperacji wyciekły negocjacje z Władimirem Putinem i na zawsze stracił twarz.

  Draghi jest pod coraz większą presją, są masowe protesty na ulicach.

  Rutte stoi przed największym protestem rolników;
  Trudeau jest opętany skandalami;

  Biden rozwala Amerykę, 80% społeczeństwa uważa, że jest najgorszym prezydentem w historii, 30% Amerykanów jest gotowych obalić rząd z bronią w ręku.

  Jak powiedział Władimir Władimirowicz, w zasadzie nie zaczęliśmy jeszcze niczego poważnego.

  https://politikus.info/events/145077-vlast-zapadnyh-politikov-poshatnulas.html

 18. ! said

  Czyli II wojna światowa bis. Tylko, że teraz Polacy będą po stronie Hitlera.
  Mam nadzieję, że znów Rosja wygra i nas wyzwoli.

 19. Anucha said

  Okupacja koniokradów potwierdzona.

  .https://m.youtube.com/watch?v=o-wadsd77tI

 20. Ale dlaczego? said

  Kurwy pisowskie już jawnie likwidują Polskę i Polaków. A polactfo dalej wierzy w telewizor…
  W jakim głupim narodzie żyję…
  A dziś rocznica Krwawej Niedzieli.
  Polactfo nie wie. Albo wie, że „Polacy też mordowali Ukraińców”…
  Wiem, bo wielokrotnie spotkałem się z tym twierdzeniem.

 21. Tadeusz said

  No i kto miał rację mówiąc nad sałatką z krabów ,że Polska to kraj teoretyczny?

 22. zagobasum said

  Przypominam, ze zydojankesi tak naprawdę jeszcze nigdy nie walczyli z MOCARSTWEM. Z powaznych przeciwników mozna wymienić tylko Irak JE prezydenta Saddama Husajna a reszta przeciwników to głłównie jakies obdartusy. Dlatego uwazam, ze ŻADEN zydojankeski jenerał nie ma bladego poj,ęcia o PRAWDZIWEJ wojnie, z równorzędnym przeciwnikiem. A teraz zastanówcie się,co by było, gdyby np. w 1610r pod Kłuszynem dowodził jakiś importowany z Zachodu jenerał? Widząc niemal 4-krotną przewagę wojsk moskiewsko-szwedzkich nakazałby natychmiastowy odwrór lub okopanie się a jedno i drugie skończyłoby się klęską. Co rozkazał Żółkiewski? Natychmiastowy, zaskakujący atak! Efekt: rozgromienie 4-krotnie liczniejszej armii przy niema zerowych stratach własnych!..

 23. lewarek.pl said

  Oj tam, po co się tak oburzać? Był już precedens z marszałkiem Rokossowskim, też cudzoziemcem, i co, źle na tym wyszliśmy?

 24. Emilian58 said

  Trzeba zmienić godło bo Polskę wcięło. Może dwa skrzyżowane banany nad gołą dupą?

 25. I*** said

  (23) Konstanty Rokossowski miał polskie pochodzenie…

 26. Anucha said

  Faraon Jacob.
  Wypuści nas ze swoich uścisków jak Ramzes II jego pobratymców.

 27. Anucha said

  Na fotografii powyżej tzw. mumifikacja naturalna.

 28. Artech said

  Jankesi mają dystans do siebie i swoich szmat. Idę o zakład że gdyby to rozwiesić w kiblach polskich JW, znalazłby się obs…niec, który zrobi aferę. Warto sprawdzić i mieć w gotowości.

 29. jedyna nadzieja na unikniecie masakry bialej populacji ( arjan) w Yevropie😳.JEST W STOLICY PIOTROWEJ 😳😇

 30. Emilian58 said

  @Anucha
  Gdy Putin zaczął przeganiać w 2014 roku gadziny R. z Rosji to właśnie ta gadzina ogłosiła wszem i wobec że kończy się porządek świata. I już było wiadomo że wojna może być nieunikniona.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: