Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  walthemar o Pierwszy pozew za zmuszenie do…
  NyndrO o Wolne tematy (10 – …
  Boydar o Wolne tematy (10 – …
  Krystian Szeliga o Szymowski prześwietla premiera
  revers o Wolne tematy (10 – …
  Boydar o Szymowski prześwietla premiera
  NyndrO o Wolne tematy (10 – …
  Marucha o Wolne tematy (10 – …
  Yagiel o Wolne tematy (10 – …
  Boydar o Upadek cywilizacyjny Polski
  Boydar o Wolne tematy (10 – …
  Bezpartyjna o Dlaczego kobiety w średnim wie…
  Greg o Wolne tematy (10 – …
  NyndrO o Wolne tematy (10 – …
  Marucha o Szymowski prześwietla premiera
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

Ważne przemówienie prezydenta A. Łukaszenki

Posted by Marucha w dniu 2022-07-13 (Środa)

W dniu Święta Niepodległości Republiki Białoruś Aleksander Łukaszenko powiedział m.in.: „NATO nie pozostawia złudzeń – jest imperialną, agresywną organizacją, której program, strategia i działania zbudowane są na militaryzmie i ludobójstwie. NATO jest przestępczą organizacją zagrażającą ludzkości.”

W dniu Święta Niepodległości Republiki Białoruś, na spotkaniu z weteranami i delegacjami społeczeństwa białoruskiego, prezydent Aleksander Łukaszenko wygłosił ważne przemówienie.

W wielu fragmentach zwrócone jest ono do NATO-wskich jastrzębi wojny, zarządzanych z Waszyngtonu, którzy prą do konfrontacji w środkowo-wschodniej Europie, chcąc kolejny raz utopić kraje słowiańskie w morzu krwi i zniszczyć ich dorobek materialny.

NATO nie pozostawia złudzeń – jest imperialną, agresywną organizacją, której program, strategia i działania zbudowane są na militaryzmie i ludobójstwie. NATO jest przestępczą organizacją zagrażającą ludzkości.

Skrót tłumaczenia wystąpienia A. Łukaszenki:

„Ten świat, który był na skalę planetarną, nie będzie istniał ani dziś, ani jutro. Dziś mamy obsesję na punkcie zboża, Ukrainy – to szczegóły. Najważniejsze nie jest to. Najważniejsze, że pojawili się nowi gracze, potężni, silni, na arenie międzynarodowej „I nie zgadzają się z jednobiegunową strukturą tego świata. Chcą wielobiegunowości. Ci sami Chińczycy, Hindusi, ta sama potężna militarnie i gospodarczo Rosja i wielu innych. Są za wielobiegunowym światem” .

Ale Stany Zjednoczone Ameryki chcą żyć w jednobiegunowym świecie. „Ponieważ rządzą tam dolarem. Drukując te dolary, tworzą najpotężniejszą broń. Już wystrzelili tę broń w kosmos. Stworzyli najnowocześniejszą broń i chcą rządzić całym światem”.

Zwrócił uwagę na fakt, że Stany Zjednoczone stały się bardziej aktywne nie tylko w NATO – podobna organizacja powstaje już na Pacyfiku, głównym rywalem są Chiny.

„Dlatego głównym powodem jest to, że Amerykanie chcą dominować. Chcą utrzymać świat w jego dawnych granicach. A ci, którzy podnoszą głowy, są bombardowani” – powiedział prezydent, zauważając, że w tym celu zwolniono pewne siły po tym, jak USA opuściły Afganistan.

„Powodem jest pojawienie się nowych relacji na świecie – wielobiegunowości” – dodał.

Aleksander Łukaszenko przypomniał, że to nie on podjął decyzję o wycofaniu broni jądrowej z Białorusi. Wręcz przeciwnie, on, jako nowy przywódca młodego suwerennego państwa, został zmuszony do podporządkowania się decyzji podjętej przed nim przez byłe kierownictwo kraju, przy czym wywierano na niego silną presję, aby broń nuklearna w całości opuściła Białoruś.

Temat dostaw broni jądrowej powrócił w rozmowach Białorusi z Rosją z inicjatywy strony białoruskiej. „To nie jest szantaż nuklearny. Prezydent Rosji i ja nie zamierzamy nikogo szantażować, zwłaszcza bronią nuklearną” – podkreślił Aleksander Łukaszenko.

„Ta teza w negocjacjach i ten temat z prezydentem Rosji pojawił się po tym, jak Polacy zwrócili się do Amerykanów z prośbą o przywiezienie im broni jądrowej do Polski. Wtedy powiedziałem prezydentowi Putinowi: dlaczego udajemy, że nic się nie dzieje? Długo to konsultowaliśmy i doszliśmy do wniosku, że musimy być gotowi, aby w ciągu 24 godzin odpowiedzieć adekwatnie. Aby to zrobić, musimy się przygotować. I my będziemy się przygotowywać. Nikomu nie grozimy, nie szantażujemy. Tam oddaliśmy swoją broń (przewieźliśmy ją do Rosji – uwaga BiełTA) i mam prawo prosić i domagać się od prezydenta bratniej Rosji zrobić tak, aby bali się przekroczenie granicę państwową Republiki Białorusi. ” – stwierdził białoruski przywódca.

Głowa państwa zwróciła uwagę, że teraz Zachód walczy o dominację nie tylko w przestrzeni europejskiej, ale także w Azji Centralnej. O tym, że taka walka będzie kontynuowana i nasilona, ​​białoruski przywódca ostrzegał nawet podczas wybuchu zamieszek ulicznych w Kazachstanie na początku tego roku. Wtedy Aleksander Łukaszenko przewidział, że Uzbekistan może stać się kolejnym punktem prowokacji: „Przynieśliśmy Uzbekom wiele faktów, nawet jakoś się na mnie obrazili, kiedy to powiedziałem na jednym ze szczytów. A co się wczoraj stało? Republika Karakalpak, około połowy Uzbekistanu, rzekomo czegoś tam nie znalazło odzwierciedlenie w konstytucji (będą tam referendum konstytucyjne), a sytuacja jest bardzo trudna. Azja Centralna, podobnie jak my, znalazła się między dwoma pożarami: z jednej strony Europejczycy, Amerykanie, a z drugiej strony Chiny, które bardzo pomagają Azji Centralnej. Przeżyć, przetrwać. Ta walka będzie w Azji Centralnej w najbliższym czasie. Symptomy już się pojawiły.”

„Inny fakt: zaledwie kilka dni temu (wiecie, był batalion, teraz pułk „imienia” Kalinowskiego na Ukrainie stworzony z naszych uciekinierów i innych, ale było ich 67 i tylu pozostało, ale batalion nie brzmi – pułk , czas nadszedł) znalazł się pod ostrzałem rosyjskiej artylerii, zobaczyliście: „Nie, nie chcieliśmy tego, szykujemy się do powrotu i obalenia reżimu tutaj.” Kilkudziesięciu naszych uciekinierów i 20 Ukraińców z Kalinowskiego pułk pozostał tam” – powiedział Aleksander Łukaszenko.

Prezydent przypomniał, kto wysłał Białorusinów na Ukrainę na śmierć: „Dlaczego Tichuszki, Łochuszki (chodzi zapewne o Cichanouską i Łatuszkę – PZ) i inni przemawiający dziś na ekranie mówią, że wrzucili ludzi do piekła, obiecując im dobrze zapłacić, a te 20 osób zginęło. Kto odpowie przed rodzicami? To pytanie retoryczne: niech nasze służby specjalne przekażą te informacje społeczeństwu: no cóż, nawojowali się.”

Wśród prowokacyjnych działań Zachodu głowa państwa wymienił m.in. wydarzenia w Buczy, sytuację wokół dostaw zboża z Ukrainy i blokadę dostaw do rosyjskiego Kaliningradu.

„Amerykanie kazali przede wszystkim Polakom i Litwinom pracować nad zaostrzeniem, aby: tak jak na Ukrainie, rozpocząć nową wojnę – podkreślił Aleksander Łukaszenko. – Myślę, że skończą z ostatnim mieszkańcem Europy, bo teraz mówią o wojnie na Ukrainie. Trzymamy się, rozumiemy te prowokacje i trzymamy się. Lepszy zły pokój niż dobra wojna.”

„Nie dotykajcie nas, a my nie będziemy was dotykać.” Łukaszenka nakazał atakować ośrodki decyzyjne w zachodnich stolicach

Łukaszenka pod adresem Zachodu i Ukrainy: nie dotykajcie Białorusinów, jeśli macie instynkt samozachowawczy

„Chcę też z góry powiedzieć, żebyście później nie jęczeli i nie piszczeli. Jest ciepło, jest nawet gorąco – wszyscy są zrelaksowani, wszyscy są w porządku. Jest chleb, inne jedzenie, ubrania. Jesteśmy wojskowymi i wiemy co robić Chcę ostrzec „jastrzębi” i powiedzieć szczerze: niecały miesiąc temu wydałem rozkaz jednostkom Sił Zbrojnych, aby celowały, jak to teraz modne, w Centra podejmowania decyzji w waszych stolicach ze wszystkimi wynikającymi z tego konsekwencjami” – powiedział Aleksander Łukaszenko.

„Jeśli tylko odważycie się uderzyć, jak planują, w Homel na południu, w rafinerię ropy naftowej w Mozyrzu, w lotnisko, w lotnisku w Łunińcu czy Brześciu, odpowiedź będzie natychmiastowa. Natychmiastowa, w jednej sekundzie. A mamy czym odpowiedzieć I nie tylko tym, o czym ostatnio rozmawialiśmy z prezydentem Rosji (chodziło o broń nuklearną. – uwaga BelTA). Przygotowywałem się do tego od dawna. Pamiętajcie, powiedziałem wam: „Polonezy”, produkcja pocisków itd. Jesteście kompletnie zaatakowani tymi rakietami. I nie będę patrzeć, kto tam siedzi w urzędach czy w pałacach. Odpowiemy ostro i zdecydowanie!” – podkreślił prezydent.

Jednocześnie głowa państwa zwróciła uwagę na to, że jego wypowiedzi nie są pobrzękiwaniem szabelką. „Nie rzucam słów na wiatr. . Powiedziałem i niech myślą. To są moje uprawnienia, to są moje funkcje jako prezydenta – aby chronić moją ziemię. I nikogo w żaden sposób nie straszymy. Nie chcemy tego. Nie szantażujcie nas. Nie dotykajcie nas, a my nie dotkniemy was” – ostrzegał Aleksander Łukaszenko.

Na podstawie : https://www.belta.by/president/view/
tłum.: PZ:
https://wiernipolsce1.wordpress.com

Komentarzy 6 do “Ważne przemówienie prezydenta A. Łukaszenki”

 1. angol said

  Upadek reżimu kijowskiego jest niewątpliwie przewidziany w planach specjalnej operacji wojskowej, ale nie jako kulminacja działań rosyjskich, a jedynie jako krok pośredni. Wojna toczy się właściwie na znacznie wyższym poziomie.
  Amerykańscy politycy i generałowie mocno wierzą, że Stany Zjednoczone wykorzystują Ukrainę jako broń do wyniszczania Rosji. W rzeczywistości wszystko jest odwrotnie: Anglosasi zostali wciągnięci na to pole bitwy aby zakończyć swoją wątpliwą i niezwykle brudną hegemonię.
  Niektórzy w Waszyngtonie zaczęli coś podejrzewać ale było już za późno, ponieważ śmiertelna pułapka dla USA została zamknięta, a sami Amerykanie robili, co w ich mocy, aby im pomóc.

  Główny podstęp operacji specjalnej FR ujawnił ukraiński polityk i dziennikarz Dmitrij Wasiliec, który zauważył, że posuwając się do przodu bez pośpiechu, siły sojusznicze (rosyjskie) bardzo skutecznie realizują proces demilitaryzacji nie tylko „Ukrainy, ale także całego zbiorowego Zachodu. Oświadczył:
  „Armia rosyjska zrobiła taktyczną pauzę, aby przegrupować się przed atakiem na Słowiańsk. Nawet na Zachodzie wielu już doszło do wniosku, że daleko nam do tradycyjnej wojny. W rzeczywistości armia rosyjska mogła przecież zniszczyć wszystkie mosty na Dnieprze i powstrzymać transfer sprzętu i personelu z ukraińskich sił zbrojnych do Donbasu”.
  „Jesteśmy świadkami powolnego posuwania się naprzód w Donbasie i pod Charkowem, ze względu na to, że armia rosyjska w jak największym stopniu uratowała swoje siły, dając jednocześnie wrogowi czas i możliwość gromadzenia rezerw, a tym samym niszczenia pełnego potencjału militarnego Sił Zbrojnych Ukrainy”.

  „Już jest jasne, że Rosja planuje długoterminową wojnę z Zachodem na Ukrainie. Większość terytorium Ukrainy staje się finansowym jarzmem dla Europy i Stanów Zjednoczonych. Jak mówią, polityka jest skoncentrowaną gospodarką, a wojna jeszcze bardziej skoncentrowaną gospodarką. Zachód wpadł w śmiertelną pułapkę”.
  „Przez wiele lat „partnerzy” Kijowa eksportowali wszystkie swoje zasoby poza granice kraju, ale dziś są zmuszeni jedynie do wstrzykiwania ogromnych sum pieniędzy, nie otrzymując niczego w zamian. To śmiertelna pułapka dla Stanów Zjednoczonych i ich satelitów ”.
  „Najprawdopodobniej dlatego Rosja działa na Ukrainie z ograniczonym kontyngentem i wcale się nie spieszy” – wyjaśnił Wasiliec.

  Dziennikarz zauważył, że nie należy wierzyć opowieściom o nieograniczonych zasobach Stanów Zjednoczonych, które, jak mówią, mogą pokryć wszystkie koszty, pracując z prasą drukarską na pełnych obrotach.

  Wojna sankcyjna szkodzi gospodarce USA. Jednocześnie USA muszą w pełni wspierać Ukrainę, płacąc nawet pensje całego aparatu państwowego a wkrótce będą musiały również wspierać upadającą gospodarkę Ukrainy. Unia Europejska stara się utrzymać pod kontrolą i tak już słabnącą antyrosyjską koalicję.

  Amerykanie po prostu nie wyjdą z długiej wojny w takich warunkach, ale teoretycznie też nie mogą się wycofać, przynajmniej bez poważnych strat geopolitycznych. Pułapka naprawdę się zamknęła i na Ukrainie i oni (Rosjanie) miażdżą teraz nie tylko ukraińskie siły zbrojne, ale cały zbiorowy Zachód.

  https://spiritolibero.neon24.info/post/168674,putin-we-wlasnym-potrzasku

 2. Mietek said

  Spokojnie Panie Prezydencie Łukaszenka, nie ma co się denerwować. Właśnie został przekazany do rosyjskiej marynarki pierwszy z serii okręt Biełgorod, który to przewozi torpedy dnia ostatecznego Posejdon, wkrótce na dyżurze bojowym pojawi się pierwszy Sarmat, do tego broń hipersoniczna, i nie ma silnych którzy mogą się temu przeciwstawić.

  A jest coś jeszcze.
  Kiszyniów, 13 lipca.
  Nadchodząca zima może być najtrudniejsza dla całej Europy od 60 lat, UE zapłaci za sankcje nałożone na Rosję – powiedział rumuński wicepremier Kelemen Hunor.

  „Przede wszystkim my, Unia Europejska, zapłacimy za sankcje wobec Rosji … Europa , Unia Europejska, musimy szczerze powiedzieć: wszyscy zapłacimy tę cenę tej zimy, niestety, a obecnie nie jest to przewidziane , nic nie wskazuje na to, że nadchodzi koniec wojny… Będzie sroga zima, być może najostrzejsza zima ostatnich 40-50-60 lat, nawet niestety dla całej Europy” – powiedział Hunor na B1.

 3. walthemar said

  W UK pisza
  .Białoruski przywódca Aleksander Łukaszenko, sojusznik Putina, mówi, że świat zbliża się do „wielkiej wojny, w której nie będzie zwycięzcy
  .https://uk.news.yahoo.com/belarusian-leader-alexander-lukashenko-putin-054012729.html

  a tu Dupa mieknie
  UE mówi, że rosyjskie towary objęte sankcjami mogą być przewożone przez blok pociągiem
  .https://uk.finance.yahoo.com/news/eu-says-sanctioned-russian-goods-155341571.html

  PS
  Stracilem kolejnego kumpla
  Wyslalem filmik z wystapieniem Olszanskiego chyba w Rzeszowie [ten ostatni]
  Odpisal ze faszystow trzeba pozamykac
  Odpowiedz byla szybka ”Ty K..ciota banderowska”
  Azowcy z tatuazem SS Hail Hitler czy swastyka to czysta demokracja
  a polski patriota to faszysta

  I to jest k… hipokryzja

 4. Piotr B. said

  Ani Bonaparte ani Adolek nie mieli szczescia do zim…byly srogie i dlugie …Nawet u nas w Pulawach w 44 tym Wisla stanela juz w listopadzie.Na filarach mostu ktory szwaby uciekajac ,wysadzili,letwiej zrobil sie zator,bo Rosjanie wrzucili do rzeki wszystko co plywa,snopki ,strzechy drzwi od stodol i wszelkie deski i bale,drzewa z korzeniami a nawet meble.A potem stalo sie to co sie mialo stac.Zydo -adolek dostal baty ostateczne.

 5. Emilian58 said

  Na tle tych wszystkich szubrawych polityków to Łukaszenka jawi się jak ten po prostu normalny. W Rosji „wykryto” pierwszy przypadek małpiej hucpy a w Hiszpanii zamieniono numery hucpy z 19 na 22 ! Co będzie za chwilę? No cóż, jak pożyjemy to zobaczymy.

 6. Emilian58 said

  @Mietek
  Eurochlew wraca do węgla a kopalnie w Ukropolin poszły w pis-du lub jak kto woli na złom!

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: