Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Ale dlaczego? o BlackRock: 2 biliony dolarów…
  Tadeusz o Przez 37 lat, co dzień, wchodz…
  Tadeusz o Przez 37 lat, co dzień, wchodz…
  revers o Nie strasz, nie strasz, b…
  Krzysztof M o Dwa wektory hipokryzji
  Szczepan Zbigniewski o Nie strasz, nie strasz, b…
  Szczepan Zbigniewski o Nie strasz, nie strasz, b…
  revers o Aktualność geopolityki!?
  revers o Aktualność geopolityki!?
  bbebebe o Wolne tematy (82 – …
  kfskenve o Wolne tematy (82 – …
  Lily o „Papież Franciszek”jest naszą…
  revers o Nie strasz, nie strasz, b…
  AlexSailor o Kupiłeś „elektryka”? No to cię…
  Andy o Nie strasz, nie strasz, b…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 625 obserwujących.

Morawiecki zachwala niemieckie fabryki zamiast wyjazdów na szparagi

Posted by Marucha w dniu 2022-07-14 (Czwartek)

Niemiecki producent systemów grzewczych Viessmann postanowił wybudować nowy zakład w ramach Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Premier Mateusz Morawiecki zachwala nową inwestycję, bo jego zdaniem Polacy musieli jeszcze niedawno wyjeżdżać do Niemiec zabierać szparagi, natomiast teraz mogą pracować w niemieckich montowniach w swojej własnej ojczyźnie.

Koncern zza naszej zachodniej granicy zamierza zbudować w Legnickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej swoją nową fabrykę pomp ciepła. Zdaniem polskiego rządu podobne inwestycje są niezwykle ważne w kontekście obecnego kryzysu energetycznego, spowodowanego wprowadzeniem sankcji na Rosję w związku z jej agresją na Ukrainę.

W nową niemiecką montownię zainwestowanych zostanie blisko 200 mln zł, a w jej ramach powstać ma około 3 tys. nowych miejsc pracy, choć na przykład zdaniem „Pulsu Biznesu” będzie ich nie więcej niż 1,7 tys. Zakład ma rozpocząć swoją działalność pod koniec 2023 roku.

– Tego typu inwestycje mówią naszym geopolitycznym adwersarzom ze Wschodu: nie damy się Wam zastraszyć oraz zasiać ziarna niezgody i niepewności, o które Wam chodzi. Jestem bardzo zbudowany tym, że mam dziś możliwość podziękować tym, którzy byli zaangażowani w kreowanie odpowiednich warunków do skonstruowania takich inwestycji – mówił Morawiecki podczas wmurowania kamienia węgielnego.

Szef rządu dodał, że „jeszcze niedawno Polacy jeździli do Niemiec zbierać szparagi”, natomiast teraz „niemieckie inwestycje technologiczne trafiają do Polski”.

Na podstawie: dorzeczy.pl, pb.pl
http://autonom.pl

Komentarzy 17 do “Morawiecki zachwala niemieckie fabryki zamiast wyjazdów na szparagi”

 1. Kwal said

  I z czego ten śmieć żydowski się cieszy, że Polacy we własnym kraju będą pracować u złodzieja z Niemiec a wypracowane zyski będą wywożone do bandziorów z Niemiec ! Dlaczego to nie jest Polska firma żydzie Morawiecki ? Mógłbyś się wtedy cieszyć, gdyby to był rodzimy kapitał czyli Polski….wtedy tak !
  Boże Kochany kto Nami rządzi ? Widzisz tą głupotę i nie grzmisz !

 2. minka said

  Prokurator Andrzej M Czyżewski – kariery panów Morawieckich są związane z oficerami WSI

  Czy Morawiecki jest agentem WSI? Do takich informacji miał dotrzeć prokurator Andrzej Czyżewski, przeglądając akta Stasi w Instytucie Gaucka w Berlinie. W trakcie poszukiwań materiałów do swojej pracy naukowej Czyżewski trafił na dokumenty mówiące o zwerbowaniu Mateusza Morawieckiego przez majora WSI – Jacka Ksenia.

  Może to tłumaczyć zawrotną karierę studenta historii, który przez wiele lat sprawował funkcję prezesa banku BZ WBK, a obecnie jest premierem.

  Film z 2017 r.

  Anonimus: Wielka improwizacja – mafie, służby, loże

  .https://youtu.be/5Ul6lOBp_nI

  dlatego nie dziwmy się, że Morawiecki zachwala niemieckie fabryki – gdzie „był” agentem Stasi !!!

 3. Boydar said

  A nie lepiej się zastanowić czyją agenturą jest WSI ? I oczywiście że „jest”, bo takie „firmy” nie znikają jak rosa wraz pierwszym brzaskiem, z drugim też nie.

 4. minka said

  @ 3 Boydar

  Ja Pana zakusy myślowe znam – jak zwykle winny Putin 🙂

 5. Anucha said

  Szparagi -1500€x4.8=7200zł
  Piece-3360zł : 4.8=700€ + miska ryżu

 6. konfuzjusz said

  Panie KWAL: To ukraińcy będą pracować w niemieckich fabrykach.

 7. revers said

  Juz ukraincy pracuja w nimieckich sieciach handlowych jak Lidl lub zachoodnich, a raczej gudlajskich Netto z Portugali.

 8. Boydar said

  @ Pani Minka

  Ja wprawdzie żadnych zakusów w życiu już nie mam ale co do meritum to przyznaję Pani rację 🙂

 9. Piskorz said

  re 7 a raczej gudlajskich Netto z Portugali.” SPECJALNIE PYTAŁEM PRACOWNIĆĘ NETTO…”To duńska firma”. odparła. Chyba wie..w jakiej pracuje.

  ——
  Tak.
  Admin

 10. Piskorz said

  re art w niemieckich montowniach „” A za babci-komuny. mendo, to były montownie.?! Chyba raczej nie, a jeśli nawet, to nie w takiej skali.!

 11. revers said

  Czyby lublskie moski p.Boydar w koncu wycenili trefna prezydenture Dudy?

  z telegramu via sputnik : 🇵🇱”Nie my podnosimy ceny, tylko Duda”

  Taką uniwersalną odpowiedź wymyślili sprzedawcy polskich sklepów, jak podaje subskrybent @Sputnik.

  Znaki z prezydentem są umieszczone przy kasach i ladach supermarketów Makro w mieście Lublin.

  Kupujący i sprzedający często mają konflikty dotyczące kosztów produktów.

  Klasyczne „zwalić winę na Putina” już nie działa.

 12. Mietek said

  Pisiorom już nic nie pomoże, widzę co się dzieje, ludzie tracą pracę, coraz więcej osób dostaje płace minimalną, coraz więcej ludzi umiera w wieku produkcyjnym, być może są to uboczne skutki szczepień?
  Nastroje są fatalne.
  A w polityce, UE zamiast 9 mld euro, przekaże na upa ine, tylko 1 mld euro, jak widać bida coraz większa.
  Z dziś..
  Premier Węgier Viktor Orban skrytykował UE za politykę sankcji, która nie spełniła oczekiwań i uderzyła w europejską gospodarkę.

  „Na początku myślałem, że po prostu strzeliliśmy sobie w stopę, ale teraz wydaje się, że europejska gospodarka strzeliła sobie w płuca i dlatego teraz dusi się wszędzie” – powiedział Orban w radiu Kossuth

  Pozostaje tylko boki zrywać, i czekać na zgon.

 13. Mietek said

  Dalej z Węgier..

  Węgierski naukowiec Bogar: Rosja może zaaranżować bezprecedensową katastrofę dla Zachodu bez jednego strzału..

  Sankcje antyrosyjskie mogą przerodzić się w bezprecedensową katastrofę dla Zachodu, sprowokowaną energetycznymi „megatsunami”. Węgierski uczony Laszlo Bogar..

  Według węgierskich analityków główną konsekwencją obecnej globalnej wojny jest to, że wszystko może stać się bronią w jednej chwili. Współczesny „zachodni” świat opiera się na technologii, która z kolei opiera się na energii, więc energia może stać się najniebezpieczniejszą bronią.

  Eksperci twierdzą, że krótkoterminowe całkowite wyłączenie systemu elektroenergetycznego może prowadzić do reakcji łańcuchowej podobnej do załamania. Świat może nagle pogrążyć się w „autodestrukcyjnym chaosie nieokiełznanych emocji”, ponieważ bez energii nie ma wody, transportu, żywności i szpitali.

  „Dlatego Rosja wcale nie musi używać broni nuklearnej do uderzenia na Zachód” – zauważają Bogar i Kevehazi.

  Węgierscy eksperci przypomnieli niedawne badanie przeprowadzone przez amerykańską firmę JP Morgan Chase & Co. Analitycy jednego z największych konglomeratów finansowych przedstawili swoją wizję konsekwencji obecnej globalnej wojny energetycznej.

   Według nich sankcje wobec Rosji nie są jeszcze skuteczne, a raczej zaszkodziły tylko tym, którzy podjęli te środki „pod dyscypliną amerykańskiego imperium”, precyzują Bogar i Kevehazy. Specjaliści JP Morgan doszli do wniosku, że rosyjska gospodarka przetrwa nawet przy cenie ropy na poziomie 40 dolarów, choć obniżenie jej ze 100 dolarów jest bardzo trudnym zadaniem.

  Aby to zrobić, Stany Zjednoczone muszą przekonać Arabię ​​Saudyjską do współpracy w tej sprawie, do której w rzeczywistości dąży Biden podczas swojej trasy po Bliskim Wschodzie. Jednak jego próba, według węgierskich ekspertów, raczej się nie powiedzie, ponieważ Rijad stosuje dokładnie odwrotną strategię.

  Za plan „B” Zachód uważa przywrócenie „serdecznych stosunków” z Iranem, Wenezuelą i Libią, które jakoś muszą „za jednym zamachem zamienić się w spokojny i bezpieczny kraj”, jakim było przed bombardowaniem NATO.

  „Tak widzą to analitycy JP Morgan, ale ich odkrycia zarysowują trzy scenariusze, które złowieszczo wskazują, jak niebezpieczny może stać się nasz Nowy Wspaniały Świat” – powiedzieli Bogar i Kevehazi.

  Mówimy o możliwych kontratakach Federacji Rosyjskiej na sankcje Zachodu. 

  Pierwszy scenariusz jest taki, że Rosja, mimo że „korzysta z wysiłków amerykańskiego imperium i jego G7” (antyrosyjskie sankcje doprowadziły ceny energii do rekordowych poziomów), nagle obniży eksport ropy o 10%. 

  Takie posunięcie Moskwy, zdaniem analityków JP Morgan, utrzyma koszt paliwa na poziomie około 120 dolarów za baryłkę.

  Drugi scenariusz zakłada ostrzejszą reakcję Rosji na sankcje: „Jeśli Rosjanie ograniczą eksport ropy o 30%, cena może osiągnąć 190 USD, co byłoby rekordem wszech czasów”.

  Jednak konglomerat finansowy ma jeszcze bardziej koszmarną prognozę. Ich zdaniem Rosja mogłaby „rozpocząć falę uderzeniową, która mogłaby zniszczyć cały światowy system w ciągu kilku tygodni”, gdyby eksport został zmniejszony o połowę.

  „To „megatsunami” może spowodować wzrost cen ropy do 380 dolarów, wyrzucając je w „stratosferę”, powodując wir hiperinflacji. 

  Analitycy uważają, że jeśli Europa doświadczy szczególnie ostrej zimy, między Bożym Narodzeniem a połową stycznia, wywoła to katastrofę, której nigdy nie widziano ani nawet nie wyobrażano sobie, a która doprowadzi do upadku Zachodu ”- zauważają węgierscy eksperci, powołując się na JP Morgana. raport.

  Sina: Rosja zadecyduje o losie Europy 21 lipca..

  Losy Unii Europejskiej i jej waluty zostaną rozstrzygnięte 21 lipca.

  Tego dnia – 21 dnia drugiego letniego miesiąca – Europa czeka z niepokojem. 

  Faktem jest, że w ten czwartek odbędą się dwa ważne wydarzenia, które wpłyną na europejską walutę i życie całej populacji UE. Po pierwsze, w wyznaczonym terminie nastąpi pierwsza od dekady podwyżka stóp procentowych przez Europejski Bank Centralny. Jednak ten plan jest dobrze znany i pod pewnymi względami już przetrawiony przez rynek.

  Dużo ważniejsze jest drugie wydarzenie – remont gazociągu Nord Stream 1 powinien zakończyć się w tym dniu. W wyniku prac ograniczono dostawy gazu do krajów UE, które z trudem przetrwały. Teraz państwa europejskie obawiają się, że Rosja nie zwiększy dostaw do poprzednich poziomów, a nawet może wstrzymać dostawy gazu.

  „Dla strefy euro kwestia, czy ważny rosyjski gazociąg zostanie ponownie otwarty zgodnie z planem, może mieć większe znaczenie niż podwyżka stóp procentowych”

  Dziś nie wiadomo, czy Rosja rzeczywiście wznowi dostawy błękitnego paliwa do Europy, a wielu europejskich ekspertów otwarcie mówi o ryzyku całkowitego zamknięcia rurociągu.

   Taki scenariusz doprowadziłby do gwałtownego wzrostu cen energii i mógłby wywołać recesję. To przerodzi się w duże problemy dla euro, które już oscyluje na granicy parytetu z dolarem i grozi utratą nawet 10% swojej obecnej wartości.

  „21 lipca to krytyczny dzień, a perspektywy dostaw gazu ziemnego są ważniejsze niż plany Europejskiego Banku Centralnego”, powiedział Kaspar Hense, starszy menedżer w BlueBay Asset Management.

 14. revers said

  Za to na odbudowe upaliny przekazalo sie 750 mld euro, wiecej bedzie mozna zostawic w uni szmalu jak i na kasowanych z komorek unijnych umowach z ukraina, tak fiftififti liczac .

  Dodatkowo liczyc pakiety prawa dla lbtq i unijnych saadow werdykty i praffka, praffka uchodzcow z afryki i azji mniejszej.

 15. Mietek said

  Z dziś..
  Kaliber” zniszczył w Winnicy uczestników spotkania dowództwa Ukraińskich Sił Powietrznych

  Ministerstwo Obrony ogłosiło zniszczenie uczestników spotkania Ukraińskich Sił Powietrznych 14 lipca w Winnicy..

  „Kaliber” zniszczył w Winnicy uczestników spotkania dowództwa Ukraińskich Sił Powietrznych

  Ministerstwo Obrony ogłosiło zniszczenie uczestników spotkania Ukraińskich Sił Powietrznych 14 lipca w Winnicy

  Ministerstwo Obrony Federacji Rosyjskiej.

  MOSKWA, 15 lipca – RIA Novosti. Uderzenie precyzyjnych pocisków morskich Kalibr na Dom Oficerów w Winnicy zniszczyło uczestników spotkania ukraińskiego dowództwa sił powietrznych z przedstawicielami zagranicznych dostawców broni, poinformowało dziennikarzy Ministerstwo Obrony.

  „14 lipca precyzyjne pociski morskie Calibre uderzyły w budynek garnizonu Domu Oficerów w mieście Winnica . W czasie strajku odbyło się spotkanie dowództwa ukraińskich sił powietrznych z przedstawicielami obcego dostawców odbyło się w tym obiekcie wojskowym w sprawie przekazania kolejnej partii samolotów, broni, broni do Sił Zbrojnych.

  Można założyć że negocjacje właśnie dobiegły końca!

 16. revers said

  SPECJALNIE PYTAŁEM PRACOWNIĆĘ NETTO…”, niech bedzie dunskich bo wlasciciele zmieniaja sie czesto, lub swoje lookalizcje by placic mniejsze podatki, a raczej wcale nie zostawiac w pl zadnych poodatkow tylko transferowac te swoje 150 mld. w zyskach zagwarantowane konstytucyjnie przez magistra ekonomii kwasniewskiego, bodajze art 196 lub art 94.

  To Biedronka lub inna stonka.

  W Berlinie na Hinderburgstr, wlot krajowej 101 byl zlokaizowany hipermrket iberyjskiej sieci handlowej ROME, lna goolemap ze juz polnocno gudlaje z Aldiego przejeli lokalizacje marketu.widze na googlemap aldi polnoc braci Albrecht po scyzoryku, druga czesc w Lidlu braci A..

  Wlasnie tm nie z zuerst reki mozna byl nabyc bezposrednio 5L buklaczki winna hiszpanskiego lub portugalskiegoo nie zamendzone gudlajska, niemiecka lub polska stionka.

  A i w PL przywalic komus buklaczkiem 5L na leb za krzywy ryj lub inne czary prlu marki wino dostepne do dzis w stonkowych poperowskich landach..

 17. Lily said

  Re 2;Minka
  Kaczynskie byli poinformowani o dzialalnosci
  p.K.M i M.M,a pomimo tego M.M zajmuje najwyzsze stanowisko w Kaczynski/ch/ego/partii.

  Znaczy To,”reka reke myje”.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: