Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Olo o Generał Surowikin radykalnie z…
  Olo o Wygląda na to, że Rosja nie bę…
  bryś o Marokańczycy uczcili zwycięstw…
  bryś o Generał Surowikin radykalnie z…
  revers o Wolne tematy (83 – …
  NC o Polska dla Polaków
  Szczepan Zbigniewski o «Batalion Monako»
  niepostepowyoszolom o Generał Surowikin radykalnie z…
  minka o Wolne tematy (83 – …
  Szczepan Zbigniewski o «Batalion Monako»
  ats42 o Najbogatszy człowiek na ś…
  Szczepan Zbigniewski o Wolne tematy (83 – …
  Zorard o Najbogatszy człowiek na ś…
  Nie przycichlim o Generał Surowikin radykalnie z…
  Boydar o Wolne tematy (83 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 625 obserwujących.

Polska kupuje „ruski” gaz na giełdzie? Pokrętne tłumaczenie Morawieckiego.

Posted by Marucha w dniu 2022-07-14 (Czwartek)

Premier Mateusz Morawiecki odwiedził w środę powiat lubliniecki, a dokładnie gminę Boronów. Udało nam się zadać dwa pytania, odpowiedź szefa rządu może zastanawiać.

Redakcja: Czy Polska skupuje przez pośredników gaz rosyjski?

Na to pytanie premier odpowiedział, że kupujemy gaz z USA i Kataru oraz z innych kierunków świata. „Kupujemy także gaz norweski, gaz z innych części Europy. Ten gaz miesza się na giełdzie europejskiej i my z tej giełdy kupujemy część brakującego nam dzisiaj gazu” – mówił. Na nasze dodatkowe pytanie, czy gaz na giełdzie jest też ruski, premier odpowiedział: „Kupujemy gaz z giełdy, nie od Rosji.”

Redakcja: Dlaczego rząd Prawa i Sprawiedliwości w ostatnich latach wygaszał kopalnie na Śląsku?
„To nie rząd Prawa i Sprawiedliwości wygaszał, tylko polityka Unii Europejskiej nie uwzględniając tych ryzyk, które dzisiaj się zmaterializowały doprowadziła do tego, że Komisja Europejska poprosiła wszystkie państwa, w tym również Polskę, o plan likwidacji do 2050 roku górnictwa węglowego” – odpowiedział premier Mateusz Morawiecki.

„My staraliśmy się przesunąć to w szczególności wobec tych kopalń, które jeszcze mają przed sobą perspektywę na za 20, za 30 lat. To się w dużym stopniu udało. Cały proces wypracowania tak zwanej umowy społecznej, kontraktu społecznego, tutaj z środowiskiem górniczym uwzględniał również wyczerpujące się zasoby węgla” – dodał.

Dalej Morawiecki mówił, że pokłady węgla na Górnym Śląsku się wyczerpują. „One były bardzo bogate jeszcze 100 lat temu, 50 lat temu, dzisiaj musimy schodzić coraz niżej. W związku z tym coraz częstsze są wybuchy, metan coraz częściej daje o sobie znać, a to jest niestety często przyczyna śmierci i wypadków w kopalniach” – stwierdził szef rządu.

Według Morawieckiego kompromis uwzględniał interes Polski, jednak jak zaznaczył „przy pewnej presji ze strony Komisji Europejskiej”.

Morawiecki polecił dokonanie przeglądu, czy w niektórych kopalniach dałoby się zwiększyć wydobycie, „nawet kosztem pewnych dodatkowych inwestycji, bo wiemy, że w najbliższych latach sytuacja tutaj będzie ciężka” – oznajmił.

https://tarnogorski.info

Komentarzy 17 do “Polska kupuje „ruski” gaz na giełdzie? Pokrętne tłumaczenie Morawieckiego.”

 1. minka said

  Niemcy nawarzyły piwa: „Zielony Ład”, bojkot Rosji. A my – pijmy te szczyny!! To nie żart! Podzielimy się gazem z Niemcami.

  Rzecznik PiS-u: zawsze popieraliśmy solidarność energetyczną….

  – Myśmy zawsze apelowali o solidarność energetyczną – mówił rzecznik Prawa i Sprawiedliwości, Radosław Fogiel podczas wywiadu w TVP Info. Polityk odniósł się w ten sposób do kwestii dzielenia się zasobami gazu przez państwa członkowskie Unii Europejskiej. Jak wskazał, gabinet Mateusza Morawieckiego sprzyja temu rozwiązaniu.

  Oznacza to, że Polska będzie udostępniała swoje rezerwy m.in. najbardziej zagrożonemu niedoborami Berlinowi.

  – Niemcy piją piwo, którego same nawarzyły, ale system gazowy w UE nikogo nie czyni samotną wyspą i jakieś rozwiązania trzeba znaleźć. (…) Myśmy zawsze apelowali o solidarność energetyczną – wyjaśniał przedstawiciel partii rządzącej.

  Zdaniem Fogiela RFN samo jest winne swemu negatywnemu położeniu, przez lata państwo to pozostawało bowiem głównym partnerem w handlu surowcami z Rosją i uzależniło się energetycznie od Kremla. – Jest w tym pewna sprawiedliwość dziejowa, że Niemcy tę lekcję odrabiają w sposób bolesny – komentował polityk obozu „dobrej zmiany”.

  Mimo tego przedstawiciel PiS-u podkreślił, że Warszawa nie zamierza „siąść na krześle, odwrócić się do ściany i powiedzieć nie dam, mało mam”, ponieważ w sytuacji niedoborów prądu w Polsce Niemcy wspomagały krajową energetykę. Zwrócił jednak uwagę, że jest to dobry pretekst do wysunięcia krytyki niemieckiego partnerstwa z Rosją.

  https://pch24.pl/to-nie-zart-podzielimy-sie-gazem-z-niemcami-rzecznik-pis-u-zawsze-popieralismy-solidarnosc-energetyczna/

 2. angol said

  https://www.wiocha.pl/1726405,Jestesmy-dymani-w-chooj
  ——–

  Tak wygląda składka Polski dla banderowców na wojnę
  Energetyka od lat kupuje węgiel po 200zł za tonę !!! lud ma po cenie 3500zł tona!
  Mało tego energetyka zwiększa cenę prądu o 400% choć węgiel nadal kupuje po 200zł tona

  Paliwo powinno kosztować przy obecnych cenach giełdowych jakieś 5zł a jest po 8zł itd. itd.

  To są miliardy pchane na ukrainę i nędza totalna dla Polaków

  parch Morawiecki mówi jasno za co macie głodować i na co zbiera https://www.facebook.com/musisztowiedziec.cw24/photos/8249094108437673

 3. revers said

  Okazuje sie ze to bliski wschod nagle stal glownym imorterem rosyjskiej ropy i gazu W przeciagu kilku miesiecy kampani ukrainskiej import tych surowcow energetycznych na bliski wschod wzrosk 5 krotnie.

  Jesli juz to poliniaki kupuja ruski gaz i rope w Izraelu , ale po 2,3 krotnych cenach jak przed konfliktem na ukrainie.

  Dalej dymac sie przez tel aviv i koszer media i zeby w sciane. I wycalowac sie z nowymi koszenymi panami z Jerozolimy.

 4. kontra said

  Wystarczy że dziennikarz (nie z TVN TVP Polsat Trwam) zadał mało trudne pytanie i żydowski premier Polski Morawiecki bredzi że gaz miesza się na giełdzie europejskiej.
  Nie, na giełdzie się spekuluje gazem na gojach

 5. NC said

  „Unia Europejska poprosiła wszystkie państwa…”
  Po czym poznać, że ten gnojek lze? Ruszają mu sie wargi.

 6. Kojak said

  Morawiecki ? Najbardziej odrazajaca kurwa ,bydlak i gnoj zydowski po 89 roku ! To ten obsrany bydlak pozamykal kopalnie a nie Unia. Jakos z wymiarem sprawiedliwosci UNIA karze, a ten bydlak robi swoje i sie UNIA ,mimo niebotycznych kar nie przejmuje ! ON dlugo nie pozyje ! Rosja tego skurwysyna za incydent z ambasadorem skasuje z grona zywych . To tylko kwestia czasu , kiedy to nastapi Wyrok juz zapewne zapadl !

 7. ? said

  Notoryczny kłamca. Ojcem kłamstwa jest diabeł. Zatem Morawiecki diabłu służy.

 8. Andzia said

  Po co łgarzowi zadawać pytania, skoro można się spodziewać bezczelnego kłamstwa. Lepszym rozwiązaniem byłaby totalna ignorancja. Niech rozmawia o niczym z lokalnymi władzami, do których się wprosił (a które zapewne korzystają z jakichś dotacji rządowych)

 9. gd-ap said

  Ad angol

  Energetyka już od dawna nie kupuje węgla w cenie po 200 zł za tonę.

  Masz bardzo stare i zafałszowane informacje. Ceny 200 zł za tonę to były może w 2010 roku.

  Energetyka polska dzieli się na dwie grupy:

  1. Energetyka zawodowa ( tzw. przemysłowa , czyli wszystkie ciepłownie , elektrociepłownie o mocy cieplnej powyżej 50 MW )

  2. Energetyka komunalna ( tzw. PEC’e , MEC’e … miejskie przedsiębiorstwa energetyki cieplnej … o zainstalowanej mocy cieplnej poniżej 50 MW )

  Gdyby ciepłownie z grupy 2 chciały przekroczyć dopuszczalną moc i wejść w grupę 1 … to roku czasu by nie przetrwały na rynku z uwagi na obostrzenia emisyjne. Np. stały , permanentny monitoring emisji NOx , CO2 , siarki

  Teraz ceny … kwestia cen:

  Orlen w Płocku kupuje miał po 1600 pln za tonę. Tyle samo płacą energetyki z grupy 2 w okolicy plocka … PEC Ciechanów , PEC Sierpc , PEC Plońsk , PEC Wołomin … itd.

  Cena miału węglowego wzrosła z 400 zł/tonę w sezonie grzewczym 2021/22 na 1600-1800 zł/tonę. Do tego za KAŻDĄ spalonà tonę węgla płaci się kary emisyjne w wysokości 1 tys pln.

  Dlatego paliwo kosztuje 8 zł , a nie 5 zł za litr , ponieważ Orlen zmuszony jest do płacenia kar emisyjnych. Wlicza te kary w cenę produktu … koszty pokrywa klient.

  W Orlenie w Płocku dzieje się z każdym rokiem coraz gorzej. Kura znosząca złote jajka jest dymana przez politykę klimatyczną UE , tak trzęsą tą kurą za łeb , ze złote jaja wychodzą nie tyłem po jednym dziennie , lecz po 15 … i zarówno gardłem jak i oczodołami.

  Za chwilę kura będzie na wyzdechnieciu , i wtedy półtrupa wykupi obcy kapitał. Hmm … oj tam – zaraz obcy … przecież polactwo wie , ze kapitał nie ma narodowości.

  Nieco lepiej jest w grupie 2 energetyki … czyli w PEC’ach … przedsiębiorstwach ogrzewania miast. Tutaj zaczyna się jazda bez trzymanki.

  Taryfa cieplna za sezon grzewczy 2021/22 jest oparta na stawce za cenę miału węglowego 400 zł / tonę.

  Jak powinna zwiększyć się taryfa ciepła , gdy cena miału wzrasta o 400% i dochodzą kary emisyjne 1 tys pln od każdej spalonej tony węgla? Niech każdy odpowie sobie sam.

  Niestety grupa 2 nie może sama ustalać cen za taryfę ciepła wg ponoszonych kosztów. Grupa 2 podlega pod URE … urząd regulacji energetyki … i ci – na zlecenie rzadu robią tak , aby ceny ciepła nie rosły … Czy URE pozwoli wzrosnąć taryfie za ciepło o 400% ???? … według mnie NIE pozwoli.

  Zatem miejskie ciepłownie popłyną w długi , będą kupowały drogi miał , a będą sprzedawać tanie ciepło , poniżej kosztów produkcji. Ale PEC’e nie upadną , bo są spółkami miejskimi , ich właścicielem jest miasto … burmistrz , prezydent …. i miasto będzie miało za zadanie dofinansować ten cyrk. Skąd powiaty i gminy wezmà na to pieniądze? Podniosą wszystkim mieszkańcom podatki.

  Nakręca się spirala kosztów … jest źle , a będzie jeszcze gorzej. Żeby to wszystko jebło z hukiem , potrzeba jeszcze kilku lat.

  Na prywatyzację sektora energetycznego w Polsce było już parę projektów , prób rozgrabienia i demolki. Latami udawało się ten sektor obronić.

  … teraz NIKT już tego sektora nie obroni. Chyba tylko cud … czyli rozpad euro-kołchozu

  Niech angol nie sieje bzdur , ze sektor energetyczny kupuje węgiel po 200 zł. Chyba , ze angolowi jedno ZERO uciekło … dwa tysiące. To niech angol jeszcze doliczy tysiaka do każdej spalonej tony za kary emisyjne.

 10. Olo said

  Polak ma dużo płacić, żeby pośrednio z tych pieniędzy mogła być finansowana dalsza wojna. Przebierańcy, agenci, terroryści i bandyci pod wodzą Kurdupla są w tej wojnie ważnym kołem zamachowym. Pełnią funkcję dojarki.

 11. Carlos said

  Opozycja nie lepsza. Dzieki debilizmowi obywateli mamy rzady we wszystkich opcjach antypolskie.

 12. revers said

  ale 117 zamowionych abramsow z amerykanskiego demobilu przez Blaszczaka jest polskich inaczej.

  Po co zbrojeniowce polskiej nowe umowy na P1 czolg, nawet z wierzy bojowej podobny do niemieckiej nowej Pantery K52, moze waunki transjezdne i podwozia inne ale cos byloo w projekcie i zniknelo.

  Nawet rosjanin z czatu pytal sie co to za ustrojstwo a jeszcze armaty T14 nie bylo na tapecie.

  No ale popis musi z czegos zyc. rozdac stare T72M, kupic starsze przechodzone Abramsy.

 13. Wladca said

  Morawiecki do domu wariatow!Bez klamek i twardych przedmiotow.Bez prawa przedwczesnego zwolnienia.Dozywocie.Nawet mam na mysli,kto moglby byc Jego opiekunem…

 14. revers said

  Jak to nie kupuja moski polskie w Katarze lub w Dubaju ruskie czarne zoto z 2,3 krotna mrza z posrednictwa? przez tel aviv wszystko przejdzie jak i caly osiol z zotem przez uszko od igly

  Szalone konsekwencje zachodnich sankcji: największy na świecie eksporter ropy naftowej Arabia Saudyjska podwaja obecnie własny import ropy
  Rosyjska nafta jest obecnie szczególnie tania ze względu na sankcje. A Arabia Saudyjska zużywa w miesiącach letnich ogromną ilość energii elektrycznej do klimatyzatorów – państwo wygrywa z rosyjskiej ropy, państwo pustynne może teraz sprzedawać swoją znacznie drożej Zachodowi. Chiny i Indie również cieszą się stosunkowo niskimi cenami rosyjskich surowców, co sprawia, że w Moskwie dzwoni kasa.

 15. waldens said

  @9 Niedawno w „Rozmowach niedokończonych” Radia Maryja był obszerny wywiad z działaczem związkowym związanym z górnictwem. Jeśli dobrze zrozumiałem, to polski węgiel sprzedawany m.in. PEC-om jest po 250 zł za tonę, a ten importowany niemal 10 razy droższy.

 16. Ale dlaczego? said

  Kurwy pisowskie robią wszystko, by „Was Polaków nie będzie”.
  Bankster Pinokio to człowiek globalistów-satanistów i syjonistów. Nie bez przyczyny był doradcą tusków, a następnie zastąpił zadaniowaną, ale letnią Brochę. Miał dojebać Polaków. I to robi z nawiązką. Wraz z bandytą kurduplem z pary 2 bydlaków, co ukradli Polskę…

 17. gd-ap said

  ad Valdens

  to musiał Pan źle zrozumieć tego działacza związkowego.

  Poza tym , działacz związkowy jest reprezentantem zrzeszonej w związku grupy pracowników , która na mocy ustawy o związkach zawodowych ma zdolność reprezentatywną. Może reprezentować załogę przed zarządem spółki. Ale sam działacz związkowy nie wie tyle o tajemnicach spółki co sam prezes , czy zarząd spółki , rada nadzorcza , zgromadzenie wspólnikow.

  Nie poddaję wątpliwość merytoryki tego wywiadu z tymże związkowcem. Zapewne miał wiele racji i dużo prawdy chciał przekazać , aby otworzyć Polakom oczy.

  Żadna cieplownia , żaden PEC , MEC nie kupi od kopalni węgla. Węgiel (miał) kupuje się TYLKO od pośredników.

  Polski , rosyjski , czy brazylijski ? Cena jest rynkowa i nie ma tak , ze jeden jest 10 x tanszy od innego.

  Na dzień dzisiejszy wiele PEC’ów ma rozwiązane stare umowy na zakup węgla. A nowe nie są podpisane , i zarządom spółek PEC włosy wychodzą z głów skąd pozyskać kontrakty na dostawy taniego miału. Tani … to 1600 zł za tonę. Ale nawet za 2 tys zł za tonę nie ma gdzie kupić

  Są jacyś pośrednicy sprzedający na rynku węgiel z Brazylii. Ale oni nie są zainteresowani takimi małymi odbiorcami jak PEC’e … bo dla nich kontrakt na 500 tys ton rocznie to śmieszne. Nie są zainteresowani takimi odbiorcami. Dla porównania w małej elektrociepłowni w Szczecinie na ul. Gdańskiej ( grupa Dolna Odra ) na samym placu jest rezerwa 500 tys ton , co ma pokryć kilkudniowe zapotrzebowanie w razie braku dostaw.

  Nie ma węgla dla PEC’ów za 250 zł/tonę

  Chyba , ze dla wybranych kolesi … syn członka zarządu grupy węglowej jest prezesem jakiegoś PEC … i dla niego wyjątek zrobiono.

  Ale … węgiel to jeszcze mały problem.

  Są w Polsce PEC’e , które w ramach modernizacji odeszły od węgla i postawiły na gaz. Produkują ciepło z gazu. I tym dopiero wzrosły ceny paliwa … 700% , te PEC’e są już dzisiaj na skraju bankructwa.

  Np. MEC w Koszalinie … o ile mnie pamięć nie myli. (MEC – miejska energetyka cieplna).

  Zmierzamy ku zagładzie. Świnie przy korycie zawsze się wyżywią. Koszty przerzucą na zeyklych ludzi. PiS narobił takiego gnoju , jak żadna inna partia od 1945 roku.

  Chciałbym posłuchać tego wywiadu , może gdzieś go znajdę na youtube

  Pozdrawiam Pana

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: