Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  revers o Wolne tematy (23 – …
  matirani o Tortura nadziei
  Zbigniew Kozioł o „Udu***y cię tak, że się…
  Krzysztof M o Tortura nadziei
  Krzysztof M o „Udu***y cię tak, że się…
  Peryskop o Wolne tematy (23 – …
  omega o Wolne tematy (23 – …
  Peryskop o Wolne tematy (23 – …
  lewarek.pl o Ukraina walczy z prawosła…
  Greg o Wolne tematy (23 – …
  minka o Wolne tematy (23 – …
  Voodoosch o Tortura nadziei
  JADAM o Tortura nadziei
  bladymamut o „Udu***y cię tak, że się…
  bladymamut o „Udu***y cię tak, że się…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

Duda poucza ks. Isakowicza-Zaleskiego w sprawie Ukrainy

Posted by Marucha w dniu 2022-07-15 (Piątek)

W sieci pojawiło się nagranie rozmowy prezydenta Andrzeja Dudy i duszpasterza Kresowian ks. Tadeusza Isakowicza-Zaleskiego podczas obchodów 79. rocznicy ukraińskiego ludobójstwa na Wołyniu. Zgodnie z tym, co relacjonował duchowny, z ust głowy państwa padło wezwanie, by „miarkować słowa” w sprawie Ukrainy.

Jeśli nie wierzysz w te plugawe łgarstwa, jakie każą ci mówić – to podaj się do dymisji, „prezydencie”…

Jak podawaliśmy, do wymiany zdań pomiędzy Andrzejem Dudą a ks. Isakowiczem-Zaleskim doszło w poniedziałek 11 lipca na Skwerze Wołyńskim w Warszawie, podczas uroczystości z okazji Narodowego Dnia Pamięci Ofiar Ludobójstwa dokonanego przez ukraińskich nacjonalistów na obywatelach II Rzeczypospolitej Polskiej.

Duszpasterz Kresowian przekazał portalowi Dorzeczy.pl, że gdy w końcu prezydent podszedł do rodzin ofiar, powiedział, że mają one „ważyć słowa”. Duchowny odebrał te słowa jako „zawoalowaną pogróżkę”.

W nagraniu, które pojawiło się w sieci, rzeczywiście słychać pouczenie Andrzeja Dudy o „miarkowaniu słów” w sprawie Ukrainy skierowane do ks. Isakowicza-Zaleskiego. Na filmie nie zarejestrowano początku rozmowy. Zaczyna się ono od słów duchownego, który zarzucał prezydentowi, że nie realizuje obietnic, na zrealizowanie których miał 7 lat.

„Mam prośbę, żeby ksiądz się miarkował w słowach” – powiedział prezydent. Według niego „każde słowo za dużo wypowiedziane, za mocno wypowiedziane, nie służy ani nam, ani Kijowowi. Służy drugiej stronie” – mówił Andrzej Duda. [Na zapytanie ks. Isakowicza, o jaką „drugą stronę” chodzi, prezydent nie odpowiedział. – admin]

Ks. Isakowicz-Zaleski przypomniał prezydentowi, że strona ukraińska wciąż nie pozwala na poszukiwania, ekshumacje i pochówki polskich ofiar II wojny światowej i czasów wcześniejszych.

„Prowadzimy w tej chwili rozmowy…” – odpowiedział prezydent.
„Ile lat, 30 lat [czekamy], pan Kaczyński obiecywał, pan obiecuje, ile razy jeszcze usłyszymy +obiecujemy+!” – przerwał mu duchowny.
„Proponuję, żeby ksiądz spróbował inną drogą” – odpowiedział Andrzej Duda i odszedł.

Nie jest jasne, kto jest autorem nagrania. Według niektórych komentarzy pojawiło się ono w serwisie Telegram. Kopię filmu zamieścił poseł Konfederacji, prezes Ruchu Narodowego Robert Winnicki z komentarzem: „Wstyd panie prezydencie, wstyd!”.

https://kresy.pl

Komentarzy 17 do “Duda poucza ks. Isakowicza-Zaleskiego w sprawie Ukrainy”

 1. ? said

  „Wstyd panie prezydencie, wstyd!”

  Przecież to wstydu nie ma.

 2. Olo said

  Trudno żeby banderowiec myślał po polsku. A straszy jak każdy okupant. Dopóki lud nie wykurzy ścierwa ogniem i ołowiem. Wszystko do czasu.

 3. Emilian58 said

  Otóż to. Budyń yebany nie ma ani wstydu ani honoru ani empatii do ludności tubylczej. To znaczy honor ma ale zapewne tylko w kieszeni jak cała parszywa chazaria.

 4. Homolka said

  Juda Morawiecki wy Kurwy.
  Jestescie do ODSTRZALU

 5. rafał said

  CHUJ I OSZUST prezydent ANDRZEJ DUDA ….

 6. Grace said

  Nogdy nie zapomne jak sciskal sie z Zelenskim. Ciekawe czy on tez bierze cocaine? Moze comediant go nauczyl. To scierwo jest hanba dla Polski a Polacy w dalszym ciagu nic nie rozumieja.

 7. Emilian58 said

  @Grace
  Być może Budyń yebany razem z komikiem pracują nosem bo jedno durniejsze od drugiego. Choć myślę że za tą głupotą na zewnątrz, wewnątrz kryje się jak zwykle chazarskie cwaniactwo.

 8. Za to UNESCO poluje na „kłamstwo oświęcimskie”

  https://pppolsku.wordpress.com/2022/06/13/propaganda-zydowska/#Unesco

  Oczekiwać od banderowskiego prezydenta w Polsce czegoś, albo od banderowskiego rządu w Warszawie,

  https://www.gov.pl/web/gov/rada-ministrow

  jest przejawem zupełnego zidiocenia. W ostanim linku brakuje urodzonej antypolskiej banderowskiej kanalii o imieniu Jarosław.

 9. Wyjaśnienie

  żydzi to nie jest naród, to nie jest lud, to jest patogen, nośnik największej zarazy naszej cywilizacji.

 10. maj111968 said

  Prostopopolsku said
  2022-07-15 (Piątek) @ 19:55:24
  Wyjaśnienie

  ” żydzi to nie jest naród, to nie jest lud, to jest patogen, nośnik największej zarazy naszej cywilizacji. ” Mają udział we wszystkich nieszczęściach ludzkości , udział 99% a potem chcą kasy ….. Sp.z oo . holokaust ……….. 100 / 100 % Oby więcej tak myślących !!!

 11. Zerohero said

  Śmieć, gnida, g ludzkie.

 12. kolejarz said

  W przyszłych wyborach na prezydenta i do sejmu i senatu, spawa Rzezi wołyńskiej powinna stać się papierkiem lakmusowym kandydatów, czy jeszcze Polak,. czy już nie?

 13. minka said

  Ks. Marek Bąk…o ukrainofili

 14. Boydar said

  „… padło wezwanie, by „miarkować słowa” w sprawie Ukrainy …” – artykuł

  # bez wskazania kryteriów jakimi kierować się w trakcie procesu miarkowania, to comme ci comme ça, to rosssmufka między osobami które wiedzą, o co kaman. Ale my nie wiemy, a już na pewno nie wiemy na pewno.
  —-

  „… w przyszłych wyborach na prezydenta i do sejmu i senatu, sprawa Rzezi Wołyńskiej powinna stać się papierkiem lakmusowym kandydatów, czy jeszcze Polak, czy już nie …” – Kolejarz (12)

  # co Pan Kolega ma względzie ? Rzeź Wołyńska była jaka była, jak każda rzeź, ginęli w strasznych męczarniach niewinni ludzie. Tego się nie da zakwestionować, ba, nawet fani, potomkowie czy kontynuatorzy morderców-sadystów nie podważają tych faktów. Ocena również nie kwalifikuje się do dyskusji, można się tylko pomodlić.

  Zupełnie inną kwestią jest, kto doprowadził do rzezi. Żeby nie było niejasności – anglosyjon i masoneria, a wykonawcami przygotowań była ekipa w Polsce, zbiry Selmana i ich przydupasy. Bez ich udziału i decyzji Rzezi by nie było.
  I teraz mamy taki układ – czy ta ekipa ma kontynuatorów obecnie. Jeżeli mówimy o papierku lakmusowym, to jak najbardziej, ale dla nas żyjących dzisiaj, obowiązkiem jest „chronić nasze kobiety i dzieci”, a bez wytępienia w/w wymienionych to jest loteria, uda się przeżyć albo nie, żadnego wpływu na bieg wypadków nie mamy. Inaczej mówiąc, papierkiem lakmusowym jest perspektywa co zrobić z żydami i masonerią. Jak ktoś tej perspektywy nie prezentuje niech spier’dala na drzewo, i nie ważne, Polak czy nie Polak.

 15. revers said

  Polska rozbrojona jak wsie i miasteczka Wolynia

  https://wolnemedia.net/polska-nie-dostanie-300-abramsow-ale-kupi-116-sztuk/?fbclid=IwAR2KceadI8etOozkX-vdVeqs_BtZZXC2ou-3YDcXtGYEBGtmtjkIKGs5wPc

 16. kontra said

  „Słowa Prezydenta RP Andrzeja Duda wypowiedziane do Rodzin Ofiar Ludobójstwa Polaków, trzymających baner z prośbą o zniesienie zakazu ekshumowania i godnego pochowania pomordowanych na Wołyniu – Warszawa, 11 lipca br.
  Czy słowa te Andrzej Duda skierowałby też do Rodzin Ofiar Holokaustu Żydów?”
  – zastanawiał się kapelan Tadeusz Isakowicz-Zaleski.
  https://wolnemedia.net/czy-podobne-slowa-skierowalby-do-zydow/
  krytyka-banderyzmu

 17. kontra said

  kapelan rodzin wołyńskich Tadeusz Isakowicz-Zaleski: Prezydentowi Dudzie rodziny pomordowanych przez nazistów ukraińców na polskim Wołyniu przeszkadzają [NASZ WYWIAD]
  TYLKO U NAS
  Dodano 13 lipca 2022

  [ argumentum ad holocaustum ]

  Ważenie słów

  “Byłem uczestnikiem, nie raz widziałem to w transmisjach telewizyjnych – upamiętnienia dotyczące ofiar ‚Holokaustu’.

  Te rodziny miały prawo do wypowiedzi, zawsze głos zabierał przedstawiciel.

  Nie wyobrażam sobie, żeby organizatorzy, czy pan prezydent zwrócili się do rodzin ofiar holokaustu – proszę ważyć słowa.

  To byłoby potraktowane jako bezczelność. Tutaj niestety prezydent tak się zwrócił” – komentował kapelan rodzin wołyńskich Tadeusz Isakowicz-Zaleski.

  medianarodowe.com/2022/07/13/ks-isakowicz-zaleski-prezydentowi-rodziny-pomordowanych-przeszkadzaja-nasz-wywiad/

  https://medianarodowe.com/2022/07/08/ks-isakowicz-zaleski-ma-pretensje-do-prezydenta/

  Słowa Prezydenta RP wypowiedziane do Rodzin Ofiar Ludobójstwa Polaków, trzymających baner z prośbą o zniesienie zakazu ekshumowania i godnego pochowania pomordowanych na #Wołyń
  https://krknews.pl/miarkowanie-slow-czyli-prezydent-duda-ksiadz-isakowicz-zaleski-i-baner-z-prosba-video/

  „Polska dzieli ofiary na lepsze i gorsze, a Ukraina gra na czas”. kapelan Tadeusz Isakowicz-Zaleski o rocznicy rzezi wołyńskiej

  https://www.wprost.pl/kraj/10783603/polska-dzieli-ofiary-na-lepsze-i-gorsze-a-ukraina-gra-na-czas-ks-isakowicz-zaleski-o-rocznicy-rzezi-wolynskiej.html

  https://medianarodowe.com/2022/07/04/ukraina-wydaje-banderowskie-znaczki-pocztowe/

  https://www.rmf24.pl/tylko-w-rmf24/isakowicz-zaleski/komentarze/news-sakiewicz-odznaczony-przez-sluzbe-bezpieczenstwa-ukrainy,nId,1550560#crp_state=1

  https://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/ciosy-ponizej-pasa-w-sporze-ks-isakowicza-i-gazety-polskiej/xwe0n

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: