Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Homolka o Soros i Biden kontra Neta…
  Lily o Soros i Biden kontra Neta…
  kot policyjny o Psy policyjne w Kalifornii oka…
  Maverick o Wolne tematy (25 – …
  Gość o W Konfederacji każdy ma r…
  MatkaPolka o Wolne tematy (25 – …
  MatkaPolka o Wolne tematy (25 – …
  MatkaPolka o Wolne tematy (25 – …
  MatkaPolka o Wolne tematy (25 – …
  MatkaPolka o Wolne tematy (25 – …
  Dziennik 1925 Andre… o Będziemy drugą Japonią?
  JW o Będziemy drugą Japonią?
  Maverick o Wolne tematy (25 – …
  Krzysztof M o Kłamstwo założycielskie czyli…
  Katon o Wolne tematy (25 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

Wolne tematy (51 – 2022)

Posted by Marucha w dniu 2022-07-15 (Piątek)

Jak wykazują badania brytyjskich naukowców,  głównym objawem COVID-19 w nowej fali zakażeń jest ból gardła, na drugim miejscu – bóle głowy. W następnej kolejności idą katar, kaszel, chrypka i kichanie.

Straszne. Ludzkość przedtem nigdy tego nie znała. Ale chociaż dobrze, że zwykłe przeziębienie chyba zniknęło…

Ponieważ skretyniała ludzkość dała się już raz zrobić w ch…, ten sam scenariusz będzie odgrywany po raz kolejny, bo i tak nikt się nie połapie, że to prymitywna, bezczelna chutzpah.

Poprzednie: https://marucha.wordpress.com/2022/07/10/wolne-tematy-50-2022/
Następne: https://marucha.wordpress.com/2022/07/19/wolne-tematy-52-2022/

Gajowy Marucha

Komentarzy 210 do “Wolne tematy (51 – 2022)”

 1. Lily said

  Moja ulubiona przekaska.

 2. Piskorz said

  !!! Na pewno pamiętacie , że wojnę Północy z Południem wywoła Stara Europa, by podzielić Stany na pół, by łatwiej było je spacyfikować i przywrócić władzę nad zbuntowanymi Stanami. Nie udało się, między innymi przez wsparcie jakiego Północy udzielił Car Aleksander II. ps…. do kolejnej wojny secesyjnej.

 3. Ale nasze władze w postaci naczelnego niedzielnego kowida już zacierają łapy na kolejne jesienne fale . Będzie kasa i dyscyplina tuszy
  Jakie są skutki zdrowotne noszenia masek? Czy ten „nakaz” będzie znowu Nas obowiązywał?
  https://polskawliczbach.blogspot.com/2022/07/jakie-sa-skutki-zdrowotne-noszenia.html

 4. Jack Ravenno said

  Panie Gajowy – będzie tym razem na ostro, ponieważ ludy „zachodu” tak łatwo nie zrezygnują z wielodziesięcioletniego dobrobytu. Przewiduję napierdalanki na bogato…

  ————
  Chyba kredkami na asfalcie…
  Admin

 5. corintians said

  Prawdziwa smiertelnosc wirusa jest nie do ustalenia. O ile poziom zakażen wszedzie wzglednie podobny to liczby zgonow nadmiarowych nie. Od 0 do nieskonczonosci w zaleznosci od kraju.

 6. Jack Ravenno said

  @4 ADMIN – oj tam, oj tam – jak dupa przymarznie i zrobi się głodno to ruszą nawet z kredkami, ale dużą kupą… Zobaczymy. A na razie to mam od jakiegoś tygodnia takie uczucie nieokreślonego niepokoju i obraz wielkiej góry, która się rozpada, osypuje i wali głazami do podnóża…Taka wyobraźnia…Coś się dzieje.

 7. Emilian58 said

  Talmudyczni ustawiacze świata i ich patopomagiery reset rozpoczęli tak zwaną rewolucją francuską i właściwie trwa do dziś. Oczywiście z przerwą na względny (kto miał to miał) dobrobyt. W tamtym czasie nie było takich ogłupiaczy jak tvdajnia, internet czy big pharma a jednak szubrawcy zrobili co zaplanowali. A planować jednak potrafią dobrze. I choć w XXI wieku informacji na temat planów psychopatów było pod dostatkiem to ludzie nie potrafią z nich skorzystać. A te gady chyba mają jakiś obowiązek pokazania tego co zamierzają bo prawdę ukrywają praktycznie na wierzchu. No cóż, marna ta nasza populacja.

 8. Peryskop said

  MASOŃSKIE CREDO JOHNA D. ROCKEFELLERA

  „Postaramy się, aby ich życie było krótkie, a ich umysły słabe, udając, że robią coś odwrotnego. Będziemy korzystać z naszej wiedzy naukowej i technologicznej w subtelny sposób, aby nigdy nie widzieli, co się dzieje. pożywienie i woda, jak również w powietrzu, będą pokryte trucizną, gdziekolwiek się zwrócą.

  Miękkie metale sprawią, że stracą rozum. Obiecujemy znaleźć lekarstwo z naszych wielu funduszy, a mimo to damy im więcej trucizny. Trucizny chemiczne zostaną wchłonięte przez skórę idiotów, którzy wierzą, że pewne produkty higieniczne i kosmetyczne, prezentowane przez wielkich aktorów i muzyków, przyniosą im wieczną młodość na twarz i ciało, a przez ich spragnione i głodne usta zniszczymy ich umysły i systemy narządów wewnętrznych. reprodukcja. Jednak ich dzieci urodzą się jako niepełnosprawne i zdeformowane, a my będziemy ukrywać te informacje.

  Trucizny będą ukryte we wszystkim wokół nich, w tym, co piją, jedzą, oddychają i noszą. Musimy być pomysłowi w rozprowadzaniu trucizn, ponieważ mogą one widzieć daleko. Nauczymy ich, że trucizny są dobre – zabawnymi obrazkami i melodiami w telewizji. Ci, którzy ich szukają, będą pomocni. Werbujemy ich, żeby wypychali nasze trucizny.

  Zobaczą, że nasze produkty są używane w filmie, przyzwyczają się do nich i nigdy nie poznają ich prawdziwego efektu. Kiedy rodzą, wstrzykniemy trucizny do krwi ich dzieci i przekonamy, że im pomagamy! Zaczniemy wcześniej, kiedy ich umysły będą młode, będziemy kierować ich dzieci do tego, co dzieci kochają najbardziej, słodyczy.

  Kiedy próchnieją im zęby, wypełnimy je metalami, które zabiją ich umysły i ukradną przyszłość. Kiedy ich zdolność uczenia się została naruszona, stworzyliśmy leki, które spowodują, że będą bardziej chorzy i spowodują inne choroby, na które stworzymy jeszcze więcej leków. Uczynimy ich przed nami potulnymi i słabymi dzięki naszej mocy. Będą przygnębione, powolne i otyłe, a kiedy przyjdą do nas po pomoc, podamy im więcej trucizny.

  Skoncentrujemy naszą uwagę na pieniądzach i dobrach materialnych, aby nigdy nie łączyły się z własnym wnętrzem. Będziemy ich rozpraszać cudzołóstwem, zewnętrznymi przyjemnościami i grami wideo, aby nigdy nie stanowili jedności wszystkich. Ich umysły będą należeć do nas i zrobią, co powiemy. Jeśli odmówią, znajdziemy sposoby na wdrożenie technologii, która zmienia umysł w ich życiu.

  Będziemy używać strachu jako naszej broni. Ustanowimy ich rządy i stworzymy w nich sprzeciw. Będziemy posiadać obie strony. Zawsze będziemy ukrywać nasz cel, ale będziemy kontynuować nasz plan. Wykonają za nas pracę i będziemy prosperować z ich trudu.

  Nasze rodziny nigdy nie będą się mieszać z ich rodzinami. Nasza krew musi być czysta (ponieważ jest). Zmusimy ich, by zabijali się nawzajem, kiedy się nam przeciwstawią.

  Będziemy ich oddzielać od jedności poprzez dogmat i religię. Będziemy kontrolować wszystkie aspekty ich życia i mówić im, co mają myśleć i jak. Będziemy ich uprzejmie prowadzić i pozwolimy im wierzyć, że sami prowadzą.

  Będziemy wzbudzać wśród nich wrogość poprzez nasze frakcje. Kiedy zaświeci wśród nich światło, ugasimy je kpiną lub śmiercią, która nam najbardziej odpowiada. Zmusimy ich do rozrywania serc i zabijania własnych dzieci. Dokonamy tego, używając nienawiści jako naszego sojusznika, gniewu jako naszego przyjaciela. Nienawiść całkowicie ich zaślepi i nigdy nie zobaczą, że w ich konfliktach będziemy ich przywódcami.

  Będą zajęci zabijaniem się nawzajem. Będą kąpać się we własnej krwi i zabijać swoich sąsiadów, jeśli tylko zobaczymy, że są przeciwko nam.

  Wiele z tego skorzystamy, bo nas nie zobaczą, bo nas nie widzą. Będziemy nadal prosperować po ich wojnach i śmierci. Będziemy to powtarzać, aż nasz ostateczny cel zostanie osiągnięty. Będziemy nadal sprawiać, by żyli w strachu i złości, damy im obrazy i dźwięki. Wykorzystamy wszystkie dostępne narzędzia, aby to osiągnąć. Narzędzia zostaną dostarczone przez ich pracę. Zmusimy ich do nienawiści do siebie i swoich sąsiadów”.

  ===

  w wiki biogram wygładzony łobuza :

  John Davison Rockefeller (ur. 8 lipca 1839 w Richford w stanie Nowy Jork, zm. 23 maja 1937 w Ormond Beach w stanie Floryda) – amerykański przedsiębiorca, filantrop i fundator Uniwersytetu Chicagowskiego. Obecnie uważany za najbogatszego człowieka w historii, który w ciągu całego swojego życia zgromadził majątek o wartości 660 mld dolarów (według przelicznika z 2007). Jego majątek odziedziczył jedyny syn John D. Rockefeller Jr., a następnie wnuki: John D. Rockefeller 3rd., Nelson, Laurance, Winthrop, David i ich najstarsza siostra Abby. …

 9. Emilian58 said

  Panie Gajowy czy moje oczy widzą meduzę? A jeżeli tak to gdzie się ukrywa lorneta?

 10. Yagiel said

  AD Jack Ravenno@6 – że coś się dzieje, to pewne. Tyle że nie wierzę w to, co śmendia podają tak nahalnie: już Głód, już nowy Wariant – normalne by było, gdyby śmendia xazarskie wyciszały, uspokajały. A tu przyznają, że nie panują nad Grozą i radzą wody ciepłej mniej, a ociepliny na ściany więcej, kanapki jeść mniejsze, rachunki w sklepach mniejsze – bo idą Mrozy Większe ?
  Takie -3 ? czy aż klęska -7 ? Wiadomo więc, że nadmuchują Balon Strachu i boją się człowieki-człowiekopodobnetylko !
  Jak to śpiewała Prońko – pan pamięta zapewne – bądź jak kamień, stój-wytrzymaj… Kiedyś te kamienie drgną – potoczą się jak lawina… To jest ta pana Góra czy Wieża Babel PejsoLandu/IV Reich, zwanej UE ?
  Myślę więc, że tej zimy dupy nie przymarzną – może zmarzną ciut. Ale dla wszystkich ciepła NIE STARCZY – komu więc odjąć ?
  Biednym nachpdźcom na podwójnych-poczwórnych zasiłkach przecież NEIN/NO ! Za to można odjąć rencistom, pensjonariuszom Domów Spokojnej Umieralności: ci są zbędni i usuwalni. A czy świrusem/szczypawą, czy wojną – to już Xazarom żadna różnica przecie.

  Proszę wziąć pod uwagę jeszczę tę dziwną okoliczność: w każdym państwie tzw. suwerennym jest coś strasznie dużo qźwa Czarnej Policji jakowejś ! W Holandii strzelają do Holendrów, we Francji do Francuzów, itd. – a w Rosji CzP porywa wrogów spójności frontowej… W Polin na razie wystarcza „seryjny samobójca” oraz dwu-policja z Chinami ukrytymi w radiowozach…
  Więc se myślę: skąd to są ludzie ? Rosjanie w Holandii, a Holendrzy we Francji ? albo: czy to są w ogóle ludzie ? jakim językiem mówią poza pała-strzała ? W tej właśnie okoliczności,zwnaej CzaPo, mam „uczucie nieokreślonego niepokoju”…
  Że mianowicie Xazaria władająca tzw. państwami suwerennymi za głośno straszy Głodem i Niepogodem !!! I kogo ?
  Mental-barany ochoczo wskakujące w namordniki-znów ? Zanim przyjdzie Niepogód i Zim, już barany będą usadzone w kojcach i upojone poprzez smakr-fony będą niezdolne do jakiegokolwiek oporu… Czy ci sa w obrębie pana niepokoju ?
  To, co będzie na ulicach/szosach – obawiam się – to będą tylko śmendialne łobrazki. Uwierzę w te protesty wtedy, kiedy na miejscu szeregów CzaPo zostaną same nogi – bez kolan i wyżej… Oraz pał powiedzmy nieco, może jakiś chełm.
  I popatrzę na takie obrazki uważnie: jeśli przy bucior-kikutach nie będzie krwi, jeśli wokól będzie Niekrew – wtedy zaniepokoję się poważnie.

  A tak całkiem serio teraz: słyszał pan, co powiedział polski Mata niedawno ? (taki raperzak-skandalista, syn profesora-konstytucjonalista) Powiedział, że za 18 lat stanie do walki o prezydenturę w… ! Znaczy wg Xazarów za 18 lat będzie Jeszcze Polska ! Reszta to nawalanki klałnów uliczne czli śmendialne 😉 Ostańta w domach swych – natenczas – Polaki Kochane !
  Mata Czas 🙂

 11. prosze pana said

  tak sobie tylko obserwuje dzisiaj serial o Tudorach. s03.e04 okolo 16 minuty
  -co czyni straznik pieczeci
  -przyznaje dzierzawcy ziemie, nalezace niegdys do opactw.
  -co bierze?
  lapowki
  -pam Cromwell jest ponoc najzamozniejszym z mieszkancow Krolestwa
  -Krol wie o jego dzialaniu?
  do jego skarbca wplywa10 procent lapowek
  -kupcza swietymi przybytkami (klasztory,opactwa wszelkie dobra)
  -skoro tak twierdzisz…
  -sprzedajac dzierzawe p.Cromwell zapewnia sobie i Krolowi dzierzawe dozgonna i wdziecznosc nowych dzierzawcow.

  ja tylko obserwuje. to tylko taka bajka byla? jest? co sprytniejsi sie skapno…

 12. Prosze Pana said

  a wczoraj ,pewien znajomek, ktory przyjal biednych uciekinierow ztzw terenow objetyc,zadal mi pytanie:co tam w PL slychac na TEN temat. mowie ,ze nie wiem ale sie zainteresuje! bo powoli to on ma juz powyzej uszu. tzn schnauze voll
  chata duza a baby odkurzajo tylko do progu. se mysle dostaje na pewno pare jewro za te meczarnie, ale ten mowi mi ,ze pierdoli taki intteres. ile dostaje nie powiedzial. ale my i partia…predzej czy pozniej…

 13. Prosze Pana said

  dlaczego nothing als mathers od metaliki jest na jutubie bez reklamy?

 14. Yagiel said

  Mata powiedział, co powiedział, a Trzaskowski od razu zarażony FAKEm ! Przecie trza „zapracować” na bycie prezydentem Jeszcze Polski…

  Popatrzyłem na der.onet.pl: są 2-3 teksty przyczynkarskie o Grunwaldzie: kto zabił Wielkiego Mistrza ? jak WM przegrał ze Słońcem, a nawet Grunwald a dziś UEuropejsyskiej – ! Ewentualnym zainteresowanym Grunwaldem w wykonaniu Jagiełły+Drużyna+Rodzina+ polecam serial pod firmą ThrashingMadPL, powiedzmy odcinek 5
  .https://www.youtube.com/watch?v=5L6Zcn1pTj4
  w sami ci raz, żeby coś zroz-UMieć i zacząć pytać o…
  No chyba że ktoś myśli: było a nie jest – nie pisze się w rejestr…

  I jeszcze: jakoś cisza o mobilizacji Armii Węgierskiej na granicy z Zakarpaciem – ? To taki namiot króla Jagiełły w nocy 5/6 lipca ?

 15. Piskorz said

  re 8 P. Perys. B. dziękuję już drukuję.!!

 16. Piskorz said

  Z beczki innej /II Światowa/. Pisałem tu w „G”, że Niemcowi powiedziałem, że gdyby armia niemiecka szła do- przodu…bez żadnych mordów/gwałtów/pacyfikacji / itd itd…to miałaby zwycięstwo w Rosji w kieszeni. Przyznał mi…rację.! Ale co pisze o tym samym J. Mackiewicz, warto wiedzieć;” ..że Niemcy mieli zwycięstwo nad bolszewikami w kieszeni już wtedy kiedy zaczynali wojnę. Na jej odwrotnym skutku zaważyły nie tyle same ujemne skutki metod i polityki hitlerowskiej, ile….brak konstruktywnej, pozytywnej polityki, która mogłaby zdyskontować OLBRZYMI DYNAMIZM ANTYSOWIECKICH NASTROJÓW i nadać im konkretną formę”. str. 320
  ps Jednostki radzieckie poddawały się całymi oddziałami i nie tylko, miejscowi
  na prowincji witali czasami Niemców. A oni robili to, co- zrobili i…udławili się własnym gównem.

 17. kontra said

  mafia pavulon łowców skór gojów nie podzieli się przeszczepem z gojem
  kolonia brytyjska kanada

  Począw­szy od 2020 r., lekarze zalecali pacjentce serię szcze­pień,

  w tym szcze­pie­nia dzie­cię­ce,

  ponie­waż jej histo­rii szcze­pień nie moż­na było zlo­ka­li­zo­wać. Zgo­dzi­ła się i otrzy­ma­ła wszyst­kie szczepionki.

  powie­dział sędzia kanadyjski brytyjski protestancki “Nikt nie ma pra­wa do otrzy­my­wa­nia prze­szcze­pów [narzą­dów, transplantacji ] i nikt nie jest zmu­sza­ny do pod­da­nia się ope­ra­cji transplantacyjnej”.

  ale do wyrwania serca „pacjentowi” „pacjent” jest zmuszony
  https://www.goniec.net/2022/07/12/odmowa-przeszczepu-ze-wzgledu-na-brak-szczepienia-przeciwko-covid-nie-jest-sprzeczna-z-konstytucja/

  łodzkie pogotowie pavulon

  https://wiadomosci.wp.pl/lodzkie-pogotowie-pavulonem-leczylo-6109039838429825a

  Łowcy skór – powtórka z historii « Wolne Media (www.ziom.top)

  W 2007 roku rozpoczął się w Łodzi proces sądowy tak zwanych „łowców skór” (afera wybuchła ok 2001r) , czyli lekarzy i sanitariuszy z łódzkiego pogotowia, którzy mordowali pacjentów by następnie ich zwłoki sprzedać firmom pogrzebowym!

  Proces dostarczył niezwykle cennej i szokującej zarazem informacji dotyczącej kondycji moralnej ludzi jako takich.

  Proces dostarczył niezwykle cennej i szokującej zarazem informacji dotyczącej kondycji moralnej ludzi jako takich. Cóż się dowiem okazało? Kilkaset osób pracujących w łódzkim pogotowiu albo mordowało pacjentów, albo wiedziało, że taki zbrodniczy proceder jest dziełem ich kolegów!!! Skąd pewność, że o mordowaniu pacjentów wiedzieli wszyscy?

  Wynika to z zeznań sanitariuszy wprost, oraz z opisanych przez nich zwyczajów panujących w pogotowiu, które prawdziwość ich zeznań potwierdzają pośrednio. Lekarz, który mordował pavulonem, otrzymał pseudonim „Anioł Śmierci”,

  zaś innemu, mordującemu potasem, pracownicy pogotowia nadali ksywkę „Potasik”.

  Dlaczego pracownicy pogotowia wiedząc o zbrodniach dokonywanych codziennie na bezbronnych pacjentach, przez wiele lat wszyscy jak jeden mąż milczeli?

  DLATEGO, ŻE WSZYSCY Z PROCEDERU MORDOWANIA LUDZI, CZERPALI KORZYŚCI FINANSOWE, BEZPOŚREDNIO LUB POŚREDNIO!!!

  Jeśli kilkuset pracowników łódzkiego pogotowia uznamy za reprezentatywną próbę socjologiczną polskiego społeczeństwa (co nie jest dużym błędem metodologicznym!), to uznać należy, że jako społeczeństwo jesteśmy zdolni do mordowania innych ludzi, jeśli wiązałoby się to z jakimiś korzyściami finansowymi!!!

  Wniosek acz szokujący jest niestety prawdziwy.

  Jeśli kilkaset osób stanowiących intelektualny „kwiat” społeczeństwa( w tym jakieś 30-40% z wyższym wykształceniem medycznym) akceptuje mord lub bierze w nim udział,

  dlatego, że na tym zarabia,

  to logicznym wydaje się wniosek, że zasada taka byłaby zaakceptowana w każdym innym środowisku.
  http://pospoliteruszenie.org
  Historia potwierdza powyższe spostrzeżenie. Mordowanie ludzi w skali masowej przez hitlerowców w czasie II wojny światowej, nie spotkało się z żadnymi protestami Niemców, gdyż jako społeczeństwo czerpali oni korzyści, rabując majątki swoim ofiarom!
  http://www.wolnemedia.net/lowcy-skor-powtorka-z-historii/

  20 lat od afery „łowców skór” w Łodzi … – Wiadomości w Onet
  wiadomosci.onet.pl/lodz/20-lat-od-afery-lowcow-skor-w-lodzi-zabijali-z-chciwosci/zz0mr8t
  Podobno w łódzkim pogotowiu wiedzieli o tym wszyscy. W każdy „połów” zaangażowane były co najmniej trzy osoby: kierowca karetki, sanitariusz i lekarz, a często i cztery, bo czasem dyspozytor też coś dostał. Stawka za „skórę”? Średnio 1,2-1,8 tys. zł, a w najlepszym czasie nawet 2 tys. Na głowę to 500 zł.
  stawki z ok 2001r , dzis wiecej warte

  10 lat od afery „łowców skór”, śledztwo trwa – Onet Łódź

  wiadomosci.onet.pl/lodz/10-lat-od-afery-lowcow-skor-sledztwo-trwa/f4q2qbs
  Mija 10 lat od ujawnienia przez łódzkich dziennikarzy nekroafery z udziałem kilkudziesięciu pracowników miejscowego pogotowia. Sprawa „łowców skór” nie została jednak zakończona.

  https://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/oskarzeni;w;procesie;tzw;lowcow;skor;nie;przyznaja;sie;do;winy,157,0,69021.html

  Śledztwo ws. afery „łowców skór” trwało 11 lat
  deon.pl/swiat/wiadomosci-z-polski/sledztwo-ws-afery-lowcow-skor-trwalo-11-lat,249303
  Łódzka prokuratura umorzyła ostatni wątek śledztwa w aferze tzw. łowców skór. Postępowanie dotyczyło 37 osób podejrzanych o łapownictwo w związku z przekazywaniem informacji o zgonach

  „Łowcy skór” zastraszali świadków? – Wprost
  wprost.pl/kraj/77751/lowcy-skor-zastraszali-swiadkow.html
  Podczas kolejnego dnia procesu w tzw. aferze łowców skór wyszło na jaw, że mogło dochodzić do zastraszania niektórych świadków i nakłaniania ich do składania fałszywych zeznań.

  Tomasz S. na razie nie wróci do pogotowia | Łódź Nasze Miasto
  lodz.naszemiasto.pl/tomasz-s-na-razie-nie-wroci-do-pogotowia/ar/c1-6561591
  Tomasz S., były pracownik pogotowia ratunkowego, jeden z podejrzanych w procesie tzw. łowców skór, nie został przywrócony do pracy i na razie nie otrzyma pensji, której domagał się wraz z odsetkami za kilka lat, od grudnia 2002 roku. Sąd pracy, który ponownie rozpatrywał sprawę, oddalił jego wniosek. Wyrok nie jest prawomocny.

  – Główne uderzenie śledztwa kierowane jest na Łódź, ponieważ przestępczy proceder funkcjonował tu na ogromną skalę – powiedział nam Adam Rapacki.

  Jednak policja w kilkunastu innych miastach kraju rozpracowuje wypadki, w których podejrzewa się, że zakłady pogrzebowe dawały łapówki pracownikom służby zdrowia za informacje o zgonach.

  Naczelna Rada Lekarska oświadczyła wczoraj, że „sprzedawanie przez lekarzy informacji o zgonach zakładom pogrzebowym jest naruszeniem zasad etyki lekarskiej”. 😀

  Zdaniem samorządu lekarskiego, jeśli „zarzuty umyślnego nieudzielania pomocy umierającym bądź czynnego zabijania przez ekipy pogotowia” się potwierdzą, to sprawcy tych czynów „muszą być osądzeni i ukarani”. 😀

  Zarazem samorząd lekarski oświadcza, że „sposób przedstawiania” sprawy w mediach „zwiększa w społeczeństwie poczucie zagrożenia”. 😀

  Prof. Mirosław Nesterowicz, specjalista prawa medycznego, mówi, że środowisko lekarskie dobrze zna czarne owce, lekarzy, „dla których bożkiem jest pieniądz, a kodeks etyki lekarskiej i przysięga Hipokratesa to jakieś starożytne brednie”.

  Zdaniem Nesterowicza ci ludzie „żyją w poczuciu całkowitej bezkarności, z nimi powinno się uporać samo środowisko lekarskie – izby lekarskie, sądy lekarskie 😀
  a nie policja, nie prokuratura, nie UOP, nie Centralne Biuro Śledcze”.

  https://aferyprawa.eu/Zycie/Lowcy-skor-czyli-horror-w-wykonaniu-sanitariuszy-i-lekarzy-pogotowia-w-Lodzi-zabijali-zamiast-ratowac-za-kase-otrzymywana-od-pracodawcow-z-zakladow-pogrzebowych-1248

  Łódź: „Łowcy skór” konkurowali między sobą – RMF 24
  rmf24.pl/fakty/polska/news-lodz-lowcy-skor-konkurowali-miedzy-soba,nId,91930
  Łódź: „Łowcy skór” konkurowali między sobą – RMF24.pl – Sanitariusze konkurowali o to, kto skuteczniej uśmierca pacjentów – takie szokujące zeznania złożył kolejny świadek

 18. kontra said

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Sozologia

  Był twórcą nowej gałęzi nauki – sozologii, która łączy w sobie problematykę ochrony przyrody z racjonalnym użytkowaniem jej zasobów.

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Walery_Goetel

 19. Adrian said

  Pierwszy ubezpieczyciel w Polsce już podwyższa OC za punkty karne
  https://www.brd24.pl/spoleczenstwo/pierwszy-ubezpieczyciel-w-polsce-juz-podwyzsza-oc-za-punkty-karnej
  Ci co mają fury z górnej półki, zauważyłem że zaczęli ubezpieczyć w firmach pochodzenia czeskiego lub niemieckiego, nawet po tablicach rejestracyjnych to wida, Polak kombinuje…nawet prawo jazdy ma zagraniczne….

 20. kontra said

  STAŁA INSTRUKCJA
  ALTA VENDITA
  PRZECIW KOŚCIOŁOWI KATOLICKIEMU

  W książce Athanasius and the Church of Our Time,
  ksiądz bp Rudolph Graber zacytował masona, który oświadczył, że

  “celem (masonerii) nie jest już zniszczenie Kościoła Katolickiego, ale wykorzystanie Kościoła Katolickiego poprzez inflitrację”.[6]

  Niewielu katolików wie cokolwiek na temat dokumentu masońskiego z XIX wieku zwanego Stała Instrukcja Alta Vendita [Permanent Instruction of Alta Vendita], który nakreślił plan przewrotu w Kościele Katolickim.

  Alta Vendita była najwyższą lożą Carbonari – Karbonariuszy, włoskiego tajnego stowarzyszenia powiązanego z masonerią, i które obie potępił Kościół Katolicki.[4]

  ksiądz Jezuita E Cahill w książce Freemasonry and the Anti-Christian Movement twierdzi, że Alta Vendita “ogólnie miała być wtedy ośrodkiem zarządzającym europejską masonerią”.[5]

  Karbonariusze byli najbardziej aktywni we Włoszech i Francji.

  W książce Athanasius and the Church of Our Time,ksiądz bp Rudolph Graber zacytował masona, który oświadczył, że “celem (masonerii) nie jest już zniszczenie Kościoła, ale wykorzystanie go poprzez inflitrację”.[6]

  Innymi słowy, skoro masoneria nie mogła całkowicie zniszczyć Kościoła Chrystusowego, to planuje nie tylko wykorzenić wpływ Katolicyzmu na społeczeństwo, ale wykorzystać organizację Kościoła jako narzędzie “odnowy”, “postępu” i “oświecenia” – jako środka do realizacji własnych zasad i celów.

  =====

  dwaj papieże – Pius IX i Leon XIII zażądali publikacji Stałej Instrukcji, bez wątpienia po to, by zapobiec wydarzeniu się takiej tragedii.

  Ale gdyby zrealizował się tak ciemny scenariusz, byłyby trzy niewątpliwe sposoby jego rozpoznania:

  1) Powstanie tak wielkie zamieszanie, że cały świat zrozumie, iż Kościół Katolicki przeszedł przez wielką rewolucję w kwestii nowoczesnych idei. Wszyscy zrozumieją, że nastąpiła „aktualizacja”.

  2) Wprowadzi się nową teologię sprzeczną ze wcześniejszymi naukami.

  3) Sami masoni będą piać triumfalnie, uważając że Kościół Katolicki w końcu „ujrzał światło” w kwestiach równości religii, świeckiego państwa, pluralizmu i wszystkich innych osiągniętych kompromisów.

  ===

  MODLITWA O NAWRÓCENIE MASONÓW

  O PANIE JEZU CHRYSTE,
  który objawiasz swoją wszechmoc najbardziej jawnie, gdy szczędzisz i litujesz się.
  Ty, który powiedziałeś: „módlcie się za prześladujących i potwarzających was”, błagamy o łaskę Twego Najświętszego Serca dla dusz, stworzonych na obraz Boga,
  ale najbardziej żałośnie oszukanych przez zdradzieckie pułapki masonów i błądzących coraz bardziej na drodze zatracenia.

  Niech już Kościół Twój, Oblubienica Twoja, nie będzie przez nich uciskany, ale zaspokojony wstawiennictwem Najświętszej Dziewicy, Matki Twojej i modlitwą sprawiedliwych, niech pamięta o nieskończonym miłosierdziu Twoim;

  i nie zważając na ich przewrotność, spraw, aby ci ludzie powrócili do Ciebie, aby przez obfitą pokutę przynieśli Kościołowi pociechę, zadośćuczynili za swe złe uczynki i zapewnili sobie chwalebną wieczność, który żyjesz i królujesz na wieki wieków. Amen.

  Oficjalny zbiór odpustów za modlitwy Kościoła Katolickiego ” Raccolta”
  Wydanie VIII, s. 410
  Tłumaczenie własne z j. angielskiego
  https://novusordo-pl.blogspot.com/2022/01/staa-instrukcja-alta-vendita-masoneria.html

  .http://www.saintsbooks.net/books/The%20Raccolta%20-%201910.pdf

  tornado antykatolickiego modernizmu. ksiądz Vincent Miceli określił tę herezję jako “trójcę rodziców / przodków”. Napisał:

  “1) Jej religijnym przodkiem jest protestancka reformacja

  “2) Jej filozoficznym rodzicem jest oświecenie

  “3) Jej politycznym źródłem jest rewolucja francuska” [11].

  ksiądz Raymond Dulac opowiada, że na tajnym konsystorzu 23 maja 1923 roku papież Pius XI zapytał 30 kardynałów Kurii o termin zwołania soboru ekumenicznego.

  Obecni byli wybitni prałaci tacy jak ksiądz kardynał Merry del Val, De Lai, Gasparri, ksiądz kardynał Boggiani i ksiądz kardynał Billot.

  Kardynałowie wypowiedzieli się przeciwko zwołaniu soboru.

  ksiądz kardynał Billot ostrzegł: „Nie da się ukryć istnienia głębokich różnic wśród członków samego episkopatu… [Oni] ryzykują dyskusjami, które będą się przedłużać w nieskończoność”.

  ksiądz kardynał Boggiani przypomniał modernistyczne teorie, które nie są obce części kleru i biskupom. „Ten sposób myślenia może skłaniać pewnych Ojców do przedstawiania ruchów wprowadzania metod niezgodnych z tradycjami katolickimi”.

  ksiądz kardynał Billot był jeszcze bardziej precyzyjny. Wyraża obawę o „wmanewrowanie” soboru przez „najgorszych wrogów Kościoła, modernistów, którzy już się przygotowują, o czym mówią pewne oznaki, do wywołania rewolucji w Kościele, nowego roku 1789”.[18]

  Zniechęcając do pomysłu zwołania soboru z tych powodów, ci kardynałowie wykazali się wtedy bardziej skłonni do tego by lepiej rozpoznać “znaki czasu” niż wszyscy posoborowi teolodzy razem.

  Ale ich ostrożność mogła być dużo głębiej zakorzeniona. Mogli także czuć się zastraszeni pracami niesławnego iluminata, ekskomunikowanego księdza Roca (1830-1893), który głosił rewolucję i “reformę” Kościoła, i który prognozował przewrót w Kościele wywołany przez sobór.
  https://novusordo-pl.blogspot.com/2022/01/staa-instrukcja-alta-vendita-masoneria.html

 21. kontra said

  Obrona Wiary Teksty przedsoborowe
  20 listopada 2021

  Ksiądz profesor Józef Joseph Clifford Fenton
  “Sacrorum antistitum” i tło antymodernistycznej przysięgi składanej przez księży katolickich

  Publikacja: Październik 1960 r.

  Zaledwie kilka lat po publikacji tego artykułu okazało się, że większość biskupów już w tym czasie nie poczuwała się do obowiązku nałożonego przez Chrystusa do ochrony i zachowania depozytu wiary “w całej jego czystości i integralności”, czego efektem był przewrót na Soborze Watykańskim II, kiedy za ich sprawą zrealizowano wiele z tego, przeciwko czemu skierowane były działania św. Piusa X i innych Papieży do Piusa XII włącznie i co zostało częściowo opisane w tym artykule.

  O tym stanie rzeczy przekonał się boleśnie również sam Autor, gdyż został zaproszony na Sobor Watykański II jako ekspert. W prowadzonym w latach trwania Soboru Watykańskiego II dzienniku pisał m.in. w ten sposób:

  “Wrażenie lub odczucie tego zgromadzenia ( Sobor Watykański II ) wydaje się być całkowicie liberalne.

  Nie mogę się doczekać powrotu do domu.

  Obawiam się, że nie mogę tu nic zdziałać.

  Bycie na Soborze Watykańskim II to oczywiście wielkie doświadczenie mojego życia.

  Ale jednocześnie było to straszne rozczarowanie.

  Nigdy nie sądziłem, że episkopat ( biskupi katoliccy ) jest tak liberalny.

  To będzie oznaczało koniec religii katolickiej, jaką znaliśmy.

  Będą Msze św. w językach narodowych, a co gorsza, w konstytucjach znajdzie się jakaś fatalna teologia” (31 października 1962 r.);

  “Za dzień lub dwa planują skończyć z tym telewizyjnym nonsensem, a potem podjąć temat jedności Kościoła.
  To będzie katastrofa.
  Gdybym nie wierzył w Boga, byłbym przekonany, że Kościół katolicki ma się ku końcowi” (23 listopada 1962 r.). – przyp. tłum.
  https://obronawiary.pl/ks-joseph-clifford-fenton-sacrorum-antistitum-i-tlo-przysiegi-antymodernistycznej/

 22. Sebastian said

  Panie Piskorz, decydujący wpływ na sukcesy militarne hitlerowców miał rodzaj stosowanej broni tak po stronie radzieckiej jak i niemieckiej przeważało uzbrojenie ofensywne. ZSSR również przygotowywał się do ataku, niestety Hitler ubiegł Stalina, który niedowierzał nawet własnemu wywiadowi, że Niemcy przygotowują się do ofensywy, po drugie zwlekał bo nie chciał walczyć na dwa fronty ( Japonia )

  Masowe dezercje i kapitulacje to skutek represji, terroru i czystek w ZSRR. Liczebność armii czerwonej w ostatniej dekadzie przed wielką wojną ojczyźnianą systematycznie rosła, natomiast fachowość kadry oficerskiej wprost proporcjonalnie spadała, w myśl powiedzenia у нас много людей.

  Na szczęście Niemcy zostały pokonane, Polska mogła istnieć w najlepszych do tego celu granicach i należało zabezpieczyć ten porządek rzeczy do końca świata. Niestety nie potrafimy uszanować dzieła swoich przodków, wielbimy swoich oprawców i szczerzymy skundlone kły w niewłaściwym kierunku

 23. Piskorz said

  re 16 Uzup. /z książki Mackiewicza/. W roku bodaj 1943 w Moskwie utworzono Centr. Sztab Dywersji, czyli do koordynacji walki z Niemcami na zapleczu frontu. Tak to ładnie wygląda.. Ale w praktyce to była taka mała wojenka domowa. Założenia były jak wyżej; ale miało to też swoje drugie dno. Partyzanci radzieccy mieli .TEŻ…zwalczać przeciwników władzy sowieckiej, tam gdzie oni byli /tzn mordować chłopów i wsiech innych, którym ta władza była nie w smak /. Ci uciekali do innych oddz. part. a jak byli tam żle traktowani to- uciekali do Niemców. Przykłady tych „przetasowań” podaje autor, nie było ich tak mało.

 24. kontra said

  operator tvp Pracownik reżimówki pisowskiej tvp wyzywa człowieka. „Jesteś sku****ynem, zw*l k*nia pod TVN” (WIDEO)
  11 lipca 2022

  https://nczas.com/2022/07/11/operator-tvp-ja-jestem-polakiem-a-ty-jestes-skursynem-oswiadczenie-stacji-video/

 25. Piskorz said

  re 22 P. Sebastian po drugie zwlekał bo nie chciał walczyć na dwa fronty ( Japonia )” W pewnym momencie Stalin dostał info z Japonii /Sorge ?/, że Japonia się nie ruszy. I wtedy była radość na Kremlu..! Miał jasną sytuację St
  ps niestety Hitler ubiegł Stalina,”” Dlaczego niestety.?? GDYBY WUJEK HYCLER NIE UBIEGŁ STALINA O 2 TYG…..to- wujek Joe wszedłby w Europę jak nóż w masło. Ale wujek J. dostał w żopu, bo u nich wszystko było nastawione na…atak, a nie na obronę ! A poza tym wujek Joe miał sporo komuchów w Niemczech, Francji, Włoszech i w razie powodzenia…byliby mu b. pomocni w zainstalowaniu bolszewizmu i napojenie koni w O. Atlant. Dlatego Stalin był b. smutny podczas parady zwycięstwa na na pl. Czerwonym, bo- zatrzymał się…na Łabie ..

 26. Piskorz said

  re 24 Pranie mózgu w tvpis zaczyna się od kadry technicznej…!!

 27. bryś said

  Piskorz Sebastian – bardzo ciekawy i rzetelny materiał, wbrew standartowemu tytułowi, nie do końca jest o tym: (nie discovery, ng, itp. Materiał autorski)

  Generał „Mróz”, czyli Niemcy pod Moskwą w 1941 [IIWŚ#4]

 28. Piskorz said

  re 27 P. Bryś; bardzo dziękuję !!

 29. Piskorz said

  re 22 Proszę sobie porównać co- mieli do dyspozycji Niemcy,a co…Rosjanie.!! Ci drudzy mieli kolosalną przewagę i dlatego jestem zdania, że Rosjanie weszliby w Europę jak w masło ps. Jak wujek H. zobaczył co się święci /wszystko skomasowane na zachodzie Rosji/, to powiedział do von Schulenburga.-„Panie hrabio, ja już nie mam innego wyjścia”.

 30. Piskorz said

  Z beki innej /Titanic/; kto chce „trochę” prawdy na ten temat /a może i całą/, to polecam, http://www.globalna.info ! Niesamowite.

 31. bryś said

  Należy jeszcze uwzględnic wielką czystkę. Kadra dowódcza została mocno przetrzebiona.

 32. Boydar said

  „… dotyczącej kondycji moralnej ludzi jako takich …” – (17)

  nie ludzi tylko „lekarzy i aptekarzy”

 33. corintians said

  Nie uwazam ze Szwecja miala najlepszą strategią. Bo najlepszą miala Bialoruś.
  Nawet gdyby byli gorsi to Rosji to i tak moralnie by zwyciezyli.
  Ale wyglada na to że ich zwyciestwo jest nadwyraz okazałe.

  Lepsze wyniki niz w Rosji, Slowacji, Polsce.
  To sa szacunki ktore nie powinny odbiegac wiele od rzeczywistosci.
  Smiertelnosc swiatowa mniej wiecej tyle co mowil Bill Gates
  https://ourworldindata.org/explorers/population-and-demography?facet=none&Metric=Deaths&Sex=Both+sexes&Age+group=Total&Projection+Scenario=None&country=BLR~OWID_WRL~SVK~RUS

 34. jakoja said

  Deputowany Dumy Państwowej z regionu Krymu Michaił Sheremet zaproponował umieszczenie prezydenta USA Joe Bidena na międzynarodowej liście poszukiwanych za „politykę sponsorowania neonazizmu”, co doprowadziło do uwolnienia konflikt zbrojny na Ukrainie.

  „ Czas, aby Biden znalazł się na międzynarodowej liście poszukiwanych jako międzynarodowy przestępca. To jego polityka sponsorowania neonazizmu doprowadziła do rozpętania konfliktu zbrojnego na Ukrainie. Stany Zjednoczone pod przykrywką wartości demokratycznych, wykorzystały Ukrainę i naród ukraiński jako kartę przetargową w realizacji swoich ambicji geopolitycznych i chęci osłabienia Rosji ” – powiedział Sheremet RIA Novosti.

  Według niego polityka ingerencji USA w sprawy suwerenne państw na całym świecie stwarza zagrożenia dla całej ludzkości.

  ” Cała wina za to, co dzieje się dziś na Ukrainie, ponoszą Stany Zjednoczone ” – podkreślił poseł.

  https://kodluch.wordpress.com/2022/07/15/15-07-2022-syria-2475-dzien-sprzatania-swiata/#comments

 35. Adrian said

  Banki świetnie zarabiają na obecnym kryzysie. Rekordowe zyski
  Tylko w maju zysk polskiego sektora bankowego wyniósł 3,7 miliarda złotych. Jak zauważa Komisja Nadzoru Finansowego, to najwięcej w historii. Od początku roku kwota ta wyniosła kilkanaście miliardów złotych.
  https://www.rmf24.pl/ekonomia/news-banki-swietnie-zarabiaja-na-obecnym-kryzysie-rekordowe-zyski,nId,6158791#crp_state=1?utm_source=wykop.pl&utm_medium=link-6740265&utm_campaign=wykop-poleca
  Znaleziono
  @FeyNiX:
  Rozmawiałem o tym ostatnio z kolegą z Finlandii. Jak mu powiedziałem, że w przeciągu niecałego roku przeciętne oprocentowanie kredytu skoczyło z 2,5 do 9,5% przez co rata skoczyła ludziom z 2000 do prawie 5000 zł za 2-3 pokoje w Gdańsku przy średniej krajowej na poziomie 4500 zł na rękę to nie był w stanie zrozumieć jak takie coś jest legalne i „jak wy tam w ogóle żyjecie?!”. On jak podpisywał kilka lat temu umowę to miał całkowite (razem z marżą banku!) oprocentowanie na poziomie 1,5%, teraz ma już koło 2% ale się nie przejmuje bo w umowie jest zapis, że nie może przekroczyć 2,5%.
  Ja z kolei nie rozumiem jakim cudem nie ma tam masowych upadłości banków, skoro u nas muszą aż tak doić aby „wyjść na swoje” a u nich marne 2-2,5% wystarcza aby interes się kręcił. /s

 36. Jerry Roberts said

  Tylko dla angielsko języcznych. Warto posłuchać.
  https://www.brighteon.com/0a8bef8d-60cf-4328-8c6f-63715c3ab034

 37. Marek said

  Rosja zakazała używania kryptowalut jako środka płatniczego

  https://politikus.info/v-rossii/145214-v-rossii-zapretili-ispolzovat-kriptovalyuty-v-kachestve-sredstva-platezha.html

 38. UZA said

  „Jak wykazują badania brytyjskich naukowców, głównym objawem COVID-19 w nowej fali zakażeń jest ból gardła, na drugim miejscu – bóle głowy. W następnej kolejności idą katar, kaszel, chrypka i kichanie.”

  I jeszcze nocne poty. To podobno ma być najbardziej charakterystyczny i niepokojący objaw. Pewnie dlatego wystartowali już teraz, bo zimą, jak zabraknie opału, to raczej nie ma nadziei, że się ktoś pod pierzyną spoci. I „pandemia” znów wygaśnie, a „szczepionki” zostaną w magazynach. Co innego latem – przyjdą upały i w nagrzanych mieszkaniach bez klimatyzacji ludzie będą się pocić na potęgę. Zrobi się taka fala, jakiej jeszcze nie było.

 39. jakoja said

  Ukraiński ”uchodźcy” w Chorwacji…

  https://pbs.twimg.com/media/FXyi8_WUIAADJhO?format=jpg
  https://pbs.twimg.com/media/FXyi8__UUAA93EL?format=jpg

 40. osoba prywatna said

  TAJEMNICE ADRENOCHROMU – HOLLYWOOD, WUHAN I TAJNE STRONY INTERNETOWE
  https://globalnainfo.blog/w-obronie-niewinnych/tajemnice-adrenochromu-hollywood-wuhan-i-tajne-strony-internetowe/

 41. jakoja said

  Zemsta syjonistów
  Powodzie błotne na Sri Lance! Ewakuacja ponad 850 000 osób!

 42. Boydar said

  Tych żydów już całkiem popier’doliło, tytuł na sg Interia.pl – „Młoda naukowczyni bada czarne dziury”

  Może niech muchy odgoni.

 43. jakoja said

  Już ponad 50 krajów manipuluje pogodą. Niektórzy chcą wykorzystać deszcze, aby zniszczyć wroga https://www.twojapogoda.pl/wiadomosc/2020-02-14/juz-ponad-50-krajow-manipuluje-pogoda-niektorzy-chca-wykorzystac-deszcze-aby-zniszczyc-wroga/?fbclid=IwAR1MWcSE-lOspEUuvyvdxChLPtDrUFGMztfrDVCQg_WNPIiqpnm9N-PBkWM

  DR. MICHIO KAKU POTWIERDZA KONTROLĘ POGODY ZA POMOCĄ IMPULSÓW LASEROWYCH…..https://youtu.be/2zEpqMFKtSA

 44. Jack Ravenno said

  @10 – YAGIEL – To oczywiste, że zaczynają pompować kolejny balon strachu (dla nas oczywiste). Niestety – podejrzewam, że to kolejna zasłona dla czegoś gorszego i dlatego czuję ten niepokój. Barany znowu „pójdą w tango” chociaż widać, że coraz więcej ludzi zaczyna łapać jakieś przebłyski rzeczywistości pozatelewizyjnej. Dopóki nie poleje się PRAWDZIWA krew – nic się nie zmieni na lepsze – na gorsze i owszem…

 45. osoba prywatna said

  Różowa pantera acapella.
  .https://www.youtube.com/watch?v=rJJnI_-SNi4

 46. osoba prywatna said

  Ten pies to żywe srebro.
  .https://www.youtube.com/watch?v=MrdIGxrOpSo&t=226s

 47. ? said

  Męczeństwo Mikołaja II punktem zwrotnym w historii świata

  (…) do momentu morderstwa na Pomazanniku Bożym można mówić jeszcze o Rosji, już objętej paroksyzmem rewolucji, bolszewizującej się, ale Rosji; zaś pod morderstwie Św. Rodziny Carskiej można mówić już tylko o Sowiecji, rosyjskojęzycznej, ale bolszewickiej i bluźnierczej.
  Co prawda zewnętrzna forma, by tak rzec – ciało imperium ze stolicą w Moskwie niewiele się zmieniło, ale zmieniła się, i to całkowicie, jego treść społeczna i duchowa.
  Rosja cara Mikołaja (ze wszystkimi ludzkimi słabościami) była krajem chrześcijańskim prawosławnym, z cerkwią państwową, z oficjalnym państwowym kultem Świętej Trójcy, Najświętszej Bogurodzicy i Świętych, którym cześć oddawał cesarz – ojciec narodu wierzącego, zaś Sowiecja – stała się zbrodniczym, demonicznym imperium, które w pierwszym rzędzie wymordowało rosyjskie chrześcijańskie, prawosławne elity – tysiące biskupów, kapłanów i mnichów, zaś po wymordowaniu milionów Rosjan, Ukraińców i Białorusinów zaczęła mordować i terroryzować okoliczne narody, w tym również Polaków.

  https://myslpolska.info/2022/07/16/meczenstwo-mikolaja-ii-punktem-zwrotnym-w-historii-swiata/

  Alex nie lubi Dugina? Słusznie. Też o nim tam jest. Polecam, bo tego mi nieco brakowało.

 48. Głos Prawdy said

  Zwykły dzień w Rosji – Niedźwiedzie i ludzie wypoczywający na tej samej plaży na Bajkale
  .https://www.youtube.com/watch?v=U_hIz3bFflc&t=38s

 49. Piskorz said

  re 31 P. Bryś. Gdzieś czytałem, że za tą likwidacją kadry oficerskiej…stali podobno Niemcy. Dali Rosjanom jakieś fałszywe „namiary”, że to szpiedzy itp itp I ponoć Rosjanie dali się na to nabrać. Stalin-psychopata /jego córka to mówiła/.,a 2 lekarzy, którzy8 go badali jeszcze w latach „20 /schyłek/ postawili taką diagnozę jak córka ludojada zrobiła to później. Ci dwaj medycy
  nie żyli już w kilka dni po tej diagnozie.!! Psychopata wciąż mający stracha przed kimkolwiek…mógł podjąć taką decyzje…wsie pod stienku.

 50. osoba prywatna said

  Chciałoby się powiedzieć, nie ze mną takie sztuczki Bruner….
  .https://www.youtube.com/watch?v=hpK0loqOEGo&t=429s

 51. Piskorz said

  re 43 Jak Rosjanie tyle lat temu potrafili na Dzień Zwycięstwa na pl. Czerwonym zrobić piękną pogodę…to po tylu latach inni też mogą. Świat idzie
  do przodu..

 52. Piskorz said

  re 42 P. Boydar i bada czarne dziury”…niech najpierw swoją dziurę zbada.!


  Admin

 53. Piskorz said

  re 35 P. Anders, pisałem tu w :G” 2 x powtórzę x jeszcze. Znajoma, której męża uczyłem jęz. niem, powiedziała mi wyraźnie, że jeśli bank daje kredyt na 3/4%..to- dobrze zarabia. Ona pracowała ponad 25 lat w banku, to chyba wie co- mówi.

 54. osoba prywatna said

  URYNOTERAPIA – I to mówi magister farmacji?!

  .https://www.youtube.com/watch?v=O09sqK7CMzY&t=870s

 55. Boydar said

  Jak już awansuję na naukowczynię to natentychmiast zabieram się za badanie

 56. Piskorz said

  Z beczki innej /zdrowie/…po kefirze zwykłym śpi się lepiej .!! Piwo dobre, ale moczopędne. O kefirze mówił na YT M. Skoczylas; wypróbowałem i działa. Żadne tam słodkie jogurty. !! DZIECI POWINNIŚMY…ODZWYCZAJAĆ OD SŁODYCZY..!!

 57. osoba prywatna said

  Bursztyn na bóle, trawienie, stłuczenia i inne dolegliwości
  https://www.ksiezniczka-zdrowia.pl/bursztyn-trawienie-reumatyzm.html

 58. kokolino said

  Musisz to wiedzieć (1459) Kim jest Pedo Piter?

  , https://www.youtube.com/watch?v=SVmr57i5I88

 59. kokolino said

  Maciej Maciak nagrał nowe wideo, w którym mówi, że jego kanały na „YouTube” usunęły „kręgi rządowe Morawieckiego”, a nie „wariat” z „Miziaforum”, o którym też mówi kilka słów. Usunięto równocześnie dwa kanały – bez ostrzeżenia – w tym kanał zapasowy, na którym od miesiąca niczego nie opublikowano.

  https://wolnemedia.net/morawiecki-odpowiedzialny-za-banowanie-polakow-w-mediach-spolecznosciowych/

 60. Głos Prawdy said

  “Patrzcie ludzie, jak sataniści znecają sie nad zywymi krowami, te demony przed niczym się nie zatrzymują… Nieszczęsna krowa była wyposażona w właz. Kilka razy dziennie pracownik otwiera klapę – wpuszcza rękę do łokcia i robi w cele bydła co che.
  Krowa nie ma szans podnieść sprawców na rogi – zwierzęta są przezornie trzymane w ciasnych, metalowych klatkach…
  Wynalazcy twierdzą, że uratowali zwierzę przed żmudnym żuciem trawy – teraz mieszanka paszowa, przez właz, jest ostrożnie opuszczana bezpośrednio do żołądka.
  I żeby krowa nie miała czasu na pierdzenie i zatruwanie naszego pięknego świata swoim CO2 – wszystkie odpady są wyłapywane zanim dostaną się do jelit.
  Współczynnik CO2 oraz zasady moralne i etyczne dążą do zera.
  Jak ci się podoba eko-krowa z Rumunii? Czy ktoś jeszcze wątpi, że chip w głowie/ciele jest pomysłem, który globaliści zrealizują maniakalnie?”
  https://t.me/esinitsynasantoni/4329?comment=1549965

 61. Głos Prawdy said

  Kolejny batalion rozczarowany Zieleńskim

  Na filmie jest apel 6 Samodzielnego Batalionu strzelców pod dowództwem płk. Chobota. Historia już nam znana. Zolnierze zostali wyrzuceni bez żadnego normalnego sprzętu na linię zerową. Tam stracili 70 procent personelu. Nie było logistyki ani komunikacji. Bojownicy nie wiedzieli, gdzie są ich sojusznicy. Ofiar nie zabrano, zaginionych nie szukano. Bo po co -ukraińscy dowódcy nie potrzebują dodatkowych kłopotów. Łatwiej o nich zapomnieć, a żywych zadeklarować jako dezerterów zamiast rozwiązywać ich problemy.
  https://t.me/mihail_onufrienko/1256

 62. USA Zarządzane przez MAFIĘ LGBT i Żydów / AFRICAN-Americans to PAPIEROWY śmieszny Lew ? said

  W 2021r. i teraz w 2022 roku ochotnicza rekrutacja na zawodowych żołnierzy w US Army SPADŁA aż o 35% !!
  Obecne US Army zaczeło się borykać z bardzo poważnymi BRAKAMI niezbędnego personelu i BRAKU napływu nowych kadr na zawodowych żołnierzy.

  Skąd się to wszystko bierze ?

  „AFRO-amerykański” minister obrony USA z RASISTOWSKIMI pogladami postawiony na tym stanowisku przez zbankrutowanego moralnie tępaka bidena i jego LGBT kliki przy władzy w Waszyngtonie po przeprowadzonej przez niego i aktywistów LGBT gwałtownie propomowanych dziesiątków homusi na „generałów” w US Army w 2021r.

  To oni już w 2021r przeprowadzili na niespotykaną skale niesamowitą CZYSTKĘ ponad 100-i białych generałów w US Army, których WYRZUCONO z armii pod IDEOLOGICZNYM lewackim SFABRYKOWANYM zarzutem JAKOBY „białej supremacji” w US Army.

  Te RASISTOWSKIE działania afro-amerykanskiego ministra obrony USA wprowadziły bardzo ZŁĄ atmosferę w Armii USA i totalnie PRZEWRÓCIŁY do góry nogami i tak już bardzo NISKIE morale wszystkich rang wojskowych, wszystkich generacji oraz stopni wojskowych.
  Do tego ci aktywisci LGBT zmuszali wojskowych do szczepienia się „covid19” a jak wiadomo żołnierze to NAJZDROWSZA tkanka społeczna 100-i razy sprawdzanych medycznie z bardzo dobrą kondycją fozyczną.

  Po tej PRZYMUSOWEJ operacji „szczepień na covid” nagle ZMARŁO tysiące wojskowych w skutek ZATORÓW żylnych i powikłan krążenia krwi, co prubuje być UKRYWANE.

  Ponadto w US Army oraz społeczenstwie amerykanskim panuje pogląd, że cała masa wygenerowanych „wojen” i NAPAŚCI US Army na wiele krajów NIE miała uzasadnienia logicznego, była i jest BEZ sensu !

  Czytajcie:
  „Military Recruiting Faces Its Biggest Challenge in Years” :

  https://www.heritage.org/defense/commentary/military-recruiting-faces-its-biggest-challenge-years

  Jak chcecie się dowiedzieć WIĘCEJ na temat bardzo NISKIEJ rekrutacji kadry wojskowej do US Army to wrzucie do wyszukiwarki Googla np hasło lub podobne:

  Recruitment problems for professional soldiers in the US Army

  Te zupełnie NIE potrzebne społeczenstwu amerykanskiemu KOSZTOWNE „wojny” i napaści US Army na różne małe kraiki, aby je siłą PODPORZADKOWAĆ finansowo w interesie prywatnych REKINÓW złodzieji z „Wall Street” była JEDYNIE realizacją ZAMÓWIEŃ finansowych oszustów i złodzieji z Wall Street z New Yorku.

  Te ZAMÓWIENIA wojenne też były organizowane przez SKORUMPOWANYCH rzezimieszków urzędników PRZEKUPIONYCH przez „wojskowy kompleks przemysłowy” i ich POŚREDNIKA „Deep State” tego przestępczego gangu „demokratic party” z Białego Domu oraz PRZEKUPIONYCH zarzadców żydowskich NEOKONÓW z Waszyngtonu.

  Cywile w USA i przecietni obywatele amerykanscy już doskonale wiedzą, że MORALE bojowe US Army jest bardzo NISKIE, które NIGDY nie zastąpi ta nowa technika wymyślona do zabijania.

  Ci NAIWNIACY w 3RP, którzy liczą na jakieś „wstawienictwo” lub obronę Polski przez moralnie UPADŁĄ armie amerykanską to ci pomysłodawcy z kryminalnych gangów PiS+PO kompletnie OSZALELI i tych wszystkich co mają takie poglady to należy uznawać za UMYSŁOWO CHORYCH z wrdzoną TĘPOTĄ !

 63. jakoja said

  Ukraina i jej produkcja rolna to dla Polski podstawowe zagrożenie i konkurencja.

  Będzie fajnie! – mówili… Sprzedamy miliony ton ukraińskiego zboża i odkujemy się za te czołgi, które im za darmo dajemy! – mówili. A wyszło jak zwykle… U progu żniw Polska zalana jest ukraińskim zbożem, o którego eksporcie nie ma już oczywiście mowy. Przeciwnie, zwłaszcza firmy powiązane z tworzoną właśnie rządową Polską Grupą Spożywczą zostały zobowiązane do zawierania kontraktów z ukraińskimi dostawcami zbóż i oleju rzepakowego. Również zachodnie sieci handlowe, jak Biedronka i Lidl zwiększają asortyment ukraińskich towarów w swych polskich placówkach. Nie tylko ze względu na obecność 4 milionów przesiedleńców z Ukrainy, ale przede wszystkim z pobudek politycznych, dla wsparcia kontrolujących tamtejszy rynek spożywczy prozachodnich oligarchów oraz anglosaskich koncernów produkcji żywności. W tle zaś majaczy się wciąż wizja unii polsko-ukraińskiej, czyli ostatecznego końca polskiego rolnictwa w ramach UkroPolinu.
  https://chart.neon24.info/post/168717,zbozem-zlota-ukraina

 64. Boydar said

  „… Polska zalana jest ukraińskim zbożem …”

  I dlatego chleb zaczyna być po sześć złotych, jeszcze niedawno był po 2,30

  Myślę, że trzeba zacząć od wywieszania syjonistycznych pośredników (sąd stwierdził że syjoniści mogą wisieć na drzewach i nie ma w tym nic złego, wręcz przeciwnie)

 65. Kto ZEPCHNOŁ ze schodów Ivanę Trump w NIENAWISTNYM New York ?? said

  „Who PULLED Ivana Trump DOWN the stairs in HATEY New York ??”

  Dzisiaj takie powyższe pytanie zadaje sobie cała normalna Ameryka !

  Kto faktycznie ZEPCHNĄ ze schodów Ivanę Trump i ją ZABIŁ w piekielnym bandyckim lewackim New Yorku ?

  Nie jest to tajemnicą, że Ivana Trump, która JAKOBY „sama” podtkneła się na schodach i się też „sama” zabiła jest MAŁO wiarogodne !

  Otóż, Ivana Tramp była bardzo WYSPORTOWANĄ i silnie fizycznie kobietą o wysokoście 183 cm !

  Ivana Trump (nazwisko panieńskie Zelníčková (ur. 20 lutego 1949 w Gottwaldovie, ob. Zlin zmarła tragicznie 14 lipca 2022 w Nowym Jorku) była NARCIARKĄ w konkurencjach slalom oraz zjazdach GIGANT w kadrze olimpijskiej Czechosłowacji na XI Zimowe Igrzyska Olimpijskie w 1972 roku Saporo (Japonia) na których Wojciech Fortuna psełdonim „Mały” zdobył 100-y ZŁOTY medal olimpijski dla Polski.

  Od dzisiaj dopiero jest WIADOMO, że Ivana Trump mieszkała w liksusowym w 64-y piętrowym wierzowcu w New Yorku i prawie CODZIENIE, systematycznie jako ZNANA osoba publiczna, aby się NIE afoszować w ramach utrzymywania DOBREJ swojej kondycji fizycznej wchodziła na piechotę 50 pieter !

  Wszystko wyglada na to, że KTOŚ postronny musiał zaobserwować w budynku w którym mieszkała, że Ivana Trump CODZIENNIE wchodzi SAMODZIELNIE tych 50 pięter, a potem schodzi też SAMA na piechotę w ramach swoich ćwiczeń fizycznych dla wzmocnienia kondycji fizycznej.

  KTOŚ? chyba bardzo zły musiał się na nią zaczaić i może ją ZEPCHNOŁ lub POPCHNOŁ na schodach jak ona schodziła po tych schodach?

  Do tej pory NIE wiadomo z którego piętra „SPADŁA” lub ILE pięter „leciała” na dół i czy wyleciała przez balustradę lub poręcz na tej klatce schodowej tego 64-o pietrowego wierzowca ???

  Skora żydo-lewackie „władze” w bandyckim śmierdzacym śmietnikami New Yorku zakładały specjalne UKRYTE kamery, tam gdzie często chodził Donald Trump, aby jego PODPATRYWAĆ i PODSŁUCHIWAĆ !

  Zatem, jest to bardzo PRAWDOPODOBNE, że w budynku na KLATCE SCHODOWEJ, gdzie mieszkała Ivana Trump i gdzie na klatce schodowej SYSTEMATYCZNIE wchodziła 50 pieter też tam zostały ZAINSTALOWANE kamery filmowe, aby ją OBSERWOWAĆ i PODSŁUCHIWAĆ + skomlikować jej prywatne życie przez komunistów rządzacych NIENAWISTNIKÓW lokalnych „włodarzy” ???

  Podobno „policja” w New Yorku razem ze SKORUMPOWANYMI „włodarzami” New York wydała NATYCHMIAST orzeczenie, że to był taki „zwykły wypadek” że była WYSPORTOWANA silna kobieta, narciarka, żona ZNIENAWIDZONEGO Prezydenta USA przez LEWAKÓW i LGBT „jakoby sama” się ZABIŁA ???

  Czy naprawdę WIERZYCIE w taką FIKCYJNĄ „opinię” NIE wiarogodnych „włodarzy” tego śmierdzącego skwaśnizną ŚMIETNIKÓW zafałszowanego New Yorku ?

  Ja NIE wierzę !!!

 66. Boydar said

  https://cygnus.neon24.info/post/168706,kaczynski-w-plocku-uwagi

 67. jakoja said

  neon24 znów przestał działać

  Musisz to wiedzieć (1462) Po prostu – najnowsze wiadomości…

 68. jakoja said

  China Daily: Rzeczniczka rosyjskiego MSZ Maria Zacharowa powiedziała, że ​​oskarżenie o użycie przez Rosję broni chemicznej jest bezpodstawne, a celem jest odwrócenie uwagi społeczności międzynarodowej od laboratoriów biologicznych odkrytych na Ukrainie. Czy Chiny mają jakiś komentarz?

  Zhao Lijian: Zwróciłem uwagę na tę wypowiedź. Rzeczywiście, Stany Zjednoczone nie przedstawiły jeszcze żadnego przekonującego wyjaśnienia o swoich działaniach biomilitarnych. Podejmowanie konsultacji i współpracy w celu rozwiązania problemów jest wymogiem Konwencji o broni biologicznej (BWC). USA nie mają prawa odrzucać dyskusji na ten temat.

  Uwagi USA były dotychczas niejednoznaczne, a nawet wewnętrznie sprzeczne, co wzbudziło większe podejrzenia społeczności międzynarodowej. Ludzie pytają: Ile takich ośrodków [biomilitarnych] działa na całym świecie? Ile próbek biologicznych USA wysłały z Ukrainy zgodnie z umową dwustronną z tym krajem i w jakim celu? Jakie są wrażliwe informacje, których Ukraina nie może upubliczniać zgodnie z umową? Czy Stany Zjednoczone prowadziły niebezpieczne badania poza swoimi granicami, bo są one zabronione w USA? …

  Dlaczego USA pojedynczo sprzeciwiają się wznowieniu wielostronnych negocjacji mających na celu ustanowienie mechanizmu weryfikacji BWC? Jak takim zachowaniem Stany Zjednoczone mogą zdobyć zaufanie społeczności międzynarodowej? Jak może przywrócić zaufanie społeczności międzynarodowej do przestrzegania przepisów przez Stany Zjednoczone?

  Jak twierdzi jeden z depozytariuszy BWC, Stany Zjednoczone powinny być przykładem, a nie wyjątkiem, jeśli chodzi o zgodność. Po raz kolejny wzywamy Stany Zjednoczone do kompleksowego i szczegółowego wyjaśnienia ich działań biomilitarnych i zaprzestania sprzeciwiania się ustanowieniu wielostronnego mechanizmu weryfikacji.

  dalej … https://c-z06.neon24.info/post/168725,chinski-msz

 69. Zorard said

  Ktoś nas robi w konia z tymi cenami paliw i żywności. Nie wklejam całego tekstu, bo to trzeba na wykresach pokazać a tu się w komentarzu raczej nie da tego zrobić:

  Kolejne dziwy czyli czary z cenami

 70. Boydar said

  https://wydarzenia.interia.pl/kraj/news-klotnia-o-krowie-mleko-europosel-pis-wystosowal-specjalne-pi,nId,6160633

  Na jednym z odcinków „Janosika” utopiono gnidę gworską w beczce z okowitą, co Pyzdra skomentował – „pikna śmierć”

 71. Boydar said

  https://wydarzenia.interia.pl/kraj/news-skandaliczna-korespondencja-rzecznika-kurii-media-ujawnily-w,nId,6160550

  W normalnych warunkach do pierdla poszedłby siedzieć i obywatel „Dębski” i cała załoga tej kur’wii, z tym że obywatel biskup dostałby dożywocie za sponsoring deprawacji i demoralizacji. A pod celą już by im tam wszystkim literalnie wytłumaczyli, co, jak i do czego.

  O ile to nie fake news, bo i tego można się dzisiaj spodziewać. No w każdym razie ostro jadą, coś się widać grubszego kroi.

 72. sredni said

  Kiedy ten koszmar się skończy?

 73. Lily said

  Re 70;Sredni
  „Ukraincy beda nowa elita w Polsce”.
  Oswiadczyl niejaki Jaroslaw G.

  Moj b.dobry znajomy mial takie „szczescie”,
  ze mial macoche o nazwisku Jarosz
  pochodzenia wiadomego, pochodzila z
  obecnego woj.podkarpackiego.
  Mowil,ze zyla AZ 94 lata,a Mama jego 40 lat.

 74. Yagiel said

  Coraz mi trudniej z YT: muszę co chwila odbudowawywać swój zestaw pojawiających się adresów; a prof. Panarina blokują mi wpisem/wpisami, że WKRÓTCE…, Ale der.wp.pl czyta mi się jak zwykle. I oto wygląda na rozpoczęcie wznoszenia
  POMNIKa DZIENNIKARSTWA
  Otóż der.wp.pl podaje OBIE wersje wiadomości o nalocie na Winnicę ! Wprawdzie ta druga wersja, oczywiście bezczelnie kłamliwa, rosyjska/medialna jest fuj-fuj!! niemniej podana jest w pełnej treści ! Co mówią Ukraincy oraz co Rosjanie.
  Znaczy mamy wreszcie pełna dwu-stronną informację – nono! Nie musimy oglądać rosyjskich wiadomości po rosyjsku 😉

  A ten Anglik-najemnik z wyrokiem śmierci w Donbasie, który śpiewa rosyjski hymn… jak by to powiedzieć ? Zbędne.
  Chyba że wokal ten zapowiedziano jako występ Xazara… ?

 75. revers said

  Rozbija sie ukrainski samolot transportowy AN12 w Grecji z bronia BC , Biologicznocheniczna w drodze do Jordanii n blisk wschod

  a w lzze mediach zachodnich cicho sza

 76. revers said

  re72 to poczatek wyzynki polaczkow, a une tak sie ciesza ze moze za 5 tys baksow tygodniowo w udziale najemnej wojny pozwola im banderowcy kroic swoich i beda nalezec do teej lepszej Unej klasy..

 77. Zenon_K said

  Ad. 67 Jakoja
  « Musisz to wiedzieć (1462) Po prostu – najnowsze wiadomości… »
  ____________________________________________________________

  M.Maciak ma niezwykle odloty i popelnia kardynalne bledy w jego ocenach :

  – wciskal nam pandemie przez bardzo dlugi czas (chyba nawet szczepionki – nie jestem tego powien – bo przestalem go sluchac systematycznie),

  – Tlumaczyl nam, ze zolte kamizelki we Francji to robota sluzb amerykanisch by oslabic Macrona i CE (powtarza te teorie do dzis) – jest to smisznoc nad smiesznosciami – mieszkam we Francji od ponad 40-tu lat i raczej jestem ze sprawami tego kraju obeznany – nie wiem skad on to wytrzasnal. Nikt mu nie powiedzial jak to ta CE powslala, czy co.

  – Chce produkowac masowo samochody elekryczne,

  – Broni 5 G – no bo to pozwoli automatyzacje i dalne sterowanie (zapodal jakies przyklady z Chin)

  – No wlasnie te Chiny – chwali je z czolobitnoscia.

  – chce zmienic system wygrywajac wybory – za 150 lat ?

  Nie wiem ile jeszcze tych glopot pozostaje do wyluskania.

  Podejrzewam, ze znikniecje jego « materialow » jest mu na reke.

 78. revers said

  re72
  polacy nic sie nie stalo polka sama sie postrzelila podczs ucieczki jak to bywalo na Wolyniu wg. Dudy lub strzelal do niej ruski agent.

  A Nowak to jak Jarosz swojskie nazwisko, po scyzoryku.

 79. jakoja said

  Rosja rozpoczęła nie tylko demontaż nazizmu na Ukrainie ale jako pierwsza rozpoczęła demontaż amerykańskiej kryminalnej finansowej struktury oplatajacej świat, kryminalnej globalnej sieci stworzonej przez skorumpowaną przestępczą amerykańską finansową oligarchie, która jest odpowiedzialna za wojny światowe, za śmierć setek milionów ludzi, za barbarzyńskie despotyczne marionetkowe rządy, głód, różne celowo wykreowane epidemie-choroby zwierząt i ludzi.
  https://alfax-2020.neon24.info/post/168722,wyrok-smierci-na-usdolara

 80. osoba prywatna said

  ⚠ USA SPONSOR ZAMACHÓW I TERRORYZMU. ⚠
  https://fakty-kontra-news.nowyekran24.com/post/168695,usa-sponsor-zamachow-i-terroryzmu

 81. osoba prywatna said

  Przypadek ?.
  Dekret o rozliczeniach z pominięciem amerykańskiego dolara został podpisany 4 lipca dokladnie w amerykański dzień niepodległości
  https://alfax-2020.nowyekran24.com/post/168722,wyrok-smierci-na-usdolara

 82. Piskorz said

  re 31 Z tą kadrą sowiecką …mocno przetrzebioną.. Mackiewicz pisze, że zaczęło się od Heydricha, że on był tą główną sprężyną..Potem spotkali się trzej panowie H; on oraz Hitler i Himmler w tajnej naradzie przed B. Narodzeniem 1936. Nie było żadnego spisku ze str. Tuchaczewskiego. I w czerwcu 1937 po krótkim posiedzeniu zapada 8 wyroków śmierci; Tuchaczewski + 7 innych wysokich rangą oficerów. Wyrok wykonano po 12 godzinach. Krótko po tym trybunał skazujący…sam zostaje skazany na KS; tylko ratują się Woroszyłow i Budionny. Pozostała 7 z Trybunału ląduje pod ścianą. Zlikwidowali głowę A. Czerwonej.

 83. Yagiel said

  AD Jakoja@79 – słuszna uwaga i działąlność Kremla wszakże może warto uściślić:
  nie USA same, ale z pomocą, a raczej z użyciem USA – kto ? Xazaria.
  Najpóźniej od 1913 r. USA są już tylko przedmiotem/narzędziem Większego Gracza: Xazarii. Są Wielkim Narzędziem,ale tylko narzędziem. Zatem, myślę, Kreml/Rosja walczy od wtedy nie z USA/narzędziem, tylko z ręką trzymającą narzędzie za pyski 😉
  ERGO
  teraz temu właśnie akcent ważności kreml przenosi z USA na Anglię/CofL/Xazarów…
  A zlikwidowanie w Winnicy ostatnio kilku wysoko-oficerów MI6 pokazuje jakość tej walki. I powoduje zapewne wzmożenie…

  Londyńska/pod-londyńska Światowa Oligarchia Finansowa=Mafia Xazarska gotowa jest nakręcić jeszcze kilka globalnych scenariuszy – !
  A jednak… A jednak Bank Światowy, podobno, zadysponował nie tylko odchodzenie od dalszych sankcji na Rosję, ale też wycofywanie się możliwie ciche z już nałożonych… Może właśnie dlatego, że nie dolar, a Rubel Złoty 🙂

  ps/ już każde wpisanie w GOOGLE ‚gajowy blog’ powoduje, że wyskakuje mi przymus nowej zgody na… reset dotychczasowych wywołań. troszkę to urozmaica wchodzenie na Gajówkę 😉

 84. Carlos said

  Kreml szykuje III wojnę światową, siedząc na rękach pogrążony w bezczynności, która zachęca do prowokacji, podczas gdy Zachód przygotowuje pierwsze uderzenie

  Kreml sprzedaje Zachodowi energię, dzięki której będzie mógł kontynuować wojnę z Rosją

  Kreml waha się i niezdecydowanie zachęca Zachód do wojny

  Mini-nuklearne bomby B61-12 „Made in America” do użycia w „Nuclear First Strike”. Wkrótce do Włoch, Belgii, Niemiec, Holandii

  W ten sposób Stany Zjednoczone zamieniają Europę w linię frontu nuklearnej konfrontacji z Rosją, jeszcze bardziej niebezpiecznej niż ta podczas zimnej wojny.

  autorstwa Manlio Dinucci

  https://www.globalresearch.ca/the-b61-12-mini-nukes-made-in-america-to-be-used-in-a-nuclear-first-strike-coming-soon-to-italy- belgia-niemcy-holandia/5786765

  „Rozpoczyna się produkcja bomby atomowej B61-12” – ogłosiły Sandia National Laboratories ze Stanów Zjednoczonych. B61-12, który zastępuje poprzedni B61 rozmieszczony przez USA w Aviano i Ghedi oraz w innych europejskich bazach, jest nowym rodzajem broni. Ma głowicę nuklearną z czterema opcjami zasilania, wybieranymi w zależności od celu, który ma zostać zniszczony. Nie jest zrzucany pionowo, ale w pewnej odległości od celu, na który jest skierowany, naprowadzany przez system satelitarny. Może przeniknąć pod ziemię, eksplodując głęboko, by zniszczyć bunkry centrum dowodzenia w pierwszym uderzeniu nuklearnym.

  B61-12, sklasyfikowane jako „niestrategiczna broń nuklearna”, są rozmieszczone w Europie – we Włoszech, Niemczech, Belgii, Holandii, Wielkiej Brytanii i prawdopodobnie w innych krajach – na odległość wystarczającą do uderzenia w Rosję. Dzięki temu mają zdolności ofensywne podobne do broni strategicznej.

  Innym systemem broni jądrowej, który Stany Zjednoczone zamierzają zainstalować w Europie przeciwko Rosji, są naziemne pociski średniego zasięgu. Mogą być również wystrzeliwane z instalacji „tarczy antyrakietowych”, rozmieszczonych przez USA w bazach w Deveselu w Rumunii i Redzikowie w Polsce, a także na pokładzie pięciu okrętów wojennych pływających po Morzu Śródziemnym, Czarnym i Bałtyckim w pobliżu Rosji.

  To, że takie instalacje mają ofensywne możliwości, potwierdza sam Lockheed Martin. Opisując charakterystykę systemu pionowego startu Mk 41, stosowanego zarówno w instalacjach lądowych, jak i morskich, określono, że jest on zdolny do wystrzeliwania „pocisków do wszystkich misji, zarówno obrony, jak i ataku dalekiego zasięgu, w tym pocisków manewrujących Tomahawk”. Mogą być uzbrojone w głowice nuklearne.

  W ten sposób Stany Zjednoczone zamieniają Europę w linię frontu nuklearnej konfrontacji z Rosją, jeszcze bardziej niebezpiecznej niż ta podczas zimnej wojny.

  Ten artykuł został pierwotnie opublikowany na byoblu. Przesłano ponownie za zgodą Global Research: „Zapraszam do ponownego publikowania i udostępniania szeroko zakrojonych artykułów Global Research”.

  Manlio Dinucci, wielokrotnie nagradzany autor, analityk geopolityczny i geograf, Piza, Włochy. Jest pracownikiem naukowym Centrum Badań nad Globalizacją (CRG).

  Zobacz: Wyścig nuklearny przyspiesza: https://www.globalresearch.ca/nuclear-race-accelerates/5750135?utm_campaign=magnet&utm_source=article_page&utm_medium=related_articles

  „Kijów wykorzystuje teraz systemy rakietowe wysokiej mobilności artylerii (HIMARS) dostarczone przez Waszyngton, aby uderzyć w obszary kontrolowane przez Moskwę”.

  Ostatecznie Kreml zostanie zmuszony do zrozumienia, że ​​konflikt nie jest „operacją ograniczoną”. Traktowanie tego przez Rosję jako jedno to zaproszenie do klęski i III wojny światowej.

  https://www.globalresearch.ca/kiev-gathering-informacje-o-zakladach-chemicznych-donbass-might-use-himars-target-them/5786770

 85. kontra said

  brak zerwania ważnego kontraktu Lewandowskiego z Bawarią mógłby być antysemitycznością
  gratulacje dla Starszego Brata w Wierze „świętego papieża” JP2 – Pini Zahavi
  Pinhas ” Pini ” Zahavi Hebrew: פנחס „פיני” זהבי agent RL

  http://www.90minut.pl/news/320/news3206722-Barcelona-porozumiala-sie-z-Bayernem-w-sprawie-transferu-Roberta-Lewandowskiego.html

 86. jakoja said

  30 marca 1939 r. grupa wybitnych przedstawicieli polskiej nauki – profesorowie Franciszek Bujak, Stanisław Estreicher, Stanisław Pigoń, Stanisław Grabski, Eugeniusz Romer i Stefan Glaser w towarzystwie byłego prezydenta Poznania Cyryla Ratajskiego oraz Zygmunta Lasockiego, byłego posła do parlamentu austriackiego i polskiego posła w Czechosłowacji – spotkało się z prezydentem RP Ignacym Mościckim.

  W obliczu coraz bardziej niebezpiecznej sytuacji międzynarodowej (było to po wkroczeniu do Pragi i likwidacji Czechosłowacji przez III Rzeszę), zebrani apelowali o radykalną zmianę stanowiska sanacji zarówno wewnątrz kraju jak i w polityce zagranicznej. Delegacja zwracała uwagę na rozbicie narodu, na rozluźnienie i rozgoryczenie wewnątrz społeczeństwa i apelowała o politykę zjednoczenia, o amnestię i zniesienie represji m.in. wobec Wincentego Witosa i Wojciecha Korfantego.

  W odpowiedzi Mościcki stwierdził, że to wszystko nieprawda, Witos powinien zgłosić się celem odbycia kary, Korfanty jest macherem, dla którego względy moralne nic nie znaczą, stosunki wewnętrzne i zewnętrzne rozwijają się jak najlepiej. Żadnego rozdarcia i niepokojów nie ma. Ministra Becka zazdroszczą nam wielkie państwa, a obronność spoczywa w niezawodnych rękach marszałka Rydza i każdą napaść odrzucimy zwycięsko. Profesorowie słuchali przygnębieni tym zalewem cynicznej euforii. Na kolejnym spotkaniu, w czerwcu 1939, elita sanacyjna postawiła nie dzielić się władzą z nikim. Jak napisał Stanisław Pigoń o Mościckim: „Od czerwcowej tryumfalnej uchwały pięciu rezolutnych władców minęło dwa miesiące. (…) Naszemu dostojnikowi przyszło wybierać się w drogę wspaniałą limuzyną po trakcie zaleszczyckim. Spieszył się, ale miał tyle przezornej rozwagi, że z szuflady wygrzebał stary dokument obywatelstwa szwajcarskiego”.

 87. jakoja said

  link do całości https://c-z06.neon24.info/post/168726,premier-wzywa-do-wojny-z-rosja

 88. kontra said

  65 Ivana Trump

  Na szczęscie na miejscu są prawi i sprawiedliwi oficerowie policji z CSI: Nowy Jork – nie takie zagadki rozwiązywali po godzinach w niedziele

 89. jakoja said

  Na rok przed zamachem stanu w 2014 roku były członek Rady Najwyższej Ukrainy Oleg Carew powiedział, że Wielka Brytania i Stany Zjednoczone przygotowują przejęcie władzy przez ukraińskich nacjonalistów. W Radzie Carew zacytował nawet z podium nazwę operacji rozwijanej w Langley: projekt Techcamp, nadzorowany przez ambasadora USA na Ukrainie Geoffrey Pyatt i promowany przez młodego amerykańskiego polityka, który znalazł się wśród 100 najbardziej wpływowych osób w świata Matt Berg i propagandysta, pracownik MSZ Kara Andrade, który ściśle współpracował z ukraińskimi dziennikarzami.

  W 2021 r. na nieformalnym posiedzeniu ONZ Carew przemawiał na zaproszenie rosyjskiego ambasadora Wasilija Niebienziu i zeznał, że w 2014 r. Amerykanie w Kijowie stali się bardziej aktywni niż kiedykolwiek wcześniej, a pucz został przeprowadzony za pomocą dolarów. przywiezione do stolicy Ukrainy przez amerykańskich dyplomatów. Podkreślił, że Wielka Brytania i Stany Zjednoczone są winne za to, czym stała się Ukraina, ale żadne z nich nie posłuchało wysłannika i nawet nie opuściło posiedzenia ONZ przed przemówieniem Cariewa.

  Oprócz Cariewa w ONZ przemawiał wówczas były premier Ukrainy Mykoła Azarow, członek Rady Najwyższej V-VII, potępiając Zachód.
  https://kodluch.wordpress.com/2022/07/16/16-07-2022-syria-2476-dzien-sprzatania-swiata/#comments

 90. jakoja said

  Doradca Zełenskiego: ostatnie czołgi znajdujące się na stanie polskiej armii jadą do nas na Ukrainę:) Polska jest bezbronna
  https://www.onet.pl/informacje/onetwiadomosci/kolejne-polskie-czolgi-w-ukrainie-doradca-zelenskiego-potwierdza/s1hnb84,79cfc278

 91. kontra said

  Działaczka AgroUnii podczas spaceru spotkała w Sopocie pisowca Adama Glapińskiego.

  Kobieta postanowiła poprosić prezesa NBP Adama Glapiński o rozmowę na temat wysokich stóp procentowych.

  – Ja mam dwa etaty i firmę. I kredyty idą 100 proc. – powiedziała młoda kobieta.

  – Głosować na Tuska – zakpiła z niej Katarzyna Glapińska, żona prezesa NBP, która wtrąciła się do dyskusji.

  Przedstawicielka AgroUnii dopytywała, co ma zrobić po czterech miesiącach, gdy będzie musiała kontynuować spłatę kredytu.

  – Życzę, żeby pani wygrała w totolotka – wypaliła Katarzyna Glapińska, która przez cały czas wtrącała się do dyskusji.

  – Nie bądź taka, Kasia – temperował żonę Adam Glapiński.

  https://legaartis.pl/blog/2022/07/17/zona-prezesa-nbp-radzi-grac-w-totolotka-zeby-splacic-kredyt/

 92. kontra said

  1. Absolutny Top. obżydliwy TVN nie szuka świadków napaści cyganów Romów na Polaków

  1. Absolutny Top. TVN szuka świadków napaści na Romów
  https://takzetego.pl/dzien-dobry-juz-mam-gotowa-teze-podeslijcie-materialy-czyli-jak-powstaja-reportaze-w-polskich-mediach/

 93. Yagiel said

  AD Jakoja@86 – eeech! Eurokretyni wiecznie żywi..

  Rosjanie mówią, że Rosja nie może tak po prostu wygrać na Ukrainie, bo demokraci przerżną wybory i Xazaria będzie musiałą – dla uzyskania efektu mobilizacji/nieprawa – wysłać Biden’USA na wojnę ! (Tylko z kim ?.) Więc Kreml musi dotrzymać wojnę na Ukrainie do wyborów jesienią w USA, żeby republikanie/Trump mogli przejąć władzę i uniemożliwić IMPEACHMENT’em trup-Biden’owi wypowiedzenie zewnątrz-wojny dla utrzymania wewnątrz-włądzy…
  Zawsze jeszcze może dojść do rozłamu w USA i Pentagon’ie…

 94. Yagiel said

  Bardzo ciekawy zestaw wieści dał ZŁOJ EKOŁOG dziś w niedzielę !
  A to dlatego, że mamy spodziewać się Wielkich Rzeczy i Wieści od poniedziałku, tj. od jutra…
  .https://www.youtube.com/watch?v=oWspQCN7qkY
  1. upadł dziwny samolot ukrainski lecący z Serbii do……………………. Jeszcze dziwniejszy był ładunek, który długo wybuchał; a została tam jeszcze „biała ciecz”, do której podchodzą specjalne służby atomowe i chemiczne…
  2. w zw. z tym dobrze poinform. Marat Baszyrow zadaje pytania oraz zapowiada – bo jemu zapowiedziano – bądźcie czujni od poniedziałku… !
  3. ZE zajał się też tekstem niejakiego Oliega Dieriepaski, który zapowiada towariszczom-oligarchom: poddajcie się Kremlowi albo będziecie poddani… Podobno ZEA już rozpoczęły zwrot oligarchów Kremlowi – ?
  4. Już sdami dosłuchajcie ZE do końca…

  Jesteśmy w połowie lipca: to długi i gorący miesiąc. Obfity w plony ! A urdzaj w tym roku w Rosji zapowiada się wyjątkowy-wzwyż.
  Już teraz cała UE/Zachód pracują na Rosję 😉 Tak mówią dobrze poinformowani i odżywieni Rosjanie .

 95. jakoja said

  „Największy skandal we współczesnej historii”. Prezydenta Serbii nie wpuszczono do Chorwacji !

  Prezydent Serbii Aleksander Vučić zamierzał udać się w niedzielę 17 lipca z prywatną wizytą do Chorwacji. Vučicia nie wpuszczono jednak na teren sąsiedniego kraju. Serbowie nie kryją oburzenia, a premier Ana Brnabić mówi o „największym skandalu we współczesnej historii stosunków Serbii i Chorwacji”.
  Chorwacja zakazała prezydentowi Serbii A. Vučiciowi zwiedzania kompleksu pamięci na terenie obozu koncentracyjnego Jasenovac. Serbski prezydent miał przyjechać do Jasenovaca z prywatną wizytą i uczcić pamięć Serbów, którzy zginęli w obozie podczas II wojny światowej. Praktycznie wszyscy krewni prezydenta ze strony ojca zginęli w wyniku czystek etnicznych chorwackich, katolickich Ustaszy podczas wojny, w tym w obozie Jasenovac.

  List żołnierza Wehrmachtu do rodziny :
  – Kochani rodzice! Chcę Wam opisać, co widziałem w wiosce nieopodal nas. Przyszedł feldfeder i mówi, że Chorwaci wyrżnęli wioskę. Myślę sobie jak to wyrżnęli?
  Wchodzę do domu, a cała rodzina zarąbana siekierami. Straszny obraz. Ojciec, matka, wszystkie osoby zarąbane siekierą. Małe dziecko w kołysce, krew tych zabitych w całej izbie. Gdy to zobaczyłem, musiałem uciekać.
  Poszedłem do drugiego domu, a tu Mój Boże, jeszcze gorzej… Za chwilę przyszedł chorwacki żołnierz, a on na szyi miał naszyjnik z wyłupanych oczu, tych, których zamordował. Myślałem, że nie wytrzymam tego widoku…
  Dalszych szczegółów relacji Wam oszczędzę.-
  Niemieckie i włoskie oddziały przerażone działaniami ustaszy bardzo często chorwackie oddziały rozbrajały, aby powstrzymać to piekło. To, co działo się w serbskich wsiach miało być tylko preludium do piekła Jasenovac.
  Jasenovac był największym obozem zagłady w Niezależnym Państwie Chorwackim na terenie okupowanej Jugosławii w czasie II wojny światowej. Powstał w sierpniu 1941 r. W pobliżu miejscowości o tej samej nazwie, a został zlikwidowany przez Ustaszów w kwietniu 1945.
  „Obóz Pracy Jasenovac” był obozem zagłady dla Serbów, Romów i Żydów, w każdym wieku, płci, wieku, o każdym profilu społecznym, edukacyjnym i innym, a także dla komunistów, pomocników i sympatyków Serbów, Romów i Żydów . Straszne i brutalne zbrodnie zostały popełnione wobec więźniów w tym obozie .
  System obozów koncentracyjnych Jasenovac został zaprojektowany przez Vjekoslava Maksa Luburicia , który był także jego pierwszym komendantem .
  Luburic był członkiem Ustaszy w Królestwie Jugosławii i do proklamowania Niepodległego Państwa Chorwackiego (NDH) 10 kwietnia 1941 r. Przebywał na wygnaniu na Węgrzech, skąd uciekł, aby nie zostać aresztowanym.
  Po utworzeniu NDH wrócił do Chorwacji i został oddany do dyspozycji nowego rządu Ustaszy pod przywództwem szefa i przywódcy Ustaszy Ante Pavelića .
  W sierpniu 1941 r. założył obóz Jasenovac, największy obóz zagłady na terenie dawnego państwa powszechnego. 9 października 1942 r. Na ceremonii w Jasenovacu , którą zorganizował z okazji rocznicy krwawego panowania , Luburi powiedział w swoim przemówieniu: „ … i tak w tym roku wymordowaliśmy więcej ludzi tutaj w Jasenovac niż Imperium Osmańskie podczas całego pobytu Turków w Europie ”.
  Nawiasem mówiąc, sami Niemcy narzekali na Luburicia z powodu jego działalności. Niemcy często opisywali go jako „wielki sadysta” i „nerwowy pacjent” .
  Z drugiej strony Luburić został nagrodzony w reżimie Ustashy za „swoje czyny” , dzięki czemu przed końcem 1944 r. Otrzymał stopień pułkownika . Wkrótce potem, na początku 1945 roku, otrzymał stopień generała Straży Krajowej.
  Maks Luburić zginął 20 kwietnia 1969 r. Luburicowi udało się uniknąć pułapki w Bleiburgu. Wkrótce uciekł w głąb Austrii, a następnie trafił do Hiszpanii Franko.
  W Hiszpanii ciosami w głowę tępym przedmiotem, zabił go agent UDBA Ilija Stanić.
  Stanić odurzył Luburicia proszkiem nasennym , a następnie rozbił mu głowę młotkiem i zabił go krzycząc:
  ” Pieprzę twoją matkę Ustashę! Tak zabijałeś młotkiem dzieci w Jasenovacu ”
  Miroslav Filipović był franciszkaninem, ustaszą i przez pewien czas komendantem obozu Jasenovac i Stara Gradiška. Był księdzem od 1939 r. Przyjął imię zakonne o. Tomislav, pod którym był znany do 1942. (Zwany był Bratem szatanem – przypis MP)
  Po utworzeniu Niezależnego Państwa Chorwackiego wstąpił do armii Ustaszy. Odpowiada za masowe zbrodnie przeciwko ludności serbskiej, zwłaszcza w wioskach wokół Banja Luki. . Został oficjalnie wyrzucony z zakonu franciszkańskiego, a potem całkowicie poświęcił się ruchowi ustaszów. ( Pewnego razu urządził zawody w zarzynaniu nożem jeńców. Własnoręcznie zarżnął 1200 osób – przypis MP.)
  Niektóre źródła podają, że podczas jego dowodzenia trwającego tylko cztery miesiące, w Jasenovac zginęło od 20 000 do 30 000 zatrzymanych, chociaż liczby te są różne. Był znany z niezliczonych okrucieństw i łączenia religii ze skrajną ideologią polityczną. Ocalali z obozu zeznali później, że niezliczoną ilość razy zabijał więźniów własnymi rękami, dla czystej zabawy.Na początku maja 1945 r. Uciekł do Austrii i poddał się Brytyjczykom, którzy dokonali jego ekstradycji władzom Jugosławii. Został postawiony przed sądem wojskowym, gdzie został skazany na śmierć przez powieszenie.

  https://kodluch.wordpress.com/2022/07/16/16-07-2022-syria-2476-dzien-sprzatania-swiata/#comments

 96. jakoja said

  Wyciekła rozmowa po wyborach 2016 r., przed inauguracją Trumpa

  – Biden dzwoni do Poroszenki, ówczesnej głowy państwa Ukrainy i grozi mu zabójstwem, jeśli będzie współpracował z nadchodzącą administracją Trumpa.
  .https://twitter.com/i/status/1548107111061540864

 97. kontra said

  Zaszczepiony szczepionką covid Rafał Trzaskowski znów zakażony koronawirusem / ma grypę w lecie? / napromieniowany elektro smogiem falami elektro – mag sieci GSM 4G 5G WIFI?
  15 lipca 2022
  https://tarnogorski.info/rafal-trzaskowski-z/

  eutanazja po angielsku kanada
  pod­opiecz­na z zespo­łem Downa zagłodzona na śmierć
  Wiadomości Kanadyjskie

  Kanadyjka Dopro­wa­dzi­ła pod­opiecz­ną z zespo­łem Downa do śmierci
  Przez
  Katarzyna Nowosielska –
  July 17, 2022
  Flo­ren­ce Girard z zespo­łem Downa zmar­ła z powo­du zagło­dze­nia i nie­pra­wi­dło­we­go odży­wia­nia. Gdy zna­le­zio­no jej cia­ło w domu Dahl, waży­ła oko­ło 50 funtów.
  https://www.goniec.net/2022/07/17/doprowadzila-podopieczna-z-zespolem-downa-do-smierci/

  eutanazja po angielsku kanada

  Wiadomości Kanadyjskie
  zamordowany niepełnosprawny pacjent na wózku inwalidzkim w kanadyjskim szpitalu

  Nowy Brunsz­wik: Za śmierć pacjen­ta w pocze­kal­ni odpo­wia­da zarząd szpitala
  Przez
  Katarzyna Nowosielska –
  July 17, 2022
  https://www.goniec.net/2022/07/17/nowy-brunszwik-za-smierc-pacjenta-w-poczekalni-odpowiada-zarzad-szpitala/

  Z Kraju i ze świata

  nazista żyd żeleński wypowiedział wojnę handlowa Polsce
  Ukra­ina przy­wró­ci­ła cło opłaty na pol­skie owo­ce i warzywa

  ===
  dziennikarz Andrzej Kumor –
  July 14, 2022

  – Zbo­że z Ukra­iny blo­ku­je pol­skie maga­zy­ny, jest w wie­lu maga­zy­nach, fir­my obra­ca­ją­ce zbo­żem, mając dużo tań­sze zbo­że z Ukra­iny, nie są zain­te­re­so­wa­ne kup­nem zbo­ża od pol­skich rol­ni­ków, a prak­tycz­nie zaczę­ły się żni­wa – dodał polityk.
  https://www.goniec.net/2022/07/14/ukraina-przywrocila-clo-na-polskie-owoce-i-warzywa/

  Aktualności Na topie Rynek Sady
  Ukraina ponownie nakłada cła na polskie produkty. Zaskoczeni?
  Sad24_pl –
  13 lipca 2022
  TAGI bezcłowy handel cła kontyngenty maliny z Ukrainy pomoc dla Ukrainy sadownictwo na Ukrainie UE Ukraina zboża z Ukrainy
  https://www.sad24.pl/jagodniki/ukraina-ponownie-naklada-cla-na-polskie-produkty-zaskoczeni/
  https://www.sad24.pl/

  http://polskiesadownictwo.pl/

  https://www.sad24.pl/aktualnosci/zerowy-vat-na-owoce-i-warzywa-w-holandii-coraz-blizej/

  szczepionki covid powodują atak serca u dzieci?

  Jak dono­si East Bay Times, okrę­go­wa rada powier­ni­cza nawią­za­ła współ­pra­cę z Fun­da­cją Kyle­’a J. Tay­lo­ra (nazwa­ną na cześć ucznia, któ­ry zmarł z powo­du ata­ku ser­ca) w celu zba­da­nia wszyst­kich uczniów-spor­tow­ców w kla­sach 9 i 11 pod kątem wad serca.
  https://www.goniec.net/2022/07/15/zbadaja-serca-mlodych-sportowcow/

  https://www.eastbaytimes.com/2022/07/13/campbell-school-district-to-screen-student-athletes-for-heart-conditions/

 98. Boydar said

  https://kobieta.wp.pl/karol-strasburger-zdobyl-sie-na-seksistowska-uwage-powiedzial-ze-kobiety-nie-powinny-palic-6577387305671456a

  znaczy się, że „seksistowski” to prawdziwy i normalny ? co zaczasy …

 99. Piskorz said

  !!! W Izraelu coraz częściej odbywają się prorosyjskie wiece, które są opłacone przez rosyjskie władze – przekazał ambasador Ukrainy w Izraelu Serhij Kornijczuk i fotka na deser;
  https://v.wpimg.pl/NjUwNDU1YQs0FTh3ekpsHndNbC08E2JIIFV0ZnoGdl4tWCgtOVQ8DyUYYCMnRD4LIgdgNDkeLxo8WDh1elUnGSUbLz16VCMIMBNhcmZSLVtjQXxpN1J5DHhDd3RiHHZTYE5jdWAFKlxgR3pxYAh6SCg

 100. Boydar said

  mówiłem, pisałem, tłumaczyłem – to wszystko pic na wodę fotomontaż, tylko nieboszczycy są prawdziwi a i to nie wszyscy

  https://www.money.pl/gospodarka/krok-w-kierunku-gigainwestycji-na-granicy-z-bialorusia-to-ma-byc-szersza-brama-nowego-jedwabnego-szlaku-6789979898616576a.html

 101. Adrian said

  Skrócony i dalece niekompletny zapis, jak Ukraina ogołociła arsenały Wojska Polskiego. Po skonfiskowaniu praktycznie całego ciężkiego uzbrojenia, i większości rakiet ppanc, plot, granatników, Wojsko Polskie straciło zdolność do obrony terytorium Polski.
  Należy postawić sobie pytanie – KTO jest w istocie celem agresji?
  KTO jest większą zdobyczą?
  Biedna, zrujnowana rządami Oligarchów Ukraina?
  Czy może wciąż znacznie bogatsza Polska?
  Aby podbić kraj, należy najpierw sparaliżować jego zdolności do obrony.
  Na przykład prowokując ograniczony konflikt i pod tym pretekstem wywożąc co się da. Polaczkom zostały karabinki i proce bojowe.
  NACZELNIK MELDUJE, ŻE ZADANIE DEMILITARYZACJI POLSKI WYKONANO!

 102. revers said

  Natowwskie gazy bojowe nad unijna europa

  Śmiertelny dramat w Grecji: trujące chmury po katastrofie samolotu

  Samolot towarowy Antonow An-12 rozbił się w pobliżu północno-wschodniego greckiego miasta Kavala. Żadna z ośmiu osób znajdujących się na pokładzie nie przeżyła wypadku. Początkowo na miejsce przybył duży zastęp strażaków, karetki pogotowia i policja. Jednak z powodu wybuchów i toksycznych oparów ratownicy musieli wycofać się z miejsca wypadku.

  Dwóch strażaków zostało zabranych do szpitala z problemami z oddychaniem. Mieszkańcy w pobliżu miejsca katastrofy zostali poinformowani, aby trzymać okna zamknięte i nie włączać klimatyzatorów. Ministerstwo Ochrony Obywateli wysłało w tej sprawie ostrzegawczy SMS.

  Według greckiej telewizji ERT, samolot towarowy przewoził dwanaście ton „toksycznego materiału”. Na razie nie wiadomo, co dokładnie stanowiło ładunek. Strażak na miejscu zdarzenia mówił o „informacji, że samolot przewoził amunicję”.

  Kiedy NATO tam w koncu poliniakow zagazuja za wolyn?

 103. minka said

  Szantaż szczepionkowy! Mistrz Polski zdradził jak go prześladowano

  Mistrz Polski wypowiedział się ostatnio jaki szantaż musiał znosić z powodu szczepionek przeciwko COVID-19. Jego wypowiedź przeraża!

  https://prawy.pl/121058-szantaz-szczepionkowy-mistrz-polski-zdradzil-jak-go-przesladowano/

 104. Yagiel said

  Czy ktoś Tu, bywając na wp.pl, widujentaki komunkat:
  BŁĄD #500
  Wewnętrzny błąd serwera
  Przepraszamy! Nasz zespół techniczny już pracuje nad naprawą błędu.
  Zapraszamy wkrótce.

  To pojawiasię wtedy, gdy wchodzę na ciekawsze wiadomości; tym razem, gdy chciałem wiedzieć, co za Wielki Obiekt budują Chinowie gdzieś w górach ? Zdążyłem czytnąć, że chodzi im o obiekt obrony planetarnej…….. ?
  Miałem już z 10 x ten komunikat i….

  A co do tego ukrainskiego samolotu zwalonego niedaleko Kavala/Grecja: za bardzo to teatralne…
  Myślę, że Kreml coś rozwalił tak, żeby nie dało się tego ukryć…. Ta toxy-chmurka zapewne się roz-prze-strze-ni..
  Szkoda tych Greków w okolicy.

 105. jakoja said

  pejsate usraelskie straSzydło

  Na spotkaniu z Strasztdłem pojawiła się także dziennikarka Marta Gniła-Jastrzębska, przez którą na spotkaniu doszło do kłótni. Zadała byłej premier kilka pytań.

  Czy to nie jest tak, że partia rządząca zaostrza konflikt z Rosją?

  -zapytała dziennikarka.
  Na to Beata Szydło nie odpowiedziała, gdyż nie miała w ręku mikrofonu.
  Zróżnicowanie źródeł energii jest gwarancją suwerenności, dlatego polski rząd takie propozycje składa i staramy się, żeby w ten sposób ta filozofia związana ze strategią energetyczną była budowana
  -powiedziała Szydło.
  Następnie dziennikarka zaczęła krzyczeć i zadała kolejne pytanie:
  Dlatego zostały wygaszone kopalnie, a gaz jest kupowany drożej!
  Szydło odpowiedziała, że Polska„świetnie sobie radzi w tej nowej rzeczywistości”.
  To jest kpina, co pani opowiada, to są kłamstwa
  -powiedziała dziennikarka.
  Ile ci tam Tusk dał? Smarkulo ty

  dalej https://kresywekrwi.neon24.info/post/168732,mongrel-state-skundlone-panstwo

 106. revers said

  Kijów „uzna, że cele rosyjskiej operacji specjalnej zostaną osiągnięte” – powiedział na niedzielnym spotkaniu weteranów powiernik Putina Dimitri Miedwiediew. I zagroził: Jeśli Ukraina odważy się zaatakować Krym, to „doświadczą końca świata. Właśnie teraz. ”
  https://exxpress.at/medwedew-wenn-der-clown-die-krim…/

  Kijow za to odwolal dowodce wschodniego frontu odpowiedzialneg za obwod Charkowski i Kerston, posadzil nowego watazke.

  Wyglada ze ruszy nowa ofensywa ukropska wyprowadzona z Charkowa i na Kerton, parta na Himarsach , zachodnich i haubicach/ Z samej polski na front wshodni wyslano 473 czolgow Twardy T72M1.

  Strelkov przez swe kanaly na Telegramie mowi o silnym triadowym rozwiazaniu na froncie wschodnim , czyli uzyciu bobowcow IL 95, a nie czekanie jak ukry zatakuja most kerczanski i
  Krym.

 107. Yagiel said

  Piękny poranek w Warszawie, rowerowy – lekko zasmużone Niebo…
  Panarin wspomniał tylko o ukrainskim samolocie zwalonym na Grecję/Kavala; za to bardzo pochwalił zniszczenie wysokotocz’ne w Odessie systemów HAMARS,i rakiet przeciwokrętowych zwłaszcza z amerykańską obsługą !
  Ale to drobiazgi w porównaniu z
  W DojczLand przerpowadzono sondaż: „aż” 12 % Niemców popiera działania rządu Sholz’a – ścieżką wydeptaną przez Johnson’a ochoczo drepczą następni… A to jeden z komentarzy pod Panarinem:
  „Я проживаю в Германии и могу сказать, что инфляция здесь зашкаливает. Цены , особенно, на продукты питания повысились до 50 % , на некоторые, на все 100 %. Мои коллеги немцы в панике, они тоже все уверенны, что это только начало. Очень грустно от всего происходящего, я сама родилась в Беларуси, так сложились обстоятельства , по которым я оказалась в Германии с 2013 года;мама русская ,папа украинец . Я полностью поддерживаю политику России и очень переживаю за наших русских ребят, которые сейчас на фронте. Очень много думаю на эту тему- как такое могло случиться? Очень много украинских знакомых, которые ну очень негативно настроены против России; с ними я не дискутирую на эту тему и не хочу даже с ними общаться… Такую ерунду несут…”
  (tłu. moje, bo Google odebrał mi… itd.)
  Żyję w Germanii i mogę powiedzieć, że inflacja tu szokuje. Ceny, szczeg. żywności, rosną o 50%, a niektóre o całe 100%. Moji koledzy-Niemcy są w panice; oni też są przekonani, że to dopiero początek… Smutno bardzo jest z powodu tego, co się dzieje.”
  Ta kobieta żyje w DojczLandzie od 2013, z matki Rosjanki, z ojca Ukrainca wyjechała z BiałoRusi. Nie chce rozmawiać z Ukraincami tutejszymi – w całości popiera politykę Kremla/Rosji…
  Daję ten głos z Niemiec informacyjnie, bo przesz w Polin takiej inflacji nie ma i nie będzie – tyle tu ukrainskiego zboża, z którym nie wiadomo, co robić… Może drób spasać i świnie, by zarabiać na exporcie do Dojczów/na Zachód ? Przecie zaraz nie będzie Holandii-karmicielki ! No chyba że rolnicy tamtejsi wejdą w Agro-Unię z naszymi – czołgi pojechały! na Ukrainę – można traktorami spychać pod-rządki xazarskie do Bałtyku czy do Morza Półnosnego – choćby i pod wiatr: będzie z tych skurwieli falochron 😉

  A nad Kavala w Grecji „biała nieznana ciecz” paruje…

 108. Tadeusz Kaktus said

  W Desideratio desideravi Franciszek pisze:

  „5. Świat jeszcze o tym nie wie, ale wszyscy są zapraszani na wieczerzę zaślubin Baranka (Obj 19,9). Aby zostać dopuszczonym do uczty, wystarczy szata weselna wiary, która pochodzi ze słuchania Jego Słowa (por. Rz 10,17).”

  Pierwsze uczucie po przeczytaniu takiego zdania to przejmujące wrażenie całkowitego bezsensu słów używanych w dokumencie Franciszka. Narasta wrażenie, że cokolwiek on napisze, nie ma żadnego znaczenia. Ale jednocześnie jacyś biskupi, jacyś proboszczowie, jacyś księża mogą się na te frazy powoływać, więc jest potrzeba, żeby ktoś powiedział, że to jest głupie i publicznie zmiął dokument i wyrzucił go do śmietnika. Trzeba to zrobić zanim te nierealne brednie unoszące się w oparach absurdu skasują kolejnego kapłana, który ma wszystkie władze umysłowe w pełni sprawne. Na takie rzeczy nie można pozwolić. Mel Gibson, mówiąc o tym, że zna wielu suspendowanych kapłanów, wspomina o tym, że w latach siedemdziesiątych kapłani przywiązani do tradycyjnej Liturgii Świętej trafiali do ośrodków dla obłąkanych.

  Ten dokument w świetle nauki Kościoła, w świetle najbardziej literalnego znaczenia Pisma Świętego świadczy o tym, że powinien tam trafić autor Desideratio desideravi.

  dalej: https://swietatradycja.wordpress.com/2022/07/17/jad-weza-w-desideratio-desideravi-zniesienie-katolickiej-mszy-swietej-planem-dla-kosciola-3/

 109. revers said

  @107 … mogę powiedzieć, że inflacja tu szokuje. Ceny, szczeg. żywności, rosną o 50%, a niektóre o całe 100%.

  Morawiecki o tym, że będzie wojna, niosąca oczywiste konsekwencje, wiedział od 19.11.2021 (spotkanie z szefową CIA). Od tego momentu:
  🔸Nie zdążył zakontraktować Baltic Pipe
  🔸Nie zdążył zabezpieczyć węgla na zimę
  🔸Zdążył kupić obligacje, chroniące przed inflacją. Sobie.

  jak typowy czosnek zabezpiecza sie w pore na lockdowny, wojne, zmainy klimatow, blackdowny na energie, glod …

 110. ! said

  Pieprzone radio zet rozpowszechnia fejk.
  Dzieciak leży kilka razy w innej trumnie i przy innych ludziach na innych pogrzebach. Tak samo jak ten chłopak co sto razy umierał na kowida.

  https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=pfbid03yXwEjVTh2hWnLA894pFPhuTVEsoUV8cFYVNsLqPqnYiu3tsYNTpRR3LztkR6EwTl&id=84022354529&comment_id=466740755286360&reply_comment_id=1697093930689502&notif_t=comment_mention&notif_id=1658129006924249&ref=m_notif

  A o 800 zamordowanych dzieciach z Donbasu nikt nic nie powie.

 111. Piskorz said

  !!! Ten J. Mackiewicz super jest; nawet N. Nobla podsumował / a pisane to było ponad 40 lat temu/. N. Nobl. to …naukowo-kulturalny SUPLEMENT do
  do polityki i dypl. wlk. mocarstw. !! Jak to b. aktualne. Strzał w 10. I o naiwności ludzkiej; Życie W-wy z lat „50 donosiło /a głupie ludzie” cieszyli się, że w Wilnie jest 10 kościołów /a było ich , wymienia tu wszystkie,..28.!! Czyli komuchy zamknęli 18. To samo z cerkwiami są 2, a było ich 9, czyli 7 komuchy zamknęły../ale ludek tego nie wie i cieszy się/, ale 2 są !
  To samo z synagogami, było ich dużo, nie ma ani jednej.!

 112. Adrem said

  No obrazek piękny po prostu…
  Na ścianie warto powiesić.
  https://cdn.wiocha.pl/webps/5/7/57915fc60f7c9bcd7474ef8a4da94eee.webp?s=1658131859

 113. Piskorz said

  !!! Spotkanie Jana Pawła I z kard. Sebastiano Baggio

  Spotkanie poprzedzające śmierć Jana Pawła I miało dotyczyć usunięcia tego hierarchy z Watykanu, właśnie za przynależność do sekty masońskiej.

  28 września wieczorem kard. Baggio przybył do Jana Pawła I. Z relacji gwardzistów szwajcarskich, którzy byli obecni pod drzwiami, wynika, że rozmowa była burzliwa i agresywna. Słychać było krzyk kardynała Baggio. Gwardziści mieli zgłosić niepokojący przebieg spotkania. Tymczasem o godz. 4:45 rano papieża Jana Pawła I znaleziono martwego.
  Przyczyny śmierci papieża Jana Pawła I

  Portal Life Site News przypomniał, że raport dot. przyczyn śmierci papieża Jana Pawła I zmieniał się kilkukrotnie. W ostatecznej wersji podano, że papież zmarł na zawał serca około godz. 23. Nie potwierdzono tego sekcją zwłok, a nawet badaniami krwi. Zdaniem ks. Charlesa Murra, Watykan przez kilkadziesiąt lat ukrywał informacje o przedśmiertnym spotkaniu Jana Pawła I z kardynałem masonem. Jedyna wzmianka na ten temat pojawiła się w „Time Magazine”. Znalezione w sieci..!

 114. Andzia said

  re:65
  Media podawały, że przyczyną śmierci było „tępe uderzenie w tułów”. Gdyby spadla ze schodów, to raczej byłyby to ogólne obrażenia. Być może media wiedzą, że została tępo uderzona w tułów i jako denatka zepchnięta na ostatnich schodach.

 115. kontra said

  Kiedy indziej sprawę o wystawianie mi faktur na 5000 złotych miesięcznie przez [ zakład energetyczny ] STOEN wygrałam w sądzie tylko dlatego, że licznik był nie atestowany więc jego wskazania były z mocy prawa nieważne.

  Fakt, że w miejskim mieszkaniu niemożliwy jest taki pobór mocy bo przez bezpiecznik przepuszczający prąd o maksymalnym natężeniu 10 amperów musiałby płynąc prąd o natężeniu 25 amperów do sędzi zupełnie nie przemawiał.

  Nie przekonał jej również argument, że takie zużycie energii oznaczałoby, że w moim mieszkaniu pracuje 24 godziny na dobę betoniarka.

  Pani sędzia jak się okazało nie odróżniała wolta od wata więc nie było sensu się przed nią produkować, co z góry przewidział adwokat.

  Na przykład obecnie w Sandomierzu [ pisowska ] spółka Wody Polskie blokuje wszelkie inwestycje a nawet remonty prywatnych domów pod pretekstem zagrożenia jakie te remonty rzekomo stwarzają dla retencji wód.

  Wartość działki czy domu objętego zakazem remontu drastycznie maleje, praktycznie są niesprzedażne.

  Kiedy zdesperowany właściciel działki sprzeda ją za grosze osobie poinformowanej, że zagrożenie dla retencji może przestać istnieć, dobrze poinformowany nabywca jest nieźle „zarobiony”. Ja nic nie insynuuję. Stwierdzam to przez ostrożność procesową.
  https://www.bibula.com/?p=135219

 116. Boydar said

  @ (114)

  „… oznaczałoby, że w moim mieszkaniu pracuje 24 godziny na dobę betoniarka …”

  To złe porównanie. Betoniarka jest bez wątpienia spora i niezaprzeczalnie głośna, ale z tą prądożernościa to bym nie przesadzał. Moja jest całkiem duża duża (175 litrów), i żre zaledwie 560 Wat, czyli jedną czwartą tego co suszarka do włosów mojej Baby, i cudzej też.

 117. kontra said

  https://mpress.pl/caly-odcinek-rosyjskich-wiadomosci-z-polskim-lektorem/

  Zostawiłem za sobą całkowicie swoje życie i staram się żyć „stylem Maryi”. Zamknęliśmy restaurację w Zakopanem, restaurację w Warszawie, sprzedaliśmy dom. A Pan posłał nas w miejsce zupełnie dla nas nieznane, powołał do rzeczy, których nigdy wcześniej nie robiliśmy. Jezus z rybaka zrobił pasterza i z kucharza może zrobić, kogo tylko chce. Dla niego to nie problem. Nie potrzeba żadnych kursów. Pan wyposaża we wszystko, co jest potrzebne. Daje pełnię łask. Potrzeba tylko serca otwartego i posłusznego.

  Wojciech Modest Amaro szef kuchni

  ==

  Z kolei jak napisał profesor Stanisław Żerko „Z wiadomych i zrozumiałych względów przestaliśmy po 24 lutego mówić o zbrodniach [ nazistó ] UPA na ludności polskiej, o ludobójstwie. No to teraz ambasador Ukrainy w Berlinie kolportuje w Niemczech wersję o kilkudziesięciu tysiącach Ukraińców, ofiarach polskich rzezi podczas II wojny światowej”. Jak widać banderowska propaganda to jawna wykładnia polityki historycznej i dyplomatycznej współczesnego państwa ukraińskiego od którego ono nie zamierza wcale odchodzić.

  Zdzisław Markowski

  https://prawy.pl/120878-karmienie-grzechotnika-ktory-nas-ukasi-prawdziwe-oblicze-naszych-przyjaciol-na-podstawie-wypowiedzi-ambasadora-melnyka-felieton/

 118. Adrian said

  Węgla brak. Dopłaty to fikcja.

  Popłyniemy na tym – nie ma wątpliwości właściciel składu węgla w Lublinie. Zgłosił się do rządowego programu dopłat i jak by nie liczył, to jednak nie opłaca mu się brać w nim udziału.
  https://www.dziennikwschodni.pl/lublin/panstwo-doplaci-do-wegla-ktorego-nie-ma-poplyniemy-na-tym-mowia-sprzedawcy,n,1000311042.html
  Oczywiście Niemcy mogą otwiera elektrownię węglowe i kopalnie, u nas UE nie pozwala drenować chociaż węgla mamy 200-300lat, jak nie ro związki zawodowe które chcą kto=ą już premie…

 119. Piskorz said

  !!! Polacy w Małopolsce Wschodniej /rok 1919/; https://wielkahistoria.pl/wp-content/uploads/2019/09/Sk%C5%82ad-narodowo%C5%9Bciowy-Ma%C5%82opolski-Wschodniej-wed%C5%82ug-mapy-z-1919-roku-1024×634.jpg

 120. bryś said

  Sędzia nie może się znać na wszystkim. Maja biegłych. A skoro sprawa padła z innych powodów, nie było konieczności ich powoływania.

 121. Piskorz said

  re 117 Nawet jeśli tylko minimum 2000 osad/wsi polskich i minimum 50 osób w każdej w/os. to daje 100 tys.!!

 122. Adrian said

  luba17 znalezione w sieci
  Braliśmy do pracy 2 tony węgla w tym tygodniu. 3000 zł/tona. Przywiózł sam szef składnicy bo kierowcy na urlopie. Zapytaliśmy co i jak. Dopłata do węgla będzie owszem ale z tego co mówił to:
  – tylko 3 składnice w woj. kuj-pom dostana ten zaszczyt sprzedaży „taniego węgla”. Wymogi jakie stawia rząd to min. podgląd kamer w zajebistej jakości online, audyt skarbowy ze sprawdzeniem firmy do 5 lat wstecz i nie możliwość handlu innym surowcem
  – tego węgla będzie tylko 200 ton (prawdopodobnie miesięcznie), czyli około 5 dni rozwożenia
  – max na klienta indywidualnego to 3 tony (nie wiem czy nie mówił czasami 2, ale wydaje mi się że jednak 3)
  – dopłatę do węgla dostaje składnica a nie klient indywidualny, czyli klient płaci ok. 1000 zł resztę dopłaca rząd, koszty transportu do klienta ponosi klient, koszty transportu węgla do składnicy – składnica, czyli ostatecznie klient na co się przekłada się minimum 1600 zł/tona
  – dopłata dla składnic będzie wypłacana około 6-8 miesięcy po realizacji zakupu przez klienta ostatecznego

  Na stronie tych kopalni nie da oczywiście się kupić tego węgla, bo 16:03 już nic nie ma albo wysypie się strona, także już musze ojcu powiedzieć że nie ma co liczyć nawet na ten węgiel za 2000 zł …

 123. Marucha said

  Re 120:
  Wiedzę na poziomie podstawówki powinna jednak posiadać.

 124. Adrian said

  CD znalezienia w sieci

  Skład w miejscowości obok nas tez zgłosił się do programu i ta…da…- rząd nie chce z nimi podpisać umowy na ten program. To co mówią w TV to jedna wielka ściema. Węgla nie ma i nie będzie celowo. Od górnika czynnego wiemy to: zjeżdżają nA dół na szychte i siedzą. Nie wydobywają, bo mają zakaz wydobywania od rzadu. Wypłatę dostają jak za wydobycie dlatego siedzą cicho, tylko niektórych trafia jak to widzą i mówią jak to wygląda.
  Moim zdaniem strona kopalni wysypuje się celowo. Już na olx hakerzy kręcą biznes pt. Kupię ci węgiel za 700zl. Oni obstawiają wolne łącza i dlatego normalny człowiek nie ma siły przebicia.poza tym limity na stronie. Taki FB obsługuje miliardy połączeń dziennie i jakoś działa a tutaj przy kilku mln serwer się sypie? Toć nie jedno forum internetowe też kręci i jakoś się nie sypie przez użytkowników. Ten kryzys jest sztuczny i napędzany przez sam rząd.

 125. bryś said

  W sumie to faktycznie mogli by się do tych spraw trochę przygotowywać, także merytorycznie.

  ———-
  Nie muszą być ekspertami, ale nie powinni być kompletnymi ignorantami. To, q…a, ich zawód!
  Admin

 126. angol said

  Kolejny najemny skurwysyn z Angli teraz błaga o pomoc, ponieważ ma córkę i tak dalej. Ale jako, że nie myślał o córce jak przyjechał dla pieniędzy zabijać Słowian, którzy nic złego nigdy mu nie zrobili, jest to tylko żałosne skamlenie…
  http://www.bitchute.com/embed/q2v7P6kMCP6g/?feature=oembed

 127. kontra said

  Pisaliśmy na Prawym o skandalicznej piosence Dawida Podsiadło pt. „Post”, w której atakuje katolików.

  posoborowy „Ksiądz” pan pastor Andrzej Draguła z antykatolickiej „Więzi” stanął teraz w jego obronie.

  https://prawy.pl/121047-ksiadz-z-wiezi-broni-antykatolickiej-piosenki-dawida-podsiadlo/

  😀

  https://deon.pl/kosciol/ks-andrzej-dragula-o-slowach-ks-stanka-ta-modlitwa-brzmi-bluznierczo,472361

  nowoczesnośc w mbanku

  Chcesz przelać większe pieniądze? Lepiej zaparz melisę

  Albowiem aplikacja mBank „resetuje” ustawienia za każdym razem

  loguj się na kompie i ustawiaj wszystko od nowa!

  https://mpress.pl/powazna-wada-aplikacji-mbanku/

  to nie wada

  https://mpress.pl/mbank-odpowiada-na-nasz-artykul/

 128. angol said

  Amerykański pilot najwyraźniej chciał powtórzyć mistrzowski lot rosyjskich śmigłowców, ale technika za cienka i debil zatonął

  https://t.me/pl_news_front/3760

 129. angol said

  żydzi z okupowanej Palestyny przechodzą na islam bo krzyczą Ahmat Siła.

  http://www.bitchute.com/embed/ESWUOwgioJO5/?feature=oembed

 130. angol said

  Zelenski otrzymał ultimatów od swoich kuratorów: jeśli straci Słowiańsk, kasa przestaje płynąć.
  A Słowiańsk już jest stracony
  https://rusvesna.su/news/1658072625

  Wszystko jest już przesądzone więc żydki teraz chodzą z flagami rosyjskimi a przecież nie tak dawno te dwulicowe parchate żmije paradowały z banderowskimi.
  http://www.bitchute.com/embed/MJNWawKj3eKX/?feature=oembed

 131. kontra said

  z-cyklu-horrory-komuny-oczami-swiadkow-wyzywienie-w-prl

  Posiłkując się danymi historycznymi w 1970 r.
  statystyczny Kowalski pochłaniał 53 kg mięsiw na rok,

  w 1975 już 70,3 kg,

  a w 1980 aż 74.

  Spadek—który ja określiłbym jako próbę racjonalizacji—nastąpił dopiero w latach 1980-tych [np. 1981—65 kg – przypisek działu pseudo-statystyki PE-P]. Zauważmy, że nawet ten ostatni odczyt to jest ciągle więcej, niż w 2018 [62,4 – przypisek PE-P].

  PE-E: A ma świadek hipotezę skąd ten spadek?

  OK: Co tu hipotetyzować—było już „oficjalnie” „wyjaśnione” i to dwa razy—raz przez Aparat—czyli teoria „spekulacji”

  oraz strajków „blokujących produkcję”,

  a dwa—przez Instytut Ipeeno-Ekonomii, znaczy się „niewydolność ustroju komunistycznego”.

  Każdy może sobie wybrać głodny kawałek, który pasuje mu do własnego osobistego ekono-obrazka.

  Natomiast w mojej skromnej opinii głównym źródłem „zapaści” zaopatrzenia krajowego w latach 80-tych był eksport.

  PE-P: Ale jak to? Przecież ponoć na eksporcie narody się „bogacą” …

  OK: Nie narody, ale raczej kapitaliści.
  https://pracowniaekonopatologii.wordpress.com/2022/06/07/z-cyklu-horrory-komuny-oczami-swiadkow-wyzywienie-w-prl/

  O kulisach wprowadzenia Euro pisałem już daaawno temu [1], [2], [3], [4] wyjaśniałem także „błędy konstrukcyjne” tej waluty i to, jak Niemcy bezwzględnie wykorzystują je do niszczenia gospodarek innych krajów . Jedynie posiadanie własnej waluty daje nam jakiekolwiek szanse na obronę.
  https://pecuniaolet.wordpress.com/2022/07/15/tak-trzymac/

  https://www.facebook.com/PlOutsider/
  Business Outsider @PlOutsider · Jun 7 Po poluzowaniu sankcji dotyczących eksportu wenezuelskiej ropy, US zaczyna gorączkowo zbierać fundusze na zakup wzbogaconego uranu. Fajnie jest odcinać się od ros. surowców, ale nikt nie zastanowił się nad skutkiem braku diesla i uranu dla gospodarki US.
  https://businessoutsiderpl.wordpress.com/

  Podstawową formą biernego uzależnienia innych od siebie jest przedsiębiorstwo.

  W najbardziej jaskrawej formie występuje to w środkach masowego przekazu.

  Pracując w Telewizji Trwam nie będziesz wychwalał Donalda Tuska,

  a pracując w Gazecie Wyborczej nie będziesz się rozwodził nad charyzmatycznym geniuszem Jarosława Kaczyńskiego.

  W tym wypadku każdy pracownik wie czego oczekuje od niego pracodawca.
  Jeśli nie odgadnie oczekiwań pracodawcy to zostanie pozbawiony comiesięcznego świeżego dopływu pieniądza.

  Podstawową formą aktywnego uzależnienia innych od siebie jest kredyt.

  Kredytodawca może mieć daleko idące oczekiwania co do sposobu postępowania kredytobiorcy.

  Najczęstszym oczekiwaniem kredytodawców jest „pogoń za pieniądzem” kredytobiorców.
  https://www.zbigniewdylewski.pl/post/waluty-alternatywne-cz%C4%99%C5%9B%C4%87-3-pieni%C4%85dz-czyli-prawo-do-wymiany-d%C3%B3br-w-spo%C5%82ecze%C5%84stwie

  =========================
  Neoliberalizm
  Susan George: Jak powstaje myśl jedynie słuszna

  To, jakie przesądy i komunały rządzą państwową polityką, a przez ich ciągłe powtarzanie w mediach, również naszymi umysłami, jest poniekąd sprawą przypadku.

  Neoliberalizm, prostacka powtórka doktryn z początku XIX w., zaczął się tworzyć tuż po II wojnie światowej.

  Traktowano go wówczas z absolutną obojętnością.

  Jednak po kilkudziesięciu latach, dzięki strategicznym talentom swoich twórców i dzięki setkom milionów dolarów wydanych na jego promocję stał się – mimo że posunięcia, które inspirował, przynosiły fatalne skutki – podstawą myśli jedynie słusznej.
  http://kurkiewicz-family.com/jak-powstaje-mysl-jedynie-sluszna.htm

 132. angol said

  Polska haubica samobieżna Krab zdmuchnięta przez rosyjską artylerię.

  kraby ,Skrzypczaki, Błaszczak to są dla Rosji cele ćwiczebne
  http://www.bitchute.com/embed/2HLf5d0H5Zb0/?feature=oembed

 133. angol said

  Chochołek apeluje do narkomana Zelenskiego
  – że w ukraińskiej armi jest korupcja, handel bronią, rabunki a ci którzy to chcieli zgłosić zostali brutalnie zabici. (napisy en)

  http://www.bitchute.com/embed/EIYlEn5bxfo4/?feature=oembed

 134. angol said

  ścierwo banderowcy u braci ścierw ustaszy chorwackich na wakacjach

  . https://t.me/infokju/36194?single

 135. angol said

  tu fotka od tyłu
  . https://t.me/infokju/36195?single

 136. angol said

  Mateusz Piskorski omawia dokument Konfederacji Korony Polskiej „Stop ukrainizacji Polski”

  https://myslpolska.info/2022/07/17/piskorski-braun-przeciwko-ukrainizacji/

  ——
  Królowa Bona umarła 😉
  Admin

 137. angol said

  W Panamie lud masowo wychodzi na ulice z powodu trudności ekonomicznych.
  . https://twitter.com/i/status/1548712718215294976

  W Włoszech konkret szturmują dzielnicę rządową a nie jak debile holenderscy
  http://www.bitchute.com/embed/AdtXUEJOZDen/?feature=oembed

 138. angol said

  OPERA „Podmoskiewskie wieczory” 4K Ultra HD

 139. angol said

  My, muzułmanie, musimy chronić interesy Rosji na całym świecie, jako kraju, który szanuje kanony islamu. Święty Koran nakazuje również walkę z satanizmem w jakiejkolwiek formie.

  Dziś na świecie nie ma nikogo, kto wypowiadałby się przeciwko piekielnej obrzydliwości, jaką szerzy Zachód, z wyjątkiem Rosji. Jestem bardzo wdzięczny naszemu Naczelnemu Wodzowi (Putinowi), który podjął tak słuszną decyzję i dał nam możliwość wzięcia udziału w tej świętej walce z satanizmem. Jesteśmy gotowi iść dalej na rozkazy, aby bez problemu zająć Kijów i kraje NATO. Nasze jednostki, zahartowane w prawdziwych bitwach, nie będą w stanie oprzeć się żadnej armii na świecie. Mamy doświadczenie, arsenał, wiarę, patriotyzm, ideę i PRAWDĘ! Zachód jeszcze nie rozumie, jak silni jesteśmy MY!

  Tylko jeden rozkaz od naszego prezydenta i jesteśmy gotowi rozbić na strzępy fałszywie demokratyczną, pseudoliberalną i militarno-barbarzyńską kampanię państw zachodnich, które korumpują światową społeczność, próbując podporządkować sobie cały glob.

  Walka z Rosją nie jest hollywoodzkim filmem akcji. Przygotuj białe flagi! Nawet jeszcze nie zaczęliśmy na poważnie!

  AHMAT-MOC! ALLAHLU AKBAR!
  https://kodluch.wordpress.com/2022/07/17/17-07-2022-syria-2477-dzien-sprzatania-swiata/#comments

 140. kontra said

  Rosja jest wprawdzie w stanie zniszczyć USA, ale nie jest w stanie zastąpić je w roli światowego hegemona.

  Rosja nie jest dla USA zagrożeniem! Jest jedynie wymarzonym łupem. Nowym światowym hegemonem stać się mogą jedynie Chiny i to one są jedynym zagrożeniem dla USA.

  Rosja jest jedynie kluczową figurą na szachownicy. Jakie były dotychczasowe ruchy USA? Postawienie Rosji pod ścianą i zmuszenie jej do interwencji na Ukrainie było głównym posunięciem.

  Daje to USA wiele korzyści.

  Militarna interwencja Rosji dała pretekst do niespotykanej do tej pory prawdziwej orgii sankcji. Ale przede wszystkim zamknięcie i izolacja Rosji spowodowały zahamowanie najważniejszego planu Chin: stworzenie Nowego Jedwabnego Szlaku (NJS).

  Bez Rosji i Ukrainy nie może on istnieć!!! To, jak do tej pory, najbardziej zabolało Chiny!

  Ale NJS nie może istnieć także bez partnerów handlowych. Tutaj dochodzimy do cen energii, a głównie gazu. Praktycznie cała Europa była w dużej mierze zależna od rosyjskich dostaw. Gadanie o zależności wobec Rosji jest straszeniem.

  Ani w czasach ZSRR, ani potem, Rosja nigdy nie użyła swoich możliwości prawie-monopolisty do wywierania jakichkolwiek nacisków politycznych lub gospodarczych.

  Nawet przy ustalaniu cen za dostawy nie korzystała w pełni z posiadanych środków nacisku! Odcięcie (czytaj: zakaz zakupów) od rosyjskiego gazu, uzależnia nas głównie od dostaw z USA.

  Bardzo szybko przekonamy się z jakimi warunkami będzie to związane!! Pisałem ostatnio o „pomocy” USA dla Ukrainy i o tym kto będzie za to płacić. Popatrzmy na wykres cen gazu w Europie, Azji i w USA. Ta jasnozielona, prawie pozioma linia na dole, to ceny w USA. Od 2020 roku prawie się nie zmieniły. Te szybujące ku niebu „Himalaje” cenowe, to ceny w Azji, a ich najwyższe szczyty, to ceny w Europie.

  W ten właśnie sposób już płacimy za tę „pomoc”!! Wywindowanie do niebotycznych poziomów cen gazu na europejskich i azjatyskich giełdach, nie stanowiło dla USA najmniejszych problemów. Parę usłużnych funduszy inwestycyjnych i sprawa załatwiona. Ale to dopiero początek.

  Ceny ropy i gazu powodują szybszy przepływ pieniędzy z obiegu gospodarczego do obiegu finansowego,

  czyli deflację,

  gdyż coraz mniej pieniędzy pozostaje w naszych kieszeniach.

  Dodatkowo praktycznie wszystkie inne ceny towarów i usług są od nich zależne, więc ta deflacja jeszcze się pogłębi. Jako konsumenci będziemy mieć mniej pieniędzy do zakupu chińskich towarów.

  Kolejne uderzenie w Chiny…

  Wysokie ceny nośników energii niszczą gospodarki krajów europejskich, głównie Niemiec. To też jest celem USA. Niedopuszczenie do współpracy Niemiec i Rosji jest od czasów Mackindera głównym celem Anglosasów.

  Europa jest też głównym partnerem gospodarczym Chin… Dochodzi do tego jeszcze wojna monetarna.

  Amerykański Fed podwyższył oprocentowanie, chociaż nie ma to najmniejszego sensu.

  Rzekomo ma to być wojna z inflacją.

  Tę metodę stosowano w zamierzchłych czasach, kiedy banki pożyczały pieniądze w bankach centralnych dla udzielania kredytów.

  99,99999…% ekonomistów nie ma zielonego pojęcia o tym, jak funkcjonuje nasz system monetarny i jeszcze do nich nie dotarło, że czasy się zmieniły.

  Ta decyzja osłabi Euro (jego kurs już zrównał się z kursem dolara).

  EBC także zmuszony został do podwyżki oprocentowania (kolejny powód dla naszego kraju, żeby trzymać się z dala od Euro!!). T

  o prosta droga do recesji w Europie.

  To także osłabi wymianę handlową z Chinami.
  15 lipca, 2022 Autor robert waterski
  https://pecuniaolet.wordpress.com/2022/07/15/tak-trzymac/

 141. ! said

  Dziś w WKU baba powiedziała mi, że nie ma już według ustawy możliwości zmiany kategorii wojskowej nawet gdy ktoś kto ma A, a uległ wypadkowi i stracił nogi, ręce albo wzrok.
  Te PiSiorskie kur-wy sobie coraz bezczelniej poczynają! Niech ich piekło pochłonie!

 142. UZA said

  „Rosja jest wprawdzie w stanie zniszczyć USA, ale nie jest w stanie zastąpić je w roli światowego hegemona.”

  Właśnie o to chodzi, że Rosja wcale nie zamierza zastąpić USA w roli światowego hegemona. To tylko banda trzymająca władzę w USA myśli tak zerojedynkowo i chce sobie podporządkować całą Planetę bez wyjątku. Projekt Rosji i Chin to świat policentryczny – bez jednego hegemona, który wszystkich trzyma za mordę. Taki „wielobiegunowy” świat jest dla wszystkich korzystny – zarówno dla lokalnych elit , bo stwarza warunki do istnienia i rozkwitu samodzielnych państw narodowych (czyli pole popisu dla polityków), jak i dla zwykłych ludzi, którzy w państwie narodowym zawsze będą mieli więcej do powiedzenia niż globalnym obozie koncentracyjnym. Gdyby świat miał tak wyglądać, jak to sobie wyobrażają globalni psychopaci, to już lepiej, żeby został zniszczony.

 143. kontra said

  starsza siostra w wierze ‚świętego’ papieża materialnego Jana Pawła 2
  Shulamith Szmuel Firestone Feuerstein

  żyd Shulamith Bath Shmuel Ben Ari Firestone (born Feuerstein;[1] January 7, 1945 – August 28, 2012)

  Shulie Firestone

  żydowski zakaz używania macic przez gojów:

  żyd Shulamith Szmuel Firestone Feuerstein uznawała, że jedyną formą ‚wyzwolenia’ kobiet jest przejęcie kontroli nad możliwościa rodzenia dzieci, środkami reprodukcji czyli macicami

  celem rewolucji powinno być stworzenie androginicznego społeczeństwa, w którym kobiety nie zajmują się w ogóle rodzeniem dzieci reprodukcją.

  Szansę na osiągnięcie takiego stanu upatrywała w rozwoju technologii, zwłaszcza technologii dla bydła – in vitro.

  W idealnym świecie do zapłodnienia nie będzie dochodziło na skutek stosunku seksualnego a jedynie poprzez in vitro.

  Rozwój dziecka ‚płodu ‚ nie będzie odbywał się w łonie matki a w sztucznym urządzeniu poza ciałem kobiety[3].

  Shulamith Firestone, zwana również Shulie Firestone
  (ur. 7 stycznia 1945 w Ottawie, zm. 28 sierpnia 2012 w Nowym Jorku[1])

  kanadyjska feministka pochodzenia żydowskiego, wiodąca postać wczesnego okresu feminizmu radykalnego, założycielka i członkini grup feministycznych New York Radical Women, Redstockings i New York Radical Feminists, autorka książki The Dialectic of Sex: A Case for Feminist Revolution.

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Shulamith_Firestone

  https://en.wikipedia.org/wiki/Shulamith_Firestone

  https://en.wikipedia.org/wiki/Shulamith_Firestone#Struggle_with_mental_illness

 144. angol said

  Zdjęcia satelitarne pokazują globalne spadki plonów

  – z wyjątkiem Rosji i Chin

  https://www.zerohedge.com/commodities/satellite-imagery-shows-global-crop-declines-except-russia-and-china

 145. angol said

  Strefa pomocy dla uchodźców upaińskich na lotnisku w Anglii.
  https://t.me/EurasianChoice/17086

 146. angol said

  Pomyśl o tym przez chwilę.

  Rosja nawet nie zaczęła a z łatwością w pojedynkę pokonuje na Ukrainie jedną z największych koalicji wojskowych w historii.

  https://t.me/EurasianChoice/17072

 147. angol said

  UE i NATO prawdopodobnie przestaną istnieć w ciągu 12 miesięcy w taki czy inny sposób.

  Dla tych, którzy żyją w koszmarze UE: bądźcie cierpliwi, nie stosujcie się do bezsensownych nakazów psychopatów u władzy,stawiajcie opór wszelkimi sposobami.

  https://t.me/cheburashkas_war_room/5495

  https://t.me/EurasianChoice/17067

 148. angol said

  Przeprowadziłem wywiad z Aidenem Aslinem w więzieniu, w którym przebywa w Doniecku. Nie trzeba dodawać, że byłem bardzo zaskoczony niektórymi rzeczami, które powiedział.

  📺Uważaj na siebie ! Nawiasem mówiąc, doniesienia, że ​​zmusiłem go do zaśpiewania hymnu Rosji, są absurdalne. Zobaczysz w filmie, który zwiększył go jak przyjaciela, z godnością, szacunkiem i człowieczeństwem. kłamstwa, że ​​był źle traktowany, to tylko… kłamstwa. POPROSIŁ o rozmowę ze mną, więc przyszedłem. W sumie żal mi tego faceta. Przeniósł się na Ukrainę, ponieważ poczuł się zdradzony przez swój kraj, Anglię. Znalazł żonę i w 2018 roku wstąpił do ukraińskiego wojska, ponieważ chciał służyć swojemu nowemu krajowi i zdobyć obywatelstwo. Całkowicie to rozumiem. A kiedy rozpoczęła się Operacja Specjalna, został uwięziony. Gdyby zrobił to samo, ale wybrał Rosję, byłby w porządku. Jego zbrodnią była geografia.

  A teraz Wielka Brytania i USA CHCĄ, aby został stracony !

  . https://youtu.be/gFB8sWFO2V8

  Maciej Maciak o tym dziś mówi:
  Musisz to wiedzieć(1463) Czy Kazik pod przymusem nie dodał do artykułu nagrania?

 149. Greg said

  Dostałem takiego sms-a….,,
  Nie jestem w stanie obecnie zweryfikować.

  Rzez Wolynska 2.0. Etap poczatkowy???Rzeszow, piatek 15.07.2022.24-letnia Zuzanna wraz ze swymi rodzicami przyszla odebrac klucze od swojego mieszkania, wynajmowanego wczesniej dwom ukrainskojezycznym mezczyznom. Umowa najmu dobiegla konca.Kobieta nie zostala wpuszczona do srodka. Weszla jednak, uzywajac kluczy zapasowych. Wowczas agresywni mezczyzni w srodku, przystapili do ataku! Ojca Zuzanny potraktowali gazem, a do kobiety oddali strzaly z broni palnej w ramie i brzuch.Obaj sprawcy zostali aresztowani. Prawdopodobnie jednym z nich jest 24-letni swiezo upieczony adept szkoly policyjnej narodowosci ukrainskiej. Mial on pozwolenie na bron. Na miejsce zdarzenia niemal natychmiast przyjechal Arkadiusz Jarosz (Wiceszef prokuratury okregowej w Rzeszowie, ktory wydal KATEGORYCZNY ZAKAZ wypowiadania sie w tej sprawie publicznie wszystkim policjantom!Bo Ukraincy sa dla Polakow „bracmi”

 150. angol said

  Łączne zadłużenie europejskich firm energetycznych i użyteczności publicznej przekroczyło 1,7 biliona euro.

  Dane przytacza Bloomberg , zauważając, że firmy zmuszone są do zaciągania kredytów na pokrycie kosztów związanych z rosnącymi cenami gazu i ropy.

  Kryzys energetyczny tej zimy będzie kosztował Europę co najmniej 200 miliardów dolarów, podała agencja.

  Wyjaśnia, że ​​kalkulacje nie uwzględniają najgorszych scenariuszy (gdyby Rosja całkowicie odcięła dostawy gazu do Europy, a zima będzie chłodniejsza niż zwykle).

 151. angol said

  Bunty w faszystowskim oddziale „Kraken”: Ukraińcy strzelają do własnych dowódców
  W strzelaninie w osławionej złą sławą ukraińskiej jednostce specjalnej „Kraken” zginęło sześć osób: według źródeł Telegramu, 200 bojowników „Kraken” odmówiło transferu – co spowodowało wymianę ognia.

  Rechte „Kraken”-Einheit meutert: Ukrainer feuern auf eigene Kommandanten
  .https://exxpress.at/rechte-kraken-einheit-meutert-ukrainer-feuern-auf-eigene-kommandanten/

 152. angol said

  Tak bym wam pierdoleni upaińcy w papę zajebał za to co naopierdalaliście w Polsce. Chuj wam w chate jeżeli jeszcze ja macie.

  https://twitter.com/hashtag/Donbass?src=hashtag_click

 153. angol said

  a tu hamerykański złom w akcji https://www.youtube.com/watch?v=TCXwgPZXScM

 154. angol said

  Gdy Pedo Biden oficjalnie odwiedził ostatnio Bliski Wschód by „zbić” ceny ropy naftowej na światowych giełdach, brytyjski „The Guardian” informuje że ceny tego surowca…podskoczyła. Cytat „Ceny ropy Brent przekroczyły 100 USD za baryłkę od rana 18 lipca, wzrastając o ponad 2,6% do 103,88 USD
  https://strana.today/news/399983-tsena-nefti-brent-18-ijulja-preodolela-otmetku-v-100.html

  Bloomberg informuje o katastrofalnym stanie w jakim znalazł sie europejski (szczególnie niemiecki) przemysł motoryzacyjny. Sprzedaż nowych samochodów w Europie spadła do najniższego poziomu z 1996 roku z powodu problemów z dostawami części i rekordowej inflacji. Najbardziej ucierpiała firma Volkswagen AG, która odnotowała spadek sprzedaży o 24% w porównaniu z zeszłym rokiem. Producenci borykają się również z kosztami surowców i energii, które podnoszą ceny samochodów;
  >https://www.bloomberg.com/news/articles/2022-07-13/gasoline-demand-in-us-nosedives-during-peak-summer-travel-season

 155. Yagiel said

  AD Kontra@140 – to jest bardzo przekonujący sposób myslenia o – !
  Dołożyłbym do tego ostatnią medialna wypowiedź Trader 21/Independent Trader, że idą bardzo trudne czasy…
  .https://www.youtube.com/watch?v=RwtZBFRvUs8

  „Jesteśmy blisko frontu, machamy szabelką – i może się skończyć, jak w 39…

 156. angol said

  następny kraj Nigeria gotowa jest uznać republiki donbaskie
  https://rusvesna.su/news/1658119505

 157. osoba prywatna said

  Historia oszustw które zniszczyły medycynę
  https://anthony.nowyekran24.com/post/168482,historia-oszustw-ktore-zniszczyly-medycyne

 158. revers said

  Siły zbrojne Ukrainy ostrzelały Kachowską HPP po wyjeździe delegacji z Kirijenką na czele.

  Pisze o tym @rian_ru powołując się na własne źródła.

  ▪️Zginęły dwie osoby – ochrona stacji w Nowej Kachowce.

  Nikt z delegacji pierwszego zastępcy szefa Administracji Prezydenta Federacji Rosyjskiej nie został ranny.

  Do ostrzału kachowskiego HPP doszło (https://t.me/sputnik/8902) po południu. Jego celem były agregaty stacji, ale pracuje ona nadal.

  A swoja droga w stanach dziwnym trafem plona masowo gazowa infrastruktura obok zywnosciowej infrastruktury, i nie wiem skad ten nie ruski gaz ma zapelnic w Swinoujsciu LPG zbiorniki na zime po normalnej cenie, nie cenie morderczo spekulacyjnej.

 159. osoba prywatna said

  Złoty biznes – nowotwory. Koncern produkujący jednocześnie ich przyczynę i chemioterapię.
  https://rumble.com/v170h1g-zoty-biznes-nowotwory.-koncern-produkujcy-jednoczenie-ich-przyczyn-i-chemio.html

 160. osoba prywatna said

  Out Of Shadows Z Cienia LEKTOR PL
  .https://www.youtube.com/watch?v=eLwmUIytITI

 161. osoba prywatna said

  .Niewolnik tivi.
  .https://www.youtube.com/shorts/i4RLXqTciz0

 162. osoba prywatna said

  Dzielna Armia Ukraińska (w szkołach)!

 163. Carlos said

  Poza rezygnacjami i spotkaniami z marionetkowym prezydentem Ukrainy Zelinskim, byliśmy świadkami zabójstwa popularnego antyglobalistycznego przywódcy Shinzo Abe i dramatycznej utraty zaufania ludzi do Macrona, Trudeau i Bidena.

  Co tu się dzieje?

  W filmie Celia Farber The Truth Barrier Catherine Austin Fitts wyjaśnia, że: „Widzimy oczyszczanie lub polityczną kastrację przywódców – Draghiego, Johnsona, Bidena, Macrona, Abe.

  „Ich kapitał polityczny jest wyczerpany i/lub nie będą agresywnie pchać kolejnej fali.

  „Mr Global chce wprowadzić zupełnie nową rundę świeżego, złośliwego przywództwa”.

  Kolejna fala to totalny upadek i nie jest łatwo znaleźć ludzi, którzy chcą być ofiarą upadku w celu zniszczenia narodu. Wymaga to szczególnego typu osoby, co może wyjaśniać, dlaczego gubernator Kalifornii Gavin Newsom odwiedził Biały Dom zaraz po tym, jak Joe Biden został przetransportowany do Izraela, by mamrotać o Holokauście.

  Biden niepokoi nawet głupców, a cała ta operacja wymaga głupoty.

  Tak więc sprawy będą się robić coraz dziwniejsze, ale prawdopodobnie nie potrwa to długo, ponieważ globalny reset finansowy nie jest nieuchronny. Sri Lanka to dopiero początek i wygląda na to, że RPA może być następna, a za nią wszyscy.

  System bankowej rezerwy cząstkowej od dziesięcioleci okrada ludzi niewidomych, ale w końcu wszystkie pieniądze się kończą, a finansiści mówią, że to w tym roku.

  Dolar właśnie osiągnął parytet z euro i fałszowanie liczb już nie będzie działać. Pozostało im tylko jedno rozwiązanie. I to jest wojna.

  Wojna była często wykorzystywana do ratowania upadających walut fiducjarnych i nie mając innych opcji, psychotyczni biurokraci rządzący pójdą na wojnę z Rosją, co tylko przyspieszy finansowy upadek Zachodu.

  Jeśli chodzi o III wojnę światową, to będzie to ostateczny cios śmierci, ustępując miejsca nowemu systemowi, co oznacza, że ​​jeśli nie trzymasz się prawdziwych pieniędzy, wkrótce zostaniesz spłukany, bo cały ten papier w naszych portfelach a liczby na naszych ekranach wkrótce staną się bezwartościowe.
  LewRockwell

 164. revers said

  as158

  Tajemnicze eksplozje

  „W ciągu zaledwie kilku tygodni cztery amerykańskie zakłady produkujące gaz ziemny zostały uszkodzone w wyniku wybuchów”

  ▪️ Potężna eksplozja w dużym zakładzie produkującym gaz ziemny w Medford w stanie Oklahoma trafiła w sobotę na krajowe nagłówki gazet.

  ▪️Już dwa dni wcześniej w pobliżu Houston w Teksasie doszło do innej „tajemniczej eksplozji”.

  ▪️W ubiegłym miesiącu potężna eksplozja w terminalu skroplonego gazu ziemnego na wyspie Quintana w Teksasie spowodowała, że z rynku zniknęła „znaczna ilość paliwa”.

  ▪️Cysterna zbiornika, która wybuchła w rafinerii Valdez w poniedziałek po południu, spowodowała wstrzymanie tankowania w obiekcie we wtorek.

  zapowiada sie badzo obfita zima w cieplo inaczej.

 165. angol said

  Yagiel said
  2022-07-18 (Poniedziałek) @ 18:05:16
  //Dołożyłbym do tego ostatnią medialna wypowiedź Trader 21/Independent Trader, że idą bardzo trudne czasy…
  .https://www.youtube.com/watch?v=RwtZBFRvUs8//

  Przecież ten człowiek jest idiotą przeczy sam sobie:
  Ten przygłup twierdzi że to wina ludzi że nie mają kasy bo jak by byli informatykami i pracowali zdalnie to by kasę mieli.
  Idiota ten „Trader 21 czyli Cezary Głuch” co by powiedział jeśli wszyscy stali by się informatykami i stawki za bycie informatykiem zdalnym spadły by do takich że śmieciarz zarabiał by 3x więcej?
  Trader 21 To debil lub wstawka łolstit t przecież do funkcjonowania państwa potrzebni są śmieciarze, robotnicy, lekarze itd. bez nich ten idoita by nie przeżył

  To takie kurwy jak un powinny być utylizowane a tym debilom czy innym S. Mentzen żydowski antypolski youtub robi zawsze mega promocję i pseudo wyświetlenia.

 166. Głos Prawdy said

  To jest przerażające. Nie ma tu miejsca na humor i nie ma się z czego śmiać pod tym względem, nie ma nic dobrego. Pomijając przemoc w więzieniach (widzimy, że są przypadki, że osoby transseksualne przedstawiające się jako kobiety gwałcą prawdziwe kobiety i nie tylko w więzieniu), u władzy znajdą się ludzie o zboczonej i chorej duszy i psychice, którzy będą dopuszczać się czynów totalnych, nieodwracalnych i strasznych w swoich konsekwencjach dla całego społeczeństwa. Nie mówiąc już o tym, że fizyczne istnienie tego świata stoi pod znakiem zapytania, jeśli taka ” dama” ma dostęp do czerwonego guzika.

 167. Peryskop said

  z Red Pill

  Austria, pierwsza w Europie, może wprowadzić różny dostęp do energii elektrycznej i ciepła w zależności od stanu szczepień.

  Omawiane są środki. Najczęściej realizowane są dwa:

  Przygotowywane „magazyny ciepła” w miastach Austrii (powinny zacząć działać jesienią) będą mogły wejść i ogrzać osoby z aktywnym „dopalaczem” (przynajmniej 3 dawki).

  Wprowadzenie taryf karnych dla osób z nieprzedłużonymi szczepieniami. Tak więc kodyfikacja nieszczepionych budzi kontrowersje (np. poprzez ustalenie konieczności płacenia 125% obecnej taryfy za tych, którzy w ogóle nie zostali zaszczepieni, a 110% za tych, którzy pominęli dawkę „dopalacza”).

  Przypomnijmy, że szczepienia w Austrii nie są obowiązkowe, ale jednocześnie rząd kraju wraz z WHO wspiera szczepienia „środkami ekonomicznymi wpływającymi na populację”.

 168. jakoja said

  Stephen King „Myślę, że Bandera był wspaniałym człowiekiem”
  , https://t.me/EurasianChoice/17123

  Rosyjscy prankerzy „Wowan” i „Lexus” znowu „zaatakowali”, tym razem…pisarza Stephena King’a. Przedstawiając się jako „Wołodymyr Zełenski” zdołali namówić amerykańskiego pisarza do tego by ten obiecał „napisać dla mediów fałszywy scenariusz o rosyjskich bestialstwach [na Ukrainie]”. Sam King stwierdził że z chęcia napisze taki „scenariusz” ponieważ „Nie można pozwolić, by inne wiadomości [poza tymi z Ukrainy] znalazły się w centrum uwagi [światowych mediów]”. Dodatkowo „Zełenski” poprosił King’a by ten załatwił mu rolę „krwiożerczego klauna Pennywise” w filmach opartych na książce King’a „TO’;
  https://iz.ru/1366381/2022-07-18/stiven-king-poobeshchal-pridumat-feikovyi-stcenarii-zverstv-russkikh-dlia-smi

 169. jakoja said

  Rosyjski parlament wprowadza ustawę o całkowitym zakazie przedstawiania obrazów z LGBTQ+

  Nowa ustawa weszła do rosyjskiej Dumy Państwowej i zakazuje przedstawiania obrazów LGBTQ+ w Internecie, w mediach i publicznie

  Jej zamiarem jest zapobieganie narażaniu dzieci na propagandę LGBTQ+

  Czym telewizyjne programy dla dzieci stały się na Zachodzie.
  https://t.me/EurasianChoice/17109

 170. Peryskop said

  Re Angol

  Trader21 Głuch to nie jest debil, ale wstawka łolstrit, podobnie jak rozmowny Wieczorek w bentleju.

  A tu ciekawy ferment :
  https://www.onet.pl/informacje/onetwroclaw/zolnierze-czuja-sie-oszukani-chodzi-o-ochrone-amerykanskiej-bazy/qb94bgh,79cfc278

 171. Peryskop said

  UkrOlga „pisze swoje książki dla ludzi inteligentnych … do swoich krajanów.”

  https://wydarzenia.interia.pl/kraj/news-nie-pisze-dla-idiotow-fala-krytyki-po-slowach-tokarczuk,nId,6164421

 172. Peryskop said

  Co na to Martina Navratilova ?

  Czyżby jednak nie przypadek ?

  https://mobile.twitter.com/and_fuck_em_all/status/1315246268030103552?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1315246268030103552%7Ctwgr%5E%7Ctwcon%5Es1_&ref_url=https%3A%2F%2Fsport.se.pl%2Ftenis%2Figa-swiatek-wykorzystana-w-ideologicznym-sporze-wszystko-przez-jej-stroj-zdjecia-aa-yLJ4-ZoXE-te2y.html

 173. Yagiel said

  Złoj Ekołog opisał – na podstawie różnoosobowych wpisów – sytuację, która doprowadziłą do zwalenie samolotu ukrainskiego nad Grecją; szczegół – że zrobił to Jizrael, by na Bliskim Wschodzie (nie w Bangla-Desz) nie pojawiła się broń groźna dlań; ogół – że pod przykryciem wojną na Ukrainie zaszło Coś Globalnego ! Co?
  Ano została zdjęta z rynku Globalna Mafia Handlarzy Bronią – ci już zostali zniknięci począwszy od Czeszki-byłej żony Trump’a a skończywszy na jakimś ministrze w Gruzji – ten bywszij piersonaż ZE wymienia od ok. połowy filmiku. Konkluzja jets taka:
  Globalny Trójkąt Nowych Handlarzy Bronią stanowią teraz arabskie klany oraz włądze Rosji i Chin ! To raczej nie jest zaskoczenie, prawda ? Znaczy żyjemy w przemodelowanym świecie Handlarzy Bronią i niewykluczone, że ten polski handlarz bronią-respiratorową też wypłynał teraz – jako albański trup (nie mylić z ‚trop’) – nieprzypadkowo. A wypłynął aż na deronetyiwupety ! Co przeczy dyskrecji Globalnej Przebudowy, ale – może to ostrzeżenie dla polinskich pionków tegoż handełe ?
  Jeśli ktoś czuje się rozczarowany, że to tylko To się stało – ? – po 1. dopiero wtorek tego tygodnia, po 2 z Globalną Mafią Handlarzy Krwią Dzieci chyba już się załątwili, ci, co możebni byli… po 3. wojna na Urkainie twra w najlepsze-najgorsze już chyba tylko siłą roz-pędu; Xazarzy przestali wysyłać tam broń – zamkli aż dwa kluczowe lotniska ! – bo co mają wzbogacać Nie Tę Mafię ? Stąd nerwowe decyzje aktora-prezydenta, tj. aktora Kołomojskiego oraz – ! A wiemy, że uprzedził ZE słowami niejakiego Oliega Dieriepaski, żeby różne Kołomojskie-Tuzy dobrowolnie przechodziły na stronę Kremla/Nowego Ładu Globalnego…

  A ZE na początku filmiku (na jakże wymownie długiej lince zawieszonego, nowej lince)
  .https://www.youtube.com/watch?v=hE_fT8km-rc&list=RDCMUC8cWPw1ZCofWUktPlmLmK0g&start_radio=1
  mówi o wystąpieniu Putina wewnętrznym: o postępie technologicznym oddawanym w ręce SbierBanka, a raczej Iskustwiennowo Intieliekta… Tylko czy II/AI/SzIn(po polsku skrót ten) ma ręce ?
  rękami ludzie pewnie są

 174. jakoja said

  Matka Smoków napisała rok temu, że „się czuje oh yeaaaaah… fantastycznie po wzięciu covidowej szczepionki”.

  Obecnie walczy z udarami i mózgowymi tętniakami

 175. jakoja said

  Pastuchowo pościg za kiewowcą który nie zatrzymał się na czerwonym…

  http://www.bitchute.com/embed/u0eqDYSp24yj/?feature=oembed

 176. jakoja said

  http://www.bitchute.com/embed/KdrB2M9md7mY/

 177. Peryskop said

  Re 174

  Podobno Emilia Clarke miała udary jeszcze przed maskovidem. Więc możliwe, że przez odbierane subiektywnie psycho-bio-konflikty o treści „stracić twarz / wyjść na głupa”.

  https://teleshow.wp.pl/emilia-clarke-przezyla-dwa-udary-to-cud-ze-moze-mowic-6791444472539904a

 178. jakoja said

  „Bandera był wspaniałym człowiekiem”.
  Stephen King

  http://www.bitchute.com/embed/ioRfi0j3q3ts/?feature=oembed

 179. jakoja said

  Co się stanie, jeśli Rosja wyłączy gaz 22 lipca, w dniu, w którym nawet Bloomberg nazwał „scenariuszem końca świata”.
  https://globalnainfo.blog/wyciszane-informacje/jak-swiat-szykuje-sie-na-europejski-dzien-apokalipsy/

  Republika Federalna Niemiec wzywa do natychmiastowych działań przeciwko zmianom klimatu: — „Mamy wybór zbiorowe działanie albo zbiorowe samobójstwo”
  https://t.me/infokju/36251

 180. revers said

  Naczelnik i swita przekazuja juzz 5% PKB na zlom wojenny z demobilu

  https://notesfrompoland.com/2022/07/18/poland-to-raise-defence-spending-to-5-of-gdp-highest-level-in-nato-says-ruling-party-chief/?fbclid=IwAR2p02pRYDFzAagVan7KWeClvAGspxDKckKDKwu2uKz8y8R8OqMYbOIf_PE

  Bogate te Ukropolin

 181. jakoja said

  John Kerry, specjalny przedstawiciel prezydenta ds. zmian klimatu: „Pozostajemy w tyle, musimy przyspieszyć przejście na zieloną energię”.

  John Kerry spotkał się z Mateuszem Morawieckim. „Dziękuję bardzo za przywództwo, które objęła Polska”
  https://t.me/infokju/36247

 182. Peryskop said

  Re Yagiel

  https://www.wykop.pl/link/6744237/handlarz-bronia-zmarl-w-albanii-wczesniej-sprowadzal-stamtad-trotyl/

  Andrzej Izdebski
  Paweł Adamowicz
  Jan Kulczyk
  Kenneth Lay – założyciel i prezes spółki energetycznej Enron, której bankructwo było największym w dziejach ciosem w wiarygodność amerykańskiego biznesu, zmarł w środę na atak serca w swym letnim domu w stanie Kolorado. 5 lip 2006

 183. jakoja said

  Pastuchowo: Zastępca sekretarza zdrowia, dr Richard ‚Rachel’ Levin: „Chcemy dać młodym ludziom możliwość poddania się operacji potwierdzającej płeć [kastracja chemiczna, okaleczenie narządów płciowych]”.
  https://t.me/infokju/36243

 184. jakoja said

  Korea Północna UWAGA 0% wskaźnik szczepień.

  Praktycznie 100% pacjentów z gorączka (5 milionów) wyzdrowiało ,są zdrowi i odporni.
  https://t.me/infokju/36231

 185. Adrian said

  https://m.kwejk.pl/obrazek/3910965/proste.html

 186. kontra said

  Z relacji mieszkańców wynika, że mieszkanie 24-latki wynajmowali rosyjskojęzyczni cudzoziemcy. – Nie znamy ich. Rzadko się pojawiali. Z nikim nie rozmawiali – mówią sąsiedzi.

  czemu nie ukraińskojęzyczni?

  https://www.o2.pl/informacje/24-latka-postrzelona-w-rzeszowie-sasiedzi-zabrali-glos-6791033669409504a

  ukraiński bandyta?

  rzeszów siemiradzkiego 5/39

  Strzały z broni w centrum Rzeszowa! Ranna 23-letnia kobieta
  Przez
  Rzeszów News –
  15 lipca 2022 19:17 0
  Zdjęcie: Sebastian Stankiewicz / Rzeszów News

  Szokujące sceny na ulicach Rzeszowa! 23-letnia kobieta walczy o życie w szpitalu. W piątek wieczorem została postrzelona. Policjanci zatrzymali sprawców.
  https://rzeszow-news.pl/strzaly-z-broni-w-centrum-rzeszowa-ranna-23-letnia-kobieta/

  ukraiński bandyta?

  Podobno sprawcy usiedli na schodach, nawet nie uciekali, tylko poczekali na przyjazd policjantów. Zatrzymani mają po 24 lata, tak twierdzi radio RMF FM. Jeden z nich miał pozwolenie na broń. Nieoficjalnie słyszymy, że w mieszkaniu znaleziono cztery sztuki broni.
  https://rzeszow-news.pl/postrzelona-23-latka-nadal-w-spiaczce-farmakologicznej-lekarze-musimy-czekac/

  Ukrainiec postrzelił 23-letnią Polkę! Oburzające działania prokuratury!
  tocelebryci.pl/rzeszow-ukrainiec-postrzelil-23-letnia-polke/

  Rzeszów. Postrzelona młoda kobieta walczy o życie. Rzecznik KSW nr 2 …
  nowiny24.pl/rzeszow-postrzelona-mloda-kobieta-walczy-o-zycie-rzecznik-ksw-nr-2-stan-pacj

  ==========

  Ukraińska prokuratura będzie ścigała zabójców 22 … – Rzeszów News
  rzeszow-news.pl/ukrainska-prokuratura-bedzie-scigala-zabojcow-22-letniego-ihora-skrypnyka/
  Z Prokuratury Okręgowej w Rzeszowie został już skierowany do Prokuratury Generalnej Ukrainy wniosek o przejęcie ścigania Ukraińców. – Wobec nich wydaliśmy postanowienie o przedstawieniu im zarzutów zabójstwa, kradzieży i przywłaszczenia mienia – mówi lakonicznie Arkadiusz Jarosz, wiceszef rzeszowskiej prokuratury.

  =====================

  https://nowiny24.pl/tak-przebiega-akcja-sciagania-zaleglosci-za-abonament-rtv-te-osoby-moga-spodziewac-sie-kontroli/ar/c9-15792004

  Zatrzymany w Rzeszowie Ukrainiec miał podwójną tożsamość
  nowiny24.pl/zatrzymany-w-rzeszowie-ukrainiec-mial-podwojna-tozsamosc/ar/6080209
  42-letni Ukrainiec znalazł sposób na ominięcie wydanego mu zakazu przyjazdu do Polski. Po prostu zmienił tożsamość.

 187. jakoja said

  Polski najemnik na upadlinie odważnie spierdala z pola bitwy
  „ło kurwa”

  http://www.bitchute.com/embed/pNdpQtIUDI66/?feature=oembed

 188. kontra said

  olimpijczyk Adam Kszczot jeszcze wcześniej kończy karierę. Pisze o szczepieniu covid Johnson&Johnson i ma żal do związku

  11 marca 2022 13:40

  https://nczas.com/2022/03/11/kszczot-jeszcze-wczesniej-konczy-kariere-pisze-o-szczepieniu-i-ma-zal-do-zwiazku/

  https://nczas.com/2021/06/28/szpryca-zabrala-nam-nadzieje-na-medal-adam-kszczot-nie-jedzie-na-igrzyska-olimpijskie/

  Migotanie przedsionków serca u brązowego medalisty MŚ. „Jedną z przyczyn mogły być testy na Covid-19”
  Norweg Eivind Henriksen
  18 lipca 2022 09:35

  Lekarz lekkoatletycznej reprezentacji Norwegii Odd Kalsnes wyjaśnił, że Henriksen cierpi na migotania przedsionków od 13. roku życia i cały czas jest kontrolowany, ale przypadek w Chorzowie zdarzył się pierwszy raz podczas zawodów, a w Eugene już drugi i jest to niepokojące.

  – Wtedy jednak poczułem się źle nagle natomiast tym razem dolegliwość nadchodziła powoli i podstępnie. Myślę że jedną z przyczyn mogły być testy na Covid-19 i nerwowe oczekiwanie na ich wyniki po tym jak w naszej ekipie pozytywne miało aż pięć osób. Już wtedy zauważyłem podwyższony puls – powiedział Henriksen.

  https://nczas.com/2022/07/18/migotanie-przedsionkow-u-brazowego-medalisty-ms-jedna-z-przyczyn-mogly-byc-testy-na-covid-19/

  Marcin Krukowski, mistrz Polski w rzucie oszczepem, jest szykanowany przez pisowski Polski Związek Lekkiej Atletyki. Wszystko dlatego, że nie przyjął „dobrowolnej” szczepionki na covid . Sportowiec ujawnia, do czego posunęli się pisowscy urzędnicy.

  Podczas ostatnich mistrzostw Polski w Suwałkach Krukowski po raz ósmy z rzędu sięgnął po tytuł najlepszego oszczepnika w kraju.

  A członkiem kadry Polski nie jest, bo nie zaszczepił na covid.

  Tak oto wygląda „dobrowolność” szczepienia covid w praktyce. Niby nie musisz, ale jeśli tego nie zrobisz, to odpowiedni pisowscy ludzie siedzący za biurkiem uprzykrzą ci życie.

  https://nczas.com/2022/07/16/szczepionkowy-szantaz-mistrz-polski-ujawnia-jak-go-szykanowano-nie-ulegl/

  Topowy tenisista zawiesza karierę. Powikłania po szczepieniu COVID. „Nie mogę trenować, nie mogę grać”

  28 września 2021 22:48

  Jeremy Chardy zawiesza karierę po szczepieniu na kowida
  Jeremy Chardy.

  Francuski tenisista Jeremy Chardy na czas nieokreślony zawiesza karierę sportową. Powodem są powikłania po przyjęciu szczepionki COVID-19. Po czasie sportowiec stwierdził, że żałuje przyjęcia preparatu COVID

  34-letni tenisista poinformował, że w tym sezonie już nie zagra. Wciąż odczuwa bowiem skutki uboczne przyjętej w sierpniu szczepionki COVID-19.

  – Od momentu, gdy dostałem szczepionkę covid, nagle mam problem, mam wiele problemów. W rezultacie nie mogę trenować, nie mogę grać – powiedział Chardy agencji AFP.

  Wytłumaczył, że podczas wzmożonego wysiłku fizycznego doskwiera mu silny, paraliżujący ból w całym ciele, który uniemożliwia mu normalny ruch.

  Stan ten utrzymuje się od kilku tygodni. Chardy bezradnie rozkłada ręce i mówi, że nie wie, co robić dalej. Podobnego stanu nie uświadczył nigdy wcześniej.

  Cały kłopot – jak twierdzi – polega na tym, że nie ma dostatecznej wiedzy na temat szczepionki COVID-19, w związku z czym lekarze specjaliści i on sam nie wiedzą, jakie kroki podjąć.

  Dotychczasowe decyzje lekarze podejmowali po „omacku”, ale stan zdrowia nie poprawiał się na tyle, by móc nawiązać skuteczną rywalizację w zawodowym tourze.

  Francuski tenisista zdradził, że znane mu są podobne przypadki skutków ubocznych szczepionki covid u innych osób, także sportowców, lecz u nich objawy ustępowały wcześniej. U niego wciąż się utrzymują.

  – Teraz najważniejsze to dbać o siebie. Wolę poświęcić więcej czasu na leczenie i mieć pewność, że w przyszłości nie będę miał problemu, niż próbować jak najszybciej wrócić na kort, co mogłoby się skończyć kolejnymi kłopotami zdrowotnymi. Nie wiem, jak długo to potrwa. Na razie mój sezon się skończył – powiedział Chardy.

  – To frustrujące, ponieważ ten sezon rozgrywałem na naprawdę na wysokim poziomie – zaakcentował.

  – Teraz mój sezon jest w martwym punkcie i nie wiem kiedy wrócę. Żałuję, że przyjąłem szczepionkę covid, ale nie mogłem wiedzieć, co się później stanie – powiedział 34-letni tenisista (cytaty za: przegladsportowy.pl).

  Chardy był bliski wywalczenia medalu olimpijskiego na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio. Ostatecznie odpadł w ćwierćfinale z późniejszym triumfatorem, Niemcem Alexandrem Zverevem.

  Szpryca zabrała nam nadzieje na medal? Adam Kszczot nie pojechał na Igrzyska Olimpijskie

  Jak mówi, szczepionkę COVID-19 przyjął już po IO w Tokio, czyli na początku sierpnia.

  Od tego momentu przegrał dwa mecze w prestiżowych turniejach – ATP Masters 1000 w Cincinnati oraz US Open w Nowym Jorku. W spotkaniach z Tennysem Sandgrenem i Matteo Berrettinim nie ugrał nawet seta.

  Chardy to czołowy francuski tenisista, regularny uczestnik największych tenisowych turniejów. W swojej karierze najwyżej zajmował 25. miejsce w rankingu ATP.

  https://nczas.com/2021/09/28/topowy-tenisista-zawiesza-kariere-powiklania-po-szczepieniu-nie-moge-trenowac-nie-moge-grac/

 189. jakoja said

  kolejny już 100 czy 500setny upaińiec opublikował wideo, w którym opowiada swoim widzom o wycofaniu się jego jednostki z pozycji po tym, jak siły rosyjskie zadały im niszczący atak.
  Żołnierz mówi o braku nowoczesnej broni i szczerze krytykuje ukraińskie kanały za brednie i kłamstwa jakie wypisują
  .https://twitter.com/spriteer_774400/status/1549173613668012033

 190. jakoja said

  Upaińska największa firma czyli bankrut „Naftohaz” staje w obliczu ogłoszenia bankructwa, a co za tym idzie może załamać się cały ukraiński rynek gazowy i to tuz przed nowym sezonem grzewczym.
  https://strana.today/news/400018-naftohaz-mozhet-objavit-defolt-a-ukraintsy-vstretjat-zimu-bez-otoplenija.html

 191. kontra said

  posoborowe ‚tradi ‚ Bractwo Świętego Wincentego Ferrera

  To o nich krążyła taka anegdota, że gdy normalizując swe związki z posoborową Stolicą Apostolską wybrali sobie habity / strój bardzo podobne do dominikańskich (skąd się wywodzą),

  dominikanie posoborowi podnieśli bek do modernisty Józefa Kardynała Ratzingera, że będą przez to z nimi myleni.

  Kardynał modernista Ratzinger miał odpowiedzieć posoborowym Dominikanom Modernistom „o co wam właściwie chodzi, przecież i tak habitów nie nosicie”.

 192. kontra said

  Robert Larkowski: KILKA PYTAŃ DO KSIĘDZA RAFAŁA TRYTKA, ZNANEGO KAPŁANA TRADYCJI

  ksiądz Rafał Trytek, Kraków: Właśnie na tle wspaniałego Krakowa widać zezwierzęcenie współczesnego społeczeństwa – uwiąd wszelkiego myślenia kategoriami ponadmaterialnymi.

  Można odnieść wrażenie, że całe tzw. życie religijne modernistów jest już wyłącznie teatrem.

  Odwiedzając np. katedrę na Wawelu, widzi się niemal wyłącznie turystów zainteresowanych walorami estetycznymi świątyni.

  Odrębną kategorię stanowią „pielgrzymi” nawiedzający grób Państwa Marii i Lecha Kaczyńskich.

  Niejednokrotnie przybywają z odległych zakątków kraju, by złożyć hołd parze prezydenckiej, a nie znajdują już czasu na pomodlenie się przed konfesją św. Stanisława – głównego patrona Polski.
  https://kin-rchristusrex.blogspot.com/2016/05/robert-larkowski-kilka-pytan-do-ksiedza.html

 193. kontra said

  Robert Larkowski: KILKA PYTAŃ DO KSIĘDZA RAFAŁA TRYTKA, ZNANEGO KAPŁANA TRADYCJI

  ksiądz Rafał Trytek, Kraków:
  Uwagę i zawiść bezmyślnego tłumu odwraca się za to często w stronę rzekomo niesprawiedliwego systemu ubezpieczeń rolników w KRUS, tak jakby polscy chłopi nie spłacali w różnych formach z nawiązką swych emerytur.

  Polska wieś (jak zwykle zresztą) stanowi dzisiaj jedną z nielicznych gałęzi realnej, wytwórczej gospodarki. W chwili kryzysu, który zmiecie cały ten obecny papierowo-bankstersko-wirtualny świat komuno-kapitalizmu, to wieś nas wyżywi.
  https://kin-rchristusrex.blogspot.com/2016/05/robert-larkowski-kilka-pytan-do-ksiedza.html

  wtorek, 29 marca 2022
  zbrodnie wojenne nazistów bandytów ukraińców banderowców 2022
  Brutalne traktowanie rosyjskich jeńców, strzelanie w nogi?

  Nagrania, na których widać brutalne traktowanie rosyjskich jeńców przez żołnierzy „Azowa”, a na jednym rzekomo również strzelanie jeńcom w nogi, wywołały liczne kontrowersje i zainteresowanie mediów, w tym z USA. Strona ukraińska zapowiedziała przeprowadzenie śledztwa w tej sprawie.

  Kilka dni temu w sieci pojawiły się nagrania, mające przedstawiać brutalne traktowania rosyjskich jeńców, wziętych do niewoli przez żołnierzy ukraińskich. Znajdują się tam sceny, które w razie potwierdzenia ich autentyczności mogłyby zostać uznane za zbrodnię wojenną.
  https://kin-rchristusrex.blogspot.com/2022/03/brutalne-traktowanie-rosyjskich-jencow.html

 194. jakoja said

  „ Początek końca armii ukraińskiej?

  Po podwójnej klęsce na odcinku Łysychańsk – Siewierodonieck i stracie ponad 10 tys. żołnierzy (zabitych, rannych, jeńców, zaginionych) i porzuceniu 700 ciężkich wojska kijowskie, które kontynuują ofensywę rosyjską i sojuszniczą na Donbasie, wciąż gromadzą się złe wieści.

  Dziś dowiadujemy się, że w sektorze Soledar, po rosyjskich atakach lotniczych, 24. brygada zmechanizowana liczy 2500 osób. mężczyzn, co stanowi 60% początkowej siły. 79. Powietrznodesantowa Brygada Szturmowa odnotowała straty przekraczające 80% początkowej siły. W obu przypadkach te dwie brygady nie są już w stanie walczyć w formacji.

  …Wszystkie te elementy pozwalają rozważyć możliwość załamania się armii ukraińskiej w Donbasie w ciągu najbliższych dwóch tygodni. Ciosy zadane przez Rosjan i ich sojuszników, niespełna 48 godzin po upadku Łysychańska, nie pozostawiły wytchnienia dla uciekających jednostek, by zebrać uciekinierów i odzyskać pozory spójności na nowych liniach obrony, które zresztą teraz można było zdobyć od tyłu w przypadku zwycięstwa pod Siewierskiem i Krasnopolyem w sektorze sławiańskim”.
  https://kodluch.wordpress.com/2022/07/17/17-07-2022-syria-2477-dzien-sprzatania-swiata/#comments

 195. kontra said

  pisowiec nie-lekarz adam niedzielski ekonom śmierci

  Pisowiec rzymianin? o nazwisku przechrzty Adam Niedzielski „uciekł” z konferencji prasowej. Padło pytanie o eksperymenty na dzieciach
  18 lipca 2022

  Minister zdrowia Adam Niedzielski który nie ukończył studiów lekarskich przyjechał w poniedziałek do przychodni Bi-Med w Tarnowskich Górach.
  .https://www.facebook.com/watch/?ref=external&v=5142707282444535

  „Dziś spotykamy się tutaj w siedzibie POZ w Tarnowskich Górach, ze względu na to, że w zasadzie od kilku dni mamy już pierwszy etap wdrożenia reformu POZ. Reformy, która była bardzo oczekiwana przez pacjentów” – mówił Niedzielski.

  – Ja mam pytanie odnośnie nagrody, którą pan otrzymał „wizjoner zdrowia”.

  Za pana kadencji był wzrost liczby nadmiarowych zgonów Polaków, mamy też eksperymenty na polskich dzieciach.

  Jak pan się czuje otrzymując taką nagrodę?

  Czy pan uważa, że robi coś dobrego? – zapytała dziennikarka ministra zdrowia nie-lekarza Niedzielskiego

  Na te pytania w dziwny sposób odpowiedział pisowiec nie-lekarz Wojciech Adrusiewicz, rzecznik prasowy ministerstwa zdrowia.

  „Jeżeli chodzi o kolejne pytanie, to do tej pory myślałem, że nie ma głupich pytań, są tylko głupie odpowiedzi” – powiedział nie-lekarz pisowiec Adrusiewicz.

  „No i właśnie to była głupia odpowiedź” – oznajmiła dziennikarka.

  Przypomnijmy, że w kilku placówkach w Polsce były prowadzone eksperymenty na dzieciach w wieku od 6 miesięcy do 12 lat.

  Na amerykańskiej rządowej stronie clinicaltrials.gov

  można znaleźć listę lokalizacji, gdzie miały być, lub były testowane preparaty Pfizera.

  W woj. śląskim zastrzyki podawano w punkcie w Siemianowicach Śląskich. Badania były prowadzone w czterech państwach: w USA, Hiszpanii, Polsce i Finlandii.

  Więcej na ten temat: 8 placówek w Polsce zgłosiło się do testowania szczepionki mRNA na niemowlętach

  Dziwne zachowanie rzecznika

  Nagle rzecznik prasowy resortu ‚zdrowia’ nie-lekarz Wojciech Adrusiewicz zakończył konferencję, choć do zadania pytania zgłosiła się nasza redakcja i Państwowa Agencja Prasowa (PAP).

  pisowiec nie-lekarz Adam Niedzielski wszedł do budynku przychodni i wyszedł prawdopodobnie tylnymi drzwiami.

  Przed przychodnią zebrało się kilku mieszkańców powiatu tarnogórskiego. Przynieśli ze sobą Polskie flagi i transparenty.

  – Jesteśmy tutaj po to, bo chcemy zapytać ministra zdrowia Niedzielskiego , kto odpowie za te 200 tys. nadmiarowych zgonów Polaków?

  Chcieliśmy też wiedzieć, dlaczego ministerstwo zdrowia ignoruje doniesienia na temat szkodliwości randapu – mówili uczestnicy pikiety.
  Oprac. dziennikarz red. nacz. Łukasz Dudek
  https://tarnogorski.info/niedzielski-uciekl-z-konferencji-prasowej-padlo-pytanie-o-eksperymenty-na-dzieciach/

  Wspieraj naszą działalność, możesz postawić nam kawę klikając tu: Postaw mi kawę na buycoffee.to
  źródło: tarnogorski.info
  https://buycoffee.to/tarnogorski

  niedzielki barbara dziuk pis

 196. Głos Prawdy said

  Słusznie
  https://drive.google.com/file/d/1cx42dZBiFYSzcVv6gwSTLrXxY5-C7ZMG/view?usp=sharing

 197. Zbyszko said

  Czy PJJ to ostatnia już szansa dla Polski, przed dopuszczeniem Pana Boga, do totalnego już rozwalenia tego świata?
  https://gibson.neon24.info/post/168747,czy-ugrupowanie-polska-jest-jedna-jest-ostatnia-juz-szansa-dla-polski

 198. kontra said

  Kilka miesięcy temu Minister Zdrowia Adam Niedzielski dokonał makabrycznej selekcji, skazując na śmierć w męczarniach dziesiątki tysięcy Polaków. Liczba zgonów Niedzielskiego to niemal tyle, ile Niemcy wymordowali w Powstaniu Warszawskim.
  https://salonpolityczny.plportal.pl/artykuly/politycznie-komentatorzy/arogancja-wladzy-niedzielski-uciekl-tylnymi-drzwiami

  https://nczas.com/2022/07/19/szczyt-bezczelnosci-andrusiewicz-przeszedl-samego-siebie-tak-odpowiedzial-dziennikarzowi-video/

  Pierwszy samorząd przechodzi na pracę zdalną.

  Pracownik biura rady przekazał nam, że „w telewizji mówili, że rośnie liczba zakażeń”.
  Jednocześnie ten sam pracownik nie potrafił powiedzieć, ile osób jest zakażonych w Bytomiu. Obrady odbędą się w poniedziałek 25 lipca 2022.

  Czy jest ukryty powód takiej decyzji?

  Podczas sesji radni będą omawiać uchwałę ws. przyjęcia apelu do prezydenta Bytomia „o bezzwłoczne podjęcie działań zmierzających do ograniczenia wydatków Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej sp. z o.o. w Bytomiu nie związanych z podstawową działalnością spółki”.
  19 lipca 2022
  https://tarnogorski.info/pierwszy-samorzad-przechod/

 199. jakoja said

  Ukraińskie bombowce nad Moskwą – 🙂

  Polskie bombowce nad Berlinem,
  czyli kampania wrześniowa oczami polskiej prasy

  Podczas gdy kampania wrześniowa przynosiła polskiej armii kolejne porażki, nadwiślańska prasa nieustannie donosiła o zwycięstwach naszej armii i zachodnich sojuszników.
  Każda gazeta miała własną wizję tych sukcesów.

  więcej: https://histmag.org/Polskie-bombowce-nad-Berlinem-czyli-kampania-wrzesniowa-oczami-polskiej-prasy-8375

 200. jakoja said

  Apel blogerów i dziennikarzy przeciwko wysyłaniu broni na Ukrainę.

  „Zabijasz dzieci w Donbasie swoją bronią!” – Wezwanie międzynarodowych dziennikarzy

  Nowa interaktywna mapa http://truemaps.info/ pokazuje nazwiska wszystkich dzieci zabitych w Donbasie przez zachodnią broń dostarczaną Ukrainie.

  „Każdego dnia armia ukraińska strzela do nas w centrum Doniecka wyłącznie do celów cywilnych. Codziennie giną tu cywile. Dlaczego to finansujesz?!” Zachodni dziennikarze w Doniecku zwracają się do swoich rodaków.

  Wideo i artykuł:
  https://rrn.world/expert-community/video-stop-the-arms-shipments-to-ukraine/

 201. bryś said

  Znajoma salowa z miasta z zachodniopomorskiego – na wrzesień maja szykować znowu sale skowytowe.

 202. kontra said

  Pisowska Polska Agencja Prasowa Fejk Niusy propagandy angielskiej

  pisowski PAP fejk o „otyłym generale” Putina
  brytyjskie onuce z PAP

  18 lipca 2022/0 Komentarze/w bezpieczeństwo i obrona, polityka, Rosja, Ukraina, Wydarzenia /Przez Krzysztof Janiga

  Dziennikarze z Belgii negatywnie zweryfikowali doniesienia brytyjskiego tabloidu na temat rzekomego „otyłego generała”, którego Putin rzucił do walki na Ukrainie. Fejk o nim rozpowszechniała w Polsce m.in. Polska Agencja Prasowa.

  25 czerwca brytyjski tabloid szmatławiec Daily Star powołując się na anonimowe,

  wysoko postawione źródła wywiadowcze anglii

  rzekomy 67-letni wojskowy wysłany do walki na Ukrainę miał ważyć 130 kilogramów, mieszkać na przedmieściach Moskwy, zjadać pięć posiłków dziennie i popijać je co najmniej litrem wódki.
  https://kresy.pl/wydarzenia/regiony/rosja/pap-nabrala-sie-na-fejk-o-otylym-generale-putina/

  fakehunter z pisowskiej pap produkuje fejk niusy o nazistach ukraińskich
  https://kresy.pl/wydarzenia/wedlug-pap-flaga-oun-upa-nie-jest-flaga-oun-upa/

 203. kokolino said

  NPTV Kurchany

 204. kokolino said

  za
  Nie ma zgody! Wt 19.7.2022r. Wojciech Olszański, Marcin Osadowski. NPTV 2022r .https://www.youtube.com/watch?v=5lm0p_4RHqk

 205. angol said

  Ukraińska krew to wroga krew Jestem Polakiem!! żaden Ukrainiec nie rest moim bratem

 206. angol said

  Prezydent Nikaragui Daniel Ortega mówił o konfrontacji Rosji z Zachodem:

  „Chcą ujarzmić Rosję i Chiny, przeżywają chwilę schizofrenii, myśląc, że nadal dominują nad całą planetą, ale nie rozumieją, że to już jest w przeszłości.”
  https://t.me/EurasianChoice/17162

 207. nannek said

  Dempsey – Banderowski Koszmar

 208. nannek said

  Wołyń 1943. sł. muz. Lech Makowiecki

 209. bryś said

  Donosi facet z kraju z 30 % inflacją, zadłużonego na 3 pokolenia, bez własnego przemysłu, zarządzanego przez złodziei, zbrodniarzy i zwykłych deb…i, bez armii, bez gazu i węgla przed zimą, itp, itd. Co ci ludzie mają k…wa w głowach????

  Białoruś SCHODZI NA DNO – Cichy, ale największy przegrany tej wojny

 210. Marucha said

  Re 209:
  Oni po prostu wiedzą, że polactwo łyknie każde gówno, byle antyrosyjskie i antybiałoruskie.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: