Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Dla lewicy Teleskop Webba jest „homofobiczny”

Posted by Marucha w dniu 2022-07-18 (Poniedziałek)

Strona „MSN” opublikowała artykuł pod tytułem: „Homofobiczny Teleskop ujawnia pierwsze obrazy wysokiej rozdzielczości z kosmosu”. Autor odnosi się w nim do ostatniego osiągnięcia naukowego.

NASA niedawno udostępniła pierwsze wysokiej rozdzielczości zdjęcia głębokiego kosmosu z Kosmicznego Teleskopu Jamesa Webba (JWST). Jednak nawet w tym przypadku lewicowi komentatorzy dopatrują się “homofobii” itp.

Autor pisze: „Ale pomimo tego niezwykłego osiągnięcia dla nauki, JWST nadal jest gorzkim przypomnieniem chęci naszego kraju do tolerowania, a nawet upamiętniania queerfobii”.

Skąd ten wniosek? Otóż James Webb nadzorował w latach 1950. rządową akcję mającą na celu usuwanie z rządowych stanowisk homoseksualistów. W roku 1953 prezydent Eisenhower wydał Nakaz Wykonawczy nr 10450, powierzając szefom agencji federalnych i Komisji Służby Cywilnej, wspieranej przez FBI, zbadanie pracowników federalnych w celu ustalenia, czy stanowią oni zagrożenie dla bezpieczeństwa. Jednym z takich zagrożeń była sodomia, toteż osoby prowadzące w tym kontekście niemoralne życie, nie mogli zostać zatrudnieni na stanowiskach rządowych. [I słusznie! – admin]

Autor artykułu napisał: „Lawendowa panika była moralną paniką ery McCarthy’ego, w której podejrzani pracownicy queer zostali zdemaskowani i usunięci z rządowych stanowisk. Szczególnie niepokojące było zwolnienie pracownika NASA Clifforda L. Nortona w wyniku „niemoralnego postępowania” i posiadania cech osobowości, które czynią go „nienadającym się do dalszego zatrudnienia w rządzie”. Miało to miejsce po lawendowej panice, podczas gdy Webb był nadal administratorem odpowiedzialnym za tego rodzaju dochodzenia dotyczące bezpieczeństwa”.

Pomimo tych „kontrowersji” NASA odmówiła zmiany nazwy teleskopu. Obecny administrator NASA Bill Nelson powiedział: „Nie znaleźliśmy powodów, które uzasadniałyby zmianę nazwy Kosmicznego Teleskopu Jamesa Webba”.

W zeszłym roku rozpoczęto petycję o zmianę nazwy, aczkolwiek nie zebrała wielu podpisów.

Autorstwo: Michał Waligóra
https://wolnemedia.net

Lewica umysłowa nie jest w stanie pojąć, iż Webb działał w zgodzie z ówczesnym – a nie przyszłym – prawem i wytycznymi. Prymitywne bydło.
Admin

Komentarzy 7 do “Dla lewicy Teleskop Webba jest „homofobiczny””

 1. wnikliwym okiem said

  Usunięci z rządowych stanowisk homosie nie mogli zorganizować sobie własnego, niezależnego rządu ?
  Medialna narracja pokazuje, że to jakieś, cały czas wiszące u klamki normalsów lebiegi.

 2. corintians said

  A pan panie admin dzis by wywalił rzecznika MSZ?
  Nie pytam o kompetencje tylko prywatne preferencje.

 3. maxi said

  Ten teleskop jest chyba przereklamowany. Na razie niczym nie zachwyca. Zdjęcie są mniej więcej takie jak z teleskopu Hubbla.

 4. ojojoj said

  te zdjecia to sa z granitowego blatu w kuchni, nawet elon musk wysmial ten teleskop i caly NASA

 5. Emilian58 said

  Do tej pory żaden teleskop nie zrobił na odchodne zdjęcia domu czyli Ziemi. Ciekawe dlaczego? Nie uczesana ta nasza Ziemia czy coś?

 6. Zaniepokojony said

  Należy usunąć nie tylko nazwę, ale i cały teleskop z przestrzeni publicznej. A także jego ,, pobratymców”.
  1) Nie będzie latał po moim niebie (to za Pawlakiem z ,,Nie ma mocnych”),
  2) Człowiek, jako 100%-wy mężczyzna nie może cieleśnie zaspokoić swojej żony (o innych 100%-ych kobietach nie wspomnę!), gdyż z tyłu głowy ma odczucie i przeczucie, że go ktoś/coś 24/24, 365/365 …podgląda.

 7. Doinformowany said

  ,,Emilian58 o 2022-07-19 (Wtorek) o 00:43:33
  Do tej pory żaden teleskop nie zrobił na odchodne zdjęcia domu czyli Ziemi. Ciekawe dlaczego?”
  Zaspokoję ciekawość.
  Otóż, zarówno ten, jak i inne teleskopy swoje ,,oczęta” mają skierowane w bezkresny kosmos. Z Ziemią (dokładnie Rynek Główny w Krakowie) połączone są cienką nicią pajęczą, po której Pająk Imć Pana Twardowskiego (via Rynek), co jakiś czas dostarcza/odbiera dane do ,,realizacji”. Wszak Imć Pan Twardowski dba o swoją prywatność na Księżycu (głównie przed Panią Twardowską). Czyż nie?

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: