Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Obserwator o Wolne tematy (39 – …
  CzŁ o Kto zniszczył tamę w Nowej…
  Obserwator o Wolne tematy (39 – …
  Obserwator o Kto zniszczył tamę w Nowej…
  bez loginu o Marsz Tuska, czyli myślenie…
  Ewa-Maria o Coraz mniej szczepień w Polsce…
  Zbigi o Kto zniszczył tamę w Nowej…
  Liwiusz o Marsz Tuska, czyli myślenie…
  poko o Puste hasła
  Mietek o Kto zniszczył tamę w Nowej…
  poko o Wolne tematy (39 – …
  poko o Kto zniszczył tamę w Nowej…
  Maciek o Puste hasła
  Anteas o Puste hasła
  Czesio i muchy o Coraz mniej szczepień w Polsce…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

Szwajcaria odmawia leczenia ukraińskich rannych

Posted by Marucha w dniu 2022-07-19 (Wtorek)

Władze Szwajcarii, ze względu na stanowisko neutralności, odrzuciły prośbę NATO o przyjęcie na leczenie wojskowych i cywilów rannych w działaniach wojennych na Ukrainie – poinformował w poniedziałek szwajcarski dziennik „Tages-Anzeiger”.

Według gazety, w maju Szwajcaria otrzymała od organu NATO – Euroatlantyckiego Centrum Koordynacji Reagowania na Katastrofy – prośbę o przyjęcie na leczenie wojskowych i cywilnych ofiar walk na Ukrainie.

Kantony wyraziły podobno gotowość do udzielenia pomocy poszkodowanym, a Służba Koordynacji Medycznej Armii Szwajcarskiej, Ministerstwo Spraw Zagranicznych i Federalny Departament Zdrowia Publicznego rozpoczęły analizę prośby.

„MSZ zajmowało się konsekwencjami tej sprawy w ramach prawa międzynarodowego. Te dochodzenia trwały trzy tygodnie. W połowie czerwca FCO napisało w apelu do innych agencji, że odmówiło przyjęcia z powodów prawnych i praktycznych” – podała gazeta.

Według gazety, stanowisko MSZ okazało się decydujące dla Wojskowej Służby Koordynacji Medycznej, w związku z czym podjęte już działania dotyczące otrzymanego wniosku „zostały cofnięte”.

Kluczowym argumentem dla szwajcarskiego MSZ było ewentualne naruszenie statusu państwa neutralnego w świetle prawa międzynarodowego, pisze gazeta. W szczególności jedna z konwencji genewskich oraz konwencja haska z 1907 r. wymagają od państw neutralnych zapewnienia, że personel wojskowy nie może brać ponownie udziału w działaniach wojennych po wyzdrowieniu.

Aby zapobiec ich powrotowi na wojnę, Szwajcaria musiałaby nawet internować żołnierzy. Odstąpienie od tej zasady byłoby możliwe tylko wtedy, gdyby Rosja pozwoliła na powrót ukraińskich żołnierzy. Jest to mało prawdopodobne, wyliczyło MSZ – podała gazeta.

Szwajcaria odmówiła również przyjęcia cywilów na leczenie, ponieważ „odróżnienie cywilów od żołnierzy jest prawie niemożliwe”. „Obecnie wielu cywilów na Ukrainie również sięga po broń” – cytuje gazeta wypowiedź wiceministra spraw zagranicznych tego kraju Johannesa Matyassiego.

Jednocześnie informuje się, że władze Szwajcarii zamierzają pomóc rannym, wysyłając pomoc humanitarną do cywilnych szpitali na Ukrainie. [Najlepiej pawulon – admin]

https://pl.sputniknews.com/

Komentarzy 21 do “Szwajcaria odmawia leczenia ukraińskich rannych”

 1. Dziadzius said

  Zawsze czulem ze Szwajcarja jest pelna rozumu i ma odwage do prawdy-
  -ot zeby i unas tak bylo —
  -chocby w imie tych wielo tysiecznych ofiar zamordowanych w bestialski sposob na naszych Kresach ktore to liczby zasze jakos topnieja od 600,000 { wedlug Pana Poliszczuka} do 120,000 { wedlug dudy}- i nie sa tak twarde jak te 6 miljonow wybranych.

 2. minka said

  Do Polski dotarła grupa rannych żołnierzy z Ukrainy

  Do Polski dotarła grupa 32 rannych żołnierzy z Ukrainy. Ich transport i rozmieszczenie w 11 polskich szpitalach był pierwszym zadaniem zrealizowanym przez Zespół Pomocy Humanitarno-Medycznej – poinformował szef KPRM Michał Dworczyk.

  „Wczoraj do Polski dotarła grupa 32 rannych żołnierzy z Ukrainy. Ich transport i rozmieszczenie w 11. polskich szpitalach był pierwszym zadaniem zrealizowanym przez Zespół Pomocy Humanitarno-Medycznej. Pamiętajmy że ci młodzi żołnierze broniąc Ukrainy bronią również bezpieczeństwa Polski” – poinformował Dworczyk we wtorek we wpisie na Twitterze. Do wpisu dołączono zdjęcia z transportu rannych, który przybył pociągiem do Warszawy.

  https://nczas.com/2022/07/19/do-polski-dotarla-grupa-rannych-zolnierzy-z-ukrainy/

 3. Voodoosch said

  Szwajcaria nie jest pełna rozumu. Jest cwana. Są tak samo z lewaceni jak reszta Zachodu.

  ———
  Tak właśnie.
  Admin

 4. Dziadzius said

  @3 Voodoosch said… No i dobrze ze cwana — nam tez byloby lepiej zeby i my bylismy CWANI!!!!

 5. Piskorz said

  re 3 Cwana nie cwana; studencka pogawędka . 1. Od lat ich banki biorą kasę od całego świata; nie pytają kto zacz. Biorą od bandytów itp itp. Wicie i rozumicie. A już nie mogą zapytać skąd pan p. ministrze np. ma taką kasę. 2. Tzw. górale Europy. 3. Jest tam region, gdzie mówią po włosku. Szwajcar go-/ Włocha. zatrudnia, ale po pracy udaje, że go nie zna. 4. Donosiciele 1 klasy. !! Stań człeku autem 1/2 metra za linią poziomą przed szlabanem…masz zaraz problem…
  5. Trochę tam widziałem, ale mieszkać tam…za żadne skarby świata.

 6. Voodoosch said

  Dziadziuś, cwane to są ujki. Należy być człowiekiem prawym i dobrym. Niezależnie od tego jakie to przyniesie konsekwencje i jak ciężko będzie w tym wytrwać. Wolę mieć trochę prze-ebane ale być dobrym człowiekiem, niż mieć łatwiej i być ujem.

 7. corintians said

  6. Tak podchodza do zycia Szwedzi dlatego niekoniecznie żyją teraz w tym samym co kiedys kraju.
  A wszystko przez to ze chcieli byc szlachetni, dobrzy, uczciwi.
  Cwianiactwo nie musi wynikac ze zlych intencji tylko sztuki przewidywania.
  Poza stopą życiową jest wazne jeszcze bezpieczne i wolnosc, a wolnosc to przede wszystkim wolnosc od idiotów. No i sztuka kompromisu.

 8. UZA said

  „Do Polski dotarła grupa 32 rannych żołnierzy z Ukrainy. Ich transport i rozmieszczenie w 11 polskich szpitalach …”

  No jakże to tak ? Przecież u nas szaleje straszliwa pandemia, ranni heroje pozarażają się katarem i utracą zdolność bojową. Może ich też dopaść long covid aż do samego końca wojny. Czy przypadkiem nie kryją się za tym macki agentury Putina ?

 9. Voodoosch said

  Sztuka kompromisu musi mieć też zasady. Trzeba wiedzieć kiedy możemy się ugiąć, żeby osiągnąć jakieś dobro. Dobro to nie zawsze łatwiejsze życie, ani dobro to nie zawsze bezmyślna pomoc ludziom, którzy tej pomocy tylko na niby potrzebują. Pomoc wybranym ludziom, przez którą innym jest źle, jest zła.
  Dobroć to mądrość. Robić mądrze dobrze. Dobroć to między innymi mądra dyplomacja. Mądra dyplomacja to jak mądra gra w szachy. Przykro mi (niezbyt) ale nie widzę tego u Szwajcarów. U Szwajcarów to raczej widzę cwaniackiego pokera z ukrytymi kartami w rękawach. To nie jest dobre.

 10. ojojoj said

  szwajcaria neutralna, hehe tez chce byc neutralny

  hitler spotykal swoich faraonow w szwajcari w 1923, sa zdjecia z tego roku z Sierpnia 30

 11. Olo said

  A ja bym ich przyjmował i leczył Pavulonem. Ciekawe ile skur wionego polactwa w banderowskich mundurach bym w ten sposób wyleczył?

 12. ? said

  Z Twittera:

  Michał Dworczyk:
  Wczoraj do Polski dotarła grupa 32 rannych żołnierzy z Ukrainy. Ich transport i rozmieszczenie w 11. polskich szpitalach był pierwszym zadaniem zrealizowanym przez Zespół Pomocy Humanitarno-Medycznej. Pamietajmy że ci młodzi żołnierze broniąc Ukrainy bronią również bezpieczeństwa Polski.

  Polak. W odpowiedzi do @michaldworczyk
  Tych z Majdanu też zwozilscie do szpitala na Wejgla. Z wytatuowaną nazistowską grafiką. Już wtedy znajoma pielęgniaka mi opowiadała.
  .https://twitter.com/Polak11konto/status/1549465006151958529

 13. Andzia said

  Szwajcaria już chyba w całości jest garści Rotszyldów. Mają tam swoje posiadłości, banki, szwiatowy organ ds. sanitaryzmu pogłowia tj. WHO.Po co im zbędne wydatki na Ukrów.

 14. nannek said

  Przez ostatnie trzy tygodnie tylko JEDNA osoba przyniosła dary dla uchodźców do punktu przy gdańskim stadionie…Zdaniem przedstawicielki Fundacji Gdańskiej powodem dla którego mieszkańcy Gdańska przestali przekazywać dary jest m.in. ich pogarszająca się sytuacja finansowa. „Jest inflacja, stopy procentowe poszły w górę, do tego każdy dziś mierzy się ze swoimi problemami” – oceniła Mieczkowska”;
  https://nczas.com/2022/07/20/emocje-opadly-przez-ostatnie-trzy-tygodnie-tylko-jedna-osoba-przyniosla-dary-dla-uchodzcow-do-punktu-przy-gdanskim-stadionie/

 15. ojojoj said

  do 1
  Szwajcaria zaplanowala 2WS, dlatego hitler jej nie zaatakowal, tak samo komunizm, pilsudczyzm i reszte, rzad amerykanski to wiekszac szwajcarzy, nawet trump, 2% szwajcarow rzadzi ameryka, watykanem tez rzadza, spojrz na gwardie, a ty myslisz ze oni tacy madrzy, w takim razie bandyta tez jest madrzejszy od innych

  ———–
  Sami Szwajarzy, za wyjątkiem żymian.
  Admin

 16. szwajcarja potrafila oprzec sie Hitlerowi , Stalinowi , Trumanowi , churhilowi 👍😀 .Ale w 2005 roku MUSIAL OBCIAGNOC Z POLYKIEM😀😜ZAGLEBIU HOLOKAUSTU 😀i UISCIC biljony$ dla tychzeKorporacji holokaustycznych 🙈😀

  ————
  Niech Pan nie bredzi. Wprawdzie Szwajcaria się ugięła, ale żadnych „bilionów” nie płaciła. Tylko jakieś 250 mln. dolarów.
  >https://www.prokapitalizm.pl/jak-szwajcaria-poradzila-sobie-z-zydowskimi-roszczeniami/
  Admin

 17. Piskorz said

  re 16 P. Marucha; ma pan dobrą info. Tak było. czytałem o tym nie x.!! ps I jest jakaś książka o Szwajcarii/Szwajcarach napisana przez 2 Amerykanów/Anglików /?/…podobno b. ich obsmarowali . Nie znam ani nazwisk, ani tytułu książki.

 18. ojojoj said

  panie Gajowy, czy pejsy wygladaja jak semici? niestety, zrobili nas wszystkich w jajo, mnie kiedys tez

 19. Antares said

  #Voodoosh
  „Należy być człowiekiem prawym i dobrym”
  Należy przede wszystkim kierować się interesem kraju czyli to jest patriotyzm, a jako jednostka, owszem należy pomagać bo sami możemy kiedyś takiej pomocy potrzebować ale trzeba być przy tym rozsądnym. Tacy właśnie są Szwajcarzy. Czy Polacy na hura pomagając ukrom, tym którzy nie wyrzekli się banderyzmu, są dobrzi? Oczywiście, że nie.
  Nikt nikogo nie zmusza aby tam przywoził swoją kasę. Szwajcarzy bardzo dobrze wykorzystują rzeczywistość, i trzeba by być głupcem aby z tego nie korzystać.

 20. ojojoj said

  panie Gajowy, pytal pan o zrodla, tutaj jedno z nich:

  .https://www.youtube.com/watch?v=O1KfSMiFrB4&list=PLpaOUtnRorsPik320Gr2VdwXkLbcKcKdK&index=41

 21. corintians said

  Panie gajowy. Co pan uważa jednym slowem. Szwajcarskie podejscie do rzeczywistosci jest dobre czy złe? Złe czy dobre i nic pomiędzy.

  ——
  G****
  Admin

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: