Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Boydar o Wolne tematy (24 – …
  Boydar o Rcchiladze: Dla Gruzinów Kaczy…
  Marucha o Rcchiladze: Dla Gruzinów Kaczy…
  Marucha o Rcchiladze: Dla Gruzinów Kaczy…
  Boydar o Być sprytnym jak Kaczyńsk…
  zagłoba sum o Być sprytnym jak Kaczyńsk…
  UZA o Rcchiladze: Dla Gruzinów Kaczy…
  walthemar o Wolne tematy (24 – …
  Lily o Wolne tematy (24 – …
  Adrian o Wolne tematy (24 – …
  Greg o Wolne tematy (24 – …
  Gość o Być sprytnym jak Kaczyńsk…
  Быдлошевский Л.З. o Polski prawnik komentuje karę…
  prostopopolsku o Być sprytnym jak Kaczyńsk…
  Gość o Rcchiladze: Dla Gruzinów Kaczy…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

Prezydent Duda obraża Kresowian

Posted by Marucha w dniu 2022-07-20 (Środa)

PiS nie mogło zdradzić Kresowian, bo jawnie realizuje program skrajnie anty-kresowy. Prezydent Rzeczypospolitej rugający duchownego za kapłańskie napomnienie, niezależnie od kontekstu dawałby przykład arogancji i rosnącego poczucia dominacji partii rządzącej nad Kościołem katolickim, jeszcze umocnionego w okresie COVIDa.

Fakt, że to Andrzej Duda kazał zamilknąć samemu ks. Tadeuszowi Isakowiczowi-Zaleskiemu, duszpasterzowi ubogich i chorych, a wściekłość polityka wywołało jak najbardziej zgodne z prawdą wypomnienie grzechu zaniechania i porzucenia polskich ofiar Rzezi Wołyńskiej – czyni całe zdarzenie tym bardziej skandalicznym.

PiS jako partia anty-kresowa

Pamiętam, gdy po pierwszym zwycięstwie wyborczym A. Dudy podczas kolejnych obchodów kresowych w Lublinie miejscowi społecznicy ciesząc się rezultatem kandydata PiS głośno wyrażali nadzieję na powtórzenie tego wyniku w wyborach parlamentarnych 2015 r. Towarzyszący mi wówczas jeden z moich synów szepnął: „Czy oni nie wiedzą, że PiS jest pro-ukraińskie?”. Niestety, odpowiedziałem, i nie uwierzą, nawet jeśli ich uprzedzimy. Będą musieli sami się przekonać jaki błąd popełniają…

Tak się też stało. Hasło „PiS oszukało Kresowian” pojawiło się wraz z pierwszymi deklaracjami kolejnych rządów, podtrzymujących zapoczątkowane jeszcze przez PO-PSL ślepe i jednoznaczne zaangażowanie III RP po stronie oligarchiczno-banderowskiej junty kijowskiej.

Darowując sobie nieuprzejmie „a nie mówiliśmy” za każdym razem słysząc takie sarkania na obecną władzę mogliśmy jednak zauważyć, że nie można zdradzić czegoś, w co nigdy się nie wierzyło i czego żadną miarą nigdy nie chciano naprawdę wspierać. PiS nie mogło zdradzić Kresowian, bo zupełnie jawnie głosi i realizuje program skrajnie anty-kresowy, przeciwny obronie polskości na Ukrainie i na Litwie, niezainteresowany przywracaniem polskiej własności, zdeterminowany popierać tamtejszy etno-nacjonalizm, odpowiednio banderowski i szaulisowski.

Jedynie na Białorusi, realizując zlecenia zagraniczne – PiS (podobnie jak PO, PSL czy nawet Ruch Narodowy) chętnie wykorzystałoby mniejszość polską do akcji mającej zdestabilizować ten kraj, wciągając go docelowo do zachodniej strefy wpływów. Nie trzeba dodawać, że również i to jest działalność wręcz osłabiająca polskość na Kresach, ukierunkowana na prowokowanie konfliktów z jej udziałem i wprost kibicująca wszelkim ubytkom w naszym stanie posiadania kulturalnego czy oświatowego na tych terenach.

PiS jest zatem zdecydowanie partią anty-kresową i to sami Kresowianie, wcześniej pokładający jakieś nadzieje w Jarosławie Kaczyńskim i jego pseudo-patriotycznym cyrku – oszukali samych siebie.

Banderowska kolonizacja Polski

Dziś oczywiście, gdy maski opadły – ulegających złudzeniom jest odpowiednio mniej. Zwłaszcza, że im bardziej władze III RP angażują się po stronie Kijowa – tym bardziej sprawa kresowa staje się irytującym przypomnieniem prawdziwej historii, niepotrzebnym, a wręcz przeszkadzającym przywołaniem prawdziwego interesu narodowego polskiego, gdyby rzecz jasna miał być na powrót realizowany.

Stąd właśnie rosnąca agresja polityków głównonurtowych wobec pamiętających zbrodnie UPA, stąd ponaglenia do zapomnienia, „pojedania” i jednostronnego przebaczenia, w oparciu o kijowski brak skruchy, ahistoryczne kłamstwa i obwinianie ofiar.

Warto zauważyć, że zachowania takie były i są udziałem nie tylko głównonurtowych PiS i PO. Wszak również lider Ruchu Narodowego, pos. Robert Winnicki, dziś obłudnie próbujący podwieszać się pod obchody kresowe – w lutym pisał, że „Kto wymachuje dziś Wołyniem by nie pomagać kobietom, dzieciom, starszym i chorym uciekającym przed barbarzyństwem Moskwy, ten jest skurwysynem”.

Jak wiemy, m.in. dzięki głoszącym takie slogany użytecznym idiotom mamy dziś w Polsce blisko 4 miliony ukraińskich przesiedleńców, w tym byków-wałkoniów w luksusowych brykach i jawnych banderowców, a nie żadnych „biednych uciekinierów”. Niestety, na Kresowian pokrzykiwać jest łatwo i przyjemnie, politycy działają bowiem w realiach monopolu medialnego i oligopolu partyjnego, zaś ruch kresowy pozostaje inicjatywą czysto społeczną, oddolną i poddaną ścisłe medialnej blokadzie i cenzurze.

Cudza wojna nie może być pretekstem

– Było siedem lat, żeby zająć się tą sprawą [grobów Polaków pomordowanych na Kresach przez ukraińskich szowinistów] – to te słowa ks. Tadeusza Isakowicz-Zaleskiego i wywołały gniew osoby pełniącej urząd prezydenta RP.

– Żeby się ksiądz miarkował w słowach! – warknął A. Duda i trudno takie jego agresywne zachowanie odbierać inaczej niż jako groźbę wobec Kresowian ich prostych, spokojnych i naprawdę zupełnie elementarnych postulatów.

– Od 30 lat słyszymy to samo… – smutno podsumował ks. Tadeusz wieczne wykręty, dodatkowo wzmacniane ostatnio opowieściami jak to upominanie się o polskich pomordowanych „służy wiadomo której stronie!”.

Tymczasem nawet zachowując największy krytycyzm wobec rosyjskiej interwencji na Ukrainie – nie sposób wskazać w czym niby te tak różne sprawy miałyby się łączyć. Co do wznowienia ekshumacji i budowy polskich cmentarzy na Wołyniu i w Małopolsce Wschodniej ma, że Ukraińcy i Rosjanie strzelają do siebie kilkaset kilometrów dalej na wschód?

Wojna, w dodatku CUDZA nie może być wygodnym pretekstem, pozwalającym rządzącym swobodnie manipulować świadomością społeczną i pamięcią historyczną w kierunkach wygodnych dla geopolitycznych zleceniodawców tych procesów.

Zachowanie prezydenta Dudy to bodaj ostatnie ostrzeżenie, za którym czeka zapewne bezpośrednia próba dopuszczenia banderyzmu jako ideologii akceptowanej, a nawet afirmowanej w ramach planowanej „unii polsko-ukraińskiej”. Najpierw nas straszą, potem krzyczą, w międzyczasie otwierają drzwi dla kolejnych siekierników. Aż wreszcie sami wywieszą czarno-czerwone szmaty, wrzeszcząc „Sława…!”.

I zostanie nam tylko wspomnienie, że nie zareagowaliśmy, gdy jeszcze nie było za późno.

Konrad Rękas
https://chart.neon24.info

Komentarze 22 do “Prezydent Duda obraża Kresowian”

 1. Piskorz said

  re art A ty, Winnicki jesteś jak farbowany lis. !!

 2. minka said

 3. Dziadzius said

  Kameleon ma zdolnosci zmieniac swoj kolor zaleznie od sytuacji i to samo robi kazdy ukrainiec no i duda wlacznie – o czym na wlasnej skorze sie przekonalem tu w Kanadzie gdzie musialem spieprzac z Edmuntonu bo upowcy chcieli mi skorke wygarbowac bo powiedzialem ze ukrainy NIGDY przed 1918 rokiem nie bylo nawet i za chmiela. Gad gadem az do piekla .

 4. Magdalena said

  Poznaj przyszłych obywateli Polski

  https://t.me/dostawcy/8568

 5. gnago said

  Ad 2 i czemu nie wyświetlamy filmu przybywającym bierzeńcom aby umilić im czekanie

 6. Olo said

  Jak tak dalej pójdzie, poleje się krew banderowskich kurwów. Łby będą spadały jak dojrzałe mirabelki. Dość już poliniackiego skurwysyństwa.

  ———-
  Nic takiego nie będzie miało miejsca.
  Poleje się krew, to fakt. Ale Polaków.
  Admin

 7. IZAKkundel said

  Bo juda jest Huiem a nie Polakiem

 8. bryś said

  Jeżeli facet został wybrany na urząd, składając od początku obietnice, których nie miał zamiaru dotrzymać, okupuje urząd nielegalnie. Jak większość tych szmat. Nie powinno się takiego g…. na tytułować.

 9. Olo said

  A winnicki, jak samo nazwisko wskazuje, to frankistowsko-banderowska świnia podszywająca się pod Polaka.

 10. nannek said

  banderowski pomiot Juda to Wroga krew

  Wroga krew

 11. JADAM said

  Jam stary – ale jeszcze pamiętam ,
  jak nieopierzonego w gadce sz cz u n a
  instruował ” trzeci bliżniak ” .
  Wytrenowały gudły z odessy „polityka” ,
  – co pierdoli , to , co debilu /bezmózgu
  chcesz usłyszeć .
  ……
  wulgarne ??? –
  —prawda zawsze jest wulgarna ,
  bo to PRAWDA .

 12. kolejny said

  Sprawa jest oczywista. Jak już zostało to wyartykułowane tutaj wielokrotnie. Dziadek dudy to banderowiec działający m.i.n w Bieszczadach oraz Pogórzu Przemyskim. Niestety wiedza ta jest niedostępna z przyczyn lenistwa umysłowego i tchórzostwa przez większość osobników.

 13. Gazda said

  Ad 12: Lista „klejnotow rodzinnych” Judy nie konczy sie na dziadku, dodac koniecznie nalezy jeszcze jego zoneczke – krakowska zydowke Agate Kornhauser!!

 14. Greg said

  Ukraińcy idą po resztę.

  .https://www.youtube.com/watch?v=clHZGkk9PuE

 15. rafał said

  POWIEDZIAŁEM DWÓM POLAKOM ,ŻE SRAM NA ŻYDÓW ,POWIEDZIELI ŻE WSADZĄ MNIE DO WIĘZIENIA . To POWIEDZIAŁEM SRAM NA POLAKÓW ,NIC NIE POWIEDZIELI ,NAWET SIĘ NIE POGNIEWALI a to byli polacy..

 16. Czy banderwoski g…no

  może abrażać kresowian ?

  https://marucha.wordpress.com/2022/07/18/mongrel-state-skundlone-panstwo/#comment-1018348

  Wybór g…na na prezydenta obraża Polaków, ale ci od paru dziesięcioleci są gotowi przyjąć każdą obelgę za możność wyjazdu na saksy.

 17. rafał said

  ….CO SIĘ STAŁO ? JA NIE CHCIAŁEM ŻLE ,BO WOJTEK NAPRAWDĘ CZEKA …..

 18. Gazda said

  Dodam jeszcze do wpisu 13, ze innym bezcennym klejnocikiem rodzinnym polskiego? p-rezydenta (D/J)udy jest jego coreczka, ktora jest … tak, tak – ktora jest zydowka, poniewaz wg tradycji „narodu wyselekcjowanego” – zydostwo dziedziczy sie po mamusi!

 19. Ale dlaczego? said

  Kurwy pisowskie to nie antykresowianie. To antypolacy. Agentura usraellska, banderowska, żydowska i globalistyczno-satanistyczna.
  Jeśli ktoś myśli inaczej, jest idiotą niestety.
  Jeszcze 7 lat temu można było się łudzić.
  Nie dziś.

 20. Lily said

  Tzw. POP-y.
  Pelniacy Obowiazki Polakow.

 21. Lily said

  Re 19;Ale Dlaczego?.
  Ludowi wystarczy,ze mowia im To co
  chca uslyszec,i sa „gorliwymi” katolikami.
  A p.Kaczynski oswiadczyl, ze dla niego w
  zyciu codziennym UWAGA,”najwazniejsza
  jest Uczciwiosc”.

  Nie wspomnial wobec Kogo?.
  Trzezwo myslacy goyem wiedza.

 22. JADAM said

  Ad 21
  M-me/Miss Lily
  Jesteś J. W. Pani/Panno
  Damą , która myśli kategoriami logiki/socjologii ,
  a przede wszystkim kategorią „szowinistycznego męskiego”
  rozsądku …
  JESTEŚ Wielka ,
  gratuluję ……

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: