Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Gem o „Udu***y cię tak, że się…
  Krzysztof M o Zabójstwo Kennedyego, 9/11 i…
  Gem o Wolne tematy (23 – …
  Krzysztof M o „Udu***y cię tak, że się…
  emilo o Wolne tematy (23 – …
  UZA o „Udu***y cię tak, że się…
  emilo o Wolne tematy (23 – …
  emilo o Wolne tematy (23 – …
  emilo o Wolne tematy (23 – …
  Adrian o Wolne tematy (23 – …
  revers o Ukraina walczy z prawosła…
  emilo o Wolne tematy (23 – …
  Yagiel o Wolne tematy (23 – …
  emilo o Wolne tematy (23 – …
  prostopopolsku o Zabójstwo Kennedyego, 9/11 i…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

Piskorski: Śmierć Leppera trzeba wyjaśnić

Posted by Marucha w dniu 2022-07-28 (Czwartek)

Kilka tygodni przez przypadającą 5 sierpnia, 11. już rocznicą śmierci lidera Samoobrony i jednej z najbardziej ikonicznych postaci polskiej polityki po 1989 roku, Andrzeja Leppera, politycy Konfederacji zaproponowali powołanie sejmowej komisji śledczej mającej wyjaśnić kulisy tej tragedii.

Pogrzeb Andrzeja Leppera

Przede wszystkim, jak widać z projektu stosownej uchwały, zamierzają skoncentrować się na nieprawidłowościach w śledztwie w sprawie śmierci byłego wicepremiera.

Gdy mija kolejna rocznica śmierci Andrzeja Leppera, za każdym razem wspominam moją ostatnią rozmowę telefoniczną z nim. Dzień przed jego śmiercią, 4 sierpnia 2011 roku, zadzwoniłem do niego wracając z Górnego Śląska. Przeprowadziłem tam na jego prośbę rozmowy z górniczymi związkowcami na temat wspólnego startu w zbliżających się wyborach parlamentarnych. Rozmowy były udane, perspektywy batalii o powrót do Sejmu, choć niełatwej, zaczęły się powoli rysować na horyzoncie. Lepper ucieszył się i poprosił mnie o spotkanie następnego dnia. Czekałem. Do spotkania nie doszło. Mój niegdysiejszy partyjny szef, jedyny z przywódców politycznych współczesnej Polski, którego darzyłem szacunkiem i uznaniem, już nie żył.

Okoliczności śmierci Andrzeja Leppera i hipotezy na jej temat zamierzam szerzej przedstawić w książce pt. „Kto zabił Andrzeja Leppera?”, nad którą od dłuższego czasu pracuję. Czy wyjaśnić cokolwiek pomogłaby projektowana komisja śledcza? Przecież sama idea parlamentarnego śledztwa, czysto teoretycznie, wydaje się w takich przypadkach niezłym pomysłem. Może też posłużyć jako sposób nagłośnienia spraw bulwersujących opinię publiczną, być sposobem na ujawnienie niesprawności i patologii struktur państwowych. To wszystko jednak w teorii. A w praktyce?

W praktyce zapewne projekt Konfederacji nie zostanie wcielony w życie. Przypomnijmy, że wsparcie dla niego samego koła parlamentarnego konfederatów to za mało. Sojuszników znaleźć trzeba gdzie indziej. A jeśli – w jakiś sposób ich się znajdzie – oznaczać będzie to podporządkowanie większości w komisji ugrupowaniom postsolidaruchów, czyli najbardziej prawdopodobnych, domniemanych sprawców, lub tych, którzy w sposób pośredni i bezpośredni przyczynili się do śmierci przywódcy Samoobrony. Śledztwo kontrolowaliby zatem ci, którzy będą zainteresowani w odpowiednim jego ukierunkowaniu.

Ci z PO, którzy sprawowali władzę w 2011 roku, zwracać będą uwagę (całkiem zresztą słusznie), że Andrzej Lepper był przedmiotem brutalnej nagonki ze strony PiS. Ci z PiS będą opowiadać bajki o rzekomej winie Tuska, Pawlaka i Putina.

W efekcie komisja śledcza przekształci się w festiwal groteskowych teorii, wzajemnego opluwania się, niewybrednego słowotoku. Jakość polskiego parlamentaryzmu spowoduje jednocześnie, że coraz więcej ludzi traktować będzie rozważania o kulisach śmierci polskiego polityka jak nieszkodliwy kabaret, przez co na powadze straci cała sprawa.

Na komisji pojawią się ludzie pokroju Wojciecha Sumlińskiego czy Zbigniewa Stonogi, głosiciele wszelkiej maści księżycowych teorii. Ich sensacyjne teorie łykać będą, niczym przysłowiowe pelikany, niezbyt tęgie umysły w rodzaju Suskiego z PiS, czy Szczerby z PO. Ten dance macabre na grobie Leppera potrwa kilka miesięcy, kończąc się całkowitym brakiem konkluzji.

Tymczasem, sprawa jest dość oczywista. Andrzej Lepper, z którym utrzymywałem praktycznie codzienny kontakt do ostatnich dni jego życia, naraził się postsolidaruchom (tym neoliberalnym, i tym neokonserwatywnym) w kraju, a Anglosasom (przede wszystkim, w ówczesnych realiach, Amerykanom) – zagranicą.

Potencjalnych sprawców ewentualnego zabójstwa należy właśnie dlatego szukać w tych kręgach. Nazwiska niektórych z nich są zresztą powszechnie znane. A jeśli na grobie Andrzeja Leppera polityczny kapitał próbować będzie zbijać PiS, trzeba będzie nieustannie przypominać: prezesa tej formacji szef Samoobrony do ostatnich swych dni, w rozmowach ze mną, ale też z wieloma innymi ludźmi, uznawał za niebezpiecznego dla obywateli i kraju szaleńca. Był w tym jednoznaczny i konsekwentny. Podobnie jak w ocenie działań Amerykanów na terenie naszego kraju, polityki Balcerowicza i wielu innych, fundamentalnych dla niego spraw.

Mateusz Piskorski
https://myslpolska.info

Komentarzy 19 do “Piskorski: Śmierć Leppera trzeba wyjaśnić”

 1. Kojak said

  Zydowskie kurwy rzadzace Zydopolin nigdy tego nie wyjasnia ! Niby co maja wyjasnic ? Wlasny mord ? Bredzenie o Zydach z Konfederacji jest totalna bzdura Jak kiedys sluchalem tego zydowskiego gnojka Bosaka to ciagle przecieralem uszy ,nie dowierzajac ,co ta zydowska pluskwa opowiada ! I teraz ten zydowski gnojek Bosak ma wyjasnic smierc Leppera ? Toc to dom wariatow na kolkach !.

 2. Mam nadzieję, że będzie konkretna reklama z tą książką bo chętnie zakupię i będę zachęcać.

 3. bryś said

  Akurat teraz? Inflacja licho wie jak wielka, nowe łady i rżnięcie resztek przedsiębiorców, srowid do rozliczenia, zagrożenie kolejną gównodemią i lokdałnami, brak gazu na zimę, zagrożone dostawy prądu, 30 miliardów poszło na u-krainę, wysyłamy tam broń, najemników, pchają nas do wojny – a tu trup z szafy? Chwalebna inicjatywa, ale przecież nie ma najmniejszej szansy powodzenia?

 4. bryś said

  A zreszta co tu rozwiązywać. Kto skorzystał – może od tego zaczniemy.

 5. Marek said

  Nie mamy złudzeń. Żydy wyjaśnią śmierć Leppera, jak wyjaśniają śmierć syna Piaseckiego. Oni nam wszystko potrafią objaśnić, wyjaśnić, odkryć i zakryć, mistrzowie uzasadniania talmudycznych tez i hipotez.

 6. Olo said

  A co tu wyjaśniać… Jedna z wielu i pewno nie ostatnia ofiara Krwawego Kurdupla i jego mocodawców…

 7. kolejarz said

  Po polsku czy w idysz ?

 8. lewarek.pl said

  W dniu śmierci Leppera w siedzibie Samoobrony oprócz niego przebywały trzy osoby: jego kierowca (położył się spać po nocnej podróży), wiceprzewodniczący Samoobrony Wojciech Maksymiuk i sekretarka. Była też dziennikarka, która chciała przeprowadzić wywiad z Lepperem, ale ten nie miał dla niej czasu. Ktoś z nich zapewnił mordercom dostęp do przewodniczącego i dopilnował, żeby akcja przebiegła bez zakłóceń. Mordercy mogli wejść do gabinetu Leppera po rusztowaniu od strony podwórza, ale niewykluczone, że zostali wpuszczeni po prostu drzwiami lub wcześniej ukryli się w środku. Prokuratura od razu przyjęła wersję o samobójstwie i nie badała szczegółowo tych okoliczności, choć aż się prosiło, żeby solidnie podrążyć sprawę, a obecnych wziąć „na konwejer” w celu ustalenia zleceniodawców. Ale to nie w Polsce! Decyzja była polityczna, a pierwszym podejrzanym był Kaczyński do spółki ze swoim zbirem do zadań specjalnych Kamińskim. Oni akurat spełniają oba wymienione przez Piskorskiego kryteria: są postsolidaruchami i zdyscyplinowanymi wykonawcami poleceń płynących z Waszyngtonu. Dodatkowo tak Kaczyński, jak i Kamiński osobiście nienawidzili Leppera i bali się go, mając na sumieniu zorganizowaną przeciw niemu prowokację, w wyniku której Lepper przestał być wicepremierem.
  Nie wyklucza to inicjatywy lub udziału w zbrodni innych osób i środowisk. Lepper miał wielu wrogów.
  Sądzę, że góra PiS ma dobrą wiedzę na ten temat. Gdyby tak Kamińskiemu – mówiąc językiem Sienkiewicza – przypiec boczków, to może udałoby się dowiedzieć kto był mordercą Leppera i kto to morderstwo zlecił.

 9. kolejarz said

  Panie Piskorski, zrównując p. Sumlińskiego z p. Stonogą, dal Pan dowód swojego prostactwa intelektualnego. Sama znajomość osobista z Lepperem nie daje Panu prawa do takich komentarzy, raczej każe zastanowić się czy to Pan czasem nie jest z tego pokroju, przed którym Pan przestrzega.

  ——–
  Dr Piskorski nie musi nic nikomu udowadniać ani z niczego się tłumaczyć.
  Admin

 10. D-T said

  cytat: Przecież sama idea parlamentarnego śledztwa, czysto teoretycznie, wydaje się w takich przypadkach niezłym pomysłem.

  Parch-lament nie prowadzi śledztw, tylko medialne show dla idiotów. Z tych przedstawień nigdy nic nie wynika, więc można to traktować jako rozrywkę dla masochistów.

 11. A, Lepera zamordowaly te same ” Sily” ktore zamordowaly 8 Polskich Generalow i dziesiatki mniejszych ranga oficerow👹👿.Co jest naiwieksza zbrodnia to fakt ze Ci generalowie umierali w czasie lub zaraz po pielgrzymkach Paieza Polaka😀😳 A prosze zauwazyc ze w czasie druzgocacego najazdu dwoch mocarst na Polske Niemiec i Rosji…… NIE ZAMORDOWANO !!!! ANI JEDNEGO GENERALA😳😳 Swierczewski zginol po Wojnie i general Sikorski zostal zamordowany na polecenie Churhila ale ,,,tez PO wojnie😳Natomiast te masowe mordy Generalow i innych wysokich ranga oficerow dokonano w trakcie „POKOJU” 😰🙈

 12. Sebastian said

  Ad. 8 Janusz Maksymiuk tw. ” Roman ” a może Максимюк, byli tacy w upa

 13. If said

  Jeszcze żadna parlamentarna komisja śledcza w historii tzw. III RP niczego nie wyjaśniła.
  Pan Piskorski doskonale wie i rozumie, że takowe komisje to tylko teatrzyk dla ciemnego luda, no ale zarówno on, jak i skądinąd zresztą sprawiający wrażenie rozsądnego niejaki Konrad Rękas, zaangażowali się teraz w popieranie p. Brauna, udając że nie wiedzą i nie widzą że to zwykły zadaniowiec, a nie jakiś „ostatni sprawiedliwy”.
  Wystarczy posłuchać „mądrości” w/w sprzed paru lat, żeby wnioski były oczywiste, no ale jak się podjęło żyrowania jakiegoś projektu politycznego…

 14. Piskorz said

  re 9 Kolejarz; popieram . P. Piskorski powinien odpieprzyć się /przynajmniej od p. Sumlińskiego/!! Już tu nie x pisałem o p. Sumlińskim i genug !

 15. Piskorz said

  re 8 . Mordercy mogli wejść do gabinetu Leppera po rusztowaniu od strony podwórza, „”…A po co tam było ?! Pośrodku ściany, nic nie było nawet maźnięte . Typu \warszawskiego….których się nie używa. ! Byłem tam i widziałem to. Albo po rusztowaniu…wyjść.

 16. Carlos said

  Re 9 Kolejarz —Sumlinski jest takim samym sukinsynem jak Stonoga , Gadowski i Bartosiak. Jak tego nie wiesz zapytaj starych kolejarzy , moze Ci powiedza…

 17. lewarek.pl said

  11. Niepostepowyoszołom
  Panie, jak pan nie wiesz, to pan nie pisz, bo głupoty wychodzą.
  W samym Katyniu Sowieci zastrzelili 13 generałów Wojska Polskiego.
  A nazwisko generała Stefana Roweckiego-Grota, którego zamordowali Niemcy w obozie koncentracyjnym Sachsenhausen, zna każde dziecko.

 18. Emilian58 said

  Komisje knesejmu są bez sensu co już można było zobaczyć i poczuć. A ta „polska” prokuratura już nie raz stwierdzała samobójstwo po kilku pchnięciach nożem gdzie już pierwsze było śmiertelne. Czy po kilku postrzałach z broni palnej. Według prokurwatury to denat strzelał do skutku i owszem.

 19. Carlos said

  Od 30-stu lat w Polsce gina ludzie, generalowie ktorzy byli przeciw wejsciu do UNII i NATO. Byli zagrozeniem dla interesow „rzymianskich „, wiec mamy odpowiedz kto ich zabil.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: