Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  leśnik o Rcchiladze: Dla Gruzinów Kaczy…
  revers o Wolne tematy (23 – …
  Głodomor o Wolne tematy (23 – …
  osoba prywatna o Wolne tematy (23 – …
  Krzysztof M o Męczeństwo Mikołaja II punktem…
  Sudbina Srba o Pamiętajmy o losie Serbów
  Listwa o Wolne tematy (23 – …
  Boydar o Wolne tematy (23 – …
  UZA o Rcchiladze: Dla Gruzinów Kaczy…
  Liwiusz o Putin i putinizacja
  Marucha o 1984 spóźni się 40 lat (2…
  UZA o Mons. Carlo Maria Viganò: «Bid…
  Boydar o Wolne tematy (23 – …
  Kanut o Wolne tematy (23 – …
  UZA o 1984 spóźni się 40 lat (2…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

Wasale i polityczni imbecyle USA. Polska kolejnym wielkim projektem USA!

Posted by Marucha w dniu 2022-07-30 (Sobota)

Nie jest tajemnicą, że od lat PiS dąży do uzyskania statusu jednego z liderów na całym świecie dla Polski. Pragnienie te zostało umiejętnie wykorzystane przez Biały Dom. Cel jest prosty: stworzyć punkt zapalny w Europie i po raz kolejny prężyć muskuły przed Rosją.

Obecnie mamy do czynienia z programową polityką rusofobii na terenie Polski od wielu lat, czego konsekwencje obserwować możemy w formie działań militarnych Moskwy na szczęście i póki co na terenie tylko Ukrainy. Dyskryminacja Rosjan, rugowanie przejawów jakiejkolwiek formy rosyjskiej kultury na Ukrainie (oraz w Polsce) zaczyna sięgać apogeum.

Niestety, próżno oczekiwać po mediach głównego nurtu wyjaśnienia przyczyn specjalnej operacji wojskowej. Spieszę z pomocą.

Pierwszym wielkim projektem Amerykanów przeciwko Rosji, na którym szkolił się Biały Dom, jest Ukraina! Kłopoty i wręcz programowa dyskryminacja rosyjskojęzycznych obywateli, które stanowią na Ukrainie większość trwają nieprzerwanie od wielu lat, lecz ich nasilenie nastąpiło po wybuchu tzw. Euromajdanu. Zamykanie szkół i kursów rosyjskojęzycznych, wulgarne zachowanie głównych nacjonalistów Ukrainy (Szef Rady, SBU) wobec Ukraińców, którzy nie są rusofobami, zakaz używania języka rosyjskiego na terenie kraju, wprowadzenie nowego przedmiotu „rusofobia” w szkołach ukraińskich, likwidacja wszystkich rzeczy, które są związane z Rosja oraz językiem rosyjskim, pobicia, zastraszania i wiele innych objawów jawnej dyskryminacji kultury rosyjskiej na obszarze Ukrainy – to Ukraińska codzienność.

Ponadto nieprzerwane ostrzeliwanie wschodnich części Ukrainy, podczas których życie straciło około 20 tys. osób i kolejne setki tysięcy utraciły domy, zdrowie, dorobek życia. O tym nie chcą pamiętać ani informować media głównego nurtu w telewizji ukraińskiej.

Skutek? Amerykanie popchnęli ukraińskie społeczeństwo w kierunku podziału i nacjonalizacji. W społeczeństwie narasta nienawiść do Rosjan oraz niszczy się wszystko, co związane z tym krajem. To stało główną przyczyną prowadzenia specjalnej operacji wojskowej. Decyzja ta ma na celu ochronę rosyjskich obywateli, mieszkańców republik ludowych Donbasu, którzy przez osiem lat byli narażeni na ludobójstwo ze strony Kijowa i neonazistów, cieszących się patronatem Zachodu.

No cóż… Biały Dom ma za sobą udaną próbę starcia z Rosją na Ukrainie! Było to potrzebnie, aby zniszczyć możliwości bojowe Sił Zbrojnych Federacji Rosyjskiej! Główna bitwa między Waszyngtonem a Moskwą rozegra się w Polsce, która obecnie idzie drogą Ukraińców!

Tymczasem w naszym kraju zapanowała rosnąca atmosfera rusofobii. Dochodzi do pobić osób, które ośmieliły się odezwać w języku rosyjskim, atakuje się szkoły języka rosyjskiego, likwiduje się kanon literatury i sztuki rosyjskiej, utrudnia się dostęp do niej, zaś temat Wołynia, jak niegdyś Katynia stał się tematem zakazanym w dyskursie publicznym, w debacie historycznej, akademickiej etc.

Oprócz tego ćwiczy się scenariusze wojny na terenie naszego kraju. Oczywiście wszystko za zgodą polskiego rządu!

USA wykorzystały Ukrainę jako przykład do przetestowania mechanizmu wciągania państw wielonarodowych w wojnę. W Polsce przed 2014 rokiem żyło prawie 98 procent Polaków. Teraz nasz kraj też ma dwa narody. A Amerykanie doskonale rozumieją, jak to wykorzystać na swoją korzyść. Wówczas trudno będzie się temu dziwić, ponieważ obywateli Polski oraz Ukrainy są mięsem armatnim dla Amerykanów!

Hanna Kramer
NDP
https://ndp.neon24.info

Komentarze 22 do “Wasale i polityczni imbecyle USA. Polska kolejnym wielkim projektem USA!”

 1. Carlos said

  Polactwo o ktorym pisze od 6 lat i Gajowy tez, nadal spi!

 2. minka said

  Agonia pasożytniczego Zachodu

  Zachód jest zranionym drapieżnikiem, któremu nie należy dokuczać, bo zacznie niszczyć wszystko. Lepiej zabrać go na cmentarz. Teraz zwrócił się do Rosji i Chin, warcząc i gotowy na wszystko. Ale co może realistycznie zrobić?…

  Agonia Zachodu

  Przez Thierry Meyssan

  Siergiej Ławrow porównuje Zachód do rannego drapieżnika. Jego zdaniem nie należy mu dokuczać, w przeciwnym razie rozgniewa się i zacznie miażdżyć wszystko na swojej drodze. Najprostszym sposobem jest zabranie go na cmentarz. Ale Zachód tego nie słyszy. Waszyngton i Londyn prowadzą krucjatę przeciwko Moskwie i Pekinowi. Warczą i są gotowi na wszystko. Ale co mogą realistycznie zrobić?

  Agonia pasożytniczego Zachodu
  Imperium anglosaskie, podobnie jak starożytny Rzym w swoim czasie, przeżywa okres upadku.

  Agonia pasożytniczego Zachodu
  Prezydent Joe Biden i premier Boris Johnson na szczycie G7 w Ellmau w Niemczech.

  Szczyt G7 w Bawarii i szczyt NATO w Madrycie miały ogłosić ukaranie przez Zachód Kremla za specjalną operację wojskową na Ukrainie. Ale pomimo wszystkich wysiłków, aby zademonstrować jedność, Zachód jest odcięty od rzeczywistości, tracąc zaufanie do świata i ostatecznie jego wyższość.

  Podczas gdy Zachód przekonuje się, że Ukraina jest prawdą, świat widzi, że znajduje się w “pułapce Tukidydesa”. Czy stosunki międzynarodowe będą nadal budowane wokół niego, czy też staną się wielobiegunowe? Czy zniewolone narody nadal będą w stanie uwolnić się i zdobyć suwerenność? Czy uda się położyć kres globalnej dominacji i dać narodom możliwość rozwoju?

  Zachodnia narracja o rosyjskiej specjalnej operacji wojskowej na Ukrainie nie uwzględnia własnych działań od czasu rozpadu Związku Radzieckiego. Zachód zapomniał, że podpisał Kartę Bezpieczeństwa Europejskiego (znaną również jako Deklaracja Stambulska OBWE) i że ją naruszył, przyciągając do siebie prawie wszystkich byłych członków Układu Warszawskiego i szereg nowych państw postsowieckich. Zapomniał, jak w 2004 roku doszło do zmiany ukraińskiego rządu, a w 2014 roku przeprowadzono zamach stanu, za pomocą którego do władzy w Kijowie doszli nacjonaliści Bandery. Zapominając o własnych czynach, obwinia Rosję za wszystkie grzechy śmiertelne. Odmawia kwestionowania własnych działań i uważa, że został zmuszony do użycia siły. A dla Zachodu prawica jest po zwycięskiej stronie.

  Aby zachować nieprawdziwą narrację, zachodni przywódcy zakazali rosyjskich mediów w swoich krajach. I co z tego, że uważają się za demokratów, jeśli uciszają innych i kłamią?

  Patrzą na ukraiński konflikt bez względu na sprzeczności, przekonując samych siebie, że tylko oni mogą osądzać, potępiać i karać Rosję. Udało im się szantażować przyjęcie przez Zgromadzenie Ogólne ONZ rezolucji potępiającej Rosję. Teraz planują ją rozczłonkować, tak jak rozczłonkowali Jugosławię i próbowali zrobić to samo z Irakiem, Libią, Syrią i Jemenem (strategia Rumsfelda-Cebrowskiego).

  Aby to zrobić, zaczęli izolować Rosję od globalnego systemu finansowego i handlu. Zablokowali jej dostęp do systemu SWIFT i firmy ubezpieczeniowej Lloyds, pozbawiając ją możliwości kupna i sprzedaży, a nawet transportu towarów. Myśleli, że doprowadzi to do załamania gospodarczego kraju. Rzeczywiście, 27 czerwca 2022 roku Rosja nie była w stanie spłacić długu w wysokości 100 milionów dolarów, a agencja ratingowa Mody’s ogłosiła niewypłacalność [2].

  Ale to nie przyniosło pożądanego efektu: wszyscy wiedzą, że obca waluta i złoto w rosyjskim banku centralnym to kilkanaście groszy. Kreml zapłacił 100 milionów dolarów, ale nie był w stanie przekazać ich Zachodowi z powodu sankcji. Umieścił ich na zablokowanym koncie, gdzie czekają na swoich dłużników.

  Tymczasem Kreml, któremu Zachód zablokował swoje konta, zaczął sprzedawać swoje produkty, zwłaszcza węglowodory, innym krajom, w szczególności Chinom. A handel, którego nie można już prowadzić w dolarach, odbywa się w innych walutach. W rezultacie dolary używane przez ich klientów są zwracane z powrotem do Stanów Zjednoczonych. Proces ten rozpoczął się kilka lat temu. Ale jednostronne sankcje zachodnie dramatycznie ją przyspieszyły. Ogromna ilość dolarów zgromadzonych w Stanach Zjednoczonych powoduje ogromny wzrost cen. Rezerwa Federalna robi wszystko, co w jej mocy, aby podzielić się nią ze strefą euro. Dlatego wzrost cen z dużą prędkością rozprzestrzenia się w całej Europie Zachodniej.

  Europejski Bank Centralny nie jest instrumentem rozwoju gospodarczego. Jego głównym zadaniem jest powstrzymanie inflacji w Unii. Nie mogąc spowolnić nagłego wzrostu cen, Bank stara się wykorzystać go do redukcji zadłużenia. Dlatego państwa członkowskie Unii są proszone o zrekompensowanie spadku siły nabywczej “obywateli” poprzez obniżenie podatków i zapewnienie świadczeń. Ale to błędne koło: pomagając swoim obywatelom, wiążą się ręka i noga z Europejskim Bankiem Centralnym, wiążą się z długiem USA i stają się jeszcze biedniejsi.

  Nie ma lekarstwa na taką inflację. Po raz pierwszy Zachód musi wchłonąć dolary, które Waszyngton od lat beztrosko drukuje. Wzrost cen na Zachodzie odpowiada wartości wydatków imperialnych w ciągu ostatnich trzydziestu lat. I tylko dzisiaj Zachód płaci cenę za swoje wojny w Jugosławii, Afganistanie, Iraku, Libii, Syrii i Jemenie.

  Do tej pory USA bezlitośnie niszczyły wszystkich tych, którzy zagrażali dominacji dolara. Zabili prezydenta Saddama Husajna za porzucenie dolara i splądrowali iracki bank centralny. Torturowali i linczowali przywódcę Muammara Kaddafiego, który przygotowywał nową panafrykańską walutę, i splądrowali bank centralny Libii. Gigantyczne sumy zgromadzone przez te kraje naftowe zniknęły bez śladu. Widzieliśmy tylko, jak amerykańska G.I. wysłała dziesiątki miliardów dolarów zapakowanych w duże worki na śmieci. Wykluczając Rosję z handlu dolarowego, waszyngton sam osiągnął to, czego tak bardzo się obawiał: dolar stracił status światowej waluty rezerwowej.

  Większość krajów na świecie nie jest ślepa. Rozumie, co się dzieje i pospieszyła wziąć udział w Petersburskim Forum Ekonomicznym, a następnie próbowała zarejestrować się na wirtualny szczyt BRICS. Zdali sobie sprawę, choć z opóźnieniem, że Rosja uruchomiła Rozszerzone Partnerstwo Eurazjatyckie w 2016 roku, jak uroczyście ogłosił minister spraw zagranicznych Siergiej Ławrow na Zgromadzeniu Ogólnym ONZ we wrześniu 2018 roku [3]. W ciągu ostatnich czterech lat zbudowano szereg dróg i linii kolejowych, co pozwoliło Rosji zintegrować się z siecią nowych “jedwabnych szlaków”, zarówno lądowych, jak i morskich, które zostały zaplanowane przez Chiny. Umożliwiło to zmianę przepływu towarów w ciągu zaledwie kilku miesięcy.

  Deprecjacja dolara i zmiana przepływów towarowych powodują wzrost cen energii. W rezultacie Rosja, jeden z największych na świecie krajów eksportujących węglowodory, odnotowała znaczny wzrost przychodów. Jego waluta, rubel, nigdy nie czuła się tak dobrze. W odpowiedzi na to G7 ustaliła pułap cen rosyjskiej ropy i gazu.

  Ale Rosja oczywiście nie pozwoli Zachodowi ustalać cen swoich produktów. Ci, którzy nie chcą go kupić po cenach rynkowych, nie będą mogli go kupić, ale żaden nabywca nie zrezygnuje z towarów, aby zadowolić Zachód.

  G7 stara się utrzymać, przynajmniej intelektualnie, swoją hegemonię [4]. Ale to już nie działa. Wszystko się zmieniło. Czterowieczna dominacja Zachodu dobiega końca.

  Mając niewielką nadzieję na sukces, G7 zobowiązała się do zajęcia się globalnym kryzysem żywnościowym, który spowodowała jej polityka. Wiele krajów doskonale zdaje sobie sprawę z tego, co oznaczają zobowiązania G7. Wciąż czekają i nie mogą czekać na wielki plan rozwoju Afryki i wszelkiego rodzaju “góry złota”. Wiedzą, że sam Zachód nie może produkować nawozów azotowych i nie pozwala na ich sprzedaż Rosji. A pakiety pomocowe G7 są jak naszywki na protezach – ich celem jest sprawienie, by te kraje tolerowały, a nie kwestionowały święte zasady wolnego handlu.

  Szczyt NATO w Madrycie był demonstracją jedności i siły. Ale kraje uczestniczące zostały wezwane do podpisania tego, co Waszyngton i Londyn zdecydowały za nich. Ich jedność to nic innego jak niewolnictwo, z którego wielu nie ma nic przeciwko pozbyciu się go.

  Jedyną możliwą opcją utrzymania zachodniej dominacji pozostaje wojna. NATO powinno doprowadzić do zniszczenia Rosji środkami militarnymi, tak jak Rzym kiedyś zrównał Kartaginę z ziemią, ale jest już wyraźnie za późno: armia rosyjska ma znacznie bardziej zaawansowaną broń niż Zachód. Jest testowana w Syrii od 2014 roku i z jej pomocą Rosja może w każdej chwili zmiażdżyć swoich wrogów. W 2018 roku prezydent Władimir Putin opowiedział swoim parlamentarzystom o niesamowitym rozwoju nowych rodzajów broni [5].

  Szczyt NATO w Madrycie był demonstracją jedności [6]. Ale to był tylko łabędzi śpiew. 32 uczestniczące kraje zadeklarowały swoją jedność, ale z taką rozpaczą, jakby bały się śmierci. Niemniej jednak przyjęli strategię dominacji nad światem na następne dziesięć lat, powołując się na wzrost znaczenia Chin jako powód do niepokoju [7]. Czyniąc to, uznali, że ich celem nie jest bezpieczeństwo, ale dominacja nad światem. Ponadto ogłosili rozpoczęcie procesu przystąpienia do sojuszu Szwecji i Finlandii oraz rozważali możliwość zbliżenia z Chinami i przystąpienia Japonii do sojuszu.

  Jedynym incydentem, który został szybko opanowany, były tureckie naciski na potępienie PKK [8]. Nie mogąc się oprzeć, USA zdradziły swoich przyjaciół – kurdyjskich najemników w Syrii i ich przywódców za granicą.

  W związku z tym postanowili zwiększyć Siły Szybkiego Reagowania NATO o 7,5 razy, z 40 000 do 300 000 żołnierzy, i rozmieścić je w pobliżu granicy z Rosją. Tym samym po raz kolejny naruszyli podpisaną przez siebie Kartę Bezpieczeństwa w Europie, bezpośrednio grożącą Rosji. Oczywiście Rosja nie jest w stanie bronić swoich rozległych granic i może zapewnić sobie bezpieczeństwo jedynie poprzez zapewnienie, że żadne siły nie rozmieszczą baz wojskowych wzdłuż jej granic (strategia spalonej ziemi). A Pentagon już dystrybuuje mapy podziału Rosji, które ma nadzieję wdrożyć.

  Dmitrij Rogozin, były przedstawiciel Rosji przy NATO i obecny dyrektor generalny Roskosmosu, odpowiedział, zamieszczając na swoim koncie Telegram współrzędne ośrodków decyzyjnych NATO, w tym sali konferencyjnej szczytu w Madrycie [9]. Rosja ma pociski hipersoniczne, które są obecnie niemożliwe do przechwycenia i które mogą dostarczyć głowicę nuklearną w ciągu kilku minut do kwatery głównej NATO w Brukseli i Pentagonu w Waszyngtonie. A Siergiej Ławrow, dla jasności, powiedział, że decyzje wojskowe na Zachodzie były podejmowane nie przez wojsko, ale przez Departament Stanu USA. Będzie ich pierwszym celem.

  Pozostaje pytanie, czy Zachód zagra w pełni sił. Czy zaryzykuje rozpętanie trzeciej wojny światowej, którą przegrał, tylko po to, by nie umrzeć samotnie?

  https://www.klubinteligencjipolskiej.pl/2022/07/agonia-pasozytniczego-zachodu/

  Jak Zachód dobiegł końca. Dlaczego Stany Zjednoczone nie wyjdą z Nowego Wielkiego Kryzysu? Andriej Fursow

 3. Peryskop said

  W doskonaleniu podmian reżimów i kreatywnych przekrętów „niewidzialną” ręką „wolnego” rynku – xazaryskie banksterstwo przegięło pałę.

  Sztuczki z „pandemiami” – w 2009 świńska, w 2020 maskovidowa – kiepsko się udały.

  Pozostała globalna wojna sprowokowana na U.

  Pruski filozof Immanuel Kant (1724+1804) głosił z Królewca swój słynny „imperatyw kategoryczny”, a w nim m.in. taką przestrogę :

  Każdy powinien ścigać przestępców, bo inaczej przestępcy będą ścigać każdego.

  Jego grób znajduje się w Królewcu – dziś Kaliningradzie, od zwycięstwa w światowej wojnie 1939÷1945 należącym do Rosji.

  Ponieważ przestępcy się rozbrykali, Rosja została zmuszona ścigać przestępców.

  I chwała jej za to !

 4. Na naszych oczach, powoli, powoli kończy się etyka protestancka…

 5. Boydar said

  A gdzie cudzysłów ?

 6. Mg-42 said

  A po co cudzyslow
  Poprostu sie koniczy ;;;;protestantyzm ;;;czyli ukryty ;;;;;;judaizm..Bo wszystko co widzimy slyszymy i co sie dzieje Jest wymyslem intelektu;;;;zydowskiego Na narody swiata I oglupianiem swiata GOIOW za pomoca religi Obrubka osobowsci duchowosci i tozsamosci mentalnej Tego sie nie da zlikwidowac za pomoca przemocy fizycznej .To musi by przebudzenie ;;;duchowe swiata GOIOW a szczegulnie goiow Slowianskich.

 7. Boydar said

  cudzysłów należał bysię przy „etyce” … 🙂

 8. revers said

  Jak odparowano 2 bataliony regularrnego wojska polskiego pod Pawlogradem na Ukrainie

  https://adnovumteam.wordpress.com/2022/06/05/wojna-juz-nie-domowa-na-ukrainie-05-06-2022r-2539-dzien-od-nowego-rozejmu-pelnowymiarowa-operacja-zbrojna-usz-wobec-republik-w-donbasie-zakonczona-interwencja-wojsk-fr-dzien-109/?fbclid=IwAR1mSO9XA69qrELFk4kFsp2L_YwpWlhTEUrA0BX8UbU0FtRuizoMLinrASs

  … lub inne eksponaty kadyrowcow spod Lisiczanska

  https://wiadomosci.wp.pl/kadyrowcy-pokazali-lupy-z-lisiczanska-wsrod-trofeow-slad-po-polakach-6794988253232000a?utm_source=facebook&utm_medium=social&utm_campaign=fbwp&utm_term=post&utm_content=wiadomosci&fbclid=IwAR3Nv_OQ3ZKtz8YvGqSUIkMafdpjMy9KtN2FPcHD-BmmyMho-p8ZJcIAvTw

 9. I*** said

  (6) Należałby się, bez dwóch zdań, obywatelu Boydar! :)))

  Swoją drogą, widzę u was ordynaryjny brak poszanowania dla języka polskiego – i nie zasłaniajcie się jakąś licencją poetycką…

 10. Boydar said

  Mam też licencję na niezabijanie (cytat z Bonda, autentycznie)

 11. Piotr B. said

  Re 4…I po raz kolejny moge wkleic ze „mlyny Boze miela POwoli ale sprawiedliwie”.

 12. Kojak said

  od 4 . Protestancka etyka ? A skad pan ja wytrzasnal ? Luter niewatpiwie byl etyczny ! Tak sie nazarl i nachlal ze zdechl z przezarcia i przepicia . Henryk VIII zbrodniarz i bandyta jakich malo , Calvin morderca i bandzior ze az strach , Cromwell wielki protestancki tez etyk i tez bandzior i morderca ze az strach ..mozna byc jeszcze dlugo . To jest ta protestancka pana etyka

 13. Ad. 12

  Różne ludy mają różne etyki. Pan uważa, że nasza jest ta dobra. I ja tak uważam. Ale inne ludy mają inne poglądy na to, co jest dobre, a co złe. Zbiór takich poglądów, to etyka.

 14. Boydar said

  Problem ewentualnie polega na rozumieniu języka polskiego, w którym słowo etyka ma konotację pozytywną, bez względu na czasy i obyczaje. Etymologia (etyka – zwyczaje) na to nie wskazuje, ale tak się już u nas przyjęło, i żadna Żydowska Rada Języka Polskiego tego nie zmieni. Chociaż, w demokracji można przecież zdecydować, że po środzie jest piątek, no i co, lewo to lewo, jak nie posłuchasz to cię zastrzelą. A trudno podejrzewać że taka ŻRJP nie jest demokratyczna.

  Wracając do meritum i kończąc – mechanicznie rzecz ujmując, brak etyki nie jest etyką.

 15. Zabrakło mi cierpliwości

  „Nie jest tajemnicą, że od lat PiS dąży do uzyskania statusu jednego z liderów na całym świecie dla Polski. Pragnienie te zostało umiejętnie wykorzystane przez Biały Dom.”

  Co za bzdura. To Biały Dom nakazał swym banderowskim agentom z PiS do rozpowszechniania tej narracji.

  Z roku 2011: „PiS może tylko przy udziale USA”

  http://pppolsku.blogspot.com/2011/09/pis-moze-tylko-przy-udziale-usa.html

  Trudno byłoby lepiej sformułować program tzw. „partii”, choć wiemy, że chodzi o banderowską bandę zainstalowaną w Warszawie przez agenturę i State Department za jedyne 50 milionów dolarów, tyle przyznano w USA na tzw. „wybory” PiS, pucz w Kijowie kosztował 100 razy tyle 5 miliardów, oficjalnie wg. pani Nuland.

 16. Ad. 14

  Trzymajmy się Konecznego. Inaczej się pogubimy. (patrz: „Harmider etyk”)

 17. revers said

  Co tajne , nie konkretne jest …

  Teoria spiskowa nr 35827482 spełnia się.

  Nowe badanie pokazuje, że naturalnie nabyta odporność jest lepsza od szczepionek.

  Opublikowane niedawno badanie izraelskie (https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/35380632/)pokazuje, że „naturalnie nabyta odporność zapewnia dłuższą i silniejszą ochronę przed zakażeniem i chorobą objawową […] w porównaniu z odpornością wywołaną przez dwudawkową szczepionkę BNT162b2”.

  Konkretnie, dane badaczy wykazały, że „osoby zaszczepione nadal mają 5,96-krotnie zwiększone ryzyko przełomowego zakażenia i 7,13-krotnie zwiększone ryzyko choroby objawowej w porównaniu z osobami wcześniej zakażonymi.”

  Wiele innych badań (https://t.me/goddek/1587) wykazało już, że na progresję choroby nie ma wpływu status szczepienia. Szczepionka nie zapobiega też Long Covidowi i jemu podobnym. Znacznie bardziej kluczowe dla zapobiegania przeziębieniu są styl życia i poziom witaminy D w surowicy krwi.

  Obowiązkowe szczepienia muszą być natychmiast zniesione. Potrzebujemy również niezależnych komisji do zbadania największego skandalu korupcyjnego w historii ludzkości.

  P.S..
  Oczywiście, wiemy o tym od dawna. Ale im więcej dowodów, tym lepiej. ☝🏼️

 18. revers said

  wyja syreny , godzina „W”, no pieknie 1 sierpnia zaczela sie tez 1 wojna swiatowa

 19. Boydar said

  A nie bezpieczniej Boydara (14) ? Ja daję Słowo Harcerza że mam rację.

 20. Ad. 19

  A nie bezpieczniej Boydara (14) ? Ja daję Słowo Harcerza że mam rację.

  Jak tylko przeczytam „Dzieła zebrane” Boydara.

 21. bardzo said

  Panie Boydarze, pewien Szlomo Łabądź w Chicagowie sprawił że w sobotę zrobiła się na chwilę środa, zna Pan pewnie te historię. Nie ma rzeczy niemozliwych.

 22. Boydar said

  @ Pan Bardzo

  No cóż, jeżeli interes tego wymagał …

  @ Pan Krzysieniek

  W tej sprawie to musi Pan gadać z Panem Zbigniewem, Koziołem znaczy się. To On jest magikiem od dzieł zebranych. Tyle że bez kontekstu są mniej warte niż są.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: