Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Olo o Generał Surowikin radykalnie z…
  Olo o Wygląda na to, że Rosja nie bę…
  bryś o Marokańczycy uczcili zwycięstw…
  bryś o Generał Surowikin radykalnie z…
  revers o Wolne tematy (83 – …
  NC o Polska dla Polaków
  Szczepan Zbigniewski o «Batalion Monako»
  niepostepowyoszolom o Generał Surowikin radykalnie z…
  minka o Wolne tematy (83 – …
  Szczepan Zbigniewski o «Batalion Monako»
  ats42 o Najbogatszy człowiek na ś…
  Szczepan Zbigniewski o Wolne tematy (83 – …
  Zorard o Najbogatszy człowiek na ś…
  Nie przycichlim o Generał Surowikin radykalnie z…
  Boydar o Wolne tematy (83 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 625 obserwujących.

Szijjártó: „Trzeba rozmawiać z Rosją”

Posted by Marucha w dniu 2022-07-31 (Niedziela)

Szef węgierskiej dyplomacji Péter Szijjártó podczas zamknięcia MCC Fest zorganizowanego przez Mathias Corvinus Collegium (MCC) mówił o obecnej sytuacji międzynarodowej i polityce Węgier.

Szijjártó zauważył, że wojna zasadniczo determinowała przestrzeń polityki wewnętrznej i zagranicznej wszystkich krajów, w tym Węgier. Powiedział, że Węgry potępiają agresję [sic! – admin] wojskową i że stoją po stronie ofiary i jej integralności terytorialnej.

Jednocześnie, powiedział, rząd węgierski ponosi największą odpowiedzialność przed narodem węgierskim, więc musi zdecydowanie zapobiec dryfowaniu kraju ku wojnie. Dodał, że rząd nie powinien też pozwolić na to, by Węgry zapłaciły cenę tej wojny.

Zdaniem Pétera Szijjártó również w tej sytuacji konieczne jest utrzymywanie kontaktu z Rosjanami, m.in. dlatego, że Rosja jest rzeczywistością w Europie Środkowej, a odcięcie kanałów komunikacji utrudnia możliwość dyplomatycznego porozumienia. Uważa, że na dłuższą metę tylko rosyjsko-amerykańskie porozumienie może zagwarantować koniec wojny. [Porozumienie, tyle warte co papier do d***y – admin]

Zamiast kwestii ideologiczno-filozoficznej, minister zwrócił uwagę na to, że dostawy energii są obecnie najważniejszą rzeczywistością. Powiedział, że ze 170 miliardów metrów sześciennych zapotrzebowania Europy na gaz ziemny rocznie, 8,5 miliarda metrów sześciennych należy do Węgier. Pozyskania tej ilości nie można sobie wyobrazić bez uwzględnienia rosyjskich źródeł energii, powiedział.

Zwracając się do opozycyjnych dziennikarzy oskarżających go o prorosyjskość, Péter Szijjártó zadał pytanie: „Czym będziemy ogrzewać zimą, jeśli nie kupię gazu od Rosjan?”.

Minister spraw zagranicznych mówił też o tym, że obecne napełnianie węgierskich magazynów gazu wynosi 30 proc., czyli lepiej niż średnia europejska, jednak gabinet musi zapewnić zakup dodatkowych 732 mln metrów sześciennych gazu. Dodał, że „zimą na Węgrzech nie będzie problemów z dostawami gazu ziemnego”. Szef MSZ wspomniał też, że Węgry otrzymują 89 proc. zakontraktowanego wolumenu gazu, dzięki temu, że trzy czwarte z niego pochodzi z Serbii, a tylko jedna czwarta z Austrii.

Podczas debaty Szijjártó skrytykował politykę sankcji Unii Europejskiej, mówiąc, że szkodzi ona krajom europejskim bardziej niż Rosji. Powtórzył, że UE powinna skupić się na pokoju, a nie na sankcjach, a następnie z zadowoleniem przyjął fakt, że ministrowie spraw zagranicznych USA i Rosji rozmawiali ze sobą ostatniego dnia. Minister skrytykował też pomysł wprowadzenia zasady jednomyślności w sprawach wspólnej polityki zagranicznej UE.

Odpowiedział na sugestię, że Węgry nie poparły wprowadzenia globalnego podatku minimalnego, mówiąc, że wprowadzając go, Europa wykończy własną gospodarkę i odbierze Węgrom przewagę konkurencyjną, a następnie argumentował, że polityka podatkowa jest kompetencją rządów narodowych, do której ograniczenia nie można dopuścić.

Jeśli chodzi o Zakarpacie, Szijjártó powiedział, że kwestia wcześniejszych ukraińskich decyzji niekorzystnych dla tamtejszych społeczności węgierskich, kwestionowanych przez Węgry, została na razie wzięta w nawias z powodu wojny. W opinii Pétera Szijjártó Węgry powinny nadal wspierać Zakarpacie, a także całą Ukrainę [! – admin]. Przypomniał, że w największej akcji humanitarnej w historii Węgier do kraju przybyło do tej pory 860 tys. ukraińskich uchodźców wojennych. Szef resortu pochwalił również dobrą współpracę z gubernatorem Zakarpacia Wiktorem Mikitą.

Mówiąc o stosunkach węgiersko-amerykańskich, ocenił, że stosunki Węgier ze Stanami Zjednoczonymi są jakościowo inne, gdy rządzi republikański prezydent. Stosunki dwustronne były najlepsze podczas prezydentury Donalda Trumpa, powiedział, wskazując, że Ameryka rozpocznie nowy etap w stosunkach dwustronnych w listopadzie ze względu na spodziewaną republikańską większość w Kongresie po wyborach uzupełniających.

Péter Szijjártó nie zgodził się z wypowiedziami Davida Pressmana, kandydata na ambasadora USA na Węgrzech, który podczas przesłuchania w Senacie stwierdził, że demokracja na Węgrzech chyli się ku upadkowi.
[Jakaś szwedzka kurwożurnalistka nazwała w TV Węgry „semi-dyktaturą” – admin]

Za: Magyar Hirlap
https://myslpolska.info

Komentarzy 11 do “Szijjártó: „Trzeba rozmawiać z Rosją””

 1. kontra said

  NATO papierowy tygrys w Europie Śr.
  czołgi amerykańskie Abrams to złom
  Polska bierze ciężar amerykańskiej wojny zastępczej przeciw Rosji 2022/07
  https://landdestroyer.blogspot.com/2022/07/polands-position-as-next-ukraine.html

  Polska bierze ciężar amerykańskiej wojny zastępczej przeciw Rosji 2022/07/19/
  https://journal-neo.org/2022/07/19/poland-s-position-as-the-next-ukraine/

  złomy czołgi abramsy
  https://www.brookings.edu/blog/markaz/2016/08/13/is-selling-tanks-to-saudi-arabia-such-a-good-idea/
  drony ukraina
  https://www.aljazeera.com/news/2022/3/11/turkey-drones-use-ukraine

  https://www.aa.com.tr/en/europe/poland-takes-delivery-of-1st-batch-of-us-made-m1-abrams-tanks/2639806

  sabotaż żywności Bidena przykrywany Ukrainą
  Biden Cynically Uses Ukraine to Cover Food Sabotage
  By F. William Engdahl
  26 April 2022
  http://www.williamengdahl.com/englishNEO26Apr2022.php

 2. Mg-42 said

  Tylko z ROSJA trzeba rozmawiac Gdyz zachod jest gnijacym od wewnatrz tworem. Ktory prowadzi cala cywilizacje ludzka do smierci Tylko poto by garstka Huuuuiii….Z narodu tak zwanego przebranego zyla w luksusach. Ludzie K….aa dosc tego……..Dosc dosc Brac sie za cweli rzadowych.

 3. Lily said

  Palec wskazujacy,symbol masonski.
  „Po symbolach Ich poznacie”.Kto czym pachnie.

 4. Peryskop said

  Diadex said
  2022-08-01 (Poniedziałek) @ 09:03:05

  foto Żołnierze węgierscy, lato 1943 r.

  Na Wołyniu Węgrzy obronili także m. in. Sitarówkę, Ożenin, Jazłowiec, Wiśniowiec i Bolechów. Dzielili się amunicją i granatami, oddawali zaopatrzenie polskiej samoobronie, leczyli chorych i rannych Polaków. Przyjaciele Polaków na Wołyniu.

  https://marucha.wordpress.com/2022/07/30/wolne-tematy-55-2022/#comment-1020578

  Wcześniej w 1920 roku przed bitwą warszawską bracia Węgrzy przysłali naszej armii pociąg z amunicją i sprzętem wojskowym (w tym m.in. kuchnie polowe).

  A dziś obcy agent Matousz o słowach Viktora Orbana: Drogi Polski i Węgier się rozeszły

  https://marucha.wordpress.com/2022/07/30/mateusz-morawiecki-o-slowach-viktora-orbana-drogi-polski-i-wegier-sie-rozeszly/

  To nie z głupoty, bo jest po studiach historycznych i różnych innych.

  Więc nie tylko KŁAMCA, ale i ZDRAJCA !

 5. macG said

  ad Lily 3

  Palec wskazujacy,symbol masonski.
  „Po symbolach Ich poznacie”.Kto czym pachnie.

  – po owocach, a nie po symbolach; jak dlubie w nosie, to tez jestem masonem???

 6. Lily said

  Zalezy KTORYM palcem.

 7. Peryskop said

  Jeszcze wcześniej bracia Węgrzy dali nam jednego z najwybitniejszych królów Polski w osobie Stefana Batorego (1533+1586).

  Który w wieku zaledwie 53 lat został w podejrzany sposób uśmiercony – prawdopodobnie za sprawą agentów sterowanych z Anglii.

  A jeszcze wcześniej bo przełomie 1225 i 1226 roku bracia Węgrzy pod wodzą ich króla Andrzeja II wykazali się czujnością, i siłą wygonili krzyżaków – ówczesną elitę europejskiego rycerstwa, którzy pod wodzą Hermana von Salza, i z poparciem papieża Honoriusza III, wysuwali roszczenia wobec węgierskiego króla w zamiarze utworzenia osobnego państwa pod auspicjami papiestwa.

  Wygnanie było korektą nadania w 1211 roku przez Andrzeja II zakonowi krzyżackiemu Burzenland’u w Siedmiogrodzie, którego misją miała być obrona królestwa Madżiarów przed pogańskimi Połowcami.

  https://zamki.name/kraje/wegry/andrzej2_m.php

  Niestety, książę Konrad Mazowiecki nie wykazał się podobną czujnością i rozwagą.

  A bolesne skutki odczuwamy do dziś, choć Węgrzy naszych przodków ostrzegali …

 8. Lily said

  Palec wskazujacy.
  https://www.msn.com/en-au/news/other/nancy-pelosi-now-needs-to-go-to-taiwan-for-us-national-security/ar-AA10apZZ?fullscreen=true&cvid=f0b323db65374c3cb619bfe687562b87#image=1

 9. Emilian58 said

  Według chazarii ze Stanów Złajdaczonych demokracja jest tylko wtedy gdy to oni poniewierają światem.

 10. Emilian58 said

  @Kontra
  „Czołgi abrams to złom”? Ale jaki drogi złom! I taki amerykancki. Już to wystarczy tej sprzedajnej chazarskiej bandzie. Wydaje się że te durnowate towarzysze i towarówki z eurochlewu są nie tylko skorumpowani i szantażowani. Po tym gdy te gady zabili trzech prezydentów i wiele niewygodnych ludzi to towarzysze i towarówki boją się o to swoje parszywe życie. Być może jeszcze w tej dekadzie ten eurochlew trafi szlag ku radości tych jeszcze normalnych.

 11. Peryskop said

  Abramsy mają napęd turbinowy.

  A to jest bardzo kłopotliwe, nietypowe więc trudne do serwisu, i zawodne na polu walki.

  Czy Błyszczak wie jaką krzywdę nam robi ?

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: