Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  lewarek.pl o Stalingrad
  Bezpartyjna o Wolne tematy (10 – …
  Listwa o Upadek cywilizacyjny Polski
  Yagiel o Wolne tematy (10 – …
  lewarek.pl o Szymowski prześwietla premiera
  Enya o Dlaczego kobiety w średnim wie…
  Enya o Dlaczego kobiety w średnim wie…
  Enya o Dlaczego kobiety w średnim wie…
  marcinxw o Wolne tematy (10 – …
  Bezpartyjna o Wolne tematy (10 – …
  Boydar o Wolne tematy (10 – …
  Bezpartyjna o Dlaczego kobiety w średnim wie…
  Boydar o Wolne tematy (10 – …
  Enya o Wolne tematy (10 – …
  Listwa o Wolne tematy (10 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

Eksperci o wizycie Pelosi na Tajwanie: USA pobrzękują szabelką, by odwrócić uwagę od kryzysu w kraju

Posted by Marucha w dniu 2022-08-01 (Poniedziałek)

Jak donoszą tajwańskie media, przewodnicząca Izby Reprezentantów USA Nancy Pelosi przybędzie jutro do stolicy Tajwanu, ale nie ma na razie oficjalnego potwierdzenia. Eksperci w rozmowie ze Sputnikiem ocenili prawdopodobieństwo tej wizyty i określili jej cele.

Według lokalnego portalu informacyjnego ETtoday, Nancy Pelosi przyleci do stolicy Tajwanu 2 sierpnia, a następnego dnia wsiądzie do samolotu zakończy i swoją krótką wizytę. Pelosi planowała swoje azjatyckie tournée jeszcze w kwietniu, ale zachorowała na koronawirusa.

– Ta wizyta może być czymś więcej niż pożegnalnym tournée Pelosi, która chce podziękować swoim licznym politycznym darczyńcom w regionie – powiedziała Sputnikowi emerytowana podpułkownik Sił Powietrznych USA Karen Kwiatkowski, była analityk Pentagonu.

– Z wojskowego punktu widzenia pewne ryzyko jest dopuszczalne, jeśli prowadzi do lepszego poznania przeciwnika i jego możliwości. Amerykański przemysł obronny jest jednym z największych i najbardziej wpływowych sektorów gospodarczych w USA. Chiny są głównym gospodarczym konkurentem militarnym USA (zarówno pod względem sprzedaży, jak i bezpośredniej siły militarnej) – zaznaczyła.

– Amerykańscy politycy zdają sobie sprawę, że nie ma nic lepszego do podsycania patriotyzmu i poparcia, niż atak głównego wroga na amerykański cel. Ryzykowanie życia niepopularnej 82-letniej przewodniczącej Izby Reprezentantów w jej ostatnich miesiącach urzędowania, by osiągnąć te cele, w pewien sposób ma sens – uważa.

– Co więcej, rozpętanie konfliktu, nawet na niskim poziomie, oznacza, że długi są ignorowane lub umarzane (w 2021 roku dług USA wobec Chin wyniósł 1,1 biliona dolarów), albo spłacane w naturze poprzez wsparcie militarne (dług USA wobec Japonii wyniósł 1,2 biliona dolarów, a dług wobec Tajwanu – 235 miliardów dolarów). Mała wojna na Wschodzie lub nawet wzrost napięcia może posłużyć jako reset finansowy, pozwalający na tworzenie nowych amerykańskich pieniędzy i swobodne pożyczanie przez rząd USA funduszy – powiedziała Karen Kwiatkowski.

– Podejrzewam, że groźba wizyty Pelosi na Tajwanie to pobrzękiwanie szabelką przez Stany Zjednoczone, mające na celu jedynie zbieranie informacji wywiadowczych, a nie interwencję militarną lub nawet pokaz dodatkowego wsparcia dla Tajwanu. Ta (wizyta) ma również odwrócić uwagę USA i świata od sytuacji wewnętrznej i politycznej w Waszyngtonie, która wiąże się ze słabą gotowością wojskową, ruiną finansową i możliwą 25. poprawką (konstytucji) dotyczącej zgrzybiałego i schorowanego pana Bidena. Nie zdziwiłabym się, gdyby w ostatniej chwili Pelosi postanowiła nie odwiedzać Tajwanu z powodów logistycznych lub ewentualnie medycznych – podkreśliła.

– Dyskusja o tej wizycie żywo odzwierciedla głębię podziałów i rozłamów w społeczeństwie USA – powiedziała Sputnikowi z kolei Sibel Karabel, dyrektor Centrum Studiów ASEAN na Uniwersytecie Gedik w Stambule.

– 25 lat temu Chiny również wyraziły niezadowolenie z wizyty na Tajwanie przewodniczącego Izby Reprezentantów USA. W tym okresie samoloty wojskowe korzystały również z tajwańskiej przestrzeni powietrznej. Jednak dzisiaj Chiny są zupełnie inne, z bardzo silnym przywódcą, Xi Jinpingiem, na czele – powiedziała Karabel.

– Przyglądając się wypowiedziom płynącym ze strony chińskiej, można przypuścić, jak Pekin zareaguje na wizytę, jeśli ta jednak się odbędzie. W przypadku, gdyby Pelosi towarzyszył amerykański okręt wojenny, zostałoby to odebrane przez Chiny jako ruch prowokacyjny i miałoby szereg konsekwencji – uważa.

– Ostatecznie zarówno USA, jak i Chiny, w obecnych okolicznościach, zmagając się z trudnościami, związanymi z konfliktem ukraińskim, kryzysem żywnościowym i koronawirusem, najmniej chcą otwartego starcia. (…) Dyskusja o tej wizycie żywo odzwierciedla głębię podziałów i rozłamów w amerykańskim społeczeństwie. Jest oczywiste, że najpewniejszym krokiem w celu uniknięcia kryzysu, jaki może wywołać ta wizyta, może być zawarcie szeregu porozumień satysfakcjonujących obie strony – podsumowała Karabel.

https://pl.sputniknews.com

Komentarze 24 do “Eksperci o wizycie Pelosi na Tajwanie: USA pobrzękują szabelką, by odwrócić uwagę od kryzysu w kraju”

 1. ziolek said

  ‼️W filmie chińskiej telewizji centralnej, który upamiętnia kolejną rocznicę powstania Chińskiej Armii, po raz pierwszy pokazano wystrzelenie pocisku balistycznego średniego zasięgu Dongfeng-17 (DF-17)z głowicą hipersoniczną.

  Pocisk jest w stanie trafić cele w odległości 1800-2500 km.
  https://t.me/ndp_pl/12006

 2. Peryskop said

  Za młodu szabelka pobrzękiwała.

  Ale w wieku 82 załuguje raczej na dyskretną mumifikację.

 3. Kojak said

  I niech jedzie,jak najbardziej ! Chiny sie tylko zdecydowanie usztywnia wobec zydowskich kurw z Usraela ! Tak trzymac zydowskie scierwa jest ,,git ,,

 4. Emilian58 said

  Jako że mamy „kryzys żywnościowy” to babsko nie poleci bo nie będzie czym zakąszać burbona. Czyli póki co skończy się na groźnych minach.

 5. NC said

  Zobaczymy, w jakim stopniu Nancy Pelosi ma rozwinięty instynkt samozachowawczy…

 6. Re: Artykul…
  „zydowskie wegle” sa juz tak „rozzarzone”, ze „postanowiono” w „najwyzszych” kregach senhendrunu, aby Tajwanczycy je wybierali z „tego ognia”… A dlaczego nie???…
  My, Polacy caly czas te „wegle” wyjmujemy i tylko jednego nie rozumie: „Mamy tak „lapy” poparzone”, to teraz bedziemy „je wybierac chyba nogami”…:)))
  ======================
  jasiek z toronto

  http://www.forum.michalkiewicz.pl/viewtopic.php?f=4&t=29315

 7. revers said

  https://marucha.wordpress.com/2022/08/01/eksperci-o-wizycie-pelosi-na-tajwanie-usa-pobrzekuja-szabelka-by-odwrocic-uwage-od-kryzysu-w-kraju/

  This site can’t be reachedpl.sputniknews.com’s DNS address could not be found. Diagnosing the problem.
  DNS_PROBE_POSSIBLE

 8. revers said

  Tajwański China Times pisze, że Pelosi przyleci na Tajwan w towarzystwie pięciu członków Izby Reprezentantów USA z Partii Demokratycznej, między godziną 21 a 22 (16-17 czasu moskiewskiego).

  We wtorek wieczorem stały przedstawiciel Chin przy ONZ powiedział, że jej wizyta podważy stosunki między Pekinem a Waszyngtonem, a USA powinny zrozumieć konsekwencje, przy czym dyplomata powtórzył stanowisko MSZ, że Chiny zrobią wszystko, co w ich mocy, aby chronić swoją suwerenność i integralność terytorialną.

 9. Olo said

  Drodzy Chińczycy, zestrzelić samolot i po sprawie. Nie bać się. Une się nie boją.

 10. ziolek said

  Zdesperowane elity USA sztucznie tworzą kryzys na Tajwanie, aby sprowokować Pekin i mieć pretekst, by powiedzieć swoim psom w UE, aby całkowicie wstrzymały handel z ich największym partnerem handlowym (Chiny) w ramach wojny Waszyngtonu przeciwko Europie.
  Celem USA jest pozbawienie Europy taniej rosyjskiej energii i niezbędnych chińskich towarów, aby ostatecznie przekształcić kontynent w biedny blok trzeciego świata, który nie ma żadnego znaczenia na skalę światową.

  https://t.me/EurasianChoice/17822

 11. Carlos said

  Pilnowanie świata to praca na pełen etat
  Chiny odpierają amerykańską interwencję wojskową w Azji
  PHILIP GIRALDI • 2 SIERPNIA 2022• 1800 SŁÓW • 2 COMMENTS • ODPOWIEDZ
  Ćwierkać
  Reddit
  Dzielić
  Dzielić
  E-mail
  Wydrukować
  Więcej
  Wyszukaj tekst RSS

  Każdy przywódca i najwyższy urzędnik sprawujący obecnie władzę w tak zwanym świecie zachodnim zdaje się zapominać, że Organizacja Traktatu Północnoatlantyckiego (NATO) została założona w 1949 roku jako sojusz, który miał pozornie defensywny charakter, mający na celu przeciwdziałanie ekspansji stylu sowieckiego. komunizm w Europie. Rola ta była nadal raison d’etre organizacji do czasu upadku samych komunistycznych rządów zarówno w Rosji, jak i w państwach Europy Wschodniej, które wspólnie tworzyły Układ Warszawski w latach 90. XX wieku. Po tym momencie NATO nie miało już żadnego powodu, by istnieć, ponieważ rzekome zagrożenie militarne ze strony Kremla i jego sojuszników zniknęło praktycznie z dnia na dzień.

  Ale sprytni politycy szybko postawili sojusz na podtrzymywanie życia, zamiast po prostu go rozmontować. Wobec braku zagrożenia, jakie stwarzał Układ Warszawski, NATO było zmuszone wymyślić inne powody, by utrzymać siły zbrojne na poziomach, które można było szybko wzmocnić i umieścić na gruncie wojennym. Waszyngton i Londyn objęły prowadzenie w tym, powołując się na zużytą obecnie obronę „ładu międzynarodowego opartego na zasadach”, a także „demokracji” i „wolności”. I na szczęście dla narodowych przemysłów obronnych i generałów szybko udało się znaleźć nowych wrogów, którzy uzasadniali dodatkowe wydatki wojskowe. Pierwsze poważne zaangażowanie poza zobowiązaniami określonymi w pierwotnym traktacie miało z pewnością miejsce w Europie, ale to właśnie na Bałkanach NATO podczas operacji Deliberate Force w 1995 r.1995. Rok później sfinalizowano negocjacje pokojowe, ale walki wznowiono między Kosowem a Serbią w następnym roku, co doprowadziło do kolejnej interwencji NATO, która ostatecznie zakończyła się przywróceniem autonomii Kosowa i rozmieszczeniem sił NATO, które zbombardowały Serbów, aby zmusić ich zgodności z projektem umowy o zawieszeniu ognia.

  NATO odegrało również dość nieprawdopodobną rolę w inwazji i okupacji Afganistanu przez Stany Zjednoczone, co uzasadniano twierdzeniem, że Afganistan, który ma swobodę wyznaczania własnego kursu, stanie się siedliskiem terroryzmu, który nieuchronnie wpłynie na Stany Zjednoczone i Europę. Był to argument na cienki papier, ale był to najlepszy, jaki mogli wymyślić w tamtym czasie, a także ostatecznie zaangażowali żołnierzy z innych zaprzyjaźnionych krajów, takich jak Australia. Jak jednak później widzieliśmy, wszystko to było bezpodstawnym argumentem, ponieważ Afganistan stał się kopalnią pieniędzy i cmentarzem dla tysięcy miejscowych i zagranicznych żołnierzy. Teraz jest ponownie w rękach talibów po nieudolnym wycofaniu sił amerykańskich i upadku marionetkowego rządu w Kabulu, który zainstalował Waszyngton.

  Odwróć zegar do teraźniejszości. Jak wszyscy oprócz prezydenta Joe Bidena zauważyli, Stany Zjednoczone i NATO są obecnie zaangażowane w wojnę zastępczą przeciwko Rosji na Ukrainie, która według wielu obserwatorów ma pewne cechy III wojny światowej. Ponieważ Rosja ani nie groziła, ani nie atakowała żadnego państwa członkowskiego NATO, argument, że reakcja na uzbrojenie i szkolenie Ukrainy była defensywna, został pozbawiony znaczenia. Nie można też wiarygodnie twierdzić, że Rosja jest rajem dla terrorystów, wręcz przeciwnie. Mimo to Biden oświadczył, że USA będą walczyć w imieniu Ukrainy „tak długo, jak to będzie potrzebne”. Czy ma na myśli lata, a wszystko to bez wypowiedzenia wojny przez Kongres, jak wymaga tego Konstytucja Stanów Zjednoczonych?

  I wydaje się, że nadchodzi więcej. Joe Biden, podczas zeszłotygodniowej podróży do Izraela, wyjaśnił, że Stany Zjednoczone są „przygotowane na wykorzystanie wszystkich elementów swojej potęgi narodowej”, aby powstrzymać Iran przed zdobyciem broni nuklearnej i podpisał z rządem izraelskim zobowiązanie, że zobowiąże się do zrobienia tego więc. Jeśli Biden podniesie argument, że Iran jest zagrożeniem międzynarodowym ze względu na zbliżający się rozwój broni jądrowej, czy będzie apelował do NATO o poparcie wspólnej opcji militarnej, aby go rozbroić? Wierzę, że może to zrobić. I może po prostu chcieć zastanowić się, w jaki sposób całe zaaranżowanie i sformułowanie sprawy przez Izrael jest swego rodzaju pułapką. Izrael uważa, że ​​obecny program nuklearny Iranu ma na celu stworzenie broni, którą „nadal rozwija” i jest wielu w Kongresie USA, którzy by się z tym zgodzili.

  Tak więc, jeśli Iran wyraźnie tworzy urządzenie termojądrowe, nadszedł czas na uderzenie, prawda? I pamiętajcie, jak wieloaspektowa jest amerykańsko-izraelska kampania potępiająca. Na krótko przed spotkaniami Bidena i jego załogi z Izraelczykami źródła rządowe USA przygotowały grunt pod to, co miało nastąpić, przechodząc do ofensywy w związku z doniesieniami, że Iran może sprzedawać Rosji wysoko wydajne drony ofensywne do użytku na Ukrainie, a także kolejne doniesienia z Waszyngtonu, że Irańczycy starają się zamordować wyższych urzędników amerykańskich w odwecie za zabicie generała Gwardii Rewolucyjnej Kasema Solejmaniego w styczniu 2020 roku. Można się zastanawiać, dlaczego tak długo czekali i dlaczego Biały Dom zdecydował się opublikować te historie na ten punkt.

  A USA i NATO również angażują się w chińską politykę geopolityczną, na ścieżce, o której Pekin ostrzega, że ​​jest skrajnie obłudna i która może prowadzić do konfliktu zbrojnego. Oznaki, że Chińczycy mogą być celem NATO, prawdopodobnie w związku z kwestią niepodległości Tajwanu, nastąpiło po ostrym ostrzeżeniu sekretarza stanu USA Tony’ego Blinkena, wygłoszonego na szczycie NATO w Madrycie pod koniec czerwca. Blinken oskarżył Chiny o „dążenie do podważenia ładu międzynarodowego opartego na zasadach”, tego samego rodzaju krytyki wymierzonej ostatnio w Rosję i Iran. Komentarz Blinkena został rozwinięty przez sekretarza generalnego NATO Jensa Stoltenberga, który zauważył, jak „Chiny w znacznym stopniu rozbudowują swoje siły militarne, w tym broń nuklearną, zastraszając sąsiadów, zagrażając Tajwanowi… monitorując i kontrolując własnych obywateli za pomocą zaawansowanej technologii i szerząc rosyjskie kłamstwa i dezinformacja”.

  Po oskarżeniu Chin przez Stoltenberga pojawił się wydany przez NATO dokument „koncepcji strategicznej” , w którym po raz pierwszy deklarował, że Chiny stanowią „systemowe wyzwanie” dla sojuszu, obok głównego „zagrożenia” pochodzącego z Rosji . Dokument skopiował język Blinkena, cytując „Pogłębienie strategicznego partnerstwa między Chińską Republiką Ludową a Federacją Rosyjską oraz ich wzajemnie wzmacniające się próby podkopywania opartego na zasadach porządku międzynarodowego są sprzeczne z naszymi wartościami i interesami”.

  Wreszcie rządy USA i Wielkiej Brytanii współpracowały, by potępić Chiny jako „największe długoterminowe zagrożenie dla naszego bezpieczeństwa gospodarczego i narodowego”. Deklaracja wyszła na wspólnej konferencji prasowej 6 lipca w Londynie, gdzie Christopher Wray, dyrektor FBI i Ken McCallum, dyrektor generalny brytyjskiego MI5, oskarżyli Chiny, podobnie jak Rosję, o ingerowanie w wybory w USA i Wielkiej Brytanii. Wray ostrzegł również liderów biznesu na widowni, że chiński rząd został „nastawiony na kradzież technologii, niezależnie od tego, co sprawia, że ​​Twoja branża działa, i wykorzystuje ją do podcinania działalności i dominacji na rynku”.

  Rzecznik chińskiego MSZ Zhao Lijian początkowo odpowiedział kilka dni po szczycie NATO, zauważając, że „tak zwany porządek międzynarodowy oparty na zasadach jest w rzeczywistości regułą rodzinną stworzoną przez garstkę krajów, aby służyć interesom USA”, dodając, że „[Waszyngton] przestrzega przepisów międzynarodowych tylko według własnego uznania”. Odnosząc się konkretnie do kwestii roli NATO, Zhao oskarżył Blinkena o wykorzystywanie NATO do „podkręcania rywalizacji z Chinami i konfrontacji grup palących”. Dodał, że „Historia NATO to historia tworzenia konfliktów i prowadzenia wojen… arbitralnego wszczynania wojen i zabijania niewinnych cywilów, nawet do dziś. Fakty dowiodły, że to nie Chiny stanowią systemowe wyzwanie dla NATO, a zamiast tego to NATO niesie zbliżające się systemowe wyzwanie dla światowego pokoju i bezpieczeństwa. Trzydzieści lat po zakończeniu zimnej wojny

  Chiny mają rację. NATO grozi wojną, ponieważ jest to sojusz wojskowy. Chińczycy zdają się rozumieć, że NATO jest największą na świecie biurokracją wojskową, która od 1991 roku rozwinęła nadrzędne instytucjonalne zobowiązanie do zapewnienia sobie stałego istnienia, jeśli nie ekspansji, nawet po tym, jak wyraźnie przeżyła swoją własną użyteczność. Zatem Pekin może słusznie zastanawiać się, jak Chiny – po drugiej stronie globu – wpisują się w historyczną misję „obronną” NATO? W jaki sposób chińskie wojska lub pociski zagrażają teraz Europie lub USA w sposób, w jaki nie były wcześniej? Jak nagle Amerykanom i Europejczykom grozi militarne zagrożenie ze strony Chin?

  Chińczycy zdają się rozumieć, że jeśli nie ma groźby, przed którą można się „bronić”, to groźba musi zostać stworzona i właśnie to widzimy w stosunku do Rosji, Chin, Iranu, a nawet Wenezueli. Waszyngton uzależnił się od wojny, a NATO jest wybranym narzędziem, aby nadać tym wojnom patynę legitymizacji. Rozpoczęcie tych konfliktów wymaga albo wymyślenia wyimaginowanego zagrożenia, albo, jak w przypadku Rosji, sprowokowania samego zagrożenia, które „obronna” biurokracja miała odstraszać lub udaremniać. Wszystko wskazuje na to, że NATO – obejmujące obecnie 30 krajów – robi jedno i drugie, a wyniki mogą z łatwością być katastrofalne dla wszystkich zaangażowanych stron. Była kongresmenka Tulsi Gabbard szczególnie nie znosicyniczna lekkomyślność administracji Bidena napędzającej ten proces, wyjaśniająca, że ​​„Prezydencie Biden, członkowie Kongresu, przywódcy naszego kraju, bogaci, będą mieli bezpieczne miejsce na wypadek wojny nuklearnej, są za przyczyną, podczas gdy reszta z nas w Ameryce i Rosji, ludzie na całym świecie, zostanie zdziesiątkowana przez to wydarzenie”.

  Nagrodzony dziennikarz Chris Hedges również zdefiniował to, co jest nie do pomyślenia, a nadszedł czas, aby Amerykanie i Europejczycy zauważyli i powstrzymali szaleństwo. Hedges jest zdania, że ​​„masowa ekspansja NATO, nie tylko w Europie Wschodniej i Środkowej, ale także na Bliskim Wschodzie, Ameryce Łacińskiej, Afryce i Azji, zapowiada niekończącą się wojnę i potencjalny nuklearny holokaust”. Można również zauważyć, że nowojorczycy są teraz informowani o tym, co zrobić w przypadku ataku nuklearnego. Tak, to jest właśnie problem – mamy w Waszyngtonie administrację, która powinna chronić ludzi żyjących w tym kraju, a nie tworzyć scenariusze, które mogą doprowadzić do ich rzezi. Czy ktoś może zwrócić na to uwagę Joe Bidenowi?

  Dr Philip M. Giraldi jest dyrektorem wykonawczym Rady ds. Interesu Narodowego, fundacji edukacyjnej podlegającej odliczeniu od podatku 501(c)3 (numer identyfikacyjny federalny #52-1739023), która dąży do bardziej opartej na interesach polityki zagranicznej USA na Bliskim Wschodzie. Strona internetowa to Councilforthenationalinterest.org, adres to PO Box 2157, Purcellville VA 20134, a adres e-mail to inform@cnionline.org .

 12. gucio said

  – The Hill: ‚Czy Tajwan stanie się nową Ukrainą dla Bidena?’

  ‚Prezydent Biden musi zdać sobie sprawę, że Tajwan jest o wiele ważniejszy niż Ukraina dla przyszłości amerykańskiej potęgi na świecie. Niemniej jednak istnieje coraz większa możliwość, że pod rządami Bidena chiński prezydent Xi Jinping wykona ruch w sprawie Tajwanu. Wchłaniając Tajwan, Chiny wbiją ostatni gwóźdź do trumny globalnej supremacji Ameryki. Przejęcie Tajwanu dałoby też Chinom cenny atut strategiczny i gospodarczy
  https://t.me/ndp_pl/12017

 13. gucio said

  Mieszkańcy Tajwanu protestują na ulicach, aby nakłonić Pelosi do trzymania się z dala od wyspy, ponieważ jej planowana wizyta nasila napięcia w Cieśninie Tajwańskiej, donosi China Times, media z Tajpej.
  .https://twitter.com/i/status/1554315678278029313

  ⚡️Tajwańczycy protestują przeciwko wizytcie przewodniczącej Izby Reprezentantów USA Nancy Pelosi.
  https://t.me/newsfactory_pl/9389

 14. gucio said

  Prezydent Iranu Seyed Ebrahim Raisi w rozmowie telefonicznej ze swoim chińskim odpowiednikiem Xi Jinpingiem podkreślił, że Teheran będzie stanowczo trzymać się polityki „jednych Chin” i uważa interwencję USA w sprawy wewnętrzne innych krajów za destrukcyjną.
  https://t.me/EurasianChoice/17834

 15. gucio said

  🇹🇼Na Tajwanie odbywają się wiece przeciwko wizycie Nancy Pelosi na wyspie.
  Protestujący trzymają transparenty z napisami „Chiny są jednością”, „USA nie dotykajcie Tajwanu” i skandują „Chiny nie są naszym wrogiem”.

  filmy+foto https://t.me/ndp_pl/12031

 16. gucio said

  Władze Tajwanu chciały odwołać wizytę Pelosi ze względu na „zaostrzającą się sytuację”, ale Pelosi wezwała w tej sprawie „ambasadora” Tajwanu w USA i nalegała na odbycie podróżny by ‚zrobić coś historycznego”…
  https://strana.today/news/402015-vlasti-tajvanja-pytalis-otozvat-prihlashenie-pelosi-hlava-mid-knr-van-i-obvinjaet-ssha.html

  Smolot, na pokładzie którego może być Pelosi, skierował się na północ – w stronę Tajwanu…Najnowsze dane o ruchach samolotu zostały pokazane przez portal Flightradar…Po tym przestał działać portal Flightradar, na którym setki tysięcy ludzi śledzi lot samolotu Pelosi….
  Administratorzy strony stwierdzili, że ​​została zaatakowana przez hakerów”;
  https://strana.today/news/402017-konflikt-tajvanja-i-kitaja-samolet-s-pelosi-povernul-v-storonu-tajvanja.html

 17. diadex said

 18. diadex said

  ❗️Chiny zamykają obszar Cieśniny Tajwańskiej dla samolotów cywilnych, donoszą media powołując się na chińskie agencje rządowe. https://t.me/newsfactory_pl/9422

 19. No i podobno wylądowała jednak na tym Tajwanie…

 20. revers said

  Pelosi z czarna wizyta na placu Tiananmen w 1989 roku gdzie zaincenizowano „chinska wiosne” w masakrze z 1989 roku.

  artykul z politico co laczy Taiwan z Tiananmen 1989 r.

  https://www.politico.com/news/2022/07/28/pelosi-china-taiwan-00048352

 21. Tchurzliwe DUPKI Chińczy ogłosili: "1523 ostatnie POWAŻNE ostrzeżenie" wobec gangsterki USA . . . said

  Wczoraj cały świat dowiedział się na 100% , że Chiny NIE są jakąś tam potęgą militarną, lecz tak jak to było ZAWSZE w przeszłości jedynie ŚMIESZNA fabryką niskogatunkowych BUBLI plastikowych, które następnego dnia się PSUJĄ i nadają się do ŚMIETNIKA.

  Zbankrutowana ZAKŁAMANA złodzejsko-bandycka żydo-ameryka z Chinczyków się ŚMIEJE, a za to ograniczeni umysłowo chinole dalej kupują w tym USA BEZWARTOŚCIOWE obligacje „dolarowe” bez realnego pokrycia w NICZYM.

  Chińscy przywódcy to wstrętni TYRANI wobec swojego Narodu, którego NIE szanują i nim PONIEWIERAJĄ.
  .
  Gadanie kurdupla Chinczyka to zwykły BEŁKOT, których w „konia” zrobili nawet takie bezczelne „dziady ŻEBRAKI” jak „ukry” NIE przepuszczając chińskie pociągi i wagony do Europy zachodniej naładowane chińskimi BUBLAMI nawet za dawane ukrom łapówki przez chińczyków . . .

  ŚMIESZNI Chinczycy coś tam wcześniej BEŁKOTALI jak zawsze o jakiś „poważnych ostrzeżeniach” że nie wpuszcza wrednej pomarszczonej ZBUTWIAŁEJ Czarownicy ze zbankrtowanego San Francisco na Tajwan, która tam polecieła na MIOTLE sfabrykowanej w Chinach ubrana w chińskie gacie i szmaty . . .

 22. revers said

  ❗️Rosja nie ma powodu, aby odmówić pomocy ChRL w przypadku konfliktu zbrojnego na Tajwanie, jeśli o nią poproszą – Władimir Dżabarow, senator i pierwszy zastępca przewodniczącego komisji Rady Federacji ds. międzynarodowych.

  No tak, po prostu na wszelki wypadek. Przypominamy, że na Ukrainie zajętych jest obecnie zaledwie 170 tys. rosyjskich żołnierzy, podczas gdy ogólna ich liczba w Siłach Zbrojnych Rosji wynosi ponad 900 tys.

 23. kontra said

  przewodnicząca Izby Reprezentantów USA Nancy Patricia Pelosi z domu D’Alesandro:
  mój ojciec Tomasz Ludwig John D’Alesandro Jr. był szabes gojem żydowskim sługą

  Nancy Pelosi: ‚My father was a Shabbos Goy’ – Israel National News
  israelnationalnews.com/news/260946
  Pelosi speaking before AIPAC says father had ‚love for the idea of a Jewish state in what was then called Palestine.’ 31.07.2022. Red Mail Search. … > Nancy Pelosi: ‚My father was a Shabbos Goy’ who „spoke Yiddish”.

  Nancy Pelosi: My father was a Shabbos Goy – YouTube
  youtube.com/watch?v=FJofc7xR00g

  członek grupy bergsona

  https://en.wikipedia.org/wiki/Thomas_D%27Alesandro_Jr.

  Hillel Kook (Hebrew: הלל קוק, 24 July 1915 –18 August 2001), also known as Peter Bergson (Hebrew: פיטר ברגסון), was a Revisionist Zionist activist and politician.

  https://en.wikipedia.org/wiki/Bergson_Group#Bergson_Group

 24. diadex said

  Nancy Pelosi: ‚My father was a Shabbos Goy’
  https://www.israelnationalnews.com/news/260946

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: