Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  revers o Wyniki referendów – za R…
  Wład Władowicz Budyń o Kierowcy mają dość. „To…
  Wład Władowicz Budyń o Wyniki referendów – za R…
  revers o Bezczelność „dobrej zmiany”
  Leo o Zorganizowany system wyłudzani…
  revers o Wyniki referendów – za R…
  Emilian58 o Choć złą sprawę szatan po…
  Józef Bizoń o Najgroźniejszy wróg ukraińskie…
  revers o Najgroźniejszy wróg ukraińskie…
  Panicz Pawełek o Wyniki referendów – za R…
  Yagiel o Wolne tematy (67 – …
  ! o Najgroźniejszy wróg ukraińskie…
  ! o Bezczelność „dobrej zmiany”
  Józef Bizoń o Najgroźniejszy wróg ukraińskie…
  Emilian58 o Zorganizowany system wyłudzani…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 621 obserwujących.

Na własne życzenie

Posted by Marucha w dniu 2022-08-07 (Niedziela)

Nie płacisz – nie jedziesz. Nie zapłacisz ludziom za pracę – odejdą. Nadszedł czas nieprzyjazny kredytom, bo króluje kryzys zaufania. Dostawca pizzy, paczki musi mieć należność uregulowaną z góry, albo z chwilą doręczenia zamówienia.

Takie mechanizmy wynikają z braku uczciwej konkurencyjności, którą zastąpiło bezwzględne eliminowanie rywali zamiast podnoszenia jakości towarów i usług działających ku satysfakcji klienta.

Dla zachowania własnej pozycji rynkowej Gazprom przyjął zasadę rozliczeń w rublach w zamian za drukowane bez pokrycia euro. Sankcje, potem odmowa przyjęcia płatności w słabnącej walucie doprowadziły do rezygnacji Gazpromu z zaopatrzenia rynku europejskiego.

Tylko niedoświadczony przedsiębiorca, mający gwarancje współpracy z rzeczowymi i wypłacalnymi odbiorcami, ryzykowałby interesy przy stałych utarczkach z chimerycznym tworem Unii Europejskiej ideologicznie pompowanym przez Waszyngton.

Dlatego w taki sam sposób, czyli spór o płatność ze strony Ukrainy, który spowodował zamknięcie gazociągu, kończy się odcięcie dostaw tego surowca dopiero co zakończonej inwestycji Nordstream 2.

W sporze dostawca – odbiorca, realny odbiorca nie ma nic do powiedzenia, a jest nim indywidualny konsument. Dostawy gazu, za które regularnie płaci i to słono, nie dość, że nie dojdą do skutku, to przysporzą poważnych perturbacji w zakresie ogrzewania domostw i zapewnienia ciepłych posiłków milionom rodzin.

Oto oblicze nowoczesności XXI wieku dzierganej sankcjami. Obserwując mecz politycznych wpływów na gospodarkę, konsument i płatnik dostrzega ignorancję decydentów połączoną z aroganckim pominięciem jego interesu. Aktualne zagrożenie mrocznej jesieni i zimy jest efektem działań politycznych pośredników, a nie koniunktury. Istniejąca możliwość dostaw gazociągiem Nordstream 1 po naprawie turbiny nie leży w interesie Rosjan mających pełną świadomość nieustannej europejskiej rusofobii, obarczania odpowiedzialnością za wojenkę Ukrainy.

Próbujący reaktywować dostawy gazu niemiecki koncern Siemens obarczył Gazprom kłamstwem za twierdzenie, że turbina alternatywnej nitki gazociągu może być naprawiona zarzucając: „Skoro może być naprawiona, to dlaczego nie jest?” Siemens zapomina wcześniej piętrzone kłopoty w ukończeniu Nordstream 2 tylko po to, by Rosjanie wreszcie sami wykonali te prace zamiast wcześniejszych spółek. Później Rosjanie dowiedzieli się, że gaz nie będzie odbierany, bo nie ma zgody na płatność w rublach.

Wieloletnia inwestycja, z pewnością obliczona na zysk pękła jak mydlana bańka, choć nie musiała, gdyby liczył się odbiorca końcowy, czyli użytkownicy wszystkiego co wymaga gazu – od samochodów, przez domowe c.o. po bojlery i kuchenki.

W wyniku amerykańskich sankcji szereg spółek wycofało się z prowadzonych robót realizujących Nordstream 2 pod groźbą dostania się na czarną listę oznaczającą niemożność funkcjonowania na rynku. „Biznes Alert” informował o tym już w lutym 2021 r.

Trudno, by godząc się z sankcjami, Gazprom ochoczo przyśpieszał naprawę turbiny ku zadowoleniu Niemców, by usłyszeć, że prezydent Biden znów zaprotestuje, bo takie jest amerykańskie podejście do konkurenta. Kredyt zaufania politycznego i gospodarczego Rosji wobec skolektywizowanej jak w najlepszej fazie komuny, zwanej europejską wspólnotą, wyczerpał się. Pozorujący niezależność, zaciekle rusofobiczni eurokraci nie uznają symetrii partnerstwa; równorzędność zastąpili prowokacjami.

Z gangsterami nie zawiera się układów i nie prowadzi negocjacji – podstawowa zasada.

Obywatele państw Europy zostali bezwolnymi zakładnikami w tej grze. Żadne z liczących się państw-eksporterów surowców energetycznych Arabia Saudyjska, Katar, Norwegia ani USA nie dysponują wolnymi mocami w skali niezbędnej dla Europy. Tragifarsą jest wypowiedź szefa niemieckiego zespołu firm krematoryjnych mówiącego o niemożności wykonywania usług ich profilu przy braku dostaw gazu. Kiedyś inny gaz zbierał fatalne żniwo, ciekawe jaki okaże się bilans braku spornego gazu na wiosnę w porządku wywróconym do góry nogami.

Z dużo lepszym wyczuciem interesu rozmawiał przywódca Turcji z W. Putinem na krótkim spotkaniu w Teheranie w minionym tygodniu. Przypomniał, że gazociąg turecki nie wymaga remontu i działa sprawnie, może z powodzeniem zaspokoić europejski popyt. Akceptując ten pomysł (pośrednictwa Turcji w sprzedaży gazu Europejczykom), przywódca Rosji nie oponował sprytnemu wykorzystaniu koniunktury przez Erdogana.

Kanclerz Niemiec natomiast liczy się z protestami radykalnych grup w związku z zaistniałą sytuacją energetyczną. Czyżby oczekiwanie ciepłej wody w kranie miało charakter radykalizmu?

[Bo ta hołota to by chciała mieć i ciepłą wodę, i gaz… i może jeszcze co? Może lodówkę? – admin]

Autorstwo: Jola
https://wolnemedia.net

Komentarzy 10 do “Na własne życzenie”

 1. Roman B said

  Jeśli początek nitki wiedzie z kraju, gdzie pensje są relatywnie niższe, warunki pracy gorsze, ludzie godzą się na taką pracę dla samego przeżycia (bo czasem w ich regionie innej nie ma) a ich owoce ciężkiej poniewierki po pokonaniu tysięcy kilometrów, trafiają praktycznie po przeliczeniu za bezcen do socjalnego raju z dopłatami i wysokim poziomem życia i ten odbiorca wytacza załadowaną armatę, bierze się w globalnym świecie za sankcje, donosy i inne ciosy poniżej pasa, by zniszczyć swego ledwie żywego robotnika to nie dziwota, że…rosyjski żywiciel tych ciepłolubnych darmozjadów się wnerwił! Putin występuje już nie w imieniu żydowskich oligarchów (być może zmieniły się tam zwyczaje), Putin kontrsankcjami występuje w imieniu Rosjan!. To jest znacząca różnica w stosunkach naoliwionej bezdusznej sowieckiej maszyny i jej trybiku… Odejście od idei tarana, gdy jedno życie nic nie znaczy, jest według mnie wielkim sukcesem!. Rosja ustala teraz transakcje w prawidłowej kolejności Firma Dostawca surowca strategicznego- odbiorca starający się o zgodę na kontrakt!

 2. revers said

  W latach 70-tych i 80-tych wybudowano 557 nowych przedsiębiorstw, w tym:
  – 71 fabryk,
  – 18 zakładów mięsnych,
  – 16 fabryk odzieżowych,
  – 14 chłodni,
  – 10 zakładów elektronicznych,
  – 10 fabryk mebli,
  – 9 zakładów hutnictwa żelaza i metali nieżelaznych,
  – 9 elektrociepłowni,
  – 7 elektrowni,
  – 7 fabryk samochodów i ich części,
  – 5 cementowni,
  – 5 kopalni węgla kamiennego.
  To zbudowano w okresie Gierka:
  – Dworzec Centralny w Warszawie,
  – Fabryka Samochodów Małolitrażowych w Tychach,
  – Huta Katowice,
  – Trasa Katowicka, czyli „gierkówka”,
  – Trasa Łazienkowska w Warszawie,
  – Kombinat Paliwowo-Energetyczny Bełchatów,
  – Rafineria Północna Gdańsk,
  – Kopalnie: Borynia, Śląsk i Trzydziestolecia PRL,
  – Elektrownie: w Dolnej, Kozienicach, Rybniku,
  – Huta miedzi w Głogowie,
  – Kopalnia miedzi w Rudnej,
  – Zakłady Azotowe Włocławek.

  Zbudowano prawie w całości polską energetykę, w tym elektrownie węglowe – Bełchatów (4400 MW), Kozienice (2600 MW), Jaworzno III (1200 MW), Dolna Odra (1800 MW), Rybnik (1800 MW), Połaniec (I blok) – oraz wodne w Żarnowcu (700 MW) i Włocławku (160 MW), które wciąż dostarczają połowę zużywanego w Polsce prądu. W ciągu 30 lat, które minęły od tego czasu, wybudowano tylko jedną elektrownię (o mocy 4400 MW).

  Wybudowano prawie 2 miliony mieszkań czynszowych. Były to całe osiedla i mieszkania które Polacy mogli wykupić za grosze i zostać właścicielami, one też zostały wybudowane za Gierka .
  Ps. Chętnie posłucham o sukcesach któregokolwiek z rządów po rzekomo „odzyskanej wolności” po 1989 roku …???

 3. Gaz… Bałtycka rura… To rura do złóż w Norwegii? Ależ skąd! To doklejona odnoga do już istniejącego rurociągu, który kontroluje KTO? 🙂

 4. Emilian58 said

  @revers
  Nie potępiam w czambuł PRL-u choć działo się różnie. Ale skoro było tak dobrze to dlaczego było tak źle? Dlaczego ludzie w zasadzie bez żalu pożegnali się z tamtą Polską? Czy dlatego że cały czas trwał chazarski sabotaż? Czy dlatego że nie było chęci głębszych reform? I dlaczego pozwalano na tyle tym różnym służbom? Za Gierka Polska naprawdę zrobiła skok do przodu, który macherzy roztrwonili. A jednak Gierek nie odważył się na odważne reformy. PZPR przeprowadzając reformy wcale nie musiał oddać władzy szubrawcom w rodzaju Geremka. Dziwne że w całych demoludach nie było chęci do reform. Dlatego ja myślę że demoludy dostały czas na odbudowę i to tak wygląda jakby to było zaplanowane jeszcze przed końcem wojny. I zleciały się sępy ze zgniłego zachodu i rozszarpały jak się okazało kruche demoludy.

 5. Marucha said

  Re 4:
  Ludzie wiedzieli z Wolnej Europy, że na Zachodzie za jedną pensję kupujesz samochód. a za drugą – domek z ogródkiem. To dlaczego mieli PRL-u żałować?

 6. Boydar said

  „… i zleciały się sępy ze zgniłego zachodu i rozszarpały …”

  Się miały zlecieć to i zleciały. A że rozszarpały ? Po prawdzie, nic innego nie potrafią, to dziwić się trudno. Jednak kości całej nie zeżarły, teraz, jak się je równo wszystkie odstrzeli, to wszystko odrośnie, jak jukka (dzisiaj wyciąłem badyle). Przy okazji można zrobić porządki w ogrodzie, albo pozwolić wykwalifikowanemu Ogrodnikowi. Odsiewanie maku od popiołu proste jest tylko w bajkach.

 7. Ad. 4

  A jednak Gierek nie odważył się na odważne reformy.

  Powiedział mi kiedyś inżynier budownicwa,dyrektor z czasów PRL-u – „Żeby coś się zmieniło na lepsze, to trzeba by zmienić kadrę od majstrów, mistrzów do samej góry we wszystkich firmach i instytucjach w Polsce. I to nie w ciągu jednego dnia, ale w ciągu jednej nocy.” – Gierek też o tym wiedział.

 8. Ad 3.

  Ciekawe jak wygląda umowa z Duńczykami… Chodzi o opłaty tranzytowe, które zapewne im płacimy… W mediach nikt o tym nawet nie pisnął…

  Poza tym ciekawe, ile płacimy Niemcom za wpięcie się do ICH rury… 🙂

 9. Emilian58 said

  @Marucha
  To nie tylko wolna europa jest winna, na której podawano prawdziwe wyniki totolotka. Wina jest w NAS!!!

 10. Anucha said

  @4
  To jest istota sprawy.
  Pisałem kilka dni wcześniej o I i II Japonii.
  Pan Boydar też jest blisko a raczej jak w tej grze z dzieciństwa ciepło, cieplej, gorąco.

  Une dają troszkę wolnego rynku, żeby ludziska i firmy rozwijały się i bogaciły.
  A potem ciach,kradną jak Lenin Ikony z Cerkwii.
  Dlatego jest takie powiedzenie „ Lenin wiecznie żywy”😄

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: