Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  revers o Wyniki referendów – za R…
  Wład Władowicz Budyń o Kierowcy mają dość. „To…
  Wład Władowicz Budyń o Wyniki referendów – za R…
  revers o Bezczelność „dobrej zmiany”
  Leo o Zorganizowany system wyłudzani…
  revers o Wyniki referendów – za R…
  Emilian58 o Choć złą sprawę szatan po…
  Józef Bizoń o Najgroźniejszy wróg ukraińskie…
  revers o Najgroźniejszy wróg ukraińskie…
  Panicz Pawełek o Wyniki referendów – za R…
  Yagiel o Wolne tematy (67 – …
  ! o Najgroźniejszy wróg ukraińskie…
  ! o Bezczelność „dobrej zmiany”
  Józef Bizoń o Najgroźniejszy wróg ukraińskie…
  Emilian58 o Zorganizowany system wyłudzani…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 621 obserwujących.

Amerykańscy naukowcy opracowali idealną baterię, którą rządowy Departament Energii przekazał… Chinom

Posted by Marucha w dniu 2022-08-08 (Poniedziałek)

W 2012 roku grupa naukowców zatrudnionych w rządowych laboratoriach przez amerykański Departament Energii (DOE) dokonała niemożliwego: opracowali niemal idealną baterię.

Grupa kilkudziesięciu naukowców pracujących w Mukileto w stanie Waszyngton, przez kilkanaście lat zajmowała się pracami nad baterią, tzw. wanadową przepływową wykorzystującą reakcje redukcji i utleniania, zwaną w skrócie baterią redox (VRFB).

Baterie redox można niemal błyskawicznie naładować, mają ogromną gęstość energii, mają wielkie możliwości magazynowania, nieograniczoną pojemność, mogą też bezterminowo trwać w stanie rozładowania bez żadnego uszczerbku, są bezpieczne, niepalne, pracują w temperaturze pokojowej, mogą osiągać do 20 tysięcy cykli ładowania/rozładowania, można je dowolnie skalować (powiększać moc poprzez proste dołączenie zbiorników z elektrolitem), itd. Same zalety, a z wad chyba najważniejszą jak na razie jest dostępność wanadu i jego cena. Prace jednak trwały.

W praktyce, bateria VFRB, wielkości lodówki domowej, mogłaby dostarczać energię dla średniego domu i pracować przez 30 lat bez przerwy.

[To wszystko brzmi aż za dobrze… – admin]

Teraz okazuje się – poprzez wybuchową relację amerykańskiego radia publicznego National Public Radio – że całą technologię, całą włożoną przez naukowców pracę, rządowy Departament Energii przekazał… Chinom.

Chińczycy nie ukradli technologii, nie skopiowali jej, lecz po prostu otrzymali ją od amerykańskiego DOE, która najpierw w 2017 roku udzieliła Chinom sublicencji, a w 2021 roku – przekazała pełną licencję. Przekazała stronie chińskiej, pomimo tego, że o licencję starały się firmy amerykańskie, w tym Forever Energy, z siedzibą w Bellevue (stan Waszyngton). Przekazała – w na razie niewyjaśnionych okolicznościach – efekt przełomowych prac opłacanych przez amerykańskiego podatnika.

Teraz Chiny przodują na świecie w projekcie największej, najdoskonalszej baterii na świecie, przy której litowo-jonowe baterie Tesli to relikt technologiczny. Prace są zaawansowane i ocenia się, że Stany Zjednoczone nie będą w stanie szybko nadrobić dystansu technologicznego.

Departament Energii odmówił udzielenia wywiadu i spotkania się z dziennikarzami radia publicznego NPR chcącymi ustalić czy chodzi np. o korupcję [a o co? – admin] i wyjaśnić ten niewątpliwy skandal polityczno-biznesowy, a w tym czasie Chiny w swoich laboratoriach w miejscowości Dalian, doskonalą prace nad największą farmą bateryjną świata, złożoną z baterii wanadowych.

Właśnie dwa tygodnie temu, 21 lipca br. ogłoszono o uruchomieniu w Dalian pierwszej fazy największej na świecie farmy baterii VRFB o potężnej mocy 200 MW/800 MWh, a w Hubei planuje się już wybudowanie fabryki do masowej produkcji baterii, o rocznej zdolności produkcyjnej 1000 MWh.

W Hokkaido w 2015 roku japońska firma Sumitomo Electric uruchomiła dotychczas największą na świecie baterię VRFB, która jednak jest co najmniej 10 razy mniejsza (17 MW / 51 MWh) niż chiński olbrzym. W Stanach Zjednoczonych największą tego typu baterią – o mocy 2 MW/8 MWh – jest instalacja w Kalifornii, uruchomiona również przez japoński koncern Sumitomo.

https://www.bibula.com

Komentarzy 6 do “Amerykańscy naukowcy opracowali idealną baterię, którą rządowy Departament Energii przekazał… Chinom”

 1. kontra said

  I nie było tu pośrednika z Izraela!? I to jest dopiero skandal!

  Ostre kary dla następców szpiega judaisty Litwaka Jonathan Jay Pollard!

  Ben-Ami Kadish
  Stewart Nozette

  https://en.wikipedia.org/wiki/Category:American_people_convicted_of_spying_for_Israel

  https://en.wikipedia.org/wiki/Category:Israeli_spies

 2. UZA said

  „Chińczycy nie ukradli technologii, nie skopiowali jej, lecz po prostu otrzymali ją od amerykańskiego DOE…”

  Chińczycy zawsze byli bardzo kreatywni. Przecież to Oni wynaleźli kiedyś proch i masę innych rzeczy, używanych również w USA. Nie muszą kraść, kopiować ani kupować technologii w Ameryce. Warto też zauważyć, że wielu zdolnych amerykańskich naukowców czy lekarzy to Azjaci. Bardzo możliwe, że byli również wśród tych geniuszy od nadzwyczajnej baterii.

 3. bryś said

  Tu już w lutym 2019 o tym coś wspominali.

  https://tvn24.pl/biznes/tech/w-dalian-powstaje-najwieksza-na-swiecie-bateria-wanadowa-ra908464-4506186

 4. bryś said

  Wanadowa bateria Invinity o mocy 2 MW. – https://www.gramwzielone.pl/magazynowanie-energii/108403/magazyn-energii-z-bateria-przeplywowa-zaczal-prace-na-wyspach

 5. bryś said

  Ale coś może i faktycznie śmierdzi bo firma Invinity Energy Systems poleciała na giełdzie 73% w rok.

  https://www.marketwatch.com/investing/stock/ies?countrycode=uk

 6. Peryskop said

  Po pierwsze – Chiny generalnie nie respektują praw patentowych, zwłaszcza tych kreatywnie wydumanych przez UsraHellczyków.

  Po drugie – na zasadzie rewanżu za papier, druk, jedwab, kompas, proch itd – mają prawo oczekiwać na coś ekwiwalentnego za friko.

  Po trzecie – na mój nos bateria vanadowa redux ze stanu Waszyngton była PROTOTYPEM, i wszyscy insajderzy doskonale to wiedzieli, że dopracowanie szczegółów konstrukcji oraz technologii będzie kosztować więcej niż fejkprogram Apollo + wszystkie systemy HILMARS razem wzięte.

  Po czwarte – tylko Chińczyk ma wolne moce inwestycyjne, oraz produkcyjne w przyszłości.

  Po piąte – aż dziw bierze, że tego Bibularze nie podali.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: